Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.23. 08:02:05

S.Agüero írta:
pont ez a szép a fórumozásban, hogy más emberek gondolkodásmódját megismerhessük.
Erről most eszembe jutott ez: https://www.youtube.com/watch?v=3WRxyv5XeXQ" target="_blank
:mrgreen:
Erről meg eszembe jutott, ahogy az újságíró csávó osztja valamelyik műsorban Maradonat meg az argentin válogatottat :D nem találom, meg a neve se jut eszembe, pedig 100-szor néztem meg kb, linkelje már be valaki légyszi.

Én néha beleolvasok régi hozzászólásaimba, nagyon ciki :D mentségemre legyen mondva, 2004 körül még csak tanultuk a fórumozást, teljesen idegen volt akkor, nagyon kemény osztások voltak :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.23. 00:00:32

Nero. írta:Valaki itt a múltkor analfabétának nevezte a fórum egy részét, megígérte hogy privátban kifejti nekem hogy mire és kikre gondol, levelet nem kaptam de még mindig kíváncsi vagyok.
El is felejtettem a levelet, de még mindig nem neveztem az illetőket analfabétának. Nem mindenki analfabéta, aki nem hajlandó értelmezni a leírtakat vagy csak képtelen feldolgozni a lényeget. A kettőt közül pedig igazából lényegtelen, hogy melyik érvényesül, a kimenetel ugyanaz. Kicsit túlreagálod és inkorrekt implikációkat vonsz le. Attól még, hogy nem értesz egyet egy állítással, nem kell kiforgatni és ilyet a számba adni.
Ebben a formában az írásom megemlítése hazugság, ugyanis ilyen nem írtam. Utána úgy emlékszem, meg is magyaráztam, hogy értettem, de látom az elkerült.

Most, hogy mondod, látom jött mástól is levél, igyekszem válaszolni.

szerk.:
Azt azért illik megjegyeznem, hogy a hozzászólásom körüli időtől fogva - nyilván nem miatta - kevesebb példa van az általam említettekre. Nem tudom, mi az oka, talán akkor rosszabbul ment a csapatnak a játék, mint most és lehetett min károgni.

Egyébként szerintem nem is állította senki, hogy átlagosan ne képviselne a fórum magas színvonalat. Sőt, ki merem jelenteni én is, hogy az élmezőnybe tartozik. Mellesleg az élő topic is a fórumhoz tartozik.

Harmadrészt még hozzáfűzöm azt is, hogy azzal sem hiszem, hogy sok mindenkinek baja van, hogy valaki valamit máshogy lát. Viszont egy véleményt bárki tarthat hülyeségnek. Vagy annak a kifejtési módjával is lehet nem egyetérteni. Ahogy te is tarthatod marhaságnak azt, amit korábban írtam (abban az értelemben, ahogy fentebb és korábban is említettem, mert jelenleg másról beszélsz). Nekem ez nem fáj.

Talán mégis lehet a véleményemben valami, mert akkor is helyeseltek páran és most is utaltak arra, amire én... Ha nem is feltétlen a nagyigazság, ami vitathatatlan és kikezdhetetlen, de az biztosnak tűnik, hogy nem alaptalan.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.22. 23:56:42

Azért írtam ezt, mert veb azt írta hogy a "sok okos" miatt ment el. Ez már a múltkor is volt téma, akkor is leírtam hogy az Élő közvetítések topicban néha tényleg születnek gyengébb hszek, de amúgy ettől függetlenül ennek a fórumnak a színvonala kifejezetten magasan van (érdemes mondjuk belenézni a rivális fórumba, nso kommentek, Atletico fb oldal, stb.) ás attól mert x teljesen más véleményen van mint y az nem jelenti azt hogy ez csak azért lehet mert x hülye.

Valaki itt a múltkor analfabétának nevezte a fórum egy részét, megígérte hogy privátban kifejti nekem hogy mire és kikre gondol, levelet nem kaptam de még mindig kíváncsi vagyok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.22. 22:58:15

pont ez a szép a fórumozásban, hogy más emberek gondolkodásmódját megismerhessük.
Erről most eszembe jutott ez: https://www.youtube.com/watch?v=3WRxyv5XeXQ" target="_blank
:mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.22. 22:52:57

csababarca írta:Szerintem sem kell ebbe belelátni semmit.
Másokkal is előfordult hogy eltűntek, sajnálatos hogy sokan közülük többet nem is tértek vissza. Lehet,hogy történt valami, elfoglaltsága lett, stb.

Mondjuk én arra gondoltam, hogy rájött hogy mégis a támadófocit és a jogabonitot szereti, és tévedésben élte le egész életét, és nem tud mit kezdeni ezzel az érzéssel.




:mrgreen:


LOL :mrgreen:

Amúgy szerintem szimplán szünetet tart, sokakkal megesik.

Én személy szerint bírom Bobot(mint ahogy a többi fórumtárssal sincsenek bajaim), sokszor nem értek vele egyet, de nem is feltétlen kell egyet érteni, pont ez a szép a fórumozásban, hogy más emberek gondolkodásmódját megismerhessük.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.22. 22:30:00

Szerintem sem kell ebbe belelátni semmit.
Másokkal is előfordult hogy eltűntek, sajnálatos hogy sokan közülük többet nem is tértek vissza. Lehet,hogy történt valami, elfoglaltsága lett, stb.

Mondjuk én arra gondoltam, hogy rájött hogy mégis a támadófocit és a jogabonitot szereti, és tévedésben élte le egész életét, és nem tud mit kezdeni ezzel az érzéssel.




:mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.22. 20:26:53

Nero. írta:“Nem vagytok elég értelmesek hozzám, aki nem azt a követ fújja mint én az buta, megbüntetlek titeket azzal hogy többé nem osztom meg veletek a gondolataim”

Nekem egy kicsit ilyen üzenete van ennek a történetnek, nem nagyon szeretem a mártírkodást, annak ellenére hogy mi elég sok mindenben egyetértettünk nem csak a csapattal kapcsolatban.
Ilyen hangulata lenne, ha ezt az általad idézett formában ide leírta volna, többet nem jönne és nem osztaná meg a gondolatait. Azért ez így erős túlzás.

Meg tudja ő magát védeni, ha akarja, csak ez így kicsit nekem kákán is a csomót. Sosem pécézett ki senkit a véleményével (legalábbis nem rémlik), azt pedig hadd gondoljon hozzászólókról, amit akar. Ha emiatt egy kicsit nem ír, hát nem ír. Nem látom a problémát.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.22. 20:16:21

visca el barca írta:
MQuCsabi írta:Lehet, csak elege lett a sok okosból :D
így van, privátban beszéltünk egy pár szót, csak pihen egy kicsit, aztán remélhetőleg visszatér.
“Nem vagytok elég értelmesek hozzám, aki nem azt a követ fújja mint én az buta, megbüntetlek titeket azzal hogy többé nem osztom meg veletek a gondolataim”

Nekem egy kicsit ilyen üzenete van ennek a történetnek, nem nagyon szeretem a mártírkodást, annak ellenére hogy mi elég sok mindenben egyetértettünk nem csak a csapattal kapcsolatban.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.03.22. 15:54:06

Palesz, nem csinálsz szavazást a szavazásról? :mrgreen: :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12232
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.03.22. 09:31:39

A filmklub topicot nézegettem, ott is milyen jó társaság volt, közülük már csak pár aktív :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.22. 08:16:06

MQuCsabi írta:Lehet, csak elege lett a sok okosból :D
így van, privátban beszéltünk egy pár szót, csak pihen egy kicsit, aztán remélhetőleg visszatér.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.21. 21:12:02

Fantasy topicban mintha aktívlett volna. Lehet, csak elege lett a sok okosból :D
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.21. 20:41:43

Messias2 írta:Bob hova tűnt?
Még elemzi a Chelsea taktikáját amit ellenünk vetettek be + a united-et is :mrgreen:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.03.21. 19:42:23

Bob hova tűnt?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.20. 18:12:40

Van valakinek tapasztalata a ShopAlike.hu portálról való rendelésről?
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.03.20. 10:31:42

palesz77 írta:
geridoss írta:Nem találtam neki külön topikot, úgyhogy ide írnám.
Megvettem tegnap Iniesta könyvét. Már Zlatant kiolvastam, nagyon tetszett.

Tervben van még Suarezé és Gerrardé is. Tudtok ajánlani még hasonló életrajzi könyveket? Persze amiket érdemes is átnyálazni - nyilván függ játékos szimpátiától is, de a azért érdekel a véleményetek.
Ini könyve nem rossz, de én valamiért kicsit másra számítottam - mondjuk nem tudom mire, önéletrajzi könyv.. :D Kicsit túl mese habbal sokszor szerintem, meg elég repetitív, de nem rossz egyáltalán.

Cruyff "My Turn" könyvéről olvastam pont most, hogy nagyon jó, én majd azt beszerzem az tuti. Hátha neked is tetszene.

Zola, neked meg kitartást, most olvastam végig a hsz-eket.
+ Sir Alex - Vezetés (HVG könyvek)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.03.20. 10:11:22

geridoss írta:Nem találtam neki külön topikot, úgyhogy ide írnám.
Megvettem tegnap Iniesta könyvét. Már Zlatant kiolvastam, nagyon tetszett.

Tervben van még Suarezé és Gerrardé is. Tudtok ajánlani még hasonló életrajzi könyveket? Persze amiket érdemes is átnyálazni - nyilván függ játékos szimpátiától is, de a azért érdekel a véleményetek.
Ini könyve nem rossz, de én valamiért kicsit másra számítottam - mondjuk nem tudom mire, önéletrajzi könyv.. :D Kicsit túl mese habbal sokszor szerintem, meg elég repetitív, de nem rossz egyáltalán.

Cruyff "My Turn" könyvéről olvastam pont most, hogy nagyon jó, én majd azt beszerzem az tuti. Hátha neked is tetszene.

Zola, neked meg kitartást, most olvastam végig a hsz-eket.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.16. 11:24:43

defender3 írta:

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/e ... 58506.html
Egyre nagyobb gondot jelent a szocializálatlan emberek munkába állása is, akiknél alapvető dolgok hiányoznak.

És könnyen eljutunk oda, hogy miért is megy ki egyre több fiatal külföldre dolgozni.
Tanulságos a cikk, rámutat egy nagyon komoly problémára. És ezekkel az emberekkel nemcsak a munka világában van probléma, az egész társadalmat felhigítják, tönkreteszik azzal, hogy nem képessek beilleszkedni, és gyakorlatilag a tisztességes embereken élősködnek.
A szakértő szerint ugyanakkor előbb vagy utóbb elkerülhetetlenné válik, hogy a vállalatoknak felelősséget kell vállalni a hátrányos helyzetű munkavállalók felzárkóztatásában, képzési lehetőségeket kell biztosítani, valamint támogatást adni a magánéleti nehézségek megoldásában. Szerencsére egyre több a pozitív példa. Van olyan gyártó vállalat, ahol például a dolgozók hitelének rendezésében nyújtanak segítséget.
Ezt pedig egyenesen felháborítónak tartom! Miért kéne hatalmas pénzeket és energiát áldozni a csőcselék beilleszkedésére, hogy aztán túlnyomó többségében semmi ne térüljön meg belőle? Sokkal keményebb kézzel kéne bánni ezzel a réteggel, aki pedig nem képes beilleszkedni, azt ki kell zárni a társadalomból, pl. azzal, hogy elvenni az állampolgári jogaikat, hiszen a kötelességüket sem teljesítik. Valamit valamiért.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.16. 09:48:14

Nálunk nyugaton a helyzet munka terén olyan, hogy kis túlzással csak az nem dolgozik aki nem akar. Összeszerelő üzemek buszait látom napi szinten közlekedni és legalább 10-15 busz az, ami közlekedik és viszi a munkásokat. Már egymás elől szedik el a szalagmunkásokat, mert annyira nincs ember. Sok gyár pedig keresi a románul, ukránul beszélőket a vendégmunkások miatt, akiket be kell hozniuk, hogy tudjanak termelni. Pl. Sárvár lassan tele lesz ukránnal a Flex miatt, mert már csak őket tudják felvenni.

