Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.28. 20:33:12

barca99 írta:Legutóbbi BL-csoportkör. :) Két meccs alatt egyszer sem sikerült felszívniuk magukat? :)
Jaj, csoportkör? Akkor még kevésbé mérvadó eredmény. Nem Getafe, de nem állnak távolabb tőlük, mint az európai elittől szvsz.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.28. 20:25:48

Kép

16-os mezszámot kapta.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.28. 18:11:20

Legutóbbi BL-csoportkör. :) Két meccs alatt egyszer sem sikerült felszívniuk magukat? :)

Számolgatni nincs kedvem, lehet, hogy nincsenek benne a top10-ben (ez a valószínűbb). De ez a sehol nincs/fényévekre van állítás túlzó, még ha nehéz időszakát éli is a klub. Nem egy Getaféról van szó.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.28. 17:50:23

barca99 írta:
Tudom, hogy nagy divat lenézni a spanyol bajnokságot, de elég, ha a realitások talaján maradunk. :) A Valencia simán partiban volt a MU-val oda-vissza, összesítettben 2-1 az angoloknak. Közben a Valenciától távozott a két legjobb játékosa, hogy ne menjen csődbe a klub.
Én erre nem emlékszem, mikor játszottak, de biztos úgy volt. Megesik, h egy nagy csapat megszenved egy középcsapattal, mert nem szivja fel kellően magát. De abban biztos vagyok, 10-ből 10 menne tovább a MU a Valencia ellen, de igaz ez a Real-ra, Barcára, Chelsea-re is. És az Arsenal ellen is max 10/2-t adnék nekik. Az olasz/német/francia élcsapatok ellen adnék nekik esélyt, de pl. én egy Bayern-t, Lyont, Milant, Intert, Portot is többre tartok náluk. Szóval sztem a Valencia nincs top 10-ben Európában.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.28. 16:11:17

LG írta:Sztem fényévekre van az Arsenaltól a Valencia, és nem látom, h ez a közel jövőben változna. Spanyolországban csak 2 értékelhető csapat van, a többi töltelék, európai szinten semmilyen erőt nem képviselő csapat. Lehet, h most a Valencia 3. lett a PD-ben, de a PL-ben sztem első 6-ban semmikép nem lettek volna. MU, Chelsea, Arsenal, City, Pool, Spurs :arrow: ők sztem mind jóval erősebbek náluk.
Tudom, hogy nagy divat lenézni a spanyol bajnokságot, de elég, ha a realitások talaján maradunk. :) A Valencia simán partiban volt a MU-val oda-vissza, összesítettben 2-1 az angoloknak. Közben a Valenciától távozott a két legjobb játékosa, hogy ne menjen csődbe a klub.

Abban meg nem sok megfogható van, hogy egy csapat hanyadik lenne egy másik bajnokságban. :D De hogy a lassú, védekezőközéppályásokkal telepakolt Cityt vagy a Real ellen két passzt nem csináló Spurst (és ha a Milan csatárai nem töketlenek, már a WHL-en is meg lettek volna pakolva) nem tenném egyértelműen eléjük, az biztos.

Abban igazad van, hogy a PD-ből a Real és a Barca kiemelkedik, de szerintem ők egész Európából kiemelkednek. Kicsit igazságtalannak érzem csak emiatt lenézni a Ligát. Igen, nagy a szakadék a két mamut klub és a többi között, de ezek akkorára nőttek, hogy igazából Európában is túlnőttek mindenkin. Nem tudok olyan csapatot mondani jelenleg, aki ellen ne esélyesebbként lépjenek pályára.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.28. 15:45:24

noname írta: Az Arsenal nagy bajba lesz ha Nasri vagy Cesc távozik. Cikkeznek Mataról, de nem biztos h Mata el akar majd menni. A Valencia felfele ívelőben van, évről évre erősödnek, míg az Arsenal gyengül. Ráadásul a Vale-ban garantált a BL évekre előremenőleg, míg az Arsenal könnyen lehet h ebben az évben lecsúszik róla.
Sztem fényévekre van az Arsenaltól a Valencia, és nem látom, h ez a közel jövőben változna. Spanyolországban csak 2 értékelhető csapat van, a többi töltelék, európai szinten semmilyen erőt nem képviselő csapat. Lehet, h most a Valencia 3. lett a PD-ben, de a PL-ben sztem első 6-ban semmikép nem lettek volna. MU, Chelsea, Arsenal, City, Pool, Spurs :arrow: ők sztem mind jóval erősebbek náluk.

Ami az Arsenalt illeti, Henry távozása után is olyat jósoltak sokan, h lecsúsznak a BL-ről, aztán nagyon sokáiig vezették a bajnokságot, és végül maradtak csak alul a Chelsea-vel és a MU-val szemben, akik akkor a legerősebbek voltak egész Európában.

Sztem most sem lesz ez másképp, 3-4. helyre várom őket, függetlenül Nasritól és Fabregastól.
Ha ez mégsem jönne össze, akkor viszont csalódott lennék. De talán akkor végre távozna Wenger, amit már nem bánnék. Nagyon nagy edző, de évek óta nem képes már megújulni, szóval sztem mindenki jobban járna a váltással.

Amúgy le lehet húzni az Arsenalt, de mégis ők az egyetlen top csapat Angliában, akiknél nem szarják a pénzt.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.28. 14:50:46

MessiFan írta:Agüero mennyiért igazolt oda és mennyit fog keresni? Mert ha csillagászati összeget kap, akkor megértem hogy sikerült elcsábítania a Citynek..
Kezdem megutálni a MC-t. De nagyon.
Nekik kellett Agüero, és ha egyszer van miből "csillagászati" összeget kifizetni neki, akkor miért ne tennék meg? Atleticonak olyan 40 millió ajró körül fizetnek. (mint amennyit a többi érdeklődőtől is kértek)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.28. 14:47:25

MessiFan írta:Agüero mennyiért igazolt oda és mennyit fog keresni? Mert ha csillagászati összeget kap, akkor megértem hogy sikerült elcsábítania a Citynek..
Kezdem megutálni a MC-t. De nagyon.
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ma ... 54?nocache

Várható volt hogy nem 1-2 milláért megy a Cityhez... :roll: Az ára pedig kb. 38 millió font körül mozog.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.28. 14:27:31

Agüero mennyiért igazolt oda és mennyit fog keresni? Mert ha csillagászati összeget kap, akkor megértem hogy sikerült elcsábítania a Citynek..
Kezdem megutálni a MC-t. De nagyon.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.28. 14:15:51

Elakadtam a játéknál :( Meg van a csapat, de nem figyeltem a párosítást :evil: Hogyan kell az elejétől kezdeni a játékosok kiválasztását?
"And my heart will leave you never."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.28. 08:37:07

Agüero érkezése szinte egyenlő Tevez távozásával. A kérdés csak az: Tevez hova távozna?
A Corinthians tűnt a legvalószínűbbnek, hiszen közelebb lenne az otthonhoz, de az ugye elmaradt. Szóba került az Internél és a Realnál, de az Inter kétlem h kifizet érte 40+ összeget, míg a Realnál nincs rá túl nagy szükség, hiszen egyáltalán nem lennének előrébb vele, mint Benzemával vagy Higuainnal. Vagy a City Agüerot és Tevezt is meg akarja tartani? Akkor minek kellett Dzeko?
Érdekes a helyzet mindenesetre...
Az Arsenal nagy bajba lesz ha Nasri vagy Cesc távozik. Cikkeznek Mataról, de nem biztos h Mata el akar majd menni. A Valencia felfele ívelőben van, évről évre erősödnek, míg az Arsenal gyengül. Ráadásul a Vale-ban garantált a BL évekre előremenőleg, míg az Arsenal könnyen lehet h ebben az évben lecsúszik róla.
A Fifa egy szégyen
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.28. 01:20:05

kanty írta: Beléptem, ha nem gond.
:wink:
Miért lenne gond? :) :wink:

Egyébként már 15-en vagyunk.

Agüero szerintem be fog válni a ManCity-ben, jó lesz ő Angliában. Tévez-zel mi lesz most? Mostanában az Inter érdeklődik iránta.

Arsenal helyzetét viszont egyre rosszabbnak látom így 3 héttel a rajt előtt:
1. Clichy ugye elment, Gibbs és Traoré kevés lesz LB-nek.
2. Fabregas és Nasri ügye még mindig nem oldódott meg. Ha Fab marad, akkor elgondolkodnék azon, hogy ő legyen-e a csk...
3. Még mindig itt van Almunia és Bendtner.
4. Sérülések már az előszezonban elkezdődtek, Diaby, Gervinho, Walcott...
5. Ebouét és Arshavint is vinné a Galatasaray.
6. Gervinhonak örülök, de kéne még minimum 2 igazolás, ha Fab és/vagy Nasri megy, akkor 3 vagy 4. Amúgy nagyon felerősödtek a Mata-ról szóló pletykák, neki kifejezetten örülnék, ha Cesc vagy Nasri menne.

Na mindegy, majd lesz valahogy, de nem lepődnék meg, ha jövőre csak a 4-5-6. hely egyike lenne meg...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.07.27. 21:38:38

Game90 írta:Akar valaki játszani?
http://fantasy.premierleague.com/

Csak mert csináltam egy ligát, aztán jó lenne, ha minél többen összegyűlnénk. Először regisztrálni kell, majd összeállítani egy csapatot, az EuroBarca League-hez szükséges kód pedig: 143411-47434.
Beléptem, ha nem gond.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Sssantiago
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.24. 21:15:20
Tartózkodási hely: Nagykároly

2011.07.27. 19:43:01

Már nem azért, de Torres eddig a felkészülési meccseken sem alkot valami nagyot, kiváncsi leszek rá, hogy mit produkál majd a szezon során?! :)
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.07.25. 14:51:03

Game90 írta:
Te vagy Green Monster? :)
Igen. :P
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.25. 14:26:47

Melyik csapatot utálják a legtöbben Angliában?
http://mueses.blog.nepsport.hu/archives ... Angliaban/
Megfejtés:
Nem nagy meglepetés, a legsikeresebb egyben a legutáltabb is – a Manchester United a szavazatok 41,76%-át betakarítva utcahosszal nyerte a versenyt, és lett 2011-ben a Premier League legjobban gyűlölt csapata, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy minden második futball rajongó a Ferguson-bandát rühelli a leginkább.
Idióta... #-o Legnagyobb tehetség Európában, de ha így folytatja, akkor nem lesz belőle semmi...
barca99 írta: Akkor ide érdemes komplett védelmeket tenni. A MU-nak valamelyik évben elég sok clean sheet összejött, ilyen esetben O'Shea több ponton hoz, mint Sagna, aki amúgy egyénileg teljesíthet jobban.
Pont ez a jó ebben a játékban, hogy okosan kell összeválogatni a csapatodat, nem pedig (csak) a nevekre menni.

Amúgy O'Shea már a Sunderlandben van :)
FtcSikiHun írta:Hát de Game, lehetetlen összerakni egy normális csapatot :lol:

Még kellene 3 védő 2 kapus és van rá 8.0-ám :D

szerk.: Na egy gyengébb csapatot csak sikerült összehozni :D
:D

Te vagy Green Monster? :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.07.25. 01:40:15

Hát de Game, lehetetlen összerakni egy normális csapatot :lol:

Még kellene 3 védő 2 kapus és van rá 8.0-ám :D

szerk.: Na egy gyengébb csapatot csak sikerült összehozni :D
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.07.25. 01:19:42

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... GnfO2GC7HI

Legenda lesz. Remélem eljátsza ezt tétmeccsen is.

Azt csiripelik a verebek hogy SAF akarja Bartont is.
Karácsonyi bulik Rooney,Ferdinand,Barton trióval nem lesznek egyszerűek :lol:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.24. 20:20:47

Game90 írta:Kapus: ha nem kap gólt 4 pont, minden 3. védés után 1 pont, 11-es védés 5 pont.
Védő: gólt lő 6 pont, nem kap gólt a csapat 4 pont.
Akkor ide érdemes komplett védelmeket tenni. A MU-nak valamelyik évben elég sok clean sheet összejött, ilyen esetben O'Shea több ponton hoz, mint Sagna, aki amúgy egyénileg teljesíthet jobban.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.24. 19:47:34

levproff írta:Én is csatlakoztam, de semmit nem értek. :)

Az jó, hogy a góllővésért, gólpasszokért kapnak pontot az arcok, de például a kapusok meg a védők miért kapnak pontot?
Nem olvastam még semmit amúgy csak regeltem. :D
Az jó :D

Kapus: ha nem kap gólt 4 pont, minden 3. védés után 1 pont, 11-es védés 5 pont.
Védő: gólt lő 6 pont, nem kap gólt a csapat 4 pont.
Meg alapból vannak ilyenek, hogy játszott percek (60 perc vagy több), MoM stb.
FtcSikiHun írta:Game!

Hol lehet csatlakozni, ha még lehet?


Meg egy kis részletes leírást valaki tudna dobni, pl. csapat nevet hol lehet beállítani? :D
Persze, lehet, itt:
http://fantasy.premierleague.com/
Az EuroBarca League-hez pedig ezzel a kóddal tudsz majd csatlakozni: 143411-47434.

Részletes leírást meg találsz valamelyik előző hsz-emben. Csapat név: ha összeállítottad a csapatodat, akkor az alatt lesz egy olyan, hogy Team Name.
Tocy írta:Joga Banánokkal ott vagyok én is :D mikor és hogyan vannak itt meccsek?
Mint a Premier League-ben. 1. fordulóra a csapatodat augusztus 13. 11:30-ig kell beállítani, 2. fordulóra augusztus 20. 11:30-ig stb. Rules :arrow: Deadlines.

Gervinho góljai a Köln ellen, első gólnál Wilshere nagy passzt adott:
http://www.youtube.com/watch?v=RzWLl9fu6E0
http://www.youtube.com/watch?v=NVbM5Jkrngw

Meg egy kis érdekesség:
Egy 14 éves srác, Joshua Willock megdöntötte Walcott 2004-ben, a berkshire-i Downs School-ban felállított 100 méteres sprintrekordját. Theo 11:58-cal tartotta eddig a csúcsot, Willock 11:51-et vágtázott tegnap.
És ez a srác atléta, nem pedig focista :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.07.24. 19:32:43

LG írta:
gergo9 írta:Hát ha jól értelmezem és tényleg az elmúlt évi változásokat mutatja akkor nem olyan meglepetés ez.
Mármint Chicartito helye. Hasonlóan szimpatikus mint nálunk Bojan , csak emellé ugye zseniális szezont hozott össze elsőévesként.
Nekem is az egyik legnagyobb kedvenc a MU-ból.
És mi szimpatikus benne? Hatalmas potyaleső, tiszta Inzaghi.
Ez igaz, de ki mondta, hogy összefügg a szimpátia a tehetséggel?

Küzd, ahogy tud, remekül érkezik a labdákra, tényleg már-már gyermeki lelkesedéssel veti bele magát az angol fociba, szinte mindig jön a címercsók a gól után, egy évvel az eligazolás után ezt nem lehet a szurkolók megnyerésének tulajdonítani, miután amúgy is az egyik legnépszerűbb játékos. Emellett egy abszolút szerény, fejlődni akaró srác, nem törtető, mint például Nani.

Amúgy a potyaleső talán durva kifejezés, nem egy cselgép, de remek érzéke van a helyzetekhez, azok kihasználásához, jól megérti magát a társaival, gólhelyzetben talán a világ egyik legtalálékonyabb játékosa, alacsony termete ellenére baromi jók a rugói és nagyon jól fejel.

Senki nem mondta, hogy egy Ronaldo, de nem hiszem, hogy lenne benne bármi antipatikus. Aki látja játszani, megkedveli őt magát. És fiatal, még rengeteget fejlődhet.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.24. 12:58:01

LG írta:[És mi szimpatikus benne? Hatalmas potyaleső, tiszta Inzaghi.
Szimpátiát nem csak a játéktudás és -stílus tud kiváltani. Bár speciel egy csatárnak untig elég az, ha ipari méretben termeli a gólokat, hogy kis kedvenc legyen. Amúgy meg a sráccal semmi baj nincs, én nem csodálom, hogy népszerű.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.24. 12:51:53

Azért Bojannál jobb. Legalábbis jobban érvényesül eddig.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.24. 09:50:16

LG írta:
gergo9 írta:Hát ha jól értelmezem és tényleg az elmúlt évi változásokat mutatja akkor nem olyan meglepetés ez.
Mármint Chicartito helye. Hasonlóan szimpatikus mint nálunk Bojan , csak emellé ugye zseniális szezont hozott össze elsőévesként.
Nekem is az egyik legnagyobb kedvenc a MU-ból.
És mi szimpatikus benne? Hatalmas potyaleső, tiszta Inzaghi.
Akárcsak Bojan :D Se nem gyors, se nem technikás, semmilyen, csak gólt lő.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.24. 09:07:38

gergo9 írta:Hát ha jól értelmezem és tényleg az elmúlt évi változásokat mutatja akkor nem olyan meglepetés ez.
Mármint Chicartito helye. Hasonlóan szimpatikus mint nálunk Bojan , csak emellé ugye zseniális szezont hozott össze elsőévesként.
Nekem is az egyik legnagyobb kedvenc a MU-ból.
És mi szimpatikus benne? Hatalmas potyaleső, tiszta Inzaghi.
Válasz küldése