Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.12. 12:15:56

Jó EB volt. Szerintem éppen azért volt jó, mert nem egyéni sztárokról szólt.
Megmutatta a foci, hogy csapatsport és lehet ezt így is csinálni.
Akinek hiányoznak a sztárok, azt is teljesen meg lehet érteni, hiszen a kivételes megoldások, extra teljesítmény vagy képességek látványosabbá teszik a focit. Ugyanakkor senkinek nem volt megtiltva, hogy ezen képességeit bemutassa europának .... 8)
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.07.12. 10:47:11

bali 15 írta:
2021.07.12. 10:41:32
messideco írta:
2021.07.12. 10:32:36
Bizony sokan a 2000-es kontinenstornán szerettük meg a futballnak nevezett valamit :D
Same here :D
Nekem ott lett a kedvencem Kluivert meg Davids. Előtte ismertem meg Rivaldot is, így a Rivaldo-Kluivert kettős miatt lett a Barca az örök kedvenc.
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2021.07.12. 10:41:32

messideco írta:
2021.07.12. 10:32:36
Bizony sokan a 2000-es kontinenstornán szerettük meg a futballnak nevezett valamit :D
Same here :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.12. 10:32:36

Bizony sokan a 2000-es kontinenstornán szerettük meg a futballnak nevezett valamit :D

Legnagyobb meglepetés? -Dánia
Legnagyobb csalódás? - Németország, Portugália, Franciaország (szerencsére), Hollandia (sajnos)
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.12. 10:04:14

A 16-os EB-t szerintem is felülmúlta, de korábbiak közül azért voltak sokkal színvonalasabb és élvezetőbb EB-k is. Pl. a 2008-as szerintem rohadt jó volt, ott általánosságban sokkal bátrabb, őszintébb focit játszottak. A nagy spanyol generációnak az volt szerintem a legdominánsább győzelme, akkor még ők sem álltak rá a biztonsági játékra. De a török-horvát, német-portugál, majd török-német, illetve az orosz-holland, spanyol-orosz meccsek is olyanok voltak, amelyek színvonalban szerintem az idei EB bármelyik meccsét verik.

A 2000-es EB-t már említettük, epikus torna volt, a legjobb, amit láttam. A 2012-es már kicsit visszaesés volt az előzőekhez képest, de a 16-osnál és a mostaninál szerintem az is jobb volt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.07.12. 10:03:30

Szerintem is jó EB volt, bár én a döntőt kihagytam, egyik csapat sem tartozik a kedvencek közé, nem tudtam volna kinek szorítani. Nekem meglepetés volt az EB-n a cseh, ukrán duó, nem tudtam, hogy ilyen minőségi focit tudnak. Örültem a mi sikerünknek is, kis szerencsével a halál csoportból sima továbbjutás lehetett volna. Ha a keretet illetve az első 2 meccset nézem, a spanyolok is inkább túlszárnyalták magukat. Csalódni nem csalódtam senkiben, inkább csak meglepett a franciák korai kiesése, én azt hittem döntőig menetelnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.12. 09:54:36

bali 15 írta:
2021.07.12. 08:13:43
Én amúgy megértem Southgate-nek ezt a higgadt pragmatizmusát, de ezt most nagyon túltolta. Nem is tudom mit gondolt. Sanchot és Rashfordot a rendes játékidő helyett már csak a tizenegyespárbajra állította be, akik 0 játékperccel majd belövik. Persze. Az utolsó lövést meg végezze el egy 19 éves taknyos. Vicc. Nem értem. De komolyan. Amikor tudod azt, hogy el vagy átkozva a tizenegyespárbajokban, de kb. semmit se teszel azért, hogy elkerüld.
Örülök, hogy felhoztad. Barátnőmmel néztük a meccset, de ő is levágta már a becseréléskor, hogy ennél rosszabb döntést nem lehetett volna hozni, pedig focimeccset nem sokat látott még, de van pedagógiai-pszichológiai érzéke. És mindketten azt tippeltük, már akkor, hogy mindketten simán kihagyják majd. :D Pont azon a vonalon, ahogy leírtad. Saka a végén meg majdnem akkora vicc volt.
Mellesleg a 3-4-3 sem működött, nem volt középpálya, és ez az elődöntő óta probléma volt, de nem változtatott. Ez bizony Southgate hibája volt rengeteg ok miatt, sajnálom az amúgy remek angol játékosokat, hogy ezt a ronda futballt kellett játszaniuk. Persze fáradtak is voltak nagyon a PL hajtás után. Szerencsével bejöhetett volna, de nem jött.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.12. 09:36:39

Szerintem is egy remek eb volt ez, persze majd az idő-emlékezet eldönti.
16ból nem emlékszem kb semmire, csak Szalai osztrákoknak lőtt góljára, meg Ronaldo hisztériájára az oldalvonal mellett.
Jah meg amikor gólt kaptak tőlünk akkor is ment a rinyálás:D
De szerintem ez egy jobb eb volt, élvezetes, pörgős meccsekkel.

Az is jó, hogy az olaszok nyerténk nem a coming home angolok, iszonyat fárasztó volt amit leműveltek.
Remélem a meccs eleji rendbontásért meg jegy nélküli bemenésért megkapja az ottani szövetség a büntit, kapásból 5-6 zártkapus meccs mehetne is.
Angol csőcselék mindig is a legalja volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 08:47:08

Tök nem értem a fanyalgókat.
Az ukránok,a dánok,olaszok,a hollandok,párszor a belgák,a portugálok,a csehek és mi is baromi jó élvezhető meccseket játszottunk párszor.
Szerintem nagyon sok tök élvezetes meccs volt.
Egy Vb után ahol nincsenek a szerencsétlen afrikai meg dél amerikai csapatok,egy felüdülés volt.
Az,hogy nem voltak a nagy csapatok igazán jók,illetve sok kiszállt,az engem abszolút nem érdekelt.
Olaszoknak drukkoltam,bejött.
A horvátok,meg nekem egy ideig a spanyolok voltak nagyon lehangolók,ugye angliáról nem is beszélve.
Szóval szerintem aki leült egy jó meccset nézni,az sokszor jó szájízzel kelhetett fel.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.12. 08:40:20

bali 15 írta:
2021.07.12. 08:13:43


Ezen a tornán a sors egy kicsit igazságot szolgáltatott mert megbüntette azokat a csapatokat, akik a képességeikhez viszonyítva nem akartak focizni (franciák, portugálok és a döntőben az angolok).

Így is lehet nézni,de szerintem a sors itt is egy kókler disznó volt. A portugálok és a franciák is pont azon a meccsen buktak,ahol akartak és tudtak is focizni.. A franciáknak már megörültem,hogy végre fociznak, talán elindultak és kilépnek a kapitány árnyékából, a portugálokon pedig meglepődtem milyen szinten is tudnak játszani.
Lényegében a tanulság mindkettőnél az,hogy ne támadj egy Svájc ellen sem egygólos vezetésnél már és a portugálok is át ne lépjék a felezővonalat,majd ha tizenegyesig eljutnak és nyernek,mindenki a csodás védekezésüket dicséri. Még ez hiányzott volna,hogy rosszabb legyen az EB :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 08:23:18

Hihetetlen, hogy az olaszok ezzel a Tesco gazdaságos kerettel be tudták húzni az Eb-t. Ez 100 %-ban Mancini érdeme. Mondjuk 2x nyerni tizi párbajt úgy, hogy mindkétszer hátrányba kerülsz, majd a kiegyenlítőt mindkét alkalommal maguktól elrontja az ellenfél, az mekkora irdatlan mák már... Mindenesetre ez megint egy olyan torna volt, ami rávilágított: Egyre nagyobb a difi a klubfoci, és a válogatott futball között.
Ezen az Eb-n 2 db olyan 90 perc volt, ami tényleg komoly focit hozott:
A németek focija Portugália ellen, illetve a spanyol 90 perc az elődöntőben. Ez utóbbi számomra nagyon tetszett, ízekre szedték az olaszokat játékban. Az futball volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2021.07.12. 08:13:43

Őszinte leszek, örülök, hogy a futball nem tért haza, mert ez a labdarúgás, gyáva. Ez a foci unalmas. Ez nem lehet a jövő. Anglia ezzel a kerettel csalta a játékot, az első perctől az utolsóig, és a döntőben is a túlélésre játszott.

Ezen a tornán a sors egy kicsit igazságot szolgáltatott mert megbüntette azokat a csapatokat, akik a képességeikhez viszonyítva nem akartak focizni (franciák, portugálok és a döntőben az angolok).

Én amúgy megértem Southgate-nek ezt a higgadt pragmatizmusát, de ezt most nagyon túltolta. Nem is tudom mit gondolt. Sanchot és Rashfordot a rendes játékidő helyett már csak a tizenegyespárbajra állította be, akik 0 játékperccel majd belövik. Persze. Az utolsó lövést meg végezze el egy 19 éves taknyos. Vicc. Nem értem. De komolyan. Amikor tudod azt, hogy el vagy átkozva a tizenegyespárbajokban, de kb. semmit se teszel azért, hogy elkerüld.

És ami a legfontosabb:

Azért örülhetünk legjobban az olaszok győzelmének mert Mancini meghazudtolta azt az általános mantrát, amit a válogatott edzők olyan gyakran szoktak mondani, miszerint itt kevés az idő arra, hogy összeállítsanak egy működőképes gépezetet. Lóf*szt. Most derült ki, hogy a válogatott edzők nagy része egyszerűen kókler.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 07:05:09

visca el barca írta:
2021.07.12. 05:39:41
Soha nem fociztam, de nem ertem a jatekosok miert laposan lovik a tizit. Fel kell szabni a sarokba mint maguire es kesz. Egy idoben ha emlekeztek, messi is mindig igy lotte, be is ment az osszes. Saka szemelyeben meg meg van a legujabb felfujt angol tini. Nem is ertem h egy csori arsenalbol h jutott el a valogatottba....

Orulok az olaszoknak, nekik szurkoltam. Igazsagtalan lett volna, ha az angolok az egesz tornan hazai palyan jatszva, ilyen gyenge csapatokon keresztul jutva behuztak volna.
Ket okbol. Elso,mert azt mondjak egy jol helyezett lapos lovesre a legnehezebben dol el,er le egy kapus.
A masik,hogy azert ha emelsz a labdan,egy Eb dontoben mar megremeghet a labad,ha tul sokat fole mehet,ha csak kicsit akkor egy nagyon rossz felmagas loves lehet belole amit a kapusok imadnak.
Szoval ahhoz nagyon biztos labunak kell lenni,meg laza idegzetunek hogy te ezt bevallald.
Persze tegnap az a faek Magueir eltalalta.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.12. 05:39:41

Soha nem fociztam, de nem ertem a jatekosok miert laposan lovik a tizit. Fel kell szabni a sarokba mint maguire es kesz. Egy idoben ha emlekeztek, messi is mindig igy lotte, be is ment az osszes. Saka szemelyeben meg meg van a legujabb felfujt angol tini. Nem is ertem h egy csori arsenalbol h jutott el a valogatottba....

Orulok az olaszoknak, nekik szurkoltam. Igazsagtalan lett volna, ha az angolok az egesz tornan hazai palyan jatszva, ilyen gyenge csapatokon keresztul jutva behuztak volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.12. 00:53:54

miro. írta:
2021.07.12. 00:20:49
MessiNeymarSuarez írta:
2021.07.12. 00:14:20


: miro.:
Egyetértek, nagyon komoly torna volt, sok gól, izgalmas, fordulatos meccsek
Így-így,rendkívül jó volt. Megint kicsit visszahozta a kedvem a focinézéshez. Jó lenne,ha ezt a vonalat vinné tovább a futball.

Nem tudom ki hallgatta most a Henriket,de nagyon egyetértek vele,hogy az Angolok egyetlen meccsen sem hozták ki a maximumot magukból.
látszik,hogy sokfélék a szurkolók. Szerintem ez volt a valaha volt egyik leggyengébb EB. Ha a fordulatos,izgalmast úgy értitek,hogy feltűnően sok esetben jutott tovább a gyengébb csapat nagy mákkal,akkor igaz, tényleg így volt. Maga a cselekmény és az eredmények alakulása izgalmas volt, de a játék nagyon gyenge.
Nem nagyon volt olyan játékos aki igazán jó és jól is ment neki.
Szimpi volt az olasz csapat, de lényegében már egy kicsit szervezett,de gyenge csapat ellen is elfogyott a tudomány,lásd osztrákok elleni meccs. A belgák ellen is kellett szerencse, a spanyolok ellen pláne.

A kiscsapatok simán felvették a versenyt a nagyokkal, de nem ők nőttek fel hozzájuk, egyszerűen a nagyok nem voltak jók. Még az ezer sebből,normális támadó nélküli spanyol csapat voltak azok, akik botladoztak,de legalább minden meccsükön jobbak voltak az ellenfeleknél. Rajtuk kívül senki. Ez az EB olyan volt,mint egy Barca Getafe meccs,ahol hiába támad a Barca, a végén úgyis kap a semmiből egy gólt és egy utolsó pillanatos szerencse dönti el,hogy végül ki nyer.

A szervezés lebonyolítása sem jött be nekem, a hangulat rosszabb volt így, ráadásul biztos,hogy voltak csapatok,akiknek kényelmetlenebb volt,másoknak meg kényelmesebb.
A Copa ezerszer színvonalasabb volt fociban még a sok durva szabálytalanság mellett is.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 00:37:57

Szerintem még ótvar volt, sok sok közepes csapattal, klasszisok nélkül. Spanyoloknál Sociedad kozepcsatárral, meg Morenoval, Moratával. Olaszoknál egy rahedli középszerrel, akik ilyen Torinobol meg Sassuoloból jöttek. Meg olyanokkal, akik közel a 30 hoz sehova nem kellettek komoly csapatba. A 10est viselő Insignével, meg azzal az Immobiléval, akit szerintem sírva néz Vieri, Inzaghi, Totti meg Del Piero, de tán még Di Natale, és Quagliarella is. Meg két venemberrel a védelem közepén. A németek total lelketlenül, a franciák, mint az egyetlen klasszis csapat, meg egymást b. tatták inkább.
Szóval ennél csak jobb jöhet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 00:20:49

MessiNeymarSuarez írta:
2021.07.12. 00:14:20


: miro.:
Egyetértek, nagyon komoly torna volt, sok gól, izgalmas, fordulatos meccsek
Így-így,rendkívül jó volt. Megint kicsit visszahozta a kedvem a focinézéshez. Jó lenne,ha ezt a vonalat vinné tovább a futball.

