La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2018.01.26. 07:45:53

A meccs többi részében ugyanolyan hülye volt mint mindig ebben egyet értek, ezt írtam is.

Petr, igazad van ezek tényleg nem voltak nagy kirohanások, legalábbis nem akkorák amiért általában sárga szokott járni viszont pont ez volt a lényeg benne, hogy úgymond zeró toleranciát vezetett be és ezzel kb negyed óra után szinte teljesen véget vetett a reklámálásnak. Az már más kérdés, hogy a szabálytalanságoknál miért nem tudott ennyire határozott lenni...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.25. 23:45:12

@Alfa

Hát, még azt sem lehet mondani, hogy nagy kirohanások lettek volna. Az intenzitás fenntartásához, a pörgéshez pedig néha muszáj pörölni, csak nem mindenkinek bírja el az egója. Nyilván van egy határ, de az ismétlésekből ezek az esetek teljesen hétköznapiak voltak.

Másrészt a játékosok testi épségét valahogy elfelejtette megvédeni. A visszahúzásokra, meztépésekre illik sárga lapot adni. Arra a talpalásra meg pirosat.

szerk.: Még el is fogadnám a sok sárgát reklamálásért, ha a szabálytalanságok is értek volna lapot.

Az ego ne bírjon már nagyobb prioritással, mint a játékosok egészsége.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2018.01.25. 23:47:00-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 23:45:06

Ez a része valóban jó volt, nekem is tetszett. Csak ott keztődött a baj, hogy a többihez meg papírkutya volt.

Nem azt mondom, hogy szórjon ki embereket - bár én Garciát és a középhátvéd gyereket is elküldtem volna tusolni-,de azért, hogy még sárgát sem nagyon adott, az durva volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MQuCsabi 2018.01.25. 23:46:39-kor.
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2018.01.25. 23:34:36

Elképesztően tetszett ma Lahoz munkássága ( a már megszokott tévedéseket és 2. Sárga elmaradásokat leszámítva). Ahogy kezelte a reklámálást az példaértékű vol, így kéne ezt csinálni minden meccsen. Suarez pofazik rögtön sárga, Messi még bepróbálkozik mehet neki is, érdekes módon utána valahogy senkinek se támadt kedve hisztizni és mindenki a játékra koncentrált és nem a bíróval foglalkozott...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.21. 13:50:54

BarcafanTomee írta:A Girona szépen alánk dolgozik. Oda vissza leikszeltek az Atleticóval, verték a Realt, nekünk meg lefeküdtek. :mrgreen:
Nagyon jól szerepelnek eddig. Tényleg a mi szekerünket tolják, viszont én úgy emlékszem, hogy mi is nagyon megszenvedtünk ellenük. Messze nem feküdtek le...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.20. 23:39:13

Ezért vitték oda Paco Jémezt, szerencsétlen Samper végre stabil kezdő lehetett volna... :roll:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 22:47:40

Primitive írta:A Valencia is kikapott Las Palmastól. :lol: Mondjuk ahhoz gratulálok nekik, hogy mindkét belső védőjük kiállíttatta magát, így nem lesznek a Madrid ellen a következő fordulóban.

Rövid időn belül másodszor néztem Las Palmas - Valencia meccset. Nem rég játszottak ugye a CDR-ben. Egyszerűen elképesztő amit az LP csinál. Helyenként olyan szépen játszanak, hogy öröm nézni, de mikor odaér a támadókhoz a labda, akkor vége. Ma is 10 ember ellen, mikor kitámadott a Valencia, nagyjából 5-6 alkalommal mehettek 4-5-en a 4 védőre, egy középpályás labdaszerzésből. Nagyjából talán ebből egyszer sikerült a Valencia kapuját eltalálni. Akkora bénázásokat a támadó harmadban... Komolyan megérdemelték volna, hogy a végén kapjanak egyet, amilyen ígéretes támadásokat elszórakoztak. Az ATMA-nak 10 meccsen van ennyi lehetősége, mondjuk abból rúgnak 6 gólt. :twisted:
És pont ebben a csapatban nyomhatta volna Samper ha nem dőlt volna ki :(
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 22:43:05

A Valencia is kikapott Las Palmastól. :lol: Mondjuk ahhoz gratulálok nekik, hogy mindkét belső védőjük kiállíttatta magát, így nem lesznek a Madrid ellen a következő fordulóban.

Rövid időn belül másodszor néztem Las Palmas - Valencia meccset. Nem rég játszottak ugye a CDR-ben. Egyszerűen elképesztő amit az LP csinál. Helyenként olyan szépen játszanak, hogy öröm nézni, de mikor odaér a támadókhoz a labda, akkor vége. Ma is 10 ember ellen, mikor kitámadott a Valencia, nagyjából 5-6 alkalommal mehettek 4-5-en a 4 védőre, egy középpályás labdaszerzésből. Nagyjából talán ebből egyszer sikerült a Valencia kapuját eltalálni. Akkora bénázásokat a támadó harmadban... Komolyan megérdemelték volna, hogy a végén kapjanak egyet, amilyen ígéretes támadásokat elszórakoztak. Az ATMA-nak 10 meccsen van ennyi lehetősége, mondjuk abból rúgnak 6 gólt. :twisted:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 20:18:54

Cestus írta:Egy Atléti-Girona iksz megnyugtatná a lelkemet, mert szerintem a kupa és a sérültek miatt mi fogunk pontokat hullajtani.
Ideje nyugodtnak lenni. :lol:
Holnap nyerni kell, és akkor már 11 pont előny.


Hihetetlen ez a csapat, tényleg a kezünk alá dolgoznak :D

Ráadásul friss feljutóként(pláne úgy hogy sosem voltak még az elsőosztályban), már most 27 pontjuk van, és az elmúlt 2 szezonban elég volt 35-38 pont a bent maradáshoz, szóval szurkolok hogy bent maradjanak és a második számú katalán csapattá lépjenek elő =D>
Amire szép nagy esély van, a szezon második felében csak összeszereznek már 10-11 pontot.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.20. 18:25:19

BarcafanTomee írta:A Girona szépen alánk dolgozik. Oda vissza leikszeltek az Atleticóval, verték a Realt, nekünk meg lefeküdtek. :mrgreen:
Szerintem Pep tart nekik a nagy meccsek előtt skypon egy tréninget!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.20. 18:09:12

A Girona szépen alánk dolgozik. Oda vissza leikszeltek az Atleticóval, verték a Realt, nekünk meg lefeküdtek. :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.20. 18:08:18

És kibekkelték. :D

Amúgy a meccset nagyrészt néztem, ez a Girona klasszisokkal jobban játszik mint az Espanyol.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 17:50:23

Cestus írta:Egy Atléti-Girona iksz megnyugtatná a lelkemet, mert szerintem a kupa és a sérültek miatt mi fogunk pontokat hullajtani.
Eddig jön. Most egyenlített a Girona. Jó lenne az X ránk nézve nagyon.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.20. 16:23:54

Egy Atléti-Girona iksz megnyugtatná a lelkemet, mert szerintem a kupa és a sérültek miatt mi fogunk pontokat hullajtani.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.17. 16:05:43

Cestus írta: Odriozolát meg a Real is meg akarja venni, nem? Nem tudom, mennyire szeretne idejönni egy harmadik/negyedik jobbhátvéd is úgy, hogy már két épkézláb játékosunk van arra a posztra.
Vidalt el szeretnénk adni, SR-nek nem ez az igazi posztja. Palencia meg túl van értékelve. Éppen lenne helye a keretben.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.17. 14:42:42

Rinku írta:
randomguy írta:A Las Palmas nagyon csúnyán beleszaladt a késbe. A Girona gurított nekik egy hatost.
Nem kötekedésből, de ezeknek a kommenteknek mi értelmük van? Mindenki nézi a livescores-t, vagy valamilyen másik hasonló oldalt, mindenki le tudja vonni a konzekvenciát. Annyira felesleges helyfoglalás a szervergépeken, folyamatosan röpködnek az ilyen felesleges kommentek, minden nap. Tényleg nem szemétkedés, egyszerűen feleslegesek.
Talán azért "fontos", mert a kisebbik kataláncsapat szimpatikusabb, mint a királypárti és sokan szúrkolnak innen is nekik. A Pep kötődésükről nem is beszélve. Ignoráld, ha zavar.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.17. 14:24:06

BarcafanTomee írta:Ter Stegen - J.Alba - Umtiti - Piqué - Odriozola; Parejo - Busquets - Iniesta; Guedes - Suárez - Messi

Itt meg kicsit a Barcát vitték túlzásba. Suárez mondjuk csak az utolsó 6-7 bajnokin hozta igazán magát, de a többi center se vitte túlzásba, Zaza is visszaesett például.
Suárez óriásit játszott a baszk Real ellen, de a többi őszi meccse alapján én sem tettem volna be. Ini helyett meg betettem volna Pált. Iniesta korrekt szinten játszott, de Paulinho a nyolc góljával extra teljesítményt tett le az asztalra. Összességében ez a kezdő arról szól, hogy a legsikeresebb csapat legnagyobb neveit beteszik. :D Odriozolát meg a Real is meg akarja venni, nem? Nem tudom, mennyire szeretne idejönni egy harmadik/negyedik jobbhátvéd is úgy, hogy már két épkézláb játékosunk van arra a posztra.
Rinku írta:Nem kötekedésből, de ezeknek a kommenteknek mi értelmük van?
Mondjuk én speciel innen tudtam meg, szörnyülködöm is rajta. :D Amúgy örülnék, ha a Girona bennmaradna, a Barcának ők barátai lesznek szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.17. 14:17:42

randomguy írta:A Las Palmas nagyon csúnyán beleszaladt a késbe. A Girona gurított nekik egy hatost.
Nem kötekedésből, de ezeknek a kommenteknek mi értelmük van? Mindenki nézi a livescores-t, vagy valamilyen másik hasonló oldalt, mindenki le tudja vonni a konzekvenciát. Annyira felesleges helyfoglalás a szervergépeken, folyamatosan röpködnek az ilyen felesleges kommentek, minden nap. Tényleg nem szemétkedés, egyszerűen feleslegesek.

BarcafanTomee: szerintem a legrosszabb helytálló, valami botrányosan pocsékul játszanak odaát. Itt meg Alba, Umtiti, Stegen tényleg nagyon vitte a prímet. Suárez viszont sehogy sem fér be oda.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2018.01.17. 14:59:25-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.17. 14:09:33

Marca szerint az ősz legrosszabb csapata így nézne ki a LA ligában:

Chichizola - Marcelo - Semedo - Lemos - Hakimi; Gaitan - Maksimovic - Enzo Zidane; CR - Benzema - Deulofeu

Kicsit azért túltolták szerintem, túl sok Realost tettek be. Semedo nem a mienk, hanem a Villarealos. A Lemos gyereket meg nem oly rég még le akartuk igazolni nem?

A legjobb csapat pedig:

Ter Stegen - J.Alba - Umtiti - Piqué - Odriozola; Parejo - Busquets - Iniesta; Guedes - Suárez - Messi

Itt meg kicsit a Barcát vitték túlzásba. Suárez mondjuk csak az utolsó 6-7 bajnokin hozta igazán magát, de a többi center se vitte túlzásba, Zaza is visszaesett például.

Odriozolát meg elvileg figyeljük is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BarcafanTomee 2018.01.17. 14:18:37-kor.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.01.13. 14:54:26

A Las Palmas nagyon csúnyán beleszaladt a késbe. A Girona gurított nekik egy hatost.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Tromort77

2018.01.11. 14:01:55

Coquelin szerintem baromi jó játékos bizonyos kereteken belül. Neki kell valaki a közelébe aki tud bánni a labdával. Szerintem mindig akkor volt a legjobb amikor Cazorla mellette volt. Neki csak a labdaszerzés és a párharcok nyerése volt a feladata. Amint meg volt a bogyó gond nélkül letette és nem volt gond. Másik problémája volt még, hogy hajlamos volt gyűjeteni a lapokat, de ezen lehetett volna dolgozni szerintem.
Aztán mellőzve lett és ez meglátszott az önbizalmán. Aztán a nyakára hoztak pár vetélytársat és még jobban szétesett. Ha a Valenciánál sikerül okosan megtalálni a helyét akkor nagy erősítés lehet.

Egy Parejo-Coquelin-Kondogbia középpálya elég komoly lenne. Bár ha jól tudom ez nekik szerkezet váltással járna.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.11. 13:14:32

Vietto után tovább erősödik a Valencia, Coquelin érkezett 12 millióért. Egyik szezonban alapember volt a francia, azután totál mellőzte őt Wenger és ezért is engedte el. Okosba próbál igazolni a Valencia, BL hely szerintem meg is lesz nekik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.09. 23:06:52

Vietto be is kezdett, tripla rögtön, a harmadik egészen pazar félpályás.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.01.08. 12:29:52

Csak pár meccsüket láttam, de Saúl egyáltalán nem mélységi irányító. Visszajár szervezni, de szerintem csak azért keveredett ez ide, mert alapjáraton mélységből szeret indulni. Volt a nyári korosztályos Eb alatt egy Marcos Llorente-interjú, ahol azt fejtegette, hogy nagyon jól megértik egymást Saúllal, mert mindketten mélységben szeretnek játszani, és ha az egyikük kilép, akkor a másik fedez mögötte. De Saúl nem szervező, annál sokkal több szabadság kell neki. Ahogy egy Verrattinak is.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.08. 12:29:15

palesz77 írta:De az, hogy mélyebben van, még nem azt jelenti, hogy az a szerepkör fekszik is neki. Casemiro, Fabinho, Kanté, Bakayoko, pl ők is mélyen játszanak, aztán mégse bíznád rájuk egy csapat irányítását. Meg még millió példát mondhatnék. Koke játszott anno is szélen többször, a stílusa attól mégis inkább olyan mint Verrattiéknak, azon a poszton is.
Egyenlőre nem bíznám rá, de fiatal, még kiforratlan játéka van. Ha mindenáron hasonlítanom kéne valakihez, inkább egy fiatal Iniesta mint Xavi, de hangsúlyozom sokkal erősebb védekezésben. Úgy tud rombolni mint Gabi. Hasznos játékos, de egyenlőre nálunk nem lehetne kezdő szerintem. Viszont majdnem minden cserénknél sokkal jobb.

Sokkal jobb középen, mint szélen, és ez egy alapvető képesség miatt ami hiányzik, nincs olyan gyorsasága, robbanékonysága mint iniestának, és sokat dédelgeti magánál a labdát, vizsont ez a rész fejleszthető, a gyorsaság nem. Ezért gondolom hogy középen van a helye.

Összegezve aki úgy gondolja hogy Coutinho nem ez a szerepkör, és valóban Iniesta pólására van szükség. Az jogosan gondolja hogy jelenleg Saúl áll közelebb ehhez stílusban, viszont Coutinho képességei semmit nem zárnak ki, ellentétben a spanyollal. A brazil inkább jolly joker. Saúlnál inkább taktikai megfontolás amikor széle játszik. Mert védekezésben nagyon megkönnyíti a szélsők dolgát. Többnyire a nagyok ellen teszi ki szélre, pont a mi meccsünk volt kivétel asszem, amikor középen játszott. De akkor fura is volt hogy Simeone, nagyon nyílt sisakos csapattal állt fel ellenünk. Ha stabilizálni akar, akkor Saúl megy szélre.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése