EB - 2016

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Összességében elégedett vagy az EB-vel?

Igen
12
29%
Nem
30
71%
 
Szavazatok száma: 42
Tromort77

2016.05.29. 22:04:19

Didier Deschamps: "Call up Sakho? I have never thought about it. Or I would no longer have any respect for those that I have selected."

Szóval szerencsétlen Sakho kihagy egy hónap focit, egy Európa Liga döntőt és egy hazai rendezésű EB-t egy rossz teszt miatt. =D>

Sakho-nak eddig 28 válogatott meccse van, Umtiti-nek 0. Ez nem szeretet szolgálat.
Deschamps annyira fogalmatlan.
Tromort77

2016.05.28. 17:42:56

Mathieu kiesésével Umtitit hívták be a válogatottba, de ez akár változhatna is, mivel Sakho-nak lejárt az eltiltása és úgy tűnik nem fogják meghosszabbítani. Hivatalos közlemény a napokban várható. De Sakho már jelezte, hogy jogi lépéseket tesz az UEFA ellen mivel amit szedett az nem volt tiltólistán. Csak attól a tesztje negatív lett. De ő maga semmi szabálytalant nem csinált.

Sokkal jobban járnának vele mint Umtitivel szerintem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.05.25. 00:46:16

messideco írta:A holland keret
:? :? :?
Az erős... Megszámoltam, nyolc játékos van, akire úgy ahogy nyugodt szívvel rámondom, hogy biztosan hallottam már a nevét. Pedig 10-12 éve, amikor elkezdtem focit nézni, szinte az egész holland keretet felsoroltam volna. Viszonyításképp akkoriban a belgák sehol nem voltak, ehhez képest most nagyon erős generációjuk van, kb. havonta tudom meg egy-egy újabb tehetségről, hogy ja amúgy ő is belga. :D Nagyot fordult a világ, remélem azért a hollandok tudnak majd erősödni az elkövetkezendő években.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.24. 23:08:15

Nero. írta:Spanyolok szerintem idén is égni fognak. Már mindenki javában készül, Del Bosque meg még csak most kapta meg a Barca/Sevilla játékosokat, a Real/Atletire meg még bőven várnia kell akik meg pláne hullafáradtak lesznek.
Csoportból továbbmennek B-csapattal is, aztán a kieséses szakaszban lehet tolni a gálakezdőt, jó lesz az.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.05.24. 23:03:36

Spanyolok szerintem idén is égni fognak. Már mindenki javában készül, Del Bosque meg még csak most kapta meg a Barca/Sevilla játékosokat, a Real/Atletire meg még bőven várnia kell akik meg pláne hullafáradtak lesznek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.18. 13:05:46

"And my heart will leave you never."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.18. 12:42:04

Messias2 írta:
LG írta: Mi a baj Moratával vagy Adurizzal? Nem akkora nevek, mint Cesc, de a teljesítményük alapján sokkal inkább ők, mint a félszezonos Fabregas.
Alapvetően semmi, de nem illenének bele abba a tehetséges, driblis csapatba, amit én kigondoltam. :D
Csak driblis csapatok ritkán nyernek címeket, ezzel csak ez a gond :lol: Nyilván Torres lett volna a legjobb opció, de ha úgy nézzük, neki "csak" egy jó félszezonja van (ha azt nem számoljuk,hogy nagyjából minden ellenünk játszott meccsükön betalál :lol: )
Mindemellett, Iscot én hanyagolnám, még mindig nem képes stabil teljesítményre 2 egymás követő meccsen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.18. 12:04:17

Leon írta:
PCsabi írta: Amúgy vicces, hogy Bartra harmadik számú belső védő a spanyoloknál, megy is az EB-re, nálunk meg alig játszik... :lol:
Ja mert a L.E. szerint a Matyiő Mászkeránó kettős akkora király ott hátul hogy valamelyiküknek aztán éjjel-nappa ott kell játszaniuk Piqué mellet! =D>
Mászkeránó? #-o
Magasan a legjobb védőnk volt a szezonban, és pont őt veszed elő...
Annak én sem örülök, hogy Mathieu Bartra előtt van, de igazság szerint 3. számú védőként ő is simán elfogadhatót nyújt.

Egy dolog, hogy 30-on felül vannak, de a teljesítményük nem indokolja a kritikákat, főleg nem az argentiné.
Alapvetően semmi, de nem illenének bele abba a tehetséges, driblis csapatba, amit én kigondoltam.
Ebből a szempontból szerintem is Torres illett volna bele leginkább a gépezetbe, de szerintem még mindig beljebb vannak az említtet támadókkal, mintha Fabregas lenne hamis 9.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.05.17. 22:42:33

LG írta: Mi a baj Moratával vagy Adurizzal? Nem akkora nevek, mint Cesc, de a teljesítményük alapján sokkal inkább ők, mint a félszezonos Fabregas.
Alapvetően semmi, de nem illenének bele abba a tehetséges, driblis csapatba, amit én kigondoltam. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.05.17. 22:29:54

Leon írta:
PCsabi írta: Amúgy vicces, hogy Bartra harmadik számú belső védő a spanyoloknál, megy is az EB-re, nálunk meg alig játszik... :lol:
Ja mert a L.E. szerint a Matyiő Mászkeránó kettős akkora király ott hátul hogy valamelyiküknek aztán éjjel-nappa ott kell játszaniuk Piqué mellet! =D>
Mikor volt utoljára ennyire rendben a csapat védelme mint az utóbbi 2 évben?
Nemrossz ez a spanyol keret, de Torrest simán kivihette volna hiába Aduriz jó szezonja. Meglepődnék azért ha megnyernék.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.05.17. 22:20:03

Portugál keret:

Anthony Lopes, Eduardo, Rui Patrício

Bruno Alves, Cédric, Eliseu, José Fonte, Pepe, Raphael Guerreiro, Ricardo Carvalho, Vieirinha

Adrien, André Gomes, Danilo Pereira, Joao Mário, Joao Moutinho, Renato Sanches, William Carvalho

Cristiano Ronaldo, Éder, Nani, Rafa, Ricardo Quaresma
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2016.05.17. 22:04:23

PCsabi írta: Amúgy vicces, hogy Bartra harmadik számú belső védő a spanyoloknál, megy is az EB-re, nálunk meg alig játszik... :lol:
Ja mert a L.E. szerint a Matyiő Mászkeránó kettős akkora király ott hátul hogy valamelyiküknek aztán éjjel-nappa ott kell játszaniuk Piqué mellet! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.05.17. 20:50:51

Tromort77 írta:Hülyén jön ki, de igaza van. Megnéztem, március eleje óta az Arsenalban 229 percet játszott összesen a meglévő 900 percből. Utóbbi időben nagyon keveset játszott, utübbi 5 meccsén van 69 perce. Utóbbi 3 meccsén Wilshere összehozott 141 percet. Townsend a Spurs-ben alig játszott valamit.
Persze, igaza van, nem is sajnálom Walcott-ot :D


Torres? :roll: De akár még Bellerín is mehetett volna...

Amúgy vicces, hogy Bartra harmadik számú belső védő a spanyoloknál, megy is az EB-re, nálunk meg alig játszik... :lol:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.05.17. 20:18:57

A spanyol védelem (Carvajal, Ramos, Piqué, Alba) elég brutál szerintem, mögöttük meg még ott van De Gea a kapuban. És még Juanfran is óriási szezont tol. Előttük is nagy lesz a választék, de gondolom, hogy Iniesta, Busquets és Koke helye biztos. Igaz nálam jelenleg Torres akár kezdő is lehetne, és még keretben sincs. Nem is értem, eddig szerelmes volt belé VDB és mindig vitte magával. Amikor meg bomba formában tolja akkor kimarad?! Ráadásul hétről hétre látszik, hogy Kokéval mennyire jól megértik egymást. 1-1 Szoros meccsen ez aranyat is érhetett volna. Szó se róla Morata meg Aduriz is jó választás, de akkor is vittem volna Torrest.

Hiányolom még Sergio Robertót, jó szezonja volt még ha a befejéz nem is sikerült neki annyira. Sűrű a középpálya de nálam befért volna. Bartrát se értem mit keres ott, nem is játszott egész szezonban. Fabregas is csak a neve miatt. Pedro sincs nagy formában, de nála még érzem, hogy csereként beállva tud hozzá tenni rutinból.

Eddig nem éreztem annyira, hogy odaérhetnek megint a spanyolok, de nagyon jó tavaszt tol a két madridi csapat is és jó szezonja van a Ramos-Carvajal-Juanfran-Koke-Saúl-Torres vonalnak. Plussz még a Barcások Piqué-Alba-Ini-Busi kiegészülve pár légióssal. Durva gerinc lesz megint.

Amúgy a keretben lehet még csere? Van még esélye mondjuk Torresnek?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.05.17. 20:11:33

Aduriz szerintem teljesen rendben van. Élete legjobb szezonját tolta, sikeréhes, ő még nem nyert semmit ellentétben a jóllakott Fabregas-Pedro duóval szemben.
Moratáról ugyanezt gondolom. Jó korban levő, kiforrott játékos, nem strapálta le az olasz bajnokság.
"Potyijjaaszt" már nem értem minek erőlteti, miként David Silva sem lök már hanyatt a formájával.
Viszont, ha már rutinos öreg róka is kell, mindenképpen Torres. 20-25 percekre beállva maga az életveszély egy-egy sorsdöntő meccsen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.17. 20:06:48

Aduríznak örülök és a felsoroltak közül simán tenném is a kezdőbe. Tök mindegy hány éves, élete szezonja. Törökülésből háttal a kapunak félpályáról is bepattan róla.....

Nyilván vannak "kedvencek", de valahol érthető is hogy a megszokott kerettel szeret egy edző dolgozni, mert főleg válogatottnál ez még fontosabb. Ott van Giroud pl a franciáknál, forma alapján simán mehetett volna Lacazette vagy Gameiro, de a válogatottban Giroud játszik egy ideje. Spanyoloknál is hasonló az elv, attól függetlenül hogy Pedrot pl én is kihagytam volna most vagy Iscot. Egyiknek gyenge forma, másik kevés lehetőség, de megszokott kerettagok az állandóság híve az öreg. Tehetségre nem lesz gond, négybe minimum várom a spanyolokat, onnantól meg francia-német-spanyol hármas bármelyike odaérhet szerintem. Álomdöntő nekem egy spanyol-francia és legyenek tizik. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.17. 19:39:41

Messias2 írta:
palesz77 írta:Fuh, Cescet hamis 9-esbe meg ne lassam soha tobbet, minden egy jo meccsere jutott 5 pocsek. Pep hulyesege volt csak ez a kozeppalyasbol csatart faragunk dolog, hal istennek VDB is kezd leszokni rola, inkabb Morata komolyan.. :D Pedig kozel sem tartom nagy csatarnak.
Ha lenne normális csatáruk, akkor nem őt kezdetném nyílván. De mivel Morata és Aduriz került be a keretbe, inkább nézegetem Cesct hamis 9-ben.
Meg amit írtam is, nem ezt tartom a legjobb kezdőnek, de ezt nézném a legszívesebben. :D
Mi a baj Moratával vagy Adurizzal? Nem akkora nevek, mint Cesc, de a teljesítményük alapján sokkal inkább ők, mint a félszezonos Fabregas.
Torrest én is hiányolom, de VDB-től nem meglepő. #-o
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.05.17. 19:14:07

palesz77 írta:Fuh, Cescet hamis 9-esbe meg ne lassam soha tobbet, minden egy jo meccsere jutott 5 pocsek. Pep hulyesege volt csak ez a kozeppalyasbol csatart faragunk dolog, hal istennek VDB is kezd leszokni rola, inkabb Morata komolyan.. :D Pedig kozel sem tartom nagy csatarnak.
Ha lenne normális csatáruk, akkor nem őt kezdetném nyílván. De mivel Morata és Aduriz került be a keretbe, inkább nézegetem Cesct hamis 9-ben.
Meg amit írtam is, nem ezt tartom a legjobb kezdőnek, de ezt nézném a legszívesebben. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.17. 18:44:45

Fuh, Cescet hamis 9-esbe meg ne lassam soha tobbet, minden egy jo meccsere jutott 5 pocsek. Pep hulyesege volt csak ez a kozeppalyasbol csatart faragunk dolog, hal istennek VDB is kezd leszokni rola, inkabb Morata komolyan.. :D Pedig kozel sem tartom nagy csatarnak.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.05.17. 18:31:26

Számomra ez lenne az a kezdő, amit a legszívesebben néznék:
DDG-Carvajal-Ramos-Pique-Alba,-Busi-Thiago-Ini,-Isco-Torres-Nolito
4-3-3-ban. De mivel nincs Torres, ezért helyére beküldeném Cesc-t hamis kilencesbe.

Az eredmény nem érdekelne, az Ini-Thiago-Nolito-Isco négyes aratna. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.17. 17:06:12

Kaisler Poldi :lol: nem képes kikopni? Lenne helyette más bőven szerintem. Brutális erős csapat, a döntő minimum.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.17. 14:52:13

Del Bosque mindig is híres volt arról, hogy a kedvenceit játszatja még akkor is ha azok rossz formában vannak vagy nem is játszanak. Amikor Casillas lesérült és Mourinho leigazolta Lopezt és a kapuban is hagyta a szezon többi meccsén , Del Bosque akkor is Casillast játszatta a kezdőbena Konfetti kupán, meg is lett az eredménye. Közben pedig Lopez a keretbe se került be és a padon pedig ott ült a Valdés Reina duó.

Lucas beválogatása érthető hisz a padról beszállva idén nagyon sokat tudott hozzáadni a Real játékához. Costa kihagyása teljesen jogos. Idén egyrészt nem villogott Londonban plusz a válogatottban alapból dupla nulla. Mondjuk azt en se értem, hogy Costa helyére miért Moratat rakta be amikor ott van egy kiváló formában levő Torres. Egyedül a kora szól Morata mellett. Mata kihagyása meg szeritnem érthető. Jól játszott idén, de annyira nem nyújtott kiemelkedőt, hogy kihagyhatatlan legyen egy ilyen erős középpályáról.

Közben a németeknek is megvan a kerete. Az a kapus hármas nagyon brutál 8).
A NÉMET VÁLOGATOTT 27 FŐS KERETE
Kapusok: Manuel Neuer (Bayern München), Marc-André ter Stegen (Barcelona), Bernd Leno (Bayer Leverkusen)
Védők: Jérome Boateng (Bayern München), Emre Can (Liverpool), Jonas Hector (1. FC Köln), Benedikt Höwedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund, nyártól Bayern München), Shkodran Mustafi (Valencia), Sebastian Rudy (Hoffenheim), Antonio Rüdiger (Roma)
Középpályások: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Leroy Sané (Schalke 04), Joshua Kimmich (Bayern München), Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Wolfsburg), Mario Götze (Bayern München), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Özil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund), Bastian Schweinsteiger (Manchester United), Julian Weigl (Borussia Dortmund)
Támadók: Mario Gomez (Besiktas), Thomas Müller (Bayern München), Lukas Podolski (Galatasaray), André Schürrle (Wolfsburg)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.05.17. 14:40:50

A NÉMET VÁLOGATOTT 27 FŐS KERETE

Kapusok: Manuel Neuer (Bayern München), Marc-André ter Stegen (Barcelona), Bernd Leno (Bayer Leverkusen)
Védők: Jérome Boateng (Bayern München), Emre Can (Liverpool), Jonas Hector (1. FC Köln), Benedikt Höwedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund, nyártól Bayern München), Shkodran Mustafi (Valencia), Sebastian Rudy (Hoffenheim), Antonio Rüdiger (Roma)
Középpályások: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Leroy Sané (Schalke 04), Joshua Kimmich (Bayern München), Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Wolfsburg), Mario Götze (Bayern München), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Özil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund), Bastian Schweinsteiger (Manchester United), Julian Weigl (Borussia Dortmund)
Támadók: Mario Gomez (Besiktas), Thomas Müller (Bayern München), Lukas Podolski (Galatasaray), André Schürrle (Wolfsburg)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.17. 13:04:50

csababarca írta:Érdekes, Pedro semmivel nem szolgált rá,hogy ott legyen helyette lehetne Torres simán.

DeGea-Carvajal,Ramos,Piqué,Alba-Busquets,Iniesta,Koke,Saul,Thiago-Morata.
Ez tokeletes kezdo lenne, ha Morata helyett tenyleg Torres lenne. Sokat kuzd Alvaro srac, de nem egy szint a ket jatekos, foleg hogy a tavaszi szezonra Torres eszmeletlenul feljavult.

De amugy ja, Koke es Saul se lesz kezdo szerintem, Thiago meg talan.. Pedig nem rossz meg igy se a keret egyaltalan, ki lehetne sokat hozni beloluk. Kivancsi leszek az oregnek mennyi jon ossze ebbol.
barca0417 írta:Ez milyen keret? Lucas Vázquez? Ő miért?
O mondjuk total logikus, cserekent siman tud lenditeni a csapatan. Pedro kihagyasa inkabb indokolt lenne szerintem..
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2016.05.17. 13:02:14

Ez milyen keret? Lucas Vázquez? Ő miért? mert a Realban játszik? Mata az egyetlen épkézláb játékosa a Unitednek, Torres pedig végre mutatott valamit abból amit tud, és amihez a többi spanyol csatár jelenleg nem ér fel.És eleget tett már a válogatottért hogy megérdemelte volna. Meg jól jött volna a rutinja is, ha nem is a kezdőbe. Costa meg jó helyen van otthon, bár a pszichiátrián lenne a legjobb helyen.
Del Bosque ideje is lejárt már szerintem. Bár már nem most..
Kép
Lezárt