Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.09. 14:49:13

noname írta: A Villarreal remek formában van, 2 istentelenül gyors csatárral. Pepe ráadásul hiányzik is, így a védelemben gondolom Carvalho és Albiol lesz középen, ami ritka lassú párosítás, ráadásul Marcelo és Ramos se szokott időben visszaérni, szóval igen kockázatos lesz a meccs..
Nilmar sérült, ha ő lett volna Rossi mellett a másik gyors csatár, bár remélem tudsz még sokat és akkor igazad lesz :P

El lehet könyvelni most a 3 pontot a Madridnak, nem is volt kérdés.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.09. 14:45:38

noname írta: Félreértetted. Nem a Real helyezését tartom igazságtalannak. A Villarreal, Valencia jelenleg fényévekre van. Mindössze azt tartom igazságtalannak, hogy ilyen szoros a bajnokság. Ha vezetnénk 2 helyett 5-8 ponttal, az reálisabb lenne, szerintem. Lásd Premier league: Az MU nyújtja a legstabilabb teljesítményt, ő a legjobbak és már eléggé elhúztak a többiektől, miközebn véleményem szerint az MU-Arsenal, stb különbség kisebb mint a Barca-Real. Szorosabb a bajnokság, mint annak az erőviszonyok alapján kéne lennie. Lásd, tavaly: fényévekre voltatok tőlünk mindenben, mégis a legvégéig a pakliban volt h megelőzhettek. Kicsit zavaró h nem tudunk levakarni titeket! :wink: :P
értettem a szándékod,csak ostobán válaszoltam :oops:
ha spanyol középcsapatok(?)(villarreal,valencia,atm,sevilla) kicsit összekapnák magukat,sokkal szorosabb lenne a liga. nem a malagától várok pontrablást,de 10éve nem ugrottunk úgy neki egy rangadónak,hogy csak real győzelemmel érhet véget(ez alól most kivétel a barca). hol van az az idő,mikor a valencia behúzta a bajnokságot? nem volt oly rég,mégsem ismétlődhet meg. hogy ennek mi az oka,arról egyedi véleményem van,de nem tárom mindenki elé inkább :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.01.09. 14:45:00

[quote="Alberto10"][/quote]
Ilyenekre már én is gondoltam csak én olyat, hogy gólonként 1 pont és akkor a kis csapatoknak is kellene támadniuk, nem csak az, hogy beállnak egész meccsre védekezni és 0-0-val kapnak 1 pontot.
De, szvsz erre semmi esély nincs egy jó ideig. :)
amúgy sem hinném, hogy ennek örülnénk, mert azért akkor elég sima lenne a bajnokság még 1-2 évig és azért így jobb, hogy izgalmas a bajnokság, mintha csak simán nyernénk a bajnokságot.
Ahogy mondta daffy: Ha jobbak vagyunk a real-nál úgyis megnyerjük a bajnokságot.
És hát persze, hogy jobbak vagyunk. :mrgreen:
Más:
Ugye ma lesz a Real - Villareal.
Most érzem azt, hogy pontot tud veszteni a real. Kikapni biztos nem fognak, de szerintem egy x ebben a meccsben simán benne lehet.
Villareal elég jó formában van a Real meg nem igazán.
Ha kifog egy jó napot a Villareal a Madrid meg nem, akkor egy izgalmas kis meccset láthatunk este. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.09. 14:43:26

Alberto 10 sok igazság van amit írsz, de nem szorulna vissza olyan mértékben a "bunkerfoci"!Meg amit kanthy is írt, azért ne úgy kezeljük, hogy kimegy 11 ember, s csak azon jár az agya, hogy elveszem, átrúgom a túloldalra!A védekezésnek ugyanúgy meg vannak a szépségei, s hatalmas koncentrációt igényel!
Meg a te rendszeredben kialakulnak ugyanúgy olyan meccsszituk, hogy "bunker" előjön!Pl:2-1re vezetek, hülye lennék támadni a 3ik gólért, s esetleg +1 pontért, minthogy kapok 1-et, s csak 1pontom lesz!Inkább leszűkítem a terültet, s kontra!Azért 3 gólt lőni a mai fociban nem egyszerű!Ez a szabály csak még nagyobb szakadékot teremtene a nagy és a kis csapatok között!Bajnokság végén mi lenne?Barcelona 213 pont RM 196 pont Valencia 92.....arányaiban gondolom így lenne!A foci úgy jó ahogy van :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.01.09. 14:32:40

daffy írta:
noname írta: Kicsit azért zavaró h a Real itt lohol a nyakunkba, miközben a gólkülönbségünk sokkal jobb, miénk a legjobb csatársor, védelem, kp, 3 aranylabda-döntősünk van és 5-0ra mostuk le őket. Igazságtalannak tűnik h mégis ilyen közel vannak. Remélem pontokat buknak.
miért igazságtalan? hányadik legyen a real reálisan,8.? ha jobbak vagytok,úgyis megnyeritek a bajnokságot. évek óta ez megy. mind2 nagy 1-2 kivétellel behúzza az összes meccsét,a clásicok meg eldöntik az első hely sorsát.
Félreértetted. Nem a Real helyezését tartom igazságtalannak. A Villarreal, Valencia jelenleg fényévekre van. Mindössze azt tartom igazságtalannak, hogy ilyen szoros a bajnokság. Ha vezetnénk 2 helyett 5-8 ponttal, az reálisabb lenne, szerintem. Lásd Premier league: Az MU nyújtja a legstabilabb teljesítményt, ő a legjobbak és már eléggé elhúztak a többiektől, miközebn véleményem szerint az MU-Arsenal, stb különbség kisebb mint a Barca-Real. Szorosabb a bajnokság, mint annak az erőviszonyok alapján kéne lennie. Lásd, tavaly: fényévekre voltatok tőlünk mindenben, mégis a legvégéig a pakliban volt h megelőzhettek. Kicsit zavaró h nem tudunk levakarni titeket! :wink: :P
A Fifa egy szégyen
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.09. 14:31:18

[quote="Alberto10"][/quote]

nem hiszem, h ezt befogják vezetni és nagy értelmét nem is látom. A focinak a védekezés is pont olyan része, mint a támadás, jó, h a támadás sokkal látványosabb, de az se lenne jó ha folyton támadna egy csapat.

A másik: a játékosok sem gépek, annyit azért engedjünk meg neki, h 4-5 gólos előnynél egy kicsit engedjenek ki. :wink:

A Real második helye abszolút jogos. Nem ők a hibásak azért mert a spanyol bajnokság ennyire gyenge.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.01.09. 14:25:59

noname írta:Kicsit olyan most vagy soha érzésem van a Real mai meccsével kapcsolatba. Ha a Villarreal nem tud pontot rabolni tőlük, nemtom rajtunk kívül ki fog. Talán a Valencia... Kicsit azért zavaró h a Real itt lohol a nyakunkba, miközben a gólkülönbségünk sokkal jobb, miénk a legjobb csatársor, védelem, kp, 3 aranylabda-döntősünk van és 5-0ra mostuk le őket. Igazságtalannak tűnik h mégis ilyen közel vannak. Remélem pontokat buknak.
Énis töprengtem sokat az igazságos pontozáson, főleg a bunkerfoci visszaszorítása miatt, és arra jutottam, a legjobb megoldás az lenne, ha minden 3 rúgott gól után az adott csapat kapna 1 plusz pontot. Tökmindegy, hogy nyer-e vagy veszít, ha három gólt képes rúgni, kap 1 pontot érte. És értelemszerűen, ha valaki 6-ot, vagyis 2×3-at, akkor 2-őt kap, és így tovább. Tehát mondjuk ha 6-3-ra verjük Málagát a köv. hétvégén, akkor mi 5 pontot (3 a győzelemért, + 2 a 6 rúgott gólért), a Málaga pedig 1-et kapna.
Ezzel a pontozási rendszerrel minden csapat a minél több gól szerzésére koncentrálna, akár, ha kiscsapat is, ugyanis ha rúg 3-at kap egy értékes pontot érte cserébe, pláne ha döntetlent, vagy győzelmet ér el vele, akkor még több ponttal gazdagodik értelemszerűen. A bunkerfocit talán visszaszoríthatnák ezzel a döntéssel, és a támadó játékra ösztönöznék a csapatokat. És olyan sem lenne, hogy egy nagycsapat, mint mondjuk a Barcelona, 5gól után leállna pihenni, ugyanis küzdenének, hogy begyötörjék a hatodikat is, hogy + 2 pontot gyűjtsenek a 3 mellé.

Noname jogos kesergése után gondoltam, hogy ezt leírom, ugyanis, ezzel nem csak a bunkerfocit tüntetnék el, hanem olyan esetekben, mint ahogy most áll a Barca és a Real, igazságosabb különbség lenne a két csapat között. Mert amíg a Madrid kicsikart győzelmekkel szenved meg a 3 pontért, addig a Barca 5-tel üt ki minden csapatot. És mivel ilyen gólzáporral, ilyen nagy arányban veri el ellenfeleit, méltó gyümölcsei lennének a gólok után kapott pluszpontok, amikel már jóval magunk mögött hagyhatnánk az ősi riválist.

Az ötlet csattanója az volt a számomra, hogy miután ezen gondolkodtam és mindentől függetlenül, magamtól erre a megoldásra jutottam, nemsokára olvastam, hogy Wenger 2-3 éve ugyanezt javasolta egyik nyilatkozatában. Tehát ez, hogy egy ilyen nagy futball szaktekintély, mint Arséne is erre jutott jelzi, hogy van valami ebben a gondolatmenetben.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.09. 14:12:38

noname írta: Kicsit azért zavaró h a Real itt lohol a nyakunkba, miközben a gólkülönbségünk sokkal jobb, miénk a legjobb csatársor, védelem, kp, 3 aranylabda-döntősünk van és 5-0ra mostuk le őket. Igazságtalannak tűnik h mégis ilyen közel vannak. Remélem pontokat buknak.
miért igazságtalan? hányadik legyen a real reálisan,8.? ha jobbak vagytok,úgyis megnyeritek a bajnokságot. évek óta ez megy. mind2 nagy 1-2 kivétellel behúzza az összes meccsét,a clásicok meg eldöntik az első hely sorsát.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.01.09. 14:05:17

Kicsit olyan most vagy soha érzésem van a Real mai meccsével kapcsolatba. Ha a Villarreal nem tud pontot rabolni tőlük, nemtom rajtunk kívül ki fog. Talán a Valencia... Kicsit azért zavaró h a Real itt lohol a nyakunkba, miközben a gólkülönbségünk sokkal jobb, miénk a legjobb csatársor, védelem, kp, 3 aranylabda-döntősünk van és 5-0ra mostuk le őket. Igazságtalannak tűnik h mégis ilyen közel vannak. Remélem pontokat buknak. A Villarreal remek formában van, 2 istentelenül gyors csatárral. Pepe ráadásul hiányzik is, így a védelemben gondolom Carvalho és Albiol lesz középen, ami ritka lassú párosítás, ráadásul Marcelo és Ramos se szokott időben visszaérni, szóval igen kockázatos lesz a meccs. Csak ne kapjon gólt korán a Villarreal, mert attól összeomolnak. Ha kibírják a kezdeti rohamokat, igencsak 3esélyessé válik a meccs. Mellesleg a Villarreal jó szereplésének is örülnék, összeszedték magukat Pellegrini távozása után, anyagi gondok nincsenek, remélem ott lesznek a BLben ésmég tovább erősödnek.
A Fifa egy szégyen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.09. 14:04:50

Tocy írta:Hát sztem ilyen veszélyesen senki nem lövi a szabadokat mint céer...
igen,legalább 22m-ről. közelebbről nem veszélyes annyira
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.09. 14:01:37

Hát sztem ilyen veszélyesen senki nem lövi a szabadokat mint céer...
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.01.09. 13:55:59

Messi tegnapi gólja egy banán(kifli) volt, míg Cr barátunk lövései kemény izomból meglőtt lövések, melyek hirtelen lecsapódni kezdenek...még ebben jobb CR, de nem sokáig, élvezd ki daffy! :D
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.09. 13:52:10

18Barca99 írta:
Tocy írta:Ez az egy dolog, amiben CR jelentősen jobb mint ő, gondolta megmutatja, hogy ő is tud ilyet :D
Természetesen Barca-szurkoló létemre jobban tetszik Messi szabigólja, meg a technikája is. Ő elcsavarja, Cr7 meg izomból beleb*sz egyet aztán majd bepattan vagy beüti a kapus...
erre lehet azt mondani,hogy cr szabija szitál a levegőben,tehát többször vált irányt,mint messi csavarása :D
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.09. 13:49:18

Tocy írta:Ez az egy dolog, amiben CR jelentősen jobb mint ő, gondolta megmutatja, hogy ő is tud ilyet :D
Természetesen Barca-szurkoló létemre jobban tetszik Messi szabigólja, meg a technikája is. Ő elcsavarja, Cr7 meg izomból beleb*sz egyet aztán majd bepattan vagy beüti a kapus...
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.09. 13:37:54

zsuni írta:fu, tegnap Messi kegyetlenül elcsavarta a sorfal mellett a labdát. a kapus reakciója mindent elárult :lol:
Ez az egy dolog, amiben CR jelentősen jobb mint ő, gondolta megmutatja, hogy ő is tud ilyet :D
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2011.01.09. 13:36:38

fu, tegnap Messi kegyetlenül elcsavarta a sorfal mellett a labdát. a kapus reakciója mindent elárult :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.07. 15:23:21

daffy írta:pepe 1 hónap off
villarreal(otthon),mallorca(otthon),osasuna(idegenben),sociedad(otthon)
ez a köv 1 hónap. azért pepe nélkül is nyerni kell mindet
Sőt :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.07. 15:09:02

pepe 1 hónap off
villarreal(otthon),mallorca(otthon),osasuna(idegenben),sociedad(otthon)
ez a köv 1 hónap. azért pepe nélkül is nyerni kell mindet
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.01.07. 13:50:00

Nagyon örültem ennek hétközi kupaküzdelmeknek.A mi csapatunkról ismét kiderült,hogy még mindig van bennük alázat,akarás és sikeréhség,míg a Madrid szerintem ezzel mindent elárult magáról,hogy hogyan is mennek arrafelé a dolgok.José is tudja!!! :wink: Előre szabatkozik már,hogy csatár,illetve CR és DM nélkül mire képesek.A Levante ellen fellépő játékosoknak szét kellett volna hajtaniuk magukat,hogy lássa az edző,hogy igen is lehet rám számítani,de pont az ellenkezőjét tették. A másik tény,hogy sokan mondják(köztük Mourinho is),hogy ez egy veszthető meccs volt a 8-0 után.Ezt mifelénk alázat nélküli futballnak hívják,ha valaki,így lép pályára,ami nagyobb,de már összeszokottabb közép csapatok elleni ütközetben is esélytelenné teszi a Real-t.Hatalmas morális változásnak kell bekövetkezni ahhoz a fővárosban,hogy nyerjenek valamit idén.Amíg a Barca tartja magában ezt az alázatot nem hinném,hogy labdába rúgnak spanyol honban.Remélem igazam lesz.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.01.07. 13:04:54

Ilúvatar írta:
fcbarca0827 írta: Ez mi?
Királykupáról beszélek, nem erről szólt a téma?
Hát, ha végig olvastad volna a szanaszét szerkesztett "háeszem" , vagy azokat, amiket a többiek írtak, akkor rájöhettél volna, hogy eleve nem is velük játszanak. :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.07. 12:55:22

fcbarca0827 írta: Ez mi?
Királykupáról beszélek, nem erről szólt a téma?
KépKép
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2011.01.07. 12:31:22

Mert kupában is velük játszanak, meg most 7végén is. Mert sztem mindenki másra értette...
kupában Atma lesz, ha ezen tullépnek, és a Villarreal a Sevilla-n akkor talán. De sok a ha. a villarreal jo csapat, de a Valencia meg rossz. ezt tegnap is megmutatták.
a Realban meg el kellene kezdeni focizni a cseréknek is, mert megélhetésböl én heti 500 euroért leülök a kispadra.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.07. 12:28:47

bence-barca írta:
Bobán írta:A Villareal megfogja a Realt!!!! Nyugodtan meg lehet kötni a fogadásokat!
Ezt a kupára v a bajnokságra értetted?
Mert kupában is velük játszanak, meg most 7végén is. Mert sztem mindenki másra értette... :D
Kupában nem Forlan-ékkal tolják?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.07. 12:26:09

Bobán írta:A Villareal megfogja a Realt!!!! Nyugodtan meg lehet kötni a fogadásokat!
Ezt a kupára v a bajnokságra értetted?
Mert kupában is velük játszanak, meg most 7végén is. Mert sztem mindenki másra értette... :D
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.01.07. 12:25:01

Ilúvatar írta:Ismerjük a madridot: mindig bemákolnak egy továbbjutást...
:lol: Ez mi?
Mostanában, pont továbbjutásokat mákolnak be... Meg eleve, hogy lehet egy továbbjutást bemákolni? :roll:

Amúgy szerintem a hétvégi meccsre értette... Mivel a Villarreallal játszanak.

szerk.: Illetve nem csak szerintem, hanem, ahogy elnézem, mindenki szerint. Sőt... egyértelmű, hogy arra gondolt.

szerk. 2: Sőt ezek szerint nem is Villarreallal játszanak. :lol:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.01.07. 12:36:12-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Válasz küldése