Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.08. 13:54:16

Fecooo írta:
Vito írta: ébresztő! nem létezik számunkra nyugati kultúra. 2011-re a mi szánkból hiteltelen nyugatozni. a nyugat itt van! csak nézz körül. amikor születtél, tényleg volt nyugat, tátott szájjal néztem a külföldi reklámokat pl ezt, kiröhögtem az amerikaiakat, akik azon keseregtek, hogy miért ilyen kövérek és buták a gyerekek, 3-4 hetente ittam üveges pepsi cola-t, ha pedig untam a boci csokit -az igazit!!-, akkor hoztunk jugóból folyékony rágót. akkor még volt kontraszt a nyugat és Magyarország között.


nincsenek percemberek? akik az ország előrehaladását biztosítanák, mind azok: politikusok, médiaszemélyiségek, üzletemberek...etc.. csak és kizárólag a személyes anyagi és egzisztenciális előmenetelüket nézik, átgázolva mindenen és mindenkin. egy nappal nem gondolkodnak előre.
kevés fát ültetnek, viszont annál többet vágnak ki.
csak ezt emelném ki, de ezt is gazdasági szemmel... miért vannak gazdasági problémáink? mert a pénz rossz helyen koncentrálódik...
nagybátyám az egyik szenvedő alany a sok közül...
szóval gazdasági szemmel: azért vannak problémák, mert mindenki csak az azonnali megtérülési idővel rendelkező projekteket akarja megvalósítani...

mondom nagybátyám példáját:
"feltaláló", de nem ez a lényeg, hanem azon munkálkodik, h meghonosítsa Mo-on a LED csöves világítást. gyakorlatilag minden potenciális vállalat azért nem fektet bele ebbe, mert 8 hónap a megtérülési ideje... (rengeteg mi???)

nem értik meg a vállalatok, h a beruházás, amivel a világítási rendszer felújítása járna, az 1 év alatt nemhogy megtérül, de a 2. évben már 2-3 havi villanyszámlának az árát meg tudnák spórolni...

és ez nem csak 1 kiragadott példa, sajnos ezt nyugodtan lehet általánosan is érteni...

igen, van sajnos olyan, h "tipikus magyar betegség", én is tapasztalom, nem vagyok még diplomás gazdasági szakember, de józan paraszti ésszel is fel lehet fogni azokat a dolgokat, amiről beszéltem...

ismerek egy ex-cégvezetőt (részben róla szól a szakdogám), akit a részvényesek lehetetlenítettek el, állandóan kivették a teljes nyereséget, azt a kifejezést nem ismerték, h a profit visszaforgatása...

összegezve: egyetértek Vito-val, sok-sok percember van ma Mo-on, és ez leginkább itt jellemző...
Hányszor szoktam én ilyen tipikus magyar betegségekről beszélni? Állandóan, mert kell is! Az a baj emberek, hogy nem értettétek, amit írtam, csak azon háborodtam fel, hogy Dzsudzsák hülyesége miatt egy egész népet bélyegzett meg Daffy. Ennyi történt. Az egész nép alatt pedig mind a 12-13 milliót értem..... Vagy te is, nagybátyád is percemberke? Mert én csak ez ellen ágáltam.... Bocsánat.
Egyébként a "tipikus magyar betegségek" sem ősi magyar gyökerűek, csak pár évtizedesek.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.06.08. 13:49:26

Vito írta: ébresztő! nem létezik számunkra nyugati kultúra. 2011-re a mi szánkból hiteltelen nyugatozni. a nyugat itt van! csak nézz körül. amikor születtél, tényleg volt nyugat, tátott szájjal néztem a külföldi reklámokat pl ezt, kiröhögtem az amerikaiakat, akik azon keseregtek, hogy miért ilyen kövérek és buták a gyerekek, 3-4 hetente ittam üveges pepsi cola-t, ha pedig untam a boci csokit -az igazit!!-, akkor hoztunk jugóból folyékony rágót. akkor még volt kontraszt a nyugat és Magyarország között.