Korábban (2015-2016) egy francia élelmiszeripari multinál dolgoztam laborban ott a bruttó bér volt 135 ezer. A szalag mellett meg még kevesebb és még csodálkoztak, hogy miért mennek el az emberek.

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/e ... 58506.html
Egyre nagyobb gondot jelent a szocializálatlan emberek munkába állása is, akiknél alapvető dolgok hiányoznak.

És könnyen eljutunk oda, hogy miért is megy ki egyre több fiatal külföldre dolgozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.16. 09:14:46

A legszomorúbb márc. 15-ben, hogy a magyarok kb. 80 százalékának fogalma sincs mit ünneplünk, mi történt 170 éve. Ha fel is teszik a kokárdát, inkább csak megszokásból, mert így illik. Biztos vagyok benne, hogy annakidején a forradalmárok nem egy ilyen nemzetről álmodtak. Hol vannak most olyan az olyan politikusok, mint Széchenyi, Kossuth, Deák, Kölcsey stb.? Hol van az igazi lázadó ifjúság, mint a márciusi ifjak? Mert a mai fiataloknak a lázadás kimerül az üvegtörésben, kukák szétverésében, a tiszteletlenségben az idősebbekkel. Jelenleg Magyarország a szellemi halál állapotában van.

Ezért kéne a sokak által semmibe nézett oktatást rendbe rakni, hogy ha most gyászos is a helyzet, a mostani gyermekekből ki tudjunk nevelni egy olyan generációt, akiknek igenis fontos a nemzet szellemi élete, akik között ott lesz az új Kossuth, Wesselényi, Petőfi, Jókai.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.03.16. 00:27:32

Én turizmus-vendéglátás alapszakon diplomáztam, Egerben. Papíron nagyon jól néz ki, hogy Eger az ország egyik legfelkapottabb turisztikai desztinációja, most a másik oldalról, a munkáltató részről már elég siralmas.

A régió legpatinásabb hoteljében töltöttem a gyakorlatom, ahol értékesítő poszton dolgoztam. A közeg miatt nem maradtam ott, holott eleinte marasztalni szerettek volna (a fizetésem nettoban nem haladta volna meg a 140et, talán még így is sokat mondok).

A diploma után egy másik négycsillagos hotelben helyezkedtem el, mint recepciós / értékesítő. 110 ezer Ft-ommal a legjobban kereső alkalmazottá léptem elő (a többiek 100 vagy az alatt voltak nettoban), két szakmai nyelvvizsgával és egy diplomával - valaki felhozta, hogy turizmusos diplomával mit vár az ember, hát papíron közgazdászok vagyunk, ugyanúgy volt közgéből államvizsga, mint gzm-en, ugyanazok a tételek, ugyanaz a bizottság, nem volt velünk kivételezés, holott mi csak papíron vagyunk közgazdászok.

Durva állapotok uralkodnak, én nagyon keveselltem ezt a pénzt, de úgy voltam vele, máshol sem kapnék ezért sokkal többet, első munkának jó lesz.

Most területi képviselőként dolgozom (végeztem a turizmussal), itt is szintén kiemelt bérezéssel netto 1000 Ft-os órabérrel vagyok. Volt, hogy megkaptam hó végén a 200 ezret, volt, hogy csak 120-at, változó. Már csak beugrós vagyok, mert szoftverfejlesztést kezdtem el tanulni - kicsit csalódás nekem eddig -, talán azzal lehet valamit kezdeni.

Összességében akármit kezdek el, akármit csinálok, egy valamire lyukadok ki. Az pedig a külföldi élet. Nem is a pénz miatt elsősorban. A közeg. 25 éves vagyok, se saját kocsim, se saját lakásom (hálát adok az égnek, hogy szüleim mindig rendelkezésemre bocsátják a kocsit, de azért az nem olyan, mintha sajátom lenne). Nem látom itthon a jövőmet, nagyon nem. Egyszerűen nem látom azt, hogy én itthoni munkával meg tudnám teremteni ezeket magamnak. Apum nagyon régóta külföldön dolgozik, eleinte havonta, már kéthetente jár haza, ő belefáradt, de jól keres. Rengeteg áldozattal jár, ha család mellett megy az emberek külföldre.

Nekem igazából se kutyám se macskám, én még most nagy veszteségek nélkül belevágnék a külföldi életbe. Viszont nem csak dolgozni szeretnék, hanem akár letelepedni is. Néhány helyszín körül forog a gondolatom, Németország, Svájc, Spanyolország (itt nem sokkal jobban a bérezések, mint nálunk, ahogy én értesültem róla) illetve az USA. Utóbbi kettő inkább személyes okból, mintsem megélhetési okból kifolyólag.

Napokat lehetne erről a témáról beszélni...


Kokárdát én nem szoktam kitenni. De semmi baj azokkal, akik kiteszik. Én a temetőbejárásról is elég "furán" vélekedek. Én nem úgy emlékezem az elhunyt szeretteimre, hogy kimegyek a sírjához és virágot teszek rá, én ezt mindig is beteg dolognak tartottam. Persze én gondolom "rosszul", ezt tudom. Sok mindent elég furán látok meg gondolok. Nem igazán vagyok ezeknek a híve. De mondom még egyszer, aki tartja ezeket, meg kimegy és koszorúz, semmi baj, mindenki úgy emlékszik, ahogy szeretne.

Attól, ha valaki nem színezik magyarzászlósra a facebook profilját, meg nem tesz ki 15 centis kokárdát, még hálás lehet a nemzet hőseinek. Ahogy engem sem érdekel, hogy más kiteszi-e a kokárdát, úgy szerintem mást sem, hogy én kiteszem-e.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.16. 00:05:10

Kirakom a kokárdát, ha március 15-én kimegyek a házból, de amúgy nem.
Emlékezem így is azokra akikre kell.
Kossuthra pl akinek a nevét kínosan elhallgatták a nagy magyar megemlékezésen a Kossuth (!!!!) téren. szégyen. Wass Albertet persze idézni kellett feltétlen.

na mindegy, ez mindenkinek szíve joga, hogy hogyan emlékszik meg.


Nero, kicsit álomvilág ez amikről írsz, papíron jól mutató számok amúgy meg nem reális.

Én egy rossz helyzetű szakmát választottam, az én bajom, de mivel kimegyek két hónapra mindig amcsiba dolgozni, ott keresek ezalatt 1,2 millát (8 órában, egy perccel sem több), az kompenzálja a keresetemet viszonylag.
de továbbra is nevetségesnek tartom, hogy egy pedagógus nincs megbecsülve. 125ezres nettó kezdő fizetés.??????
pont a kezdőket kéne kiemelten kezelni ebben a szegmensben, hogy ne legyen hiány a tanárokból, és ne csak azok menjenek el tanítani, akik amúgy alkalmatlanok. emellett egy pályakezdő tanár, 25 évesen mondjuk tegyük azt férfi, talán gondlkozna lassan olyanokon, hogy saját ház, autó, család...miből? 125 ezer nettóból? ne röhögtessetek már, hogy ez a szint.
Hol van megfizetve, hogy szívsz az egyetemen 5 évet? Hogy abból az 5 évből 1et eleve dolgozol tanárként, de nem adnak érte pénzt, mert azt is betiltották törvényileg?

Le lehet nézni a pedagógusokat, sokan adnak rá okot, de mögé kell nézni, mert nem csak arról szól a szakma, hogy szabad hétvége, meg nyári szünet. Hanem mondjuk a Te/Ti gyerekeitekkel többet foglalkozik egy pedagógus mint Te/Ti magatok. Elnézést, többet találkozik vele. (nyilván vannak kivételek, ahol normálisan neveli a szülő a gyereket).

