Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.28. 19:19:17

recrea írta:2014 októberében nyertek utoljára otthon ellenünk bajnokin, az utolsó 4-et nyertük :)
Nekem az utóbbi évek klasszikusai egyáltalán nem tetszettek, eredménytől függetlenül mondom ezt. Egyszerűen szerintem már az iram se a régi. Vagy a hangulat. Nem tudom lehet csak én én tévedek. Mert túl sok meccset láttam.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.28. 17:37:22

2014 októberében nyertek utoljára otthon ellenünk bajnokin, az utolsó 4-et nyertük :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.28. 11:52:19

Nehez ez a taktikai dolog.
Felmehetsz hatrahuzott vedovonallal,de ugy emlekszem hogy nagyon jol tamadtunk le ellenetek az elozo classicon.. ha ott labdat vesztetek 20-30 meteren,konnyu bekapni a golokat,utana meg kikell menni..
Mindig azt mondom hogy az elso 15-20percbe jobb letamadni,es presszingelni az ellenfelet,ha esetleg valaki bent maradt az oltozoben,konnyen kilehet hasznalni,es ezzel a moraljat,onbizalmat lehuzni..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.28. 11:18:33

lehet ezen a "terület átadás-felállt védelem ellen mit tegyünk" szitun viccelődni de valójában nagyon is komoly dolog.
komoly mert ha van valami a mit a Barcelona játékával ma összefüggésbe lehet hozni az éppen ez!
egy lassan vánszorgó az ellenfelet a saját térfelére gyömöszölő és ott lehetőségre váró taktika, amiből aztán egy törvényszerű labdavesztést követően a védelem vesztett pozícióba kerül és a kapott gól csak a támadók minőségétől függ.
persze ostobaság lenne azt állítani, hogy ez egy halott ügy. egyszerűen azért mert a Barca nem állna ott ahol áll, ha ez ennyire eredménytelen lenne.
akkor mi a baj? az, hogy ennél van jobb taktika, van jobb és hatékonyabb foci, van jobban összeszedett játékos állomány ami az olyan játékhoz kell.
nem akarom túl okoskodni, de néhány alapvető dolog:
-a szélső játék előtérbe helyezése, gyors jól képzett a védekezésben is és a támadásban is aktív emberekkel.
-az állandó keresztpasszos "meddőzés" helyett az előre játék prioritása, a teherbírással összhangban de gyakrabban és gyorsabban végig vitt támadójáték.
-a góllövés lehetőségeinek szélesebb repertoárja, azok begyakorlása.( pontrúgások, szögletek, bedobások, átlövések...stb)
a vicc tárgy ugye az volt, hogy aki be akar tömörülni azt onnan nem lehet kihozni....
dehogynem. mi kellene hozzá? egy képzett edző aki ezt akarja és van hozzá esze.
ami pedig a vasárnapi derbit illeti tartom, hogy a Real kerete erősebb, otthon játszanak tehát esélyesebbek. van persze mellettünk szóló patron is elsősorban Messi és az a tény hogy jó párszor elkaptuk őket miközben én akkor is azt hittem, hogy veszíteni fogunk.
most attól hangos a sajtó hogy mindkét csapat lejtőn van ez pedig egy x-et sejtet.
a többit meglátjuk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.28. 09:44:26

recrea írta:Majd ha láttál már közelről nagypályát, gyere vissza diskurálni, addig nem tudok a szintedig felemelkedni.
nem láttam, de anno a suliban minden szünetben kimentünk focizni 10 percet, szóval igencsak értem, miről beszélek

az utóiratot gyorsan törölted, amikor ráeszméltél, h te is nekiestél ugyanúgy pár embernek más topikokban. amilyen a kereslet, olyan lesz a kínálat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.28. 09:39:23

NovaProspekt írta:
recrea írta:Számomra még mindig érthetetlen, h miért nem engedjük át néha a területet az ellenfélnek és kontrázunk. Kedden is akkor volt némi veszély, ha Messi lendületből vitte rájuk, 1 db lehetőséget nem találtunk abból, h középen járattuk a labdát.
igen, ennyi a megoldás, h szólunk, h átadjuk a területet, onnantól 5 percenként már rúghatjuk is a gólt. az ellenfél edzője meg majd utána a sajtótájékoztatón széttárja a karját: "dehát ők átadták a területet".
Majd ha láttál már közelről nagypályát, gyere vissza diskurálni, addig nem tudok a szintedig felemelkedni.

Érdekes, LE idején működött ;)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.28. 09:31:07

recrea írta:Számomra még mindig érthetetlen, h miért nem engedjük át néha a területet az ellenfélnek és kontrázunk. Kedden is akkor volt némi veszély, ha Messi lendületből vitte rájuk, 1 db lehetőséget nem találtunk abból, h középen járattuk a labdát.
igen, ennyi a megoldás, h szólunk, h átadjuk a területet, onnantól 5 percenként már rúghatjuk is a gólt. az ellenfél edzője meg majd utána a sajtótájékoztatón széttárja a karját: "dehát ők átadták a területet".
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.28. 07:05:21

Mondjuk velük ellentétben mi az életben nem nyertünk bl-t rossz játékkal és nem is fogunk, idén meg pláne nem. Simán benne van vasárnap, h toljuk a tilitolit, ők meg elszaladnak, ahogy tette 3-4 alkalommal a Nápoly is.

Számomra még mindig érthetetlen, h miért nem engedjük át néha a területet az ellenfélnek és kontrázunk. Kedden is akkor volt némi veszély, ha Messi lendületből vitte rájuk, 1 db lehetőséget nem találtunk abból, h középen járattuk a labdát.

Náluk sztem Hazard tökéletes választás volt, pech, h egyelőre várniuk kell vele, mondjuk én cseppet sem bánom :) full három esélyes meccs a vasárnapi.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.28. 04:47:13

Temetni nem kell egyenlore,de 2 meccsen mulik szerintem az hogy oriasi baj legyen.
Illetve azzal sem ertek egyet h annyira mennie kell a realnak elore..
Ha x marad a 2 pont,nincs azzal olyan nagy problema.
Inkabb lelkileg hogy viselne meg a csapatot meg a szurkolokat.
De meglehet nezni az internetet,mindenhol jonnek ki s cikkek,ertekelesek hogy oriasi lejton a real,bajban a real,krizisben a real,nyomas alatt a kiralyiak stbstb.
Nagy szrba hoztak magukat 5nap alatt,es innen most konnyu az irany lefele nagyon.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.02.28. 09:00:34-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.27. 21:24:25

Leon írta:Nem tudom miért van temetve a Real.
Mi x egy hulla gyenge Nápoly ellen, ők meg kikaptak egy elég erős Citytől.
Náluk van egy viszonylag stabil védelem csatár nélkül, nálunk meg nincs védelem de van egy Messink...
50-50 a klasszikus.
A BL-ből kizúgnak, mi meg majd a 8 közt egy csúnya alázással a Bayern vagy a Pool ellen...
Viszont a Realnak jönnie kell otthon ellenünk, mert mi vagyunk az elsőhelyen. Azt meg láttuk, mi szokott történni, ha a Bernabeuban nekünk jönnek. A türelmes játékukat nem játszhatják, mi viszont igen.

A Napoli amúgy 4 pontot hozott ősszel a Pool ellen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.27. 21:22:05

Az elég erős és a hullagyenge egyaránt túlzás.

Verte a Napoli előttünk az Intert és a Juvét is, 7 bajnokiból 6-ot nyertek, nem egy hullámvölgy közepén játszottak velünk.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.02.27. 20:59:16

Nem tudom miért van temetve a Real.
Mi x egy hulla gyenge Nápoly ellen, ők meg kikaptak egy elég erős Citytől.
Náluk van egy viszonylag stabil védelem csatár nélkül, nálunk meg nincs védelem de van egy Messink...
50-50 a klasszikus.
A BL-ből kizúgnak, mi meg majd a 8 közt egy csúnya alázással a Bayern vagy a Pool ellen...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.27. 15:32:56

Rinku írta:
miro. írta:Ha nyer a real semmi nem dol el,ha nyertek akkor teljes kaosz lesz madridban,erre jon a hetkozbeni Betis elleni meccs.
Nalunk ez tenyleg most sorsot dont.
Miért lenne káosz Madridban? Ha kiestek a BL-ből, semmi másra nem kell koncentrálni, mint a bajnoki, mi pedig az utóbbi évek legszűkebb keretével kell, hogy vigyünk két frontot egyszerre. Még vagy 8-10 pontot is legalább el fogunk hagyni májusig. A Realnál sem fog eldőlni semmi, csak nehezebb lesz a helyzet. Mindkét csapat bajnokesélyes, bármi történjen a hétvégén.
Na végül is azért csak beláttad hogy igazam van.
Ne irjál már ilyen hülyeségeket.
Vezette a Real 1 ponttal a tabellát,és szűk másfél hét alatt kikapnak otthon a Manchester Cityytől,majd az utóbbi évek leggyengébb Barcája vezethet 8 ponttal előttük.
Még egyszer leírom másfél hét alatt.
Majd beláttad az igazam,8-10 pontot fogtok veszteni,csak lehet akkor már közte 8.
Ha a Real kikap hétvégén,majd megcsúszik a Betisnél,igenis krízis lesz Madridban.
Ennek az első pofon adója ti lehettek.
Ne nézz mindent ennyire tárgyilagosan.
Ugyan olyan demagog gondolkodas mint hogy a 100millios jatekosok foloslegesek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.27. 12:49:37

miro. írta:Ha nyer a real semmi nem dol el,ha nyertek akkor teljes kaosz lesz madridban,erre jon a hetkozbeni Betis elleni meccs.
Nalunk ez tenyleg most sorsot dont.
Miért lenne káosz Madridban? Ha kiestek a BL-ből, semmi másra nem kell koncentrálni, mint a bajnoki, mi pedig az utóbbi évek legszűkebb keretével kell, hogy vigyünk két frontot egyszerre. Még vagy 8-10 pontot is legalább el fogunk hagyni májusig. A Realnál sem fog eldőlni semmi, csak nehezebb lesz a helyzet. Mindkét csapat bajnokesélyes, bármi történjen a hétvégén.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.27. 11:49:56

Nero. írta:
Samper írta:Ez a Classico az év mérkőzése: lesz trófeánk, vagy nem. Ha lesz, 1 évre elplaníroznak mindent, ha nem, akkor állni fog a bál.
Bármi is lesz az eredmény még semmi nem fog eldőlni. BLt meg ennél rosszabb játékkal is lehet nyerni lásd. 2012 Chelsea, 2016 Real stb.
Ha nyer a real semmi nem dol el,ha nyertek akkor teljes kaosz lesz madridban,erre jon a hetkozbeni Betis elleni meccs.
Nalunk ez tenyleg most sorsot dont.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.27. 10:51:17

Samper írta:Ez a Classico az év mérkőzése: lesz trófeánk, vagy nem. Ha lesz, 1 évre elplaníroznak mindent, ha nem, akkor állni fog a bál.
Bármi is lesz az eredmény még semmi nem fog eldőlni. BLt meg ennél rosszabb játékkal is lehet nyerni lásd. 2012 Chelsea, 2016 Real stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.27. 09:03:44

be kellene húzni a clásicot. nekünk most egy gólos döntetlen sem lenne rossz, így megtehetjük majd, h okosan és türelmesen játszunk, és megvárjuk, amíg Messinek sok területet hagy a Real.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.27. 08:10:21

Pedig a city saját Junior Firpoja megadta az alaphangot azért a meccsnek. Na, mondom odaadják a Madridnak, pedig egész türelmesen tolták addig.
aztán, mikor ismét felébredtem, épp a Pep team örült a gólnak. Hét legjobb híre eddig.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.27. 06:27:11

Ez a Classico az év mérkőzése: lesz trófeánk, vagy nem. Ha lesz, 1 évre elplaníroznak mindent, ha nem, akkor állni fog a bál.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.26. 23:29:03

gamerpapa írta:Nagyon sok egyéni hibával játszott ma a Madrid. Casemiro többszöri ajándék labdája, Carvajal-Ramos duó játéka az egész meccs alatt. A támadó szekciót pedig tudjuk hogy gyengélkedik. Ha ezt a formájukat hozzák hétvégén, el kell kapni őket! 5 pont pedig már kenyelmes táv lenne!
Sajnos mi lassabban focizunk, mint a City. Cserébe viszont talán a Barca játékosok talán okosabbak. Mert nem lenne rossz csapat ez a City csak, amit okosan kell megoldani, azt nem tudják okosan megoldani.
Ha sikerülne valahogy megverni a Realt az hat pont előnyt jelent, az se sok még, de pont elég, hogy győzelmi kényszerbe legyenek utána.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.26. 22:54:57

Ez a mendy gyerek..
Meg ilyet nem lattam.
Kemeny mint a Rolling Stones,de labda ne keruljon a kozelebe mert olyan technikai hianyossagai vannak hogy felrohog a bogyo.
Elpattan tole minden,rettenetesen buta jatekos.
Grat a Citynek,kihasznaltak ezt a komplett nullat.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2020.02.26. 22:52:43

Nagyon sok egyéni hibával játszott ma a Madrid. Casemiro többszöri ajándék labdája, Carvajal-Ramos duó játéka az egész meccs alatt. A támadó szekciót pedig tudjuk hogy gyengélkedik. Ha ezt a formájukat hozzák hétvégén, el kell kapni őket! 5 pont pedig már kenyelmes táv lenne!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.26. 22:50:07

A totalis kaosz ami madridban van.
Mikor kezdodik a szezon,benukik az egesz keret.
Meg lebombaztok ti is,aztan 3 nap alatt borult minden.
A besztliiiiges csapat meg szepen kirak minket..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.26. 22:43:47

MatyiG írta:
Tomix354 írta:Miért, mi jobbak vagyunk?
Igen.
Én nem vagyok benne ilyen biztos. Azon fog múlni, hogy Messi milyen napot fog ki. Jobb szélük az valóban elég gyenge, de nekünk meg a balos nem létezik. De legyen igazad.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.26. 22:43:20

Kroos vegig nezi a meccset a padrol.
Jovictol most bezzeg varja a golt Zidane.
Az a city aki 20 pontos minuszban van,megveri a realt madridban..
Gratula,szerencsetlen banda.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése