Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.01. 14:34:35

Azért nem csak a milliárdosok tudnak barom módon költekezni (nem is olyan régi példa):

Rooney 37 millió (na ő speciel még így is megérte, de egy 18 éves játékosért 37 millió :shock: :shock: :shock: )
Carrick 28 millió
Anderson 32 millió (19 évesen, 18 első osztályú meccs után, hozzá képest Sanchez tapasztalt vén róka)
Nani 25 millió (ő is bevált végül, de azért elég nagy kockázat volt ez az összeg)
Hargreaves 25 millió
Berbatov 38 millió
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2011.07.01. 13:33:17

d írta:A realitás az, hogy az elmúlt években ismét komolyan feljebb kúsztak az árak, ha a századik játékosnál hangzik el, hogy nem ér annyit, az már gyanús: igenis a mai piacon ér most annyit, különben nem adnák meg érte. Ez üzlet, nem közérti filozófia, hogy a kenyér árához hasonlítsuk az átigazolási összegeket.
Laudrupot annnak idején 3 millióért igazolta a klub, Stoichkov szintén ennyi volt. Azóta is évről évre csak nőnek az árak.

Persze hozzá kell tenni, hogy a befektetők valóban túlzott módon nyomják fel az árakat, illetve a pénzügyi szigorítás nem ártana az eladósodás elkerüléséért, de ezzel együtt is nőni fognak az árak, mert egyre több pénz van a fociban, legfeljebb a növekedés üteme kérdőjelezhető meg.
100%ban egyetértek. Egyre csak mennek fel az árak mert van aki kifizeti ezeket az irreális összegeket is...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.01. 13:31:24

d írta:Laudrupot annnak idején 3 millióért igazolta a klub
aról, hogy régen nem voltak ekkora árak.

ha megnézed, kb ugyanabban az évben mikor laudrup idejött, détári akkor ment a frankfurtbol az olympiakosba 18 millió márkáért. Ha csinálsz egy kis akkori árfolyam-mostani árfolyam összehasonlitast, meg egyeb gazdasagi szamitaskoat, détari a mai árakkal számolva kb. 30 millio eurot ért akkoriban...


mellesleg nem is kell ennyire visszamenni az idoben, elég csak 10 évet... nézd meg a nagy kedvenc csapatom a parma akkori transfereit ez igy nem tudom 1999 és 2005 között


buffon 55 millio
veron 30 millio (24 évesen)
crespo 55 millio (25 évesen)
thuram 35 millio..
di vaio kb 25 millio
almeyda 25 millio korul (hol ért annyit...)
mutu 20 milla


(haj... mekkora csapatunk lehetett volna akkoriban ha egy kicsit értelmsebb a vezetesunk...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2011.07.01. 13:42:08-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.01. 13:01:01

A realitás az, hogy az elmúlt években ismét komolyan feljebb kúsztak az árak, ha a századik játékosnál hangzik el, hogy nem ér annyit, az már gyanús: igenis a mai piacon ér most annyit, különben nem adnák meg érte. Ez üzlet, nem közérti filozófia, hogy a kenyér árához hasonlítsuk az átigazolási összegeket.
Laudrupot annnak idején 3 millióért igazolta a klub, Stoichkov szintén ennyi volt. Azóta is évről évre csak nőnek az árak.

Persze hozzá kell tenni, hogy a befektetők valóban túlzott módon nyomják fel az árakat, illetve a pénzügyi szigorítás nem ártana az eladósodás elkerüléséért, de ezzel együtt is nőni fognak az árak, mert egyre több pénz van a fociban, legfeljebb a növekedés üteme kérdőjelezhető meg.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.01. 12:50:19

matador írta:
Amúgy a tehetségek ára is nevetségesen magas mostanában. Reálisan nézve Sánchez 25-nél, Neymar 20-nál nem ér többet. Baromi tehetségesek, de még igazából nem bizonyítottak semmit, nyomás alatt nem mutattak semmit, emellett pedig a nagyon fiatalon berobbanó játékosok valahogy igen nagy arányban vesznek el később. Talán túl korán érik el a legjobb formájukat pályafutásuk során, a fiatalon rájuk nehezedő nyomást nem bírják, nem tudom.

De az biztos, hogy közel se érnek annyit, mint amit az Udinese vagy a Santos kér értük.
Reálisan nézve egyetlen focista sem ér 10 millió eurót sem, ahogy az egész sportágban irreálisan magas összegek mozognak. :roll:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.07.01. 12:38:57

daffy írta:
lluisllach89 írta: Ezt mondom én is mindig, hibátlan zsugás volt itt, látványosan és eredményesen is játszott, a hisztije más dolog, mondjuk érthető, de amit itt elért az elvitathatatlan.
a madrid rontotta el,a klub miatt távozott. sajnálom,mert még 50 kilósan is lett volna karrierje spanyolhonban.
Lett volna, de benne ennél így is sokkal több rejlett.

Szerintem hiába volt egészt jó a Realban, ő ennél sokkal többre lett volna képes, ha előtte pár évig szokhatja az európai focit. Fizikálisan kicsit megedződött volna, nem lett volna rajta akkora nyomás hirtelen.

Amúgy a tehetségek ára is nevetségesen magas mostanában. Reálisan nézve Sánchez 25-nél, Neymar 20-nál nem ér többet. Baromi tehetségesek, de még igazából nem bizonyítottak semmit, nyomás alatt nem mutattak semmit, emellett pedig a nagyon fiatalon berobbanó játékosok valahogy igen nagy arányban vesznek el később. Talán túl korán érik el a legjobb formájukat pályafutásuk során, a fiatalon rájuk nehezedő nyomást nem bírják, nem tudom.

De az biztos, hogy közel se érnek annyit, mint amit az Udinese vagy a Santos kér értük.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.01. 12:22:52

daffy írta:
Boixos írta: nem értem, h miért nem tanult a madrid a robinho-projektjükből?
mindenki ezt hangoztatja,de nem értem,hogy miért. robinho tökéletes volt spanyolországban. nem egyszer emelkedett ki az akkori csapatból,pedig nem volt könnyű.
Azért eleinte neki sem ment könnyen a beilleszkedés, bár ez nem feltétlenül a gyengébb fizikuma miatt volt. Igazából kellő ügyességgel, gyorsasággal, és technikával le lehet küzdeni az ez által okozott nehézségeket. Aztán ha meg jön még néhány kiló izom, persze fokozatosan, h a lendületéből, gyorsaságából ne nagyon vesszen a játékos, akkor igazán nagy klasszis is lehet. Pl. R10-en 2005/2006-ban azért már volt jelentős izomréteg is, később aztán már túlzásba is vitte.
Persze vannak, akik jelentősen megszenvednek a fizikumuk miatt, pl. Bojan, de sztem ő nem is rendelkezik olyan gyorsasággal és technikával, mint anno Robinho, v. most Neymar.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.01. 11:29:59

lluisllach89 írta: Ezt mondom én is mindig, hibátlan zsugás volt itt, látványosan és eredményesen is játszott, a hisztije más dolog, mondjuk érthető, de amit itt elért az elvitathatatlan.
a madrid rontotta el,a klub miatt távozott. sajnálom,mert még 50 kilósan is lett volna karrierje spanyolhonban.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.07.01. 10:48:31

daffy írta:
Boixos írta: nem értem, h miért nem tanult a madrid a robinho-projektjükből?
mindenki ezt hangoztatja,de nem értem,hogy miért. robinho tökéletes volt spanyolországban. nem egyszer emelkedett ki az akkori csapatból,pedig nem volt könnyű.
Ezt mondom én is mindig, hibátlan zsugás volt itt, látványosan és eredményesen is játszott, a hisztije más dolog, mondjuk érthető, de amit itt elért az elvitathatatlan.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.01. 07:43:50

Boixos írta: nem értem, h miért nem tanult a madrid a robinho-projektjükből?
mindenki ezt hangoztatja,de nem értem,hogy miért. robinho tökéletes volt spanyolországban. nem egyszer emelkedett ki az akkori csapatból,pedig nem volt könnyű.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.30. 23:09:23

bence-barca írta:Csatár jöhetne még, mert Gignac idén nem sokat csinált, sajnos sok épnzért jött ami nem vmi jó. Luchot azt rebesgetik, h lehet távozik, reménykedünk, h nem, ha mégis helyére egy kell egy újabb kreatív kp.
Taiwot nagyon sajnálom, kedvenc játékosaim között van, remélem hamar lelép a Milanból, mert a csapatot nem szeretem.
Az meg szintén nem vmi jó, h Taiwo is meg Heinze is elment, két olyan bhv, akik középen is tudtak játszani...
Nem akarok nagyon reménykedni, mert elég távol vannak, de Adebayor és Drogba neve is felmerült, csak sajnos mind2nek a fizetése lenne sok... :?
heinze igazabol nem nagy veszteség, taiwot meg mindktetten tudjuk, olyan mint ha alves ment volna el a barcabol... luchot a malaga akarta nagyon, de sztem marad a kapitány.. drogba meg jo lenne ha hazatérne... hozhatná nasrit meg riberyt is :D
viccet félre, ha abramovic hoz a nyakara egy rakat uj jatekost, biztos visszajön
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
byke01
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.30. 22:48:35

2011.06.30. 23:05:09

hát én tényleg nagyon örülök annak,hogy valószínüleg cesck és sanchez érkezni fog a barcához,de hova fognak elférni????!!,mert gondolom,hogy a kezdőbe igazolják őket,pedig én nagy barca fan vagyok.
és egypáran nem tudom,hogy mért fitymázzák itt neymart,mert sztem nagy tehetség,és habár nagy a dezsavüm a robinho esettel kapcsolatban,de sztem neymar megálja majd a hejét.csak azt sajnálom,hogy a realhoz megy.
a legnagyobb sportolok,példaképek keményen megküzdenek azért,hogy ott legyenek,ahol vannak,és méltán tartanak ott,ahol.És ahhoz,hogy vki nagy sztár legyen,nem muszáj tehetséggel születnie,elég keményen küzdeni.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.30. 22:58:56

Csatár jöhetne még, mert Gignac idén nem sokat csinált, sajnos sok épnzért jött ami nem vmi jó. Luchot azt rebesgetik, h lehet távozik, reménykedünk, h nem, ha mégis helyére egy kell egy újabb kreatív kp.
Taiwot nagyon sajnálom, kedvenc játékosaim között van, remélem hamar lelép a Milanból, mert a csapatot nem szeretem.
Az meg szintén nem vmi jó, h Taiwo is meg Heinze is elment, két olyan bhv, akik középen is tudtak játszani...
Nem akarok nagyon reménykedni, mert elég távol vannak, de Adebayor és Drogba neve is felmerült, csak sajnos mind2nek a fizetése lenne sok... :?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.30. 22:53:11

bence-barca írta:Alou Diarra -> Marseille

Na, ennek örülök nagyon! Többi OM igazolással nem tudok mit kezdeni, mert nem ismerem a játéksokat, bár Amalfitanonak viszonylag sok gólpassza vt az idényben...
jok leszunk bence nyugi 8)

diarra nem értem minek kellet, tavaly kabore siman megoldotta a posztot kozépen, s bár régen sehova nem kello vandormadar volt, azért most volt egy jo 4-5 éve bordóban...meglátjuk

taiwo elmenetelével biztos gyengebb lesz a baloldal, morelt hozták a helyére, bízok a csokában, ellötyögni jo lesz...
a masik oldalt azpiciuleta, meg ronni megoldja, középen mbia tökéletes, neki kellene egy normalis társ, mert az öregek nem vmi megbizhatoak...(hilton, diawara tökmind1...fannit kellene oda bejatszatni, de deschamp nem fogja..)
a középpálya közepére most már diarra meg nkoulou érkeztél annyi ember van h ihaj... ők + cissé, kaboré, mind védekező, cheyrou klasszikus kp vagy bal kp, lucho, tökéletes irányító, valbuena jó lucho helyett vagy jobbra, legelőre meg ott van a 2 ayew, remy, gignac.

igazából a kp két széle az amit kicsit bizonytlannak érzek, mert általában cheyrou, meg valbuena jatszik ott, de valljuk be egyik sem tipikus szélső...

jovo évi bajnokcsapat

mandanda - fanni, diawara, mbia, morel - valbuena, diarra, lucho, cheyrou - ayew, remy (bár egyik se klasszikus csatár, de deschampot ez sem nagyon érdekli :D)

nah, ki is elemztem. oda-vissza elkenjuk lyont, psg-t és ennyi :D


8)

allez l'om
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.30. 22:40:42

Ez igaz, de ütközésből jóval több van mint a brazil bajnokságban!Igen nem egy PL, de gyorsabb a játék,s a kis csapatok beállnak védekezni, kevés a terület, s van ütközés bőven!Igazából valóban előre temetni nem lehet, ügyes, meglátjuk Európában mit fog érni!
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.30. 22:34:09

Azért azt se felejtsük el, hogy a La Liga nem egy PL, ahol egyből eltüntetik. Ha van olyan fürge, mint pl Messi simán eltud menni, szerintem ez egy olyan bajnokság, ahol még izmok "nélkül" is lehet érvényesülni legalább a kis csapatok ellen. Meg azért, mert nem látszik lehet rajta annyi izom, hogy megtudjon itt élni. Messin se látszik olyan sok izom például és eléggé meg tud itt élni...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.30. 22:29:29

Szerintem is kicsit beképzelt, de ügyes gyerek, viszont, ahogy Boixos is írta, izmot kell rápakoljanak, mert itt elfogják tüntetni!Itt nem lesz olyan, hogy húzogat 3-4et és nézik, odapakolnak vagy a labda, vagy a baba!
Viszont úgy gondolom, hogy megváltozott már a brazil felfogás is, s ott is kapnak elég szépen pénzt a focisták, s a klubok meg irgalmatlan összegeket kérnek el a játékosokért!Tegyük fel Neymar 40 millió, hol tudja megvenni egy PSG vagy egy Marseille, esetleg egy Porto....Régen folyamatosan termelték a labdaügyes spílereket, s szotyiért hozták el az európai középcsapatok, manapság már elég borsos árak vannak!
Óriási kérdés, hogy betud-e állni a sorba, s megtanulja a racionális játékot, Mourinhonál nem fog beleférni, hogy flik-flakk elvesztem, s reklamálok...Igazat adok daffynak Balotelli 2, pedig abban az emberben is jóval több lenne, de esze mint a tyúknak....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.06.30. 22:41:38-kor.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.30. 22:09:53

Boixos írta: hát... egy tizenhét kilós gyereket hiába nevel a pepe.
nem értem, h miért nem tanult a madrid a robinho-projektjükből? (persze, ha egyáltalán odamegy ez a legújabb fiatal titán.) az ilyen zsugásokat el kellene rakni egy időre vmi szolídabb bajnokságba, ahol megszokják a műhelyszagot és egy kicsit kicombosodnak, utána lehet őket nagyobb feladatok elé állítani. ronaldo vagy romario sem biztos, h akkora király lett volna, ha nem az eindhovenben kezdenek, vagy ronaldinho, ha nem párizsban nyit, bár ki tudja...
De manapság nem szokás várni, főleg nem egy olyan játékos fog, akinek nagy arca van... Azt hiszik, hogy egyből betudnak futni egy nagy csapatba, de ez csak később derül ki...
Én jómagam szeretném, h beégjen elsőre Neymar, aztán később mikor már alázatosabb lesz befuthat.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.06.30. 22:05:16

Firefox írta:
Boixos írta:kiváncsi leszek arra, amikor ez a neymar gyerek másodszor találkozik itt európában egy olyan bulahrúz-típusú hátvéddel. már ha átjön egyáltalán európába a gyerek.
Szerintem ha megveszi a Real, beválik nekik, majd Pepe megneveli :twisted:
(vagy ha nem válik be, akkor megy a Citybe :lol: )
hát... egy tizenhét kilós gyereket hiába nevel a pepe.
nem értem, h miért nem tanult a madrid a robinho-projektjükből? (persze, ha egyáltalán odamegy ez a legújabb fiatal titán.) az ilyen zsugásokat el kellene rakni egy időre vmi szolídabb bajnokságba, ahol megszokják a műhelyszagot és egy kicsit kicombosodnak, utána lehet őket nagyobb feladatok elé állítani. ronaldo vagy romario sem biztos, h akkora király lett volna, ha nem az eindhovenben kezdenek, vagy ronaldinho, ha nem párizsban nyit, bár ki tudja...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.06.30. 21:55:27

Boixos írta:kiváncsi leszek arra, amikor ez a neymar gyerek másodszor találkozik itt európában egy olyan bulahrúz-típusú hátvéddel. már ha átjön egyáltalán európába a gyerek.
Szerintem ha megveszi a Real, beválik nekik, majd Pepe megneveli :twisted:
(vagy ha nem válik be, akkor megy a Citybe :lol: )
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.06.30. 21:50:49

kiváncsi leszek arra, amikor ez a neymar másodszor találkozik itt európában egy olyan bulahrúz-típusú hátvéddel. már ha átjön egyáltalán európába a gyerek.
PUYOL-XAVI-INIESTA
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.30. 21:36:44

Alou Diarra -> Marseille

Na, ennek örülök nagyon! Többi OM igazolással nem tudok mit kezdeni, mert nem ismerem a játéksokat, bár Amalfitanonak viszonylag sok gólpassza vt az idényben...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.06.30. 20:41:17

noname írta: 40 milliót adni egy ilyen gyerekért vicc.
Azért nem viccesebb, mint Ibráért 45 milliót adni, + Etoot. De voltak még ezt leszámítva is érdekes igazolások, szóval nem kell úgy oda lenni. Soknak tűnik az összeg, de ha beválik, akkor megéri.
A beképzeltsége pedig lehet hátrány, de lehet előny is. A fiatal CR-t pl. nem kis mértékben is vitte előre. Sok nagy arcú, antipatikus játékos volt már a történelemben, akik sokra vitték. Nem kell lehúzni előre, ha esetleg bukik a Reallal, akkor majd ráérünk. Mert ha mégse, akkor meg kellemetlen lesz magyarázkodni. :roll:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.30. 20:37:54

LG írta:Amúgy én sosem voltam oda Neymarért, de sztem mióta közel áll a Madridhoz, azóta nagyon megváltozott róla a kép ezen a fórumon, állandóan le van húzva. :roll:
Majd meglátjuk mi lesz, ha beválik senkit sem fog érdekelni, h mennyibe került, ha meg nem, akkor így járt a Madrid, nem kell túldramatizálni.
Ez mindenkivel így van :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.30. 20:32:19

Neymar, amikor először szóba került a fórumon valamikor télen volt, akkor utánanéztem a gyereknek és azt írtam h cserecsatárnak még ide is elmegy(ugyanis érdeklődtünk utána), de akkor az ár 20 millió volt, ráadásul azóta csinált hülyét magából a nyilatkozataival, illetve azóta alakult ki körülötte ez az idegesítően nagy hype, ami nagy százalékban annak köszönhető h Pelé nem bír beletörődni h neki már leáldozott a csillaga.
40 milliót adni egy ilyen gyerekért vicc. Annak idején Pato 20ba került és sztem többre fogja vinni mint Neymar.
Lehet akármilyen tehetséges, annyira beképzelt és ostoba mint Balotelli, vele pedig még Mou se bírt.
A madrid ráadásul a lehető legrosszabb hely egy ilyen játékosnak, ahol körül van véve egy csomó beképzelt idiótával.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése