Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.02.25. 12:30:38

Boixos írta:pont perez volt az, aki szakított ezzel a filozófiával, és ezt már kétezerben elkezdte. csak most ért a "csúcsra" ezekkel az ilyen kedira meg dimária jellegű gyerekekkel, súlyos milliókért.
Pontosan, amikor hagyományokról beszélek, akkor nem 5-10 év távlatára gondolok. A 2000-es évek tündöklése és bukás tökéletesen megmutatta, hogy mikor kellett volna megállni a nagy nevek igazolásával.

Egyébként pedig nem kell a Madridnak sem mindenáron az utánpótlásra hagyatkozni, bár igen erősen ajánlott lenne. Madridban már a 90-es évek eleje óta egyre fogyott a saját nevelésű játékosok száma, mégis újra sikeresek tudtak lenni olyan spanyolokkal, akiket egy idő után mindenki ősmadridistának hitt, pedig nagyon is igazolt játékosok voltak, például a lentebb említett Hierro. (De ebből ne legyen vita: én nem Hierro vagy bárki más klubszeretetét és klubhűségét kérdőjelezem, csak nem Madridi nevelés.) Annyi, hogy hagyták őket együtt játszani, kialakítani egy kemény magot.
Kíváncsiságból megnéztem: a 97/98-as Bl győztes Madrid (pre-Perec) keretében 3 saját nevelésű játékos volt, aki aránylag rendszeresen játszott is. Pedig az sem volt rossz kis csapat.

Persze érdemesebb lenne a Madridnak is kicsit az utánpótlásban körülnézni, de arra akarok kilyukadni, hogy már az is hosszú távú siker záloga lehetne, ha nem cserélődne a komplett keret minden második évben.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 12:29:09

samy85 írta:A madrid gyakorolja a játékospolitiokáját továbbra is....idehozzák a nagyobbnál nagyobb neveket milliók tökelegéért, ami kölcsönökből van...ugye ezt a sikerek áltli bevételből szeretnék téríteni... de ha tegyük fel 4 éven belül sem nyer semmit a Madrid akkor továbbra is ennyire jól tudják kamatoztatni az igazolás politikájukat??? mert kölcsönről kölcsönbe futnak...lehet rengeteg pénzt szednek be a mezeladásokból, a mezszponzortól,és a tv-s jogdíjakból, de a sikertelenség egy bizonyos idő után megtorpanásra kényszerítheti a Reált, és Pérez-éket!
ami azt illeti hagyni kéne a keretet kb 3 évig, és ha jó csapatuk van, (sztem jó) akkior jönni fognak az eredmények...de ott ahol a játékosok, és a trénerek félévről-félévre változnak nem lesz soha sikerre érett keret!!!
Szerintem!!
1. a real kaka és cr kivételével inkább tehetségeket igazolt,mintsem nagy neveket.
2. ezen 2 játékos az átigazolási díját a mezekből visszahozza/hozta.
3. az igazoláspolitika más,mivel most az edző igazol.
4. a real fogalom,nem a mostani sikerek miatt van ennyi szurkolója,sosem lesz olyan,hogy nincs nagy bevétel.
5. a real kerete nem jó,csak átlag feletti. a klubhoz képest gyenge. amíg nem minőségi a kezdő 100%-a,addig hiába hagyod őket dolgozni,rés maradni fog.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2011.02.25. 12:28:05

Nekem csak annyi kívánságom van, hogy Mourinho nyeretlenül távozzon Spanyolországból. :twisted:
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.02.25. 12:23:06

Boixos írta:
samy85 írta:
Boixos írta:
...
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, akkor nincs mese, építeni kell.
ez pereznek - akár zsével, vagy nélküle -, de nem megy.
...
Azt kétlem hogy a világ legjobbjaival....mert a világ legjobbjai a Barcelonában futballoznak.. :D
Inkább a világ legjobbjai alatti szintű játékosokkal! :D
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, hanem FCBarcelonának.

remélem, így már egyértelmű, h mit akartam ezzel mondani. :wink:
Persze!! :D eddig is az volt... de nem tudtam kihagyni ezt a mondatot! :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.02.25. 12:20:54

