Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.08.09. 15:44:29

Fecooo írta:kényes téma tudom, de talán elfér itt...

a CHF már 260 felett van... :evil:
.)

egyébként világméretű pánik készülődik... (sőt ma már pánik van...)
Aki gondolja, nézze meg ezt az összeállítást - nem új, de érdekes dolgok is elhangzanak benne, több országon keresztül elemezve:

http://www.youtube.com/watch?feature=re ... 23cxubHaqA
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.08.09. 15:13:19

Fecooo írta:ha hiszed, ha nem, pofonegyszerű lenne helyreállítani a magyar gazdaságot, ki is gondoltam már hónapokkal ezelőtt ;)
a gond az, h amit kitaláltam, csak azért nem megvalósítható, mert a bankok veszítenének vele a legtöbbet, és mivel ők (fogalmazzunk így...) a politikai elit puszipajtásai, ezért sose hoznának olyan rendelkezést, amivel nekik ártanának... az összes többi szféra viszont ugrásszerűen feljavulna! a bankok vesztesége azonban csak rövidtávon keletkezne, a gondolkodásuk azonban elsősorban rövidtávú(ahogy beszéltük korábban...), ezért nem látnák előre a hosszú távú előnyöket...

utópisztikus gondolat, tisztában vagyok vele, ezért nem írom le, sokan úgyse értenének egyet és csak lehülyéznének ;)
Ha kérhetem pü-ben elküldenéd,mert nagyon érdekelne ez a téma
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.09. 12:52:47

Nekünk szerencsére most járt le a hitelünk, igaz 27 helyett 54et fizettünk a végén már...de most szerencsére közvetlenül nem érint a dolog. Viszont most, hogy az USA-t is leminősítették...én nem tudom, mi lesz ebből :?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.09. 12:35:43

megkockáztatom, h egy hónap alatt helyreállna minden itthon... a bankok sírnának, de nekik van akkora tartalékuk, h átvészelnék, "mi" viszont nem leszünk survivor-ök, ha nem hoznak olyan döntést, amellyel KIZÁRÓLAG a bankrendszernek ártanának...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.09. 12:31:13

Fecooo írta:ha hiszed, ha nem, pofonegyszerű lenne helyreállítani a magyar gazdaságot, ki is gondoltam már hónapokkal ezelőtt ;)
a gond az, h amit kitaláltam, csak azért nem megvalósítható, mert a bankok veszítenének vele a legtöbbet, és mivel ők (fogalmazzunk így...) a politikai elit puszipajtásai, ezért sose hoznának olyan rendelkezést, amivel nekik ártanának... az összes többi szféra viszont ugrásszerűen feljavulna! a bankok vesztesége azonban csak rövidtávon keletkezne, a gondolkodásuk azonban elsősorban rövidtávú(ahogy beszéltük korábban...), ezért nem látnák előre a hosszú távú előnyöket...

utópisztikus gondolat, tisztában vagyok vele, ezért nem írom le, sokan úgyse értenének egyet és csak lehülyéznének ;)
Erről van szó, és egyébiránt sok ember kimunkálta már a programot, még pártok is, de a pénzvilág beépített emberei ezt eddig megakadályozták. Egy olyan kormány kellene, akinél ezt nem tudják, de ez már pártpolitika, így ne menjünk bele. Mindenesetre nem ma lesz megoldva és könnyen lehet, hogy a puskaport is szárazon kell tartanunk ( ez nem lázítás, csak benne van a pakliban, nem szeretném a félreértések elkerülése végett, de a szociális bomba ketyeg).
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.09. 12:24:22

ha hiszed, ha nem, pofonegyszerű lenne helyreállítani a magyar gazdaságot, ki is gondoltam már hónapokkal ezelőtt ;)
a gond az, h amit kitaláltam, csak azért nem megvalósítható, mert a bankok veszítenének vele a legtöbbet, és mivel ők (fogalmazzunk így...) a politikai elit puszipajtásai, ezért sose hoznának olyan rendelkezést, amivel nekik ártanának... az összes többi szféra viszont ugrásszerűen feljavulna! a bankok vesztesége azonban csak rövidtávon keletkezne, a gondolkodásuk azonban elsősorban rövidtávú(ahogy beszéltük korábban...), ezért nem látnák előre a hosszú távú előnyöket...

utópisztikus gondolat, tisztában vagyok vele, ezért nem írom le, sokan úgyse értenének egyet és csak lehülyéznének ;)
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.08.09. 12:23:30

Fecooo írta:kényes téma tudom, de talán elfér itt...

a CHF már 260 felett van... :evil:
gondolom más is káromkodik eleget emiatt... 160-on vettük fel a hitelt :x
egyébként az egész mögött "állítólag" az áll, h a svájciak pár hónapja eldöntötték, h mivel ők leginkább exportra termelnek, ezért nekik nem érdekük alacsonyan tartani az árfolyamot, ezért van ez a botrányosan irreális árfolyamnövekedés :x :x (persze ennél bonyolultabb a helyzet...)
27 ezer volt kezdetben a törlesztő részletünk, szept-ben már 50 felett lesz :x :x :x

(ha gondoljátok, mehet a dühöngőbe is...)
ökölbe szorul a kezem, ha gazdasági hírt hallok az utóbbi két évben.. :evil:
egyébként már a svájciaknak sem jó az erős frank, gyengíti az exportot, a fogyasztási cikkek pedig az egekben vannak. meg is érdemlik.. nem tudják már fogni ők sem a frankot, az euró és a dollár savazása miatt nincs értékelhető valuta. ameddig nem áll talpra az usa és európa (soros gyuri szerint az uniónak befellegzett), addig marad az erős frank.

amit a bankok és pénzemberek művelnek felháborító, az emberek tunyasága pedig szomorú. egy jobb korban ezek a bankárok (akik közvetetten több (száz)ezer ember haláláért felelnek) már nem virgonckodnának. és akkor finom voltam.. egyszerűen mindent megtehetnek velünk, mindent kifizettetnek velünk, mi pedig birka módjára tömjük a zsebét pár mocskosul gazdag banknak. szvsz ez a rendszer megbukott, a jóléti társadalom és a tágabb értelembe vett demokrácia nem működőképes és a lufi pont most durrant ki.
kíváncsian várom a folytatást. ezek az emberek bőven kértékonyabbak, mint bármelyik afrikai hadúr, vagy arab fundamentalista!

ha valakit érdekel a téma ajánlok két filmet: tőzsdecápák 2 és a bennfentesek (inside job) ez bőven szakmai, de az alcíme mindent elárul:
"felháborítóan őszinte"
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.09. 12:20:09

Fecooo írta:kényes téma tudom, de talán elfér itt...

a CHF már 260 felett van... :evil:
gondolom más is káromkodik eleget emiatt... 160-on vettük fel a hitelt :x
egyébként az egész mögött "állítólag" az áll, h a svájciak pár hónapja eldöntötték, h mivel ők leginkább exportra termelnek, ezért nekik nem érdekük alacsonyan tartani az árfolyamot, ezért van ez a botrányosan irreális árfolyamnövekedés :x :x (persze ennél bonyolultabb a helyzet...)
27 ezer volt kezdetben a törlesztő részletünk, szept-ben már 50 felett lesz :x :x :x

(ha gondoljátok, mehet a dühöngőbe is...)

egyébként világméretű pánik készülődik... (sőt ma már pánik van...)
Persze, mi is ebben a cipőben járunk, csak mi 45-ről indultunk, ne is kérdezd, hogy mennyi, vagy mennyi lesz.....
Mindenesetre én nem keresnék a helyedben ilyen "mainstream" "közgazdaságtudományos" okokat. Ez szimpla spekuláció, amiről Bogár László vagy Drábik János beszél. Valamit tennie kellene a hazai politikumnak, mert októbertől jön az első igazán rászorulókat érintő kilakoltatási hullám ( 2-2,5%-át lakoltatják ki), aztán negyedévenként az újabb turnusok. Beláthatatlan tragédiát okozhat e folyamat.... Amit eddig léptek ( rögzítsük 180 forinton, majd 4 év múlva kamatostul fizesd szinte vissza és a hasonló lépések) egyszerűen semmit sem érnek. Úgy alakították a szabályokat ( szándékosan vagy nem, lényegtelen), hogy az igazán nagy bajban levőkön még véletlenül sem segít. Ugyebár ez a 180 forintos árfolyamon való rögzítést is csak az veheti igénybe, aki 90 napnál kevesebbel tartozik. Magyarul éppen az, akit véletlenül sem fenyeget a kilakoltatás réme.... Persze majd lehet, hogy fog, miután vissza kell fizetnie 4 év múlva a hátramaradó összeget.... ( ha tudja fizetni egyáltalán a 180-as árfolyamon)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.09. 12:17:52

Fecooo írta:kényes téma tudom, de talán elfér itt...

a CHF már 260 felett van... :evil:
gondolom más is káromkodik eleget emiatt... 160-on vettük fel a hitelt :x
egyébként az egész mögött "állítólag" az áll, h a svájciak pár hónapja eldöntötték, h mivel ők leginkább exportra termelnek, ezért nekik nem érdekük alacsonyan tartani az árfolyamot, ezért van ez a botrányosan irreális árfolyamnövekedés :x :x (persze ennél bonyolultabb a helyzet...)
27 ezer volt kezdetben a törlesztő részletünk, szept-ben már 50 felett lesz :x :x :x

(ha gondoljátok, mehet a dühöngőbe is...)

egyébként világméretű pánik készülődik... (sőt ma már pánik van...)
És akkor arról nem is beszéltünk, hogy leminősítették az USA-t, s ma már a franciákat is....
Mi is hasonló helyzetben vagyunk most is 55ezer felett van a kocsitörlesztő....

Úgyhogy Fecooo te mint közgazdász, ki kellene találj valamit... :? :lol: (a helyzet viszont egyáltalán nem vicces...sajnos)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.09. 12:02:44

kényes téma tudom, de talán elfér itt...

a CHF már 260 felett van... :evil:
gondolom más is káromkodik eleget emiatt... 160-on vettük fel a hitelt :x
egyébként az egész mögött "állítólag" az áll, h a svájciak pár hónapja eldöntötték, h mivel ők leginkább exportra termelnek, ezért nekik nem érdekük alacsonyan tartani az árfolyamot, ezért van ez a botrányosan irreális árfolyamnövekedés :x :x (persze ennél bonyolultabb a helyzet...)
27 ezer volt kezdetben a törlesztő részletünk, szept-ben már 50 felett lesz :x :x :x

(ha gondoljátok, mehet a dühöngőbe is...)

egyébként világméretű pánik készülődik... (sőt ma már pánik van...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.09. 10:07:30

http://www.betegszoba.hu/cikkek/pszicho ... k_koreben/

Beszéltük már, sokat változott a világ (lsd shutterisland levele), aminek vannak pozitív és negatív oldala is!
A negatív oldal mindig fontosabb, s sajnos nem hiába már pszichológiailag is betegségnek nevezik a facebook függőséget....
:arrow: http://tech.transindex.ro/?hir=8071
Kép
Kép
Kép
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2011.08.08. 22:06:47

Mental_Theo írta:Aki akarja látni az én szuper ritkaságomat, ezt nézze:) :

http://www.vatera.hu/fc_barcelona_4db_8 ... 59577.html
Ment PÜ..
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2011.08.08. 21:43:49

Aki akarja látni az én szuper ritkaságomat, ezt nézze:) :

http://www.vatera.hu/fc_barcelona_4db_8 ... 59577.html
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2011.08.08. 21:24:29

Aki vásárolt már ebay-en,dobjo rám egy PÜ-t,pls. :D
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.08.08. 18:52:42

