Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.26. 20:18:43

FcBarcelona1 írta:
2024.03.26. 14:28:06
https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... rt-valasz/
Kedveltem az öreget. :)
Szerintem Chilavert tökéletesen félreérti a futballt, és hülyeséget beszél. A futballban éppúgy helye van az érzelemnyilvánításnak, mint bárhol másutt, és az sem igaz, hogy csak kemény macsókból állna a mezőny. Sőt.
Ha Vinicius nyilvánosan elsírja magát, az nem buziskodás, nem a gyengeség jele. Mindenki másként dolgozza fel és mutatja ki vagy rejti el a bánatát, nincs egyetlen recept.
Nekem még nem szóltak be rasszisták, még soha nem szidtak kórusban, úgyhogy fogalmam sincs, hogyan reagálnék, ha megtörténne.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.26. 19:59:07

Jogos.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.26. 19:28:15

Vagy tökéletesen eléri ezzel, hogy mindig róla legyen szó, és pont azokat használja fel erre, akik azt hiszik, hogy ártanak neki. Miközben őket hülyére véve elsővonalbeli celebet csináltatott magából, nekik köszönhetően. Eközben rengeteg szimpátiát is kivált magának, köszöni szépen, van 45 millió követője az instán. Mivel szereti hergelni a közönséget, kizárt dolognak tartom, hogy ne tudná, hogy ezzel unszimpátiát is kivált. De ezt könnyedén fel lehet használni arra, hogy mindig a címlapon legyen, ami sok ajtót kinyit előtte.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.26. 18:15:55

ab1daL írta:
2024.03.26. 15:48:17
Teljes tudatosan felhasználja ezt a szituációt. Provokálja a nézőket, gyakorlatilag kiprovokálja a huhogást, aztán ezzel eladja magát, hogy neki mit el kell viselnie.. Szánalmas, bár azt is gondolom, tudatosan csinálja, vagy mondja ezt neki valaki Madridból.
Igen. Ugyanakkor meg az ilyen - agyilag egyszerűbbek közé tartozó - focista is megérthetné, hogy végső soron az ilyen huhogósoknak is köszönheti a saját megélhetését. Amikor uszít ellenük a rendszeresen, ez a villanykörte a feje búbja fölött kigyulladhatna. Nem kell mindent elviselni a bully-któl, de szerintem az UEFA/FIFA azért kézben tartja ezt az ügyet egyébként is; térdelés, "say no to racism" jeligére reklámok rendszeresen, klubok szankcionálása a kirívóbb rasszista incidensekért a lelátón. Tök felesleges még pluszban balhéznia. Annyit fog elérni, hogy a szurkolók megutálják. Ha pedig nincsenek szurkolók, nincsen neki sem egzisztenciája. Nem tudom, hol lakik, meg milyen kocsija van, de feltételezem, hogy nem egy volt cselédszobából kialakított garzonlakásban van, és nem a valami összehúgyozott helyijárattal jár be az edzésekre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.26. 15:51:59

NovaProspekt írta:
2024.03.26. 15:03:41
23 évesen baromi gáz, amit leművel ez az ember. Értem, hogy beszólnak neki a származása miatt, meg rossz érzés, de úgy adja elő, mint hogy ha a feketéknek még ma is külön mosdót kellene használniuk, vagy máshol kellene ülniük a buszon. :D Hagyjuk már, van millió fekete focista rajta kívül, és egyiken sem látom ezt a szintű világfájdalmat, mint amit ő előad. A huhogó kisebbséget nem fogja ezzel megváltoztatni. Ha meg majd nem huhogással inzultálja a delikvens őt, majd beszól neki más miatt. Aki be akar szólni, az be fog szólni ígyis-úgyis. Kellene a srácnak egy jó pszichológus, mert nagyon beakadt nála ez a téma. Azt érzem, hogy ez nála a terelési stratégia, hogy ne a viselkedészavarai kerüljenek reflektorfénybe.
Ha nem hergelné a szurkolókat, nem mutogatna, meg szólogatna ki a közönségnek lehet, hogy nem kapna ennyi savat. Ott van a pályán rajta kívül a saját csapatából még 7-8 színesbőrű játékos, de egyszer nem láttam, hogy bárki balhézott volna. Pedig ez nem olyan dolog, hogy kizárólag egy embert sértegetnek vele.
Ezzel az a gond, hogy bármit csinál elő tudja húzni a kalapból a rasszizmus kártyát és ha ilyen dumákért büntetik jön a sírás, hogy azért volt mert szídták, ha a klub nem áll mellé és hajtogatja ugyanazt, akkor szegényt nem támogatják a rasszizmus elleni harcban és ez folyamatosan nagyobbnál nagyobb méreteket ölt.
Ezután azokért a provokáló gólörömökért sem fog soha egy sárgát kapni
Lassan be kell majd záratni a stadiont, ha valami minimális dologra is rá lehet sütni, hogy a bőrszíne miatt inzultálták. Már a Gironát is bepanaszolták.

Nem lennék meglepődve, ha nyáron szépen elengednék, a klub sem hiszem, hogy nagyon örül ennek a cirkusznak. Jön egy Mbappé ügyeletes sztárnak,úgyis kockázatos mennyire férnének meg ketten.

Eto'o is kapta rendszeresen a huhogást meg a hasonló beszólásokat, ahogy Alves is, csak ő úgy intézte el, hogy a szurkolók lettek a nevetség tárgyai.
Forca Barca!!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.03.26. 15:48:17

NovaProspekt írta:
2024.03.26. 15:03:41
23 évesen baromi gáz, amit leművel ez az ember. Értem, hogy beszólnak neki a származása miatt, meg rossz érzés, de úgy adja elő, mint hogy ha a feketéknek még ma is külön mosdót kellene használniuk, vagy máshol kellene ülniük a buszon. :D Hagyjuk már, van millió fekete focista rajta kívül, és egyiken sem látom ezt a szintű világfájdalmat, mint amit ő előad. A huhogó kisebbséget nem fogja ezzel megváltoztatni. Ha meg majd nem huhogással inzultálja a delikvens őt, majd beszól neki más miatt. Aki be akar szólni, az be fog szólni ígyis-úgyis. Kellene a srácnak egy jó pszichológus, mert nagyon beakadt nála ez a téma. Azt érzem, hogy ez nála a terelési stratégia, hogy ne a viselkedészavarai kerüljenek reflektorfénybe.
Teljes tudatosan felhasználja ezt a szituációt. Provokálja a nézőket, gyakorlatilag kiprovokálja a huhogást, aztán ezzel eladja magát, hogy neki mit el kell viselnie.. Szánalmas, bár azt is gondolom, tudatosan csinálja, vagy mondja ezt neki valaki Madridból.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.26. 15:03:41

23 évesen baromi gáz, amit leművel ez az ember. Értem, hogy beszólnak neki a származása miatt, meg rossz érzés, de úgy adja elő, mint hogy ha a feketéknek még ma is külön mosdót kellene használniuk, vagy máshol kellene ülniük a buszon. :D Hagyjuk már, van millió fekete focista rajta kívül, és egyiken sem látom ezt a szintű világfájdalmat, mint amit ő előad. A huhogó kisebbséget nem fogja ezzel megváltoztatni. Ha meg majd nem huhogással inzultálja a delikvens őt, majd beszól neki más miatt. Aki be akar szólni, az be fog szólni ígyis-úgyis. Kellene a srácnak egy jó pszichológus, mert nagyon beakadt nála ez a téma. Azt érzem, hogy ez nála a terelési stratégia, hogy ne a viselkedészavarai kerüljenek reflektorfénybe.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.26. 14:28:06

Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.23. 17:00:50

A legutóbbi hozzászólásoknak mi köze ehhez a topichoz?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.23. 16:49:16

Peter írta:
2024.03.23. 15:30:15
Látható jelei vannak, hogy változott a játék képe, Xavi elengedte, amihez görcsösen ragaszkodott és nem működött. El kellett, hogy engedje, de nem vállalta előre a kockázatot.
Ez egy nagyon valószínű magyarázat. Nem volt tét, ha belebukik, akkor sincs semmi, marad az A-terv és távozik. Ha meg bejönnek az újítások, akkor meg mindenki boldog. Nem volt vesztenivaló. Ebben az esetben, ahogy előrevetítettük, nem lepődnénk meg, ha végül meghagynák Xavit a pozíciójában.

Egy dolog van, ami mindenképp furcsa a történetben. Az, hogy télen olyan hibák jöttek elő, amiket az előző, bajnoki arannyal zárult szezonban kiküszöböltünk. Erre újra előjöttek, majd eltűntek. (Voltak persze egyéb tényezők is, például ter Stegen sérülése, a nagyon gyenge Pena hónapokig tartó bénázása, a Christensen-projekt sikere, de ezek nem zárják ki az edzőbuktatás lehetőségét, hiszen a feljavulásnak több tényezője is lehet, egymástól függetlenül)

Éppen ezért nem tartom teljesen kizártnak, hogy néhány játékos meg akarta buktatni Xavit. A csapat néhány tagja nagyon duzzogott ősszel, és nem csak úgy általában, hanem kifejezetten Xavi rendszerével szemben, amiben nem érezték túlságosan jól magukat. Olyan hirtelen, a semmiből kerültek elő a régi hibák, amiket már tavaly sikerült megoldani, hogy az elég gyanús nekem, mert kétlem, hogy Xavi ezeket magától építette volna vissza a játékunkba.

A szuperkupadöntőn csúcsosodott ki a dolog, és jöttek még az egy kaptafára menő, ugyanazokból a hibákból eredő zakók, a Villarreal elleni volt az utolsó csepp. Aztán varázsütésre megszűntek ezek a problémák. Csak úgy. Egyik pillanatról a másikra. Rögtön a lemondása után. Semmi átmenet. Semmi fokozatos javulás. Egyből. Pillanatok alatt. Egyik hétről a másikra. Csettintésre. Úgyhogy nem tartom teljesen kizártnak, hogy néhány játékos meg akarta buktatni Xavit. Bejelentette, hogy elmegy, most már lehet örülni, átmenet nélkül el is tűntek olyan káros játékelemek, amik a szilveszteri kabarékba illő vereségeinket okozták, és nem tartom valószínűnek, hogy Xavi erőltette volna ezeket, hiszen tavaly pont ő szorgalmazta ezek felszámolását.

Nem mondom, hogy ez így van, csak azt, hogy szerintem nincs teljesen kizárva. Emellett jöttek jó húzások is, például a Christensen-terv, ter Stegen visszaállt a kapuba, jött Cubarsí, az Atleti ellen a 2-4-3-1 tökéletesen működött. Emellett olyan játékosoknak a teljesítménye javult fel, akik ősszel nagyon duzzogtak, és télen nagyon gyengén játszottak, majd egyszerre javultak fel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.23. 15:30:15

Ahogyan azt néhányan sejtettük - gránit kollégával ki is tárgyaltuk :wink: - Xavi szezon végi távozás bejelentése mögött taktikai szándék volt a háttérben. Kicsit dupla vagy semmi gondolat, amolyan tét nélkül 19-re lapot kérés.

Látható jelei vannak, hogy változott a játék képe, Xavi elengedte, amihez görcsösen ragaszkodott és nem működött. El kellett, hogy engedje, de nem vállalta előre a kockázatot.
Rövid távon ez egyelőre bejött, szezon végéig pedig tovább fog tisztulni a kép.

A főoldali cikk így fogalmaz : " Az FC Barcelonánál mindenki azt szeretné, ha az edző kitöltené a szerződését, mert ez azt jelentené, hogy nem kell új projektbe kezdeniük egy olyan edzővel, akinek alkalmazkodnia kell egy olyan sajátos és nehéz klubhoz, mint a Barça."

Szerintem nem az FC Barcelona projektje igényelte eddig sem a változásti, hanem Xavi eredeti projektjén az élet kikényszerítte a változást.
Bízzunk benne, hogy ez tartósan is így marad.
gránit írta:
2024.03.19. 12:54:19
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.19. 19:22:57

davi10 írta:
2024.03.19. 18:59:11
Közben Courtois megint megsérült, a másik lábán mrniszkus probléma, újabb 2 hónapot írnak.

30+ osan, 1 év alatt mindkét lábra rásérülni nem túl bíztató.
Hát, szerintem ő ebben a szezonban már nem lép pályára. És erősen kérdéses, hogy ezek után vissza tud-e térni normálisan. Kepa csak kölcsönbe van tudtommal, Lunin jól védett ebben a szezonban, de ott mindenképpen lesz kapus vásárlás a nyáron. Mielőbb felépülést Courtois-nak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.19. 18:59:11

Közben Courtois megint megsérült, a másik lábán mrniszkus probléma, újabb 2 hónapot írnak.

30+ osan, 1 év alatt mindkét lábra rásérülni nem túl bíztató.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.19. 16:08:19

A bulikázás már ment Neymar utolsó szezonjaiban, illetve a kamu- és/majd az igazi sérülések is, ezek utóbbiak sem nem véletlenül jöttek, ahogy írták előttem. A nagy meccsekre odatette magát? Lehet velem van baj, de miután a Barcából elment a BL-ből és a VB-ről sem maradt meg olyan rangadó az egyenes kieséses szakaszokban, ahol az ő vezérletével győzött a csapata.

A 20-as BL döntőről is csak annyira maradt meg, hogy rossz megoldásokat hozott a kapu előtt. Igaz, azon a meccsen Mbappé is csődött mondott, de a francia azért 1-2 komoly teljesítményt fel tud a BL-ből is mutatni, a VB-kről nem is beszélve.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.19. 14:44:39

bence0330 írta:
2024.03.19. 14:22:52
Neymar problematikussága szerintem kicsit túl van tolva, amikor elment, a PSG akár háromszoros BL-győztes is lehetett volna, volt ott sportszakmai perspektíva is, más kérdés, hogy nem jött össze. Rajta nem múlt, ő mindig minden erejét beletette minden lényeges meccsbe. A végefelé látszott, hogy félrecsúszott valami, amikor el is hízott. Addig szerintem inkább volt peche, félig a PSG sikertelenségével, félig meg azzal, hogy a francia védőkhöz képest a spanyolok kiscserkészek, és folyamat úgy mentek rá, hogy széttörhették volna többször is a lábát, le is sérült mindig tavaszra.
A meccsekbe beletette magát, az edzésekbe már annyira nem, úgy pedig nehéz szinten maradni.
Azért nem csak a francia védők miatt tűnt el tavaszra, hanem a riói karnevál meg a tesó szülinapja is rátett, hogy tavaszra eltűnt.

Párizsban én nem igazán láttam sportszakmai projektet, elvitték MBappet meg Neyt 400 misiért, de a City-hez hasonló tudatos építkezésnek alig lehetett a nyomait látni.

Vinicius meg tényleg teljesen más, szerintem vele nem lesz olyan gond, hogy ne edzene, pláne amíg Ancelotti az edző. Ha Carlo lelép, akkor el tudok képzelni nála is egy visszaesést. De ez az idióta viselkedés még visszaüthet, vagy teljesen az agyára megy (amitől nem áll olyan távol most se, de most még az esetek mondjuk felében tud teljesíteni is), vagy egyszer valaki megunja és úgy agyonrúgja, hogy már nem fog rendesen felépülni.
De ha érkezik Mbappe, annak szerintem a brazil fogja meginni a levét.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.19. 14:37:33

Nyilván peches volt Neymar a sérülésekkel, de azért elő kell vegyem a híres tesó-szálat; legyünk őszinték, nehezen lehet elhinni, hogy pont minden évben úgy sikerült neki megsérülnie, hogy ne maradjon le a szülinapi buliról. :D Valami sunyulást azért én érzek ezek mögött. Nem tudom, pontosan hogyan intézhette ezt, de nem kerek valami.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.19. 14:22:52

Neymar problematikussága szerintem kicsit túl van tolva, amikor elment, a PSG akár háromszoros BL-győztes is lehetett volna, volt ott sportszakmai perspektíva is, más kérdés, hogy nem jött össze. Rajta nem múlt, ő mindig minden erejét beletette minden lényeges meccsbe. A végefelé látszott, hogy félrecsúszott valami, amikor el is hízott. Addig szerintem inkább volt peche, félig a PSG sikertelenségével, félig meg azzal, hogy a francia védőkhöz képest a spanyolok kiscserkészek, és folyamat úgy mentek rá, hogy széttörhették volna többször is a lábát, le is sérült mindig tavaszra.

Szerintem Vini nem fog elkallódni. Ő teljesen máshogy tahó, mint Balotelli volt. Ő nem tisztelte a csapattársait, az edzőjét, öntörvényű volt, nem edzett rendesen, stb. Vini abszolút nem ez, hanem egy áldozatszerepét okosan kihasználó (bár ennek lassan a végére érő), ellenfelet agitáló, magát élesebb helyzetekben nem fogó ember, aki amúgy a meccsen megtesz mindent, amit kell, csapattársai, edzője felé nincs semmi, nem fog megfordulni a kapu előtt és befarpofázni a labdát, mert úgy tartja kedve. De a rossz tulajdonságainak a mellékvágánya az a lazaság, ami sajna nagy játékossá is teszi mellette.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.19. 13:52:33

Egyelőre nem látszik a teljesítményén, ez igaz. de eleinte pl. Balotelli is tök jól ment, annak ellenére, hogy egy shrekkkfej volt, aztán mégis sikeresen elásta magát. Hosszútávon szerintem a brazilnál is lesz negatív hatása, ha folyatatódnak a cirkuszai.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.19. 12:54:19

Peter írta:
2024.03.18. 22:46:29
gránit írta:
2024.03.18. 21:47:46
Engem aztán nem érdekel, hogy hisztizik. Egyszerűen nem lő elég gólt. Addig örüljünk, amíg ez így van, mert tavasszal feljavult az őszhöz képest.
Szerintem is legyen ez az ő bajuk vagy éppen annak a csapatnak a baja, amelyikben szerepel.
Nekünk addig még jóbb is, hogy többet hisztizik, mint amennyi gólt szerez.
Hisztizzen csak, csinálja a műsort, mi pedig csendben tegyük el a góljainkat.... :lol:
Pontosan, ez legyen az ő bajuk. Azt sem értem, hogy miért halmozzák a jobblábas csatárokat, ugyanarra a posztra. Már így is problémás, hogy sem Vinicius, sem Rodrygo nem tud ballal lőni, ugyanazon a poszton éreznék jól magukat, a másik lábukkal meg nullák. De hát ez legyen az ő bajuk.

Annak meg nagyban örülni kellene, ha Vinicius teljesítményét lerontaná az, hogy mással is foglalkozik, de én azt hiszem, inkább feledtetni akarjuk, hogy bohócot csinált belőlünk a szuperkupadöntőben, előttünk vannak, és az előttünk levő csapat legeredményesebb góllövője jelenleg. Most nem tartunk ott, hogy a viselkedésével foglalkozzunk, és ehhez csatlakozik még Mbappe... Fel kell kötnünk a gatyát jövőre. A hétvégén meg szerzett két gólt, ennyit értek a bekiabálások a lelátóról... Ha még erőt is tud meríteni ezekből, akkor teljesen kontraproduktívvá válnak a szurkolók próbálkozásai.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.19. 10:25:20

LG írta:
2024.03.19. 06:49:42
Neymar utolsó szezonjában: 13 gól a Ligában, 2 a BL-ben
Vinicius ebben a szezonban eddig: 12 gól a Ligában, 3 a BL-ben
Vini 22/23: 10 Liga, 7 BL gól

21/22:
Neymar: 13 gól a Ligában, 0 :!: a BL-en
Vini: 17 Liga, 4 BL gól

Vinicius az utolsó 3 szezonjában hasonló, sőt kicsit jobb számokat hoz (főleg a BL miatt), mint a Neyar a PSG-s és az utolsó barcás szezonjában.
Egyrészről Neymar nem a góllövésben volt kiemelkedő, ráadásul Vinicius sem tudom hány gólnál tartana, ha két olyan gólfosó mellett játszana, mint Suarez és Messi.
A PSG-ben rengeteg sérülés is hátráltatta, de így is lehozott első évében, minden sorozatot figyelembe véve egy 30/28-as átlagot, másodikban 28/23-at, a harmadikban 27/19-et ... És lehet mondani, hogy francia liga stb, de a Bl-ben is szinte minden évében közel 1/1 volt a gólátlaga. Mbappénál is az eszméletlen gólszámíiról beszélünk., ezért sem lehet annyira biztosra menni vele. Nyilván gólerős lesz és házi gólkirály, de hogy mennyivel az azért még nagy kérdés.
Plusz Neymar azért hátán vitte a válogatottat, míg Vinicius legkevésbé, pedig a jelenlegi brazil csapat olyan gyenge, amit régen lehetett látni.

Neymarnak is voltak dolgai, de Viniciusét meg sem közelíti. Az utóbbinak szinte minden meccsen kijárna egy sárga/piros, a balhékért, dumálásért, gólörömökért stb., a bírók pedig asszisztálnak ehhez. Talán félnek, hogy akkor őt vennék elő, mint aki kipécézi a brazilt. Rendszeresen a csapattársainak kell lefogni, és el kellene gondolkodni, hogy miért őt szedik elő a szurkolók, akár a rasszizmusért, akár másért, ráafdásul a csapatban a pályán rajta kívül van még 7-8 fekete játékos. Ha feléjük mennének ezek a provokációk biztosan ők is beleállnánakk, de valamiért a brazil kapja ezeket.
A klub pedig adja alá a lovat, perelgetnek jobbra-balra, ráadásul nem csak a rasszizmus ami miatt folyton sír, szinte bármit mondanak már vergődik, a második félidőre nem is akar kimenni stb.
Neymarnál az ilyeneknek töredékét sem lehetett látni.

Nem tudom, hogy megtanul-e profi sportolóként viselkedni, de komoly kétségeim vannak,. Szerintem a Real is meg fogja ezt unni, nekik sem kell a sorozatos balhé. Jön Mbappé ügyeletes sztárnak, a brazilt meg elszórják jó pénzért a PL-be.
Forca Barca!!!!
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2024.03.19. 08:40:19

Nem lennek meglepodve, ha a Real vezetosegeben kezdenek unni Vini-t, szerintem nem veletlenul vettek meg MBappe-t. Raadasul tipikus "ket dudas egy csardaban" eset allhat fenn naluk. Ezt tetozi meg, hogy egy poszton jatszanak(oke persze a franciat at lehet rakni elol barhova, de kerdes, hogy papiron legnagyobb aszkent ezt mennyire viselne el) En max ket szezont adok nekik, amit egyutt letolnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.19. 06:49:42

Neymar utolsó szezonjában: 13 gól a Ligában, 2 a BL-ben
Vinicius ebben a szezonban eddig: 12 gól a Ligában, 3 a BL-ben
Vini 22/23: 10 Liga, 7 BL gól

21/22:
Neymar: 13 gól a Ligában, 0 :!: a BL-en
Vini: 17 Liga, 4 BL gól

Vinicius az utolsó 3 szezonjában hasonló, sőt kicsit jobb számokat hoz (főleg a BL miatt), mint a Neyar a PSG-s és az utolsó barcás szezonjában.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.18. 22:46:29

gránit írta:
2024.03.18. 21:47:46
Engem aztán nem érdekel, hogy hisztizik. Egyszerűen nem lő elég gólt. Addig örüljünk, amíg ez így van, mert tavasszal feljavult az őszhöz képest.
Szerintem is legyen ez az ő bajuk vagy éppen annak a csapatnak a baja, amelyikben szerepel.
Nekünk addig még jóbb is, hogy többet hisztizik, mint amennyi gólt szerez.
Hisztizzen csak, csinálja a műsort, mi pedig csendben tegyük el a góljainkat.... :lol:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.18. 21:47:46

Szerintem túl van tolva a viselkedése. Az igazi különbség, ami számít, az a gólokban mérhető. Vinicius eddig meg sem közelíti Neymar gólátlagát. Ez persze változhat, de egyelőre nagyon messze van tőle. Neymart tiszteltem is azért, mert ki akart lépni Messi árnyékából, nem más farvízén akart trófeákat nyerni, és megpróbált ő maga egy nagy csapat legfőbb húzóemberévé válni. A rengeteg sérülés gátolta meg abban, hogy ez sikerüljön neki, a PSG-ben sokáig meg is közelítette a meccsenkénti egy gólt, de a sérülések mindig közbejöttek. Vinicius nagyon messze van ezektől a gólátlagoktól. Engem aztán nem érdekel, hogy hisztizik. Egyszerűen nem lő elég gólt. Addig örüljünk, amíg ez így van, mert tavasszal feljavult az őszhöz képest. Dembelénél fényévekkel jobb, utóbbinak most nézem, 32 meccsen van 1 gólja...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.18. 21:09:41

Sinya22 írta:
2024.03.18. 19:45:28
Vinicius ezt már sosem fogja kinőni, ennél maximum rosszabb lesz. Főleg mikor Ancelotti is ilyeneket nyilatkozik, értem én, hogy hazudni kell a nyilvánosság előtt, de mivel tavaly is így viselkedett, idénre sem változott, látszólag senki nem beszélt erről vele, tehát maradhat továbbra is az áldozat szerepében. A bírók is sokszor asszisztálnak ehhez, kivételezés van sok ítéletnél.

Skillek alapján lehetne top 5 játékos, de sosem lesz az emiatt. Neymar abban a 2 szezonban simán ott volt a legjobbak között, ő elcseszte azzal, hogy a pénzt választotta.
Szerintem Neymar nem csak azzal cseszte el, (sőt, nem is biztos, hogy az volt a legfőbb probléma) Nála is először (már a Barcában is a vége fele) a pályán jöttek a hisztik, kakaskodások az ellenfélle, odamondogatások, az ellenfél közönségének hergelése, provokatív viselkedés stb. Tehát kicsit hasonló dolgok, mint Vininél, annyi, hogy előbbi a rasszimus kártyát azért nem játszotta ilyen szinten. A PSG elleni visszavágón remek volt, de ha az utolsó barcás szezonjának összteljesítményét nézzük, teljesítményben is visszaesett az előző két szezonhoz, és a viselkedése is megváltozott. Szóval én a madridiak helyében Vini problémáit sem venném félvállról, mert elindulhat ő is a lejtőn.
Válasz küldése
cron