Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.01.23. 05:53:40

A kötelező körök már megvoltak :D

"Kisgyerekkorom óta mondom, hogy mindig is arról álmodtam, hogy a Manchester Unitedben játsszak." (Sánchez)

"Mindig is arról álmodtam, hogy az Arsenalban játsszak. Most, hogy itt vagyok, mindent meg fogok tenni a klubért, hogy történelmet írjunk." (Mikhtaryan)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.22. 22:30:24

Az igaz, hogy Sánchez heti 500e fontot fog keresni a MU-ban? Az kb. Messi meg Neymar kaliberű fizetés, nehezemre esik elhinni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 22:05:00

Nero. írta:Nem értem miért nem a Citybe ment inkább. Ez a United nem sokkal jobb mint az Arsenal..
autómosó fiú volt, végül buszos lett.. :lol:

Én sem értem, mehet Mourinhohoz buszozni, élvezni fogja amikor a meccs nagy részében a saját térfelén lesz [-X


Liverpool meg hozza a formáját, elverik a Cityt, aztán most meg Swansea-tól szívnak :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.22. 21:47:53

Nem értem miért nem a Citybe ment inkább. Ez a United nem sokkal jobb mint az Arsenal..
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.22. 20:51:43

BREAKING: Manchester City have almost concluded a deal with Shakhtar Donetsk to sign Fred (24) for a fee between €30m and €40m. The player has given his OK, now only an agreement between the clubs is required. [@DiMarzio]
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2018.01.22. 19:38:39

PCsabi írta: Sánchez-nek meg respect, hogy nem hisztizett, nem nyújtott be átigazolási kérelmet, nem volt kamu sérülése, hanem tette a dolgát.
??? Milyen respect?

A csapattársai már totál kivoltak a vergődésétől, az angolok többször cikkeztek is róla.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.22. 19:15:38

Alexis bemutatóvideója pedig baromi hangulatos lett szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.22. 19:04:01

Már tényleg hivatalos.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.01.22. 17:30:10

Kb. hivatalos a Sánchez - Mkhitaryan csere.

Nem szabadott volna eljutni idáig Alexis-szel, mert már nyáron el kellett volna adni, most januárban pedig elég rossz helyzetben voltunk, de szerintem sikerült a legtöbbet kihozni belőle. Sánchez úgyis lépett volna nyáron, méghozzá ingyen, de most legalább sikerült érte kapnunk valakit, aki a mai piacon simán ér 40 milliót.

Nagyon kíváncsi vagyok Mikire, Dortmundban nagy király volt, viszont a Mourinho-féle ManUnited-ben nem ment neki annyira, és kicsit félek is, hogy hogyan férnek meg majd a pályán Özil-lel.

Sánchez-nek meg respect, hogy nem hisztizett, nem nyújtott be átigazolási kérelmet, nem volt kamu sérülése, hanem tette a dolgát.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
ladikom
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.01.16. 20:35:01

2018.01.18. 14:01:34

Persze azért szép dolog Walcottól ez a 12 év, 397 meccs és 108 gól.

De azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy Wenger már 4 éve akar szabadulni tőle, de a kutyának sem kellett a heti 140 ezer fontos fizetésért. Ezt az igényt pedig sosem adta alább, csak most az Everton megadta neki ezt.

Ehhez képest Alexis gyönyörűen lehúzza a MU-t. 4,5 év alatt 181!! millió fontot fog keresni.

350 ezres alapfizetés hetente
100 ezer font hetente a marketing jogaiért
40m fontos aláírási pénz
20 milliós ügynöki költség.

Jóságos ég...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.01.17. 23:49:57

Rinku írta:milyen lehet egy valódi drukkernek?...
Hát, ne akard megtudni :mrgreen:

Néztem egy búcsúvideót Walcott-ról, hát, azért megérintett, visszajöttek a régi emlékek. Igazi angol futóbolond, nem egyszer zavarta őt a labda és a megmozdulásait látva nem egyszer fogtam a fejem, de több olyan időszak is volt, amikor meghatározó játékosa volt a csapatnak.

Sok sikert az Everton-ban, az az igazság, hogy már kellett neki ez a váltás.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.17. 23:32:36

Chelsea azert alkot kemenyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.01.17. 20:57:34

Huh ladikom, szépen összefoglaltad a tényeket, sok érdekes információt szolgáltattál nekünk :wink:

A Peet knows blog írt Walcottról egy búcsú bejegyzést, idéznék:

''Eközben végig csöndben tette a dolgát. Ráadásul kevés olyan Arsenal játékos akadt az elmúlt évtizedben, aki nála többször tudott volna az igazán nagy meccseken emlékezetes teljesítményt nyújtani.

Egy olyan játékosról beszélünk, aki minden tiszteletet megérdemel a szurkolók részéről, mert ma már valóban nem sok futballistáról mondható el, hogy több mint egy évtizeden át csendben teszi a dolgát.''


400 meccs, 109 gól, 75 gól passz, azért ez több mint vállalható szerintem.

Sok sikert Hamilton! :cry:

Kép
"And my heart will leave you never."
ladikom
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.01.16. 20:35:01

2018.01.16. 22:03:52

PCsabi írta:Kezd nálam is elszakadni a cérna, mi folyik az Arsenalnál?

Hali, Én ugyan Arsenal drukker vagyok, de azért úgy-amúgy követem a Barcát is, aztán pont megakadt a szemem ezeken az okfejtéseken. Én több mint egy évtizede követem mélyrehatóan, így a következő a gondolatom. Az elemzésem végén kitérek Csozéra és Zidanere is.

Az Arsenal jelenleg a siker csapdájába esett bele.Ezt csak úgy tudom megmagyarázni, ha kifejtem röviden a 20 évet.

Amikor Wenger 1996-ban odament, akkor a csapat szó szerint alkoholistákból és drogfüggőlből állt.
Az egyedi ötleteivel megreformálta a világ labdarúgását, hiszen elsőnek ő vezette be egy labdarúgó csapatnál:
1. sporttudományt
2. táplálkozástant.
3. edzésmódszet. Wenger edzése legendásan kegyetlen és barbár.
3.Megreformálta a játékosmegfigyelési rendszert is. Elmondták korábban többször is az akkori spanyol scoutok, hogy a 2000-res évek elején abból állt a játékosmegfigyelés, hogy a Barcelona, Bayern München és a Real Madrid scoutjai követték az Arsenalosokat és azokat figyelték akiket ők.

De ezt még lehetne sorolni, mert Wenger az egész csapatot személyesen kezdte el figyelni. Ennek a kemény munkának meg is lett az eredménye, mert sikert sikerre halmoztak, ráadásul veretlenül nyerték meg a 03/04-es bajnokságot. Az akkori csapat olyan szinten működött Wenger taktikai, mentális elképzelése, hogy Lehmann pár éve el is mondta. Abban a szezonban minden meccs előtt az volt az egyetlen kérdés a játékosok között, hogy hány góllal nyerik meg a meccset. Tehát a Wenger éra első 10 évét siker jellemezte.

Aztán 2006-ban a csapathoz került az amerikai Kroenke aki idővel a többségi tulaj lett. Átadták az új stadiont ami 470m fontba került, melyekre rengeteg hitelt vettek fel. Ezt úgy finanszírozták, hogy az Emirates 10 évre előre egy összegben adott a csapatnak 100 milliót, amiben benne volt a 10 éves mezszponzori díj előre kifizetve + 25-30 évre megvették a stadion nevét is.
Kényszer helyzetben voltak, így muszáj voltak megkötni ezt az előnytelen szerződést.

Na tehát 2006-2013ig a csapatnak semmilyen szponzori bevétele nem volt, ráadásul a játékoseladásokból is kellett finanszírozni a stadiont. Ebben az időszakban nem nyertek kupákat, de Wenger az évről évre gyengülő kerettel is mindig elérte a Top4-et. A top4 pénzügyileg 40m fonttal jelentett többet bevétel ügyileg, ami azért nem kevés ebben a helyzetben. Taktikailag még ekkor is brillírozott Wenger, mert olyan világi nyomorultakkal, mint Denilson, Bendtner is elérte a top4-et.


Aztán jött 2011-2012 körüli időszak amikor a világ labdarúgása alapjában megváltozott, pont amikor Ferguson visszavonult. Utólag azt mondom, hogy nagyon jókor vonult vissza az öreg.

Jöttek a fiatal edzők, akik taktikailag brutálisan felkészültek voltak. Mint Guardiola. Ezek a fiatal edzők a modern felfogásukkal teljesen háttérbe szorították az akkori nagyokat. Meg lehet nézni, hogy most 2018-ban a top csapatoknál milyen az edzők kora? Fiatal mind. Conte, Klopp, Valverde, Zidane, Csozé, Potechino, Allegri, stb.

Ezek a fiatal edzők mint mondtam, taktikailag változtatták meg a focit és szorítottak ki mindent. VanGaal sem azért bukott meg a MU élén, mert egy rossz edző, hanem mert eljárt felette az idő.

Jelenleg Wenger az utolsó mohikán egy letűnt korból, de már ő sem tud megújulni, csak a lépést próbálja tartani a fiatalokkal. A siker csapdája pedig itt ütközik ki. Az annak idején bevált módszerek most már egyszerűen nem válnak be. De Wenger csökönyösen ragaszkodik még mindig hozzájuk, mert rendíthetetlenül hiszi az igazát.

Példaként Parlour interjúja jó. (A Wenger éra első éveiben volt nagy spíler a csávó). Elmondta, hogy meglátogatta pár hónapja az edzéseket és 20 év elteltével is ugyanazokat a kegyetlen barbár módszereket csinálja Wenger.

Taktikailag rettentően elavult Wenger, akinek a következő a fő filozófiája: "hagyja játszani őket a pályán." Tehát ő nem mond Guardiola féle végletekig részletes taktikát, aki centire megszabja a játékosok mozgását. Wenger rendíthetetlen hittel bízik a játékosaiban, hogy majd ők megoldják. Csak hát ugye egy Coquelin aki egy egydimenziós IQ nélküli barbár játékos, mégis hogy oldja meg gondolkodással a helyzetet?

Jó ellenpélda erre a fiatal edzők. Conte rendszerében egy VICTOR MOSES alapember. Jóságos ég, hogyan? Alapember és rohadt jól teljesít. Tehát ebből látszik, hogy ma már a taktika számít. Vagy most Pepnél Deph... nyáron senkinek nem kellett, most meg alapember. Középszer, de jól van menedzselve.

2 évvel ezelőtt a Leicester szezonban is előjött Wenger rengeteg hiányossága és gyengesége. Decemberig vezette a csapat a bajnokságot, aztán jött Cazorla sérülése. Cazorla sérülésével szó szerint megdöglött az egész rendszer. A védekezés, a labdaszerzés, játékszervezés, befejezés, minden. Cazorla kiesése a legjobban Özilt érintette, aki nélküle durván visszaesett. El is ment a szezon.

Itt van az idei év is. Wenger a végletekig ragaszkodik még mindig a régi bevált receptjéhez és képtelen megújulni. Persze próbálkozott vele és átállt a 3 védős rendszerre. Csak hát ugye mivel Wengernek ebben a korban nincsen taktikai érzéke, ez a rendszer kegyetlen öngyilkosság.

Taktikailag tehát az Arsenal totálisan megbukott. Olyan szintű hülyeségeket csinálnak hétről hétre, ami szó szerint megye 2-ben sincs. De Wenger szerint rendben van a taktika és állandóan a következővel terel: " Ki edző már 40 éve, maga vagy én?".

Mentálisan pedig az idei évben lett katasztrófa Wenger. Tökéletes példa erre Iwobi, aki a cselzi elleni meccs előtt 1 nappal hatalmas bulit csapott, miközben 48 órával előtte ez tilos. Aztán láss csodát, ki kezdett végig játszotta meccset? Iwobi.

Játékosmenedzselés: [auto_cenzúra] kimondani, de Wenger annyira ódivatú lett, hogy már játékosokat sem tud menedzselni. A fiatal játékosok sorra dőlnek be az akadémián. Az utolsó befutott onnan Iwobi volt, de borzalmasan megrekedt, selejt lett belőle. Előtte pedig Ramsey, Wilshere volt a legutóbbi, nekik meg lassan 10 éve.
Pár példa a rossz menedzselésre.
- Cech idejött a világ egyik legjobb kapusaként a cselziből. Azóta olyan szinten leromlott, hogy szörnyű. Cech eddig 14 büntetővel állt szemben, mióta az Arsenalban van és még nem védett ki egyet sem. Rettentően leromlott a teljesítménye.

- Bellerin, róla beszélem. Idén valami szörnyű, használhatatlan.

- Lacazette: Idejött, verte a gólokat, megrekedt. Közel 10 meccse nem lőtt gólt, nagyon belefásult, teljesen veszélytelen.

A siker csapdájának másik részébe beletartozik Wenger túlzott hite a játékosokba. Ez az ami felemelte és futottak be a névtelen senkik 20 éve. De emiatt is szenved most. Wenger azt gondolja, hogy egy játékos a szerződése utolsó napjáig elkötelezett lesz. Miközben Alexis hónapok óta beleszarik mindenbe, az öltöző egy része a hírek szerint már utálja.

A siker csapdájának harmadik része: Wenger FÉL A VISSZAVONULÁSTÓL
Ezt ő mondta el. Szabályosan retteg a visszavonulástól, mert elképzelni sem tudja, hogy mit csinálna. De ennek ez az ára, hogy tovább szenved és rombolja azt amit felépített.

Ez az egész pedig már 5 éve meghalt. Wengert már 5 éve ki kellett volna rúgni.


Aztán így 2017-ben rájött Wenger, hogy lassan visszavonul és leigazolta a dortmound játékosmegfigyelőjét és a Barcelona sportigazgatóját. Nem képes megújulni Wenger és ez is lett a veszte. Jöhet akárki az Arsenalba, nem megy semmire.

Mi lesz most? Pozitív hír, hogy a Dortmoundtól érkezett scoutot a világ legjobbjának tartják. Az ő döntései alapján igazolt Wenger egy görög fiatalt, aki nagyon jól teljesített rögtön az edzéseken.
A német scout akarja összeállítani ismét a Mkhitarian - Aubemeyang duót. Ebben nagyon biztos és Wenger végső elkeseredettségében bízik is benne.
Szintén a scout mondta Malcomot, egy 20 éves brazil srác. Tehát ezt a 3 játékost akarja Wenger a télen, meglátjuk... bár mehetne oda Messi is, akkor sem változna semmi.

Tulajdonos: : Kizsákmányolja a csapatot. Tavaly elmondta, hogy őt nem érdeklik a kupák, csak a pénz. Mióta ott van, minden évben kivesz 10 milliókat évente és egy pennyt nem rakott még bele. Birtokol NFL csapatot is, de őket még jobban tönkreteszi. Nekik most vett fel 1 milliárd dolláros hitelt, hogy épít új stadiont nekik. Ez szerintem mindent elmond.

____________________________________________________________________________

CSOZÉ, vagyis Mourinho.

Csozé is ebbe a hibába esett bele mint Wenger, a siker csapdájába. A pályafutása korai szakaszában Wengerhez hasonló úttörő volt az innovációkat illetően, aki alaposan és minden részletre kiterjedően felkészítette a gárdát a védekezésben, és ennek a munkának egy BL-győzelem lett az eredménye.

Az elmúlt években Csozé módszerei sem fejlődtek. Egyfelől hosszan taglalhatnánk, hogy Mourinho védekezés-centrikus taktikája miként működött a múltban, viszont mind a mai napig ugyanazokat a mintákat lehet felfedezni a játékosigazolások, és az egyre inkább banális motivációs trükkjei terén, amelyek rövid távon ugyan sikert szülnek, de egy pár szezont követően már csak megfojtják a csapatot. Az az ember, aki egykor készen állt magát is megkérdőjelezni, egyre inkább berögzültté válik, miközben a riválisok, Guardiolával az élen új területeket fedeznek fel a futball világában.

Ennek a filozófiája is megvan, persze. Csozé követői sokszor azzal érvelnek, hogy az a tény, hogy a portugál sok esetben egy harmadik felet – játékvezetőt, újságírót, a kevés átigazolási kiadást (annak ellenére, hogy 300 millió fontot költhetett tavaly nyáron) okol a vereségért csak történik, hogy elterelje a figyelmet a játékosairól. Ez viszont azért nehezen hihető, mert gyakran a saját játékosait is szidja nyilvánosan. A jelenséget ugyanakkor jobban megmagyarázhatja az, hogy Csozé a saját „zsenialitása” áldozatává vált. Számára ugyanis saját maga a valaha élt legjobb és legkülönlegesebb menedzser, így minden vereséget másvalaki vagy másvalami kellett hogy okozzon.

________________________________________________________

Zidane:

Róla röviden. Nyert 2 BL-t zsinórban, mert motiválta a Realt. De taktikailag egy nulla és ez idén is érződik. A nyáron legkésőbb kirúgják.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.16. 16:48:35

PCsabi írta:...
Olvasom, amit írsz, hallgatom egyik haveromat minden héten, aki vagy jó 15 éve Arsenal drukker, és alkalmasint tőle is megkérdem újra meg újra, mint most tőled is, hogy egyáltalán minek van értelme még gondolkodni bármiben is az Arsenalnál, amikor ilyen alapok vannak? Olyan képet nyújt nekem az Arsenal és igazoláspolitikája évek óta, mint amikor egy korhadt, lyukacsos csónakot próbálunk borosdugókkal befoltozni, 1-2 lecet kicserélünk néha, és kicsit lefestjük nyaranta, hogy legalább valami látványszíne legyen, ha már a fuvallatra is recseg-ropog. De a magja, törzse akkor is rothadt, és az is marad. Kezdve az elnökséggel, folytatva Wengerrel, aki már 10 évvel ezelőtt is alkalmatlan volna szakmailag egy topcsapat edzetésére, ezekkel a jellemileg senkiháziakkal (Özil, Sanchez é Bellerín mérföldekkel a többi előtt is), illetve tudásbeli téren alkalmatlan játékosokkal bezárólag, akik a mezt viselik...

Egyetlen egyet tudnék elképzelni, ami előrelépés lenne, megfizetnék egy fiatal, friss edzőt (pl. Artetát), raknék mellé egy fiatal-középkorú szakemberekből álló 15-20 fős stábot és lelegelném az utánpótlásokat Angliában, merítve mind a saját, mind a más csapatokéiból is, illetve a francia utánpótlásra, középcsapatokra is ránéznék még kutyafuttában. Úgy, ahogy van, ezt a csónakot fel kell gyújtani benne az edzővel és a játékosok legalább 80%-val együtt. Mindenki tudja, hogy olyan szinten beteg az a csapat, hogy itt nem ezt, nem azt kell venni, hanem maradva a példánál, venni kell egy totál új csónakot. Bocsi a képiességért, a metafórákért, de amikor az Arsenalt meghallom, a rokonszenvvel vegyes belső szorongás az, ami eluralkodik rajtam. Legalább megpróbálnák így a dolgot. Ha vesztenek, hát ugyanakkora szr marad minden, mint amilyen most is az. De még ha szr középszer is jön ki belőle, akkor legalább elmondhatják, hogy valamelyest is klubhű vagy agilis emberekkel nekimentünk, legalább akartunk. Nem lehet versenyezni a nagyokkal, akkor keressünk más szemléletet. ~Moneyball 2. Tehetségek mindig vannak, előbb-utóbb megmozdulna valami. Egyszerűen az van, hogy én, laikus, még csak nem is drukker, amikor elgondolkodnék azon, hogy mit is kellene csinálni a meglévő Arsenal kerettel, ha nem azt mondom, hogy 7-8 emberek kívül cső barmok, akkor rámjön a migrén - milyen lehet egy valódi drukkernek?...
Football, bloody hell. /SAF/
Tromort77

2018.01.16. 15:35:37

Pont a Bournemouth elleni meccs közben gondolkodtam el, hogy mennyire gyenge is ez a keret. Haverommal beszéltük is, hogy hihetetlen, hogy ebben a csapatban egykor még Henry, Bergkamp, Vieira, Pirés, Campbell, és Ljungberg volt a pályán. Ma meg egy klasszist nem tudok megnevezni a kezdőből.

Ehhez a kerethez képest még elég előkelő a 6. hely a tabellán.

Sánchezt és Özilt is el kellett volna engedni a nyáron. Egy ekkora klub nem engedhet meg ilyen mentalitást a legjobbjaitól az öltözőben. Mind a kettő rögtön pattana ha lenne lehetősége rá. Ez jól mutatja, hogy nem hisznek ebben a projektben, ez elég üzenet a többi játékosnak is.

A City kiszállt Sanchez megvételéből, miután ő a több pénzt akart a MU képbe jövetele után. Sanchezról is elmond mindent, hogy a pénz után megy már. Nyilván Guardiola-nál többet kellene küzdenie, de az Arsenalban sem teszi jó ideje már, nem is most akarja elkezdeni.

Coquelin-ről én is írtam a spanyol bajnokság topicjában, hogy a csávónak csak kell egy irányító mellé akinek leteheti a labdát. De a védekezést rettentő jól segítette. Csak elszállt az önbizalma az utóbbi időben. Szurkolok neki a Valenciában.
Wenger Xhaka imádatát meg az istenért nem értem. A hétvégén is megint végig mozizott egy gólt. A küzdés halvány szikrája sincs abban az emberben hátra fele, pedig abban a pozícióban illene.

Mkhitaryan szerintem nagyon jó lehetne az Arsenalban, de vele akkor kezdődtek a gondok a MU-ban amikor Mata-val egyszerre voltak a pályán. Neki kell a szabadság és egyetértek, hogy Özillel nem igen férnének össze.

Aubameyang óriási húzás lenne. Én eltudom őt képzelni Lacazette-el is egyszerre a pályán egyébként.

Ja, ha meg már védők. Nem értem például, hogy miért nem repültek rá most télen Stefan de Vrij-re. Neki is év végén járt volna le a szerződése, könnyen vihető lett volna. Azóta a napokban hosszabbított, de 22 millió euró a kivásárlási ára.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.01.16. 15:15:03

Kezd nálam is elszakadni a cérna, mi folyik az Arsenalnál?

1. Sánchez: ManCity? ManUnited? Chelsea? Amikor tavaly nem hosszabbított, már akkor el kellett volna adni, lehetett sejteni, hogy nem fog maradni, most meg fél év alatt bukunk rajta 15-20 milliót.
2. Özil: nem hosszabbított még, bár ő valószínűleg marad, neki elég a középmezőny, illetve lusta, akaratgyenge (ugye?). Az már más kérdés, hogy a teljesítményéhez képest irtó magas fizetést fog kapni.
3. Walcott: állítólag viszi az Everton, 20-25 millióért, mondjuk már vagy 3 éve el kellett volna passzolni őt.
4. Coquelin: hiába limitáltak a képességei, de én bírtam őt, hiányozni fog a középpályáról egy ütköző játékos.

Mostanában felröppent nevekről:
1. Lemar: szerintem inkább a Liverpool-t választaná, meg nem is adnék érte 90 milliót.
2. Zaha: ha Sánchez-t vele akarjuk pótolni, akkor inkább hozom a kötelet.
3. Evans: kéne egy CB, de azért valami komolyabb játékosra gondolnék.
4. Malcom: néztem róla videókat, elég gyors, de mégsem hagyja el a labdát, mint Walcott, technikás, lőni is tud, lehet benne potenciál, mondjuk ő is lenne vagy 50 millió.
5. Mkhitaryan: vele csak egy bajom van, hogy hasonló típusú játékos, mint Özil (inkább az előkészítésben jeleskedik, mint a befejezésben) és ha egyszerre lennének a pályán, az már sok lenne.
6. Aubameyang: na, neki kifejezetten örülnék, bár akkor mi lenne Lacazette-tel? (Plusz az én álmom még mindig Icardi.)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.14. 20:02:50

Hogy ki a top3?

Nehéz, de minket mondanám oda, a realt, és a psg-t most. mindhármat különböző okokból.
Kezdjük a reallal, rövid lesz: meg lehet nézni a két előző szezont.akkor is kb ennyire hitetlenkedett mindenki, amikor írtam,hogy nálam ők a favoritok, aztán tessék.
Idén tény mélyen vannak, de a psg elleni az ennek a csapatnak tényleg az utolsó sansza ebben a szezonban valami nagyot tenni.
PSG-ben meg ott is lehet a görcs, hogy tavaly egy nyert helyzetből bebuktak, most erősödtek is, és szinte kötelező lenne tovább jutniuk forma alapján a real ellen, de ez nem egyszerű.

PSG: Neymar, MBappé, jó foci. náluk a real elleni az erőpróba, ha sikerrel veszik, akkor komoly favoritokká lépnek elő.

Barca: Messi. és EV. ennyi a lényeg, stabilak vagyunk, variációs lehetőségek adottak.

Ez a három csapat után nálam Bayern, City jön, utánuk kicsivel Chelsea és a MU.

Ha már angol topik, a City hasonló a psg-hez a szememben, csak a védelmüket gyengécskének érzem. És mire jönne egy nagyon okos, leírom még egyszer, hogy nem a pool elleni meccs miatt mondom ezt. minden meccsüket láttam ősszel a bajnokságban, a bl-ben is majdnem mindet, az alapján formáltam ezt a véleményt. De odaérhetnek simán a végére, ez a BL, 2-3 extra meccs és azon veszed észre magad, hogy hopp döntőt játszok.

Ez az én véleményem a bl-ről, és lehet kiröhögni, meg kiparodizálni a továbbiakban, pont nem érdekel, majd meglátjuk. A realon való röhögcsélés meg adott, én is örülök nyilván a vesszőfutásokat. de láttam már gyenge realt, akik Európán végigmentek, mert nem tudta egy csapat sem megtörni őket.
Tavaly ott volt a sansz, egy ideggyenge Vidalon múlt a dolog, meg hogy neki adták a büntetőt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 19:34:58

Messias2 írta:
recrea írta: Gondolom Psg, Real (Csabánál mindig ők az elsők :D ), Bayern, mi, bármilyen sorrendben.

Akiknél több a BL rutin.
PSG, Bayern oké
De aki jó sok City meccset nézett az őszi szezonban az tudja, hogy játékban bőven a Madrid előtt vannak, de még előttünk is.
És eddig fejben sem tűntek gyengének, nagyon sok meccset húztak be a végjátékban, a keretük is nagyon bő és elit.
Ráadásul ez volt az 1.! vereségül a bajnokságban.
Engem nem kell meggyőzni, nekem nincs véleményem a témában. Mondom, Csabánál Real mindig ott van. Érdekes, h pont említetted a játékot, nagyjából 5-6 csapat évek óta jobb náluk játékban, mégis ők húzzák :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.14. 19:31:17

palesz77 írta:Ez annyira Liverpoolos vég volt, nem is ők lettek volna, ha egy sima meccsen ne lenne dráma a végén, hogy be tudják-e húzni.

Jó kis csörte volt, megérdemelt győzelemmel. Szerintem 5-ből 4 párharcot a Pool játékosai nyertek ma, sokkal nagyobbat mentek mint a City játékosai. Akiknek ez a pofon jól is jöhet, így nem hiszik el, hogy sebezhetetlenek legalább. Mostanság nem először rezgett a léc, most majdnem egy csúnya nagy pofon lett belőle, van mit elemezni az biztos. Kíváncsi leszek, hogy hogy reagálnak majd a vereségre, tavaly az első után eléggé megzuhantak.
Ráadásul Guardiolánál szokatlanul sok volt az eladott labda. Talán ez a vereség oka. Ráadásul Agüero mezőnymunkája erősen közepes, ami ilyen ellenfél ellen komoly hátrány. Viszont az is lehet, hogy tudnak tanulni ebből a vereségből.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.14. 19:21:25

recrea írta: Gondolom Psg, Real (Csabánál mindig ők az elsők :D ), Bayern, mi, bármilyen sorrendben.

Akiknél több a BL rutin.
PSG, Bayern oké
De aki jó sok City meccset nézett az őszi szezonban az tudja, hogy játékban bőven a Madrid előtt vannak, de még előttünk is.
És eddig fejben sem tűntek gyengének, nagyon sok meccset húztak be a végjátékban, a keretük is nagyon bő és elit.
Ráadásul ez volt az 1.! vereségül a bajnokságban.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 19:15:42

Messias2 írta:
csababarca írta: Odakerülhetnek és bármi lehet, de nálam nem top3 favoritok, eddigi veretlenség ide vagy oda.
Akkor nálad kik a top3 favoritok?
Gondolom Psg, Real (Csabánál mindig ők az elsők :D ), Bayern, mi, bármilyen sorrendben.

Akiknél több a BL rutin.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.14. 19:13:48

csababarca írta: Odakerülhetnek és bármi lehet, de nálam nem top3 favoritok, eddigi veretlenség ide vagy oda.
Akkor nálad kik a top3 favoritok?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Tromort77

2018.01.14. 19:10:16

Ez a fórum ilyen. Ha ne adj isten ma mi is kikapunk a Soci ellen akkor jönnek majd, hogy eddig is csak döcögtűnk és szerencsénk volt és a Chelsea ellen esélyünk sem lesz és blablabla. :roll:

A Liverpool a csúcson pörgött, a City jóval alatta. Hiányzott Silva nagyon. Illetve Delph kiesése eléggé rontotta a labdakihozatalokat. Danilo nagyon gyengén szállt be. Ha meg a labdát sem tudják kihozni akkor egy ilyen nyomásra képes csapat ellen ez van. Stones-t sem temetném. A sérülése óta még nem az igazi. De szezon elején jó volt. BL-ben tavaly nem voltak még megfelelő szélsőhátvédek. Guardiola rendszerében pedig létfontosságúak.

A Liverpool tempója elképesztő volt. Csak az a nyamvadt védelem még mindig. Salah-t nem gondoltam volna, hogy ekkora igazolás lesz. Pedig ma nem hozott le jó meccset. De elképesztő szezonja van.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.14. 19:00:28

Ez annyira Liverpoolos vég volt, nem is ők lettek volna, ha egy sima meccsen ne lenne dráma a végén, hogy be tudják-e húzni.

Jó kis csörte volt, megérdemelt győzelemmel. Szerintem 5-ből 4 párharcot a Pool játékosai nyertek ma, sokkal nagyobbat mentek mint a City játékosai. Akiknek ez a pofon jól is jöhet, így nem hiszik el, hogy sebezhetetlenek legalább. Mostanság nem először rezgett a léc, most majdnem egy csúnya nagy pofon lett belőle, van mit elemezni az biztos. Kíváncsi leszek, hogy hogy reagálnak majd a vereségre, tavaly az első után eléggé megzuhantak.
Válasz küldése