Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.29. 16:18:07

Fabinho nagyon olcsó volt, tavaly Ox került 40 millióba... :D

Fabinho's Ligue 1 stats for 2017/18:
Most passes (1980)
Most tackles won (112)
Most aerial duels won (99)

(Egyébként ő hogy hogy nem megy a VB-re?)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.29. 15:53:10

El Sie7e írta:kell is felkavarni a pocsolyát. egyébként pl ez a kezdő sztem csont nélkül bajnokesélyes. most kell fejlődniük amíg jó hírük van. ha megint lemaradnak a kutya nem fog odamenni megint.
Egy bajnoksághoz keret kell, nem kezdő, de kiindulási alapnak mindenképpen jó. Idén is látszott amúgy, hogy inkább kupacsapatról van szó, a döntőben meg az is, hogy elég kivenned a legjobb játékost és 2 forintot nem ér a maradék...

Amúgy Hendersont nem hiszem, hogy kiveszi a csapatból, ő a csk, meg amúgy elfér szerintem bőven. Jó lesz jövőre a 'Pool, de egy kis keretmélyítés még nem ártana ahhoz, hogy a Cityvel pl. megpróbáljuk összehasonlítani őket...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.29. 11:01:51

Cestus írta:Piszok jól is építkeznek. Kb. 100 millióból máris óriásit dobtak a középpályán két 25 év alatti játékossal, akik közül az egyiknek van releváns BL tapasztalata is, és nyert is már valamit. Aztán még jöhet Fekir is. Nem tudom, a Barcánál miért nem lehet így csinálni. :D
A tempó tetszik amivel igazolnak, de ments meg uram minket attól hogy Fabinhok, meg Fekirek játszanak a középpályán. A pool a két játékoson túl a szakmai stáb tagjainak fél kezét is odaadnák, hogy Cou visszamenjen...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.29. 10:49:21

Cestus írta:Nem tudom, a Barcánál miért nem lehet így csinálni. :D
Barca DNS :-" :twisted:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.29. 10:17:21

El Sie7e írta:kell is felkavarni a pocsolyát. egyébként pl ez a kezdő sztem csont nélkül bajnokesélyes. most kell fejlődniük amíg jó hírük van. ha megint lemaradnak a kutya nem fog odamenni megint.
Piszok jól is építkeznek. Kb. 100 millióból máris óriásit dobtak a középpályán két 25 év alatti játékossal, akik közül az egyiknek van releváns BL tapasztalata is, és nyert is már valamit. Aztán még jöhet Fekir is. Nem tudom, a Barcánál miért nem lehet így csinálni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.29. 09:26:12

fabinhoval nagyot fogtak, ez a 40 millió aprópénz érte...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 22:52:09

El Sie7e írta:kell is felkavarni a pocsolyát. egyébként pl ez a kezdő sztem csont nélkül bajnokesélyes. most kell fejlődniük amíg jó hírük van. ha megint lemaradnak a kutya nem fog odamenni megint.
Azért a City-t jövőre sem lesz könnyebb megelőzni, sőt. :)
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.28. 22:32:03

kell is felkavarni a pocsolyát. egyébként pl ez a kezdő sztem csont nélkül bajnokesélyes. most kell fejlődniük amíg jó hírük van. ha megint lemaradnak a kutya nem fog odamenni megint.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 22:29:06

El Sie7e írta:Fabinhoval meg Keitával kezd alakulni a dolog. még kapus, 1 védő, meg 1 kreatív arc és elég pöpec a kezdő. utána még 2-3 bejáratott arc megtölteni a padot. lehet ez a bukott döntő most megindítja a pénzt rendesen.
A teljes középpályás sorcsere felkavarhatja ott rendesen az állóvizet, ráadásul elég komoly is lenne így az a pályarész. Így már több sót tudnának a PL-ben is a riválisok mellett megenni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.28. 22:16:47

Kép

Fabinhoval meg Keitával kezd alakulni a dolog. még kapus, 1 védő, meg 1 kreatív arc és elég pöpec a kezdő. utána még 2-3 bejáratott arc megtölteni a padot. lehet ez a bukott döntő most megindítja a pénzt rendesen.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.26. 20:39:32

PCsabi írta:Praet
Ő volt a fifa 13-ban a kedvenc középpályásom :D:D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.26. 19:21:13

PCsabi írta:Állítólag 70 millió font az átigazolási keret, az első érkező pedig Lichtsteiner lehet, ingyen. További pletykák: Sokratis, Soyuncu, Evans, Praet, Pellegrini, Seri. Erős, na :D
Veretlen bajnoki címre fel! :D
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.26. 14:53:05

70 millió az korrekten semmire se jó amikor a top6ot üldöző Everton eltapsol 200 milliót 1 év alatt. Lichsteiner is minek 34 évesen? ja hogy ingyen van hát ez nem túl derűs jövőkép. az Arsenalnál a legmagasabbak a jegyárak a plben erre bedobnak ilyen híreket.

hiába vonulgatnak a vezetőség ellen ha a jegyeket megveszik, a bérletesektől meg ha nem mennek elveszik és 20000 másik ember megveszi a helyét. elképesztően frusztráló a vezetés meg a tulaj hozzáállása így semlegesként is. ebből nemhogy zárkózás hanem mégnagyobb lemaradás lesz aztán a 6ik hely se lesz meg
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.26. 14:05:36

PCsabi írta:Állítólag 70 millió font az átigazolási keret, az első érkező pedig Lichtsteiner lehet, ingyen. További pletykák: Sokratis, Soyuncu, Evans, Praet, Pellegrini, Seri. Erős, na :D
Én azt nem értem, hogy miért tűrik ezt a londoni szurkolók hosszú évek óta. Végignézték ahogy a tulaj és a vezetőség középmezőnybe süllyesztették a csapatot. Én őket is felelősnek tartom, mert nem hiszem, hogy ha egyértelmű nyomást gyakorolnak a tulajdonosokra, akkor nem lehetett volna jobb belátásra bírni/elzavarni őket.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.26. 12:11:24

Állítólag 70 millió font az átigazolási keret, az első érkező pedig Lichtsteiner lehet, ingyen. További pletykák: Sokratis, Soyuncu, Evans, Praet, Pellegrini, Seri. Erős, na :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 14:13:32

visca el barca írta:arteta jobb lett volna mint emery? ugye csak viccelsz? :D
nem
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.24. 14:00:09

arteta jobb lett volna mint emery? ugye csak viccelsz? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 13:24:01

visca el barca írta:ha már ennyire fikázod akkor miért nem írod le ki lett volna a jó választás?
Az "ennyire" remélem azon kivételes képességemre vonatkozik, hogy egy mondaton túl írtam róla negatívumot. (Ami annyira nem negatív, vagy "fikázás", mert a mondanivalóm lényege, hogy nem tartom Emeryt akkor kvalitású edzőnek, hogy a bajnoki cím legyen nekik a cél.) Amúgy szívesen elolvasom, ha valaki leírta Emery dicstetteinek krónikáját.
visca el barca írta:majd odaviszik luiszenríkét :lol:
:wink:

Amúgy ha valamit tanulni kellett volna az utóbbi évek szenvedő manchesteri csapatától, akkor az az, hogy egy edzőlegenda leváltása nem lesz könnyű. Nem kell feltétlen nagy névvel pótolni. Így is, úgy is hálátlan szerepe lesz, és rengeteg kritika fogja érni az utódot.

Én személy szerint Arteta kinevezését teljesen racionális döntésnek láttam. Én úgy gondolom, hogy nem egy rossz irány amit Guardiola, és ZZ kinevezése jelentett. Nyilván teljesen fordítva is elsülhet a dolog, de ismétlem ilyen esetben nincs veszíteni valójuk.

Emery-t biztonsági játéknak érzem... Én pedig kockáztattam volna.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.24. 12:42:47

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.24. 12:19:39

ha már ennyire fikázod akkor miért nem írod le ki lett volna a jó választás?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 11:17:38

Veidt_madridista írta:Én sem értem, hogy miért könyvelik el őt sokan egy kábé harmadvonalas edzőként. Az egyik legfelkészültebb és legalaposabb szakember, akit "ismerek". Más kérdés, hogy az Arsenal nem épp neki való terep, de gondolom most egy merőben más feladatra vágyott, mint ami a PSG-nél volt.
Azért ne menjünk el amellett, hogy az akkori Valenciával nem számított komoly eredménynek a a Bl kvalifikáció. Gyakorlatilag hozta a kötelezőt. Mindezt olyan játékosokkal mint: David Villa, David Silva, Juan Mata, Soldado, Banega...

Peter Lim ezek után kezdte leépíteni a klubbot, pusztán kapzsiságból!

Amit a Sevillából kihozott, az inkább határozza meg a benne rejlő potenciált. Ha nem is teljesített túl, de a kötelezőnél mindenképpen többet tudott hozni. Illetve azért a bajnoki pontversenyben nem virított túl nagyot a Sevilla. Az Európa Ligát nagyon érezték, ez bizonyosan nagy siker, de nem érzem akkor sem, hogy sokkal erőn felül teljesítettek volna.

A PSG kispadján pedig a kötelező minimumot sem sikerült elsőre hoznia, hiszen az anyagilag padlóra került Monaco meg tudta őket verni. A BL-be egyszerűen meg beszari volt a hozzáállásuk. Emery nem nőtt fel a nagy csapat szinthez.

Arsenal...
Itt lett volna a lehetőség hogy továbblépjenek, de nem érzem úgy, hogy jól döntöttek. Legjobb esetben is az Arsenal mércéjével számított egykori minimumot látom benne, ez pedig a BL indulás. Ezt ezzel az edzővel nem fogják megugrani.

Vagy beletörődtek a sorsukba ennyi év után, és már kilátástalan az aranyérem, a BL döntő?

Emery nem rossz edző, de nem is jó. Emery a szóismétlés, a "kötelező minimum"...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.23. 21:07:24

Nekem Emery pályafutásának az első szakasza tetszett, impresszív volt, amit a Valenciával, majd a Sevillával csinált, viszont számomra a PSG-s korszaka abszolút bebizonyította, hogy másodvonalas szakember, aki inkább egy közepes klubbal képes kiugró eredményekre, mint egy nagy klubbot komoly sikerre vezetni. Ahogy először a Barca, majd a Real ellen leégett, az nem magyarázható meg, semmilyen formában, mert mind a két esetben a taktika és maga az edzői fellépés volt, ami a blamához vezetett. Nem az a gondom, hogy nem lehet kiesni ezek ellen a csapatok ellen, de olyan gyáva és indokolatlanul semmilyen játékot, mint amit ő nyomatott a két említett párharcban nagyon ritkán lát az ember (hát.. tavasz, Róma, na, mondjuk ki.).

Más kérdés, hogy az Arsenal jelenleg semmiképpen nem tekinthető elsővonalas sztárklubnak. Meg fogja kapni a türelmet, és az első évében még a BL-ben sem kell játszania, szóval nem fenyegeti a veszély, hogy összefut valamelyik spanyol sztárklubbal. :mrgreen:

Az ágyusok számára jó választás lehet középtávon, de kétlem, hogy vele jönne el az igazi áttörés egy bajnoki cím vagy egy komoly BL-idény képében, mert a BL-helyek és aztán a nyolcaddöntők eddig is megvoltak (tavalyig...), egy esetleges EL-győzelem meg szép lenne, de nem hiszem, hogy ez a hosszútávú cél...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.23. 19:59:19

S.Agüero írta:EL-hely meglesz vele is. :D
Ha párszor megnyeri, akkor ok :D

Amúgy nem nagyon vagyok képben vele kapcsolatban, milyen focit szokott nyomatni? Illetve a védekezést össze tudja rakni (jelen pillanatban ez a legnagyobb gond a csapatnál)?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.05.22. 11:11:16

Én sem értem, hogy miért könyvelik el őt sokan egy kábé harmadvonalas edzőként. Az egyik legfelkészültebb és legalaposabb szakember, akit "ismerek". Más kérdés, hogy az Arsenal nem épp neki való terep, de gondolom most egy merőben más feladatra vágyott, mint ami a PSG-nél volt.

Közben Pellegrini lett a West Ham edzője. Nem hiszem, hogy sikeres lesz, mert híresen rosszul viseli, ha a klubvezetőség belepofázik a munkájába. Benítez is pont emiatt utasította vissza a posztot most, mert nem kapott volna szabad kezet.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.05.22. 10:01:22

A Valencia gyakorlatilag teljesen összeomlott, amikor Emery elment. A Sevilla is visszaesett. Szerintem ő remek edző. A PSG padja nem egy szerencsés pozíció szakmai szempontból. Gyakorlatilag gyerekjáték a bajnokság, de a BL sztem lehetetlen. Egyszerűen nincs rivális a bajnokságban, aki felkészít egy BL meccsre. Miközben egy átlag spanyol rangadó felér egy BL döntővel, addig egy átlag francia rangadó....

A Valenciánál sikerült fenntartania egy összeomlás szélén táncoló csapatot évekig, a Sevillánál többszörös EL győztes volt zéró költségvetésből. Szerintem ideális döntés az Arsenal vezetőségétől. Most lesz egy tisztességes összeg, ami rendelkezésére áll és lesz alkalma építkezni vele.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése