Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.07. 20:52:51

Nero. írta: Akinek a legjobb éve volt. Egyénileg is jol teljesitett, plusz tudott nyerni kupákat úgy hogy ő segítette hozzá a csapatát.

Buffont pl. hogy tolták a BL donto elott, aztán a pali kapott egy négyest és még a VBre se jutott ki. CR meg gólkirály lett a selejtezőkben.
Hát nem tudom. Szerintem erre ott lenne a FIFA év játékosa díj, vagy hogy hívják pontosan ma már, fogalmam sincs. Az aranylabda nekem mindig azt a játékost jelentette, aki aktuálisan a világ legjobbja. Zsenialitását nem lehet kétségbe vonni. CR legutóbbi 3 aranylabdájánál ezek mindegyike finoman szólva is erősen kérdőjeles. Gólokra aranycipőt osztottak, a csapatsikerekre meg ott a trófea, amit megnyertek. De az, hogy évi 60 meccsből 35-ön minősíthetetlenül játszik még a saját csapata szurkolói szerint is, az nálam nem aranylabdás.

De mondom, elengedem. Tudom hogy az kapja, aki BL-t nyer, és van hozzá elegendő marketingje. Szerintem egyébként ez jelenleg Messin és CR-en kívül maximum Neymarról mondható el, meggyőződésem, hogy semelyik másik játékos nem kapná meg, hiába lenne esetleg csapata vezéreként mondjuk BL győztes.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.12.07. 20:52:01

Szerintem Ronaldo megérdemelte. Bár, ezt talán most Vidalnak köszönheti elsősorban. Az meg nem az ő hibája, hogy a többi csapat nem képes felnőni a Realhoz. Nem örülök neki, de ha Messi kapja akkor még igazságtalanabb lenne.
Jövőre Neymar nagy esélyes lehet, ahogy elrajtolt a PSG-vel benne van. Ronaldo is veszélyes lehet, ezzel a már 9 BL góllal idén, de bízom benne még most télen szétesik a Real, Zidane megy és fognak még fejek hullani.
Mindenesetre ez a szavazás nagyon sokat vesztett a komolyságából az elmúlt évek alatt. De tény Ronaldo az utolsó két aranylabdáját megérdemelte.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2017.12.07. 20:51:51

Mbappe jövőre ott lesz a top3ban, ebben biztos vagyok :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.07. 20:51:45

Nero. írta:
De most komolyan, kinek kellett volna kapnia?
Tavasszal a bajnokságban is rákapcsolt rendesen.
Szuperkupan hatalmas gólt vert nekünk amugy, plusz lott még egy gólt amikor meg kiállították az tizi volt.

Nálam is Messi a jobb jatekos, de 2017 leginkabb CR éve volt. A szezon végéig meg inkább Neymar volt a húzó emberünk mint Messi.

nálam annak aki kiegyensúlyozott, konstans teljesítményt nyújt.
nem 5 meccsen villog, aztán az éve egészében a csapata leggyengébbje majdnem.
Most nem azért, de a bl győzelmükkor is leírtam, hogy Ramos, Marcelo,Modric, Kross többet tett hozzá az egészhez, mint Ő, csak nyilván ő aratta le megint a babérokat.

a 2014es Tico elleni tizije jellemezte legjobban az egészet, hogy miről szól az ő karrierje, és játéka. a csapat lemosta a matracot a pályáról, eldőlt a meccs, majd berúg egy éényegtelen tizit, és feszít félmeztelenül meg döngeti a mellkasát. és beszélt róla mindenki.

Csak az baromi érdekes nálam, hogy ennyire odaadnak egy elvileg legjobb játékosnak járó díjat.
Elvileg az uefa azért hozta létra a díját, hogy a bl szezont díjazza vele.
Akkor miért erről szól az aranylabda is, hogy semmit nem vesz figyelembe, csak a blt, annak is csak az egyenes kieséses szakaszát.
semmi értelme, lefekdühetett volna a pálya szélére Céer szotyizni januártól március végéig, aztán meg augusztustól decemberig, akkor is ő kapja.


