Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.28. 18:54:07

csababarca írta:
2023.03.28. 18:05:51
nem vagy-vagy kérdés ez, hanem szemlélet.
Ez egy nagy igazság, látod....
A focitól milyen könnyű eljutni fajsúlyosabb területekre :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.28. 18:05:51

Peter írta:
2023.03.28. 17:34:00


Nálam is csekélyebb az élvezeti faktor, de azt is elismerem, hogy a megfelelőlen összerakott célorientált foci is lehet tetszetős és szórakoztató is. Ha kevesebb a tehetség, valami szükségszerű, hogy kompenzáljon.
Mi volt előbb?
Eltűntek az egyéniségek, ezért jött a sablonfoci vagy elment a sablon felé a labdarúgás, és már nem volt szükség egyéniségekre, csak sablont letutizó emberekre.

A spanyol foci nálam ennek a kicsúcsosodása, illetve a mi La Masiank, ahol mintha futószalagon gyártanák le a mélynövésű, kicsit görbelábú, ide-oda pattagó sablonozó embereket.
Kisarkítva persze.
De a spanyol foci abszolút elment ebbe az irányba.

Na mindegy, nehéz kérdés, lehet szeretni a célorientált focit is, az is lehet látványos, láttunk már szép hibridekre is példákat, tehát nem vagy-vagy kérdés ez, hanem szemlélet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.28. 17:34:00

daffy írta:
2023.03.28. 14:05:45
az élvezeti faktor csekélyebb. Nálam mindenképp.
Nálam is csekélyebb az élvezeti faktor, de azt is elismerem, hogy a megfelelőlen összerakott célorientált foci is lehet tetszetős és szórakoztató is. Ha kevesebb a tehetség, valami szükségszerű, hogy kompenzáljon.
Troym írta:
2023.03.28. 15:52:31
CR említését szándékosan csak a hasonlat kihangsúlyozása kedvéért hoztam fel. Azért, mert az ő útja akár bejárható is lehetne egy nyilván tehetségnek, ami nem ugyanaz, mint zseninek születni. Tehát "tanulhatóbb, elérhetőbb, kopírozhatóbb" az útja, mint Messié. Messinek vagy születik valaki vagy nem, nyilván valaki fel kell figyeljen ilyenre, megtalálni, nevelgetni, nem elzülleni....stb stb stb
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.28. 15:52:31

Peter írta:
2023.03.28. 13:16:06

Messinek születni kell, de ma már egy jól felépített CR helyét is átveszik a tiszavirág életű hullámlovagok. A közönség ugyanakkor befogadó....
Azért Ronaldo kapcsán sem lehet azt mondani, hogy nem egy extra tehetség volt.
Szerintem az ő munkamorálja ugyan kiemelkedő volt, de azért nem középkategóriáról indult ő sem, csak mondjuk Messi tehetség alapján Pelé/Maradona/Cruyff szint, Ronaldo meg mondjuk Di Stefano/Platini.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.03.28. 14:05:45

Peter írta:
2023.03.28. 13:16:06
Tyúk vagy a tojás volt előbb? A közönség alakítja a focit vagy a foci alakul a közönség igényeihez?
A világ alakítja a focit és vele minden mást is. A világ pedig azt mondja,hogy a pénzorientált játék a jobb. (nem véletlenül van foci a sivatagban a vb-n,a szuperkupán,az edzőtábor helyett) A minden mozdulatra kiterjedő precíz elemzések,a focisták napjainak elvileg teljes beszabályozása megváltoztatja magát a meccs képét is. 2000ben "ad hoc" jellegűbb volt a foci. A technika és a számítógépek kicsit megölték a játékot,mert célorientáltabb lett,mintsem szórakoztató. Biztosan nem alakul a foci a közönség igényeihez,mert szerintem többségben vannak azok,akiknek a mai labdarúgás kevésbé szórakoztató,mint a 20 évvel korábbi. Persze a technika fejlődése miatt több ember "szobájában" gurul a labda és több mindenkihez eljut. De az élvezeti faktor csekélyebb. Nálam mindenképp.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.28. 13:16:06

csababarca írta:
2023.03.27. 21:54:22
a foci hanyatlása erre bőven elég is.
Bízzunk abban, hogy hullámzik a foci és jelenleg "csak" egy lefelé tartó hullámon vagyunk.
Az, hogy még a bőrök bőrét is le akarják nyúzni a fociról, az valóban nem tesz jót neki.
VB, EB, BL mezőnyök, higítása eleve nem tett a focinak jót. Pénz a hígításig is volt benne, de az is nagyon nagy igazság, hogy jóbol is megárt, ha sok.
Ezek a feltuningolt csoportkörösítések meg ilyen olyan elnevezésű bohóckodások elveszik a foci különlegességét, ellepik az egészet a vízhordók, középszerré alakítva az egészet.
A nagy számok törvénye alapján sok lúd disznót győz.
Messinek születni kell, de ma már egy jól felépített CR helyét is átveszik a tiszavirág életű hullámlovagok. A közönség ugyanakkor befogadó....

Tyúk vagy a tojás volt előbb? A közönség alakítja a focit vagy a foci alakul a közönség igényeihez?
Az aktuális lényegen ez sajnos nem változtat, ez van, ezt lehet szeretni vagy nem szeretni.... :lol:
Ezt már mindenki eldöntheti saját maga.

Rómaiak óta pedig a cirkusz jelentőségével is együtt élünk.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.28. 08:48:25

Szoboszlai egyértelműen kiemelkedett tegnap a mezőnyből, jó passzok, megnyert párharcok és a szabadrúgás is nagyon ott volt. Lehet, h kinőtte a Lipcsét? Nem tudom, nem szoktam nézni a Bundesligát, fogalmam sincs, de egy biztos. Ha eligazol vmi nagy csapathoz és a padra kerül, akkor megtörik ez a lendület. Volt egy hasonlóan tehetséges játékosunk, aki anno kinőtte a holland bajnokságot, aztán mi lett vele? Mahacskala, meg Moszkva... Remélem nem száll el és helyén tudja kezelni a helyzetet. Jobb sztem egy Lipcsében kezdő és alapember, mint egy MU-ban peremember, percekre beálló csere, vagy nagy pénzért orosz liga...
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.03.28. 07:09:13

Dehogy törné meg a nyomás.. sztem hatalmas nagy tehetség a srác, de nem a mi focinkhoz való..
Nekem mindenben nagy tehetség nem csak Honi szinten még a nagyképűségét is bírom sztem hatalmas potenciàl van benne és ezt ő maga is tudja. Amit meg eddig elért azt csak is magának és annak köszönheti, h alàzatos és hajtós jàtékos pl tegnap is fel alá futott 1-1 elleni pàrharcokat keresi ès jó számmal meg is nyeri a passzainak szemei vannak. Èn egy Arsenal, United, Juve stb csapatba elnézném màr bőven
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.27. 22:13:06

Neki az Arsenal lenne jó. itt megtörné a nyomás. La liga csapatok közül meg Sociedad vagy Atletico.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.27. 22:06:56

Kiemelkedik a magyar mezőnyből, de iszonyat arca van, mellette a munka szerintem büdös neki.
Nem tudom mit akarnánk vele játszatni, de itt egy Gavi ha mást nem is csinàl, de megdöglik a pályàn.
Szoboszlai meg egy pàva, de annyira meg nem kiemelkedő, hogy ezt nálunk pl megengedhetné magának.

Nem tudom hova tenni személy szerint, de magyar mezőnyben abszolút top, ezt nem vitatom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.27. 21:15:09

Egyre kiváncsibb vagyok, mi lesz Szoboszlai sorsa. Szintekkel van a válogatott bármelyik tagja felett, a Lipcséből is kiemelkedik Nkunku hiányában, és ki is nőtte őket. én nálunk is elnézném, de nem látom azt a topcsapatot, ahová ne férne be. Megint szétszivatott egy egész védelmet, abból jött a gól, meg egy eszméletlen nagy szabadrúgásgólt vágott...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.25. 22:30:13

Joselunak tobb rugott golja van a valogatottban, mint valogatottsaga :)

es mindezt kb 5 perc alatt
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.24. 20:58:24