nincsenek percemberek? akik az ország előrehaladását biztosítanák, mind azok: politikusok, médiaszemélyiségek, üzletemberek...etc.. csak és kizárólag a személyes anyagi és egzisztenciális előmenetelüket nézik, átgázolva mindenen és mindenkin. egy nappal nem gondolkodnak előre.
kevés fát ültetnek, viszont annál többet vágnak ki.
csak ezt emelném ki, de ezt is gazdasági szemmel... miért vannak gazdasági problémáink? mert a pénz rossz helyen koncentrálódik...
nagybátyám az egyik szenvedő alany a sok közül...
szóval gazdasági szemmel: azért vannak problémák, mert mindenki csak az azonnali megtérülési idővel rendelkező projekteket akarja megvalósítani...

mondom nagybátyám példáját:
"feltaláló", de nem ez a lényeg, hanem azon munkálkodik, h meghonosítsa Mo-on a LED csöves világítást. gyakorlatilag minden potenciális vállalat azért nem fektet bele ebbe, mert 8 hónap a megtérülési ideje... (rengeteg mi???)

nem értik meg a vállalatok, h a beruházás, amivel a világítási rendszer felújítása járna, az 1 év alatt nemhogy megtérül, de a 2. évben már 2-3 havi villanyszámlának az árát meg tudnák spórolni...

és ez nem csak 1 kiragadott példa, sajnos ezt nyugodtan lehet általánosan is érteni...

igen, van sajnos olyan, h "tipikus magyar betegség", én is tapasztalom, nem vagyok még diplomás gazdasági szakember, de józan paraszti ésszel is fel lehet fogni azokat a dolgokat, amiről beszéltem...

ismerek egy ex-cégvezetőt (részben róla szól a szakdogám), akit a részvényesek lehetetlenítettek el, állandóan kivették a teljes nyereséget, azt a kifejezést nem ismerték, h a profit visszaforgatása...

összegezve: egyetértek Vito-val, sok-sok percember van ma Mo-on, és ez leginkább itt jellemző...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.08. 13:40:34

Vito írta:
Kalap1988 írta:Vito! A pesszimizmus mára kicsit igazzá vált ( ez sem általánosságban), de a percemberség és a hitetlenség semmiképp. E kettő a mai nyugat-európai és amerikai "kultúra" hozadéka és nem nálunk a leginkább elterjedt ( máshol sem általánosítva, csak arányok tekintetében) Egyébként a történelem sok mindenre választ ad...
ébresztő! nem létezik számunkra nyugati kultúra. 2011-re a mi szánkból hiteltelen nyugatozni. a nyugat itt van! csak nézz körül. amikor születtél, tényleg volt nyugat, tátott szájjal néztem a külföldi reklámokat pl ezt, kiröhögtem az amerikaiakat, akik azon keseregtek, hogy miért ilyen kövérek és buták a gyerekek, 3-4 hetente ittam üveges pepsi cola-t, ha pedig untam a boci csokit -az igazit!!-, akkor hoztunk jugóból folyékony rágót. akkor még volt kontraszt a nyugat és Magyarország között.


nincsenek percemberek? akik az ország előrehaladását biztosítanák, mind azok: politikusok, médiaszemélyiségek, üzletemberek...etc.. csak és kizárólag a személyes anyagi és egzisztenciális előmenetelüket nézik, átgázolva mindenen és mindenkin. egy nappal nem gondolkodnak előre.
kevés fát ültetnek, viszont annál többet vágnak ki.
Azt írtam, hogy a Nyugat felé haladunk és az nagyon szomorú. még szerintem messze nem tartunk ott, de sajnos jó úton vagyunk.
Ki írta, hogy nincsenek percemberek? Nem olvastad el rendesen a hsz-em, azt kell, hogy mondjam. Van különbség aközött, hogy ha valaki azt írja, hogy percemberek nincsenek és aközött, hogy én azt írtam, hogy ezt így nem lehet kijelenteni a magyar népre ánblokk, mert butaság, hisz akkor mi ketten is azok vagyunk... Nem érzed a különbséget? Mert 10 millióan vagyunk és egyre többen ébredünk fel. Nem cska percemberek vannak, a buta általánosítások ellen ágáltam. Egyébként politikusok közt sem mindenki percember,de ebbe ne menjünk bele, mert általánosításokkal nem lehet vitázni...
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.06.08. 13:35:38

Kalap1988 írta:Vito! A pesszimizmus mára kicsit igazzá vált ( ez sem általánosságban), de a percemberség és a hitetlenség semmiképp. E kettő a mai nyugat-európai és amerikai "kultúra" hozadéka és nem nálunk a leginkább elterjedt ( máshol sem általánosítva, csak arányok tekintetében) Egyébként a történelem sok mindenre választ ad...
ébresztő! nem létezik számunkra nyugati kultúra. 2011-re a mi szánkból hiteltelen nyugatozni. a nyugat itt van! csak nézz körül. amikor születtél, tényleg volt nyugat, tátott szájjal néztem a külföldi reklámokat pl ezt, kiröhögtem az amerikaiakat, akik azon keseregtek, hogy miért ilyen kövérek és buták a gyerekek, 3-4 hetente ittam üveges pepsi cola-t, ha pedig untam a boci csokit -az igazit!!-, akkor hoztunk jugóból folyékony rágót. akkor még volt kontraszt a nyugat és Magyarország között.


nincsenek percemberek? akik az ország előrehaladását biztosítanák, mind azok: politikusok, médiaszemélyiségek, üzletemberek...etc.. csak és kizárólag a személyes anyagi és egzisztenciális előmenetelüket nézik, átgázolva mindenen és mindenkin. egy nappal nem gondolkodnak előre.
kevés fát ültetnek, viszont annál többet vágnak ki.
...AC...
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.02.01. 20:52:49

2011.06.07. 15:49:22

Valaki aki otthon van a FIFA 11-ben (PC) segítsen már legyen szíves:
Be A Pro módban játszogatok, és nézem a teljesítményeket amiket teljesíteni kell és vannak feladatok amiket nem értek/accept-elődnek. PL:
Hajtsd végre az összes elérhető futásos gólörömöt" : tudomásom szerint legelőször 4 gólöröm van (két kész fel, az a repülő, jobb kéz,nomeg balkézzel veregetni a mellünket). Ezt mind megcsináltam és semmi nem történt.
egy másik: ünnepelj gólt az összes befejező mozdulattal: ez sem oldódott fel, tehát kérdem h milyen befejező mozdulatokról lenne szó
Ehhez kapcsolódik egy másik, "ünnepeld a gólt bármilyen befejező mozdulattal" szintén ugyanez a kérdés.
"Szerezz gólt nyesett lövéssel az arénában": az arénában hol lehet beállítani h 11-est lőjek, olyat amilyen elfogad, mert ha megnyomom az F1-et akkor választhatok de hiába lövök neki nyesettet ( ha ez alatt a Lövés+átívelés variációt érti), megintcsak nem történik semmi.
Kezdetnek ennyi gondom lenne. ELőre is köszönöm a segítséget
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.07. 14:56:32

Szerencsére minket elkerült, és nem volt komolyabb vihar, viszont egy kiadós eső már nem ártana. :roll: Egyébként holnap indulunk a Balatonra, remélem jó időt fogunk ki, és remélem a víz is megfelelő hőmérsékletű lesz! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.07. 00:12:12

csababarca írta:HA valaki esetleg készített/készít képeket a villámlásról,megköszönném ha megosztaná velünk :)
itt van pár
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.06.07. 00:07:20

HA valaki esetleg készített/készít képeket a villámlásról,megköszönném ha megosztaná velünk :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2011.06.06. 22:44:06

Fecooo írta:aztarohadt, kegyetlen vihar van, még életemben nem tapasztaltam ilyet! :shock:
Nálunk DÉLUTÁN 2 óta folyamatosan villámlik és dörög at ég...
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.06.06. 22:37:57

Nyíregyházán is nagyon besötétedett, a szél is feltámadt, mondom itt jó nem fog történni, de csak elvitte a szél hozzátok... :? :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.06. 22:34:32

Fecooo írta:aztarohadt, kegyetlen vihar van, még életemben nem tapasztaltam ilyet! :shock:
nálunk is éjszakai sötétség volt délbe és a villám is becsapott a közelben.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.06.06. 22:32:51

aztarohadt, kegyetlen vihar van, még életemben nem tapasztaltam ilyet! :shock:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.06. 17:20:56

szajko írta:Game, nincsennek meg a képek nagyobb méretbe?
google-ba beírod,hogy "chile volcano" és rámész a nagy méretű képekre
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.06.06. 17:19:34

szajko írta:Game, nincsennek meg a képek nagyobb méretbe?
Sajnos nincs, én is csak index-ről szedtem a képeket.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.06.06. 17:10:57

A bőr Tisza jobb mint a velúr?

Mert következőnek egy bőrt néztem ki magamnak.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.06.06. 17:09:16

palesz77 írta:
Hát én ilyet vettem szürkébe vagy fél éve, de még mindig töri a sarkam ha nem hordok hozzá ragtapaszt... Amúgy ettől eltekintve jó cipő, én szeretem még így is.

u.i.: Osztálytársam is hasonló gondokkal küzdött az elején mint én, viszont azt nem tudom hogy neki töri-e még a lábát...
Értem. Hát még meggondolom. Nagyon megtetszett, szerelem első látásra. Meg is vettem volna, ha lett volna 46-os a Hervisben... Köszönöm :)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.06.06. 17:01:40

L.Messi 10 írta:Valakinek tapasztalat vagy vélemény erről a cipőről?:
http://photos4.spartoo.eu/photos/756/75 ... _350_A.jpg
Hát én ilyet vettem szürkébe vagy fél éve, de még mindig töri a sarkam ha nem hordok hozzá ragtapaszt... Amúgy ettől eltekintve jó cipő, én szeretem még így is.

u.i.: Osztálytársam is hasonló gondokkal küzdött az elején mint én, viszont azt nem tudom hogy neki töri-e még a lábát...
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.06.06. 16:57:07

Game, nincsennek meg a képek nagyobb méretbe?
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.06.06. 16:55:55

Valakinek tapasztalat vagy vélemény erről a cipőről?:
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.06.06. 14:43:10

Chilei vulkánkitörés...kis képek:

Kép

Kép

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.05. 15:15:58

Valaki volt Gergelyugornán, a Beach Party Sátor nyitóbuliján? :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.05. 10:24:59

MichaaBee írta:
visca el barca írta:most vallottam szerelmet 12 évvel ezelőtti barátnőmnek

(fuck yeah)

:roll:
Az állásinterjúddal mi lett? :P
haha, tényleg, nem is meséltem.

nem jött el a nő, pedig más is várt rá :D felhívtuk, nem vette fel, én még késődélután felhivtam mégegyszer, azt mondta sürgős üzleti ügyben el kellett utaznia (hu, de nagyon lekezelő, arrogáns nő lehet, már a telefonból le lehetett szűrni)

pár nappal később (már csak a hecc kedvéért is) felhivtam, megint ilyen teljesen flegmán beszélt, majd mikor megkérdeztem, hogy tényleg munkaerőt keres e, vagy csak szexpartnert felháborodva lebaxta a telefont :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.06.05. 10:09:13

visca el barca írta:most vallottam szerelmet 12 évvel ezelőtti barátnőmnek

(fuck yeah)

:roll:
Az állásinterjúddal mi lett? :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.05. 10:03:17

Zozzy 5 írta:
visca el barca írta:most vallottam szerelmet 12 évvel ezelőtti barátnőmnek

(fuck yeah)

:roll:
:D

mit reagált?
oh semmi különöset :D

kaptam egy diplomatikus választ tőle :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.05. 09:35:20

visca el barca írta:most vallottam szerelmet 12 évvel ezelőtti barátnőmnek

(fuck yeah)

:roll:
:D

mit reagált?
Válasz küldése