Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.12.13. 12:15:34

na majd a Real megmutatja hogy kellett volna elpicsázni a Benficát.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.13. 11:22:14

Ez igaz. Viszont odaát is kiszalad hamarosan a gerincet adó hármas Benzemával ( na mondjuk pont ő, meg a gerinc...), Kroossal, Modric al, aztán majd neki is Irénke marad az ittmaradó tucatokkal.
Annyi különbséggel, hogy a haverjának olcsó fröccsre se nagyon futja mostanában [-X
Rivaldo-A Legnagyobb.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2021.12.13. 09:33:23

Rivaldo11 írta:
2021.12.12. 23:05:04
olyanok, mint az 50es kiégett playboy csávó a discoban, ahogy fiatalosan öltözve próbálja vinni a csajokat a 20 évvel fiatalabbak elől.
Legalabb o meg nem adja fel, reszt akar venni a jatekban, ellentetben a haverjaval, aki mar nem is probalkozik, csak a kozepkoru csapos Irenket "boldogitja" a szakallas disznovicceivel a sokadik olcso froccs utan.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.13. 07:38:31

A topcsapatok közül én is a PSG ellen adom a legnagyobb sanszot nekik, de ez Pochettinot minősíti egyben, mert egyelőre képtelen normálisan összerakni azt a brigádot. Szervezett, tudatos focival, jó vedekezéssel és helyzetkihasználással lehetne esélyük, de pl a Tuchel féle PSG ellen már nem mondanám ezt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.12.13. 06:11:53

Szerintem abszolút célfocit játszanak és van egy nagyon jó edzőjük hozzá. Én nem tartanám esélytelennek őket a PSG ellen adott esetben.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.12.12. 23:30:13

Barcaforever írta:
2021.12.12. 23:24:43
baas11 írta:
2021.12.12. 23:19:27
Elol borzasztó hatékonyak … hátul meg mazlistak!
ilyen ha önbizalommal teli magabiztos csapatod van, minden bejön, bevonzod ilyen a Bayern is amugy ! Ennyit számít !
Igenigen, a zsinórban 3 Bl is mázli volt, nekünk meg pont nincs mázlink vagy 4 éve. De majd egyszer mi is újraépítjük a csapatunkat es lesz 12 győzelmünk meg 1 döntetlenünk 13 meccsből.

Régen meg azt kellett hallgatni, h micsoda pénzszórást csinálnak a looser galaktikusok, na de a La masia… na mostmár a La masiaval sincs mázlink.

Kéne vmi sámán, hogy legyen mázlink. [-o<
Higy jön ide a 3 BL ? De ha mar szoba hoztad… tavasszal kiderül …
Nem sámán kell, magabiztos eredményes játék …es jön vele a mázli is !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.12. 23:24:43

baas11 írta:
2021.12.12. 23:19:27
Elol borzasztó hatékonyak … hátul meg mazlistak!
ilyen ha önbizalommal teli magabiztos csapatod van, minden bejön, bevonzod ilyen a Bayern is amugy ! Ennyit számít !
Igenigen, a zsinórban 3 Bl is mázli volt, nekünk meg pont nincs mázlink vagy 4 éve. De majd egyszer mi is újraépítjük a csapatunkat es lesz 12 győzelmünk meg 1 döntetlenünk 13 meccsből.

Régen meg azt kellett hallgatni, h micsoda pénzszórást csinálnak a looser galaktikusok, na de a La masia… na mostmár a La masiaval sincs mázlink.

Kéne vmi sámán, hogy legyen mázlink. [-o<
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.12.12. 23:19:27

Elol borzasztó hatékonyak … hátul meg mazlistak!
ilyen ha önbizalommal teli magabiztos csapatod van, minden bejön, bevonzod ilyen a Bayern is amugy ! Ennyit számít !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.12. 23:05:04

Szerintem meg egy kifingott spanyol mezőnyt tudnak csak verni. Tele öregekkel-a húzóemberek zömének már nincs sok a pályán- olyanok, mint az 50es kiégett playboy csávó a discoban, ahogy fiatalosan öltözve próbálja vinni a csajokat a 20 évvel fiatalabbak elől.
Egy Bayern, City, Pool, Chelsea ellen sok sanszuk nincs, de még a teljesen ad hoc jelleggel focizó, összerakatlan PSG is nagy falat lehet nekik.
Carloval kapcsolatban viszont egyetértek, igen jó szakember, képes csapatot faragni az adott keretből.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.12. 22:39:44

Hát, most is azt mondom, ez a Real spanyol szinten kiemelkedő, de még európai szinten sem rosszak. Carlo pedig elég jó választásnak tűnik ismét, szerintem az első regnálása alatt is remek csapatot rakott össze.

Néhány jó igazolással simán ott lehetnek Európa top 5 csapatában az elkövetkezendő években, Spanyolban pedig dominálhatnak, elnézve az Atleticot meg minket.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.07. 22:03:09

Mondjuk nekik van pénzük/lehetőségük igazolni hiányposztra. Jó elnök és jó edző van náluk, igazából minden adott, mégha nehéz is anyagilag az angolokkal versenyezni. De sokkal inkább egy Realba mennék játszani, mint egy Chelsea-Liverpool kettőshöz…pedig mérsékelten kedvelem őket :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.07. 21:04:01

ultrasur írta:
2021.12.07. 19:05:47


Ha minden jól alakul, akkor 1-2 szezonon belül újra a top csapatok között kell lennünk, addig meg marad a spanyol bajnokság, BL negyeddöntő esetleg top 4, meg élvezzük Modric, Kroos és Benzema jelenlétét.

Ehhez egyébként nagyon kellett az is, hogy Viniciusból egy top támadó érett és valszeg csak fejlődni fog.

Persze bármi lehet mindkét csapattal, de azt gondolom a közeljövő most nálunk fényesebb, de emlékszem még 2004-re, ott is így nézett ki a dolog, aztán nagyon más lett a leányzó fekvése. :D
Az idő szerintem pont nem nektek dolgozik. 2 év múlva Modric már rég nem lesz, Kroos is már 34 körül, Benzema már most annyi, Carvajal az utóbbi 3 évben Dembélé 2.0 és ha egészséges is távol áll egy top jh. szinttől. Benzemát lehet pótolni Mbappéval, de főleg a Barca és a Real esetében bizonyosodott be, hogy a nagy igazolások hogy be tudnak sülni, vagy távolról sem azt a formát hozzák, amit az előző klubjukban. Coutinho, Griezmann, Dembélé (?), Bale, Hazard.
Azért Varane és Militao között bőven van különbség, ahogy egy korábbi Ramos és Alaba között is, párban pedig főleg.
Én Vinicius esetében azért óvatosabb lennék. Eddig ti is összecsomagoltátok volna a cuccait, ha vki elvitte volna 15-20 millióért. Ebben a szezonban teljesít eddig rendesen, de erre azért hosszútávon egyelőre nem építenék. Top támadónak pedig még távolról sem nevezném, sokat kell még ahhoz fejlődni. Kapásból fel lehet sorolni még 10-15 támadót aki kérdés nélkül jobb nála, de még kifejezetten a posztján is sok-sok jobb játékos van.

Az edző személye pedig kardinális kérdés lesz, nem hiszem, hogy Ancelottit hosszú távra hozta volna Perez.
Forca Barca!!!!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2021.12.07. 19:05:47

Chino írta:
2021.12.07. 11:53:18
Rivaldo11 írta:
2021.12.07. 09:04:28
Ez így van, a top favoritok között nincsenek. Inkább masodvonal, ahonnan azért még lehet meglepetést okozni, főleg a rutinjuk miatt. De innen is ki fognak kopni, ha nem lesz a 33 éves Benzema, Kroos, és a kétségtelenül zseniális Modric, mert ilyen Camavinga, meg Blanco féle figurák nem fogják azt a szintet megütni. A Kroos-Modric kettős kifutása szintekkel ejti lejjebb a középpályát majd, mert két ilyen passzoló, ritmust adó fazont nem fognak találni, lehet egyet sem.
Ezen Mbappé sem fog segíteni.
Ez náluk jó eséllyel egy Xavi-Ini katasztrófa lesz, ráadásul azt klasszis hátsó alakzatot is elvesztették. Marcelo helyett Mendy, Varane helyett Militao, Ramos helyett Alaba, top Carvajal helyett egy sérült vagy Lucas Vazquez. Ha ez nem minőségi romlás akkor nem tudom mi az.
Modricon már most is kezd látszani a fizikai terhelés, tavasszal egy Bl+bajnokság sorozat elég necces lesz, és még ott a kupa is.
Védelemmel nem lesz gond és a támadókkal sem, Így a Cr, Ramos, Marci, Varane vonal, ha másképp és máshogyan, de jól lett pótolva. (Militao top KH jelenleg, Alaba meg hihetetlen vezér lett pár hónap alatt, Mendy visszalépés a RC és Marcelo vonal után, de legalább komoly védőmunkát tesz le az asztalra.

A középpálya máskérdés. Nem szabad abba a csapdába esni, mint a Barca tette, hogy keresi és vár az új Ini-re és (Xavira) - Xavit szerintem könnyebb pótolni, soha nem tartottam Ini, Alonso, Seedorf, Modric stb. szintnek.-

Új középpályát kell építeni, a meglevő fiatalokkal és zsebbenyúlós igazolásokkal. Szerintem ezzel se lesz gond. A kövi évben egy irányító középpályásra, egy jobb hátvédre és MBappéra van szükségünk.

Van új stadion, adósságmentes költségvetés, top játékosok továbbra is szeretnének ide igazolni és jövőre a slepp egy része végre el is megy.

Ha minden jól alakul, akkor 1-2 szezonon belül újra a top csapatok között kell lennünk, addig meg marad a spanyol bajnokság, BL negyeddöntő esetleg top 4, meg élvezzük Modric, Kroos és Benzema jelenlétét.

Ehhez egyébként nagyon kellett az is, hogy Viniciusból egy top támadó érett és valszeg csak fejlődni fog.

Persze bármi lehet mindkét csapattal, de azt gondolom a közeljövő most nálunk fényesebb, de emlékszem még 2004-re, ott is így nézett ki a dolog, aztán nagyon más lett a leányzó fekvése. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.07. 18:02:28

Én mondjuk eddig ahányszor láttam őket, a védelmük elég stabilnak tűnt. Szerintem a Ramos-Varane duó elvesztése nem akkora érvágás. Előbbi már egyértelműen túl van a csúcson, és Varane is mintha megcsömörlött volna az utóbbi 1-2 évben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.07. 11:53:18

Rivaldo11 írta:
2021.12.07. 09:04:28
Ez így van, a top favoritok között nincsenek. Inkább masodvonal, ahonnan azért még lehet meglepetést okozni, főleg a rutinjuk miatt. De innen is ki fognak kopni, ha nem lesz a 33 éves Benzema, Kroos, és a kétségtelenül zseniális Modric, mert ilyen Camavinga, meg Blanco féle figurák nem fogják azt a szintet megütni. A Kroos-Modric kettős kifutása szintekkel ejti lejjebb a középpályát majd, mert két ilyen passzoló, ritmust adó fazont nem fognak találni, lehet egyet sem.
Ezen Mbappé sem fog segíteni.
Ez náluk jó eséllyel egy Xavi-Ini katasztrófa lesz, ráadásul azt klasszis hátsó alakzatot is elvesztették. Marcelo helyett Mendy, Varane helyett Militao, Ramos helyett Alaba, top Carvajal helyett egy sérült vagy Lucas Vazquez. Ha ez nem minőségi romlás akkor nem tudom mi az.
Modricon már most is kezd látszani a fizikai terhelés, tavasszal egy Bl+bajnokság sorozat elég necces lesz, és még ott a kupa is.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.07. 09:04:28

