Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.14. 13:31:25

holnap márszej-lille!

a tavasz legfontosabb meccse, feltétlenul gyoznunk kell, bár nem lesz egyszerű, a lille még nem kapott ki idegenben...

nagyon kellene a 3 pont, mert akkor tapadhatunk a élmezonyre, ellenkező esetben már tul sok lesz a hátrány.

a psg hozza a toulouse elleni meccset, ellenben a montpellier lyon remelhetoleg x lesz, igy akár szerencsés esetben 2-3 pontra lehetunk a 2. helyezetttől.

ez azért elég szép lenne ahhoz képest h hogy kezdtuk az idényt :!:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.01. 12:13:13

LG írta: 50 millióért sztem bőven megérné a Milannak eladni. Eleve semmit nem gyengülnének vele, mert az utóbbi időkben ugye Pato sok mindent nem tett hozzá a Milan eredményeihez, viszont abból a pénzből lehetne vmi normális embert igazolniuk.
tavaly jobb átlagot hozott,mint ibrahimovic,idén viszont csak 8 meccset játszott(azokon gány is volt). én a helyében elmennék olaszországból,de nem feltétlen a psg-hez
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.01.01. 11:40:53

ab1daL írta:Alexandre Patóért francia lapértesülések szerint 50 millió eurót kínál a Paris Saint-Germain a Milannak, a brazil csatárt pedig évi 7 millió eurós fizetéssel környékezték meg.

Pato idén (is) sokat volt sérült, a csapat jobbára nélküle kapaszkodott a tabella élére. A Milannál gyorsan cáfolták az átigazolás tényét, de Galliani azért nyitva hagyott egy kisajtót: "Pato nálunk fog maradni, efelől semmi kétség. Hacsak nem akar maga is távozni..."


Az átigazolási pletykát gondolkodás nélkül dobnánk a kacsák közé, ha a napokban Pato nem nyilatkozott volna a Corriere dello sportnak néhány érdekes dolgot. Az interjúból kiderül, hogy a csatár kapcsolata távolról sem felhőtlen a csapat edzőjével, Massimiliano Allegrivel.

http://huspiac.blog.nepsport.hu/archive ... olajvakum/
50 millióért sztem bőven megérné a Milannak eladni. Eleve semmit nem gyengülnének vele, mert az utóbbi időkben ugye Pato sok mindent nem tett hozzá a Milan eredményeihez, viszont abból a pénzből lehetne vmi normális embert igazolniuk.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.31. 13:58:25

Annak a 4-5 holland szurkolónak a fórumról linkelem :D
http://oranje.blog.nepsport.hu/archives ... 1/Emlekek/
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.30. 16:24:01

Hivatalos: Ancelotti a PSG vezetőedzője!

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... je-2110808
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.28. 15:12:32

Alexandre Patóért francia lapértesülések szerint 50 millió eurót kínál a Paris Saint-Germain a Milannak, a brazil csatárt pedig évi 7 millió eurós fizetéssel környékezték meg.

Pato idén (is) sokat volt sérült, a csapat jobbára nélküle kapaszkodott a tabella élére. A Milannál gyorsan cáfolták az átigazolás tényét, de Galliani azért nyitva hagyott egy kisajtót: "Pato nálunk fog maradni, efelől semmi kétség. Hacsak nem akar maga is távozni..."


Az átigazolási pletykát gondolkodás nélkül dobnánk a kacsák közé, ha a napokban Pato nem nyilatkozott volna a Corriere dello sportnak néhány érdekes dolgot. Az interjúból kiderül, hogy a csatár kapcsolata távolról sem felhőtlen a csapat edzőjével, Massimiliano Allegrivel.

http://huspiac.blog.nepsport.hu/archive ... olajvakum/
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.28. 12:41:54

VictorValdes19 írta:
lluisllach89 írta:
Tényleg hihetetlen, hogy ennyi jó csapat, generáció, s mindössze 1 EB cím. A legidegesítőbb a 2000-es EB volt. 2 tizenegyest kihagyni a rendes játékidőben... ráadásul Kluivert aki mindig berúgta (végén bevágta higgadtan a büntetőpárbajnál), akkor meg kapufára lőtte. De de Boer idegesített fel a legjobban. Kihagyja a meccsen az első büntetőt. Utána elvállalja a tizipárbajnál, kacsint a kamerába, erre megint kihagyja.. :x Pedig ha valamelyik csapat, akkor ez igazán megérdemelt volna egy EB/VB győzelmet.
lluisllach89 írta:Hihetetlen volt végignézni, megint eljött a világvége hangulat amit köszönhetek a srácoknak
+ + +
Szóról szóra adom!

Annyira elkeseredett ritkán voltam, mint az Olaszok elleni elődöntő után...

csoportot végigvertük, Franciákat is legyőztük a "B" csapattal (akkorra már ők is azzal tolták, mert "csak" a csoportelsőség volt a tét), majd kivégeztük a Jugokat 6-1el, aztán kihagytunk kismillió helyzetet, két 11est a rendes játékidőben a szokásukhoz híven védekező, undormányt bemutató Olaszok ellen.

és még a 11espárbajt is elbuktuk (bár az előzmények után,sajnos erre már akkor számítottam)

Az elszalasztott címeket tekintve ez biztos a top3ban van,ami nagyon fájó. Hiszen gyönyörű focit toltak,ráadásul otthoni rendezésű (jó Belgák társházigazdák voltak,de a Hollandok hazai stadionban játszottak végig természetesen) EB-n...és így kiesni...

annak a generációnak tudtam úgy szurkolni, mint a mostani spanyolnak. Jelenleg viszont egyértelmű,h Spanyoloknak szurkolnék a Hollandok ellen, akkoriban ez meg fordítva lett volna. Barca szempont akkoriban is beleszámított már, meg,hogy mennyi embert bírtam a csapatokban. Jelenlegi hollandban sok nincs.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.12.28. 12:32:39

multkor csevegtunk itt az ajax-az félbeszakadt meccs kapcsán. az itelet:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ho ... et-2110574

a lehető legjobb döntést hozták.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2011.12.28. 01:03:54

lluisllach89 írta:
Tényleg hihetetlen, hogy ennyi jó csapat, generáció, s mindössze 1 EB cím. A legidegesítőbb a 2000-es EB volt. 2 tizenegyest kihagyni a rendes játékidőben... ráadásul Kluivert aki mindig berúgta (végén bevágta higgadtan a büntetőpárbajnál), akkor meg kapufára lőtte. De de Boer idegesített fel a legjobban. Kihagyja a meccsen az első büntetőt. Utána elvállalja a tizipárbajnál, kacsint a kamerába, erre megint kihagyja.. :x Pedig ha valamelyik csapat, akkor ez igazán megérdemelt volna egy EB/VB győzelmet.
lluisllach89 írta:Hihetetlen volt végignézni, megint eljött a világvége hangulat amit köszönhetek a srácoknak
+ + +
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.28. 00:43:15

messideco írta:Na jó... A minden este zülleni megyek mottót betartottam, úgyhogy lemaradtan erről :( Köszi h szóltál :)
Akkor most mondom: Minden nap 18:00-tól megy az Eurosporton, 1960-tól 2008-ig végigveszik az adott országok válogatottainak Eb-n való szereplését.

Hihetetlen volt végignézni, megint eljött a világvége hangulat amit köszönhetek a srácoknak :evil:

Ennyi potenciál, és ennyi lábakban maradt cím.. Nem csoda ha a magyar ember szimpatizál velük, de azért 3 vb döntő az 3 vb döntő, és akkor a 78-as - Cruyff nélkülin - kapufa az utolsó percekben az extra time előtt... Mondjuk az vb, legalább behúzták Kempesék, ugye őket csípem még.

De ha már a két csapat történelme szóba került, akkor az utálatom fokozódik a németek irányába. Klinsi 90-s műesése egy vb címet ért, és senki nem beszél(t) róla eleget, a 74-s vb döntő bukó, ugye holland részről, a sok EB-s cumi, és akkor 54-t meg sem említettem, meg az átkozott berni stadiont - Barca szemszögből főleg.

Na visszatérve a műsorra - bár nehéz, úgy szítottam magamban a tüzet a németek ellen, komolyan :D - a legdurvább amiről nem tudtam az a 92-s kiesés volt, Van Basten hagyta ki a tizenegyest a párbaj során.

Meg ugye a balszerencséhez hozzácsaphatjuk azt is hogy 1992-2000-ig csak tizenegyesekkel estünk ki EB-ről, a 2000-s a legszomorúbb, és akkor a 98-s vb elődöntőt meg sem említettem a brazilok ellen. Legalább a svédek ellen letudtuk az átkot :twisted:

Na szóval nézzd meg lehet h van ismétlés, meg ilyen emlékeket indít el :D Ha nincs akkor pü.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.28. 00:03:17

Na jó... A minden este zülleni megyek mottót betartottam, úgyhogy lemaradtan erről :( Köszi h szóltál :)
"And my heart will leave you never."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.27. 19:09:06

Főleg Messideconak szól az, hogy az Eurosporton az Euro Legends című műsörban az összes Oranje Eb meccs gólösszefoglalója szerepel :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.24. 12:50:01

Miután tavaly kiesett a Monaco idén a másodosztály utolsó helyén tanyáznak! :roll: 18 meccsen 13 pontot szedtek össze! Sajnáltam hogy kiestek, de azt hittem hogy azzal a lendülettel vissza is jutnak. Sajnos ez nem valószínű, de ez jó hír:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/mo ... ba-2110333
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.12.24. 12:43:05

Barcaman14 írta:végre elfogadná őket a Fifa is és az Uefa egyaránt és indulhatnának tornákon.
És ha már Xavi jött szóba, ugye ő nyialtkozta hogy szívesebben szerepelne a Katalán válogatottban!
Ennek én nem örülnék, hiszen meggyengülne a spanyol válogatott. Nagyon fura lenne Katalóniát nézni egy VB-n, de drukkolnék nekik is és Spanyolországnak is. Amúgy ha engedélyeznék, utána jönne a Ba szk válogatott meg hasonlók. Szerintem ezért se engedélyezik nekik.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.24. 12:19:31

Én nem is mondtam hogy levon valamit az értékéből az egésznek, az hogy sokan szerepelnek a spanyol válogatottban! És tisztában vagyok vele hogy mit jelent ez a katalán embereknek, és nyilván én legalábbis nem érzem át mivel, nem vagyok katalán! De tisztában vagyok vele, ezért is írtam hogy nem ellenzem ezt az egészet mielőtt még valaki félreérti!

Egyébként elolvastam a blaugranas cikket: "A meccs elején az argentin himnuszt követően felcsendültek a katalán nemzeti dal, az „Els segadors” akkordjai, s a nézők a játékosokkal együtt könnybe lábadt szemekkel énekelték azt." Ezt tökéletes képet fest arról hogy mit is jelent az embereknek és a játékosoknak egyaránt!

Csupán arra gondoltam hogy nem feltétlen egy katalán ember szemszögéből nézve, hanem egy Barca drukker szemszögéből nézve, mint pl én, erőteljesebben vetődik fel az hogy ez akkor lenne az igazi ha tényleg csak a katalán válogatottban játszana modnjuk Xavi, és végre elfogadná őket a Fifa is és az Uefa egyaránt és indulhatnának tornákon.
És ha már Xavi jött szóba, ugye ő nyialtkozta hogy szívesebben szerepelne a Katalán válogatottban!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.24. 10:34:46

"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.12.23. 21:07:45

Barcaman14 írta:Ezt nyilván mi nem érezzük át mivel nem vagyunk katalánok! De én úgy gondolom hogy ennek csak akkor lenne értelme ha a játékosok kizárólag a katalán válogatottban szerepelnének, indulnának tornákon stb...

De persze nem ellenzem ezt a válogatottat mielőtt valaki félreérti! :)
Nem hiszem. Szerintem a játékosok igenis komolyan veszik és a katalánoknak fontos ez a meccs. Az, h a játékosok zöme a spanyol válogatottba játszik, az nem von le semmit a katalán válogatott értékéből és értelméből.

Mondok egy példát:
A román hoki válogatott majdnem teljesen székely játékosokból áll. Na, ha nekik azt mondanák, h lesz székely válogatott futva mennének játszani. Arról nem is beszélve, h mekkora élmény lenne nekünk egy székely válogatottért drukkolni. Még akkor is, ha hivatalosan nem létezne és semmilyen kupáért nem harcolna. Csak maga a tudat. A kisebbségeknek ez egy hatalmas dolog, én abszolút átérzem, h miért ekkora dolog a katalánoknak és miért telik meg a Camp Nou egy ilyen barátságos meccsen is.

De érthető az is, h sokaknak( itt a fórumon) nem jön át ez az egész.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.23. 20:03:49

ejj, elnéztem iniestát, azt hittem, ő is katalán...akkor már zörögne a léc :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.23. 19:46:09

Nem kell ebbe belemagyarázni semmit, egyszerűen Katalóniában ez szinte nemzeti ünnep, egy évben 1x összeállnak a saját fiaik, hogy megmutassák, nekik is van önálló csapatuk, megvernek vkit pár góllal, és mindenki jó érzéssel hazamegy. Barátságos, tét nélküli meccs, de ez tényleg nem is erről szól, hanem ismételten csak a katalán érzésről, a függetlenségről...

Amúgy shutter: Casillas-Arbeola,Ramos,Iraola,Jordi Alba-Xabi Alonso,Iniesta,Mata-Silva,Torres,Villa mjuk. Bár sztem ennyi támadóval nem állna fel Del Bosque :D

Valdes-Montoya,Piqué,Puyol,Fontás-Busquets,Xavi,Verdú-Cesc-Sergio Garcia, Bojan.

Szted melyik az erősebb? Sztem kezdőt tekintve is azért a spanyolok, valamint a cseresort még nem is említettük.

Amúgy Jordi Alba nem katalán?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.23. 19:01:31

megnézném, hol lenne a spanyol válogatott a katalánok nélkül amúgy.
sőt, ez a katalán válogatott sem biztos, hogy igazán gyengébb lenne..
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.23. 18:11:43

daffy írta:
Tocy írta: Különösebben semmi, egy meccs év végén, tét nélkül, csak katalán játékosokkal. Nincs több meccs, valakit mindig hívnak év végére egyet játszani, úgy, hogy azért lehetőleg nyerjenek :D
tehát akkor a tét az kb a "zidane barátai vs ronaldo barátai" nagyságrendű.
köszönöm
Csak itt nem a tét a lényeg :wink:


Kicsit bővebben
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.23. 18:11:10

Ezt nyilván mi nem érezzük át mivel nem vagyunk katalánok! De én úgy gondolom hogy ennek csak akkor lenne értelme ha a játékosok kizárólag a katalán válogatottban szerepelnének, indulnának tornákon stb...

De persze nem ellenzem ezt a válogatottat mielőtt valaki félreérti! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman14 2011.12.23. 18:12:09-kor.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.12.23. 18:10:44

daffy írta:
Tocy írta: Különösebben semmi, egy meccs év végén, tét nélkül, csak katalán játékosokkal. Nincs több meccs, valakit mindig hívnak év végére egyet játszani, úgy, hogy azért lehetőleg nyerjenek :D
tehát akkor a tét az kb a "zidane barátai vs ronaldo barátai" nagyságrendű.
köszönöm
Nem hiszem, hogy egy autonóm tartomány lakosságának, akik magukat külön országként szeretnék látni, ennyit jelentene. Neked igen, szíved joga, de azért ne mondjuk, hogy ennyit jelent. Mint ahogy biztosan Tunéziának is sokat jelent, hisz a Barca játékosok miatt a világ legjobbjai ellen is játszhatnak, a nézők meg nézhetik. Szóval többet jelent mindenképpen. Kb olyan, mintha felállna egy Székelyföld, vagy Felvidék vagy Délvidék válogatott, szerintem nekünk is - nem beszélve a helyiekről- többet jelentene, mint bármely más válogatott tétmeccse ( nyilván a magyaron kívül).
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.23. 18:06:16

Én is azt írtam, hogy semmi :D Viszont ott ez sokat jelent, a katalán embereknek ez egy ünnepély.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.23. 18:05:22

A katalánok számára viszont van értelme. Nekik ez épp elég, hogy láthatnak egy katalán válogatottat. :wink: Jó lesz Cesc-t látni a csapatban, Wenger az elmúlt években sosem engedte el.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése