Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.23. 14:06:21

Lionel85 írta:Egy szalagcímet olvastam pár napja, hogy nem bánná, ha maradna a Realnál. Ha kibékül Valdanóval, Pérezzel, nincs oka távozni. Ami a nyilvánosság előtt ismert, hogy e két úriemberrel nincsen jó viszonyban, főleg az argentinnel. A háttérben zajló folyamatokat természetesen nem ismerem, de nem lehet olyan súlyos és megoldhatatlan feladat.
én úgy tudom,hogy perezzel nincs baja mourinhonak
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.23. 13:53:32

Egy szalagcímet olvastam pár napja, hogy nem bánná, ha maradna a Realnál. Ha kibékül Valdanóval, Pérezzel, nincs oka távozni. Ami a nyilvánosság előtt ismert, hogy e két úriemberrel nincsen jó viszonyban, főleg az argentinnel. A háttérben zajló folyamatokat természetesen nem ismerem, de nem lehet olyan súlyos és megoldhatatlan feladat.

Az a baj, hogy most jön ki az a betegség, hogy túl sok egó egy csapatnál romboló jellegű az egész klubra nézve. Beleértve mindenkit, a szertárostól az elnökön át a legutolsó emberig a futballcsapatnál. Mert ugye mindenkit érint az öltözői válság. Akár közvetlen részese az eseményeknek, akár nem.

És én nem sajnálom őket. Azért nem, mert lehetne ezt máshogyan is csinálni. Lehetnének ők is fair emberek, kedvesek lehetnének másokkal, szurkolókkal, ellenfelekkel, de nem. Ők fölényeskednek, nagyképűsködnek, azt hiszik, hogy az hozza meg nekik a sikert. Mourinho eddigi csapatait ez a légkör jellemezte. Kívülről mindenképp ez volt a benyomás, belülről a játékosok többsége szerint irtó jó volt dolgozni zsozéval. A mentalitását viszi minden csapathoz és nem véletlen, hogy eddigi csapatainál nem a legjobb volt a megítélés, pont az edző miatt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.02.23. 12:58:39

hau30 írta: Valahol olvastam a fórumon talán,hogy lehet Murinnyó érzi a vesztét,és az ilyen húzásaival(bírók,valdano,körülmények) készíti elő az esetleges bukás utáni feloltalmazását, mert már most látja,hogy valószínűbb,hogy kupa nélkül maradnak év végén,mint hogy behúznak egyet is.
bár én még nem olvastam, viszont ugyanerre gondolok azóta,amióta nagyon hangoztatva van,h mennyire rossz viszonya van Valdanoval, stb,stb,stb.

Chelseatől is ugye csak azért jött el, mert Abra papa nem hagyta dolgozni :D, véletlenül sem azért,mert előző évben nem nyertek nagy címet,és abban az évben se mutatkozott erre sok esély, már ami a bajnokságot illeti. Maradjunk annyiban,h van esze ehhez is. Ő mindíííííííg minden körülmények között csak áldozat,és ha nem nyernek, akkor a háttér miatt nem, ha nyernek, akkor meg a zsenije miatt. Persze :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.23. 12:54:21

levproff írta: Egyébéként kicsit viccesnek találom, hogy most itt egy tizenegyesen megy a vita..mintha ezen múlna valami is, mintha ezen múlna a Real BL szereplése.
szerintem ilyenről nem volt szó,csak hogy mi a szabály. a real gyenge,fejben és képességekben is. átlagosnál csak kicsivel jobb játékosok alkotják a kezdő felét és fejben sem tudnak a többiek fölé nőni,csapatként meg pláne. meg lehet nézni a mu-t. carrick,fletcher,berbatov... hol vannak egyénileg az elit játékosoktól? fényévekre,mégis MINDIG MINDENHOL esélyesként indulnak el.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2011.02.23. 12:49:22

hady írta:Nos ez a real madrid ( direkt kisbetűvel ) :

http://barcanoticias.blog.hu/2011/02/22 ... aign=index

1. ez nem a real madrid, hanem csak simán Madrid.
2. már előtted legalább 10-en belinkelték, az utolsót kb. 5 hsz-szel lejjeb.

Egyébéként kicsit viccesnek találom, hogy most itt egy tizenegyesen megy a vita..mintha ezen múlna valami is, mintha ezen múlna a Real BL szereplése. Szerintem ez a meccs után minden madridi észbe kapott, hogy jelenleg mennyi esélyük van a trófe elhódítására. De mint már egyszer írtam, jussanak minél messzebb, mondjuk sok esélyt nem látok.
Azt is mosolyogva olvasom, hogy itt pár madridista azt állítja, hogy a Real győzelmet érdemelt volna. Mire? Arra a 20 perce, amikor lőttek 2 kapufát? Ennyi? És a többi 80?
Ja, és hamár itt előjött az, hogy a focipályán a kéznek nincs helye, akkor az első félidőben Ramoska miért használta a 16-oson belül, hogy távoltartsa megától az egyik Lyon játékost. De persze az biztos természetes kéztartás volt. Ugyanmár..

Nem izgulok a Real miatt, a tegnapi meccs csak megerősített ebben.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.23. 12:48:43

hady írta:Nos ez a real madrid ( direkt kisbetűvel ) :

http://barcanoticias.blog.hu/2011/02/22 ... aign=index
hasonló kisbetűkkel: ez nem forumozás!! előtted csak 3an írták be,abból 1 3-4hozzászólással lentebb.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.02.23. 12:30:40

Nos ez a real madrid ( direkt kisbetűvel ) :

http://barcanoticias.blog.hu/2011/02/22 ... aign=index
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.02.23. 11:52:46

FCB.Gabesz írta:szetem inkább szánalmas amit nyilatkozott megint mou,ahogy azis szánalmas
hogy a bíróra fogják a meccset,(megint),persze akkor ennyire hevesen nem reklamált amikor az inter pont így vert ki minket,guardiolának meg hatalmas respect,ő az aki soha sem a bíróra fogja a meccset,pedig megtehette volna már párszor. csak is azzal van elfoglalva amit a csapat nyújt,nagyon jól jártunk vele.
Valahol olvastam a fórumon talán,hogy lehet Murinnyó érzi a vesztét,és az ilyen húzásaival(bírók,valdano,körülmények) készíti elő az esetleges bukás utáni feloltalmazását, mert már most látja,hogy valószínűbb,hogy kupa nélkül maradnak év végén,mint hogy behúznak egyet is.Egyszerűen nem tudok már másra gondolni az ilyen nyilatkozatai után.11-es volt amúgy.ÉÉÉSSSSSS?????MEGADTÁK????NEM!!!!Akkor meg mit kell ennek állandóan foglalkoznia vele?Ez is a különbség a két csapat között.
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2011.02.23. 11:27:39

szetem inkább szánalmas amit nyilatkozott megint mou,ahogy azis szánalmas
hogy a bíróra fogják a meccset,(megint),persze akkor ennyire hevesen nem reklamált amikor az inter pont így vert ki minket,guardiolának meg hatalmas respect,ő az aki soha sem a bíróra fogja a meccset,pedig megtehette volna már párszor. csak is azzal van elfoglalva amit a csapat nyújt,nagyon jól jártunk vele.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.02.23. 10:49:49

hau30 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2011/02/22 ... aign=index

Ezekre mi szükség van?Nem értem ezeket madridéknál,de hála az égnek,amíg mindig mindenki más hibás a nyeretlenségük miatt,addig nekünk állni fog a zászló. :lol:
Aztaa... tisztára mint összeesküvés elmélet :D
KépKép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2011.02.23. 10:47:17

daffy írta:
youkos írta: már nem emlékszem pontosan de a szabá,y szerint ha a játékos keze a labda felé mozdul vagy valami ilyesmi, de a szabály is hagy kiskaput és döntési jogot a bírónak
én pont úgy tudom,hogy nincs semmilyen kiskapu. ez foci,ahol a kéznek helye nincs. nincs olyan,hogy önvédelem. a felemelt kéz,az kéz. mindegy is,a játék képe attól még hányinger volt szokás szerint. a visszavágót be tudjuk húzni így is,de utána...háát,komoly változás kéne. eddig nem volt,nem tudok bízni benne,hogy most egy varázsütésre lesz,így viszont sansztalan,ez nem az inter.
Maradjunk annyiban, h sztem rengeteg olyan esetet láthattunk már, h mondjuk 30ról volt szabadrúgás aztán a sorfalban álló ember a kezével védte magát, amivel eltalálta a zsugát és jött a következő szabi 21ről.....
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.23. 10:42:15

youkos írta: már nem emlékszem pontosan de a szabá,y szerint ha a játékos keze a labda felé mozdul vagy valami ilyesmi, de a szabály is hagy kiskaput és döntési jogot a bírónak
én pont úgy tudom,hogy nincs semmilyen kiskapu. ez foci,ahol a kéznek helye nincs. nincs olyan,hogy önvédelem. a felemelt kéz,az kéz. mindegy is,a játék képe attól még hányinger volt szokás szerint. a visszavágót be tudjuk húzni így is,de utána...háát,komoly változás kéne. eddig nem volt,nem tudok bízni benne,hogy most egy varázsütésre lesz,így viszont sansztalan,ez nem az inter.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.02.23. 10:37:47

http://barcanoticias.blog.hu/2011/02/22 ... aign=index

Ezekre mi szükség van?Nem értem ezeket madridéknál,de hála az égnek,amíg mindig mindenki más hibás a nyeretlenségük miatt,addig nekünk állni fog a zászló. :lol:
youkos
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2008.07.26. 17:30:22

2011.02.23. 10:34:18

daffy írta:
Bányász írta: Pontosan.100ból 99 odatenné.Reflex szerűen!Gyakorlatilag csak az ér bele fejjel egy ilyen szabiba akit fejbe rúgnak a labdával.Gourcuff(?) még ki is fordult a labda elől egy kicsit...

Innentől kezdve az is jó kérdés,h mi számít természetes testhelyzetnek?leírva...
már nem emlékszem pontosan de a szabá,y szerint ha a játékos keze a labda felé mozdul vagy valami ilyesmi, de a szabály is hagy kiskaput és döntési jogot a bírónak
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.23. 10:30:45

daffy írta:
Bányász írta: Pontosan.100ból 99 odatenné.Reflex szerűen!Gyakorlatilag csak az ér bele fejjel egy ilyen szabiba akit fejbe rúgnak a labdával.Gourcuff(?) még ki is fordult a labda elől egy kicsit...

Innentől kezdve az is jó kérdés,h mi számít természetes testhelyzetnek?Mert sztem abszolút természetes,h ha 100al száguld a fejed felé a labda akkor odakapod a kezed.

Egyébként nagyon szeretem ezt a természetes testhelyzet kifejezést.Mert senki sem ugrik fel leszorított karokkal,nincs olyan ember aki ne tenné le valamelyik kezét becsúszásnál a talajra.Mégis hányszor adtak már tizit ha ilyen szituban elakadt a kézben a labda,arra hivatkozva,h nem volt természetes a testhelyzet?Ennek a fogalomnak a fociban abszolút nincs értelme számomra.
ez így igaz. vannak idióta szabályok,de a bírónak az a dolga,hogy betartassa. értem,hogy mire akarnak itt sokan kilyukadni és egyet is értek vele részben,de akkor ne ilyen szabályokat fektessenek le vagy ha igen,akkor fújják be. megértem a játékost és a bírót is,de ha ez van leírva...
Ez is azt mutatja, hogy a szabályalkotók soha nem voltak játékosok. Legalább merem feltételezni, mert nem ismerem őket. De aki meghozza a szabályokat, 90%-ban merem kijelenteni, hogy fehéringes emberke, aki max. kezdőrúgások alkalmával rúg labdába.

Speciel én nem néztem a meccset, csak ehhez a két hsz-hez szóltam hozzá. A Madrid részéről kedvező eredmény született és a sejtésem is beigazolódott, hogy Benzema gólt lő volt csapatának. :D Azonban a visszavágót lehozza a Moudrid.
Kép
Kép
Kép
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.02.23. 10:16:59

Érdekes volt a tegnapi Real meccs.Az első félidőben egyáltalán nem tudta irányítani a meccset a madrid,míg a második elején eldönhették volna párharcot.Azért ismerjük el, 0-2-ről nem valószínű,hogy felállt volna a Lyon.Viszont azt gondolom,ha a madrid most tovább megy,és egy MU,Chelsea,Barca,Arsenal,Inter,Bayern,de még egy Tottenham kerül az útjába,akkor esélytelenek.Nincs egyszerűen egy normális kialakított támadás vezetésük,olyan csapatok ellen,akik fizikálisan és taktikailag nem hogy kimagasalóak,hanem egyszerűen csak összeszedettek(lásd Lyon).Ha egy csapat nem hagy nekik területet,vagyis nem nyílnak ki,és nem tudnak lendületből rájuk rohanni,akkor nincs gólszerzési esélyük(szabikat vagy szögleteket most ne értsük ide),viszont ők meg nem tudnak presszionálni.Ez mondjuk több okból fakadhat,de az elsődleges az,hogy nincsen meg az a fajta játékosállomány,ami ehhez a játékstílushoz kellene.Félreértések elkerülése végett, tiszetelem őket,és nagyon jó team,de játékuk java része számomra olyan mintha a képességekre épülne,de ez egy egységes csapata ellen nagyon kevés.Előfordulhat,hogy év végén leesik nekik egy vagy több kupa,de ehhez a Barca-nak nagyon nagy morális válságba kellene esnie,valamint óriási fejlődást kéne mutatniuk nemzetközi szinten.Na meg persze egy nagy adag szerencse is kellene.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.23. 09:57:24

azért vicces,hogy nincs olyan meccse a realnak,ahol mourinho ne a játékvezetövel legyen elfoglalva.inkább azzal lenne elfoglava,hogy ne focizza rommá minden csapat a real középpályáját.és ez ragad át a szurkolokra is, hogy ezen lovagolnak,nem azon ahogy (nem) játszik a csapatuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.23. 09:13:19

Bányász írta: Pontosan.100ból 99 odatenné.Reflex szerűen!Gyakorlatilag csak az ér bele fejjel egy ilyen szabiba akit fejbe rúgnak a labdával.Gourcuff(?) még ki is fordult a labda elől egy kicsit...

Innentől kezdve az is jó kérdés,h mi számít természetes testhelyzetnek?Mert sztem abszolút természetes,h ha 100al száguld a fejed felé a labda akkor odakapod a kezed.

Egyébként nagyon szeretem ezt a természetes testhelyzet kifejezést.Mert senki sem ugrik fel leszorított karokkal,nincs olyan ember aki ne tenné le valamelyik kezét becsúszásnál a talajra.Mégis hányszor adtak már tizit ha ilyen szituban elakadt a kézben a labda,arra hivatkozva,h nem volt természetes a testhelyzet?Ennek a fogalomnak a fociban abszolút nincs értelme számomra.
ez így igaz. vannak idióta szabályok,de a bírónak az a dolga,hogy betartassa. értem,hogy mire akarnak itt sokan kilyukadni és egyet is értek vele részben,de akkor ne ilyen szabályokat fektessenek le vagy ha igen,akkor fújják be. megértem a játékost és a bírót is,de ha ez van leírva...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.02.23. 09:03:50

Nos, a tegnapi meccsről: jó eredményt sikerült elérnie a Madridnak a visszavágóra, de egyáltalán nem voltak meggyőzőek, közelebb állt a győzelem megszerzéséhez a Lyon. Úgy gondolom, h otthon behúzzák a továbbjutást, de meg fogna érte szenvedni, nem lesz sima ügy.
Sztem most még továbbmegy a Madrid, de aztán izgulniuk kell a sorsoláson, mert van 3 csapat, aki ellen szinte semmi esélyt nem látok nekik: Mu, Chelsea, és a Barca-Arsenal párharc győztese. De a Bayern-Inter párharc győztese ellen sem gondolnám őket eséyesnek, és Tottenham-et is képesnek tartom, h kiejtse őket. Egyedül a Schalke-Valencia, és Sahktar-Roma párharcok győztese ellen lennének egyértelmű esélyesek.

Lehet mondani, h addig még sok minden változhat, erősödhet a Madrid...de az igazság az, h Madrid már évek óta nem erősödik semmit, ugyanazt a szintet hozzák. Edzők, játékosok jönnek mennek, de Madrid egy helyben áll. Mourinho talán annyi pluszt hozott, h vele letudják győzni a Lyont, de többet idén nem nagyon jósolnék nekik. Ettől függetlenül ha akarnak vmit, akkor maradnia kell és portugálnak, és tervezzenek hosszútávra csapatot, mert ez a minden nyáron új csapatot építünk nem jött be még egyszer sem.
Azt gondolom, hogy egy Arsenal, Valencia, Schalke 04, Marseille, FC Köbenhavn, Sahtar, Milan, Roma csapatokkal sokkal jobban jártunk volna, mint a Lyonnal.
Az Arsenal kivételével egyet értek, mert sztem ők ejtenének ki titeket látványos játékkal.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2011.02.23. 08:56:22

A Lyon játékstílusa nem fekszik a Madridnak. Azt gondolom, hogy egy Arsenal, Valencia, Schalke 04, Marseille, FC Köbenhavn, Sahtar, Milan, Roma csapatokkal sokkal jobban jártunk volna, mint a Lyonnal. Ezeket a csapatokat szerintem akár látványos játékkal is kiejthetnék. Persze aki Bl-t akar nyerni annak mindenkit verni kell. Azt sajnálom, hogy a Madrid évek óta nem kap egy kicsit "változatosabb ellenfelet". Pl.: Manchester United, Chelsea, Arsenal, Inter. A Lyont is már ki tudja hanyadszorra kaptuk. Engem nem a bekapott gól zavar igazán, hanem hogy a meccs jelentős részében nem tudtunk nagy nyomást gyakorolni az ellenfélre. És ez már évek óta így van. Ha presszionálnánk az ellenfelet akkor az ilyen esetek jelentős részével nem kellene foglalkoznunk, valamint le is redukálnánk az ilyeneket. Mivel a madridi kaput főleg a BL-ben sokszor támadják, ilyen gólok benne vannak a pakliban. Az elmúlt években sokszor volt ilyen, de azt gondolom, hogy ezt magunknak (vagy az aktuális edzőnek) köszönhetjük.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.23. 08:25:28

Nem teljesen ez a topik de részben igen! :lol:
Tegnap már leírtam, az iksz igazságosnak tűnt, s még akármi is lehet a visszavágón, de reálisan nézve a Lyonnak minimum 2 gól kellene idegenben, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a RM ne találjon be!

Ami viszont elkeserít, hogy 3 spanyol csapatból egy sem tudott nyerni….Valenciának nehéz dolga lesz, de nem lehetetlen, ez ránk is igaz, s valószínű, hogy a Madrid továbbjut!Én mindenféleképpen ennek szurkolok, mert megtörténhet az a "csúfság", hogy 1 sapnyol csapat sem marad, s 4 angol….Chelsea, Arsenal, Tottenham is nyert ma a MU is esélyes, ráadásul 3 idegenben játszott (játszik)…

szerk:
A 11es meg lehet így is lehet úgy is, a spori nem akart belenyúlni a meccsbe!Felugrás után már azért elég nehéz megállapítani mi a természetes testhelyzet!
Ráadásul fizikailag kézzel veszel lendületet, s reflexből még az arca elé is kapta a kezét Gourcuff, ha tisztán szabályok, akkor 11es, de ez egy totál szubjektív szitu volt!
Ennyi hazai pálya kijárt a Lyonnak!
Kép
Kép
Kép
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2011.02.23. 06:47:29

Szerintem felesleges egymás torkának esni.
Valóban, egyre több bírálat érheti a spanyol és mostmár a nemzetközi játékvezetést is ( ezt kár eltagadni), de ahogy Pep szokta mondani a játékosoknak nem a sporival kell foglalkozni, hanem azzal a majdnem gömbölyű bogyóval, amit labdának hívnak.

Erről az egészről meg annyit, hogy: az a szabálytalanság amit a spori befúj.
Hiába hajítjuk ki a TV-t mert a vak is látta, hogy rossz döntést hozott a sípszájú, akkor se veheted ki a kezéből a dolgokat és nem küldheted el krumplit ásni...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.02.23. 04:00:16

Szerintem a világ "legtermészetesebb testhelyzete" az amikor reflex szerűen véded az arcod. Ennél nem tudom mi lehet még természetesebb max a levegővétel. Nem jobbra balra kalimpál a kezed keresve a labdát az arcodtól 30centire, hanem ténylegesen az arcodat véded. Aki ennél természetesebb "testhelyzetet" produkál ilyen esetben annak először is egy fáéval vetekszik az ösztöne illetve úgy pofán rúgják teljes joggal, hogy több füle lesz mint foga.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.02.23. 02:29:31

ez ugyan a feje környékén volt,de ha a szabály úgy szól,hogy a nem természetes testtartás kezezésnek számít,akkor ez az volt. kár vitázni rajta.
egyébként én is odatenném a kezem a fejem elé,ahogy 100 játékosból 99 is.
Pontosan.100ból 99 odatenné.Reflex szerűen!Gyakorlatilag csak az ér bele fejjel egy ilyen szabiba akit fejbe rúgnak a labdával.Gourcuff(?) még ki is fordult a labda elől egy kicsit...

Innentől kezdve az is jó kérdés,h mi számít természetes testhelyzetnek?Mert sztem abszolút természetes,h ha 100al száguld a fejed felé a labda akkor odakapod a kezed.

Egyébként nagyon szeretem ezt a természetes testhelyzet kifejezést.Mert senki sem ugrik fel leszorított karokkal,nincs olyan ember aki ne tenné le valamelyik kezét becsúszásnál a talajra.Mégis hányszor adtak már tizit ha ilyen szituban elakadt a kézben a labda,arra hivatkozva,h nem volt természetes a testhelyzet?Ennek a fogalomnak a fociban abszolút nincs értelme számomra.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Budo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:46:16

2011.02.23. 02:00:44

Fecooo írta:csak nem egy FIFA játékvezetőhöz van szerencsém, aki kívülről fújja a szabálykönyvet? hagyjuk már... fogadjunk, h a mi múltheti meccsünkön történt két kezezést nem láttad annak, ha láttad a meccset... fogadd el, h szubjektív vagy te is, és ha szubjektív vagy, akkor semmi jogod nincsen kioktatni a barcásokat, főleg, h úgy állítod be az egészet, h 10000%, h tizenegyes volt...
hogy beszélhetünk arról, hogy szubjektív vagyok-e vagy sem, amikor leírtam, hogy ez a Board álláspontja az ilyen esetekről és nem az enyém? :D
nem oktattam ki senkit, hanem megpróbáltam eloszlatni a kételyeket az ilyen esetekkel kapcsolatban. tök mindegy, hogy melyik csapatnál történne ilyen, ugyanezt állítanám. bár úgy tűnik, hogy Te jobban tudod, hogy én mit gondolok... :D
Válasz küldése