Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.11.30. 20:44:26

Kicsit tultoljak ezen a vb-n a sporik érzésem szerint. Ezek a hülye 8-10 perces hosszabbítások meg tizik. Értem én volt kontakt,de ez nem balett,ha valaki korpa közé keveredik ne csodálkozzon ha megeszik a disznók. Alapból egy alacsony ember, már a felugrasnal elvesztette az egyensúlyát és hozzaertek,na bumm. Igy ehetne egy meccsen 4 tizi

Viszont a lengyelek nem tudom hogy akarnak továbbjutni,kapcsolgatom a másik meccsre és ott nagy daralas van,nem hiszem 0-0 marad.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.11.30. 20:40:15

Az márhára nem volt tizi... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 20:40:05

Hú, de örülök, hogy kivédte, ez nevetséges lett volna. Van igazság. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.30. 20:38:54

Hogy lehet ilyen sz*rra 11est adni? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 20:21:47

Azért ez most egy szintekkel jobb argentin csapat az előző meccsekhez képest, jobb a játék, több a helyzet is.

Én elhiszem, hogy a szabályok szerint ez tizi, de akkor rosszak a szabályok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.11.30. 20:39:05-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.11.30. 18:28:15

grgly50 írta:
2022.11.30. 17:47:30
Szörnyű, amit művel ez a dán válogatott. De sorolhatnánk többeket is.
Lehet, hogy többen nem veszik komolyan ezt a VB-t? Focizsonglőröknek mondható játékosok szinte alig mutatnak valamit a tudásukból. Vinícius Júnior, Rodrygo Goes, Federico Valverde, De Bruyne, stb, a klubjaikban szinte sztárok, a válogatottban szürke egerek.
Ez lenne a magyarázat?
Hogy egy klasszikust idézzek, minden játékos rendszer játékos. A legjobbak se tudnak működni egy rossz rendszerben, mint pl Belgium, Uruguay. Gyengébb játékosok meg ellenkezőleg egy jó rendszerben csillogni tudnak, bár ez inkább klubszinten jön ki, válogatottnál ritkább, mert nincs annyi idő összerakni a játékot.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.30. 18:15:00

grgly50 írta:
2022.11.30. 17:47:30
Szörnyű, amit művel ez a dán válogatott. De sorolhatnánk többeket is.
Lehet, hogy többen nem veszik komolyan ezt a VB-t? Focizsonglőröknek mondható játékosok szinte alig mutatnak valamit a tudásukból. Vinícius Júnior, Rodrygo Goes, Federico Valverde, De Bruyne, stb, a klubjaikban szinte sztárok, a válogatottban szürke egerek.
Jó, a válogatott egy egyéni képesség alapján összeszedett társaság, összeszokottság nélkül. A foci pedig csapatjáték. A klub a jól fizető "munkahely", a válogatott egyfajta megtiszteltetés tisztelet díjjért.
Ez lenne a magyarázat?
A válogatott játék alapból sokkal szervezettebb és sokkal taktikusabb, mindegyik csapat sokkal óvatosabb, duplán meggondolja mit tesz mert elég egy kirohanás és 4 éves munkának annyi. PL Laporte kirohanása felesleges volt(aki amúgy végig kiválóan játszott) rögtön gólt eredményezett.
Ha meg a BL nüanszokon tud múlni 2*90 perc alatt akkor itt végképp igaz hogy pl egy Svájc simán hazaküld egy Franciaországot, de nekünk is volt már (szerencsére) lehetőségünk nagycsapatok ellen bizonyítani, míg pl egy Fradi-Bayern valószinűleg 100-ból 99-szer 4+ gólós különbséggel játszódna le.

Plusz tényleg nagyon hosszú a naptár, a bajnokság mellett szinte hetente BL meccsek voltak, most egy VB tél közepén a sivatagi forróságban és itt csak az eredmény számít.


Sajnálom a Dánokat, tavaly az egyik legszimpatikusabb meglepetéscsapat voltak, Spanyolokra nagyon kíváncsi leszek, messze nem mindegy hogy kapnak-e egy Brazíliát negyeddöntőbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 17:58:18

Ja, botrány volt ez a dán válogatott, pedig már vagy 2 éve az egyik legjobb formában lévő európai csapat volt. Dunsztom nincs, mi történhetett velük.

A sokat szidott Griez közben gólt lőtt, szerintem az első két meccsen is MVP-esélyes volt, nagyon komolyat megy idáig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.11.30. 17:47:30

Szörnyű, amit művel ez a dán válogatott. De sorolhatnánk többeket is.
Lehet, hogy többen nem veszik komolyan ezt a VB-t? Focizsonglőröknek mondható játékosok szinte alig mutatnak valamit a tudásukból. Vinícius Júnior, Rodrygo Goes, Federico Valverde, De Bruyne, stb, a klubjaikban szinte sztárok, a válogatottban szürke egerek.
Jó, a válogatott egy egyéni képesség alapján összeszedett társaság, összeszokottság nélkül. A foci pedig csapatjáték. A klub a jól fizető "munkahely", a válogatott egyfajta megtiszteltetés tisztelet díjjért.
Ez lenne a magyarázat?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.30. 17:28:07

Hát nem semmi, ahogy eddig ezek a meccsek állnak... :) Az underdogok vezetnek. Tunézia is simán továbbjutna egy dán góllal, a kenguruk továbbjutásra állnak, de azért a dánok is lőhetnek még két gólt akár, jó francia hajrával elég lenne az is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.11.30. 15:39:56

A holnapi nap elég érdekes lesz. Nagyon kíváncsi vagyok a spanyolok hogyan állnak a meccshez, főleg, ha Marokkó győz és a belgák elverik Horvátországot, vagy a horvátok minimális különbséggel nyernek.
Akkor megkapnák Marokkót Belgium/Horvátország helyett utána pedig a portugálokat. Ha győznek akkor megkapják Belgium/Horvátországot, utána Brazíliát. Tuti menni fog ott a matek. Egyedül attól kellene tartaniuk Pedriéknek, hogy Costa Rica elveri a németeket, de kapni fogják folyamatosan az infót. Nem vagyok benne biztos, hogy egy Marokkkói csoportelsőség után nagyon megerőltetnék magukat és nem egy B-csapattal állnának ki.
Én nekik szurkolok ezen a VB-n,de lehet, hogy a Japánoknak fogok most szorítani.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.30. 12:23:25

Argentína számára egy körrel előrébb kerül megrendezésre az "első kieséses kör".
Ráadásul győzelem esetén csoportelső lehet, ha a szaudiak nem rendeznek gólparádét, így egyelőre a franciák is elkerülhetők.
Ha eddig valamit rejtegettek a tudásukból, akkor azt ma elő kell húzniuk akkor is, ha a lengyelek nem tűnnek világverőnek.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.11.30. 07:46:25

Nem igazán bízok a hollandokban. Equador ellen is látszott, hogy valami (még) nem oké. Qatar ellen meg ugye nem volt igazán mérvadó, az első félidőt néztem csak.
Bízom van Gaal bölcsességében, az Usa ellen sem lesz már egyszerű továbbjutni. Utána viszont, ha valami csoda nem történik Argentína/Dánia jöhet majd a negyeddöntőben.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2022.11.29. 22:49:58

Hollandia-USA
Anglia-Szenegál

Szép kis párosítások.🙂
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.29. 20:40:45

Most azért több élet van az angolokban, van elöl most némi összeszokottság és kombináció már, de még mindig mintha nem hajtanának eléggé valamiért, kicsit félgőzös az egész. Persze az EB-n is végig így néztek ki, és majdnem megnyerték...

Nagyobb csapat ellen mondjuk Maguire, "a világ egyik legjobb védője" nagy luxus lesz, még itt is forgatják, csak nem tudnak mit kihozni belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.11.29. 19:51:36

Andris írta:
2022.11.29. 18:31:53
Igazan senki se jo.
De miért kellene már a csoportkör második fordulójában világbajnokként játszani, a BL sem ősszel szokott eldőlni. Akik vb-döntősök akarnak lenni, azoknak iszonyú sok van még hátra, bolondok lennének már most mindent beleadni. Ráadásul a németeket és az argentinokat kivéve a nagyok közül még senki nem volt megszorongatva, a spanyolok sem, a brazilok pláne nem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.29. 18:31:53

Jogos, 4-5ot en se tudok asszem felsorolni.

Nalam nem csak a franciak, a spanyolok is mindenki mas felett vannak eddig. A kulonbseg az, hogy a spanyoloknak kettobol jutott egy kemeny ellenfel, a franciaknak nem. Utobbiaknak ezert meg nem nagyon volt valodi eromero, hiaba meggyozo a ket meccsuk.

Egyebkent az angolok, a hollandok, ha megjon kicsit az onbizalom akkor akar Messiek is lehetnek brazilia jelenlegi szintjen. Portugalia is.

Igazan senki se jo, de mivel lattam a meccseiket, elotte viszont egyet se, es az oddsokat se, siman azt tudom mondani, h brazilia nalam nincs a fo eselyesek kozt. Viszont azt se mernem allitani, h ezek az emlitett valogatottak egymasra eresztve tuti igy vagy ugy dominalnak a masikakat.. majd meglatjuk.

Eddig egy igazi olyan meccs volt sztem, amin ket nagyon eros keret, es ket alapvetoen eros csapat meg szaktudas is csapott ossze, meg akkor is, ha egyik sem volt meg csucsra jaratva. Ez a nemet spnyol volt, es utobbiak sztem az eredmeny ellenere latvanyosan jobbak voltak.

Nemetek egyebkent sztem fele olyan gyengek sincsenek, mint az eredmenyeik, valojaban sztem a japn elleni eredmenyuk egy veletlen balszerencse volt, semmi mas.

Amugy meg nyerjen tolem akarki, senegal is, de nagyon nem csipem se a portugalokat, se a brazilokat, se a nemeteket. Barki masnak a gyozelmet konnyen el tudnam fogadni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.29. 17:08:56

brazilfan írta:
2022.11.29. 16:51:52
bence0330 írta:
2022.11.29. 15:44:34
Most nézem, hogy az m4 a nagyjából biztos csoportelső és csoportutolsó várhatóan egyoldalú meccsét közvetíti a ki-ki meccs helyett.
A másikat a Duna World/M4+ csatornán adják.
Ohh, köszi! :) Így nem kell streamelnem. Egész jó kis meccs, legalábbis Szenegál nagyon jól játszik, már több góllal is mehetnének
Na, közben megérdemelt győzelem és továbbjutás a kontinens legjobbja nélkül is, még ha nem is egy nagyon erős csoportból. Örülök, hogy kicsit tán színesítik az egyenes kieséses szakasz mezőnyét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.11.29. 16:51:52

bence0330 írta:
2022.11.29. 15:44:34
Most nézem, hogy az m4 a nagyjából biztos csoportelső és csoportutolsó várhatóan egyoldalú meccsét közvetíti a ki-ki meccs helyett.
A másikat a Duna World/M4+ csatornán adják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.29. 15:44:34

Most nézem, hogy az m4 a nagyjából biztos csoportelső és csoportutolsó várhatóan egyoldalú meccsét közvetíti a ki-ki meccs helyett, én nem értem, kinek jó ez a holland drukkereken kívül, mikor ennek az utolsó körnek pont az ilyen izgalom lenne szerintem a lényege. Legalábbis nekem biztos, megy is a stream inkább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2022.11.29. 13:03:06

írta: A hollandok viszont nevekre sem annyira erősek. Van kb. 3 kiemelkedő játékosuk, a többi tucat.
Tény és való, hogy nem sokat mutattak eddig. De Van Gaal nem hülye ember ezt tudjuk róla, ő képes taktikai megoldásokra .😊 Sztem náluk a védelem közepe az nagyon rendben van, Timber, Van Dijk, Ligt elég jó szint. Jhv posztnál pedig dumfries elég brutál srác. A balhátvéd poszton gyengébbek, mert blindet nem tudja elengedni az öreg az apja miatt. Pedig Malacia sztem jobb lesz tőle és piszok fiatal. A középpályán egyértelműen Fdjnak kellene diktálnia, de sztem ez a poszt is Simonssal együtt hosszú évekre meglesz majd oldva. Elől pedig Gakpo és Memphis nem tűnik rossznak. Szóval sztem kár lenne leírni őket, azt nem mondom hogy a brazilokat vagy a franciákat megtudják verni. De egy belga, angol, portugál 3-as ellen lenne esélyük. :D
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.29. 12:54:24

Chino írta:
2022.11.29. 09:40:19
Számomra a németek a legnagyobb csalódás. Nagyon erős a keret, a legtöbben betéve ismerik már egymást a klubból vagy régóta válogatottak, de teljesen esetleges a játék, nincs koncepció.
Na igen, a németek ki is maradtak a diskurzusból. Furcsa is az eddigi teljesítményük.
Ugyanakkor villantottak úgy 5 - 10 perc olyan focit a spanyolok ellen, amivel bármelyik más csapatot is ki lehet végezni.
Szóval ott van bennük is minden ami ahhoz kell, hogy megnyerjen valaki egy ilyen tornát.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.11.29. 09:57:20

A Cr,Messi duoról most húzzák le az utolsó bőrt. Azért ha Maradon és Pelé most vonulna vissza,ugyanúgy róluk szólna minden újság.
Nekem a portugálok nem meggyőzőek. Sőt,a franciákon kívül senki kiesése a köv körben nem lepne meg. Engem ők megvettek. Nem írnám le a spanyolokat sem. A brazilokra meg 20 éve hegyezem,szeretem,hogy gyárilag bennük van a "bugi".
Az eddigiek alapján az erősorrendem:
1. Francia
.
.
.
2. Spanyol
3. Brazil
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.29. 09:43:56

Hagyjuk már, mezőnyben hatalmas nulla az ember, javára írandó viszont, hogy ezzel tisztában is van. A kaput még mindig érzi, a beindulások, érkezések ösztönből, fejjátéka kimagasló, hasznos 30 perces csere.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.11.29. 09:40:19

csababarca írta:
2022.11.29. 08:52:44
MatyiG írta:
2022.11.29. 07:55:07

Többi válogatott felejtős?
Ugyanúgy a többiek fölé helyezed őket magasan, mint a Madridot 10 éve a BL-ben? :D
Azért a brazil, argentin, holland, spanyol, német, horvát, belga, angol válogatott nem gondolnám, hogy felejtős lenne ellenük. Annyira nem félelmetes ez a portugál csapat.
Nyertek is 5 BL-t ezen idő alatt nem?
Most én azért mondom hogy felejtős, amiket eddig láttam a csapatoktól.
Brazilokat aláírom, ott van potenciál.

Hollandok rutintalanok ehhez, spanyolok tét alatt megremegnek, németek ellen is egyenlítés után megzavarodtak.
De ha kijön nekik a játék, akkor jók, elismerem.

Belgák?:DDD talán a leggyengébb csapat az európaiak közül eddig a végén, rengeteg belső viszállyal és széthúzással.
Angolok is olyanok, hogy klasszik lúzer csapat, ha odakerülnek tűzközelbe akkor bajuk lesz.

Franciákra tudnám egyértelműen azt mondani, meg talán a brazilokra, hogy elvárható tőlük a portugálok megrépázása.

Én már a vb előtt is mondtam, hogy az a portugál keret nevekre top5, bármi lehet belőlük.
És ha megnézzük a sorsolást, értelmes csapattal majd a 4 között fognak találkozni.
Én igazából a nagycsapatok közül egyedül a franciákra tudom azt mondani, hogy nagy meglepetés lenne, ha nem lennének ott a végelszámolásnál. A brazilokat Ney nélkül nem tartom akkora eresztésnek, nem látok olyan embert rajta kívül, aki tényleg hátára tudná venni a csapatot és vezér tudna lenni. És névre sem annyira kimagaslók. A szerbek ellen is Neymar volt az, aki tényleg meg tudta teremteni a különbséget és még így is elég szenvedős. Mindkétszer a második félidőben tudtak valamit feltenni a táblára. (játékban és eredményben egyaránt) Az már inkább a többi csapat kritikája, hogy még így is top 2-3 esélyesek.
Számomra a németek a legnagyobb csalódás. Nagyon erős a keret, a legtöbben betéve ismerik már egymást a klubból vagy régóta válogatottak, de teljesen esetleges a játék, nincs koncepció.

Az angolok szintén meg tudtak verni egy Iránt, aztán jött a blama. A hollandok viszont nevekre sem annyira erősek. Van kb. 3 kiemelkedő játékosuk, a többi tucat.
A portugálokban sem látok akkora kraftot. Szereztek 2 gólt gyakorlatilag 0 helyzetből. Még ez ellen az uruguay ellen is lehetett volna fordított az eredmény. Legalább annyi, ha nem több tiszta helyzete volt az uruknak csak kapu előtt elbénáztak mindent és Ghána ellen is izgulhattak végig.

A spanyolok, akik talán pozitív meglepetések, de az a keret egyelőre nem elég egy döntőre, de talán egy elődöntőre sem. A következő VB-n, esetleg az EB-n lehetnek majd tényezők.

Valahogy ezen a VB-n azt érzem hogy a top4 közül az fog dönteni, ki melyik ágra kerül, talán a franciákat leszámítva. Eddig borzasztó gyenge ez a torna, nem is tudom mikor volt ennyire színvonaltalan egy VB. Igaz nem láttam az összes meccset, de azok közül, illetve amikről véleményeket olvastam kb. egy kezemen meg tudnám számolni, mennyi volt ami tényleg szórakoztató és nem langyos vagy egy félidős.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése