Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.26. 10:31:03

Troym írta:
2023.04.25. 19:25:29
Ma azt nyilatkozta Ceferin, hogy akár BL meccseket rendezhetnek az USÁban.

UEFA President Čeferin: “Champions League games being played in USA? It's possible. We started to discuss about that”, told
“In 2025, the final is in Munich… after that, let's see”.

Akkor ez pontosan mitől jobb, mint a szuperliga?
Attól, hogy ezt ők csinálják! ;)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.26. 10:23:09

ktm írta:
2023.04.26. 10:00:34

Szerintem itt max arrol van szo, hogy a bl dontot elvihetik az USA-ba.
Biztos odáig lesznek a döntőbe jutó csapatok szurkolói. Több ezer dolláros, több napos túra, hogy a BL döntő mondjuk Atlantában legyen úgy, hogy az átlag amerikai nagy ívben elkerüli a focimeccseket.
Az uefánál korruptabb, szemétrevalóbb szervezetet csak egyet láttam, a fifát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2023.04.26. 10:00:34

Troym írta:
2023.04.25. 19:25:29
Ma azt nyilatkozta Ceferin, hogy akár BL meccseket rendezhetnek az USÁban.

UEFA President Čeferin: “Champions League games being played in USA? It's possible. We started to discuss about that”, told
“In 2025, the final is in Munich… after that, let's see”.

Akkor ez pontosan mitől jobb, mint a szuperliga?
Szerintem itt max arrol van szo, hogy a bl dontot elvihetik az USA-ba.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.25. 19:25:29

Ma azt nyilatkozta Ceferin, hogy akár BL meccseket rendezhetnek az USÁban.

UEFA President Čeferin: “Champions League games being played in USA? It's possible. We started to discuss about that”, told
“In 2025, the final is in Munich… after that, let's see”.

Akkor ez pontosan mitől jobb, mint a szuperliga?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.24. 14:57:27

gránit írta:
2023.04.23. 22:47:00
bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23

Egy évben, a gyengébb sorozatban. Kétlem, hogy ez a mérvadó.
Pedig általában ezzel próbálják mentegetni a PL-t, hogy ott állítólag erősebb a második vonal. Ezek szerint nem. Nem csak ebben az évben. A spanyolok általában uralják az EL-t.

Tegyük azért hozzá, hogy az angoloknál van a nagy hatos (közeljövőben hetes is lehet a Newcastle-vel), akiknek az EL ugyanúgy nem az igazi, ahogy a Barcának. Nekik elsősorban a PL-helyeket kell egymás között lemeccselniük, illetve ha ott vannak a BL-ben, akkor ott minél jobb eredményt elérni. Az EL pedig amolyan vigaszág, sokadik opció. Ezzel szemben egy Sevilla számára, amely a Ligában esélyten, ahogy a BL-ben is a komolyabb csapatok az EL-győzelem lehet a legnagyobb reális siker.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 09:45:51

brazilfan írta:
2023.04.24. 09:25:09
csababarca írta:
2023.04.23. 23:01:22
Jah, és azt én is látom, hogy egy random angol bajnoki élvezetesebb, mint egy random spanyol, ezt nem vitatom igazából
Feltéve, hogy egy meccset az erő, a fokozhatatlan iram, a megállás nélküli nyargalászás teszi élvezetessé.
De az élvezhetőséghez nálam a cselek, finom körömpasszok is kellenek, ilyenekből nem sokat látok a brit fociban.
Ez a brit vehemecia a szurkolókra is átragad, ott üvöltöznek, mutogatnak megállás nélkül, amíg Cantona meg nem unja, ilyen a spanyol fociban nincs, de nekem nem is hiányzik.
Mondjuk szerintem ez jó ideje nem igaz. Van igazi erőcsapat, mint a Pool, CFC, Tottenham de most már a klasszikusan ilyen focit játszó United is inkább finomkodik, fifikás kis játékokkal képes nyerni (Fernandes, Rashford, Garnacho, Eriksen... van rá bőven finom lábú játékosuk...), de egy Arsenal, City már rég sokkal technikásabb focit játszik, mint a mi ligánkban bárki. És ehhez hozzájön még 1-2 kisebb csapat, mint pl. a Brentford Ajax-stílusa mindenképp, vagy egy Brighton. Rég nem le-fel rohangálnak, csak van tempó IS a játékban.

Ráadásul nálam még a spanyol oldalról sem igen stimmel a dolog, a technikás spanyol foci már max egy Celta, Soci, Betis. A többiek a szervezettségükből, védekezésükből élnek, és ami még rosszabb, undorító favágásból, ami Angliában szintén nem jellemző.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.24. 09:25:09

csababarca írta:
2023.04.23. 23:01:22
Jah, és azt én is látom, hogy egy random angol bajnoki élvezetesebb, mint egy random spanyol, ezt nem vitatom igazából
Feltéve, hogy egy meccset az erő, a fokozhatatlan iram, a megállás nélküli nyargalászás teszi élvezetessé.
De az élvezhetőséghez nálam a cselek, finom körömpasszok is kellenek, ilyenekből nem sokat látok a brit fociban.
Ez a brit vehemecia a szurkolókra is átragad, ott üvöltöznek, mutogatnak megállás nélkül, amíg Cantona meg nem unja, ilyen a spanyol fociban nincs, de nekem nem is hiányzik.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.24. 07:41:42

bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23

A hájpnak mindig van alapja. Gyorsabb, energikusabb foci, megüti az emberek ingerküszöbét, itt is ez a topik megy a legjobban, más helyeken is, mert egyszerűen az angol meccseket végig lehet nézni tömény unalom nélkül, az emberek többsége legalábbis így van vele. Ha valaki nem, más tészta, de a többség dönti azt el, hogy a PL a legizgalmasabb bajnokság, azt meg a számok, hogy az a legerősebb is, bőven.
Ezt inkább úgy lehetne valamivel objektívebben megfogalmazni, hogy mennyi pénz jön be közvetítési díjakból világszerte - ami azt mutatja, mennyire eladható az adott bajnokság, hány ember kíváncsi rá...

És akkor el is dőlt a kérdés... (Nézettség szempontjából) A spanyol bajnokságnak van 2 (+1) kiemelkedő csapata, az angoloknál ez minimum 4-5 (+2-4), ebből adódóan várt "nagy meccsből" is jóval több van az angoloknál...

És még ott vannak a feltörekvő "új olajos" csapatok is a jövőre nézve... A spanyoloknál a közepesek/ kicsik meg inkább lefelé mennek (köszönjük Tebas FFP)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.23. 23:01:22

bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23


Csaba: persze, értem, csak közben meg korábbi években a reált verték ki az angol csapatok, 20-ban a City, 21-ben a BL helyekért küzdő CFC Az összkép nagyon az angoloknak áll, ezen nem változtat szerintem az, hogy van egy BL-ben hébe-hóba verhetetlen Reál, aki meg tudja őket fogni, és ez is igazából 1 év, a tavalyi, amikor minden összejött nekik, meg a mostani CFC, akik kb alsóházi csapat a PL-ben.
Rendben.
Szerintem az is beszédes, hogy angol csapat BL döntőt általában házidöntőben tud megnyerni. Kivétel a Chelsea 2012-ben, meg a Pool még előtte a Milan ellen.
És az eredményességüknek ez is jót tesz.
Az, hogy hányan vannak 4 között felettébb érdekes, mert pár hete voltak itt megmondások, hogy tök mindegy a BL-ben, hogy a csoportban esel ki, vagy a 4 között, csak a győztes számít. De ezeket is már megszoktam.

Jah, és azt én is látom, hogy egy random angol bajnoki élvezetesebb, mint egy random spanyol, ezt nem vitatom igazából

bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23
A hájpnak mindig van alapja.
Biztos?
Nem tudom, de az angoloknál ha valaki 2-3 meccsen jól teljesít, már rakják mindenféle top10es listára, meg kapja az 50 milliós árcimkét.
Én erről beszélek főleg.
De jól csinálja az angol média, megy a hype, aztán 2-3 év múlva a kutya nem emlékszik ezekre a best ever wannabe játékosokra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.23. 22:47:00

bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23

Egy évben, a gyengébb sorozatban. Kétlem, hogy ez a mérvadó.
Pedig általában ezzel próbálják mentegetni a PL-t, hogy ott állítólag erősebb a második vonal. Ezek szerint nem. Nem csak ebben az évben. A spanyolok általában uralják az EL-t.
bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23

A hájpnak mindig van alapja.
Szerintem nem. Nagyon sokféle hájp indokolatlan.

bence0330 írta:
2023.04.23. 22:31:23

a többség dönti azt el, hogy a PL a legizgalmasabb bajnokság
Szerintem meg nem dönti el senki. Teljesen szubjektív. Az izgalmasság főleg egy olyan dolog, amit nem lehet kimutatni. Ha valaki oda van az angol fociért, semmi gond. De nem eredményesebbek, mint a spanyolok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.23. 22:31:23

gránit írta:
2023.04.23. 22:07:21
bence0330 írta:
2023.04.23. 21:20:37

objektíve sokkal ererdményesebbek európában, mint a spanyolok. Olyan sok pofont nem kaphatnak, mert szépen döntőznek-nyernek majd minden évben.

annyira erős a liga, hogy a Cityn kívül nem lehet tudni, ki lesz épp elődöntős, mert sokan vannak már a BL-helyekért vívott küzdelemben is, nem csak magában a BL-ben.
EL-ben egy talpon álló csapata nem maradt az angoloknak. Az elődöntő előtt ki lett pofozva az összes. A spanyoloknak van egy BL-elődöntősük meg egy EL-előöntősük, míg az angoloknak egy BL-elődöntősük.

Nem eredményesebbek az angolok. 10 éves időtávot azért adtam meg, mert szépen lefed egy viszonylag nagy, de nem túl nagy időszakot, nem pedig találomra kiválasztva pár évet, amikor éppen egyik vagy másik volt eredményesebb.

Különösebb bajom amúgy nincs az angolokkal, csak hájppal, ami körülvetetik. A kamu hájpoknál nincs rosszabb.
Egy évben, a gyengébb sorozatban. Kétlem, hogy ez a mérvadó. A 20-as sorozatban az angol és a spanyol csapatok sem voltak sehol, tehát akkor akkor a német és a francia bajnokság volt a top?

Ha az 5 év random, akkor a 10 év is minimum annyira az, de szerintem azért méginkább, mert senki nem azt vitatja, hogy 10 éve talán még a spanyol volt az erősebb bajnokság, vagy partiban voltak, részletkérdés. Hanem hogy az elmúlt 4-5 évben vált el egymástól a kettő, nem kicsit. És a vita tárgyát képező időszak alatt hatalmas angol fölény van.

A hájpnak mindig van alapja. Gyorsabb, energikusabb foci, megüti az emberek ingerküszöbét, itt is ez a topik megy a legjobban, más helyeken is, mert egyszerűen az angol meccseket végig lehet nézni tömény unalom nélkül, az emberek többsége legalábbis így van vele. Ha valaki nem, más tészta, de a többség dönti azt el, hogy a PL a legizgalmasabb bajnokság, azt meg a számok, hogy az a legerősebb is, bőven.

Csaba: persze, értem, csak közben meg korábbi években a reált verték ki az angol csapatok, 20-ban a City, 21-ben a BL helyekért küzdő CFC Az összkép nagyon az angoloknak áll, ezen nem változtat szerintem az, hogy van egy BL-ben hébe-hóba verhetetlen Reál, aki meg tudja őket fogni, és ez is igazából 1 év, a tavalyi, amikor minden összejött nekik, meg a mostani CFC, akik kb alsóházi csapat a PL-ben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.23. 22:07:21

bence0330 írta:
2023.04.23. 21:20:37

objektíve sokkal ererdményesebbek európában, mint a spanyolok. Olyan sok pofont nem kaphatnak, mert szépen döntőznek-nyernek majd minden évben.

annyira erős a liga, hogy a Cityn kívül nem lehet tudni, ki lesz épp elődöntős, mert sokan vannak már a BL-helyekért vívott küzdelemben is, nem csak magában a BL-ben.
EL-ben egy talpon álló csapata nem maradt az angoloknak. Az elődöntő előtt ki lett pofozva az összes. A spanyoloknak van egy BL-elődöntősük meg egy EL-elődöntősük, míg az angoloknak egy BL-elődöntősük.

Nem eredményesebbek az angolok. 10 éves időtávot azért adtam meg, mert szépen lefed egy viszonylag nagy, de nem túl nagy időszakot, nem pedig találomra kiválasztva pár évet, amikor éppen egyik vagy másik volt eredményesebb.

Különösebb bajom amúgy nincs az angolokkal, csak hájppal, amivel körülvetetik. A kamu hájpoknál nincs rosszabb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.23. 21:36:47

Leírtam a véleményemet.
Idén a lesajnált Real, aki minusz 11 pontra van tőlünk a Liverpool-Chelsea kettőst bármiféle erőlködés nélkül tette partvonalra.
Tavaly a Chelsea-City-Pool hármast vágták nyakon.

De értem amit mondasz, és nincs is gondom azzal, hogy Te vagy a tömeg így gondolja.
Én a véleményemet megfogalmaztam, ahogy írtam is, a tiéteket is el tudom fogadni.

Csak hagyjuk az ajnározást (nem rád vonatkozik), meg az ilyen Peet-féléket kellene ignorálni, akik életükben egy elfektetett bordásfalon nem másztak keresztül, és osztják az észt angol sokadrangú csapatokról, meg játékosokról, meg top 10-es listákra nyomják őket, mosva az emberek agyát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.23. 21:20:37

csababarca írta:
2023.04.23. 21:09:22
Viszont ahogy kijönnek a szigetről, akkor kapják arcba a pofonokat szépen, nem csak a Realtól, hanem éppen aki szembe jön.
Oké, a hype-utálatod és az ellenszenved teljesen értem, de ez a mondat szerintem nem korrekt, lentebb felsoroltam natúr számokat, objektíve sokkal ererdményesebbek európában, mint a spanyolok. Olyan sok pofont nem kaphatnak, mert szépen döntőznek-nyernek majd minden évben. Nyilván mindig mindegyik angol csapat nem juthat a 4 közé, 1-2-t kiütnek hamarabb, de még így is elég magasan a 2. legjobb spanyol liga felett vannak natúr eredményekben is, függetlenül attól, ki milyen focit szeret, meg ki kinek szurkol. Meg az a poén, hogy annyira erős a liga, hogy a Cityn kívül nem lehet tudni, ki lesz épp elődöntős, mert sokan vannak már a BL-helyekért vívott küzdelemben is, nem csak magában a BL-ben. Lehet a Tham, a Pool, közel volt a MU, nyert a CFC, most lehet, hogy majd az Arsenal érkezik meg... a két egycsapatos ligából meg az az 1-1 jön be néha, a spanyolban a Reál, meg oké, most nem, de hosszabb távon talán mi, meg volt egy Villarreal mutatóba még, de az az óriási meglepetés kategória.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.23. 21:09:22

Az a lényeg, hogy amikor kellett, fel lett rakva az angol focira a csörgős.
Mint ma az agyonmagasztalt Tottenhamre szerencsére. (tudom, az ligán belül történt, de ez a tham istenem, ritka egy világilúzer csapat Kane-nel az élen)

Lehet ezen is vitatkozni 2-3 havonta, kinek mi jön be.
Szerintem azt, hogy összességében erősebb az angol liga, kevesen vitatják.
Viszont ahogy kijönnek a szigetről, akkor kapják arcba a pofonokat szépen, nem csak a Realtól, hanem éppen aki szembe jön.
Most minket kár idevenni, nekünk még a német középcsapatok, meg a másodvonalas (értsd, top szint alatt egyel) mu is fejtörést okozott.

Én hányok az angol ligától, főleg az angol játékosoktól, meg a hypetól ami körbeveszi az egész lufit.
De megértem, hogy van akinek tetszik ez, a szurkolás tényleg jó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.23. 20:55:11

No igen, a 10 évet én sem értem, akkor még talán nem a PL volt a legerősebb liga. Az elmúlt években volt több angol házidöntő a BL-ben, sok elődöntős mellette, meg ugye még EL házidöntő is volt. Ráadásul nem csak 1 csapat, mint tőlünk a Reál (Sevilla), hanem Pool, City, CFC, Tottenham, (United, Arsenal EL döntőkben)

Az elmúlt 5 évet nézve:

- a BL győztesek angol-spanyol aránya: 2-1
- a BL döntőkben az angol-spanyol arány: 5-1
- a BL elődöntőkben az angol-spanyol arány: 7-5
- a BL negyeddöntőkben az angol-spanyol arány: 13-8

Elég egyértelműen kirajzolódik a dominancia. Minél kevesebb évet megyünk vissza, annál jobban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.23. 13:15:58

dinnyesz írta:
2023.04.23. 13:08:45
Én abszolút spanyol foci párti vagyok/voltam mindig is, de az utóbbi időben szinte nézhetetlen kategória. 10/7-8 meccs teljesen kuka. Viszont ha belebotlok egy PL meccsbe, legyen az bármi, legtöbbször nem kapcsolok el. Nem tudom egyébként, hogy a közvetítések között van ekkora különbség, vagy tényleg a szurkolók ennyivel másabbak, de ég és föld mennyivel jobban atjon a hangulat egy PL meccsen. Szóval erősség szempontból nem biztos, hogy előrébb vannak az angolok, nezhetoseg szempontjából mindenképp.
Erősség szempontjából is. Az angoloknak volt 4 BL-döntősük az utóbbi években, a spanyoloknál meg van egy Real, amely kiemelkedő, aztán a többieknek köze nincs hozzá. A Sevilla meg ugyanaz mint a Real, csak az EL-ben.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.04.23. 13:08:45

Én abszolút spanyol foci párti vagyok/voltam mindig is, de az utóbbi időben szinte nézhetetlen kategória. 10/7-8 meccs teljesen kuka. Viszont ha belebotlok egy PL meccsbe, legyen az bármi, legtöbbször nem kapcsolok el. Nem tudom egyébként, hogy a közvetítések között van ekkora különbség, vagy tényleg a szurkolók ennyivel másabbak, de ég és föld mennyivel jobban atjon a hangulat egy PL meccsen. Szóval erősség szempontból nem biztos, hogy előrébb vannak az angolok, nezhetoseg szempontjából mindenképp.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.23. 10:36:25

Ha 10 évet nézzel, akkor tényleg nem látszik a spanyolok visszaesése, hiszen abba beletartozott a Real történelmének egyik legeredményesebb korszaka, a mi nagy korszakunk utolsó évei, és az AM egyik legjobb időszaka.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.23. 02:22:52

bence0330 írta:
2023.04.21. 03:51:37
A PL nem csak azért toronymagasan a legerősebb, és legjobb, legnézettebb bajnokság, mert ők a legeredményesebbek a kupákban az az elmúlt években (több házi BL elődöntővel, döntővel, EL házidöntővel...). Pedig már csak emiatt is az lenne. Egyszerűen olyan mennyiségű jó csapat van ott, amiről a többi bajnokság nem is álmodhat
Nem ők a legeredményesebbek a kupákban. Történelmileg sem, és a közelmúltban sem. Az elmúlt 10 BL-kiírást hatszor nyerték spanyolországi csapatok, mindössze kétszer az angolok. Az EL-t is a spanyolok nyerték meg legtöbbször, az elmúlt 10 évben ott 6:3 az arány a spanyolok javára.

Mitől lenne egy Brighton erősebb egy Bilbaónál, egy Wolverhampton egy Sevillánál vagy egy Fulham egy Rayo Vallecanónál? A nemzetközi kupákban a spanyolok kifejezetten erősebbek, és az sem igaz, amivel próbálják felmenteni a PL-t, hogy hát a második vonal ott erősebb. A második vonalban is többször aratnak a spanyolok. A spanyol bajnokság megítélését nem segíti a mi nemzetközi gyengélkedésünk, ha stílusütközésre kerül sor, gyakran nem tudunk mit kezdeni a helyzettel, ha nincs nálunk a labda és nem mi irányítjuk a mérkőzést. Egyébként nem eredményesebbek az angolok, és az sem igaz, hogy az angol kiscsapatok erősebbek lennének a spanyol kicsiknél.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2023.04.22. 18:12:57

Nagybarcelona írta:
2023.04.22. 13:11:55
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -answered/
Hát nem tudtam melyik topic alá linkeljem. Most már tudjuk mièrt vannak ilyen jó formában a Real játèkosai, a csodaszer
Wick Vaporub :)
Akkor emiatt kellett a bírók szakvéleményéért fizetni? Mondjuk pár tégely Wick olcsóbb lett volna. :mrgreen:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.22. 13:11:55

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -answered/
Hát nem tudtam melyik topic alá linkeljem. Most már tudjuk mièrt vannak ilyen jó formában a Real játèkosai, a csodaszer
Wick Vaporub :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.22. 11:05:03

davi10 írta:
2023.04.22. 10:47:35
Remélem Guardiola-t még lehet Pep-nek hívni...
Az ilyen kötözködős megjegyzéseidet nyugodtan tartsd meg magadnak.
Valamit félreérthettél, kötözködésről szó sincs, inkább csak iróniáról, évődésről. Sajnos elfelejtettem mosolygós hangulatjelet odatenni a végére.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 10:47:35

brazilfan írta:
2023.04.21. 20:46:00
bence0330 írta:
2023.04.21. 10:10:52
tudtommal Carlo vezeti az örökranglistát…
Ó, nektek csak így, egyszerűen Carlo? Joséval is haverok vagytok?
Remélem Guardiola-t még lehet Pep-nek hívni...
Az ilyen kötözködős megjegyzéseidet nyugodtan tartsd meg magadnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.21. 23:36:15

Troym írta:
2023.04.21. 09:27:30


LG:
Mourinho meg úgy tűnik most a helyén van. Konferencia liga győzelem, most EL elődöntő, BL indulás lehetősége.
Lehet vénülő fejjel lenyugszik. :)
Szerintem is kellett neki most egy olyan csapat, amely nem tartozik a közvetlen európai elitbe. Érdekes párharc lesz a Leverkursen ellen, akiknek a szezonját az egykori tanítványa, Xabi Alonso hozta vissza a sírből nagyon impresszív teljesítménnyel.

Érdekes párosítások lesznek a BL-ben, EL-ben is. Az olasz focinak alapvetően nem vagyok rajongója, de annyire szenvedtek az előző években, hogy most tudok örülni nekik, hogy ilyen szép számban képviselik magukat az elődöntőben. Sőt, imádnám, ha a BL-győztes is tőlük jönne, de ez inkább csak álom kategória.
Válasz küldése