Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.21. 14:20:30

Troym írta:
2023.06.21. 14:06:59
szerintem sietnek eladni pár játékost, hogy ugyanarra a pénzügyi évre legyen könyvelve a bevétel, mint a 600m kiadás. Gondolom Nkunku viszont júliustól megy, az már a következő szezont terheli.
Szerintem Mind1 nekik az a kis apró az FFP-be, de szerintem is így van, ahogy leírod. 600 kiadás, és 100+ millió kiadás ügynöki, aláírási pènzekre. Mindenki máshogy magyarázza.
1. szètoszlik a pènz a szerződèsek èveire
2. Az első èvben nem nèzi az FFP az új tulajdonos klub vásárlásánál
Èn csak azt látom a hírekből, 500 milliós bevètelre 700 kiadás, + a bèrek gondolom az is 3-500 millió ennyi játèkosra+ èvi több száz milliós amortizációs költsèg.
Nekik lehet, nekünk mèg Gavit is bírósági ítèletre lehetett regisztrálni, mert ha 06.30-ig nem tettèk volna, ingyen távozhat a 80 milliós (TM) èrtèkèvel. Agyrèm mind a kèt vèglet.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.21. 14:06:59

szerintem sietnek eladni pár játékost, hogy ugyanarra a pénzügyi évre legyen könyvelve a bevétel, mint a 600m kiadás. Gondolom Nkunku viszont júliustól megy, az már a következő szezont terheli.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.21. 12:24:24

MatyiG írta:
2023.06.21. 12:20:58
zsoltfree írta:
2023.06.21. 10:53:26
Valaki el tudná magyarázni, mi történik a Chelseanél? Én csak azt látom, hogy tavaly vettek vagy 500 milláért játékosokat ("megérte", mert a tabella közepén végeztek😳) . Most meg hármasával adják őket az araboknak. Fairplayileg ezekkel semmi baj?
Pénzmosás.
Most meg megvették Nkunkut 60 millióért.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.21. 12:22:28

zsoltfree írta:
2023.06.21. 10:53:26
Most meg hármasával adják őket az araboknak. Fairplayileg ezekkel semmi baj?
Nyereséggel adják el őket vajon?
Ha igen, akkor élelmesek.... :wink:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.06.21. 12:20:58

zsoltfree írta:
2023.06.21. 10:53:26
Valaki el tudná magyarázni, mi történik a Chelseanél? Én csak azt látom, hogy tavaly vettek vagy 500 milláért játékosokat ("megérte", mert a tabella közepén végeztek😳) . Most meg hármasával adják őket az araboknak. Fairplayileg ezekkel semmi baj?
Pénzmosás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.21. 11:12:36

zsoltfree írta:
2023.06.21. 10:53:26
Valaki el tudná magyarázni, mi történik a Chelseanél? Én csak azt látom, hogy tavaly vettek vagy 500 milláért játékosokat ("megérte", mert a tabella közepén végeztek😳) . Most meg hármasával adják őket az araboknak. Fairplayileg ezekkel semmi baj?
Gondolom pont amiatt kell elpasszolniuk őket, de csak tipp, abszolút nem érdekel, ami azzal a klubbal történik. :D Az a durva, hogy összevásároltak irgalmatlan pénzért rengeteg játékost, és még csak nem is igazi elitet. Nekem jó pénzért egyedül Mudryk és James kellene onnan igazán, előbbi bődületes páros lenne Pedrivel. Ezen kívül Enzo meg talán Mount akik top szint.

Meg most, ha már erről volt szó, az övék lett Nkunku, na őt is bármikor elfogadtam volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.21. 10:53:26

Valaki el tudná magyarázni, mi történik a Chelseanél? Én csak azt látom, hogy tavaly vettek vagy 500 milláért játékosokat ("megérte", mert a tabella közepén végeztek😳) . Most meg hármasával adják őket az araboknak. Fairplayileg ezekkel semmi baj?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.20. 16:16:50

Nagybarcelona írta:
2023.06.20. 12:29:49

Mèg a B opciók közül Palhinhat, Guidot, is jobban el tudnám kèpzelni itt Amrabattól, de ahogy írtam, De Jongot látnám legszívesebben ott, mert az előre játèka nekem kevès. Más mint Busquets, ami nem feltétlenül rossz, labda felhozatalban, a legjobbak között, vèdekezèse nem tud kiderülni, mert alig játszik ott, ha pedig hibát vèt, rögtön lehet "mutogatni" rá, mint Busquets eltiltásakor, nem emlèkszem melyik meccsen. Nálam Neves lett volna a befutó, aki szintèn nem a legeredményesebb védekezésben, de előrefelè extrát nyújt, Busquets körülmènyes hátrapasszai helyett elnèztem volna a fèlpályás, gyors indításait, De Jonggal váltakozva, ellenfèltöl függően.
Azért várjuk meg mi lesz, ha XY jön. Busquets időtlen idők óta abban a pozícióban játszik, egyedüli pivotként és ezt nem bontotta meg senki.
Könnyen lehet, hogy egy új ember érkezésével ez formálódni fog és Kessié/De Jong pozíciója változik, főleg egy Gündogan érkezésével vagy ha Torre előrébb lép. Korábbi kulcsemberek távozásával lehet kavarodás az előzőekhez képest. Aztán lehet, hogy nem. Az is előfordulhat, hogy az új vkp nem lesz stabil kezdő. Ezek a játékosok nem azt a stílust képviselik, mint Busquets.
Amrabat -ha egyáltalán ő jön- még lehet jól is elsülhet, vagy akár Zubimendi. Nem tudom hányan látták előbbitfolyamatosan játszani és nem max. egy-két meccset elkapni/youtube videót nézni. Christensennel kapcsolatban is pl. hasonló volt a helyzet, a Chelsea-ben, ha nem is peremember, de inkább egy első-második számú csere volt, itt klasszis szintet hoz.
Pedri első-másfél évében SR 2.0-nak lett bélyegezve, aztán mi történt, de történtek még hasonlók. És volt pont az ellenkezője. Hoznánk Kimmichet egy vagyonért, aztán besülne. Volt már ilyenre is példa szép számmal.

Az szép, hogy Joselu most hozott egy ilyen szezont. De azt se felejtsük, hogy ott ő kirobbanthatatlan volt, az első számú gólfelelős, rá jött ki minden. Itt ez nem feltétlenül lesz így. Ráadásul Benzema erőssége pont az volt, hogy részt vett a játékban, visszalépett labdáért, helyzetet dolgozott ki magának. Ez iszonyatosan hiányozni fog nekik. Aztán majd meglátjuk.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.20. 12:30:37

Peter írta:
2023.06.20. 12:13:37
gránit írta:
2023.06.19. 22:15:23
Az persze ciki lesz nekik, ha csak őt szerzik meg, ők is gólhiányban szenvedtek
Joselu egy szezon átmeneti jelleggel, míg "megvárják" Mbappé lejáró szerződését, ha Real szurkoló lennék, simán egyetértenék....ha ez a tervezett út, önmagában elegendő....
Ha nem szereznek más csatárt, önmagában szerintem nem lesz nekik elég. 16 gólnál sosem lőtt többet egy bajnokságban. Másodlagos gólfelelősnek viszont nagy erősítés. Ha szereznek még egy nagy kutyát előre, amire amúgy is szükségük van, még mellé egy tíz plusz gólos csatár erősnek tűnik.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.20. 12:29:49

bence0330 írta:
2023.06.20. 11:34:17

Abban szerintem egyetértünk, hogy ide nem feltétlenül ő a kezdő ember. A szerelések száma azért alapvetően akkor lenne szerintem mérvadó, ha valami hasonló csapatban néznénk, persze így is van értelme, csak nem annyira perdöntő - nekem. Nekem ő az az igazi motor, fáradhatatlan erő ami sokszor hiányzik tőlünk, a válogatottban többször látta a VB-n, de a Fiorban is pár meccsen. De ja, rotációnak drága, egyértelmű. Viszont tartom, hogy a Madridnak ő erősítés. Illetve azat is, hogy jelenlegi állapotban nekünk is az lenne, csak jobb lenne nagyobb erősítés, vagy ha ez a szint, akkor olcsóbban.

Közben az ingyenes Thuramért a Milán, a Lipcse és a PSG versenyzik. Igaz, hogy Lewy mögé ő alighanem nem jött volna cserének (ez a hátulütője egy ekkora világsztárnak a csapatban), de azért elnéztem volna itt. Szurkolok, hogy a fiatal brazil bejöjjön, mert korban nyilván jobb választás Lewy mögé, lassan felhozni. :)
Èn règóta nagyon szeretnèk egy agilis, rombolni tudó, igazi vkp-t. Nekem Edgar Davids volt ebből az etalon, jelenleg Casemiro kèpessègeit elismerem, mèg ha nem is kedvelem a Reálos múltja miatt. Èn szemèly szerint Kessiet vártam nagyon, de mèg véletlenül sem játszatjuk ott. Te jobban tudod, lehet inkább második számú pivot, vagy box to box kp, mert előrefelè jobban teljesít.
Mèg a B opciók közül Palhinhat, Guidot, is jobban el tudnám kèpzelni itt Amrabattól, de ahogy írtam, De Jongot látnám legszívesebben ott, mert az előre játèka nekem kevès. Más mint Busquets, ami nem feltétlenül rossz, labda felhozatalban, a legjobbak között, vèdekezèse nem tud kiderülni, mert alig játszik ott, ha pedig hibát vèt, rögtön lehet "mutogatni" rá, mint Busquets eltiltásakor, nem emlèkszem melyik meccsen. Nálam Neves lett volna a befutó, aki szintèn nem a legeredményesebb védekezésben, de előrefelè extrát nyújt, Busquets körülmènyes hátrapasszai helyett elnèztem volna a fèlpályás, gyors indításait, De Jonggal váltakozva, ellenfèltöl függően.

Támadónak Thuram lett volna a választásom, hiszen ingyen van. Èvekig játszott bal szèlsőt, elèg jól tud cselezni is, ès 192 cm-es, szóval tökèletes lenne Lewat helyettesíteni, vagy feltolni mellè fejelni. Koeman ès Xavi legalább az ívelgetèst beemelte a repertoárba a körbepasszolgatás helyett, viszont kellene ehhez alkalmas játèkos, aki tud felívelni, ès valaki, aki be is tudja azt fejelni.

Közben Nkunku 65 millióèrt a Chelseaè.
Kolo Muanit is nagyon környèkezik a nagyok, állítólag a Frankfurt 100 milliót kèr èrte. Ilyen szempontból Thuram ingyen ajándèk lesz az új csapatábak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.06.20. 12:44:01-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.20. 12:13:37

Kovbal88 írta:
2023.06.19. 21:17:35
De a futball jobban járna, ha Angliában játszana.
Lehet, de Barca szurkolóként, nem érintettként olyan mélyen azért nem mozgat meg a téma.
Ha már futball, talán túl nagy erőfölénybe kerülne Anglia és nekünk sem tenne rosszat egy egészséges konkurencia. Valaminek történnie kéne, hogy észhez térjünk, ha már magunktól nem sikerül.
gránit írta:
2023.06.19. 22:15:23
Az persze ciki lesz nekik, ha csak őt szerzik meg, ők is gólhiányban szenvedtek,
Ancelotti nyilatkozta egyszer, hogy jobban örül, ha tízszer nyernek 1-0-ra, mint egyszer 10-0-ra.... :lol:
Joselu egy szezon átmeneti jelleggel, míg "megvárják" Mbappé lejáró szerződését, ha Real szurkoló lennék, simán egyetértenék....ha ez a tervezett út, önmagában elegendő....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.20. 11:34:17

Nagybarcelona írta:
2023.06.20. 11:24:11
bence0330 írta:
2023.06.20. 11:03:32
Azért Amrabat messze nem olyan rossz, mint amilyennek itt mindenki beállítja. Az az ember egy fáradhatatlan, gyors, agilis gép, egy intelligensebb, tudatosabb Vidal. Hogy 40-et megér-e, nem tudom, de szerintem a mi középpályánkon csak javított volna, főleg a nemzetközi meccseken, lendületesebb csapatok ellen. Nekünk elsőszámú Pivotnak ebben a stílusban talán kevés, cserének ennyit jelenleg tény, hogy nem ér meg, de az ATMA-nakszerintem komoly erősítés lehet.
Bence, általában egyetèrtek veled, de ebben nagyon nem. Nem nèzek olasz meccseket, csak videókat nèzek Amrabatról ès az èrtèkelèseket. Vidal egy sokszoros bajnok, kètszeres Copa győztes játèkos, csúcsformában 3-4 meccsenkènti szerelèssel, rengeteg góllal, nagy munkabírással. Igazi box to box. Amrabat mèg a csapataiban sem volt kezdő játèkos. Most sokat fejlődött, kezdő a csapatában de azt írták több helyen is, hogy hangulatember, meccsenkènt 1,7 szerelèssel, kevès blokkal, ami kiemelkedő, hogy nem tudják könnyen lecselezni a statok alapján. Èn 30-40-èrt mást hoznèk. Igazából De Jongot látnám Busquets helyèn, ès inkább hoznèk mellè egy előre aktívabb játèkost.
Abban szerintem egyetértünk, hogy ide nem feltétlenül ő a kezdő ember. A szerelések száma azért alapvetően akkor lenne szerintem mérvadó, ha valami hasonló csapatban néznénk, persze így is van értelme, csak nem annyira perdöntő - nekem. Nekem ő az az igazi motor, fáradhatatlan erő ami sokszor hiányzik tőlünk, a válogatottban többször látta a VB-n, de a Fiorban is pár meccsen. De ja, rotációnak drága, egyértelmű. Viszont tartom, hogy a Madridnak ő erősítés. Illetve azat is, hogy jelenlegi állapotban nekünk is az lenne, csak jobb lenne nagyobb erősítés, vagy ha ez a szint, akkor olcsóbban.

Közben az ingyenes Thuramért a Milán, a Lipcse és a PSG versenyzik. Igaz, hogy Lewy mögé ő alighanem nem jött volna cserének (ez a hátulütője egy ekkora világsztárnak a csapatban), de azért elnéztem volna itt. Szurkolok, hogy a fiatal brazil bejöjjön, mert korban nyilván jobb választás Lewy mögé, lassan felhozni. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.20. 11:24:11

bence0330 írta:
2023.06.20. 11:03:32
Azért Amrabat messze nem olyan rossz, mint amilyennek itt mindenki beállítja. Az az ember egy fáradhatatlan, gyors, agilis gép, egy intelligensebb, tudatosabb Vidal. Hogy 40-et megér-e, nem tudom, de szerintem a mi középpályánkon csak javított volna, főleg a nemzetközi meccseken, lendületesebb csapatok ellen. Nekünk elsőszámú Pivotnak ebben a stílusban talán kevés, cserének ennyit jelenleg tény, hogy nem ér meg, de az ATMA-nakszerintem komoly erősítés lehet.
Bence, általában egyetèrtek veled, de ebben nagyon nem. Nem nèzek olasz meccseket, csak videókat nèzek Amrabatról ès az èrtèkelèseket. Vidal egy sokszoros bajnok, kètszeres Copa győztes játèkos, csúcsformában 3-4 meccsenkènti szerelèssel, rengeteg góllal, nagy munkabírással. Igazi box to box. Amrabat mèg a csapataiban sem volt kezdő játèkos. Most sokat fejlődött, kezdő a csapatában de azt írták több helyen is, hogy hangulatember, meccsenkènt 1,7 szerelèssel, kevès blokkal, ami kiemelkedő, hogy nem tudják könnyen lecselezni a statok alapján. Èn 30-40-èrt mást hoznèk. Igazából De Jongot látnám Busquets helyèn, ès inkább hoznèk mellè egy előre aktívabb játèkost.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.20. 11:03:32

Azért Amrabat messze nem olyan rossz, mint amilyennek itt mindenki beállítja. Az az ember egy fáradhatatlan, gyors, agilis gép, egy intelligensebb, tudatosabb Vidal. Hogy 40-et megér-e, nem tudom, de szerintem a mi középpályánkon csak javított volna, főleg a nemzetközi meccseken, lendületesebb csapatok ellen. Nekünk elsőszámú Pivotnak ebben a stílusban talán kevés, cserének ennyit jelenleg tény, hogy nem ér meg, de az ATMA-nakszerintem komoly erősítés lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.20. 09:13:30

A hírek szerint (Sport) Amrabat 40 millióèrt az Atletico Madrid játèkosa lehet. Nagyon szurkolok nekik :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.06.19. 21:17:35

Peter írta:
2023.06.13. 22:17:50
Mindenesetre egy Gríz profilú játékos nagyot dobott volna a szezonbeli játékunk minőségén.... :wink:
Persze nagyon nem mindegy, hogy ki, mikor, hogyan és milyen közegbe érkezik.

Perez racionálisan és logikusan nyomul Mbappéra, ez olyan üzlet, ami felül kell írjon érzelmi himbilimbiket.
Azon sem lepődnék meg, ha jövőre "ingyen" kerülne a Realhoz. Ebben lehet ugyan némi kockázat, ha addig valami értelmes fordulat történne Párizsban a szakmai vonalon....ez a "rizikó" viszont nem tűnik fenyegetőnek.
Egyébként még a monacoi idők óta azt gondolom, hogy Mbappé és a Real előbb vagy utóbb, de úgyis egymásra találnak.
Szerintem jobb lenne neki MU-ban játszani, a Real pont az ő posztján a legerősebb Vinicius miatt, persze be lehet építeni. De a futball jobban járna, ha Angliában játszana.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.19. 11:09:44

bence0330 írta:
2023.06.19. 10:47:05
Szaúd-Arábiában most amúgy mi van? Komolyan rá akarnak már kerülni a térképre? Mert eddig csak kivénhadt sztárok mentek az arab országokba.
Ezek prostik a szememben nem sportemberek.(ami nyilván nagyon zavarja őket :)) Törökök csinálták ezt egy időben,aztán látjuk hol vannak most. 5 év múlva már a kutya se fog emlékezni, erre a ligára.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.19. 10:47:05

Szaúd-Arábiában most amúgy mi van? Komolyan rá akarnak már kerülni a térképre? Mert eddig csak kivénhadt sztárok mentek az arab országokba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.16. 21:36:24

Az Aston Villa Alemany helyett Monchit nevezte ki sportigazgtónak. 7 UEFA/EL kupát nyertek az irányítása alatt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.15. 21:07:52

gránit írta:
2023.06.15. 14:40:41
Sok szurkoló mindenáron La Masiát akar, de azt a klub sem veszi nagyon komolyan, az ott nevelkedett játékosokból többnyire nem lesz semmi, nagyon ritkán számol velük a klub, Araújóra meg Torréra is sokan úgy tekintenek, mint a mi kutyánk kölykeire, de ők is kívülről érkeztek, nem a klub nevelte őket.
Egyébként amikor már egyértelműen látszott és "ordított", hogy totálisan elszabtuk a hagyományos és normális vérfrissítést (2019-ben már a vak is kellett, hogy lássa), akkor kellett volna egy totális, mindent elsöprő fiatalítás.
Egy La Massia és kívülről érkező fiatalok egészséges, értelmes koncepcióval összerakott egyvelegű csapatával szinte nulláról kezdeni. Olyan brigáddal, ahol valóban mindenki bárki másért és egymásért is tűzbe megy, beleértve a szakmai vezetést is. Ahol pl Araujo a csk.... :oops:
Lett volna néhány bekapott pofon, lett volna 1-2 kemény év - persze így is volt, de ma már mennyire másként nézne ki annak és ennek a vetülete -, viszont szakmailag ma már komoly vonzerő lehetnénk.
Az Ajax vagy a Monaco is megmutatta a közelmúltban, hogy nem lehetetlen az ilyesmi és egyáltalán nem ördögtől való.....az is nyilvánvaló, hogy egy ilyen csapat Barcelonában egyben tartható és megfelelő szakmai koncepció mellett évről évre erősíthető a szükséges posztokon.

Ezzel szemben ma ott tartunk, hogy se pénzünk nincs, se szakmai vonzerőnk, ráadásul a koncepció is csak jóindulattal és nehezen kibogozható, mindenesetre nem látványos, sajnos. A pénz viszont "csak" egy eszköz, amit egy jó szakmai koncepcióval alátámasztva a "semmiből" is elő lehet teremteni.
Álmodozhatunk ilyen olyan igazolásokról, de ma tisztán látszik, hogy hiányos, törékeny az az alap, amire lenne értelme rálépni egy Kimmich, Bernardo Silva, Haaland vagy Mbappé típusú játékosoknak még akkor is, ha a pénz sem számítana. Kívülről is látványos az egyik napról másikra élés, ezt bizony szakmailag gondolom és legkevésbé anyagilag. Hiányzik a markáns szakmai következetesség, tűzoltásokkal teli szerencsejátéknak tűnik a tevékenységünk. Ezen lehetne változtatni házon belül és még mindíg nincs későn ehhez. Több életünk van, mint egy macskának, de valamiért képtelenek vagyunk ezt igazán tökösen kihasználni.
Vonzóvá és meggyőzővé kell tenni a csapatot, hogy mi legyünk olyan helyzetben, hogy válogathassunk...és a jövő csillagai itt akarjanak ragyogni.... :wink:
Barcelona, a labdarúgás (egyik) bölcsője....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.15. 14:40:41

Peter írta:
2023.06.15. 11:31:43
Nos, milyen matek jönne ki akkor, ha tőlük személyenként "csak" évi 10 misit a kasszában tartunk és még Umtiti vagy Lenglet fizuja szóba sem került.... :mrgreen:
Alsóhangon újabb 300-at találnék 5-6 év alatt.
Nincs a kedvenceim között a könyvvizsgálónk, de csak a tőle "tanultak" felét alkalmazva is aranybányára lelnék Barcelonában, erre a nyakamat tenném.
Ezt adom, egyébként is gyakran megfeledkezünk arról, hogy amúgy a világ egyik leggazdagabb klubja vagyunk. Aranybánya vagyunk már most is, hihetetlen bevételekkel, óriási szponzorpénzekkel. Csak a Spotify-tól kapunk 280 milliót, több mint kétszer annyit, mint amekkora egy idei BL-döntős teljes bruttó bérkerete. Iszonyatos pénzei vannak a klubnak.

A problémát a koncepció hiányában látom, régóta azt sem tudjuk már, milyen hadrendben akarunk játszani, és nem posztokra igazolunk. Én kérnék erre egy választ az edzőtől, ezután felrakosgatnánk a mágnestáblát, és végigmennénk a posztokon, kezdő + csere. Ahol lyuk van, oda igazolunk, ha kell, nagy pénzért.

Elverni százmilliókat nagy igazolásokra szükséges is egy olyan klubnak, ami mindig a legjobbak között akar lenni. Simán jöhet egy százmilliós igazolás, ha az BL-győzelmet fog hozni. A félreértést az okozza, hogy a klub nem úgy működik, és nem is akar úgy működni, ahogy sok szurkoló elvárja. Sok szurkoló mindenáron La Masiát akar, de azt a klub sem veszi nagyon komolyan, az ott nevelkedett játékosokból többnyire nem lesz semmi, nagyon ritkán számol velük a klub, Araújóra meg Torréra is sokan úgy tekintenek, mint a mi kutyánk kölykeire, de ők is kívülről érkeztek, nem a klub nevelte őket. Elsősorban mindig kífelé fogunk tekinteni, a La Masia csak vésztartalék, és volt egy generáció, ami ezalól kivételt jelentett. Valójában aranybánya vagyunk, úgy is működünk, a játékosneveldét meg rábízzuk a kicsikre, akik abból élnek, hogy a neveltjeiket eladják. Mi nem ebből élünk, nekünk ez már csak luxus.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.15. 11:31:43

ocsike83 írta:
2023.06.14. 09:48:49
Atya Ég, ha ez a 617 millió most benne lenne a kasszában.... :shock: :shock: :shock:
Ezek a nem kicsi számokból összerakott eredmények, de tegyük hozzá "jószándékkal", hogy a csapat fejlődése érdekében történt kísérlet egységára volt.
Ami viszont már abban az időszakban kristálytisztán látszott, hogy jónéhány aranylábú játékosunk nem kifejezetten a jövő embere, mégis egekbe emelték a fizetéseket és hosszútávra betonozták be azokat.
Nos, milyen matek jönne ki akkor, ha tőlük személyenként "csak" évi 10 misit a kasszában tartunk és még Umtiti vagy Lenglet fizuja szóba sem került.... :mrgreen:
Alsóhangon újabb 300-at találnék 5-6 év alatt.
Nincs a kedvenceim között a könyvvizsgálónk, de csak a tőle "tanultak" felét alkalmazva is aranybányára lelnék Barcelonában, erre a nyakamat tenném.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.15. 00:27:04

Fernando írta:
2023.06.14. 21:45:51
Világos, de a matekhoz hozzátartozik, hogy ő sem 20 millióért jött, vagy 50 mint anno hangoztatták, ezzel egyudoben kezdtek röpködni a gigászi fizetesek is meg az 5 éves hosszabbitasok is. Coutinho és Griezmann totál penzkidobas volt, borítékolható volt a bukasuk rájuk szabott poszt híján. Dembele se ért akkor sem 150-et, az csak egy kapkodás volt Ney távozása után.
Neymar volt legalább egy 100-as, de figyelembe véve a teljesítményét és a későbbi eladási árát, telitalálat volt összességében.
A gond pontosan az, amit írsz, hogy az eladása után Bartomeu - egyébként egy sikeres és dörzsölt üzletember - beleesett a pénzügyileg totálisan analfabéta lottónyertes szerepébe.

És egy elég lényeges szempont, különösen az utóbbi időszak B-kategóriás brazil-igazolások kapcsán: Neymar sportszakmailag egy pillanatig nem volt zsákbamacska, az, hogy ő nagyon jó lesz, abban teljes egyetértés volt, ő valóban varázsolt a Santos-ban.
Ha azóta egy fele ennyire jó brazil jött volna...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.14. 21:45:51

gránit írta:
2023.06.14. 18:42:04
Neymarért megérte rengeteg pénzt kifizetni. Minden trófeát megnyertünk vele. Amióta lelépett, a céljainkhoz képest se füle se farka támadójátékunk van. Azelőtt egyértelmű volt a 4-3-3, ezután viszont azt sem tudtuk, milyen hadrendben akarunk játszani, csak hoztunk random embereket, nem pozícióra igazoltunk. Nem tudom, Xavi milyen hadrendben gondolkodik az őszre, de remélem, gondolkodik valamilyenben, és a klubvezetés sem random fog igazolgatni.
Világos, de a matekhoz hozzátartozik, hogy ő sem 20 millióért jött, vagy 50 mint anno hangoztatták, ezzel egyudoben kezdtek röpködni a gigászi fizetesek is meg az 5 éves hosszabbitasok is. Coutinho és Griezmann totál penzkidobas volt, borítékolható volt a bukasuk rájuk szabott poszt híján. Dembele se ért akkor sem 150-et, az csak egy kapkodás volt Ney távozása után.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.14. 18:42:04

Neymarért megérte rengeteg pénzt kifizetni. Minden trófeát megnyertünk vele. Amióta lelépett, a céljainkhoz képest se füle se farka támadójátékunk van. Azelőtt egyértelmű volt a 4-3-3, ezután viszont azt sem tudtuk, milyen hadrendben akarunk játszani, csak hoztunk random embereket, nem pozícióra igazoltunk. Nem tudom, Xavi milyen hadrendben gondolkodik az őszre, de remélem, gondolkodik valamilyenben, és a klubvezetés sem random fog igazolgatni.
Válasz küldése