Szóval amikor ilyen számokat bedobál valaki, akkor nagyon felcseszem magam, mert ha ez a gondolkozás lenne, hogy ne menj tanárnak, menj kamionosnak mert jobban keresel, akkor mindenki menne kamionosnak, lenne + 50ezer kamionos állásra pályázó, már nem fizetnék meg annyira őket.
(ez most csak egy példa)

Pedagógus mellett ezer másik szakmát is tudnék írni, ami nincs úgy kezelve se a társadalmi megítélésben, se sehogy, ahogy az egy 21. századi világban normális lenne.


ELnézést ha szétszórt amit írtam, de most értem haza egy vitáról, ahol a mai nap eseményei voltak terítéken, komolyabb emberekkel, és elég nehezen teszem túl magam az ilyen alkalmakon.
A valóság sokkal rosszabb, mint amit a virtuáűlis valósággal felépített itt a nemzet kormánya.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 23:09:18

Amit jól csinálnak:
Nem a fizetést adóztatják meg jelentősen, hanem emellett minden más kiadást. (27% ÁFA, Artisjus, és még rengeteg dolog, elég megnézni mennyi mindent kell az autósoknak fizetni, teljesítményadó szinte sehol sincs Európában(talán Oroszországban), regisztrációs adó szintén a legtöbb helyen nincs, és ez még csak az autós vonatkozás.
Jónak tűnik a fizetés növekedése, de a valóságban az arányok sajnos nem változnak.



A legnagyobb probléma az, hogy nincs normális ellenzék, szétszóródva meg jó hogy nem tudják felvenni a versenyt a naranccsal.

Sajnos nem látom hogy bármi fejlődne, és az sem biztos hogy ha netán kormányváltás lenne, akkor az új párt annyival jobb lenne.
Komoly változások kellenének ide, amik csak akkor jöhetnének létre, ha kirobbantanák a Parlamentet, és a helyére olyan párt kerülne, amely kompetens, de egyben minimális hazafi érzés még található benne, és nem csak a saját- és haverok zsebének megtömése lenne a célja, hanem az ország fejlesztése.


Amíg ez nem jön létre, nézhetjük ahogy a környező országok fejlődésben elhúznak mellettünk(ha még nem történt meg), pedig bőven lenne potenciál az országban, olyan fővárossal aminek a látképe a világ minden tájáról embereket vonz, és az Alföldön is lehetne 1-2 dolgot termeszteni, és ez a legszomorúbb hogy ilyen adottságokkal erre tart az ország.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.03.15. 22:43:28

MQuCsabi írta: Ki, hogyan áll a kokárda tűzéshez? Kiteszitek-e, mi a vélemény azokról, akik nem?
Kiteszem, ez nálam nem is lehet kérdés. Megemlékezésekre is elmegyek, ha csak tehetem (Székely Szabadság Napján is voltam szombaton), bár a legtöbb dögunalom és politikai propaganda, de mégiscsak kötelességemnek érzem. Az nem érdekel, hogy más mit csinál, mindenkinek a saját dolga, bár azt nem tudom elfogadni, ha vki olyannal jön, hogy őt egyáltalán nem érdeklik a 150 évvel ezelőtt történtek.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.15. 22:35:01

Nero: ja, hogy hirdetésekben :)

Lidl központban melózom, nem fizikai munkát. Gondolom hallottál arról, hogy 20 %-ot emeltek ugye? Na ezt úgy képzeld el, hogy hazugság :)
Lesz emelés (lidl márciustól vált évet), kb 4-5 %, persze lesz olyan irodai melós, aki + 25-öt kap a semmire.
A számokkal nagyon könnyű manipulálni.

Hirdetésben 1000 ft nettó? Csak a kisbetűs részt nem látni, hogy ünnep nappal, túlórával, meg 3 gyerekkel.
Válasz küldése