kennyke04 írta:
shutterisland írta:....
Egy baj van csak ezzel a korosztállyal, hogy szépen leírják így a társadalom kritikát, hogy bezzeg az ő idejükben, és a mai fiatalok milyenek, csak kár h ők a szülők most. Az én szüleim is jöttek mindig a "bezzeg az én időmben" dumával, amin én is csak nevettem anno, de kaptam egy két józanító maflást és nem engedték meg soha hogy fülbevalóm legyen, rózsaszín hajam vagy tetoválásom. És hál a jó istennek hogy nem. Míg aki ezt írta, az a korosztály pont, akik mindent megengednek, kinyalják a kis seggüket mindennel, mert világfájdalmuk van a porontyaiknak... Szóval szép a prédikáció, meg igaz is, csak enter után megy megvenni a hajvasalót a kisfiának, mert a rózsaszín körömlakkjához meg a 14 karikához a fejében jobban illik az egyenes haj majd az évnyitón...
Nem feltétlenül neveli ő úgy a gyerekét mint amit te mondasz.Mondjuk nekem a szüleim is ezen körülmények között éltek és mégsem vagyok egy telepircingezett vagy meleg.Szóval lehetséges h ő is úgy neveli a gyerekeit h ne vesszen el és ne kerüljön rossz társaságba.Nem azért mondom h biztos h így van de neki is kijár az ártatlanság vélelme.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.08.08. 18:30:03

shutterisland írta:találtam a beol-on egy cikket (feljelentettek két csajt, mert hógolyóval dobálta meg megfürdette a 3.-at..) és van hozzá egy nagyon kemény hozzászólás, szerintem érdemes elolvasni, még 19 éves fejjel is átjön.
Az utolsó kb 2 bekezdéstől eltekintve totál leírta a gyerekkoromat, kb 9-10 éves koromig (most 19 vagyok). Főleg itt falun. Tényleg a hegyen a fáról ettük a gyümölcsöt (mondjuk még most is :D), nyáron mindig találtunk valakit a focipályán, volt egy jóöreg csepel bicajunk amivel nyomattuk reggeltől estig. Igaz volt 1 vezetékes telefonunk, meg tv-nk 3 csatornával. Szüleim műszaki végzettségű emberek, így volt egy p1-es számítógépünk, Aladdin meg smurf játékokkal, de nem az volt az elsődleges, hogy azt nyomassuk reggeltől estig.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.08. 17:41:11

kennyke04 írta:
shutterisland írta:....
Egy baj van csak ezzel a korosztállyal, hogy szépen leírják így a társadalom kritikát, hogy bezzeg az ő idejükben, és a mai fiatalok milyenek, csak kár h ők a szülők most. Az én szüleim is jöttek mindig a "bezzeg az én időmben" dumával, amin én is csak nevettem anno, de kaptam egy két józanító maflást és nem engedték meg soha hogy fülbevalóm legyen, rózsaszín hajam vagy tetoválásom. És hál a jó istennek hogy nem. Míg aki ezt írta, az a korosztály pont, akik mindent megengednek, kinyalják a kis seggüket mindennel, mert világfájdalmuk van a porontyaiknak... Szóval szép a prédikáció, meg igaz is, csak enter után megy megvenni a hajvasalót a kisfiának, mert a rózsaszín körömlakkjához meg a 14 karikához a fejében jobban illik az egyenes haj majd az évnyitón...
Igen, + az ő szüleik nekik ugyanezt mondták. De sztem ami megfigyelhető, h a társadalom valóban egyre romlottabb, és hülyébb lesz. A mai kölykök pofátlanok, nem tisztelnek se istent, se embert, isznak, szívnak, és olyan szinten ostobák, mint a segg. És belőlük lesz a jövő generációja. Aztán ha lekölykedzenek, az ő fattyaik valószínűleg még inkább retardáltak lesznek.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.08.08. 16:57:44

shutterisland írta:....
Egy baj van csak ezzel a korosztállyal, hogy szépen leírják így a társadalom kritikát, hogy bezzeg az ő idejükben, és a mai fiatalok milyenek, csak kár h ők a szülők most. Az én szüleim is jöttek mindig a "bezzeg az én időmben" dumával, amin én is csak nevettem anno, de kaptam egy két józanító maflást és nem engedték meg soha hogy fülbevalóm legyen, rózsaszín hajam vagy tetoválásom. És hál a jó istennek hogy nem. Míg aki ezt írta, az a korosztály pont, akik mindent megengednek, kinyalják a kis seggüket mindennel, mert világfájdalmuk van a porontyaiknak... Szóval szép a prédikáció, meg igaz is, csak enter után megy megvenni a hajvasalót a kisfiának, mert a rózsaszín körömlakkjához meg a 14 karikához a fejében jobban illik az egyenes haj majd az évnyitón...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.08.08. 15:29:57

Szerintem lassan készülhet a Fabre topic! :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.08.06. 17:49:23

találtam a beol-on egy cikket (feljelentettek két csajt, mert hógolyóval dobálta meg megfürdette a 3.-at..) és van hozzá egy nagyon kemény hozzászólás, szerintem érdemes elolvasni, még 19 éves fejjel is átjön.

Kód: Egész kijelölése

Gondolj csak bele, az 1980 előtt születettek, azaz MI, kész csoda, hogy életben maradtunk.

Nekünk még nem volt gyerekülésünk az autóban, sőt még biztonsági öv se nagyon, viszont bizton tudhattuk, hogy a gyerekágyak festékében akadt bőven ólom. A gyógyszeres és vegyszeres üvegek könnyedén nyithatóak voltak, nem voltak semmi furfangos védelemmel ellátva, de még a fiókok és ajtók sem voltak felszerelve biztonsági nyitóval, és mikor bicajozni mentünk, nemhogy könyökvédőnk és sisakunk nem volt, de még rendes biciklink sem. Azért az nem volt semmi.

Mi még csapból ittuk a vizet, és azt se tudtuk, mit jelent pontosan az ásványvíz. Én speciel sokáig kevertem a szódavízzel. Azt hittem az ugyanaz. Szúr-szúr. Semmi különbség a kettő között, miért pazaroljak hát rá külön szót. Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettük kimentünk játszani.

Igen, ki. Egész nap kint voltunk, a szüleink pedig csak sejtették, hogy élünk és megvagyunk, hiszen még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Pláne nekünk! Nyáron a derékig érő fűben és közeli kiserdőkben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és nem tört ránk allergiás roham. Nem tudtuk mi az a pollen, és a parlagfűről azt hittük, hogy a sárkányfű egyenesági rokona.

Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik végtagunk, vagy csak szimplán betört a fejünk, senkit nem pereltek be ezért. Egyszerűen mi voltunk a hibásak. Sőt! Ha az erősebb elgyepálta unalmában a kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt. Ez így működött, és a szüleink nem nagyon szóltak bele ebbe sem. (- Kisfiam, bemegyek az iskolába, az nem lehet, hogy téged mindenki Rambonak csúfol / - Hagyd csak anya, ez az én háborúm!) Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy mcdonaldson edződött átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helyből nyomna egy hátraszaltót attól, amit mi leküldtünk kaja címszóval. Gondoljunk a zsíroskenyérre, a kolbászra, a disznósajtra (ki tudja mit tettek bele), az iskolai menzára (ki tudja mit NEM tettek bele) és mégis itt vagyunk. A kakaóban nem volt A,B,C,D és E vitamin, viszont "bedeko"-nak hívták és már ez is elég volt a boldogságunkhoz. Szobi szörpöt ittunk, ami hírből sem ismerte az édesítőszert, viszont tömény cukorból készült. A limonádét még magunknak kevertük és mosatlanul ettük a fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt, a WC pereme alatt pedig a baktériumok ezreinek a kolóniái telepedtek meg a még háborítatlan nyugalomban, a preDomestos korban.

Volt néhány barát, aki már ismert olyat, akinek videója volt, vagy esetleg spectruma (az valami számítógép vót), de szó sem volt Playstationról, Nintendóról, X-Boxról, Videójátékról, 64 tévécstornáról, műholdról és kábeltévéről, filmekről, DVD-ről, Surround Soundról, internetről, Fitness-Club kártyáról vagy mobiltelefonról.

Kicsit le is maradtunk, bevallom már háromszor vettem ki egyik kedvenc filmem DVD-n a tékából, de még nem nagyon sikerült lejátszanom. Mindig lengyelül indul el, én meg egy negyedóráig nézem, aztán inkább visszaviszem. Viszont voltak barátaink! Olyanok, akikkel találkoztunk kint az utcán, a focipályán vagy a pingpongasztaloknál, vagy ha mégse, akkor egyszerűen becsengettünk hozzájuk és beengedtek. Nem kellet megkérdezni a szülőket. Sem a miénket, sem az övéket! Nem vittek és nem hoztak a szülők...

Mégis itt vagyunk.

Nyakunkban lógott a lakáskulcs, mikor játszani mentünk, és nem ritkán fadarabokkal, botokkal harcoltunk, labdával dobáltuk egymást, mégis itt vagyunk. Nem ütöttük ki egymás szemét, a többi seb pedig begyógyult.

Focizni is csak az állhatott be, aki tudott. Akkor még volt egy iratlan szabály, amit ma nehezen értünk már meg mi is: azt csináld, amihez értesz. Aki pedig nem értett a focihoz, pláne nem tudta rendesen kirúgni az ellenfél bokáját, az csak csalódottan nézhette a játékot a rácson túlról, vagy odébb állhatott, és más játékot, más játszótársakat kereshetett magának.

szerelmet nem brazil sorozatokból tanultuk, csak egyszerűen megéltük. Boldogan szaladtunk végig az utcán az első csók után, úgy, mintha már sohasem akarnánk megállni. Nekünk a szexhez nem kellett pornófilm és szexújság, de még szálloda sem. Akkor és ott csináltuk, ahol lehetőség volt rá, és ha valamit rosszul csináltunk, vállaltuk a következményeket, és újra próbálkoztunk. Ha egy tanár nyakon vágott, nem szúrtuk le egy késsel és nem pereltük be, és nem sírtunk otthon a szülőknek. Sőt! Ha lehet el se mondtuk.

Ismertük a törvényt, és ha vétkeztünk, szüleink nem álltak mellénk. Megtanítottak úgy élni, hogy tudjuk, mit jelent a kötelesség, a bűntudat, a jóérzés, a felelőség. Ismertük ezeknek a szavaknak a mélységét. Ezek voltunk mi.

Hősök?

Talán.

Hősei egy letűnt kornak, amelyen a mostani fiatalok értetlenül mosolyognak.
Avatar
messibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2010.07.14. 12:33:00
Tartózkodási hely: Szeged környékén Forráskúton

2011.08.06. 12:09:53

Puyol05 írta:Üdv!

Nem tudna valaki nekem mondani jóféle stratégiai játékot? Tudom, hogy ez relatív, hogy kinek mi a jó, de azért ötletek jöhetnek. Valami olyasmi kellene, aminek olyan középkori beütése van, de lehet modernebb kori is. Az a lényeg, hogy ilyen sci-fi szerű cuccoktól kíméljetek. :) Azokat valahogy nem csípem.

Köszönöm.
Tudom ajánlani a Total War sorozatot, azok közül is Rome Total War-t , igaz az az ókorban játszódik.
Kép
a siget készítette Victor (vuvu)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.08.05. 21:07:35

chonggy írta:
MessiFan írta:
chonggy írta:Vkinek még ilyen a Youtube-ja? Mert a baráti körömben senkinek,csak nekem... :)
http://i52.tinypic.com/2wnwdty.png
Nem. Ilyet még sosem láttam. Durva :D
Nagyon...Mikor keresnél vmit,nem látod mit irsz,nincs share gomb,nem tudod mikor töltötték fel,hányszor nézték meg... :D
Lehet adblock-kal blokkoltál pár elemet és azért lett ilyen a felület?
Kép
Kép
Kép
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2011.08.05. 19:03:20

MessiFan írta:
chonggy írta:Vkinek még ilyen a Youtube-ja? Mert a baráti körömben senkinek,csak nekem... :)
http://i52.tinypic.com/2wnwdty.png
Nem. Ilyet még sosem láttam. Durva :D
Nagyon...Mikor keresnél vmit,nem látod mit irsz,nincs share gomb,nem tudod mikor töltötték fel,hányszor nézték meg... :D
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.05. 18:46:10

chonggy írta:Vkinek még ilyen a Youtube-ja? Mert a baráti körömben senkinek,csak nekem... :)
http://i52.tinypic.com/2wnwdty.png
Nem. Ilyet még sosem láttam. Durva :D
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2011.08.05. 18:35:17

Vkinek még ilyen a Youtube-ja? Mert a baráti körömben senkinek,csak nekem... :)
http://i52.tinypic.com/2wnwdty.png
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Válasz küldése