Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.28. 14:47:41

Végig olvasva minden Ronaldo nyilatkozatot, én nekem az az érzésem, hogy nem megy el most nyáron, hanem a hetekben bejelenti hogy a következő szezon után visszavonul. (34 éves lesz, akárcsak Iniesta, és szép búcsút szeretne ő is.)

Hangsúlyozom ez az én megérzésem, de kiderül. Nem hiszem hogy benyög valami bagatel dolgot, hogy megnyitja az új Cristiano tematikájó aquawordot Madeirán... Ahhoz komoly volt a hangvétel.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.28. 14:42:05

Végig olvasva minden Ronaldo nyilatkozatot, én nekem az az érzésem, hogy nem megy el most nyáron, hanem a hetekben bejelenti hogy a következő szezon után visszavonul. (34 éves lesz, akárcsak Iniesta, és szép búcsút szeretne ő is.)

Hangsúlyozom ez az én megérzésem, de kiderül. Nem hiszem hogy benyög valami bagatel dolgot, hogy megnyitja az új Cristiano tematikájó aquawordot Madeirán... Ahhoz komoly volt a hangvétel.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.28. 13:52:21

Szerintem Ramos nem szándékosan szabálytalankodott, de ha már úgy alakult nem fogta vissza magát. Adott a kapusnak meg Salahnak is. Nem véletlenül van ennyi kiállítása.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.28. 13:35:13

ez ugyanolyan marhaság ami minden oldalon megvan. ha bayernes oldalon vagy ők inkább szépen veszítenek minthogy lesüllyedjenek a spanyol csapatok szintjére. liverpoolos oldalon peticíó megy ramos örökös eltiltásáért meg hasonlók. realos oldalon a barca a hibás barcás oldalon a real. mindenhol vannak értelmes szurkolók meg vannak teljesen agyamentek. nem kell felvenni egyik oldalról se a hülyeséget.

sokkal jobb értelmesen vitázni az emberekkel mint vérmatyizni.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.28. 13:08:30

Szerintem valóban fontos, hogy ne süllyedjünk le egyes Real szurkolók szintjére. A túloldalon még most is van olyan matyi huszár, aki szidja a Barca szurkolókat, mondván a Salah körüli hisztiért is mi vagyunk a felelősök. De persze a Barca szurkolók a faxok....
Ne keressen senki kifogásokat, nyert a Real, ha Salah pályán marad szerintem akkor is behúzzák. Kijött a rutin hiánya, amit Kariuson is szépen lehetett látni.

Ronaldo-n viszont csak mosolygok. Ha tényleg csak rivalda fényt akart, akkor már annál is jobban utálom, mint eddig. Elképesztő a "pali".
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.28. 12:01:45

A mundo szerint a Real Madridnak 300 M euro van elkülönítve az idei átigazolási szezonra. :shock: (Ami amúgy teljesen reális, tekintve, hogy az elmúlt években nem ők szórták galaktikus módba a lét.) Ez az összeg a 400m is elérheti, Gereth Bale esetleges eladásával.

A terveikben a védelem megerősítése az elsődleges: Milan Škriniar (Inter) és Odriozola (Real Sociedad)

A szokásos Neymar sagán túl, a megrögzött közhelyparádét írják még, mint Salah, és Lewandowski. Akik leigazolásától már több ízben elzárkóztak a sajtóban. (Szóval ezt nem tudom minek erőltetik.)

A marca arról ír, hogy Bale nem elkötelezett a távozás mellett, de biztosítékot szeretne arra, hogy több játéklehetőséget kap, főleg a fontos meccseken. A klub sem zárkózik el ettől a tárgyalástól.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.28. 06:58:34

Nem az volt, hogy több pénzt kér, mer' ő a világvalahavoltlegjobbja, de nem kapta meg? Ez lehet ebben a nyilatkozatban. Kicsit belengeti, aztán, na jó maradok, több lóvéért.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 23:51:40

Várható volt, minden évben eljátssza, legalább addig is ő van a középpontban.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.05.27. 23:46:16

Ronaldo már lenyilatkozta hogy marad. ( nem szó szerint így,de ez volt a lényege.)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 19:18:09

Subinho írta:Pl. szükséges-e január-februábban csúcson járatni a csapatot a király kupáért, cserébe a tavaszért? Mert bőven hozhattuk volna mi is a BL-t idén.
Abszolút szükséges, ennél nincs fontosabb. :D Figyeld meg, hogy jövőre is ez lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 19:15:59

Nem, nem védem a Realt, nulla focit nyomnak, de nem lehet elvitatni egy BL győzelmet. El kell jutni odáig, legyőzve top csapatokat, majd a döntőben stabilan állni a lábukon hátul és gólokat lőni. Ha a másik csapat lába megremeg, összeomlik, az nem a Real hibája. Mi is megtehettük volna ezt pl a Roma ellen. Nulla meccsen egy gólocskával... Nekünk nem ment. A Realnak igen. Ez BL-t ért. Az meg, hogy elég kb 3 meccsen jól játszani egész szezonban... Valóban az utolsó 2-3 hónapra pörögnek fel mindig, de előtte is hozni kell azért a meccseket, hogy eljussanak idáig. Másik kérdés, csak nagyon halkan: mi egész szezonban pörögtünk? Pl. idén kb. hány meccsen? Ami különbség volt, hogy mi az őszt jobban megpörgettük, de ősszel semmilyen trófeát nem osztanak. A Liga rendszere miatt ez jól jött nekünk, a BL rendszere nem. Ez van. El kell gondolkodni rajta. Pl. szükséges-e január-februábban csúcson járatni a csapatot a király kupáért, cserébe a tavaszért? Mert bőven hozhattuk volna mi is a BL-t idén.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.27. 19:15:40

Amúgy ha igaz, ha nem igaz a Ronaldorol szóló híresztelések, de nem akarnak végre egyszer méltó módon búcsúzni egy klublegendától?

Én értem, hogy európa királyai, de miért felejtik el hogy kiknek köszönhetik?

Én kiröhögöm ezt a bandát, ha ez volt Cr utolsó meccse...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2018.05.27. 19:16:11-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 17:55:38

S.Agüero írta:
Samper írta:Nem kell misztifikálni a dolgokat. A tegnapi meccs két emberen múlt: Szalah sérülésén és a becserélt Bale ihletett góljain. Van ilyen. Klopp az egész játékát a legjobbjára építette föl, kiválása után mindent a szerencsére bízott. Az ezúttal nem vele volt. A Realból végig jól csak Modric játszott.
Nem, egy emberen múlt, Kariuson. :)
Találóskérdés #1: mi Karius középső neve?
Találóskérdés #2: melyik kapusnak ugyanez a keresztneve?
Találóskérdés #3: mi a közös bennük? :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 17:35:24

Samper írta:Nem kell misztifikálni a dolgokat. A tegnapi meccs két emberen múlt: Szalah sérülésén és a becserélt Bale ihletett góljain. Van ilyen. Klopp az egész játékát a legjobbjára építette föl, kiválása után mindent a szerencsére bízott. Az ezúttal nem vele volt. A Realból végig jól csak Modric játszott.
Nem, egy emberen múlt, Kariuson. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.27. 17:05:33

Nem kell misztifikálni a dolgokat. A tegnapi meccs két emberen múlt: Szalah sérülésén és a becserélt Bale ihletett góljain. Van ilyen. Klopp az egész játékát a legjobbjára építette föl, kiválása után mindent a szerencsére bízott. Az ezúttal nem vele volt. A Realból végig jól csak Modric játszott.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.05.27. 16:24:48

La Duodecima írta: Nem, a real magának köszönheti a sikert és nem a barcának. Ugyanígy 2015-ben is a barca saját magának köszönhette a bl sikert, nem pedig annak, hogy a juvéval döntőztek és nem a reallal.
Soha nem értettem ezt a fajta gondolkodásmódot.
2015? De régen volt. Persze a gondolkodásmód nem hibátlan, de ritka az a sportág, ahol az első számú favoritként tekintett csapat rendre a nyolc között elvérzik. És nem egy hasonló favorit ellen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 16:18:08

Mindig vannak ilyenek. 2015-ben a túloldalt azt lehetett olvasni, hogy letripláztattatok minket, most meg, hogy odaadtátok nekünk a Ligát...

Semmi közünk nincs a RM BL-meneteléséhez.
La Duodecima
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.04.20. 11:39:09

2018.05.27. 15:51:58

Yokozuna írta:
La Duodecima írta:
Yokozuna írta:A bajnoksághoz és a kupához semmi közük sem volt. Maradt nekik a BL, de ezt is nekünk köszönhetik.
Miért is köszönheti ezt a real a barcanak? Ezt pls fejtsd már ki.
Csak annyi, hogy három év alatt egyszer sem kerültek össze velünk a BL-ben, mivel mi mindig idő előtt kiejtettük magunkat. Idén ugye a Róma bizonyult megoldhatatlan feladatnak. Mások képtelenek két meccsen megállítani a Reált, erre úgy néz ki csak a Barcelona lenne képes.
Hát ezért köszönhetik nekünk.
Nem, a real magának köszönheti a sikert és nem a barcának. Ugyanígy 2015-ben is a barca saját magának köszönhette a bl sikert, nem pedig annak, hogy a juvéval döntőztek és nem a reallal.
Soha nem értettem ezt a fajta gondolkodásmódot.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.27. 15:24:07

JanPieterzoon írta:Anno, amikor mi értünk oda sokszor a végén, mindig furcsán néztem a megkeseredett ellendrukkerekre, akik minden létező kifogást kitaláltak, Övrebötől kezdve, Uefalonán át, unalmas tikitakáig. Hihetetlen, hogy a Barca drukkerek is le tudnak süllyedni erre a szánalmas szintre :(

Win like a man, loose like man, a sport ezt megtanítja az embereknek, sajnos itt úgy tűnik sokan csak a tévéből ismerik a sportokat :(

Grat a Realnak, háromszor egymás után nyerni nagyon szép teljesítmény! Remélem jövőre mi leszünk azok, akik megállítjuk őket ;)
Ez.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.27. 15:01:55

Rivaldo11 írta:Megérdemelte a madrid a győzelmet tegnap, ez tény. De itt is leírom, az bazi nagy előny, hogy a fél szezont végigmozizzák, és a végén hoznak 3 párharcot. Ezért nem fogom azt elfogadni soha, hogy bárki a bl-t a liga elé helyezze.
Vagyis azt akarod mondani, hogy annyira elfáradtunk a bajnokságban, hogy egy 4-1-re megnyert első párharc után, már nem maradt erőnk a visszavágón legalább egy gólt rúgni. Ez nagyon furán hangzik. Tudok egy teljesen más magyarázatot, de inkább le se írom.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.27. 14:39:36

nalam a bl, mint sorozat tegnap vegleg elvesztette jelentoseget. nem is nezem tobbe, olyan, mint az aranylabda, who cares. lassan ugyis vege, lesz valami szuperliga vagy tokomtudja mi.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.05.27. 14:22:43

La Duodecima írta:
Yokozuna írta:A bajnoksághoz és a kupához semmi közük sem volt. Maradt nekik a BL, de ezt is nekünk köszönhetik.
Miért is köszönheti ezt a real a barcanak? Ezt pls fejtsd már ki.
Csak annyi, hogy három év alatt egyszer sem kerültek össze velünk a BL-ben, mivel mi mindig idő előtt kiejtettük magunkat. Idén ugye a Róma bizonyult megoldhatatlan feladatnak. Mások képtelenek két meccsen megállítani a Reált, erre úgy néz ki csak a Barcelona lenne képes.
Hát ezért köszönhetik nekünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 14:00:46

Gratulálok a Realnak, történelmet írtak (ismét). Korszakos csapat, és azt nem lehet tőlük elvitatni, hogy a nagyfülű serleget ők akarják a legjobban a felhozatalból, így nem csoda, hogy a szerencse általában melléjük pártol. Így, hogy ők nevetnek a végén, a szezonjuk is jobban sikerült, mint a miénk visszatekintve. Mindazonáltal remélem, hogy most tíz évig nem nyernek semmit az égadta világon (max az európai szuperkupát meg a klub VB-t), mi meg összekapjuk magunkat végre, és Európában is a tudásunknak, keretünknek megfelelően játszunk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 13:35:04

Megérdemelte a madrid a győzelmet tegnap, ez tény. De itt is leírom, az bazi nagy előny, hogy a fél szezont végigmozizzák, és a végén hoznak 3 párharcot. Ezért nem fogom azt elfogadni soha, hogy bárki a bl-t a liga elé helyezze.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.05.27. 13:29:54

Üdvözlet!

Nagyon sajnáltam Salah kiesését. Teljesen más volt a meccs képe addig. Ugyan nem érzem,hogy egy játékos kiesése miatt ilyen visszaesésnek kell bekövetkeznie,de mégis megtörtént.
Szegény kapust is sajnáltam. Megye 3-ban nem engedték volna be a kocsmába a meccs végén.
Ramost nem gondoltam kiemelkedően durvának. A 2000-es évek fociján nevelkedtem,ahol azért megfordult pár keményebb játékos,úgy mint Gattuso,Maldini,Stam és sorolhatnám napestig. Ez egy fizikális sport,ma már javában csak p.uncik űzik és ez nekem kellemetlen a tv elől.
A foci nem mindig igazságos,de hosszú távon kiegyenlítődnek a tévedések. 5-ből 4-et húzott be a Madrid. El lehet fújni egy sorozatot,lehet mázlija is egy klubnak. De csak ezekkel nem lehet ezt megtenni. Természetes,hogy a másik tábor a kifogást keresi,megtalálja azt,amiért is nem érdemelte meg az ellenfél a sikert. Ez ugyanígy lenne fordítva is,kétség se fér ehhez.
Nem vitázni jöttem ide,nem érdekelnek az írásomra reflektáló "de ramos hentes", "a bíró elfújta" kommentek sem(mert a fentebbi véleményem elég szilárd ahhoz,hogy ne legyen megváltoztatható és mivel szubjektív,csak ugyanazt lehetne fújni újra és újra). Bízom benne,hogy időnként komoly eszmecserét le lehet folytatni.
Válasz küldése