Szerintem nem lesz ebből nagy gáz, Mbappénak már van VB címe, amint beüt egy kis józan ész a nagy adrenalin lecsillapodása utánután, rá fog jönni arra is, hogy Messinek ez jóval fontosabb volt, mint neki, meg arra is, hogy ha valaki, akkor ő megérdemelte, és ez kb a világ egyöntetű véleménye. Martineznek meg nem sok köze lesz a PSG-ben már az egészhez, ennyi erővel ő is felhozhatná Hernandezt, a franciák színész/állatját.
Egyébként is nehéz lehet haragudni különösebben Leóra, amennyit látunk belőle, abból annyi jön le, hogy ekkora sztárhoz képest csendben meghúzza magát, nem henceg, nem szólogat be, nem teszi magát, ráadásul az új szerepe a két másik sztár, de főleg Mbappé kiszolgálásáról szól.
Az más kérdés, hogy Mbappé idei aranylasztija mindenképp ugrott így, hogy PSG-s csapattárs nyerte a VB-t a torna legjobbja címmel együtt, ha onnan nyeri valaki, akkor az Messi lesz. De alighanem lesz még erre is lehetősége bőven, mint ahogy EB/VB cím közelében is lesz még alighanem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.12.24. 20:11:58

Bob_Marley írta:
2022.12.24. 17:51:17
Nem gondolnám konkrétan lerugja,nyilván. Nem szó szerint értettem,hanem hogy ezzel még inkább cukkolja az amúgy remekül teljesítő embert Martinez és baromi nagy éket verhet Mbappeek közé. Tudjuk milyen haba teknős "hisztizik". Edzőt, játékost kitesznek....ami amúgy nonszensz kategória
4 éve az ún. francia válogatott is heccelte Messit Kantéval mégse rúgta le pl. Di Maria Mbappet edzésen, pedig az komoly lett volna :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.12.24. 17:51:17

Nem gondolnám konkrétan lerugja,nyilván. Nem szó szerint értettem,hanem hogy ezzel még inkább cukkolja az amúgy remekül teljesítő embert Martinez és baromi nagy éket verhet Mbappeek közé. Tudjuk milyen haba teknős "hisztizik". Edzőt, játékost kitesznek....ami amúgy nonszensz kategória
Kép
Kép
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.12.24. 17:18:57

Bob_Marley írta:
2022.12.24. 08:18:52
Martineznek meg külön azért is "grat" ezért,mert ha annyira Messiert játszik,gondolkozhatna mennyit segít hogy a csapattársát cukkolja. Mbappe azért nem kvantumfizikus. Képes lerugni.... De alapvetően, puskaporos hordó lesz az a PSG öltöző szerintem,s Martinez lehet begyujtotta a kanocot.
Ezt nem értem, Mbappé bosszúból lerúgja Messit? Hol, edzésen vagy meccs közben? Nem hinném. Annak sem lett következménye, amikor C. Ronaldo kiállíttatta Rooneyt és utána odakacsintott a szöv. kapitánynak, pedig akkor Rooney konkrétan verést ígért neki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.12.24. 08:18:52

Ha Comanba,vagy Kolo Mouaniba áll bele megtudom érteni az erveleseket, de konkrétan Mbappe úgy zsebre tette,hogy sistergettt. Hármat rúgni egy Vb döntőn nem nagyon szoktak,tizit is bevágta neki. Ezek után cukkolnia,hát több mint érdekes. Ráadásul még vitatkozni is lehetne a díjával is,mert talán Livakovic jobban megérdemelte volna.

De Novaval egyetértek,ezért sem szurkoltam nekik soha pedig kivételes játékosaik voltak vannak. Sajnálni nem sajnálom tőlük,mert nagyot dolgoztak érte,de sose játékosnak szurkolok hanem csapatnak. És most is argentinosra sikeredett, még az ünneplés is. Nyertek,mégegyszer grat nekik. Martineznek meg külön azért is "grat" ezért,mert ha annyira Messiert játszik,gondolkozhatna mennyit segít hogy a csapattársát cukkolja. Mbappe azért nem kvantumfizikus. Képes lerugni.... De alapvetően, puskaporos hordó lesz az a PSG öltöző szerintem,s Martinez lehet begyujtotta a kanocot.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.23. 18:06:09

Ahogy Nova írta: Martinez egy állat, mindig is az volt, argentin drukkerként élmény volt nézni nem csak a védéseit, hanem azt is, ahogy szanaszét tépte a tizirúgók idegeit. Ha olyan csapatban védene, akit nem kedvelek, máig borsózna tőle a hátam. Ő tipikusan az ilyen "inkább legyen velünk, mint ellenünk" játékos.
Pont ez kellett a győzelemhez itt és és a Copán is. Ez az extrém mód túlcsorduló önbizalom, ezek az adrenalinlöketek a védések előtt. Mert ha az nincs, földbe gyökerezett lábbal nézte volna Kolo Muani egész jól megrúgott ziccerét a 123. percben.

Ettől még viselkedhetne, de én is inkább elnéznék egy ilyen játékost nálunk. Nem csak kapusposzton, bárhol, aki nem egy jólnevelt mosolygós kis valaki, hanem aki roncsolja az ellenfelet mentálisan. Hirtelen csak Araujo jut ilyen eszembe, aki röhög egy jót az ellenen, miután a szabálytalanság határán tartóztatta fel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.12.23. 17:48:18

A díj utáni ünneplése állítólag azért volt, mert a francia szurkolók (voltak ilyenek a stadionban? :mrgreen: ) kifütyülték vagy fújolták vagy nemtom. Mindenesetre elég sok türhő van az argentinoknál, sztem nem kell szépíteni a dolgokat. Messi miatt örülök, h győztek, de ha ő nincs ott, tuti nem szurkoltam volna nekik.

Mondjuk az ünneplésén én felröhögtem személy szerint, jó nagy sültparaszt ez az ember. Viszont sajnos meg van benne az a tökösség kapusként, amit én MaTS-ból hiányolok (és amire az ilyen kieséses meccseken szüksége van egy kapusnak), holott az utóbbi úriember képességekre sztem jobb. Csak nagy tét alatt folyton megszeppen.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.12.23. 17:32:05

LG írta:
2022.12.23. 17:12:10
De a kapusuk nálam emberileg nagyon csúnyán beárazta magát a győzelem utáni viselkedésével. Egy ekkora sikert ünnepelni kell, és nem úgy, hogy az ellenfélbe belerugdosunk. Ő is komoly mértékben kivette a részét a győzelemből, de azt a szobrot, amit ezzel felépített, igen gyorsan le is rombolta, leglábbis az én szememben. Veszíteni, de győzni is méltősággal kell tudnia egy sportembernek, neki ez utóbbi most nem jött össze. :|
Nem értek veled ebben egyet LG.
Ő volt talán az első, aki odament a földön búslakodó Mbappé-hoz, és felsegítette, vigasztalta. A feltűnési viszketegséges Macron is ott fontoskodott, neki ez nem sikerült.

Az, hogy az öltözőben mit csinál, kit cukkolt, pedig szerintem:
1. az már nem a nyilvánosságra tartozik
2. 10-20éve is mentek az ilyenek, csak az nem volt élőben közvetítve az instán, és nem láttuk

A legjobb kapus díj "ünneplését" nem értettem, az szemforgatós, de ott nem hiszem, hogy beleállt volna valakibe.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.12.23. 17:12:10

Nem sajnálom Argentínától a címet, az első meccset leszámítva nagyot mentek a tornán, igazi csapatként m
működtek, Messi is lehozta élete legjobb VB-teljesítményét 35 évesen, jó helyre került a cím.

De a kapusuk nálam emberileg nagyon csúnyán beárazta magát a győzelem utáni viselkedésével. Egy ekkora sikert ünnepelni kell, és nem úgy, hogy az ellenfélbe belerugdosunk. Ő is komoly mértékben kivette a részét a győzelemből, de azt a szobrot, amit ezzel felépített, igen gyorsan le is rombolta, leglábbis az én szememben. Veszíteni, de győzni is méltősággal kell tudnia egy sportembernek, neki ez utóbbi most nem jött össze. :|
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2022.12.20. 15:52:48

Itt lehet nézni előben Messiék parádéját.

https://www.youtube.com/live/BUxXxVh7XhI?feature=share

Elképesztő mennyien vannak. Ottani idő szerint hajnal 3-kor érkeztek, és már a reptér tömve volt.

Gondolom valahol majd megállnak és lesznek beszédek is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.12.20. 09:52:56

Peter írta:
2022.12.19. 13:40:59

Barca szurkolóként azt gondolom, hogy semmilyen meglepetést nem hozott ez a vb. Ezalatt azt értem, hogy a játékosaink egyénenként is és a csapatunk által játszott foci is hozzávetőlegesen ugyanúgy teljesítettek, ahogyan ősszel. Tehát - amit azért sokan tudtunk, tudunk, látunk - az a foci és ahogyan azt a focit játszottuk ősszel, sajnos a ligán kívül egyáltalán nem életképes. A spanyolok látványos bukása, kudarca a Barca szempontjából egy utolsó utáni figyelmeztetés volt a sorstól.
Nagyon kíváncsian várom, hogy e tekintetben milyen hozadéka lesz ennek a tavaszunkra nézve, mert kétség sem férhet ahhoz, ha vissza szeretnénk kerülni a BL csoportkört túlélők térképére, akkor Xavinak nagyon komolyan kell vennie a vb-ről "kapott" üzeneteket és ezekre határozottan, gyorsan kell tudnia reagálni.

Köszönjük világbajnokság, de mostantól ismét hajrá Barca!
Én ezt így nem jelenteném ki. Szinte az összes top csapatról el lehetne ezt mondani, akárhogy is teljesítettek ősszel. Talán a PSG kakukktojás kicsit. Max. 1-1 játékost lehet mondani klubonként, aki valamilyen szinten kiemelkedett.
Bárki-bármit mondd nem mentek 100 %-kal a csapatok. Vagyis azok érhettek el komolyabb eredményt, akik teljesen odatették magukat. Lásd az argentinok. Volt egy egész jó keretük, amihez hozzátették a mentális pluszt, meg is lett az eredménye. Messi sem abban emelkedett ki, hogy fosta a gólokat, hanem vezére volt a csapatnak. Nem véletlen, hogy a top 4-ben milyen csapatok voltak. Németek, portugálok, brazilok, (spanyolok) mind buktak, A franciák is inkább rutinból/képességből lehozták.
Mbappét is piedesztára emeli mindenki, pedig ha a döntőn nem kapják le Griezmannt, nem lett volna abból gólkirályi cím meg mesterhármas. Legalább is jó eséllyel. En bloc neki sem volt egy igazán jó VB-je.
Summa summarum, bármilyen párhuzamot vonni a VB, illetve klubteljesítménnyel nagyon fals, nem mutat korrekt képet. Legalábbis olyat, amiból komoly konklúziót lehet levonni semmiképp.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.20. 09:29:53

brazilfan írta:
2022.12.19. 17:17:42
Nyiri81 írta:
2022.12.19. 14:33:31
emberek ezerei haltak meg azért hogy "mi" jól szórakozzunk…
Az 1978-as argentínai vb sem volt problémamentes, az összes résztvevő asszisztált a katonai junta önfényezéséhez. A pekingi olimpia építkezéseikor egymillió embert telepítettek ki erőszakkal, a szocsi téli olimpia alatt pedig már sejthető volt, hogy Oroszország meg fogja támadni a Krímet. És korrupció minden mennyiségben.

Én is nagyon örültem Messi és az argentinok győzelmének, és nem feledkeznék meg Di Mariáról sem, akit már sokan leírtak. A 2014-es vb-t szerintem az ő lesérülése miatt bukta el Argentína, a németek elleni döntőben nagyon lehetett érezni a hiányát.
A korrupció és a fifa kb 90 éve kéz a kézben jár.

8 évvel ezelőtthöz képest szerintem még a nagy különbség Julian Alvarez.
Higuain, vagy a többi sztárnak tartott argentin csatárzseni (Dybala, Lavezzi, Tevez, Icardi, Diego Milito) nevekben nagyon erősek voltak, csak kiegyensúlyozott teljesítményt nem nyújtottak a válogatottban, így mindenki 10+ évig Messitől várta mindennek a megoldását, 8 éve is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.12.20. 00:55:34

ktm írta:
2022.12.19. 23:03:28
Ronaldinho&Barca írta:
2022.12.19. 16:52:01
Ennyit ér ez az egész var rendszer. Biztos vissza nézték a szobában , és ezt a jelenetet észre sem vették?
Masik kameraaallasbol latszik(twitteres linken kell csak kicsit lescrollozni), hogy nem kez, hanem a fejen csuszik meg a labda a vedonek. Argentinok se reklamaltak, ha kezezik, ki van csukva, hogy valamelyikuk ne latta volna.
Èn is láttam sok videót és látni, h fejről kézre pattan.. nem csak egy videó van már fent! De a lényegen nem változtat ez a var a világ csalása!
Válasz küldése