Nem tudom ki hallgatta most a Henriket,de nagyon egyetértek vele,hogy az Angolok egyetlen meccsen sem hozták ki a maximumot magukból.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.12. 00:20:20

ha lehet tisztán edzőt hibáztatni akkor én most nyugodtan megteszem. Saka becserélése önmagában is tévedésnek bizonyult, két fiatalt pedig csak tizenegyesre behozni az a másik.
megérdemelték az Olaszok, de fordítva is u. ezt mondanám, kivéve az edzőket.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.12. 00:18:24

Mancini előtt le a kalappal. Messze nem az övé volt a legerősebb keret, mégis nagyon jó csapatot rakott össze, akik ráadsul szimpatikusan is játszottak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.12. 00:17:56

Deluigi írta:
2021.07.12. 00:07:36
legalabb nem kell azon morfondirozni, hogy Kane-t jelolik-e aranylabdara :)
Már az nagyon vicces, h Kane meg az Aranylabda egy mondatban szerepel :D

20 évesekkel tizit rúgatni, nem nagyon értem. Sajnos nem a legjobb csapat nyert, nem volt rossz eb, de azért a 2000-res veri.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 00:14:20

csababarca írta:
2021.07.12. 00:01:41
Most komolyan nem voltak jobb tizilövők az angoloknál, mint Sancho meg a Saka?
Rashfordot értettem, de a másik kettő?:D

Na mindegy, its coming Rome :lol:
Nem is értem hogy miért tejfelesszájúakat odaállítani miközben a másik oldalon mindent megélt játékosok rúgtak.


Amúgy csak számomra rettentő bunkó dolog rögtön levenni az ezüstérmet miután rá aggatták?

: miro.:
Egyetértek, nagyon komoly torna volt, sok gól, izgalmas, fordulatos meccsek
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 00:12:43

Az egesz Eb szenzaciosan jo volt.
Komolyan talan az egyik amit lattam.
Sok gol,jo csapatok,izgalmas meccsek,sok minosegi focival. Mi is a torna egyik meglepetese voltunk.
Olaszok nyertek.
Nagyon sajnalom,hogy vege.
Nalam tokeletes Eb volt.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.12. 00:07:36

legalabb nem kell azon morfondirozni, hogy Kane-t jelolik-e aranylabdara :)

amugy ezzel az 1-1-gyel megnyertem a ceges tippversenyt :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 00:06:11

A Copa America Messiékhez, az EB serleg pedig a Chiellini-Bonucci kettőshöz megy, azt hiszem a lehető legjobb helyre kerültek =D>

Anglia vessen magára, első félidő az övék volt, az olaszokat lejátszották de aztán vissza állni és még az amúgy is biztonsági játékot méginkább bunkerré alakítani, nem is tudom mit vártak.Olaszok a második félidő alapján, és az alapján hogy az egyenlítés után mentek a győzelemért teljesen megérdemelték.

Azt hiszem ez a döntő mégha gólokban nem, de izgalomban méltó zárása ennek az EB-nek, akartam is írni hogy csalódás lenne ez a döntő ha nem lenne legalább egyszer kiegyenlítés 1-0 után.

Donnarummának meg ne akarjunk majd tizit lőni, inkább szabadot kérjünk :D Nagy tanár a srác, kár hogy a PSG-ben landolt, de nálunk amúgy se lett volna jó mert lábbal passzban gyenge.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2021.07.12. 00:12:10-kor.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.12. 00:04:52

Bob_Marley írta:
2021.07.11. 23:57:08
Gratulálok az olaszoknak, két büntető párbajt hozni,hatalmas mentális erőről tesz tanúbizonyságot. Angolok elizgultak,eltaktikaztak? Történelem, a tiziparbaj lutri,a rutin pedig döntött.
Szerintem csak annyi,hogy van egy nagyon jó kapusuk,akinek a nagy pofája ilyen helyzetekben külön jól jön.
Amúgy most is kihagytak ketten is tizenegyest, szerintem itt nem volt akkora mentális erő. De örülök,hogy nem lett igazam és nem nyerték meg a döntőt az angolok a szánalomágon begyalogolva.
Válasz küldése