Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.05.05. 21:46:17

Initom írta:
Ilúvatar írta:
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
Harcsát nem nagyon fogtam csak 1-2 kis példányt...de az minden horgász álma!
80 júró elég húzós érte... :wink: :wink:
A mi harcsacsúcsunk Ipolyszögnél a múlt század nyolcvanas éveinek elején egy 1 méter 70 centis, 17 kilós egyed!
A fél falu kapott belőle, mi csak a fejét hagytuk meg magunknak, de a belőle készült halászlét így is másfél hétig ettük!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.05.05. 20:24:32

Ilúvatar írta:
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
Harcsát nem nagyon fogtam csak 1-2 kis példányt...de az minden horgász álma!
80 júró elég húzós érte... :wink: :wink:
Abi & Tito
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.05. 20:19:16

Ki tud képet Bin Laden fejetlenségéről?
Kép
Kép
Kép
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2011.05.05. 17:23:12

iPhone 4 vs Samsung Galaxy S 2.
ki miért választaná egyiket illetve a másikat ? :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 13:44:42

Kalap, tudom, hogy nem szoktad nézni, ezért írom küldtem P.Ü-t :lol:
Rájöttem amúgy néha fogalomzavarokkal küzdök ideológiákkal kapcsolatban, no mindegy!
Ja és mi a fészkes fene van a Celtics-szel leírhatnád azt is, nem nézed a meccseket, buknak a srácok! :lol: Írtad múltkor, hogy sok a dolgod, gondolom ezért vagy ritkábban a fórumon :D
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.05. 12:43:18

daffy írta:azt mondja meg már valaki,hogy mikortól várható az intézmények bezárása?!
Na igen, ezt azért jó lenne tudni...
Fecooo írta:daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról?
Én is oda járok, de még én sem hallottam semmit.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.05.05. 12:25:51

Initom írta:hasonló volt nálunk is a helyzet...mi két helyen horgászuk 1. a Rába ezt biztos ismered a másik pedig egy közeli bányató.
Most a tavon voltunk 6-7 órát,pontytelepítés volt így rengeteg (20 db kb)kispontyot fogunk,+ én még 2 nagyobbat...A körülöttünk lévők alig akasztottak.Én feederrel,apa matchel pecázott!
Trágyagiliszta,kukorica alsó horog, a felső csonti és pufi-ez belegyúrva az etetőkosárba-
Vicces h semmi mást nem fogtunk :D
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 11:09:09

azt mondja meg már valaki,hogy mikortól várható az intézmények bezárása?!
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2011.05.05. 11:04:10

én konkrétan 2 éve koptatom a SZE padjait :D egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy ezen a listán mit keres az NYME :D egyszerűen fantasztikusan látni ezeket a dolgokat, hogy itt szívok 2 éve, hordom a [auto_cenzúra] dögivel erre most kijelentik, hogy köszi, hogy itt voltál jövőre már ne gyere (Y) pedig tényleg elismert egyetem a miénk és tényleg a legkeresettebb szakok vannak jelen és tényleg elkap az agyérgörcs... :evil:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 10:38:04

Daffy igazad van, de egyértelmű, hogy politikai hovatartozástól is függ egy-egy általános témáról való diskurzus is!Ez valóban oktatás, s ez közügy, mégis nehéz anélkül állást foglalni, hogy ne legyen politikai töltet benne!Én mondjuk soha nem értettem, hogy miért nem lehet politikáról beszélni, értem, hogy elmérgesedhet a helyzet, de ugyanúgy mint bármilyen vitában, ha értelmesek a vitapartnerek, akkor mindent meglehet beszélni!Én pl Kalap írásait mindig nagy élvezettel olvasom, pedig sokszor homlokegyenest áll az én álláspontommal!
Én is remélem, hogy nem szegünk semmilyen szabályt, bár igazából nem tudom mi az a téma amit lehet említeni, s mi az ami „tabu”!Fecoo köszi a linkeket, lenne dolgom, de inkább ezeket elolvasom :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 10:34:54

Vito írta: daffy! a munkanélküliek valóban sok pénzbe kerülnek, viszont ez a rendszer termeli a munkanélkülieket. a lényeg, hogy Magyarország jelen állapotában nem működőképes. én úgy látom, hogy minden téren gyökeres változásokat kell eszközölni és ez vonatkozik természetesen az oktatásra is.
a tervvel egyetértek,csak a megvalósítással nem. kicsit gyorsan akarják megcsinálni. azokat a szakokat,karokat,amelyeknek haszna van és hiány van a diplomásaiból(pl gépészmérnök),azokat egyesíteni lehetne,esetleg beolvasztani más egyetembe. hogy kicsit haza beszéljek. a biztonságtechnikai mérnöki szak,ahova járok,csak a mi sulinkban van. a megszüntetése a SZAKNAK nem lenne indokolt.
a sok jogi,közgáz,bölcsész szakot meg kell reformálni,de akik bent vannak,azok had végezzék már el! nekem másfél millám van eddig a suliban és mire elvégzem kb 3 lesz. nem szeretném,hogy kidobott pénz legyen.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.05. 10:33:22

sztem ne foglaljunk állást más témában, maradjunk a suliknál, mert Ozsi vagy más modi megtosz engem egy BANánnal :lol: :lol: :lol:
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.05.05. 10:31:22

Fecooo írta:ami igazán röhejes, h csökkenteni akarják ugyan az egyetemek számát, de ezzel egyidejűleg létrehozzák a Bach Sándor Nemzeti Közszolgálati Egyetemet... mi értelme ennek? (januártól már működni fog)

(igen, még egy intézmény, szervezet, aminek a nevében szerepel a "nemzeti" szó...)
gondolom költői volt a kérdés..
egyébként Fecoo, az nem baj, ha szerepel benne a nemzeti szó! ebben (globális értelemben véve és érintőlegesen belevéve a politikát) bizony marha nagy a lemaradásunk.
daffy! a munkanélküliek valóban sok pénzbe kerülnek, viszont ez a rendszer termeli a munkanélkülieket. a lényeg, hogy Magyarország jelen állapotában nem működőképes. én úgy látom, hogy minden téren gyökeres változásokat kell eszközölni és ez vonatkozik természetesen az oktatásra is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 10:24:54

Fecooo írta:ami igazán röhejes, h csökkenteni akarják ugyan az egyetemek számát, de ezzel egyidejűleg létrehozzák a Bach Sándor Nemzeti Közszolgálati Egyetemet... mi értelme ennek? (januártól már működni fog)

(igen, még egy intézmény, szervezet, aminek a nevében szerepel a "nemzeti" szó...)
ez ugyebár a corvinus egy részét is magába foglalja,igaz?
ez mennyire hivatalos hír? :shock: én azt hittem,hogy ezek a bezárások évek múlva valósulnak meg. így már talán értelme sem lesz visszajelentkeznem. :shock:
Nem fogunk sokáig erről értekezni….. Laughing
ez oktatás,nem hiszem,hogy gond lenne. a kormány itt csak érintőlegesen,közvetve van említve. az oktatás megvitatása nem politizálás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 10:23:52

Nem fogunk sokáig erről értekezni….. :lol:
Miből vonjunk el, pénz és miből nem, jogos felvetés, arról nem tehet a kormány, hogy rengeteg a nyugdíjas pl…Amikor kb 3 millió kell eltartson 10 milliót!Az, hogy nem tud fejleszteni az egyetem is jogos felvetés, én reménykedni tudok benne, hogy valóban túlképzettség van, s a megszűntetett szakokkal átcsoportosítják a pénzeket, de amíg nincs meg a teljes tervezet nem lehet erről érteekezni, mert ha jól tudom még nem hozták nyilvánosságra!Alapvetően jó ötletnek tartok, még ha egyértelmű ahol megszűntetik az oktatást, elég nagy felháborodást fog kelteni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.05. 10:22:32

ami igazán röhejes, h csökkenteni akarják ugyan az egyetemek számát, de ezzel egyidejűleg létrehozzák a Bach Sándor Nemzeti Közszolgálati Egyetemet... mi értelme ennek? (januártól már működni fog)

(igen, még egy intézmény, szervezet, aminek a nevében szerepel a "nemzeti" szó...)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 10:21:57

Vito írta:túlzás volt az, h szinte minden 30ezer feletti városnak volt egyeteme, fősulija.
az egyetemek gazdálkodását nem ismerem, de úgy vélem, h az államtól jövő normatíva és az ezeken a csatornákon befolyó pályázatok miatt "megéri" ez a biznisz.
hogy mit kaptunk cserébe?
-büfé-ruhatárszakon végzett diplomás munkanélküliek serege, akiknek a diplomája versenyképtelen
-felsőoktatás színvonal csökkenés
-szakképzett munkaerő hiány
sajnos a sok leendő munkanélküli is elvisz egy valag pénzt. a gond az,hogy aki fiatal,az nyugatra megy,cserébe hozunk embert keletről. ez sem megoldás.
a győri egyetem valóban nagy érvágás. volt szerencsém 1 évig oda járni és sokrétű,színvonalas képzés folyik. nem utolsó sorban az ország egyik legnagyobb gyárát látja el SZAKKÉPZETT munkaerővel. a környéken nincs hasonló egyetem.
bizonyos intézményeknél talán elég lenne a visszaminősítés főiskolává. ugyebár így kevesebb támogatás jutna,de mégis megkapná a lehetőséget az iskola,hogy akár a több fizetős hallgató felvételével is,de fenn tudjon maradni. ha nem tud,akkor úgyis bezár. szakokat,karokat kéne bezárni,nem teljes egyetemeket. mérnök hiány van,de most bezárná az ország a sze-t és a oe-t is,pedig mind2ben jelentős mérnöki képzés folyik. nem mehet mindenki a bme-re.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.05.05. 10:18:14

Ilúvatar írta:

Amikor legutoljára voltunk pecázni haverokkal, szó szerint végig szívatottunk a partot. Csak nekünk volt kapásunk: első napon kb 10-12 db Balin, kb 0,5-3 kg -ig. Vissza tettünk őket a vízbe természetesen. De az volt a poén az egészben, hogy rajtunk kívül volt még másik 5-6 pergetőhorgász, és SEMMIT se fogtak.
Érdekes volt.

Másnap haverom baromira mákos volt: fogott két süllőt... az egyik süllő nyomott 3,5 kg -t... >.>
hasonló volt nálunk is a helyzet...mi két helyen horgászuk 1. a Rába ezt biztos ismered a másik pedig egy közeli bányató.
Most a tavon voltunk 6-7 órát,pontytelepítés volt így rengeteg (20 db kb)kispontyot fogunk,+ én még 2 nagyobbat...A körülöttünk lévők alig akasztottak.Én feederrel,apa matchel pecázott!
Trágyagiliszta,kukorica alsó horog, a felső csonti és pufi-ez belegyúrva az etetőkosárba-
Vicces h semmi mást nem fogtunk :D
Abi & Tito
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.05.05. 10:16:57

Véleményem szerint nincs azzal probléma h nem lesz annyi diplomás Mo-on így is bőven sok van belőlük.Azzal van probléma h olyan egyetemeket is be akarnak zárni ami külföldi viszonylatokban is elismert,valamint h megint az oktatástól vonják el a pénzt és emiatt az oktatás színvonala fokozatosan csak csökken,mert az egyetemeknek főiskoláknak nem lesz pénzük a felszerelések korszerűsítésére vagy egyáltalán csak a szimpla számlák kifizetésére. Sajnos azzal van probléma h egyik kormány sem képes azt meglépni h a szociális hálóhoz hozzá nyúljon,mert "A szavazók legközelebb nem fognak ránk szavazni" :roll: .Pedig pont a rengeteg nyugdíjjal és a segélyezéssel van az országnak a legnagyobb kiadása és itt nem arra gondolok h ezeket szüntessék meg hanem arra,h akik ezen élősködnek,mert van erre bőven példa sajnos,őket kellene visszaszorítani.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.05.05. 10:15:46

túlzás volt az, h szinte minden 30ezer feletti városnak volt egyeteme, fősulija.
az egyetemek gazdálkodását nem ismerem, de úgy vélem, h az államtól jövő normatíva és az ezeken a csatornákon befolyó pályázatok miatt "megéri" ez a biznisz.
hogy mit kaptunk cserébe?
-büfé-ruhatárszakon végzett diplomás munkanélküliek serege, akiknek a diplomája versenyképtelen
-felsőoktatás színvonal csökkenés
-szakképzett munkaerő hiány

véleményem szerint egy ekkora országnak elégnek kell lennie 12-15 súlyponti egyetemnek, egyedül talán a corvinust sajnálnám, a közgazdász-képzésük elég jó. szóval a súlyponti egyetemeken növeljék a színvonalat, a többi energiát és pénzt pedig az általános, középiskolai és szakmunkás képzésbe kellene fektetni. abban néhány évtizede a világelitben voltunk..


egy érdekes adatot fűznék még hozzá:

Szeged város éves költségvetése 60-65 milliárd HUF, ezzel BP után a második legtöbb pénzből gazdálkodó város.
a szegedi egyetemé pedig 45 milliárd HUF. igaz ebben benne van a klinikák költségvetése is. minden esetre több pénzből gazdálkodik a szegedi egyetem, mint a 3., 4. legnagyobb város....
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.05.05. 10:02:14

Initom írta:
Ilúvatar írta:jézusom... jön ide a melegfront >.>

:lol:

pssszt :D peca? sikerélmény?

Amikor legutoljára voltunk pecázni haverokkal, szó szerint végig szívatottunk a partot. Csak nekünk volt kapásunk: első napon kb 10-12 db Balin, kb 0,5-3 kg -ig. Vissza tettünk őket a vízbe természetesen. De az volt a poén az egészben, hogy rajtunk kívül volt még másik 5-6 pergetőhorgász, és SEMMIT se fogtak.
Érdekes volt.

Másnap haverom baromira mákos volt: fogott két süllőt... az egyik süllő nyomott 3,5 kg -t... >.>
KépKép
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.05.05. 09:54:05

Fecooo: abból nagy botrány lenne, ha a SZE bezárna. Mindenkit onnan visz Audi magához.

2 cikk:
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/bor ... l/2217574/
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/csa ... n/2217528/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 09:52:54

Fecooo írta:daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról? veszélyben van az Audi "házi egyeteme", a Győri Egyetem és a BCE is...


tudunk beszélni politizálás nélkül a sulibezárásokról? ez sok embert érinthet itt is...
remélem nem hágjuk át a szabályokat ezzel a témával...
oda járok,de most év végén nem lesz meg a kreditem,így újra kell nyáron pótfelvételiznem és folytatom. a bezárásáról nem hallottam,csak arról,hogy meg fogják vonni az állami támogatást,így vagy önfenntartó lesz vagy egyházi vagy bezár. ha az én szerencsémet nézzük,akkor a diplomám előtt fog bezárni. egyébként biztonságtechnikai mérnöknek tanulok,mely az országban egyedül itt van,így nem hiszem,hogy megszűnne a kar,max beleolvad más suliba,akár a bme-be is. de ez magánvélemény
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.05. 09:47:17

daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról? veszélyben van az Audi "házi egyeteme", a Győri Egyetem és a BCE is...


tudunk beszélni politizálás nélkül a sulibezárásokról? ez sok embert érinthet itt is...
remélem nem hágjuk át a szabályokat ezzel a témával...
Válasz küldése