Ez így van, a top favoritok között nincsenek. Inkább masodvonal, ahonnan azért még lehet meglepetést okozni, főleg a rutinjuk miatt. De innen is ki fognak kopni, ha nem lesz a 33 éves Benzema, Kroos, és a kétségtelenül zseniális Modric, mert ilyen Camavinga, meg Blanco féle figurák nem fogják azt a szintet megütni. A Kroos-Modric kettős kifutása szintekkel ejti lejjebb a középpályát majd, mert két ilyen passzoló, ritmust adó fazont nem fognak találni, lehet egyet sem.
Ezen Mbappé sem fog segíteni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.06. 20:44:36

Szerintem is erősebb volt az a Real a mostaninál, de azért a BL-ben sosem szabad őket leírni. Mondjuk így, hogy van videobíró, már azért nehezebb a helyzetünk, de így sem tartom teljesen esélytelennek őket, igaz, a top favoritok közé nem raknám, inkább a másodvonalba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.06. 20:09:56

bence0330 írta:
2021.12.06. 18:45:08
16-7-8-as triplájuknál sem voltak ennél jóval erősebbek Európai szinten a többi csapathoz képest (kb csak Ronaldoval, de a góljait most elég jól pótolják...), akkor is kb így a top 3-4 csapat után jöttek, még a ligában sem ők voltak a legjobbak, mi is ripityára vertük őket egymás között, és valahogy mégis behúzták nem fő esélyesként sorra a BL-eket. Szerintem van elég ütőerő a csapatban, az egyenes kieséses téma meg lutri. Én valahová az említett ötös mögé raknám közvetlenül őket a nagyon összeállni látszó Ajax mellé talán, csak a Reálnak megvan a rutinja, triplázó játékosokkal.

A Ticoban most én sem érzem ennyire ezt, de persze ki tudja, milyen tavaszuk lesz (már ha továbbjutnak ugye egyáltalán...).

Volt egy Ramos-Varane védőpárosuk, ami akkoriban valljuk be magasan a legjobb volt, a baloson egy Marcelo jobboldalon egy konstans egészséges Carvajal, egy szinte végig top formában játszó Casemiro, Modric se 36 éves volt, Kroos is lassan 32. Elől pedig egy Cr, aki pedig kismillió meccset hozott nekik.
Azért ez nem kis különbség az akkori és mostani csapathoz képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.06. 19:19:42

azert a triplajukban kemenyen bennevoltak a birok is
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.06. 18:45:08

Rivaldo11 írta:
2021.12.04. 22:48:35
Hulladék a spanyol bajnokság idén, és így kell nézni a realt is. Nemzetközi szinten két forintot nem fog érni tavasszal sem az Atletico, sem a Real. (Rólunk inkább ebben a kérdésben jobb nem is beszélni...) Max a legjobb 8at nézem ki belőlük. A ligát húzzák, de csak a többi csapat elképesztő impotenciája miatt.
Az tény, hogy stabilan be tudják húzni a meccseket, míg a többi csapat botladozik.
Gyengült a liga, de én sokkal jobbnak látom a Reált, mint a többség. Két elképesztő formában lévő támadójuk van, rutinos középpályájuk, és szervezettek. Ha meg Ancelotti tud valamit, akkor az a BL győzelem. Nem fő esélyesek, de szerintem közvetlenül a BM-PSG-City-Pool-Chelsea mögött vannak, és nem annyival lemaradva, hogy egy egyenes kieséses lutri meccsen ne legyen esélyük. 16-7-8-as triplájuknál sem voltak ennél jóval erősebbek Európai szinten a többi csapathoz képest (kb csak Ronaldoval, de a góljait most elég jól pótolják...), akkor is kb így a top 3-4 csapat után jöttek, még a ligában sem ők voltak a legjobbak, mi is ripityára vertük őket egymás között, és valahogy mégis behúzták nem fő esélyesként sorra a BL-eket. Szerintem van elég ütőerő a csapatban, az egyenes kieséses téma meg lutri. Én valahová az említett ötös mögé raknám közvetlenül őket a nagyon összeállni látszó Ajax mellé talán, csak a Reálnak megvan a rutinja, triplázó játékosokkal.

A Ticoban most én sem érzem ennyire ezt, de persze ki tudja, milyen tavaszuk lesz (már ha továbbjutnak ugye egyáltalán...).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.12.06. 18:20:28

Rivaldo11 írta:
2021.12.04. 22:48:35
Hulladék a spanyol bajnokság idén, és így kell nézni a realt is. Nemzetközi szinten két forintot nem fog érni tavasszal sem az Atletico, sem a Real. (Rólunk inkább ebben a kérdésben jobb nem is beszélni...) Max a legjobb 8at nézem ki belőlük. A ligát húzzák, de csak a többi csapat elképesztő impotenciája miatt.
Az tény, hogy stabilan be tudják húzni a meccseket, míg a többi csapat botladozik.
A legjobb nyolcból, akár a legjobb négy is lehet, az pedig már teljesítmény. Én se érzem, olyan erősnek egyik spanyol csapatot se, csak éppen jó ha max 5-6 jobb csapat van nálunk.
Mi meg jelenleg nem vagyunk benne Európa legjobb 20 csapatában sem. És akkor még a gazdasági helyzetről nem is beszéltünk. Szerencsére van 4-5 olyan fiatal játékosunk akikre lehet építeni. Nagyon lerombolta a kedves elnök Úr és bandája a Barcelonát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.06. 15:39:22

Rivaldo11 írta:
2021.12.04. 22:48:35
Hulladék a spanyol bajnokság idén, és így kell nézni a realt is. Nemzetközi szinten két forintot nem fog érni tavasszal sem az Atletico, sem a Real. (Rólunk inkább ebben a kérdésben jobb nem is beszélni...) Max a legjobb 8at nézem ki belőlük. A ligát húzzák, de csak a többi csapat elképesztő impotenciája miatt.
Az tény, hogy stabilan be tudják húzni a meccseket, míg a többi csapat botladozik.
Nagy sz..ban lettek volna, tegnap még arról szóltak a hírek, hogy a sérülése miatt Benzema idén már valószínűleg nem játszik, most már azt írják akár az Atletico ellen is ott lehet a pályán. Bőven lett volna ott pontvesztés nélküle.
Pruna érkezésével reméljük nálunk is hasonlóan épülnek majd fel az emberek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.04. 22:48:35

Hulladék a spanyol bajnokság idén, és így kell nézni a realt is. Nemzetközi szinten két forintot nem fog érni tavasszal sem az Atletico, sem a Real. (Rólunk inkább ebben a kérdésben jobb nem is beszélni...) Max a legjobb 8at nézem ki belőlük. A ligát húzzák, de csak a többi csapat elképesztő impotenciája miatt.
Az tény, hogy stabilan be tudják húzni a meccseket, míg a többi csapat botladozik.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.04. 22:15:08

LG írta:
2021.12.04. 22:09:36
Vini Jr. úgy tűnik szintet lép idén. Benzema mellett így van még egy olyan támadójuk, akire számíthatnak, és ez ebben a szezonban simán elég lehet a bajnoki címhez.
Főleg ha ma is nyernek, akkor elég jelentős előnyük is lesz már.
Le voltak sajnálva ok nélkül szezon előtt, de spanyol szinten a legstabilabbak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.04. 22:09:36

Vini Jr. úgy tűnik szintet lép idén. Benzema mellett így van még egy olyan támadójuk, akire számíthatnak, és ez ebben a szezonban simán elég lehet a bajnoki címhez.
Válasz küldése