Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.05. 18:36:41

daffy írta:
Barcaman1993 írta:Ez az első év, amikor nincs semmi bajom a Real átigazolási politikájával. Végre nem, a fél világot akarják összevásárolni, hanem próbálják a jelenlegi kereten csiszolni. Remélem nem jön be nekik, de ez jóval szimpatikusabb, mint elhozom Ronaldot, Kakát, Benzemát, Xabi Alonsot, stb...
a tavalyival mi volt a baj? (nekem volt,de akkor sem fél európa sztárjai érkeztek)
A 250 millás év után kicsit soknak éreztem Khedira, Özil, Di Maria, Carvalho érkezését. Mondjuk a 4-ből 3 talán bevált, de nem voltam elragadtatva.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.05. 18:34:58

Barcaman1993 írta:Ez az első év, amikor nincs semmi bajom a Real átigazolási politikájával. Végre nem, a fél világot akarják összevásárolni, hanem próbálják a jelenlegi kereten csiszolni. Remélem nem jön be nekik, de ez jóval szimpatikusabb, mint elhozom Ronaldot, Kakát, Benzemát, Xabi Alonsot, stb...
a tavalyival mi volt a baj? (nekem volt,de akkor sem fél európa sztárjai érkeztek)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.05. 18:33:46

Ez az első év, amikor nincs semmi bajom a Real átigazolási politikájával. Végre nem, a fél világot akarják összevásárolni, hanem próbálják a jelenlegi kereten csiszolni. Remélem nem jön be nekik, de ez jóval szimpatikusabb, mint elhozom Ronaldot, Kakát, Benzemát, Xabi Alonsot, stb...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.05. 18:28:30

Piqué írta:Énis ezen agyalok,hogy hová tenné a madrid jó beteszik balbekknek marcelot feljebb teszik de akkor hol fog játszani di maria?
ha a padon,akkor már megérte a 30 milliót. egyébként coentrao eredeti posztja nem bh,hanem eggyel feljebb
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2011.07.05. 18:05:57

Énis ezen agyalok,hogy hová tenné a madrid jó beteszik balbekknek marcelot feljebb teszik de akkor hol fog játszani di maria?
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.05. 17:57:59

samy85 írta:Coentrao-ért sorban állt fél európa, és patináns klubok voltak az érdeklődök. Elég jó a srác, és vele sokat erősödnek... biztos vok benne hogy rövid időn belül a kezdőbe kerül....
A kezdőbe? És akkor Marceloval mi lesz? :roll: Vagy lehet, hogy Mourinho még sem olyan elégedett vele, mint ahogy azt a szezon közben hangoztatta? ( tavaly nyáron felröppentek olyan pletykák, hogy Mou-nak nem igazán tetszik a kis brazil a védelem baloldalán, de aztán az idény közben cáfolta. )
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.05. 17:57:46

samy85 írta:... biztos vok benne hogy rövid időn belül a kezdőbe kerül....

hmmm... én pedig azt hittem, hogy 30 millioert a padra vették :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.07.05. 17:54:07

Coentrao-ért sorban állt fél európa, és patináns klubok voltak az érdeklődök. Elég jó a srác, és vele sokat erősödnek... biztos vok benne hogy rövid időn belül a kezdőbe kerül....
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.05. 17:52:21

Firefox írta:Fabio Coentrao a Real Madrid játékosa-HIVATALOS

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 99?nocache
gratulálok..... :lol: Nem inkább jobbhátvédet kéne hozni??? MErt hogy Ramos még mindig középső védő... na mind1 remélem Neymart is elviszik 40ért aztán fürödnek is vele... :lol:
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.05. 17:32:51

Firefox írta:Fabio Coentrao a Real Madrid játékosa-HIVATALOS

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 99?nocache
30 millió? :roll: Hát, valami nagyot kell mutatnia, h megérje ezt a pénzt, kb annyit, mint Alves nálunk mutatott. :)
védőért kicsit sokallom, bár lehet jó lesz.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.05. 17:05:06

Fabio Coentrao a Real Madrid játékosa-HIVATALOS

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... 99?nocache
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2011.07.02. 11:32:08

noname írta: Nem csak az orosz milliárdos tehet róla. Ez több ember műve: Abramovics, Perez és a City vezetőjéé. 1 ember nem képes feltolni ennyire az árakat, de ha valaki más kiad Robinhokért 40 milliót, majd Perez a félnyomorék Kakáért 65öt, az már elég.
Ezt nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, mert jóval összetettebb dolog. A futball az utóbbi időkben a befektetők pénzeivel lett teletűzdelve, ebből kifolyólag a nagyobb sikerhez (sajnos) több pénz kell, és itt jönnek a képbe Mansur sejk és barátaik. A foci sajnos egy külön pénzügyi iparág lett, a játékosokat már-már tárgyként kezelik, és az értékükön sokat tol az, ha a tulajdonos tudja, hogy a licitálónak van elég pénze a nagyobb összeg kicsengetésére. Sajnos rossz irányba halad a sportág, amit már nem lehet vissza fordítani, ugyan akkor minden rosszban van valami jó: a kisebb csapatok (Málaga, Anzsi, anno City) fel nőhetnek az óriásokhoz, így néhány éven belül kiegyenlítettebbek lehetnek a bajnokságok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.02. 10:48:46

noname írta: Nem csak az orosz milliárdos tehet róla. Ez több ember műve: Abramovics, Perez és a City vezetőjéé. 1 ember nem képes feltolni ennyire az árakat, de ha valaki más kiad Robinhokért 40 milliót, majd Perez a félnyomorék Kakáért 65öt, az már elég.
Azért a többieket se hagyjuk ki! Mint ahogy alább le volt irva a MU-nak is elég sok áron felüli igazolás volt, vagy szintén volt irva lejjebb pl. Buffon v. Thuram leigazolása. Mi sem szerénykedhetünk az Ibra ügy, v. az ukrán gyerek miatt. De nem hinném, h ezért a befektetőket kéne hibáztatni. Egyszerűen a kisebb csapatok érthetően nem szívesen vállnak meg a legjobbjaiktól. Vagy ha igen, akkor csak jóval a reális értéküknél drágábban. Főleg, ha mondjuk a játékosnak van még vagy 4-5 évre szerződésre, nincs semmi ami eladásra kényszeríteni őket, ha csak nem egy igazán borsos összeg. Pl. a Citynél annyi lehet a különbség, h ők nem fogják pár millióért kötni az ebet a karóhoz, hamarább kifűtik a kért összeget, mint mások.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 09:17:04

noname írta: Nem csak az orosz milliárdos tehet róla. Ez több ember műve: Abramovics, Perez és a City vezetőjéé. 1 ember nem képes feltolni ennyire az árakat, de ha valaki más kiad Robinhokért 40 milliót, majd Perez a félnyomorék Kakáért 65öt, az már elég.
félreértés ne essék,ellene vagyok az ilyesminek,de ha valakinek van pár milliárd eurója,az miért licitáljon valakivel,ha egyből nyerhet is(játékost,időt,stb). ha akarok venni vaterán egy cipőt 20ért és van 30ezrem,akkor nem fogok 3-4 ezer forinttal versenyezni 4-5 emberrel,hanem odaadom a 25ezret,mert tudom,hogy a többiek nem fogják. ha itt nem lesz max átigazolási érték korlát,akkor ez csak rosszabb lesz. viszont jó oldala is van,mert a citynek lesz augusztusra 40-45 játékosa,melyből leértékelnek párat és elvihetik a kisebb csapatok,akiknek nem lenne pénzük az adott játékosra,csak így,akciózva.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.02. 08:58:35

d írta:
visca el barca írta:andy caroll 41 millio :D ennek tukreben sanchez meg fabregas aproert johetne :D
Na igen. :D
Speciel a Caroll ügy az annyira remekül megmutatta, hogyan nyomja fel az árat egy orosz dollármilliárdos, ha nincs a Torresért kidobott eszméletlen összeg, akkor Andy barátunk várhatta volna, hogy egyáltalán 8 számjegyű összeget adjanak érte valaha is. :D
Nem csak az orosz milliárdos tehet róla. Ez több ember műve: Abramovics, Perez és a City vezetőjéé. 1 ember nem képes feltolni ennyire az árakat, de ha valaki más kiad Robinhokért 40 milliót, majd Perez a félnyomorék Kakáért 65öt, az már elég.
A Fifa egy szégyen
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.02. 08:52:05

Azt olvasom,hogy szinte tény,hogy Clichy a City-ben folytatja...állítólag 8 milla...szép...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 07:12:07

byke01 írta:kiváncsi vagyok,hogy callejonnal mi lesz a madridban,mert egy nagyon szimpatikus és tehetséges játékos,csak nehogy úgy járjon,mint szegény canales.és az altintop igazolást egy nagyon buta döntésnek tartom speciel.és hogy a madridnál felemerült lass távozásának híre,elképesztő.sztem a világ legj9bb középpályásai közé tartozik
callejon szimpatikus? nem az egyik legnagyobb tahóról beszélünk a volt csapatában?
altintop leon helyére érkezett,egyik sem játszott/fog játszani sok meccset.
lass mehet,amerre lát... mou megmondta,hogy számít rá,de ő menni akar,akkor tessék. jó játékos,de nem tudja,hogy mi a feladata és feleslegesen cselezget,stb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.02. 00:11:56

byke01 írta:kiváncsi vagyok,hogy callejonnal mi lesz a madridban,mert egy nagyon szimpatikus és tehetséges játékos,csak nehogy úgy járjon,mint szegény canales.és az altintop igazolást egy nagyon buta döntésnek tartom speciel.és hogy a madridnál felemerült lass távozásának híre,elképesztő.sztem a világ legj9bb középpályásai közé tartozik
Már nem is tudom hol hallottam, v. olvastam, de Canalest is kiszemelte Luis Enrique. Az látszik, h spanyolokkal akarja erősiteni a Romát.(Bojan, José Angel).
Lass-t én azért messze nem tartom olyan jónak. Sztem egy jó közepes vkp, egy RM szintű csapatban sztem max cserének jó.
byke01
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.30. 22:48:35

2011.07.02. 00:07:53

hát jövőre az arsenallal mi lesz??????szinte minden kulcsjátékosuktól megválnak(nasri,fabregas,chlisy,arshavin is lehet).azért remélem,hogy hamarosan újra egy olyan ütős keretük lesz,mint anno(henry,viera,bergkamp,ljunberg).
a legnagyobb sportolok,példaképek keményen megküzdenek azért,hogy ott legyenek,ahol vannak,és méltán tartanak ott,ahol.És ahhoz,hogy vki nagy sztár legyen,nem muszáj tehetséggel születnie,elég keményen küzdeni.
byke01
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.30. 22:48:35

2011.07.02. 00:00:33

kiváncsi vagyok,hogy callejonnal mi lesz a madridban,mert egy nagyon szimpatikus és tehetséges játékos,csak nehogy úgy járjon,mint szegény canales.és az altintop igazolást egy nagyon buta döntésnek tartom speciel.és hogy a madridnál felemerült lass távozásának híre,elképesztő.sztem a világ legj9bb középpályásai közé tartozik
a legnagyobb sportolok,példaképek keményen megküzdenek azért,hogy ott legyenek,ahol vannak,és méltán tartanak ott,ahol.És ahhoz,hogy vki nagy sztár legyen,nem muszáj tehetséggel születnie,elég keményen küzdeni.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.07.01. 22:47:26

nejmárral és a hozzá hasonló felépítésű, dél-amerikából átrántott gyerekekkel kapcsolatban nem is elsősorban fizikálisan problémáztam (bár az sem elhanyagolható), hanem inkább azzal, h teljesen más stílusú futballból jönnek, mint ami itt megy. itt nincs idő arra focira, ami odaát bevett, itt, ha nekiállnak flikkflakkozni a zsugával, kb 2 másodpercen belül hárman rúgják agyon, ha nem vigyáz magára. ezt a ritmust fel kell venni, erre gondoltam a "műhelyszaggal" meg azzal, h talán jobb, ha nem egyből a nagyonmélyvízbe dobják be őket, hanem elsőre egy valamivel "sekélyebbe".
messi 12 éves kora óta itt él, a barcában lett futballista, neki nem kellett fiatal felnőttként megtanulnia ezeket a dolgokat.
robinhoval pedig az volt a gáz, h annak a flesnek, amit körétettek kb a 30%át tudta bemutatni a gyakorlatban. kár volt azt a gyereket is így megfuttatni, lehet, h ha kissé türelmesebben álltak volna hozzá, akkor sokkal nagyobb játékos válhatna/válhatott volna belőle.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.01. 16:00:23

visca el barca írta:andy caroll 41 millio :D ennek tukreben sanchez meg fabregas aproert johetne :D
Na igen. :D
Speciel a Caroll ügy az annyira remekül megmutatta, hogyan nyomja fel az árat egy orosz dollármilliárdos, ha nincs a Torresért kidobott eszméletlen összeg, akkor Andy barátunk várhatta volna, hogy egyáltalán 8 számjegyű összeget adjanak érte valaha is. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.01. 15:57:40

andy caroll 41 millio :D ennek tukreben sanchez meg fabregas aproert johetne :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.01. 15:52:44

A piacot azok a csapatok bolondítják meg nagyon, akik nem termelik ki az átigazolásokra elköltött pénzeket.
Ennek "legkártékonyabb" fajtája az olajsejkes módszer, amikor közvetlen pénzt pumpálnak a csapatba a nyereségesség minden igénye nélkül. Ezek a befektetett pénzek amik nagyon felverik az árakat, mert más csapatok, akik mögött nem állnak ilyen mecénások nem tudnak ezzel versenyre kelni.
A másik, ami a problémát okoz a hitelre vásárlás, ami teljesen bevett szokás sajnos a fociban. Gond vele nincs is, amíg a törlesztés lehetséges, de látjuk hány klub kerül csődközelbe.
A FIFA-nak be kell látnia, hogy a footballkluboknál nem lehet a teljesen szabad piaci verseny modellt alkamazni, ha a sportág arculatát szeretnénk megőrizni. A pénzügyi fair play elvileg erről akarna majd szólni, ami ugyan nem halad előre, de lassan rákényszerülnek a szigorításokra, mert különben összeomlik a rendszer.
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.07.01. 15:44:14

sjd írta:Azért nem csak a milliárdosok tudnak barom módon költekezni (nem is olyan régi példa):

Rooney 37 millió (na ő speciel még így is megérte, de egy 18 éves játékosért 37 millió :shock: :shock: :shock: )
Carrick 28 millió
Anderson 32 millió (19 évesen, 18 első osztályú meccs után, hozzá képest Sanchez tapasztalt vén róka)
Nani 25 millió (ő is bevált végül, de azért elég nagy kockázat volt ez az összeg)
Hargreaves 25 millió
Berbatov 38 millió
Az angol játékosok mindig brutális felárral igazolnak el. Darren Bent kétszer is 25-ért vált klubot? Többért, mint Henry? Ugyanmár... Milner = 30 + Ireland? Jó, ez a City-t is jellemzi...

Nem mondom, hogy nem voltak a MU-nál bolond vételek. Nálam a 25 a határ, annyit lehet egy tehetséges játékosért nyavalygás nélkül kifizetni, így Nani még pont nem vészes. De Andoért télleg brutál az ár, Hargreaves... ő megérte volna, ha nincs az üveglábúsága.

Carricket nem értettem, de igazából azóta lendült meg a MU, mióta ő itt van, ez pedig nem lehet véletlen. Szokás őt "angol Busquets-nek" nevezni, abszolút jogos is.

Sajnos nagyon elszabadultak az árak, a gazdasági válság se fogta meg ezeket egyáltalán, ami elkeserítő. Ha pénzügyi gondok közepette is ezek az árak, akkor mi lesz a stabilizálódás után? :?
Válasz küldése