A madrid gyakorolja a játékospolitiokáját továbbra is....idehozzák a nagyobbnál nagyobb neveket milliók tökelegéért, ami kölcsönökből van...ugye ezt a sikerek áltli bevételből szeretnék téríteni... de ha tegyük fel 4 éven belül sem nyer semmit a Madrid akkor továbbra is ennyire jól tudják kamatoztatni az igazolás politikájukat??? mert kölcsönről kölcsönbe futnak...lehet rengeteg pénzt szednek be a mezeladásokból, a mezszponzortól,és a tv-s jogdíjakból, de a sikertelenség egy bizonyos idő után megtorpanásra kényszerítheti a Reált, és Pérez-éket!
ami azt illeti hagyni kéne a keretet kb 3 évig, és ha jó csapatuk van, (sztem jó) akkior jönni fognak az eredmények...de ott ahol a játékosok, és a trénerek félévről-félévre változnak nem lesz soha sikerre érett keret!!!
Szerintem!!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.25. 12:16:30

samy85 írta:
Boixos írta:
...
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, akkor nincs mese, építeni kell.
ez pereznek - akár zsével, vagy nélküle -, de nem megy.
...
Azt kétlem hogy a világ legjobbjaival....mert a világ legjobbjai a Barcelonában futballoznak.. :D
Inkább a világ legjobbjai alatti szintű játékosokkal! :D
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, hanem FCBarcelonának.

remélem, így már egyértelmű, h mit akartam ezzel mondani. :wink:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 12:14:10

samy85 írta:
Azt kétlem hogy a világ legjobbjaival....mert a világ legjobbjai a Barcelonában futballoznak.. :D
Inkább a világ legjobbjai alatti szintű játékosokkal! :D
attól ilyen jók,hogy egy tökéletes rendszerben fociznak,de vannak olyan játékosok,akik felvehetik a versenyt a bracával.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.02.25. 12:12:08

Boixos írta:
d írta: Azt a véleményt is nagyon osztom, hogy a Madridnak hűnek kellene maradnia önmagához. Tudom, hogy már kétségbeesetten várnak valami sikert a szurkolók, de tényleg minden áron kell? Sokat szidjuk a Madridot a játékospolitikája miatt, de legalább ehhez a filozófiához hűek maradtak: a sikerkorszakok mindig is arról szóltak, hogy a legjobbakat vitték a klubhoz egy erős spanyol alap mellé és látványos focival taroltak.
pont perez volt az, aki szakított ezzel a filozófiával, és ezt már kétezerben elkezdte. csak most ért a "csúcsra" ezekkel az ilyen kedira meg dimária jellegű gyerekekkel, súlyos milliókért*.
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, akkor nincs mese, építeni kell.
ez pereznek - akár zsével, vagy nélküle -, de nem megy.

szerk. bocs, azt a dülledt szemű, török gyereket kifelejtettem, de ő is befér a sorba.
Azt kétlem hogy a világ legjobbjaival....mert a világ legjobbjai a Barcelonában futballoznak.. :D
Inkább a világ legjobbjai alatti szintű játékosokkal! :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.25. 12:07:23

d írta: Azt a véleményt is nagyon osztom, hogy a Madridnak hűnek kellene maradnia önmagához. Tudom, hogy már kétségbeesetten várnak valami sikert a szurkolók, de tényleg minden áron kell? Sokat szidjuk a Madridot a játékospolitikája miatt, de legalább ehhez a filozófiához hűek maradtak: a sikerkorszakok mindig is arról szóltak, hogy a legjobbakat vitték a klubhoz egy erős spanyol alap mellé és látványos focival taroltak.
pont perez volt az, aki szakított ezzel a filozófiával, és ezt már kétezerben elkezdte. csak most ért a "csúcsra" ezekkel az ilyen kedira meg dimária jellegű gyerekekkel, súlyos milliókért*.
ha a világ legjobbjai egy csapatban játszanak, amit nem realmadridnak hívnak, akkor nincs mese, építeni kell.
ez pereznek - akár zsével, vagy nélküle -, de nem megy.

szerk. bocs, azt a dülledt szemű, török gyereket kifelejtettem, de ő is befér a sorba.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.02.25. 11:50:30

Én egyet értek daffyval. És bár Mourinho nagyon jó edző én nem neveztem volna ki a Madrid élére. Többször elhangzott már madridisták szájából is, hogy időt kellene adni végre egy edzőnek. De miért adnak időt pont egy olyan edzőnek, aki szinte garantáltan nem fog megmaradni a seggén 1-2 évnél tovább? Ráadásul beüt amit daffy is mondott: itthagy egy olyan csapatot, amivel spanyolországi edzők nagy része nem tud mihez kezdeni.

Azt a véleményt is nagyon osztom, hogy a Madridnak hűnek kellene maradnia önmagához. Tudom, hogy már kétségbeesetten várnak valami sikert a szurkolók, de tényleg minden áron kell? Sokat szidjuk a Madridot a játékospolitikája miatt, de legalább ehhez a filozófiához hűek maradtak: a sikerkorszakok mindig is arról szóltak, hogy a legjobbakat vitték a klubhoz egy erős spanyol alap mellé és látványos focival taroltak. Most meg sok pénzért nem Real-szintű játékosok tömkelegét igazolták, egy nem Real-stílusú edzővel az élen. A hiányzó erős, összetartó játékosmagról nem is beszélve. Az eredmény önmagáért beszél, Madrid meccset akkor is unalmas nézni idén, ha "gáláznak". Nem vár az ember mindenáron galaktikus szintű focit, de a játék filozófiája megmaradhatna...

És az a legszomorúbb, hogy ha most nyernek is valami szépen csillogót, hosszú távon megint tökön szúrta magát a Real, mert Mourinho tiplizni fog és utána az özönvíz.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.25. 11:37:21

daffy írta:
Boixos írta:...
világosan értem,hogy mit szeretnél...
nem szeretném, h a madrid kijöjjön ebből, ezt azért tisztázzuk. :D

na, de a lényeg, h sztem radikális változás kell a madridnak, h ez megváltozzon. olyan, ami elsöpri ezt az egész álomvilágra épített felfogást, ami perezéket jellemzi, és vissza kell térniük a bernabeu-féle hozzáálláshoz. nála is meg voltak a sztárjátékosok, de meg volt az egyensúly a tőzsgyökeres madridi gyerekekkel is. ez a perez-féle hozzáállás max akkor működik, ha nincsenek ellenfelei a porondon, csak egy anyagilag és morálisan a végletekig lerohasztott barcelona, és persze az az állomány, akiket már megtárgyaltunk.
szerencsére az utóbbi időkben egyik feltétel sem áll fent, és remélem, ez sokáig így is marad.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 11:17:51

Boixos írta:daffy, de az a gáz, h nemcsak a zsével kapcsolatban ez a helyzet, hanem általában mindenkivel ezt csinálják nálatok. nem adnak időt, eredmények kellenek AZONNAL, pénz nem számít, ráadásul a sleppből is van mindig legalább egy versenyző, aki mindent jobban tud, mint a szakmai munka felelőse. és így akarnak versenyezni egy olyan projekttel, ami hosszú évek alatt lett megalapozva és most éppen az aratás idejét élik.
álmokat kergetnek perezék, ahelyett, h gondolkoznának.
annak a [auto_cenzúra] az elképzelései egyszerűen már nem működnek. ez van.
világosan értem,hogy mit szeretnél,de ha követed a madridi meccseket,akkor láthatod,hogy november óta a csapat gyengül és mourinho ide vagy oda,a munkának nincs eredménye,folyamatos a romlás. cé olyan rossz formában van,mint talán még soha. eddig is nagy volt az arca,ezen mourinho sem segített. az embert páros lábbal rúgnám ki,ha nem ő vinné a hátán a csapatot,mert személyiségileg nem való madridba. én nem bl trófeát akarok látni,hanem mosolygó embereket a pályán,akik élvezettel művelik a focit. rc,robinho,ronaldo,zizu,salgado,stb látszott rajtuk,hogy imádják. a mostaniakon azt látom,hogy dolgoznak... az edző a háttérben volt,a meccsek és az utána jövő interjúk nem róla szóltak,azt se tudtad jóformán,hogy van. tudom,hogy ilyen nem lesz még egy,de törekedni lehetne rá.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.25. 11:11:27

daffy, de az a gáz, h nemcsak a zsével kapcsolatban ez a helyzet, hanem általában mindenkivel ezt csinálják nálatok. nem adnak időt, eredmények kellenek AZONNAL, pénz nem számít, ráadásul a sleppből is van mindig legalább egy versenyző, aki mindent jobban tud, mint a szakmai munka felelőse. és így akarnak versenyezni egy olyan projekttel, ami hosszú évek alatt lett megalapozva és most éppen az aratás idejét élik.
álmokat kergetnek perezék, ahelyett, h gondolkoznának.
annak a [auto_cenzúra] az elképzelései egyszerűen már nem működnek. ez van.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 11:04:25

Boixos írta:...
értem,ami mondani akartok,de ti nem értitek,amit mi akarunk mondani. néztek real meccset? okádék és ez nem csak a játék képe. a játékosok viselkedése,az edző viselkedése...
lenne egy kérdésem: felépít mourinho egy csapatot khedirákból,szóval egy lightos inter b-t. 3 év után megnyeri a bl-t és elmegy. itt marad egy olasz-angol focit játszó csapat a bajnokságban,amit mourinhon kívül senki nem tud irányítani(jelen állás szerint ő sem). mi lesz akkor? harcolunk az európa ligás helyekért,meg hogy ki ne essünk a bl-ben a csoportkörben?
Daffy, egyszerűen szörnyű olvasni a kommentjeidet, nem is értem, hogy miért szereted te ezt a csapatot, ha folyamatosan csak elégedetlenkedsz, lesajnálod a játékosokat, az egész rendszert amit a csapat képvisel.
Hogy tudod te egyátalán nézni a meccseinket?
mert egy szurkoló nem attól szurkoló,hogy amíg a csapat csúcson van,addig nézi a meccseket.
az elégedetlenségem érthető. én a klubot szeretem,nem az aktuális kezdő 11et. egyébként mondd,hogy nincs igazam/igazunk,amikor elégedetlenkedünk.
altercore
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.12.21. 14:00:04

2011.02.25. 11:02:04

daffy írta:
LG írta:...
madridistákról: nézd meg,hogy a játékosok hogy viselkednek a pályán és azon kívül. nézd meg,hogy cr mennyire küzd a csapatért és mennyire az egyéni sikerekért. nézd meg milyen hangulat van csapaton belül és mennyire összetartóak(vagyis nem,lásd góloknál).

mourinho lehet,hogy jó úton jár szerinted,de szerintem nem. pl: arbeloa,özil,khedira,dimaria,albiol a büdös életben nem lesz a szűk elit tagja. arbeloát gondolom nem kell magyarázni. özil és dm bántóan egylábas. nincs idő teszetoszaságra és özil a lyon ellen megmutatta,hogy neki nem megy gyorsan. nincs lehetőség keresni a bal lábat. jöhetnél ellenpéldával pl: levante,de az a kutyát nem érdekli,mert semmi csapat. dm azon túl,hogy egylábas és tiszteletreméltó hajtós játékos,buta,mint egy raklap. sírva fakadok az ostoba megmozdulásaitól. khedira tökéletes romboló játékos,építésre alkalmatlan. nem kombinatív. a passzjátékhoz köze nincs. albiol első éve remek volt. idén az isten mentsen meg a játékától. tudom,hogy mourinho fan vagy,de ezt látnod kell. ez itt a real madrid. ahogy hozzátok sem,úgy hozzánk sem lehet hozni ilyen stílusú és képességű játékosokat.ügyesek és tehetségesek,de nem igazán emelkednek ki az átlagból.padra lennének jók. hozé 1-2 év múlva búcsúzik és a keretet dobhatjuk ki a kukába,mert más edző ezzel nem fog dolgozni. perez lehet hogy csak 2 embert igazolna évente,de szemrebbenés nélkül elfogadtam volna maicont és egy minőségi kp-t a fent említettek helyett. moutinhonak nincs nagyon pozitív hozadéka. 5 pontra vagyunk tőletek...istenem,köszönjük nektek,mert ti szórakoztatok el nemrég 2-t. bl-ben úgy állunk,ahogy szoktunk. kilátástalan játék,a lyon 1000x szervezettebb nálunk,pedig ha valamiben,akkor ebben felül kéne múlnia egy mourinho csapatnak bárkit. a kupában döntőzünk,ezt betudom annak,hogy a kezdő játékosok játszottak. de egy döntővel kitörölhetjük,mert veletek játszunk.
Daffy, egyszerűen szörnyű olvasni a kommentjeidet, nem is értem, hogy miért szereted te ezt a csapatot, ha folyamatosan csak elégedetlenkedsz, lesajnálod a játékosokat, az egész rendszert amit a csapat képvisel.
Hogy tudod te egyátalán nézni a meccseinket?
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.25. 10:47:11

ha nem hagynak időt senkinek sem madridban, akkor bárki lehet ott edző, semmit sem fog elérni (aki eredményes volt és valóban radikális változásokat hozott, azt egy év után kirúgták, mint a macskát szrni. igen, capellóra gondoltam).
tökéletesen igaza van LGnek, perez egyszer már megbukott, nem is kicsit, hülyeség volt visszaengedni az elnöki székbe. ez az ember azt felejtette el, h negyon ritkán lehet összerántani egy olyan brigádot, ahol egyszerre van a pályán egy casillas, egy roberto carlos, egy csúcson lévő hierro, plusz zidane, ronaldo, figo és raul, még sorolhatnám az akkori játékosait. az ilyen kaliberű csapatot most úgy hívják, h FC BARCELONA. amúgy még csak azt sem mondanám róla, h akkora pénzügyi guru lenne, max jók a kapcsolatai, sok kölcsönt tud felhajtani, amit aztán majd madrid város segítségével visszapengetnek, vagy nem. és mi az, h egy valdanót versenyeztetnek a zsével? mi a tökömet tud valdano hozzátenni a bugihoz azon kívűl, h folyamatosan stumpfolja a zsét és beleugat a munkájába? így valóban ideálisak a körülmények az alkotáshoz.
egyébként állítólag már ancelottit is megtalálták azzal a kérdéssel, h ha esetleg megmelegedne a pite a cselzinél, akkor ASR v real. ő aztán megint pont az a típus, aki hat hónap alatt megváltja a világot egy csapatnál...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 10:46:34

Fecooo írta:úgy gondolom, h mindkét oldalnak igaza van vmilyen szinten...

daffyékkal abban értek egyet, h számomra mindenképpen becsülendő, h nem az eredmények lebegnek a szemük előtt, hanem, h valódi, madridizmussal rendelkező játékosok alkossák a kret nagyobbik részét...

lehet, h rövid távon nem lenne olyan eredményes, mint JM-mel, viszont pont az a lényeg, h hosszú távra kell tervezni, hiszen ideig-óráig lehet zsoldosokkal eredményeket elérni, viszont hosszú távon csak az "elkötelezett katonák"-kal lehet sikerrel harcolni, nekünk ez olyan előny, amit nagybevásárlással csak meg-megszakítani lehet, tartósan viszont nagyon-nagyon nehéz...

LG-nek meg ugye a hosszútávban van igaza és abban, h Valdano és Pérez jelenlétével a helyzet nem fog javulni... ha mondjuk egy Hierro lenne a klub a elnöke, az lenne az ideális... (vagy akármelyik ős-madridista, aki alkalmas lehet a feladatra...)


LG, ne haragudj, h ezt mondom, de továbbra is nagyon elfogult vagy JM-mel kapcsolatban... Pellegrinivel se voltak sokkal rosszabbak, viszont legalább a játék időnként kifejezetten élvezhető volt, szóval a luzitán olyan túl sok pluszt nem adott hozzá eddig, amivel kiérdemelné a feltétlen bizalmat a madridistáktól... :roll:

akármennyire is látszik, h pénzzel lehet eredményeket venni, a hosszú távú eredményesség záloga mindenképpen az utánpótlás folyamatos fejlesztése és effektív használatában rejlik szerintem...
majd ha lejár perezék ideje,esetleg mourinhoé,akkor megnéznék egy raúl-guti- zidane triót a jövőben valamilyen magasabb poszton
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.25. 10:37:22

úgy gondolom, h mindkét oldalnak igaza van vmilyen szinten...

daffyékkal abban értek egyet, h számomra mindenképpen becsülendő, h nem az eredmények lebegnek a szemük előtt, hanem, h valódi, madridizmussal rendelkező játékosok alkossák a kret nagyobbik részét...

lehet, h rövid távon nem lenne olyan eredményes, mint JM-mel, viszont pont az a lényeg, h hosszú távra kell tervezni, hiszen ideig-óráig lehet zsoldosokkal eredményeket elérni, viszont hosszú távon csak az "elkötelezett katonák"-kal lehet sikerrel harcolni, nekünk ez olyan előny, amit nagybevásárlással csak meg-megszakítani lehet, tartósan viszont nagyon-nagyon nehéz...

LG-nek meg ugye a hosszútávban van igaza és abban, h Valdano és Pérez jelenlétével a helyzet nem fog javulni... ha mondjuk egy Hierro lenne a klub a elnöke, az lenne az ideális... (vagy akármelyik ős-madridista, aki alkalmas lehet a feladatra...)


LG, ne haragudj, h ezt mondom, de továbbra is nagyon elfogult vagy JM-mel kapcsolatban... Pellegrinivel se voltak sokkal rosszabbak, viszont legalább a játék időnként kifejezetten élvezhető volt, szóval a luzitán olyan túl sok pluszt nem adott hozzá eddig, amivel kiérdemelné a feltétlen bizalmat a madridistáktól... :roll:

akármennyire is látszik, h pénzzel lehet eredményeket venni, a hosszú távú eredményesség záloga mindenképpen az utánpótlás folyamatos fejlesztése és effektív használatában rejlik szerintem...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.25. 10:17:55

LG írta:...
madridistákról: nézd meg,hogy a játékosok hogy viselkednek a pályán és azon kívül. nézd meg,hogy cr mennyire küzd a csapatért és mennyire az egyéni sikerekért. nézd meg milyen hangulat van csapaton belül és mennyire összetartóak(vagyis nem,lásd góloknál).

mourinho lehet,hogy jó úton jár szerinted,de szerintem nem. pl: arbeloa,özil,khedira,dimaria,albiol a büdös életben nem lesz a szűk elit tagja. arbeloát gondolom nem kell magyarázni. özil és dm bántóan egylábas. nincs idő teszetoszaságra és özil a lyon ellen megmutatta,hogy neki nem megy gyorsan. nincs lehetőség keresni a bal lábat. jöhetnél ellenpéldával pl: levante,de az a kutyát nem érdekli,mert semmi csapat. dm azon túl,hogy egylábas és tiszteletreméltó hajtós játékos,buta,mint egy raklap. sírva fakadok az ostoba megmozdulásaitól. khedira tökéletes romboló játékos,építésre alkalmatlan. nem kombinatív. a passzjátékhoz köze nincs. albiol első éve remek volt. idén az isten mentsen meg a játékától. tudom,hogy mourinho fan vagy,de ezt látnod kell. ez itt a real madrid. ahogy hozzátok sem,úgy hozzánk sem lehet hozni ilyen stílusú és képességű játékosokat.ügyesek és tehetségesek,de nem igazán emelkednek ki az átlagból.padra lennének jók. hozé 1-2 év múlva búcsúzik és a keretet dobhatjuk ki a kukába,mert más edző ezzel nem fog dolgozni. perez lehet hogy csak 2 embert igazolna évente,de szemrebbenés nélkül elfogadtam volna maicont és egy minőségi kp-t a fent említettek helyett. moutinhonak nincs nagyon pozitív hozadéka. 5 pontra vagyunk tőletek...istenem,köszönjük nektek,mert ti szórakoztatok el nemrég 2-t. bl-ben úgy állunk,ahogy szoktunk. kilátástalan játék,a lyon 1000x szervezettebb nálunk,pedig ha valamiben,akkor ebben felül kéne múlnia egy mourinho csapatnak bárkit. a kupában döntőzünk,ezt betudom annak,hogy a kezdő játékosok játszottak. de egy döntővel kitörölhetjük,mert veletek játszunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.02.25. 09:05:38

A madridistákhoz, és főleg daffyhoz szólok most!



Először is, mit értetek azon, h azt szeretnétek, h madridisták alkossák a csapatot? Ezt hogy képzelitek el? Ezt nem igazán értem.

A másik, pedig meglep, h egyértelműen Valdanot preferáljátok Mourinhoval szemben. Sztem előbbinek mennie kéne Perezzel együtt. Mert épp ő rombolta szét a régi nagy Madridot, az ő hibája ez a 2004 óta tartó visszaesés. Nagyon nem értettem, h ha már egyszer egyértelműen megbukott, akkor miért várták úgy a visszatérésekor, mint vmi messiást. Ha én madridista lennénk, nagyon gyűlölném ezt az embert. A pénzügyi dolgokhoz ért, de labdarúgáshoz egy fikarcnyit sem. Daffy pedig azt szeretné, ha ő igazolná kedvére a játékosokat. Lehetséges, h hozna nagy neveket, de hogy abból egy értelmes csapat nem lenne, az 100 százalék. Ést ezt azzal kompenzálná, h az aktuális bábedzőt elzavarná, és minden nyáron új csapatot akarna építeni, vagyis folytatódna az a tendencia, ami már évek óta folyik a Madridnál. Visszatérésekor és 100 milliókat költött, de mire :lol: Meg most milyen Aranylabdást igazolna? :lol: CR és Kaka már ott van, Messi pedig esélytelen, a többiek meg már visszavonultak, kivéve Owent, de ugye tujduk, h már ő is megjárta a Játékostemetőt.

Én a kiutat a Madrid számára Mourinho maradásában látom, de az is kell, h a Seggfejek ne ugassanak bele munkájába. Mourinho sztem jó úton jár egy viszonylag erős csapat felépítéséhez, már idén elég jók az eredményei. 5 pontra van csak a bajnokságban egy brutálisan erős Barcától, a kupában ott van a döntőben, a BL-ba pedig 2004 után ismét a legjobb 8-ba vezetheti brigádod. Miről beszélünk?

De legyen nektek igazatok! Zavarják el Mourinhot, jöjjenek a gyenge képességű bábedzők( mert egy igazán jó edző ugyanúgy nem fog tudni dolgozni, ha ilyen Baromarcúak belepofáznak a munkájába), költsetek el minden nyár 289 354 459 eurót, aztán sírjatok, amikor tavasszal megint kiderül, h most sem lesztek világverő csapat. Mi pedig majd jól szórakozunk, főleg 5-0-s El Clasico-kon. Bár már igazából nem tudok nevetni a madridon, inkább szánom őket, és a vezetőik hozzá nem értése kifejezetten zavaró hatással van az idegrendszeremre.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.24. 23:45:31

gergo9 írta:
Más:
Úgyahogy azért a Real beárazta magát Európa térképén.
Konklúzió: nem gondolom hogy a top5-ben helye van.
Ezt a csapatot mondjuk Londonban a Spurs cafatokra tépte volna, semmiféle ellenszerük nincs a szervezett középpályás védekezésre és támadásra.
Barca,Arsenal,Spurs,Bayern,Inter,MU és ha kiszabják Ancelottit akkor a Chelsea is esélyesebb ez ellen a Madrid ellen az más kérdés hogy innen minimum kettő távozik.
ezt eldönti a tavasz. a lyont egyébként kifelejtetted,mert könnyen lehet,hogy találnak egy gólt a bernabeuban és onnan már izzadós lesz. én 3 csapatra mondanám egyértelműen,hogy esélyesebb,mint a real: chelsea,mu,barca. spurs éretlen,inter cafatokban,arsenalnak sosincs egészséges csapata,bayern meg odahaza sem vitéz. egyébként lehetne itt taglalni,hogy kit szeretnénk esetleges továbbjutás esetén,de a kupáig mindenkit ütni kell,így azt mondom,csak ne a mu.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.02.24. 23:38:52

zsírosdeszka írta: Guardiolát is megnézném BÁRMELY MÁS csapat kispadján. Lásd pl.: Frank Rijkaard a Galatasarayba...Nem biztos, hogy más kispadon is úgy teljesítene.
Majd eljön annak is az ideje remélhetőleg sok sok év múlva. Addig viszont a kutyát sem érdekli.
De amennyire ésszel és intelligenciával éli meg ezt a játékot nem hiszem hogy nem lenne sikeres máshol.
Míg Guardiola jelenlegi stílusához zsenik kellenek , addig Zsozé eredményes focijához(?) 11 robot.
Mivel természetesen a robotok vannak többségben ezért sanszos hogy Zsozé több csapatnál érne el kiemelkedő eredményeket.
Persze olyan kompromisszum árán hogy azt a futballt nem nagyon lehet mutogatni 10 előtt.

Más:
Úgyahogy azért a Real beárazta magát Európa térképén.
Konklúzió: nem gondolom hogy a top5-ben helye van.
Ezt a csapatot mondjuk Londonban a Spurs cafatokra tépte volna, semmiféle ellenszerük nincs a szervezett középpályás védekezésre és támadásra.
Barca,Arsenal,Spurs,Bayern,Inter,MU és ha kiszabják Ancelottit akkor a Chelsea is esélyesebb ez ellen a Madrid ellen az más kérdés hogy innen minimum kettő távozik.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.24. 23:02:58

Egyetértek Boixossal. Pep élete az FCB, neki nem kell külön mondani, hogy "na fiam, nagy csapatot vettél kézbe, most adj bele apait-anyai". Neki genetikailag van kódolva a Barça-szerelem, más csapatot nem tudna ennyire lelkesen és szívből irányítani. Itt álma a munkahelye, máshol csak egy munkahely lenne.
Kép
Kép
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.02.24. 22:04:18

zsírosdeszka írta:
...
...
Ahogy Mourinhora igaz, hogy egy csapatnál sem marad hosszú ideig, úgy Guardiolát is megnézném BÁRMELY MÁS csapat kispadján. Lásd pl.: Frank Rijkaard a Galatasarayba...Nem biztos, hogy más kispadon is úgy teljesítene. 2 féle edzőtipus van. A SAF meg a Mou tipus. Nem hinném, hogy egyik könnyebb vagy elítélendőbb lenne a másiknál.
sztem pep majdnem 100%, hogy más brigáddal nem tudná megismételni a barcelonában eddig elért eredményeit, hogy a még előtte álló sikereket ne is említsem.
egyrészt ehhez kell egy ilyen csapat, mint a jelenlegi barca (másik ilyen nincs most sehol), plusz ennek az embernek a családja után/mellett az fc barcelona az élete, ő arra lett "kitalálva", hogy vezesse a barcát. ha "SAF típusú" lenne, sztem többé-kevésbe ugyanezt a szintet tudná hozni akár 20 évig is, persze ha az emberanyag is megengedi (ismerve a Klub utánpótlás politikáját, úgy gondolom, megengedné).
nagyon jó edző a zsé és több klubban is bizonyított, viszont pepnek ÖT olyan érve van vele szemben, amit más eddig még nem tudott felmutatni.
nekem ennyi elég és izgatottan várom a történet tavaszi folytatását.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.24. 22:04:10

Barcaforever írta:http://www.youtube.com/watch?v=B0tiqFyA_VU

A kis srác Barcás lehet!? :wink:

Örülök, mikor látni José igazi arcát, nem azt az állandóan kritizáló és bíráló másik énjét. :wink:
Küldtem volna neki egy bimbócsavart, ha nekem is szabogatja a fülemet. :D A marha cukrosbácsi. :lol:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése