Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.10. 10:01:06

Más: A Real komolyan érdeklődik Cesc iránt?
Mi a fenének kéne oda? Annyi középpályásuk van h egymáson esnek át. Így is van 3 irányító a keretben(Kaka,Özil,Canales-utóbbi tuti el fog kallódni). Azonkívül is van 2 vkp posztra összesen 5 emberük. Nemtom Fabregast hova tudnák oda besuvasztani. Így is Özillel gondok lesznek, mert hiába jobb mint Kaka, a brazil fog játszani. Bár ha belegondolok, inkább adjanak ki Cescre 60 millát, minthogy vegyenek végre legalább 1 épkézláb védőt, mert a jelenlegi védelmük kb annyi ér mint a mi cserepadunk.
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.10. 08:55:56

maki írta:
daffy írta: és még egy kérdésem lenne a keret fizetését illetően: nagyságrendileg milyen pénzeket keresnek a játékosok? értem ezt úgy,hogy itt egy világverő csapat,a történelem talán legjobbja. ez a fizetéseken is érződik(és ezért jön pl a mezszponzor) vagy átlagos a bérezés?
A bónuszokról nem tudok nyulatkozni, de nem olyan régen közölték a 2009-2010-es TOP 50 fizetést.
http://www.premiershipticketsonline.com ... s-2009-10/
Ez a lista sajnos rossz. Ibra nem keresett többet mint Messi. Ugyanakkor Alves fizetése véletlenül se 7 milla volt, hiszen most kínáltak neki vmivel jobb szerződést, amivel egy szinten lenne a fizetése a Valdes-stb sorral. Tehát ez a lista teljesen rossz. Emiatt nem is kerestem hasonló listát, hiszen rendszerint a bulvársajtó állítja ezeket össze és ugyan vannak valós adatok, de meggyőződésem h a mi pontatlan listáink is pontosabbak ezeknél. Pl az nem titok h Valdes és társai ugyanannyit kapnak +-fél milla, míg az hivatalos h Valdes 6ot kap.

Szerk: egy másik méretes baromság a listán: Toni ugyannyit keresett a Romában mint Totti- ez is hülyeség. Ott soha senki nem keresett annyit mint Totti, még közel se. Talán De Rossi az egyetlen, akinek a közelmúltban hasonlóra emelték a fizuját.
A Fifa egy szégyen
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.02.10. 08:51:22

daffy írta: és még egy kérdésem lenne a keret fizetését illetően: nagyságrendileg milyen pénzeket keresnek a játékosok? értem ezt úgy,hogy itt egy világverő csapat,a történelem talán legjobbja. ez a fizetéseken is érződik(és ezért jön pl a mezszponzor) vagy átlagos a bérezés?
A bónuszokról nem tudok nyulatkozni, de nem olyan régen közölték a 2009-2010-es TOP 50 fizetést.
http://www.premiershipticketsonline.com ... s-2009-10/
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.10. 08:48:43

daffy írta:
noname írta:...
nem feltétlenül neked címezném,de akár Te is reagálhatsz rá,ha tudsz:
Milyen bónuszokat és prémiumokat fizetett ki a barca az utóbbi 2-3 évben? ez engem nagyon érdekelne,hátha fel tudtok világosítani,hogy közelítőleg milyen összegekről van szó. és még egy kérdésem lenne a keret fizetését illetően: nagyságrendileg milyen pénzeket keresnek a játékosok? értem ezt úgy,hogy itt egy világverő csapat,a történelem talán legjobbja. ez a fizetéseken is érződik(és ezért jön pl a mezszponzor) vagy átlagos a bérezés?
A prémiumokról nincs pontos adatom, de a triplázás évében kb 1 millió euró volt játékosonként. Ha nem tévedek 300-300-400 ezer elosztásban.
A fizetések igen nagyok. Messi ha minden igaz 12 millát keres, ami érthető is, Villa, Pique, Busquets,Puyol és Valdes kb 6ot. Míg Xavi és Iniesta valahol a 2 közt(asszem 8-9 milliót).Tehát a fizetések igen magasak. ehhez még hozzájön h ha sikerül megegyezni Alvessel, az újabb 6 milliós fizu lesz. A többiek(Abidal, Keita, stb) ha minden igaz vmivel kevesebbet keresnek, de mindenkinek legalább 1 millás fizuja van, aki hivatalosan az A-keret tagja.
A bérezés nálunk a legmagasabb a világon. Talán a szűk keret, illetve a közelmúlt nagy sztárigazolásai miatt egyes csapatok már megelőztek minket(Chelsea, City, Real), de átlagban nyilvánvalóan a mi játékosaink keresnek a legtöbbet. Az idei prémiumokról nem tudok semmit, de feltételezésem szerint most is kb 1 millió lehet fejenként, ami kb 20 millát jelentene triplázás esetén.

UI: a Realnál mi a helyzet?? Ott ha jól tudom a mi 6 millás átlagunk helyett kb 4 milla az átlag, Kaka és CR a kiemeltek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noname 2011.02.10. 08:51:54-kor.
A Fifa egy szégyen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.10. 08:35:07

noname írta:...
nem feltétlenül neked címezném,de akár Te is reagálhatsz rá,ha tudsz:
Milyen bónuszokat és prémiumokat fizetett ki a barca az utóbbi 2-3 évben? ez engem nagyon érdekelne,hátha fel tudtok világosítani,hogy közelítőleg milyen összegekről van szó. és még egy kérdésem lenne a keret fizetését illetően: nagyságrendileg milyen pénzeket keresnek a játékosok? értem ezt úgy,hogy itt egy világverő csapat,a történelem talán legjobbja. ez a fizetéseken is érződik(és ezért jön pl a mezszponzor) vagy átlagos a bérezés?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.10. 08:17:03

Mindamellett a tartozások listát se ártana néha nyilvánosságra hozni, hiszen ha nem tévedek, abban is a Real vezet. Mondjuk komoly verseny van az angolokkal(ha nem tévedek MU-nak is tetemes a tartozása), de utánuk mi is ott vagyunk valahol az élen. Valahogy nem is bánom h végre egy spórolósabb vezetőségünk van. Már most nyáron is alig költöttünk(20-30 milla közt), jövő nyáron pedig alighanem több lesz a bevétel, mint a kiadás(Ibra 24, Caceres kb 8-10, Hleb, Henrique- belőlük is befolyik vmennyi, ráadásul Bojan helye is bizonytalanabb napról napra, ő is ér 10et, míg mindössze cserecsatárt lehet érdemes hozni, aki bőven kitelik a befolyt összegből), ehhez még hozzájön a mezszponzor, ami úgyszintén nagy plusz. Összeszámolva előző évekhez képest 2 év alatt rengeteget spórolunk, mindamellett a csapat ugyanolyan erős(35 mezszponzorból, legutóbbi nyáron 25 milla költekezés a szokásos 60-80 helyett, most nyáron úgyszintén-kivéve ha jön Cesc). Ez akárhogy számolom kb 100 milla + a szokásoshoz képest. Jól jön még ez nekünk.
A Real nagyon szórja a pénzt évről évre és a pénzük túlnyomó része kölcsön, főleg, hogy az új sztárokkal(a hisztis, Kaka, stb)alaposan megnőttek a fizetések, így a nyereség se lesz annyi mint általában. Pereznek sztem eléggé öngyilkos a taktikája. Lehet h szépen mutatnak a nagy bevételek, de a kiadások megnőttek, a keret túl bő és sok kölcsön volt az utóbbi időben. Előbb utóbb rászakad az ég a Realra, ez biztos. Nyáron megint sokat akarnak költeni, nyilván kölcsönből. Kíváncsi vagyok mi lesz majd a következő elnökválasztásnál. Egyáltalán nem lepne meg, ha sokkal rosszabb lenne a helyzet, mint nálunk(bár azért Rossel könyvelői is ügyesek).
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.10. 08:12:31

daffy írta:a fizetési sapka bevezetését talán a barca érezné meg a legjobban. a kezdő 80%a mehetne máshova vagy ingyen játszhatna
egyébként számomra meglepő az arsenal és a stuttgart helyezése is. az arsenalé azért,mert sosincs pénzük,a stuttgarté pedig a "remek" szereplésük miatt,hogy így is ilyen pénzt hoznak :shock:
Talán igen talán nem (talán talán :lol: )!Hosszabb távon mindenféleképpen jó lenne, még ha biztos, hogy megsínylené a csapat, de ezt a rengeteg pénzt nem tudjuk kigazdálkodni!És ez semmi jóhoz nem vezet, hogy növekednek a játékosok bérei + az átigazolási díjaink is!10-15 évvel ezelőtt el nem tudtam volna képzelni, hogy valaha 40 milliót adunk egy játékosért…..Eljön még az idő mikor még a csapatok neveit is elfogják adni, na az lesz a vég, de a pénz nagy úr!
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.10. 08:03:31

Bob_Marley írta:
Számomra ebben mindig az az érdekes (mert hát a sorrend évek óta szinte ua.), hogy a Bayern 4ik!Én ebből a szempontból nagyon becsülöm a német klubbot, mert gazdaságilag nagyon jól működik!Nem szórják a pénzt az átigazoláskor!És látható is 7,2%os többletet mutat a tábla tavalyhoz képest!A többi csapatra ez nem mondható el, megmondom őszintén egyszer nagyon örülnék, ha végre bejönne egy „fizetési sapka” szerű szabály, mert ez a mérhetetlen pénz költés semmire nem vezet!Ez a kinek van nagyobb f..sza (pénze) átigazolások terén elég szánalmas!Persze itt a bevételekről van szó, de a kiadások terén is hasonló lenne a lista, csak 1-2 csapat cserélődne Bayern-City pl….

szerk: azért furcsa, hogy az Internazionale csak 9-ik...Bár lehet ebben a Camorra keze is benne van...
a fizetési sapka bevezetését talán a barca érezné meg a legjobban. a kezdő 80%a mehetne máshova vagy ingyen játszhatna
egyébként számomra meglepő az arsenal és a stuttgart helyezése is. az arsenalé azért,mert sosincs pénzük,a stuttgarté pedig a "remek" szereplésük miatt,hogy így is ilyen pénzt hoznak :shock:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.10. 07:54:48

Számomra ebben mindig az az érdekes (mert hát a sorrend évek óta szinte ua.), hogy a Bayern 4ik!Én ebből a szempontból nagyon becsülöm a német klubbot, mert gazdaságilag nagyon jól működik!Nem szórják a pénzt az átigazoláskor!És látható is 7,2%os többletet mutat a tábla tavalyhoz képest!A többi csapatra ez nem mondható el, megmondom őszintén egyszer nagyon örülnék, ha végre bejönne egy „fizetési sapka” szerű szabály, mert ez a mérhetetlen pénz költés semmire nem vezet!Ez a kinek van nagyobb f..sza (pénze) átigazolások terén elég szánalmas!Persze itt a bevételekről van szó, de a kiadások terén is hasonló lenne a lista, csak 1-2 csapat cserélődne Bayern-City pl….

szerk: azért furcsa, hogy az Internazionale csak 9-ik...Bár lehet ebben a Camorra keze is benne van...
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.10. 07:37:51

Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.09. 12:30:12

daffy írta:az AS szerint wenger 30 milliót adna pepéért. egyrészről jó utat kívánok neki,másrészről viszont :D :D
wenger 30 millióból inkább vesz 10 fiatalt és az egyikük "majd beérik".
Azért Wenger sokat hülyült, de itt még nem tart. :P ...Remélem!

Más: komolyan mondom, már unom a sok CR vs Messi összehasonlítást. A Messi fanok folyamatosan év közben mondjuk a magukét, a CR fanok meg akkor zendítenek rá, amikor a 2 játékos egymás ellen játszik(most is sokan fényezik CRt). Már egyszerűen unalmas az egész. Nekem mindig is Messi lesz a jobb, mert nagy meccseken is bizonyít, illetve ami még fontosabb, az is számít, hogy milyen ember az illető. Mindemellett nem érzek semmi neurózisos kényszert arra h időnként ezt feltétlenül alátámasszam vmi ostoba szövegeléssel v statisztikával.
A Fifa egy szégyen
Biggie.Smalls
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.08.22. 12:14:35

2011.02.09. 12:26:20

Én személy szerint naon nem szeretem Cr-t de elismerem h fantasztikus játékos naon gyors jol cselez gol erős és hihetetlen rugo technikája van az biztos...de csak madridban tartják jobbnak messinél.. a madrid legendája is messit tartja jobbnak...ami messit lényegesen ronaldo fölé emeli az az alázat a csapat és a játék iránt ami ronaldoban nincs meg...Messinek jo esélye van h a történelem legjobbjává váljon...Hihetetlen boldog vagyok h két ekkora klasszis versengését nézhetem hétről hétre...30 év mulva is emlegetni fogják ezeket az éveket!
Visca el BARCA Visca el Catalunya!
Real Madrid-Fc Barcelona (2-6)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.09. 11:52:29

az AS szerint wenger 30 milliót adna pepéért. egyrészről jó utat kívánok neki,másrészről viszont :D :D
wenger 30 millióból inkább vesz 10 fiatalt és az egyikük "majd beérik".
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.09. 11:35:01

Nemrég volt egy videó arról, hogy egy barcelonai turista a Bernabéuban fújta a Barça himnuszát. Na a másik oldal sem marad el, bár ő nem olyan aspektusból, mint barcelonai kollégája, de szintén merész. :D

http://www.soccerclips.net/videos/madri ... l-clasicoo
Kép
Kép
Kép
fir3bird
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2008.01.14. 00:45:06

2011.02.08. 00:43:30

,,Cristiano megtehet egy szívességet: tanulnia kellene a világ legjobb játékosától, Messitől; és mielőbb befejeznie ezt a stricis mentalitását. Teljesen elfelejtette, honnan érkezett ide, és mindenfajta alázat hiányzik belőle. Minden hétvégén megcsinálja a problémákat a megmozdulásaival, a gesztusaival, az agressziójával, a fennhéjázásával.. A viselkedéséből adódó ellenszenv pedig nem csak őt, hanem az egész Madridot érinti, olyan játékosok is rossz fényben tűnnek fel, akik egyébként nem ilyenek, vagy legalábbis nem ennyire.Most már ideje lenne elgondolkodnia a Madridnak, miért van az, hogy a Barcelonát éltetik, bármerre jár, a Realt pedig kifütyülik. Ha nem jönnének rá, elmondom szívesen. Amikor a Barcelonát megtapsolják idegenben, az azért van, mert olyan játékosok öltik ott magukra a gránátvörös-kék mezt, mint Iniesta vagy Messi. Nos, ők nem csak a pályán nagyok, hanem azon kívül is, legalább annyira. Az emberek ezt tudják, az ovációjuk pedig ennek köszönhető. Minden tisztelet az övéké. A Madrid pedig nem részesül ilyen fogadtatásban sosem, például azok miatt a dolgok miatt, amiket nálunk is csináltak most vasárnap.”
nagyrészt sajnos igaza van, de vicces, hogy pont ő pofázik egy ilyen meccs után, ahol a csapat szurkolói és a játékosok is elég szánalmasak voltak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.02.07. 20:57:36

espa11 írta:Csak azt nem értem,ha nem szándékos miért fordít hátat a labdának?
Szerintem megfordult a fejében a lehetőség,és bejött.
Igen. Amúgy miért fordult volna meg? Félt, h agyoncsapja a labda, mint a kisgyerekek? :lol: Nem hiszem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.07. 19:46:05

Tudjátok,mert közismert a fórumon,hogy hogy viszonyulok Céhez, de ez szerintem is tudatos volt tőle. Nézte a labdát,úgy is lépet,majd megfordult.
A meglepődöttség annak szólt,hogy bejött neki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
espa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.12. 15:06:05

2011.02.07. 19:17:41

Ne mondjátok már hogy az nem volt szándékos Shocked
Ronaldo a világ egyik legjobb focistája (MESSI UTÁN Razz) és ez ő megcsinálhatja amit láttunk a videón. Szerintem ez szándékos volt. Nézd meg a lépéseit, mármint a lábát. Sokat elárul, hogy azt már előre eltervezte.
Teljesen egyetértek, ezt láttam én is. Csuda dolgokat tudnak ám művelni ezek a játékosok,gondoljátok el edzésen,brahibol mik mehetnek.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.02.07. 19:15:26

Igen 100% hogy szandekos volt,annyi az egesz,hogy o is meglepodott,hogy sikerult.
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.02.07. 19:12:27

Ne mondjátok már hogy az nem volt szándékos :shock:
Ronaldo a világ egyik legjobb focistája (MESSI UTÁN :P) és ez ő megcsinálhatja amit láttunk a videón. Szerintem ez szándékos volt. Nézd meg a lépéseit, mármint a lábát. Sokat elárul, hogy azt már előre eltervezte.
KépKép
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2011.02.07. 19:04:41

CR egész végig a labdát nézte, el kell ismerni ez totál szándékos megmozdulás, zseni a srác.
Amúgy nem az, hogy nehéz lenne kivitelezni, hanem hogy ki az az állat akinek ez eszébe jut...
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2011.02.07. 19:04:38

Igen, amikor délelőtt láttam egyből ez volt a véleményem nekem is, ha csak a lábát nézed egyértelműen látszik, hogy nem számított rá, mert ha valakiről le akarsz fordulni, akkor azt nem így teszed.

Ettől függetlenül szép volt.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
espa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.12. 15:06:05

2011.02.07. 19:03:29

Csak azt nem értem,ha nem szándékos miért fordít hátat a labdának?
Szerintem megfordult a fejében a lehetőség,és bejött.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.02.07. 19:00:22

TiTiHenry írta:Tudom ,hogy elvbol fuuuj,de azert na http://nepsportv.blog.nepsport.hu/archi ... eesernyoz/
ilyet ritkan latunk 8)
Egyetértek daffyval, szerintem sem volt szándékos, de attól még jól néz ki. Messze van ez a Ronaldinho féle háttalpassz, vagy ide nézek oda rúgom féle megoldásoktól.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.07. 18:58:12

Ilúvatar írta:
TiTiHenry írta:Tudom ,hogy elvbol fuuuj,de azert na http://nepsportv.blog.nepsport.hu/archi ... eesernyoz/
ilyet ritkan latunk 8)
kár hogy les lett ebből, pedig szép műveletsor volt
a kár az,hogy nem volt szándékos,látszik a mozgásán és a reakción
Válasz küldése