Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.03.12. 16:50:51

Bányász írta:"Ha egyetlen pontot is elveszítünk, oda a bajnokság."
Úgy legyen :twisted:

Egyébként ha a szerdai BL meccset követő vasárnapi bajnokit követő hétfői edzés után két héttel később játszik BL-meccset követő kupadöntőt a Barcelona, az előnyösebb, mintha keddi sajtótájékoztató utáni csütörtöki reklámfotózás követő szombati bajnokihoz 3 hétre sérül le CR? :P
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.03.12. 16:46:15

Hát most már elég nehéz is lenne komolyan venni Mourinhot. Valahogy neki sem tett jót a Realnál eltöltött idő, kicsit meghülyült ő is vagy nem tudom mi van vele. Annyira pitiáner nevetséges kifogásai, indokai vannak. Eddig csak simán beképzelt pökhendi ember volt, de most már egyre gyerekesebb szintre süllyed.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.03.12. 16:34:05

Vergődik az öreg, nem találja a fogást Guardiolán. Nem igazán kell vele foglalkozni, akinek kis esze van nem is veszi komolyan.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.03.12. 16:32:27

Újabb Mou gyöngyszem :D
A menetrend a Barcelona kezére játszik – jelentette ki a portugál mester. – A csapat ugyanis a keddi Bajnokok Ligája-meccse után vasárnapig pihenhet, csak akkor játszik az élvonalban, míg nekünk a szerdai BL-találkozónk után szombaton nagyon kemény ligamérkőzésen kell helyt állnunk. Nem egyenlőek a feltételek, nem egyenlőek a szabályok, a versenykiírás nem igazságos. Ha egyetlen pontot is elveszítünk, oda a bajnokság."

Mivel most volt kis időm így azt határoztam,h megszámolgatom ki mennyit pihenhetett eddig.Nem állítom,h pontosak az adataim és nyilván nem csak erről van szó(azaz gondolom Mourinho azért is sír mert,h esetleg a rangadók között nem pihennek annyit vagy nem tudom) meg a válogatott meccsek idejét is pihenőnek vettem(nem akartam nagyon belemélyedni) de érdekes adat jött ki.

Az 1 fordulótól a 29. fordulóig számolva(Barca - Getafe,Atma - Real) a csapatok ennyit pihenhettek/hetnek:

Real Madrid 159 nap
Barca 157 nap

:)

Az meg egy másik kérdés,h a szuperkupa miatt a Barca hamarabb kezdte az évet meg,h a Vb miatt a csapat egy jelentős része többet melózott a nyáron...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bányász 2011.03.12. 17:01:07-kor.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.03.12. 16:05:27

noname írta:Nehéz meccsnek néz elébe a Real.
Valóban a Hercules eddig 3 gólt rúgott idegenben ebből kettőt nekünk a maradék egyet meg szépen beosztották 12fordulóra. Sima.
De különösebben nem érdekel mit játszik már a Madrid 7pont előny több mint kényelmes és ez még nőni is fog véleményem szerint a klasszikusig.
Mi meccsünk miatt sem aggódnék lendületből behúzzuk, Sevilla nincs igazán formában ellenünk meg általában igazi [auto_cenzúra] van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.12. 16:03:08

Nem tudom, h milyen arányban, de biztos vagyok benne, h midn2 csapat győzni fog.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.03.12. 16:00:54

noname írta:...addig a Hercules a nagycsapatoknak a lehető legkellemetlenebb ellenfél az egész jól szervezett védelem miatt, illetve Trezeguet és Valdes miatt.
Egyik Realos osztálytársamtól azt hallottam, hogy Trezegól nem játszik ellenük valamiért.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.03.12. 15:53:41

Nehéz meccsnek néz elébe a Real. Míg a Sevilla tradicionálisan gyenge ellenünk(a pocsék védelmük miatt), addig a Hercules a nagycsapatoknak a lehető legkellemetlenebb ellenfél az egész jól szervezett védelem miatt, illetve Trezeguet és Valdes miatt.
Sima győzelmet várok a Sevilla ellen és igencsak nyögvenyelős Real-meccset, főleg, hogy az ő eszük a BL-en jár, mi pedig felszabadultak lehetünk.
A Fifa egy szégyen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.11. 15:50:26

-------------Casillas-------------
Ramos---Pepe--Garay---Marcelo
--------Lass------Alonso----------
Di Maria-----Özil------Benzema
------------Adebayor--------------

hétvégére egy ilyet tippelek. otthon a herculest gólokkal kell verni. benzema jó helyen lenne ebben a felállásban,ami nagyon sokat számított az előző meccsen is. tippem: 3-0.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.03.10. 17:05:02

Cali írta:Raul hamarabb jutott a BL-ben 8 közé, mint a Real.. :D
A tavalyi Robben-Sneijder döntőnél nehéz nagyobb égést elképzelni, de ha nem mennének tovább, sztem ez überelné

(bár nálam még mindig Morientes 2004es teljesítménye vezet e tekintetben)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.03.10. 16:55:32

Cali írta:Raul hamarabb jutott a BL-ben 8 közé, mint a Real.. :D
Nem tartom kizártnak egyébként hogy a sors összehoz egy Schalke-Realt. Általában így szokott ez lenni. Na de nem előlegezem meg nekik a továbbjutást! :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.03.10. 00:09:52

Raul hamarabb jutott a BL-ben 8 közé, mint a Real.. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.03.08. 16:37:27

Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.03.08. 10:23:04

daffy írta:az első gól nagyon szép volt,akár csak az első félidő. cr nem hiányzott. most hogy sérült,végre volt csapatjáték. kicsit úgy érzem,hogy cr hasonlít lebron james-re. szeretné mindkettő eldönteni a meccset és ez gyakran a csapatjáték rovására megy. ronaldo túl sokat vállal,sokkal többet,mint amennyit tud(nem tudom pontosan kifejezni magam. talán nem olyan jó játékos,mint amennyire megpróbál annak tűnni). nagyon sok akció elakad rajta. dobálja magát,a cselei gyakran nem jönnek be. ennek ellenére sokszor viszi a hátán a csapatot és fontos láncszem,de amíg nem adja lejjebb az igényeit,nem lesz foci madridban. meggyőződésem,hogy ha meccsenként nem 10szer lőne kapura,sokkal élvezhetőbb meccsek lennének. benzema a helyére került,a vonal mellé. ott a leghasznosabb,de az nagyon látszik,hogy a csapatban normális ék nincs.(kaka<-->pato).
Nagyon egyet értek veled.Egyértelmű,hogy nem lehet eltávolítani a csapatból,mert óriási potenciál van benne,de ezzel a hozzáállással nem tud egységesen mozogni a csapatban,úgy hogy az a Realnak legjobb legyen.Még mindig azt mondom valami nem stimmelhet a háttérben nála.Néztem az első gól ütáni örömöt,és ilyen nincs hogyha CR veri be a zsugát.Ez szerintem sok mindent elárul a cspatban a szerepéről!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.03.08. 10:09:26

daffy írta: egy kérdés. ha capello lenne az edzőtök, mennyi időt adnál neki? hozna a csapatba lampardot meg gerrardot,a védelembe pedig carraghert. lehet,hogy bl-t nyerne,de nyugodtan néznéd?
Tudom, hogy nem nekem szól, de azért reagálnék rá:
Szerencsére nem vagyunk Capellora "rászorulva". Ha most jönne Pep helyett (akármi miatt), az már nekem visszalépésnek számítana. Nem csak mert azt a stílust nem kedvelem, de ilyen eredményesen se biztos hogy tudná irányítani a csapatot. Ilyen favágókat meg ha épelméjű a vezetőség semmi képen se vesznek meg.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.03.08. 10:06:55

Benzema, Demária, Öccil, Kedira, meg van még pár, őket nem tartom MINDEN TÉREN-FRONTON tapasztalt és kiforrott játékosoknak. Hangsúly a szinteken van, ne mondd h a Lyon, Benfica, Bayern(na jó ez lehet kivétel is akár), azt a szintet képviseli úgy általában mint amit egy RM-nak kéne.
daffy- Félreértesz. Teljesen jogos a szurkolók indulata és elvárásai, én a vezetőség hozzá nem értését próbáltam hangsúlyozni. Értem, h a szurkolók is először egy szépen játszó csapatot látnának szívesebben és ebből következzenek az eredmények, de ez nálatok úgy látszik nem megvalósítható, tényleg nem tudom miért, nem is kívánok ennyire belefolyni a Madrid ügyeibe, annyira nem látom át. Peace O:)
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2011.03.08. 09:37:03

AndrésGerardHernandez írta: Egy fiatal csapata van, nem kiforrott, minden téren rutinos igazi klasszisai. Minden türelemre int körülötte. Ha nem lesz hát nem lesz, ő bajuk.
Na. Fiatalok, oké. Azért ne mondjuk már hogy rutintalan kis csimpik, akiknek a tojáshéj a fenekükön!

Casillas, Alonso, Ramos, Özil/Kaká, Cé, Higany, Adebayor, stb. mind rutinos játékosok, nem óvodások. Nem régóta fociznak együtt, ez tény (bár azért 6-7 játékos a(z alap) kezdőből nem most nyáron érkezett), de ettől még nem rutintalanok. Ennyi erővel Messi is fiatal és nem kiforrott, hagyjuk már! :lol:

Egy RM, egy világlegjobb edzőjével, egy, essünkhasra, 1.6 évvel fiatalabb átlagéletkorú kerettel, amely majdnem annyi piaci értéket képvisel (Euróban, becsülve) mint a Barca, ha nem nyer semmit az [auto_cenzúra]. És nem lehet csapatépítéssel elkenni a dolgot.

Persze belefér egy gyengébb első szezon, de nem mentsük már fel érte előre. Csozé pont ezt szeretné, ezért megy a megmondtamelőrehogysemmitsem nyerünk szöveg.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.08. 09:22:51

AndrésGerardHernandez írta:Az 5-0-ra =D> persze nem mondom h terv, mert az az eredmény magáért beszél. És persze ha kirúgják még ki is röhögheti őket, de egy teljesen új csapatot rakott össze és ez 'talán' még a RM ork-agyú vezetőinek is leeshet.
Egy fiatal csapata van, nem kiforrott, minden téren rutinos igazi klasszisai. Minden türelemre int körülötte. Ha nem lesz hát nem lesz, ő bajuk.
Hsz-emet továbbra is tartom.
És most komolyan! Ha őt is elküldik, mégis kit hoznak helyette? Soha sem fogom megérteni, h mi vonzza oda annyira az embereket. Jó nyilván a pénz, csak h ennyire ne legyen tartása az embereknek?!Nem vagyok Mdrd gyűlölő (csak amikor 6-an próbálják hátulról, meg mindenfelől lekaszabolni a játékosainkat), de elég nehéz vállalni őket, mikor mindegy h ki mit mond a vezetők össze vissza szaggatják a csapataikat.
Fine... Hajrá Barca!!!
egy kérdés. ha capello lenne az edzőtök, mennyi időt adnál neki? hozna a csapatba lampardot meg gerrardot,a védelembe pedig carraghert. lehet,hogy bl-t nyerne,de nyugodtan néznéd?
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.03.08. 09:19:46

Az 5-0-ra =D> persze nem mondom h terv, mert az az eredmény magáért beszél. És persze ha kirúgják még ki is röhögheti őket, de egy teljesen új csapatot rakott össze és ez 'talán' még a RM ork-agyú vezetőinek is leeshet.
Egy fiatal csapata van, nem kiforrott, minden téren rutinos igazi klasszisai. Minden türelemre int körülötte. Ha nem lesz hát nem lesz, ő bajuk.
Hsz-emet továbbra is tartom.
És most komolyan! Ha őt is elküldik, mégis kit hoznak helyette? Soha sem fogom megérteni, h mi vonzza oda annyira az embereket. Jó nyilván a pénz, csak h ennyire ne legyen tartása az embereknek?!Nem vagyok Mdrd gyűlölő (csak amikor 6-an próbálják hátulról, meg mindenfelől lekaszabolni a játékosainkat), de elég nehéz vállalni őket, mikor mindegy h ki mit mond a vezetők össze vissza szaggatják a csapataikat.
Fine... Hajrá Barca!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.07. 20:21:57

torrentkiller írta:
AndrésGerardHernandez írta:Óva intek mindenkit! Mourinho se nem vak, se nem 'gyépés'. Pontosan a tervei szerint történik minden, elmondták hogy az első idényben NEM fognak bajnokságot nyerni...
Az is a terveiben szerepelt, hogy 5öt kapnak a klasszikuson? :D
Szerintem inkább előkészíti magának az utat, hogy ha perezék nem bírják a nagy pofáját, vagy nem nézik jó szemmel, hogy nem nyer semmit, akkor simán leléphessen. Mondván hogy ő mindent megtett, de hát az egész klub egy fos, de ő mossa kezeit.

Azt meg végképp nem hiszem, hogy ennyire előre tervez. Egyrészt ennyire nem pro, másrészt tudja, hogy madridéknál nem futhat senki neki egy idénynek úgy, hogy nem nyernek semmit, mert akkor már a szezon előtt repül...
Az igazság sztem a kettő között van. José sok tervez előre, és sok mindent tudatosan csinál, de azért akkora spíler ő sincs, mint AGH monogramú fórumozónk gondolja.
Abban meg igaza van Toninak, h Madridban nem szabad egy edzőnek kijelenteni, h nem nyer semmit a csapattal a szezonban. Anno Schusternek fel kellett állnia a padról, mert azt mondta, h úgy gondolja nem tudják legyőzni a Barcát, pedig teljesen reálisan gondolkozott. Ez mondjuk a vezetők butasága Madridban. Évek óta egy nyár alatt akarnak világverő csapatot építeni, és amikor látják, h megint nem jön össze, már kora tavasszal, amikor általában búcsúznak a BL-ből, már az új igazolásokon gondolkodnak, akikből megint világverő csapat lesz.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.03.07. 20:01:30

AndrésGerardHernandez írta:Óva intek mindenkit! Mourinho se nem vak, se nem 'gyépés'. Pontosan a tervei szerint történik minden, elmondták hogy az első idényben NEM fognak bajnokságot nyerni...
Az is a terveiben szerepelt, hogy 5öt kapnak a klasszikuson? :D
Szerintem inkább előkészíti magának az utat, hogy ha perezék nem bírják a nagy pofáját, vagy nem nézik jó szemmel, hogy nem nyer semmit, akkor simán leléphessen. Mondván hogy ő mindent megtett, de hát az egész klub egy fos, de ő mossa kezeit.

Azt meg végképp nem hiszem, hogy ennyire előre tervez. Egyrészt ennyire nem pro, másrészt tudja, hogy madridéknál nem futhat senki neki egy idénynek úgy, hogy nem nyernek semmit, mert akkor már a szezon előtt repül...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.07. 19:51:17

Fecooo írta:azért azt se felejtsétek el, h 2005-ben pont ő volt az, aki ráuszította Friskre az egész chelsea-t és nem csak a sporit félemlítették meg, hanem a családja is halálos fenyegetést kapott... :roll:

(szóval azért már előfordult olyan, h a szájgimnasztikájának komoly következménye lett...)
Azért az túlzásnak tartom, h ráuszította. Kritizálta a svédet, de nem hinném, h szándéka lett volna a szurkolóit arra biztatni, h fenyegessék meg. Az ango, szurkolók mindig is debilek voltak, nem hiszem, h Mourinho-t kéne ezért az esetért felelőssé tenni, lehetséges, h az ő nyilatkozata nélkül is megkapta volna ezeket Frisk.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.03.07. 19:49:09

Óva intek mindenkit! Mourinho se nem vak, se nem 'gyépés'. Pontosan a tervei szerint történik minden, elmondták hogy az első idényben NEM fognak bajnokságot nyerni. Közel vannak, de hát ők a RM hol legyenek? Minden amit mond, tesz, amiket nyilatkozik egyetlen célt szolgál, azt h lebecsüljék őt(őket). Úgy tűnik, mintha mindent megtettek vna a sikerért, de végül is gyengébbek lennének nálunk. Ez a szezon csak a berendezkedéséről szól nála a spanyol ligában. Előre kivajazza az utat jövőre, plusz még nagy port is kavar, ettől tűnik mindig különlegesnek mikor sikereket ér el és erre BŐVEN rá is játszik. Mou nem idényekben gondolkozik, hanem eredményekben, célokban. Ha ehhez be kell áldoznia egy-két idényt hát megteszi. A közvélemény pedig akarva-akaratlanul partnere mindenben. Pontosan tudja mikor mit (v inkább hogyan) kell mondania, h figyeljenek rá, itt is már-már népszerűbb téma, mint a csapat (pöttynyit túloztam na! :wink: ). A klub vszínűleg tudja ezt és a helyén kezeli a dolgokat, ezért inkább a közvéleményt bombázza 'okosságaival' , így közvetve altatja az ellenfelet.
Olyan ő, mint egy lesben álló ragadozó. Altat altat és mikor nem számít rá a préda könyörtelenül lecsap. Nála fordítva van a mit-mivel szerep. Nem a csapatát segíti -még ha ezt is sugallja a végén- ,hanem neki a csapata az eszköze. És igen zseniális, mert eszméletlenül jól manipulál akár tömegeket is, nemhogy a saját teamjét. Ezt a képességet persze lehet véleményezni: helyes-nem helyes,de ő attól még csinálja és mesterien.
Remélem az FC Barcelona elég erős és kitartó lesz ellene. Eddig minden OK, de ez még csak az első szezon, 'a java még csak ezután jön'.
-szerény vélemény- Hajrá Barca!!! :D
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.03.07. 19:46:12

lassan kezd unalmas lenni ez a bohócszerep, amit ez a fallosz bevállal a folyamatos ugatásával, dehát nézzük el neki. ez a pár hónap durrogás spanyolországban még belefér.
ennyi maradt neki.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.03.07. 17:59:30

azért azt se felejtsétek el, h 2005-ben pont ő volt az, aki ráuszította Friskre az egész chelsea-t és nem csak a sporit félemlítették meg, hanem a családja is halálos fenyegetést kapott... :roll:

(szóval azért már előfordult olyan, h a szájgimnasztikájának komoly következménye lett...)
Válasz küldése