Tudom nem kéne hogy idegesítsen, de ez röhejes nálam, hogy 5-5re állnak egy egyéni díjban Messivel. Egyéni díjban, ahol mégis a csapat győzelmét díjazzák, és az alapján hoznak győztest.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.07. 20:46:27

Stalkyard írta:
recrea írta:
Szerk.: Az aranylabdát még mindig NEM a világ legjobb játékosa kapja, van baj a fejekben.
Akkor ki? :D
Akinek a legjobb éve volt. Egyénileg is jol teljesitett, plusz tudott nyerni kupákat úgy hogy ő segítette hozzá a csapatát. Valamennyire a marketing is szamit, egy Kroosnak soha nem fognak ilyen díjat adni.

Buffont pl. hogy tolták a BL donto elott, aztán a pali kapott egy négyest és még a VBre se jutott ki. CR meg gólkirály lett a selejtezőkben.

Griezman tavaly joggal lehetett volna aranylabdás ha belovi a helyzeteit a BL és az EB döntőben, pedig mindenki tudja hogy nem o a világ legjobb játékosa.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.07. 20:44:56

Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.07. 20:42:39

recrea írta:
Szerk.: Az aranylabdát még mindig NEM a világ legjobb játékosa kapja, van baj a fejekben.
Nem, mert nyilvánvaló, hogy a BL kieséses szakasz legeredményesebb játékosa kapja.

Amúgy engedjétek el ezt a díjat. Sosem lesz kérdés, ki a jobb futballista kettőjük közül, nyerhet akárhány díjjal többet CR. Akinek szeme van, az látja. A többi meg nagyjából másodlagos.

Az mindenesetre felettébb vicces, hogy azokban az években egyenlít ki Ronaldo, amikor a leginkább kristályosodik mekkora különbség van játéktudásban a két ember között. Na mindegy, erről ennyit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2017.12.07. 20:46:27-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.07. 20:37:58

Grat Ronaldonak,mondjuk szerintem értelmesebb lenne május végén,a szezon végén odaadni,mert ha azt nézem,hogy naptári évet nézve a legjobb 5 góllövőben sincs benne+ősszel még paulinho is eredményesebb nála akkor elég rosszul jön ez ki. Tavasszal sajna jobb volt,mint Messi,legalább is a bl gólokban mindenképp,ha utána adják oda neki,nem lenne ekkora felháborodás. Ez most kb olyan,minthogy Suarez tavasszal rúg 5 gólt a kiesési szakaszban,megnyerjük a bl-t,aztán visszatér ősszel a mostani formájához,és a 2018-as aranylabda az övé. Bár,most hogy így leírtam,el is fogadnám :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.07. 20:37:43

csababarca írta:
Rivaldo11 írta:4 meccsre aranylasztit kapott egy cselezni, passzolni, nem tudó , kikopott emberke. Ez be is árazza nagyjából az egészet.
szégyen.
ennyivel tudom ezt az egészet jellemezni.
De most komolyan, kinek kellett volna kapnia?
Tavasszal a bajnokságban is rákapcsolt rendesen.
Szuperkupan hatalmas gólt vert nekünk amugy, plusz lott még egy gólt amikor meg kiállították az tizi volt.

Nálam is Messi a jobb jatekos, de 2017 leginkabb CR éve volt. A szezon végéig meg inkább Neymar volt a húzó emberünk mint Messi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.12.07. 20:38:58-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.12.07. 20:28:28

Javaslom,hogy ezentúl hívják BL labdának. Semmi köze a világ legjobb játékosához,így félrevezető a díj megnevezése. Évi 10-15 jó meccsre odaadják,mókás.De ettől függetlenül gratulálok cr-nek nem ő tehet róla,hogy ilyenek a kritériumok.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.07. 20:27:48

Kijött neki a lépés tavasszal a BL-ben, ahogy eddig kb. senkinek...ez van, nyeljétek le. Az is kezd meleg lenni, h Messi utoléri-e két év előnnyel majd a BL gólokban.

A másik, nekem senki nem mondja, h nem a legerősebb a spanyol bajnokság, BL-ben ontja a gólokat, bajnokságban meg kínlódik.

Szerk.: Az aranylabdát még mindig NEM a világ legjobb játékosa kapja, van baj a fejekben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.12.07. 20:34:30-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.07. 20:14:33

Rivaldo11 írta:4 meccsre aranylasztit kapott egy cselezni, passzolni, nem tudó , kikopott emberke. Ez be is árazza nagyjából az egészet.
szégyen.
ennyivel tudom ezt az egészet jellemezni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.07. 20:12:10

4 meccsre aranylasztit kapott egy cselezni, passzolni, nem tudó , kikopott emberke. Ez be is árazza nagyjából az egészet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.07. 20:01:12

Úgyis Neymar kapja. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.07. 19:51:15

Ney-Messi-CR a dobogón, a sorrend a "kérdés".
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.12.06. 21:18:01

Nero. írta:
Nero. írta:Nekem nincs bajom CR aranylabdájával, az én szememben is a tavaszi BL meccsek számítanak, foleg a ki-ki pillanatokban és akkor nagyon komolyan húzta elő a nyulat a kalapból a portugál. Messi se a PSG, se a Juve ellen nem tudott érdemben hozzátenni.
Ettől függetlenül még egy madridista is tudja hogy kettejük közül ki a sokkal jobb jatekos, de azt is tudtuk a Juve elleni duplája után hogy ha ott eltörik a lába és az év hátralevő részében egy percet se játszik akkor is 100% az Aranylabda.
Igen, hiába a bajnokikon az alibi most megint egy új durva rekord. Első játékos aki mind a 6 csoportmeccsen betalált, így már 9 gólos.
A BLbe nagyon komoly a pali azért valljuk be.
Aranylabda: világ legjobb játékosa. 1 év alatt 60 meccsből 15 meccsen nyújt kiemelkedőt, azt senki se mondja, hogy a világ legjobbja. Többet nem is fogalalkozom ezzel a témával, mert teljesen komolytalan egy olyan díj, ahol Dzsudzsák Balázs, a spanyol válogatott edző, meg a barbadosi csapatkapitány szavazata ugyanannyit ér.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.06. 21:08:13

Nero. írta:Nekem nincs bajom CR aranylabdájával, az én szememben is a tavaszi BL meccsek számítanak, foleg a ki-ki pillanatokban és akkor nagyon komolyan húzta elő a nyulat a kalapból a portugál. Messi se a PSG, se a Juve ellen nem tudott érdemben hozzátenni.
Ettől függetlenül még egy madridista is tudja hogy kettejük közül ki a sokkal jobb jatekos, de azt is tudtuk a Juve elleni duplája után hogy ha ott eltörik a lába és az év hátralevő részében egy percet se játszik akkor is 100% az Aranylabda.
Igen, hiába a bajnokikon az alibi most megint egy új durva rekord. Első játékos aki mind a 6 csoportmeccsen betalált, így már 9 gólos.
A BLbe nagyon komoly a pali azért valljuk be.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.05. 11:35:58

Nekem nincs bajom CR aranylabdájával, az én szememben is a tavaszi BL meccsek számítanak, foleg a ki-ki pillanatokban és akkor nagyon komolyan húzta elő a nyulat a kalapból a portugál. Messi se a PSG, se a Juve ellen nem tudott érdemben hozzátenni.
Ettől függetlenül még egy madridista is tudja hogy kettejük közül ki a sokkal jobb jatekos, de azt is tudtuk a Juve elleni duplája után hogy ha ott eltörik a lába és az év hátralevő részében egy percet se játszik akkor is 100% az Aranylabda.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.05. 11:06:08

kellett volna egy beteg ősz Messitől, hogy érdemben lehessen vitatkozni erről az aranylabda kérdésről, így sajnos nincs miről beszélni.
hiába gyenge a meccseken Cé, a babérokat egymaga aratja le, tavasszal is ez volt.

BL kell az aranylabdához minimum.
persze vannak kivételes esetek, mint Messi 2012-es éve, amikor brutális számokat hozott. Illetve ha egy olyan fajta csapat nyeri a bl-t ahol nem ennyire meghatározó senki, mint ez a két ember, akkor nem nyom annyit a latba a bl siker.
de most a bl is meg lett nekik, plusz bl gólkirály, egyenes kiesésesben rúgott tucat gólt. ez van.
ez számít, ez a pár hét, pár meccs, ezeken kell istennek lenni, az, hogy mi van a szezon/év maradék 95%-án senkit nem érdekel.
Ezért sem értem miért nem adják át nyáron.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.05. 10:46:10

Úgyis Ronaldo nyeri, mert fossa a gólokat a Bl-ben. Ennyi számít, ja meg az, hogy ő nyerje. Az már nem, hogy kis túlzással gólokon kívül már egy egyeneset alig rúg a labdába, nem hogy kulcspasszokat adjon, mezőnymunkát végezzen, cselezzen, stb. De ez így megy két-három szezon óta, nem meglepetés, ki fog idén egyenlíteni, mert a Reallal is duplázott.

De nyerje.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.05. 09:41:04

Pedig kb a nyakamat teszem rá,hogy ő nyeri. Tavasszal és idén ősszel is jó pár gólt eltett a BL-ben,nem is tudom mennyivel vezet már Messi előtt a bl góllövő listán...A bajnokságban körülbelül 0 a teljesítménye,és nem is csak a kevés rúgott gól miatt,hanem hogy sokszor hosszú időre eltűnik. Bilbao meccsen pl az első 20 percben kétszer ért labdához,pedig elég sokat volt a Madridnál a labda. A bl győzelem+gólok sokkal többet fognak érni,mint hogy Messi aranycipős lett és ősszel is messze jobb,mint Cr. Ez van :D Nyerje Cé a lasztit, 23-án meg majd Messi verje meg őket megint :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.04. 10:23:58

Varatrix írta:ilyen botrányos ősz mellett szavakba se lehet önteni, mennyire semmissé tette amit tavasszal felépített.
Ez is csak azt mutatja, mennyire fontos az ő jó formája a Realnak, ez még egy érv az újabb aranylabdája mellett. :mrgreen: :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.12.04. 10:16:46

December 7 az átadó ha jól látom?!

Nem vagyok megszállottja ennek a díjnak, és simán kiállok bármikor Cé mellett is ha megérdemli, de ez nem az ő éve.

Most sajnos nem is tudom kik a jelöltek végül kire lehet szavazni, egyedül abban reménykedem hogy nem Ronaldo, és csakis azért mert ezzel tudják bebizonyítani hogy nem egy tavaszi fél szezonra jár a díj, hanem naptári évre, amiben Ronaldo nagyon gyenge. Természetesen egy Reálos meg tudja érvelni hogy "BL BL BL BL", de az álláspontom ha idén a portugál kapja, végleg hitelét veszti ez a díj.

Vagy tennék meg ami a leglogikusabb, hogy szezonra adják nyáron, és még oda is andám Ronaldonak a tavaszi menetelése miatt. Akkor megérdemelné, és vállszélességgel perlekednék, ha nem ő kapná, de ilyen botrányos ősz mellett szavakba se lehet önteni, mennyire semmissé tette amit tavasszal felépített.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.24. 02:30:53

https://www.facebook.com/FCBarcelonaTro ... =3&theater" target="_blank

Nap poénja.. :lol: :lol: Rendesen felnyerítettem
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.24. 00:53:07

nem Aranylabda volt, azt januárban fogja adni a France Football

ez a FIFA Év Játékosa-díj (új nevén "The Best")
Kép
Válasz küldése