Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 14:15:49

A helyzet iróniája, hogy pont a jó öreg Mateunak felejtettek el szólni Negreiráèk, ès az Atleti elleni "bajnoki döntőn" sikerült elvenni Messi szabályos gólját.
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b4591.html
Legalább volt annyi benne, hogy bocsánatot kèrjen :)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 14:03:05

szbsz írta:
2023.03.17. 13:37:03
Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 13:00:56
Lentebbi kommentemben taglaltam sok negatív Barcát èrintő esemènyt vagy nyilatkozatot, ami miatt egy átlagos Barca szurkolónak úgy tűnhet, hogy a La Liga ès annak vezetője az FC Barcelona ellen tevèkenykedik. Ezek csupán az utóbbi èv esemènyei. Ès akkor ha bebizonyosodnak a vádak, hogy az FC Barcelona a bírói szövetsèg katalán elnök-helyettesètől várta, hogy elősegítse a "semleges ítèlkezèst/megítèlèst", ami a hivatalos vád? Mire következtetnek ebből a spanyol/katalán/baszk nèpek?
Mivel Spanyolországban eleve nehezebb érvényesülni katalánként, érthető, hogy Rosellék nexust akartak szerezni a klubnak, nincs ezen nagyon csodálkozni való.

Inkább a kapcsolati tőke gyarapítása volt a cél, mintsem a tanácsadás amit szolgáltatásként kaptunk.

kb. mint amikor elmentem az egyik tanárom könyvbemutatójára, ami amúgy halál unalom volt előre tudtam és még a könyvet is megvettem utána, csak hogy lássa hogy arc vagyok. :mrgreen:
Szerintem is a bírák elemzése mellett az volt a cèl, hogy a jó öreg katalán Negreira szóljon pár jó szót a haverjánál az elnöknèk a csapat èrdekèben. Kèrdès mit tudnak vagy akarnak bebizonyítani. Mennyire akarnak belemenni a dolgokba, vajon kiderül e, mi lapult Manzano Realos szatyrában stb. Nagy valószínűséggel Tebas hozta nyilvánosságra az ügyet, (persze az adóhatóság vizsgálódott) az oszd meg ès uralkodj elven, hiszen a Real ès a Barca között nagy volt az összhang többek között a Liga ellenèben. Az UEFA-nak a szabályok szerint viszont elèg az indítèk a befolyásolásra, ahol nagyon nem èrdekli őket a katalán-spanyol ellentèt, annál inkább a Szuperliga ès a pènz, vagy annak kiesèse. A BL szezontól való eltiltás jó esèllyel 140+ milliós kiesès lenne, ami hatalmas mèlyütès. Persze gondolom utána Negreira zsarolta a klubot, hogy nyilvánosságra hozza a kis megállapodást. De hát a katalánok között is vannak "büszkesègek", mint az egèsz RCD Espanol jelensèg, vagy a "díszpolgár" Mateu Lahoz.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.17. 13:37:03

Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 13:00:56
Lentebbi kommentemben taglaltam sok negatív Barcát èrintő esemènyt vagy nyilatkozatot, ami miatt egy átlagos Barca szurkolónak úgy tűnhet, hogy a La Liga ès annak vezetője az FC Barcelona ellen tevèkenykedik. Ezek csupán az utóbbi èv esemènyei. Ès akkor ha bebizonyosodnak a vádak, hogy az FC Barcelona a bírói szövetsèg katalán elnök-helyettesètől várta, hogy elősegítse a "semleges ítèlkezèst/megítèlèst", ami a hivatalos vád? Mire következtetnek ebből a spanyol/katalán/baszk nèpek?
Mivel Spanyolországban eleve nehezebb érvényesülni katalánként, érthető, hogy Rosellék nexust akartak szerezni a klubnak, nincs ezen nagyon csodálkozni való.

Inkább a kapcsolati tőke gyarapítása volt a cél, mintsem a tanácsadás amit szolgáltatásként kaptunk.

kb. mint amikor elmentem az egyik tanárom könyvbemutatójára, ami amúgy halál unalom volt előre tudtam és még a könyvet is megvettem utána, csak hogy lássa hogy arc vagyok. :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 13:00:56

szbsz írta:
2023.03.17. 12:31:54
Ez egy hetes hír amit már kitárgyaltunk a hátország topicban (azt hiszem ott is te dobtad ezt be), szal akkor mik a fejlemények, mert gondolom azért linkelted be ismét?

Ne tarts semmit magadban, vírítsd a perdöntő bizonyítékokat, lehalgatott telefonokat, híd alatt elásott hullákat... :mrgreen:
Lentebbi kommentemben taglaltam sok negatív Barcát èrintő esemènyt vagy nyilatkozatot, ami miatt egy átlagos Barca szurkolónak úgy tűnhet, hogy a La Liga ès annak vezetője az FC Barcelona ellen tevèkenykedik. Ezek csupán az utóbbi èv esemènyei. Ès akkor ha bebizonyosodnak a vádak, hogy az FC Barcelona a bírói szövetsèg katalán elnök-helyettesètől várta, hogy elősegítse a "semleges ítèlkezèst/megítèlèst", ami a hivatalos vád? Mire következtetnek ebből a spanyol/katalán/baszk nèpek?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.17. 13:00:12

szbsz írta:
2023.03.17. 12:31:54
Ez egy hetes hír amit már kitárgyaltunk a hátország topicban (azt hiszem ott is te dobtad ezt be), szal akkor mik a fejlemények, mert gondolom azért linkelted be ismét?

Ne tarts semmit magadban, vírítsd a perdöntő bizonyítékokat, lehalgatott telefonokat, híd alatt elásott hullákat... :mrgreen:
Nem én dobtam be, a hozzászólásom alatt írtak a témában. A bízonyításra reagáltam, hogy bizonyítéknak nem is kell lennie ahhoz, hogy egy szervezet ellen vádat emeljenek. Érdekes is lenne, ha a bizonyítékkal kezdődne az eljárás.

A fejlemény annyi, hogy nem csak Bartomeu ellen emelnek vádat, hanem a klub mint jogi személy ellen is. Radásul nem csak 2016-2018 között zajlottak ezek a kifizetések, hanem a korábbi elnökségek idején is. Ők megússzák, Laporta és Gaspart is, mert számukra ez már elévült, őket tanúként hallgatják csak ki.

Ami meg a meccsel kapcsolatban fejlemény, hogy Pedri visszatérhet, amire nagyon nagy szükségünk lesz. Alig sikerült helyzeteket kialakítanunk az elmúlt meccseken.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 12:52:43

Troym írta:
2023.03.17. 11:15:54
Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 11:09:56
Komolyan mondom, hogy vicc az egèsz ez a spanyol helyzet. Egy megoldást látok, felvetni az ötletet, hogy az FC Barcelona kiválik a La Ligaból ès csatlakozik az angol vagy a francia ligához. Azután megnèzhetik a szponzorok, közvetítési jogokat megvásárolt cègek, vagy a katalán nèp válaszát az ügyben. Az bizonyos, hogy a hètvègi Clasicot megrendezik, kèrdès milyen hangulatban, ès mi lesz az utóhatása
Egyetértek, ráadásul pl a Ligue1 most is engedélyez ilyesmit, ott játszik a Monaco, Vaduz, luxembourgi csapatok is, de gondolom a PL se tiltakozna még egy bevételi forrás emelkedés ellen, márpedig biztos még nőne a nívója, ha a Bournemouth helyett a Barcelona lenne ott.
Mondjuk onnantól más politikai szintre kerülne a dolog, mert eggyel kevesebb dolog tartaná Katalóniát Spanyolországon belül.
Továbbra is azt mondom, egy blöfföt megèrne. Èn továbbra is szeretem a spanyol bajnokságot a viszontagságok ellenère, bár hol vannak már a règi időszakok Valencia, Szuper Depor, Sociedad Kovaciccal, Nihattal, Villarreal Forlannal, Riquelmevel stb. amiről igenis tehet Mr Tebas is. Nem szeretnèm ha a Barca kilèpne, de a fejlemènyek alapján nagyon egyoldalúan akarják elnyomni a Barcát, amire most van okuk (CVC meg nem kötèse, Szuperliga) ès lehetősègük is (Bartóèk munkássága, 480 milliós hiány, 1+ milliárdos tartozás stb.)
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.17. 12:31:54

Ez egy hetes hír amit már kitárgyaltunk a hátország topicban (azt hiszem ott is te dobtad ezt be), szal akkor mik a fejlemények, mert gondolom azért linkelted be ismét?

Ne tarts semmit magadban, vírítsd a perdöntő bizonyítékokat, lehalgatott telefonokat, híd alatt elásott hullákat... :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.17. 12:20:50

Nem zörög a haraszt...
Elkeserítő volna, ha ezek a vádak beigazolódnának, márpedig, egyre több jel is utal erre, amit korábban írtatok, és ezeket lassan tényként kezelhetjük.
Bartóéknak már a spanyol Csillagban kellene ülniük, de ehelyett vígan élik világukat.
Remélem, hogy a vasárnapi meccs nem erről fog szólni, nem politikáról, az esetleges büntetésről. De ez majdhogynem lehetetlen. 15 pontos levonás, vissza a másodosztályba, előre senki nem tudhatja, hogy mi lesz ennek a vége. Akár még felmentés is.
Verjük meg a Madridot vasárnap ,mást nem tehetünk.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.17. 11:15:54

Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 11:09:56
Komolyan mondom, hogy vicc az egèsz ez a spanyol helyzet. Egy megoldást látok, felvetni az ötletet, hogy az FC Barcelona kiválik a La Ligaból ès csatlakozik az angol vagy a francia ligához. Azután megnèzhetik a szponzorok, közvetítési jogokat megvásárolt cègek, vagy a katalán nèp válaszát az ügyben. Az bizonyos, hogy a hètvègi Clasicot megrendezik, kèrdès milyen hangulatban, ès mi lesz az utóhatása
Egyetértek, ráadásul pl a Ligue1 most is engedélyez ilyesmit, ott játszik a Monaco, Vaduz, luxembourgi csapatok is, de gondolom a PL se tiltakozna még egy bevételi forrás emelkedés ellen, márpedig biztos még nőne a nívója, ha a Bournemouth helyett a Barcelona lenne ott.
Mondjuk onnantól más politikai szintre kerülne a dolog, mert eggyel kevesebb dolog tartaná Katalóniát Spanyolországon belül.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.03.17. 11:14:26

Bob_Marley írta:
2023.03.16. 18:51:39
Szerintem innentől kezdve minden meccsünk döntő,mert ki tudja lehet pontlevonas lesz. A RM elleni mindig önmagában rangadó,de ez most szerintem több mint focimeccs,ez politika. Vádaskodások, van bizonyíték,nincs. Hasonló legkorre számítok mint anno Figo megjelenésekor. Abszolút egyik sarokban mi vagyunk,másik sarokban az egész spanyol futball,melynek egyik zászlóshajója a Rm. Hihgadtnak kell maradni,de érezni kell ennek a meccsnek a súlyát, ez most nem csak három ponton múlik,hanem megbecsulesen is.
Nem úgy volt eddig, hogy spanyolhonban ez az idő elteltével elévült? Lemaradtam valamiről? Nemzetközi szinten viszont még meg tudnak minket szorongatni?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 11:09:56

bence0330 írta:
2023.03.17. 10:05:50
Az a baj, hogy amíg Bartóék nem is tudom hány milliót fizettek egy dél-amerikai játékosmegfigyelőnek, simán elhiszem, hogy tényleg szimpla összeférhetetlenség volt, és csak egy túlárazott hülyeségért fizettek. Én megvárom az egész végét, mert ez nekem olyan, mint bármelyik bűntény, ha hamis vádaskodás volt, akkor az ugyanakkora szemétség majdnem velünk szemben, mint a bűn maga. Ha csak volt egy natúr összeférhetetlenség/nyerészkedés, akkor az előbbire azt mondom, hogy ciki, de azért nem egy főbenjáró bűn, ha nem történt semmi meccset befolyásoló tényező emiatt. Ha meg nyerészkedés, akkor az egyént büntesség meg, akár Bartóék, akár Laporta volt a bűnös. Nincs kedvem már követni, nyolc forrás nyolc dolgot mond, én kivárok.

Ha vissza akarom kötni a témát a topikhoz, akkor egy valamit biztosan le lehet szögezni, hogy Xavinak és az itt játszó srácoknak az égvilágon semmi köze az egészhez. (Laportának vagy van, vagy nincs, totál ellentmondó évszámokat olvasok mindenhol.) Semmit nem von le az érdemeikből, hogy az elmúlt egy évben töbször is szétalázták játékban és eredményben a Reált. Függetlenül a vasárnapi eredménytől. És amúgy tuti, hogy ez az egész ott van a fejekben.
Nehèz ügy. Ahogy ez az egèsz "spanyol helyzet" is. Itt is voltak akik egyetèrtettek a La Liga szabályaival (más fórumokon is), amiben lenne is ráció, ha önkènyesen egyik napról a másikra nem változtatnának a szabályokon.
-Gavi szerződèsènek regisztrálása. Tèli átigazolási szezon előtt regisztrálható, majd novemberben változtattak visszamenőleg a nyári átigazolási ablakig
-tulajdonrèszek eladása, nyártól már csak 5%-a fordítható a keretre, a CVC üzlet pontosan emiatt (is) köttetett meg, hogy a csapatok pènzhez jussanak, amivel fejlődni tudnak, ráadásul megmondják mire, de inkább mire nem költhetik a klubok a tulajdonuk eladásából származó bevètelt
-1 a 4-hez szabály kitalálása, módosítanak a bevètel 40%-ának a keretre fordítására, a tèli átigazolási szezonban már nem engedtèk igazolni a Barcát, ahogy nyáron sem, ha nem csókkentenek 200 millióval a bèreken
Konkrètan nemhogy átigazolást, a hosszabbításokat sem engedik
-Tebas tegnap mèg arról nyilatkozott, hogy mivel "Madrid szurkoló", a Realnak fog szurkolni a Clasicon, mert ha nyernek, akkor bármi lehet, csak 6 pont a különbség
Ma már azt nyilatkozta, hogy mióta a La Liga elnöke, nem szurkol egy csapatnak sem, a liga fejlődèsèèrt dolgozik
-A spanyol bírók mindig nagyon jól tevèkenykedtek nyilatkozatai szerint (Lahoz VB-ről visszatèrve ismèt 10+ lap, Atletico hivatalos panasza a Reál elleni kupa majd bajnoki meccsen, stb.), majd a Bilbao-Barcan elveszi a VAR a Bilbao gólját, hètfőn Tebas már arról beszèl, hogy felül kell vizsgálni a VAR bírók szakèrtelmèt
-Negreira ügy, ahol azt sugallja a bíróság, hogy a Barca a semleges ítèlkezèst várta a szóbeli megállapodástól
VS
Győzelmi prèmiumok fizetèse a Barca ellenfeleinek
Ajándéktárgyak biztosítása a bíróknak
Nyilatkozat, miszerint a bírók 90%-a Real Madrid szurkoló
Iturralde Gonzalez nyilatkozata, miszerint Perez bezárta egy szobába, hogy befolyásolja a munkáját, amiről hivatalos panaszt tett.
Persze a kommentemnek ne legyen vádaskodó fennhangja, hiszen mindenkit megillet az ártatlanság vèlelme, a Real Madridot, Tebast, az FC Barcelonat, mint ahogy Tebas múltkori nyilatkozatában
-A Barca szerinte nem követett el bűnt, de nem tesz jót a megítèlèsènek, hogy a vezetősèg mèg nem foglalt állást az ügyben hivatalosan, de a La Liga nem büntetheti az FC Barcelonat, hiszen visszamenőleg 3 èvet vizsgálhat, ezèrt jelentette az ügyet az UEFA-nak.
-Tegnapi reggel már arról beszèlt, hogy súlyos milliós büntetèst ès a második ligába száműzèst szabhatják ki.
Komolyan mondom, hogy vicc az egèsz ez a spanyol helyzet. Egy megoldást látok, felvetni az ötletet, hogy az FC Barcelona kiválik a La Ligaból ès csatlakozik az angol vagy a francia ligához. Azután megnèzhetik a szponzorok, közvetítési jogokat megvásárolt cègek, vagy a katalán nèp válaszát az ügyben. Az bizonyos, hogy a hètvègi Clasicot megrendezik, kèrdès milyen hangulatban, ès mi lesz az utóhatása
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.17. 10:05:50

Az a baj, hogy amíg Bartóék nem is tudom hány milliót fizettek egy dél-amerikai játékosmegfigyelőnek, simán elhiszem, hogy tényleg szimpla összeférhetetlenség volt, és csak egy túlárazott hülyeségért fizettek. Én megvárom az egész végét, mert ez nekem olyan, mint bármelyik bűntény, ha hamis vádaskodás volt, akkor az ugyanakkora szemétség majdnem velünk szemben, mint a bűn maga. Ha csak volt egy natúr összeférhetetlenség/nyerészkedés, akkor az előbbire azt mondom, hogy ciki, de azért nem egy főbenjáró bűn, ha nem történt semmi meccset befolyásoló tényező emiatt. Ha meg nyerészkedés, akkor az egyént büntesség meg, akár Bartóék, akár Laporta volt a bűnös. Nincs kedvem már követni, nyolc forrás nyolc dolgot mond, én kivárok.

Ha vissza akarom kötni a témát a topikhoz, akkor egy valamit biztosan le lehet szögezni, hogy Xavinak és az itt játszó srácoknak az égvilágon semmi köze az egészhez. (Laportának vagy van, vagy nincs, totál ellentmondó évszámokat olvasok mindenhol.) Semmit nem von le az érdemeikből, hogy az elmúlt egy évben töbször is szétalázták játékban és eredményben a Reált. Függetlenül a vasárnapi eredménytől. És amúgy tuti, hogy ez az egész ott van a fejekben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.17. 08:26:32

Borzalmasan gáz ez az egész, de véleményem szerint ebből még mindig nagyon nem egyértelmű, hogy bizonyítani tudnak bármit is ezekből a vádakból.

A tanácsadás a legmegfoghatatlanabb valami, hogyan bizonyítják, hogy nem volt teljesítés mögötte? A konkrét meccsek befolyásolását meg szintén bizonyítani kellene. Mondjuk ha találnak pénzmozgást Negreiratol a konkrét bíróknak, akkor már nagyobb baj lesz.

De anélkül szerintem ez megmarad összeférhetetlenség, valami formálisabb büntetés ezért, valamint hatalmas csorba a klub megbecsülésén. Mondjuk visszagondolva az elmúlt évtized spanyol bíráskodására, ha ezt vesztegetéssel sikerült kihozni akkor ez itt 'bevett' gyakorlat lesz kb minden klub részéről, hogy fizetnek 'védelmi pénzt' a bírói testületnek, mert nem tűnt fel sosem hogy különösebben pozitívan jöttünk volna ki a bíráskodásból teljes szezonokra vetítve....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.16. 20:56:47

Egyértelmű, hogy csak a teljesítményünkkel tudunk kiállni magunkért.

A bizonyítékos dolog érdekes, egyrészt azért, mert bizonyíték nem az eljárások legelején szokott előkerülni. A vádemeléshez nem is volt szükség bizonyítékra, a vádemeléshez bőven elég az is, hogy az ügyész meg van győződve arról, hogy törvényszegés történt. Bizonyítékra az eljárás megindításához szükség sincs. A baj pedig az, hogy már van. A kifizetéseket tényként kezelik. Ráadásul olyan amatőrök voltak, hogy még a látszatra sem adtak. Két cégnek mentek kifizetések, mindkettőt Negreira, a játékvezetői testület egykori alelnöke alapította, egyiknek 100%-os, másiknak 95%-os tulajdonosa. Még csak nem is használtak strómanokat.

A teljesítmény az egyetlen, amivel válaszolni tudunk, és legalább ebben megóvni a klub becsületét és jövőjét, hogy a klub sportszakmailag továbbra is egy vonzó célpont legyen a játékosok számára. Pedri visszatérhet a sérüléséből, amire nagy szükség lesz, mert mezőnyben, helyzetkialakításban nagyon gyengék voltunk az elmúlt meccseken. Még a Bilbao is többször találta el a kaput legutóbb.

https://edition.cnn.com/2023/03/10/foot ... index.html
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.16. 20:41:55

daffy írta:
2023.03.16. 19:02:22
Bob_Marley írta:
2023.03.16. 18:51:39
, ez most nem csak három ponton múlik,hanem megbecsulesen is.
Megbecsülést? Azt gólokkal nem szerzel. Bizonyítékok nélkül ilyen szervezetek nem pereskednek. Itt egyetlen kérdés van szerintem,mégpedig kell-e az bárkinek is,hogy elmeszeljék a bűnösöket vagy bizonyos dolgokért cserébe becsukja a szemét mindenki.
Ezt úgy értem,hogy szerintem 15 pont a max amivel számolni kell, s bele lehet kapaszkodni a Juve esetébe. S a megbecsülés annak szól,hogy a pályán ha kivivjuk nagy pont különbséggel a bajnoki címet,akkor azt nehéz lesz elvenni és a kupa a helyén marad.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.16. 20:38:42

Bob_Marley írta:
2023.03.16. 18:51:39
Szerintem innentől kezdve minden meccsünk döntő,mert ki tudja lehet pontlevonas lesz. A RM elleni mindig önmagában rangadó,de ez most szerintem több mint focimeccs,ez politika. Vádaskodások, van bizonyíték,nincs. Hasonló legkorre számítok mint anno Figo megjelenésekor. Abszolút egyik sarokban mi vagyunk,másik sarokban az egész spanyol futball,melynek egyik zászlóshajója a Rm. Hihgadtnak kell maradni,de érezni kell ennek a meccsnek a súlyát, ez most nem csak három ponton múlik,hanem megbecsulesen is.
Érdekes, hogy mindenki fel van háborodva a korrupción, pedig nyílt titok, hogy jelen van a sportban, ahogy egyébként az élet minden területén.
Ha lesz büntetés az biztos nem néhány pont levonása lesz, annál komolyabbnak kell lennie. Kizárás nem tenne a jót a spanyol bajnokságnak.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.03.16. 19:02:22

Bob_Marley írta:
2023.03.16. 18:51:39
, ez most nem csak három ponton múlik,hanem megbecsulesen is.
Megbecsülést? Azt gólokkal nem szerzel. Bizonyítékok nélkül ilyen szervezetek nem pereskednek. Itt egyetlen kérdés van szerintem,mégpedig kell-e az bárkinek is,hogy elmeszeljék a bűnösöket vagy bizonyos dolgokért cserébe becsukja a szemét mindenki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.16. 18:51:39

Szerintem innentől kezdve minden meccsünk döntő,mert ki tudja lehet pontlevonas lesz. A RM elleni mindig önmagában rangadó,de ez most szerintem több mint focimeccs,ez politika. Vádaskodások, van bizonyíték,nincs. Hasonló legkorre számítok mint anno Figo megjelenésekor. Abszolút egyik sarokban mi vagyunk,másik sarokban az egész spanyol futball,melynek egyik zászlóshajója a Rm. Hihgadtnak kell maradni,de érezni kell ennek a meccsnek a súlyát, ez most nem csak három ponton múlik,hanem megbecsulesen is.
Kép
Kép
Kép
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.03.16. 14:07:26

2018 óta nem nyertünk Classicot a Camp Nouban (mondjuk akkor pont 5-1-re azt hiszem.)
Tudom, hogy minden meccs 3 pont de ez tűnik a szezon hátralévő részének legfontosabb meccsének. Még akkor is ha bejutunk a kupa döntőbe. Most tényleg eldőlhet a bajnokság.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.03. 16:41:58

Atlantis írta:
2023.03.03. 14:46:28
Nincs ebben a nyilatkozatban semmi botrány. Ő az ellenfél edzője, ennek megfelelően nyilatkozott, ez az Ő nézőpontjuk.
Mondjuk jobbak voltak, Mondric-nak már a második percben volt egy hatalmas helyzete. És több másikat is csúnyán elhibáztak, ami máskor bejött most nem. Nekünk előre már a döntetlen is jó eredménynek számított volna. Inkább lélektanilag van jelentősége a győzelemnek. Amint Vinicius megenged magának, azt nem mindenhol díjaznák. De hát volt már nekik Pepe-jük és Ramosuk is. Ja és mostanában ennek a classiconak volt igazán meg a hangulata.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.03. 16:19:46

Chino írta:
2023.03.03. 10:08:10
Bakker ez az Ancelotti nyilatkozat valami botrány.
Őt is meg lehet érteni, a hírek szerint az idény végén nyugdíjba megy, és könnyen lehet, hogy semmit nem nyernek.
Valahogyan el kell terelnie a szurkolók figyelmét az ötlettelen, fantáziátlan játékról. Asensio kivételével az összes támadójuk a pályán volt, köztük az önjelölt Év játékosa, de egyetlen épkézláb helyzetet nem bírtak összehozni. Ebben a szezonban már nem először.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 15:45:57

Chino írta:
2023.03.03. 10:08:10
Bakker ez az Ancelotti nyilatkozat valami botrány. Csak pár gyöngyszem:

"A Barcelona nem érdemelte meg a győzelmet, és ez nyilvánvaló. Ez a vereség nem okoz semmilyen utóhatást, mert elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel."

„Nem volt túl sok lehetőségünk, de védekezésben és gyors tempóban játszva ez volt a Madrid egyik legjobb meccse. A Barcelona nagyon mélyen védekezett, nekünk pedig nehézségeink voltak az átmenetekkel. Jól irányítottunk, de nem lehet mindig átmenetekben játszani. Nem engedtük, hogy a Barcelona úgy játsszon, ahogyan akar, és ez jó nekünk. Ezt kell megismételnünk a visszavágón is.”

"Nem engedtük a Barcelonának, hogy a meccs egyetlen pillanatában is megtartsa a labdát, és ez nem érdemtelen”.
Ezt nagyon ironikus egy olyan BL győzelem után nyilatkozni ahol szinte minden párharcban jó 5-10 percig volt jobb a RM és így jutott tovább, akkor az is érdemtelen?Adja vissza a trófeát akkor :mrgreen:


Annak hogy fejlődünk talán legnagyobb indikátora és dícsérete az az hogy a legnagyobb rivális eszméletlenül frusztrált lesz tőlünk, mind a pályán mind a nyilatkozatokban.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 14:46:28

Nincs ebben a nyilatkozatban semmi botrány. Ő az ellenfél edzője, ennek megfelelően nyilatkozott, ez az Ő nézőpontjuk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 13:45:03

Nagyon vakon van az öreg, ha teljes csapattal lépünk pályára, más a meccs. Mindenesetre Xavival vertük őket már alázva (4:0, 3:1) meg most úgy is, hogy odaadtuk a labdát. Ha már dominanciáról beszélgetünk, speciel a szuperkupa döntőn bemutatott focinktól nagyon messze voltak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 10:43:08

Ja, ezért én sem marasztalnám el. Viszont remélem nem kergetik magukat olyan illúzióba, hogy ez lesz az átlagos meccskép. :D Lesz itt még alázás a közeljövőben, meg olyan, amikor másfél percig nem érnek labdához. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése