Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.12. 15:26:41

Azért lenne néhány érdekesség, amire nagyon kíváncsi leszek Luchotól.
Ő képes lehet ezt azt összerakni, amiből akár élvezhető játék is kijöhet. Van benn kellő kurázsi és tökösség meghúzni váratlan és jól elsülő dolgokat, de azért van benne is hajlam az unalmas és gólképtelen focihoz.
Egy VB nem a kísérletezések terepe, de Barca szurkolóként baromira kíváncsi leszek pl, hogy mennyire lesz kőbe vésve nála a 4-3-3 vagy ellép bármilyen irányba is ettől. (4-4-2, 3-4-3, 4-2-3-1)
Azért egy Soler, Pedri, Rodri, Llorente, (Koke, Gavi) középpálya nem nevezhető sótlannak.
Ugyanakkor Busi beválogatása teljesen érthetően megágyaz a spanyolokhoz szkeptikus hozzáállásnak.
Kevés esélyt látok rá, de kíváncsi lennék, hogyan működne egy Pedri - Rodri - Gavi trió.... :roll:

Nem hiszem, hogy érdektelen lesz ez a VB és annak sincs jelentősége, hogy szezon közben lesz.
Max a 4 közötti játékosoknak lehetnek majd (meg aki ne adj isten csúnyábban lesérül) inkább a visszatéréssel nehézkesebb napjai, a többiek lábában viszont az ilyenkor szokásosnál talán kevesebb meccs is lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.12. 10:01:03

Szerintem a 3 csapatrész közül egyik sincs rendben. Egy Azpi-Laporte-Torres-Alba/Gaya esetén még ezzel van a legkisebb gond. A középpálya múlt/jelen, elöl meg most már pláne nincs gólvágójuk. Torres szórta a gólokat, amíg hozzánk nem került, most már nem is tudom mióta gólképtelen náluk is. Olmo tök jó, de psztidegen helyen ő sem egy gólvágó, Sarabia sem az a szint....

Elöl amúgy én egy reális esélyt látok arra, hogy megtörjék azt a gólképtelenséget, ami az EB-n is jellemezte őket a meccsek zömén: a két fiatal, Pino és Nico. Zsákbamacskák, de LE nem szokott félni ettől, nagyon jól mennek hazai környezetben (még ha idén Pino nem is hozza azt, amit tavaly), friss színt hozhatnak az elöl eléggé szürke helyzetbe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.12. 09:52:34

Na hat en meg ugy gondolom, hogy nagyon hosszu evek ota ez a legjobb keret a spanyoloknak. Nyilvan nem a tobbszoros europa, vilagbajnok csapat szintje, de mondjuk azt a szintet lehet senki se fogja soha hozni.
Szerintem LE-n mulik, meg kis szerencsen, hogy ez a csapat legjobb negyben legyen. Vagy ne, de olyan verje ki barhol, aki aztan elmegy minimum a negyig, inkabb dontoig.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.11.12. 08:59:05

Subinho írta:
2022.11.12. 08:42:37
daffy írta:
2022.11.11. 17:46:16
Borzalmasan langyos nekem ez a spanyol csapat. A legjobb szó rá talán a semmilyen. Busi helyében végigcsorogna a lábszáramon a langyos vizelet,amikor szembejön a Goretzka,Kimmich,Musiala sor.
Angelino,Thiago,Nacho elfért volna még,ha egyikük sem sérült.
Langyos a spanyol keret? Kit vártál volna? Pl. García nem jó, menjen helyette Ramos? Vagy középpályára Thiago, aki lép kettőt és megsérül? Vagy az állandóan ekézett Alba helyett Alonso, aki nem tud beadni? Sztem nincs jelenleg akkora merítési lehetőség, nem véletlenül fért be pl. még Fati is.

Nekem inkább a brazil keret fura. A középpálya elég szűk, csatár meg van vagy 9 nevezve.
Ja nem azért,mert tudnék 11 jobb behívhatót,hanem szimplán csak minőségben ez a generáció azért nekem messze van a 10-12 évvel ezelőttihez. Így értettem a langyost.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.12. 08:42:37

daffy írta:
2022.11.11. 17:46:16
Borzalmasan langyos nekem ez a spanyol csapat. A legjobb szó rá talán a semmilyen. Busi helyében végigcsorogna a lábszáramon a langyos vizelet,amikor szembejön a Goretzka,Kimmich,Musiala sor.
Angelino,Thiago,Nacho elfért volna még,ha egyikük sem sérült.
Langyos a spanyol keret? Kit vártál volna? Pl. García nem jó, menjen helyette Ramos? Vagy középpályára Thiago, aki lép kettőt és megsérül? Vagy az állandóan ekézett Alba helyett Alonso, aki nem tud beadni? Sztem nincs jelenleg akkora merítési lehetőség, nem véletlenül fért be pl. még Fati is.

Nekem inkább a brazil keret fura. A középpálya elég szűk, csatár meg van vagy 9 nevezve.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.11.11. 21:38:40

Hát, fura, hogy az utóbbi meccsek ellenére is ennyire bízik Lucho Busiban. Félő, hogy rajta fognak elmenni meccsek. és igen, nincsen egy vezér sem a csapatban, talán Koke.
Közben én az uruknak is szurkolok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.11.11. 17:46:16

Borzalmasan langyos nekem ez a spanyol csapat. A legjobb szó rá talán a semmilyen. Busi helyében végigcsorogna a lábszáramon a langyos vizelet,amikor szembejön a Goretzka,Kimmich,Musiala sor.
Angelino,Thiago,Nacho elfért volna még,ha egyikük sem sérült.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.11. 16:03:59

Csababarca kb leírta a lényeget. Hiába nyerte azt a 3 tornát kvázi a Barcelona, az akkor más volt, jó korúak voltak, és az összeszokottság is sokat nyomott a latba, egész életükben ugyanazt játszották, nálunk meg sokan most kezdik tanulgatni a pozíciós játékot, plusz rohadt fiatalok vagy épp ősöregek.

Persze semmi nem zárja ki, hogy a következő VB-t már egy összeszokott, erős Barcás mag fogja akár dominálni is, mondjuk Baldé-Gavi-Pedri-Fati vonalon mindenképp, de egy egyefene Ferrán is beleférhet. De most eleve nem annyira spanyolközpontú Barca épül, mint ami akkor volt.

Mondjuk annyi, hogy Gavit szerintem lehetetlen kihagyni, meccseken át a válogatott legjobb, leggólveszélyesebb játékosa volt nyár elején és tavasszal, plusz nálunk is látható volt, hogy 3 fokozatot estünk vissza tempóban és labdabirtoklásban nélküle az elmúlt 2-3 meccsen. Egyszerűen hiányzott a labdaszerzése, ahogy villámgyorsan pörgeti a labdajáratást. Ez szerintem LE-nél sem fog beleférni, ő kb végig fogja tolni az összes meccset.

Persze Busi is játszhat ilyen Costa Rica elleni meccsen, ahol van ideje gondolkodni, meg szusszanni egyet a labdán, de a németek át fognak söpörni rajta, és Japán válogatottjában is ott van pl vezérnek Kamada, akit pont neki kéne feltartóztatni, és aki kb a legjobb kontrás egész Európában, szóval még ott is neccesnek érezném.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.11.11. 15:24:39

Röstellem de utóbbi időben nem nagyon követtem a válogatottak sorsát, de pl. de Gea hová tűnt? Fatit féltem, nehogy sérülés legyen belőle, jó lett volna Xavi terve, felépíteni a folytatásra. Alba szerintem utóbbi időszakban megszolgálta a tagságot, és itt azért bőven van motiváció, akit viszont sajnálok az Baldé, simán beférne ebbe a keretbe, amit egyébiránt elég gyengécskének érzek. Nyilván ha nincs olyan játékos akkor nehéz a semmiből várat építeni, de na..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.11. 15:17:24

bence0330 írta:
2022.11.11. 10:20:33
Depay-t is oda várják, de az ma derül ki...
Megy Ő is. Játszani is fog bőven, ahogy elnéztem a holland csatárokat. Azt sem tudom kik ők, így név alapján,ettől még lehetnek jó játékosok.
Spanyolok? szerintem itt sajnos le is fő a kávé LE-nek,elég szürkének tűnik. Azt sem tudom kinek szurkoljak, talán Messi miatt az argentinoknak, meg hogy ne dőljön ki tőlünk senki...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.11. 14:22:49

Andris írta:
2022.11.11. 14:15:20
akkor óriásit számít, ha ismerik egymás minden mozdulatát és képességét a játékosok.
Én semmilyen körülmények közt nem hagynám ki Pedrit és Gavit a kezdőből, és a leírtak miatt Busquetset sem, különösen ha véletlen négy kp-s rendszer van.

Szerk: mégegyszer hangsúlyoznám, nagyon el kéne vonatkoztatnotok a klubjátékok színvonalától, és attól, hgoy az aktuálsi forma a legnagyobb érték. Szerintem az összeszokottság a legnagyobb érték a VB-n. Legalábbis ezt demonstrálta nekem a spanyolok és németek sorozatos, egymást követő dominanciája.
Még többet számít, ha a mozdulatokat és képességet ki is tudják vitelezni, meg is tudják mutatni.
Na hát Busquets már nem képes rá, és ez tök mindegy, hogy válogatott vagy klubcsapatban történik.

Látjuk mit ér a Busquets-Gavi-Pedri hármas önmagában, hiába mondhatni, hogy össze vannak szokva, többnyire kevésnek bizonyul top szinten.
Baklövés lenne ezt erőltetni.

Baldéval egyetértek, inkább vittem volna őt, mint Albát, ez egyértelmű.


Elfelejted, hogy a spanyol dominanciánál korábban egy jobb védelem volt mögöttük, és Busquets mellett olyan emberek szaladgáltak, mint Xabi Alonso, Xavi, Iniesta, Silva.
Elől meg olyan játékosok várták a bogyót, mint Villa, Torres, Pedro.
Kicsit más szint.
Jah és Busquets is 10 évvel rövidebb volt, azt sem hagynám ki a képletből.


Persze, jó lenne látni, ha megint full barcás spanyol kezdő lenne, 2-3 más klubból jövő játékossal, de most nem olyan egyértelmű a helyzet, Pedrin kívül bárkit félreraknék más helyett a válogatottban.

De tök mindegy hogy állnak fel, fogok értük szorítani, már csak a szimpatikus barcások miatt is (Fati, Pedri :D).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.11. 14:15:20

Szeritnem megfeledkeztek arról, hogy a válogatottak egyrészt nagyon másként működnek, mint a kluboszintű foci, másrészt arról, hogy LE sokszor egy elég hajtós direkt focit csináltat velük (relatíve).

Főleg az első a fontos szerintem, azért volt annyira erős a spanyol válogattott, majd a német válogatott is sokáig, mert a legtöbb kezdő játékos klubszinten össze volt szokva. A top Barca, és a top Bayern legjobb játékosai közül több is más, nagyon erős keretű válogatottakban szerepelt, mégse teljesítettek jól azok a válogatottak.
Amikor egy összehasonlíthatatlanul alacsonyabb színvonalú játék van, mint összeszokottság, edzések, felkészülés híján a kontinenstornákon, akkor óriásit számít, ha ismerik egymás minden mozdulatát és képességét a játékosok.
Én semmilyen körülmények közt nem hagynám ki Pedrit és Gavit a kezdőből, és a leírtak miatt Busquetset sem, különösen ha véletlen négy kp-s rendszer van.
Ansu és Ferran is nagy segítség lehet, hasonló okokból, akár csak Alba. EG most már nálunk se nagyon játszik, szóval ez egy kérdőjeles helyzet.

Aztán meg ha mégse elég jó, persze lehet gyorsan változtatni, hiszen itt nincs egy fél szezon türelmet tanúsítani a nem működő dolgok iránt.

Borzasztó balfogásnak gondolom Baldé kihagyását.

Szerk: mégegyszer hangsúlyoznám, nagyon el kéne vonatkoztatnotok a klubjátékok színvonalától, és attól, hgoy az aktuálsi forma a legnagyobb érték. Szerintem az összeszokottság a legnagyobb érték a VB-n. Legalábbis ezt demonstrálta nekem a spanyolok és németek sorozatos, egymást követő dominanciája.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.11. 14:08:42

Busquets és Fati eléggé meglepett a spanyol keretben. Ők azért nem mutattak igazán jó formát az utóbbi időszakban.
Alba éppen felfele ível, szóval Ő érthetőbb talán.
Mindenesetre ha ebből a 3 játékosból csak 1 is gálakezdő lesz az nem jó előjel a spanyol válogatott számára, az biztos.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.11. 13:26:10

Elég középszer szaga van ennek a spanyol keretnek, gondolom Busquets alapkezdő, veszet fejsze nyele innentől.

Azért drukkolok nekik, szerintem ilyen szűk győzelmekkel simán bemehetnek a 8-ba, akár 4-be is.
De látványos játékot sajnos már nem várok tőlük.

Legjobb 11 talán a Simon- Azpi, Pau, Laporte, Gaya- Rodrigo, Soler, Pedri, Llorente- Fati, Williams/Sarabia lehetne.

Aztán majd kifut egy Carvajal, Eric, Laporte, Alba- Busquets, Pedri, Gavi, Rodrigo, Soler- Morata dögunalom 11:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.11. 13:23:09

Deluigi írta:
2022.11.11. 12:44:09
Fati is bent van a spanyol keretben :)
nem örülök, nem hiányzik ez neki, pihenhetett volna 2-3 hetet...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.11. 12:44:09

Fati is bent van a spanyol keretben :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.11. 10:20:33

mvik írta:
2022.11.11. 10:18:39
NSO szerint Araujo bent van az Uru keretben, hát az még rohadtul hiányozna nekünk hogy nem 100%-osan pályára lépjen és rásérüljön, mert azzal valószínűleg egész tavaszra elveszítenénk.... Amilyen a mi szerencsénk mostanába erre elég komoly esélyt látok.... ☹️
Igen, ott van. Szóval kb mindenki ott van a VB keretben, akik az elmúlt másfél hónapban a válogatott szünet miatt nem tudott nálunk játszani, kb megpecsételve a sorsunk a BL-ben. :D Araujo, Koundé, Christensen, Depay-t is oda várják, de az ma derül ki...
Többtízmilliós kártérítést érdemelnénk, undorító az egész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2022.11.11. 10:18:39

NSO szerint Araujo bent van az Uru keretben, hát az még rohadtul hiányozna nekünk hogy nem 100%-osan pályára lépjen és rásérüljön, mert azzal valószínűleg egész tavaszra elveszítenénk.... Amilyen a mi szerencsénk mostanába erre elég komoly esélyt látok.... ☹️
mvik
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.11.10. 21:08:00

visca el barca írta:
2022.11.10. 18:31:51
Nyiri81 írta:
2022.11.10. 17:13:23

Nekem is ez az egyik legnagyobb bajom a VB-vel. Szünet után egy full szétesett csapat jön vissza fáradtan. Pikk pakk ugrik az előny ami még hátrány is lehet. Lehetnénk optimisták de mire? A múlt arra enged következtetni hogy folyton hullagyengék vagyunk válogatott szünet után. Jah és persze a sérülések.


A legtobb valogatott jatekosunk max 4-5 meccset jatszik, nem 20-at. Az meg nem a vilag a vege. Aki meg jol szerepel, az meg uis feldobodva jon vissza. Alig tobb ez annal mint mikor van 2-3 selejtezo meccs egymas utan.
Viszont mi híresek vagyunk arról, hogy akár egy 2 meccses válogatott szünet után hulllámvölgybe kerülünk. Ez évek óta így van, nem csak Xavi vagy Koeman alatt. Persze nem törvényszerű, de a tapasztalat ezt mutatja.
És azért 4-5 meccs is elég sok, főleg a sérülések miatt. Elég volt 2 meccs és hordágyon jöttek haza a kulcsjátékosok.
Nem korrekt dolog ilyet kívánni, de remélem Koundé kicsit lassabban fog felépülni, ahogy Fatit és Baldét sem válogatja be LE.

Ráadásul 4-5 meccs sokat tud számítani az egész szezont figyelembe véve. Ezt z Osasunát szerintem egy VB után nem vertük volna meg. Persze ez csak teoretikus.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.11.10. 18:46:24

Chino írta:
2022.11.10. 14:18:51


A VB-vel nekem két bajom van. Az összes meghatározó játékosunk kint lesz, úgyhogy 2-3 sérülés szinte borítékolható, emellett egy hosszú válogatott szünet lesz, ami után kb. biztos, hogy szétesünk egy időre és jön két Betis, akik pihentek lesznek plusz egy matrac, aki ellen minden kérdéses. És arról nem beszéltünk, hogy játszhatunk Szuperkupadöntőt a Reallal. Jobb lenne ott első körben kiesni.
Többi csapat is (topcsapat) szembenéz ezzel a problémával.
Innentől a fizikai felkészítésen, és a szerencsén múlik, éppen nekünk hány sérültünk lesz.
Az is lehet a realosok dőlnek ki a szuperkupadöntőre, vagy hosszabb időre.

Visszafognak térni a játékosaink, oda kell majd rájuk figyelni, annál több sérülés ami októberben volt szerintem nem lesz:D


btw, vb nélkül is simán benne van, hogy kihullanak a játékosaink, lásd szeptember végi válogatott szünet.

Engem jobban izgat, hogy a jó kiülős-sörözős esték hangulatukat vesztik:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.10. 18:42:30

visca el barca írta:
2022.11.10. 18:31:51
A legtobb valogatott jatekosunk max 4-5 meccset jatszik, nem 20-at. Az meg nem a vilag a vege. Aki meg jol szerepel, az meg uis feldobodva jon vissza. Alig tobb ez annal mint mikor van 2-3 selejtezo meccs egymas utan.
Amúgy ja, és azért el is vannak osztva időben is. Csak szeptember végén ha jól rémlik akkor kb egy félidő kellett Depay, Araujo, Koundé séürléseihez + DJ és Dembelé kisebb problémáihoz. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.10. 18:31:51

Nyiri81 írta:
2022.11.10. 17:13:23
Chino írta:
2022.11.10. 14:18:51
A VB-vel nekem két bajom van. Az összes meghatározó játékosunk kint lesz, úgyhogy 2-3 sérülés szinte borítékolható, emellett egy hosszú válogatott szünet lesz, ami után kb. biztos, hogy szétesünk egy időre és jön két Betis, akik pihentek lesznek plusz egy matrac, aki ellen minden kérdéses. És arról nem beszéltünk, hogy játszhatunk Szuperkupadöntőt a Reallal. Jobb lenne ott első körben kiesni.
Nekem is ez az egyik legnagyobb bajom a VB-vel. Szünet után egy full szétesett csapat jön vissza fáradtan. Pikk pakk ugrik az előny ami még hátrány is lehet. Lehetnénk optimisták de mire? A múlt arra enged következtetni hogy folyton hullagyengék vagyunk válogatott szünet után. Jah és persze a sérülések.


A legtobb valogatott jatekosunk max 4-5 meccset jatszik, nem 20-at. Az meg nem a vilag a vege. Aki meg jol szerepel, az meg uis feldobodva jon vissza. Alig tobb ez annal mint mikor van 2-3 selejtezo meccs egymas utan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.11.10. 17:13:23

Chino írta:
2022.11.10. 14:18:51
A VB-vel nekem két bajom van. Az összes meghatározó játékosunk kint lesz, úgyhogy 2-3 sérülés szinte borítékolható, emellett egy hosszú válogatott szünet lesz, ami után kb. biztos, hogy szétesünk egy időre és jön két Betis, akik pihentek lesznek plusz egy matrac, aki ellen minden kérdéses. És arról nem beszéltünk, hogy játszhatunk Szuperkupadöntőt a Reallal. Jobb lenne ott első körben kiesni.
Nekem is ez az egyik legnagyobb bajom a VB-vel. Szünet után egy full szétesett csapat jön vissza fáradtan. Pikk pakk ugrik az előny ami még hátrány is lehet. Lehetnénk optimisták de mire? A múlt arra enged következtetni hogy folyton hullagyengék vagyunk válogatott szünet után. Jah és persze a sérülések.
Csak is Puyol
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.11.10. 14:18:51

Nyiri81 írta:
2022.11.09. 11:32:48
Cseri írta:
2022.11.09. 08:44:32
A vb-t inkompetens scoutként fogom nézni, kiemelt figyelmet szentelve a jobb hátvédekre. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ennyi csapatban ne lenne, legalább egy olyan játékos az érintett poszton, aki gyors, tud helyezkedni, védekezni, és esetleg beadni,netán előre játékben is használható, és persze megfizethető:) .
VB után igazolni azért lesz probléma, mert valaki egy egyenest tud rúgni a labdába hirtelen 200 miliós árcimke lesz rajta. Nagyon torzítja a piacot majd.
A jobbhátvédekkel az a baj, hogy borzasztóan szűk a piac. Van kb. 4-5, aki aki klasszisnak mondható (lehet, hogy sokat mondtam), de azok vagy nagycsapatoknál vannak és lehetetlen megszerezni vagy eszük ágában sincs eladni, max. egy vagyonért. Nem véletlen, hogy egy Foyth is 40-50 millióba kerül, akit speciel újra figyelünk. Nyáron 20 millióért szóba sem álltak velünk.
Ilyen Cancelot (mondjuk neki mindegy melyik oldal), TAA-t, Hakimit soha az életben nem tud bárki megvenni. Már egy Pavard is felső kategóriának számít. Legalábbis nem nagyon jutnak eszembe mások, akik tényleg jobbhátvédek. Pl. Koundé is nagyon jó ott, de alapvetően ő középső védő.
A Real is évek óta jh-ra vadászik, de képtelenek bárkit is halászni.
Úgyhogy Foyth-ért sem volt földtől elrugaszkodott ár a 42 millió, ha az összképet nézzük.
Kicsit utánaérdeklődtem egy Unitedes haveromtól és utánanéztem Dalotnak és szinte csak pozitívumokat hallottam/láttam róla. A MU-ban nagyon kikupálódott. Ha tényleg el tudnánk hozni nagy fogás lehetne, ráadásul lejáró szerződésű.

A VB-vel nekem két bajom van. Az összes meghatározó játékosunk kint lesz, úgyhogy 2-3 sérülés szinte borítékolható, emellett egy hosszú válogatott szünet lesz, ami után kb. biztos, hogy szétesünk egy időre és jön két Betis, akik pihentek lesznek plusz egy matrac, aki ellen minden kérdéses. És arról nem beszéltünk, hogy játszhatunk Szuperkupadöntőt a Reallal. Jobb lenne ott első körben kiesni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.11.09. 11:32:48

Cseri írta:
2022.11.09. 08:44:32
A vb-t inkompetens scoutként fogom nézni, kiemelt figyelmet szentelve a jobb hátvédekre. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ennyi csapatban ne lenne, legalább egy olyan játékos az érintett poszton, aki gyors, tud helyezkedni, védekezni, és esetleg beadni,netán előre játékben is használható, és persze megfizethető:) .
VB után igazolni azért lesz probléma, mert valaki egy egyenest tud rúgni a labdába hirtelen 200 miliós árcimke lesz rajta. Nagyon torzítja a piacot majd.
Csak is Puyol
Válasz küldése