Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.06.01. 14:42:13

Chino írta:
2023.06.01. 13:45:24
A Marca szerint Modric is kérte a távozását, neki is lejár a szerződése, az araboktól állítólag kapott egy 3 évre szóló 120 milliós ajánlatot (bár az AS ezt cáfolja) és Kroos sem hosszabbított még. Ha Benzema, Modric és/vagy Kroos is dobbant, hatalmas bajok lehetnek, ebből egy Belleingham sem húzza ki őket. Habár a háromból kettő szerintem biztosan marad, viszont 50-60 meccset meccset így is le kell hozni. Plusz szélső hátvéd is kellene nekik mindkét oldalra.
Előre is kell ember mert a francia távozására nagy az esély, plusz Asensio és mehet, így se álltak a legjobban ott. Ráadásul belőlük pénzt sem látnak. Nagyon zsebbe kellene nyúlniuk, amit Perez apó nem szeretne és túl sok emberből nem tudnak pénzt látni. Egy Bellingham alapból 120-140 millió, Ha jönne Kane is alsó hangon 70, és még ezzel is talán gyengülnek, a pad pedig rövidül.
Nincsenek könnyebb helyzetben mint mi.
De vehetnek akár egyszerre 5-6 új játékost is. Gondolom tebas(z) majd átírja a szabálykönyvet, hogy mindenkire vonatkozik az FFP, kivéve az "én szeretett Madridomra" nem.
Viccet félretéve, amúgy a sok rossz példa mutatja, hogy azok a csapatok, akik nem évről évre építkeznek, hanem hirtelen vesznek egy komplett csapatot, azok nem sokra mennek (PSG, Chelsea....stb...)

Mondjuk a középpályájuk azért nem néz ki rosszul a Tchouaméni - Camavinga - Valverde - Bellingham (?) négyessel. Elöl egy Vini - Kane (?) . Rodrygo....
Bár a pad elég rövid lesz így is. Max azt feltöltik a "tesco gazdaságos" játékosokkal (Firmino, Joselu, stb).
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.01. 13:45:24

A Marca szerint Modric is kérte a távozását, neki is lejár a szerződése, az araboktól állítólag kapott egy 3 évre szóló 120 milliós ajánlatot (bár az AS ezt cáfolja) és Kroos sem hosszabbított még. Ha Benzema, Modric és/vagy Kroos is dobbant, hatalmas bajok lehetnek, ebből egy Belleingham sem húzza ki őket. Habár a háromból kettő szerintem biztosan marad, viszont 50-60 meccset meccset így is le kell hozni. Plusz szélső hátvéd is kellene nekik mindkét oldalra.
Előre is kell ember mert a francia távozására nagy az esély, plusz Asensio és mehet, így se álltak a legjobban ott. Ráadásul belőlük pénzt sem látnak. Nagyon zsebbe kellene nyúlniuk, amit Perez apó nem szeretne és túl sok emberből nem tudnak pénzt látni. Egy Bellingham alapból 120-140 millió, Ha jönne Kane is alsó hangon 70, és még ezzel is talán gyengülnek, a pad pedig rövidül.
Nincsenek könnyebb helyzetben mint mi.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.30. 20:48:37

Nem egynapos kacsa volt, elvileg ma már közelebb áll a távozáshoz, mint higy maradjon.

Helyére a 33 éves Joselu-t és Kane-t nézték ki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.05.30. 17:57:37

davi10 írta:
2023.05.29. 17:07:18
Egyre több helyen írják, hogy Benzema kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot Szaud-Arábiából.
Elég nagy gondban vannak elöl így is, pláne ha még Benzema is lelép, marad a fejben gyenge Vinicius előre, mint húzóember.

Emellett MBappe bejelentette, hogy jövőre is a PSG-nél marad, bár ez annyira nem volt kérdés.

Mostanában nem jellemző ott az eszetlen költés, de bőven lenne még mit alakítani a kereten, egy esetleges Bellingham-érkezésen túl is.

Nagyon röhögnék, ha a kis pedofil lelépne. Nem elég, hogy a csapat IQ kétharmada már kifelé megy, a maradék 1/3-ad is dobbant. Aztán marad a hadvezér Vini Dzsi.
Remélem Perez apó elkattan aztán mindenkit is megvesz.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.30. 13:40:22

A Barca B a RM Castillával játszik a rájátszás első körében a másodosztályért. A győztesnek adott esetben nem is kell játszania döntőt a CeltaB-vel ha a Celta nagycsapat közben kiesik. Remélem minden B-ben bevethető játékost odarendelnek Xaviék.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.29. 18:36:48

davi10 írta:
2023.05.29. 17:07:18
Egyre több helyen írják, hogy Benzema kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot Szaud-Arábiából.
Elég nagy gondban vannak elöl így is, pláne ha még Benzema is lelép, marad a fejben gyenge Vinicius előre, mint húzóember.

Emellett MBappe bejelentette, hogy jövőre is a PSG-nél marad, bár ez annyira nem volt kérdés.

Mostanában nem jellemző ott az eszetlen költés, de bőven lenne még mit alakítani a kereten, egy esetleges Bellingham-érkezésen túl is.
Szerintem megprobalnak megegy last dance-t Benzemaval,Modric-csal, Kroos-al, jovore pedig egyszerre lepnek le/vonulnak vissza. Amire nagyobb a realitas az a Penz+Hazard Kane csere. Az angolnak is az utolso esely a dobbantasra.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.29. 17:07:18

Egyre több helyen írják, hogy Benzema kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot Szaud-Arábiából.
Elég nagy gondban vannak elöl így is, pláne ha még Benzema is lelép, marad a fejben gyenge Vinicius előre, mint húzóember.

Emellett MBappe bejelentette, hogy jövőre is a PSG-nél marad, bár ez annyira nem volt kérdés.

Mostanában nem jellemző ott az eszetlen költés, de bőven lenne még mit alakítani a kereten, egy esetleges Bellingham-érkezésen túl is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.05.25. 08:24:48

Chino írta:
2023.05.20. 19:30:33


Ehhez azért még hozzávennék két szélső hátvédet (Alabára esetleg Camavingára lehet olykor számítani, de ha ő vagy egy kh/kp kiesik máris ott a baj), egy centert, egy kezdő jobbszélsőt és a kp-ra minimum egy, de inkább két embert. Ez így alapjáraton 5-6 ember.
Persze nyilván lehet venni 6 embert is, csak jobb lesz :) De ennyit nem biztos, hogy fognak.

Annyit akartam mondani, hogy itt a vége felé a legnagyobb bajuk a két szélső hátvéd poszton lévő lyuk volt. Ez így kihatott a KPra is (Camavinga hátra lett téve), meg hát valamilyen szinten a védekezésre úgy en bloc - de ettől szerintem CB poszton nagyon nincs náluk baj.

Abban igazad van, hogy Benzin lassan kifogy, oda is jöhetne +1 ember, de szerintem az idei flopjaik nagyobbrészt a LB, RB posztokra vezethető vissza, ha csak ezt megoldanák már sokat javulhatna a kép.

Viszont ezt momentán lehetetlen szinte (jól) megoldani, mert nincs elérhető minőség egyszerűen. Még a 3 CB felállások talán a legegyszerűbb módja most, nem véletlen Xavi is Koundét rakta ki, és szimplán nem ment annyit előre, csak a bal oldali ember... Szerintem ők is ilyen irányban mozoghatnak, ehhez egy db jó CB kell még (hogy legyen mélység), és javulhatnak.

Militao, Rüdiger gyorsak is, jók párharcokban, fejjel... Velük van legkevésbé gond, szerintem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.20. 19:30:33

gy írta:
2023.05.20. 08:01:59
brazilfan írta:
2023.05.20. 07:39:01

Szerintem középen sincs meg a védelem, szemre sem, és a bajnokságban kapott 32 gól alapján sem. Az egész védelem instabilnak látszott, a szezonban nemcsak Mendy vagy Nacho, hanem a náluk sokkal jobb Militao és Rüdiger is gyakran hibázott.
Szerintem Militao és Rüdiger olyanok akire lehet építeni de kell két rendes szélső hátvéd és legalább egy jó pivot. Ehhez képest a vége felé Kroos Modric Valverde KP volt, onnét egyszerűen hiányzik már egy Camavinga vagy Tchouameni. De egyik kellett bal hátvédnek a másik meg tán sérült volt. Ennyike, mint nálunk ősszel amikor a CBk estek ki. Ha vesznek rendesebb szélső hátvédeket pikk pakk megvannak hátul.

Csak hát ezt leírni könnyű meg FM-ben összerakni. A mai fociban kevés a nem kutyaütő szélső hátvéd és azok sem elérhetők.

Szerintem Carletto ha marad jövőre lehet átáll egyfajta 352/343 variánsra. És akkor (ha megveszik) a Bellingham, Camavinga, Tchouameni hármas fog KP-ról a három hátvédnek segíteni. Nem bírnak egyszerűen egy jó LB, RB beszerezni
Ehhez azért még hozzávennék két szélső hátvédet (Alabára esetleg Camavingára lehet olykor számítani, de ha ő vagy egy kh/kp kiesik máris ott a baj), egy centert, egy kezdő jobbszélsőt és a kp-ra minimum egy, de inkább két embert. Ez így alapjáraton 5-6 ember.
Forca Barca!!!!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.05.20. 08:01:59

brazilfan írta:
2023.05.20. 07:39:01
daffy írta:
2023.05.18. 08:07:20
A védelem középen megvan,szélen borzalom. Carvajal és Mendy nem elég. Vagy pad vagy pénz az útjuk. Egy Davis a Bayernből jó próbálkozás lehet.
Tibo nálam top2 kapus.
Vini alap.
Szerintem középen sincs meg a védelem, szemre sem, és a bajnokságban kapott 32 gól alapján sem. Az egész védelem instabilnak látszott, a szezonban nemcsak Mendy vagy Nacho, hanem a náluk sokkal jobb Militao és Rüdiger is gyakran hibázott.
Szerintem Militao és Rüdiger olyanok akire lehet építeni de kell két rendes szélső hátvéd és legalább egy jó pivot. Ehhez képest a vége felé Kroos Modric Valverde KP volt, onnét egyszerűen hiányzik már egy Camavinga vagy Tchouameni. De egyik kellett bal hátvédnek a másik meg tán sérült volt. Ennyike, mint nálunk ősszel amikor a CBk estek ki. Ha vesznek rendesebb szélső hátvédeket pikk pakk megvannak hátul.

Csak hát ezt leírni könnyű meg FM-ben összerakni. A mai fociban kevés a nem kutyaütő szélső hátvéd és azok sem elérhetők.

Szerintem Carletto ha marad jövőre lehet átáll egyfajta 352/343 variánsra. És akkor (ha megveszik) a Bellingham, Camavinga, Tchouameni hármas fog KP-ról a három hátvédnek segíteni. Nem bírnak egyszerűen egy jó LB, RB beszerezni
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.05.20. 07:39:01

daffy írta:
2023.05.18. 08:07:20
A védelem középen megvan,szélen borzalom. Carvajal és Mendy nem elég. Vagy pad vagy pénz az útjuk. Egy Davis a Bayernből jó próbálkozás lehet.
Tibo nálam top2 kapus.
Vini alap.
Szerintem középen sincs meg a védelem, szemre sem, és a bajnokságban kapott 32 gól alapján sem. Az egész védelem instabilnak látszott, a szezonban nemcsak Mendy vagy Nacho, hanem a náluk sokkal jobb Militao és Rüdiger is gyakran hibázott. Olyan, a két belső védő közé betett passz pedig, mint ami a City 4. gólját megelőzte, megalázó volt a Real-védelemre nézve.
Szerintem Valverde idén gyengébb volt, Rodrygo és Camavinga viszont nagy erősséggé vált. Vinicius is, de az ő hatékonyságából sokat elvesz az, hogy könnyen fel lehet idegesíteni, és ezt az összes csapat ki is használja.
Valahogy szürkének, unalmasnak éreztem a Realt azon a néhány meccsen, amikbe belenéztem.
Úgy emlékszem, hogy Ancelotti korábban a befejezést fontolgatta, és nem tudom, hogy miben reménykedve maradna még egy évet, én arra tippelnék, hogy a keret jövőre sem lesz erősebb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.18. 19:45:22

Chino írta:
2023.05.18. 18:16:34
Andris írta:
2023.05.18. 12:09:18
Biztos ott is jajjongnak most, mint itt nálunk szoktak, hogy jajj semmit se nyertünk, jajj 4-0, pedig egyáltalán nem olyan katasztrofális a helyzet. Teljesen normális, hogy a legnagyobb csapatoknak is vannak ilyen éveik, ilyen meccseik, és nehézségeik (játék és játékosállomány terén).
Szerintem jobban jártak volna, ha egy reális eredmény születik. Egy 4:0-át még el lehet viselni, de ha kapnak egy hetest, ami valljuk be simán benne volt. Főleg ha a City a második félidőben már nem annyira az eredmény tartására megy vagy Haaland jobb napot fog ki/Courtois nem véd életet formájában.
Perez tuti kinyitná a pénztárcát és hoznák Bellinghamet, Mbappét, Davies-t meg ki tudja még kit.
Így szerintem inkább örülnek az elődöntőnek és hoznak egy sztárt mellé max. toldozgatnak távolról sem klasszis szintű játékosokkal és Benzema marad gólfosónak.
Nincs rossz csapata a Realnak, Vinicius, Camavinga, Valverde, már eleve három olyan játékos, akik szinte bármelyik csapat kezdőjébe beférnének. Szerintem még hozzánk is. Rajtuk kívül is bőven van használható játékos. Arról nem is beszélve, hogy még az eredmények is jönnek. Főleg ha vesznek szélső hátvédeket, középpályára játékost, még jobbak lehetnek
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.18. 18:16:34

Andris írta:
2023.05.18. 12:09:18
Biztos ott is jajjongnak most, mint itt nálunk szoktak, hogy jajj semmit se nyertünk, jajj 4-0, pedig egyáltalán nem olyan katasztrofális a helyzet. Teljesen normális, hogy a legnagyobb csapatoknak is vannak ilyen éveik, ilyen meccseik, és nehézségeik (játék és játékosállomány terén).
Szerintem jobban jártak volna, ha egy reális eredmény születik. Egy 4:0-át még el lehet viselni, de ha kapnak egy hetest, ami valljuk be simán benne volt. Főleg ha a City a második félidőben már nem annyira az eredmény tartására megy vagy Haaland jobb napot fog ki/Courtois nem véd életet formájában.
Perez tuti kinyitná a pénztárcát és hoznák Bellinghamet, Mbappét, Davies-t meg ki tudja még kit.
Így szerintem inkább örülnek az elődöntőnek és hoznak egy sztárt mellé max. toldozgatnak távolról sem klasszis szintű játékosokkal és Benzema marad gólfosónak.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.18. 16:57:43

csababarca írta:
2023.05.18. 12:38:47
De ott Ancelotti azért elég szentimentális figura, Milanban is az volt.
Ugyanaz van mint nálunk, amíg ők a keret tagjai, kezdők lesznek az esetek nagy részében.
Ezzel az Ancelotti szentimentalizmussal nem kalkultám.... :wink:
Nekem Casillas vagy Raúl emlékek ugrottak be, de ez már az ő gondjuk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.18. 12:38:47

Andris írta:
2023.05.18. 12:09:18

Szokott ez fordítva is lenni kettejükkel, pl ellenünk idén többnyire befuccsolt a madrid, és általában Modric emelkedett ki, Kroos meg sehol se volt.

Persze.
De konkrétan a kolléga a tegnapi meccses Kroos teljesítményt kritizálta ebben a hsz-ben, én erre reagáltam.


Amúgy egyetértek, a párhuzam is jó a mi öregjeinkkel.
De ott Ancelotti azért elég szentimentális figura, Milanban is az volt.
Ugyanaz van mint nálunk, amíg ők a keret tagjai, kezdők lesznek az esetek nagy részében.

Itt a játékosoknak is be kellene látni a saját korlátjaikat, és az idő vas fogát.
Persze tudnak, tudnának még segíteni, ez egyértelmű, Busquets is tudott volna nekünk.
De nem lehet elképzelni, hogy szépen hátrébb tudnak lépni, teret engedve a fiataloknak.

Ez ilyen.
Realnál kicsit újra kell gondolni a dolgokat, nagyon rá voltak hangolódva, és feszülve a BL-re, szerintem ezért áldozták be a fiatalokat a padon az öregek javára.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.18. 12:32:45

daffy írta:
2023.05.18. 08:07:20
a Kroos - Modric duó játszatásával. Együtt ők nem lehetnek a pályán. Jövőre mindkettőnek a pardól kellene jönnie. Csodálatos,amit adtak a Realnak,de 2 éve látszik,hogy el kell engedni ezt.
A Realnál nagyobb szokott lenni a realitás iránti hajlam és a racionalitás, nem hinném, hogy aggódni kellene a nosztalgia miatt. A változtatás kényszere felülírja az érzelmeket.

Egy ilyen City ellen jelenleg normális körülmények között nincs csapat akinek lenne esélye.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 12:09:18

csababarca írta:
2023.05.18. 11:43:23
Mondjuk Kross tegnap mezőnyben a legjobbjuk volt (ha jelent ez bármit is a bűnrossz teljesítmények között), Modric meg teljesen vakon kóválygott egész meccsen amíg pályán volt.
Szokott ez fordítva is lenni kettejükkel, pl ellenünk idén többnyire befuccsolt a madrid, és általában Modric emelkedett ki, Kroos meg sehol se volt.
Alapvetően kiöregedett zsenik, szerintem ugyanúgy, mint Busi pl.
Mások a képességeik, máshoz és máshoz jók még így öregen, de a helyzetük alapjaiban hasonlít szerintem. Bizonyos helyzetekben még rengeteget adnak, adott esetben a csapat legjobbjai közt is tudnak lenni, másokban már kevésbé, és az is előfordul, hogy valamikor már hátrányt jelentenek.

Nézem tegnap a meccset, és az történt, amire számítottam. Ez a city most európa legjobb csapata, Haaland személyében megvan a hiányzó láncszem, attól függetlenül, hogy tegnap pont nem a gólokkal vette ki a részét. Ettől még a madrid egy kiváló kontracsapat, sok jó játékossal, de most szerintem nem igazságos a top4ben való jelenlétük sem.
A 4-0 meg nem ciki, ahogy szerintem a mi kupavereségünk se volt az. Egyenes kiesés van, nem maradhatsz hátrányban, ki kell támadni, és muszáj vállalni a komoly kockázatát egy nagy zakónak. Persze ezt a madridisták lehet h nem így érzik, de szerintem a BLben ők is el lettek kapatva. Sokszor megérdemelten nyerték meg, kiváló csapat az elmúlt évtizedben, de szerintem kb a fele a BL győzelmeiknek csak jelentős bírói hibáknak, és/vagy jelentős szerencsének köszönhető. A másik fele maximálisan megérdemelt.
Biztos ott is jajjongnak most, mint itt nálunk szoktak, hogy jajj semmit se nyertünk, jajj 4-0, pedig egyáltalán nem olyan katasztrofális a helyzet. Teljesen normális, hogy a legnagyobb csapatoknak is vannak ilyen éveik, ilyen meccseik, és nehézségeik (játék és játékosállomány terén).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.18. 11:43:23

Mondjuk Kross tegnap mezőnyben a legjobbjuk volt (ha jelent ez bármit is a bűnrossz teljesítmények között), Modric meg teljesen vakon kóválygott egész meccsen amíg pályán volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 10:35:24

Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy ha van egy Valverde, Camavinga, Tchouameni hármasod, miért Kroos játszik? Ez ilyen életműdíj, vagy mi? Mert valaha jó volt. Volt egy jó lövése, de kb. ennyi, egyébként lemaradt mindenről is. Modric még hagyján, de mellé kell 2 olyan középpályás, aki szétrobotolja magát. Megkockáztatom, ha tegnap a hamis 4-3-3-al áll ki a Madrid, azaz a kp. Modric, Tchouameni, Camavinga, elől meg Valverde a jobboson, ahogy szokott és belép a kp-ra, akkor nem ez lett volna az eredmény. A City játékosai ficánkoltak. Hátul meg Carvajal basszus.... :) Valaha jók voltak, dehát valaha Piqué, Busquets és Alba is jó volt.... Ez a tegnapi meccs tényleg egy nagy korszak lezárása volt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.05.18. 08:07:20

Man City - West Ha...Real Madrid 4-0.
Lehetett volna az Újpest is. Nekem kicsit olyan volt,mint egy romantikus regény,ahol a végén nagy nehezen legyőzi a túlerő a hőst és meghal. Ez a Real generáció hős volt. 9 év alatt nyert 5 bl-t,játszott még 2 elődöntőt. Ha ezt egy csapat 30 év alatt teszi meg,az sem rossz. Tavaly megvolt a last dance,csoda volt,túlteljesítés. Idén 3 kupa esett le,2 az előző szezon hozománya. Enyhe túlteljesítés,de végülis adható,reális. A bl nekem ismét erőn felüli volt. Az angol ágon nem hittem,hogy az elődöntő visszavágójáig elmegy a Madrid. Lehet nevetni a csapaton,de szerintem szép munkát végeztek.
Ambivalens érzéseim vannak a jövővel kapcsolatban. Szeretném,ha Carlo-t nem rúgnák ki,ugyanakkor azt is,hogy valami új vegye kezdetét a csapaton belül. Ehhez talán ő nem alkalmas,így ha önként távozna,az lenne számomra a legideálisabb. Kell egy motivált,rendszert kiépítő edző.
Nem értettem egyet az idén már a Kroos - Modric duó játszatásával. Együtt ők nem lehetnek a pályán. Jövőre mindkettőnek a pardól kellene jönnie. Csodálatos,amit adtak a Realnak,de 2 éve látszik,hogy el kell engedni ezt. Jön Bellingham,van Valverde,Camavinga,Tchouameni,padról Kroos és Modric. Ezzel el lehet kezdeni a jövőt építeni. Jöjjön 2-3 év esélytelenség és épüljön ki egy rendszer.
A védelem középen megvan,szélen borzalom. Carvajal és Mendy nem elég. Vagy pad vagy pénz az útjuk. Egy Davis a Bayernből jó próbálkozás lehet.
Tibo nálam top2 kapus.
Vini alap. Benzema 1 szezonos és kell a rivális,pótlás a helyére. Bappe gondolom kuka,Osimhen vagy valami hasonló kategóriájú srác elférne ott is. Rodrygo nekem kevés,de remélem tévedek.
Végeredményben el kell ismerni,hogy győzött a pén...a jobb csapat. A city keretével és anyagi lehetőségeivel a világon jelenleg senki nem tud versenyezni. Ettől borzalmasan messze van egy Barca vagy egy Real. Tovább lehet jutni ellenük egyszer-egyszer. De hosszú távon a pénz fog nyerni. Ha a mostaninál jobban érdekelne a foci,akkor is azt mondanám,hogy 4-0,oké. De emelt fővel lehet az utcán közlekedni,nem kell kidobni a Real mezt a szekrényből,de észre kell venni,hogy 2-3 évet oda kell adni a többi csapatnak és rendszert,majd ehhez passzoló játékosokat igazolni.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.05. 23:43:46

Andris írta:
2023.04.05. 23:39:31
Ketsegtelenul nem egy kellemes jelenseg. Nem tudom, hogy a jobb erzesu madridistak hogy tudjak ot elfogadni.

Gavi is balhes, megeri a penzet a premium teljesitmeny mellett, de nala nincs ez a nonstop 90 perces hiszti.
gavi legalább férfiasan beleáll ezekbe a dolgokba, vini folyamatosan sír és mártírkodik.

meccs után araujo külön kitért rá, hogy jobb lenne ha a brazil a focival foglalkozna. ráadásul ők jóban voltak, de nagyon felidegesítette az urut, hoogy beszólogatott a barcásoknak.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.05. 23:39:31

Ketsegtelenul nem egy kellemes jelenseg. Nem tudom, hogy a jobb erzesu madridistak hogy tudjak ot elfogadni.

Gavi is balhes, megeri a penzet neha (a premium teljesitmeny mellett), de nala nincs ez a nonstop 90 perces hiszti.

Gratulalok a madridnak! Nem volt 4 gol a ket csapat kozt, de ilyen ez a mufaj. A tovabbjutas megerdemelt, a mi keretunk ereje nem passzol pillanatnyilag az ovekhez.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.05. 23:33:36

vinicius amit megenged magának a pályán az felháborító. folyamat magyaráz, színészkedik, arcoskdik mindenkivel, fele ennyiért lett neymar közellenség a médiában. a meccs végén még a saját csapatársaival is összebalhézott. undorító játékos, az odavágon és ma is ki kellett volna állítani.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.17. 15:42:28

NovaProspekt írta:
2023.03.17. 14:22:18
Néha ellenünk kellett ítélniük, h ne legyen feltűnő :D
Igazából a teljes spanyol bíráskodás annyira inkompetens, hogy nem kell csalniuk hogy összevissza fújjanak. :mrgreen:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.17. 14:22:18

Néha ellenünk kellett ítélniük, h ne legyen feltűnő :D
Válasz küldése