Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.26. 14:06:15

Teljesen más sport, de ebben nem más. Mert ez nem a sportágak milyenségéről szól. 1 meccses döntést csak az NFL-ben tudok elfogadni, ami olyan veszélyes sport, hogy a játékosok szakszervezete maga tiltakozott a több mérkőzés ellen. A labdarúgásban nem látom indokoltnak, hogy egyetlen mérkőzés döntsön a legrangosabb kupáról.

Egyébként a sakkban is lehetne jönni ugyanezzel a bs-szel, hogy "bármi megtörténhet". Igen, egy játszmában tényleg bármi megtörténhet. Csak semmi értelme nem lenne.

A Madrid hányszor nyerte meg úgy, hogy nem volt a legjobb? 1998 óta számtalanszor. Az a Juve egy ezerszer erősebb csapat volt, de Madrid egy meccsen elkapta őket. A Madrid még Spanyolországban sem volt a legerősebb akkor. 2000-ben ötödikek lettek a spanyol bajnokságban. Ötödikek. De egy meccsen elkapták a szezon során nagyobb erőt felvonultató Valenciát. Egy meccsen tényleg bármi megtörténhet. Csak ez nekem nem tetszik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.26. 14:00:23

gránit írta:
2023.05.26. 13:54:19
Én nem értek egyet az utolsó mondattal, nem kerül 90%-ban jó helyre a trófea. A Madrid hányszor nyerte meg úgy, hogy nem volt a legjobb csapat?

Nekem a BL-lel a legnagyobb problémám, hogy kevés meccset játszanak. Ebből jön már Bence kritikája, hogy olykor igazságtalan. Ennek az oka az, hogy néhány meccsen múlik az egész. Ha már a sakk lett felhozva, képzeljük el, hogy a vb-döntő egy vagy két játszmából állna. Ehelyett áll 14-ből, minimum. Mert ott már kijön a különbség. A BL-ben sokkal kevésbé.
Teljesen más típusú sport a sakk, had ne kelljen már magyarázni.
Fociban is kijöhet a különbség ahogy írtam is, de nem ez a BL lényege.
1 meccsen kell bizonyítani, már az idegenbeli gól sincs, az is pl igazságosabbá tette a dolgot.

Mindenkinek adottak a feltételek, így kell megnyerni, így kellett 20 éve is.

Ha már feltetted a kérdést, akkor válaszolj rá magad, hányszor nyerte meg úgy a real, hogy nem volt a legjobb csapat?
Miből szűröd le, hogy nem voltak a legjobb csapat?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.26. 13:54:19

Én nem értek egyet az utolsó mondattal, nem kerül 90%-ban jó helyre a trófea. A Madrid hányszor nyerte meg úgy, hogy nem volt a legjobb csapat?

Nekem a BL-lel a legnagyobb problémám, hogy kevés meccset játszanak. Ebből jön már Bence kritikája, hogy olykor igazságtalan. Ennek az oka az, hogy néhány meccsen múlik az egész. Ha már a sakk lett felhozva, képzeljük el, hogy a vb-döntő egy vagy két játszmából állna. Ehelyett áll 14-ből, minimum. Mert ott már kijön a különbség. A BL-ben sokkal kevésbé.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.26. 13:52:12

Rossz a gondolatmenet.
Az EL már eleve egy másodvonalas kupa, aki a BL-ben van és kiesik, azok így is előrébb vannak.
Tehát mondjuk van a 16 BL továbbjutó, majd a 16 kieső, utána jön csak az EL. Ott meg a PO-ban is BL kiesettek is vannak, de akik egyeneságon bementek az EL kieséses körébe (pl. fradi), azok mind mögöttünk vannak.

De ez mindegy is, a BL a királykategória, ott kell hepajkodni, az EL az marad a középszereknek, meg a kiesetteknek.

Most mi lett a változtatás?
Lesz két csoportkör is?
Volt már ilyen is egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 13:41:34

csababarca írta:
2023.05.26. 13:16:19
Summa-summarum a BL ezért BL, mert bármi történhet, de azért a végén 90%-ban jó helyre kerül a trófea, ahhoz, aki megérdemelte.
Persze, azzal egyetértek, hogy ez adja a sava-borsát, írtam is, hogy a rendszer hatalmas előnye, hogy izgalmas. Ezzel az utolsó mondattal is nagyrészt egyetértek, még ha nem is a legjobb csapatok nyerik, de elég jók. Az elmúlt két BL-döntőben pl a gyengébb csapat győzött, főleg a tavalyiban az aznapi játék alapján. De ettől még megérdemelték.

Nekem nem is ezzel van a gondom, mert nem arra érvelek, hogy ha egy nűansz máshogy alakul, akkot behúzzuk a BL-t, mert nem tartunk ott. Hanem arra, hogy ha most az idei európai szezon alapján állítanánk egy rangsort, akkor a 16 BL továbbjutó és a 16 EL nyolcaddöntős mögött megosztott 33. helyen lennénk. Mert ugye nem az az égés, hogy ezzel a csapattal nem nyertük meg a BL-t, mert azt senki nem gondolta, hanem az, hogy kiestünk a csoportból, aztán meg a rájátszásból objektíve. Csak közben meg másnak a Sakhtart kellett megvernie a továbbjutásért, az EL-ben meg Nantes-ot, meg mittudoménkit. Nyilván nem adja vissza az urópában betöltött helyünket ez ilyen sorsolással, mikor a MU abban a pillanatben lehet, hogy európa top3 formában volt, és kb tartottuk velük a játékot még így is, tele sérült kulcsjátékosokkal.
Az Inter ellen is nűanszokon múlt. Ha ezek máshogy alakulnak, akár csak egyetlen egy, lehettünk volna BL kiesésben, és amilyen ágat kaptunk, akár még mehettünk is volna 1-2 kört. Ha meg EL, párat ott is mehettünk volna, mint tavaly. Ezt a résézt tartom nagyon igazságtalanságnak, de főleg csak annak fényében, hogy az egész úgy csapódik le, hogy "mekkora égés a Barcának, hogy kiestek az EL rájátszásban". Mert ha nem ez lenne a visszhang, nem érdekelne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.26. 13:16:19

1.) Pont az a lényege a BL-ben, és azért népszerű, vonzó, nézett, mert bármi megtörténhet. Ez a sava-borsa az egésznek.
2.) Nincs olyan, hogy igazságtalanság, fociban nem emlékszem ilyenre nagyon, nem látok érdemtelen címet.
3.) Kettesre visszatérve, azért utóbbi 15 évben amikor pl a MU nyert 2008-ban, teljesen megérdemelt volt, persze elcsúszott Terry, na bumm. A mienket had ne magyarázzam, az Inter utána hát a mostani intert szétszedné, megfojtaná.
Chelsea kakukktojás, de ha tendenciát nézem 2004 óta, abszolút kijárt annak a klubnak.
BM 13 egyértelmű, Real 14-ben megérdemelte, talán itt lehet megfogni az igazságtalanságot.
15 mienk egyértelmű, Real sorozata, tessék utánuk csinálni, egyáltalán nem volt igazságtalan, ott volt a lehetőség az Atma, Juve, Pool előtt, hogy bizonyítsanak.

Szóval én ezt nem is értem, mire célzol itt.

4.) Tudáskülönbséget két csapat között egyedül az adná ki, ha lejátszanának 10 meccset egymás ellen legalább rövid időn belül. A bajnokság sem adja ki, máskor, más feltételekkel találkozol a többi klubbal.
De persze kijön a minta, a mi idei címünk is abszolút megérdemelt.

Summa-summarum a BL ezért BL, mert bármi történhet, de azért a végén 90%-ban jó helyre kerül a trófea, ahhoz, aki megérdemelte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.26. 13:00:17

bence0330 írta:
2023.05.26. 12:38:07
Persze, csak ne mondjuk, hogy ugyanolyan feltételek közt, mint a másik csapatnak egy másik csoportban.
Mindenkinek a saját csoportját kell megnyerni vagy másodiknak lenni.
A debrecenieknek is lehet olyan igazsága, hogy ha valamilyen másik bajnokságban játszana, biztosan első lenne és indulhatna a BL-ben.
Ez olyan eszmecsere, amiben kezet is foghatunk, hogy mindenben egyertétünk, ez a mi igazságunk, örüljünk neki, de nem fogunk ezen kívül mást elérni ezzel.
A francia liga kiesője is mondhatja, hogy ő bizony a spanyol ligát megnyerné.
Majd egyszer, ha lesz xG vagy oldapassz BL, akkor kiderülhet egy újabb igazság....de talán a kihagyott helyzetek EL-je is érdekes lenne.... :wink:

Szóval a lényeg sajnos az, hogy adott egy csoport, amin belül már igazságosan mindenki mindenkivel kétszer játszik, így igazságos sorrend alakul ki a végén. Ha ezt a spanyol ligában elfogadjuk, akkor fogadjuk már el a BL csoportkörében is.....ott harmadikok lettünk úgy, hogy ugyanazokkal és ugyanannyiszor játszottunk, mint az összes többi csoportbeli ellenfelünk.
Szerintem nincs miért mutogatni másik csoportra, hiszen az Espaniol sem mutogathat a magyar a bajnokságra, hogy ott bezzeg BL induló lehetne....

De mehetünk tovább egy lépéssel. A Valladolid ellenfelei szerint a Liga sem igazságos, mert jogosan kérhetik számon azt egy bajnoktól, hogy miért nem bajnokhoz méltón játszott? Ezzel a Valladolid sokkal könnyebben jutott hozzá fontos 3 ponthoz. Ha ez a meccs februárban van, lehet a Valladolid kikap tőlünk 1-0-ra.....
Hol is van és kinek, milyen a Liga igazsága a nagyobb merítéssel?

Maradjunk a BL-nél és jussunk tovább a saját csoportunkból, aztán folytassuk jövőre az egyenes kieséses rendszer igazságtalanságának elemzését.... :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.05.26. 13:16:25-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 12:38:07

Peter írta:
2023.05.26. 12:33:40
bence0330 írta:
2023.05.26. 12:24:54
1. Nem ugyanazokkal az ellenfelekkel, mint mások.
Saját csoportkör létezik mindenkinek. Előbb abból a csoportból kell kimászni valahogyan.....
Persze, csak ne mondjuk, hogy ugyanolyan feltételek közt, mint a másik csapatnak egy másik csoportban, és mivel ugyanazért a kupáért zajlik a küzdelem, ez nem teremt egyenlő feltételeket év végén a megítélésnél, egyiknek a Sakhtart kell legyőznie, másiknak az Intert, EL-ben egyiknek a Mityillandot, másiknak a MU-t. Az ilyen EB-VB is ezért nagyon random, hacsak nncs egy olyan űrcsapat, mint a 08-12-es Barce...Spanyolország, akik agyonvernek mindenkit és kész. Csak hát ott nincs idő más rendszerre, van 1 hónapjuk kb. Egy majdnem egy éven át tartó fő versenysorozat megoldható bármilyen módon, ha akarjuk. És az UEFA azért tett is lépéseket, ők is rájöttek, hogy ez így már röhejes 2023-ban, elment mellette az idő, az új rendszer ha nem is tökéletes, vagy mondjuk én nem így csináltam volna, de legalább 1-2 fokkal igazságosabb lesz.
Plusz 1-2 meccsen továbbra is kisebb eséllyel jön ki a különbség, m int 38-on.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.26. 12:33:40

bence0330 írta:
2023.05.26. 12:24:54
1. Nem ugyanazokkal az ellenfelekkel, mint mások.
Saját csoportkör létezik mindenkinek. Előbb abból a csoportból kell kimászni valahogyan.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 12:24:54

Peter írta:
2023.05.26. 12:13:22
bence0330 írta:
2023.05.26. 10:20:54
Ha viszont ez a lutri rendszer van, akkor szerintem nem ennek kéne egy csapat fő megítélésének lennie, és el kell tudnunk fogadni, hogy ha kicsivel talán erősebbek vagyunk, mint az Inter, és épp nem nyerünk, az sajna benne van a pakliban így, hogy kb egy meccs határozza meg a szezonunkat.
A csoportkör teljesen ugyanolyan rendszerű, mint egy bajnokság. Mindenki játszik mindenkivel kétszer.
Szóval, ha a bajnokság megfelelő értékmérő, akkor a BL csoportkör dettó.
Akárhogy matekozok, nekem nem egy meccs jön ki.... :wink:
1. Nem ugyanazokkal az ellenfelekkel, mint mások. Azért nézz rá a Reál csoportjára és a mi csoportunkra. Az első kettő mindegy, az jó eséllyel erős pár kivétellel, mint pl. a Milan csoportja, de az Intert még rossz formában se hasonlítsuk a Shakhtarhoz.
2. Minél nagyobb a minta, annál jobban kijön a tudáskülönbség, ez nem csak fociban, minden sportban, vagy az élet minden területén így van. Ráadásul a BL rendszere úgy van megcsinálva, hogy a 4. kalapos szinte mindig egy noname pofozógép, sokkal gyengébb, mint egy LL utolsó előtti csapat akár, akik simán pontokat tudnak rabolni, tehát marad 2 vagy 4 meccs, ami dönt, mert a kicsiket körbepofozza mindenki (mi is). A bajnokságban meg 38. Óriási a különbség, van ideje kijönnie a nagy számok tötrvényének. Plusz ugyanazon csapatokkal játszunk a kupáért, a BL csapatok meg egy random sorsolás alapján teljesen másokkal már a csoportban, aztán egyenesben is. Az akkor félelmetes formában lévő MU sem ugyanaz az ellenfél, mint a Mityilland, tök random, kit kapsz. Meg semmiképp nem nyertük volna az EL-t, de pár kört mehettünk volna egy más sorsolással akár, de hogy a feltételek nem egyenlőek, az egyszer biztos.
3. A döntő is pl. egy meccses, így tudott a Reál megverni egy mérföldekkel jobban játszó és több helyzetet kialakító Poolt 1 kapuralövéssel, előtte meg a CFC a Cityt.

Ha jól rémlik xG-ben nyerük a csoportunkat, akkoriban még elég sok helyzetet alakítottunk ki, csak hát fejben mi rohadt stresszesek vagyunk, és így ez 1-2 meccs alatt nem főleg nem jött ki gólokban. De ha nem vagyunk stresszesek, lehet, hogy akkor sem jött volna ki, egyszerűen kevés idő, kevés minta. Főleg, ha nem vagyunk sokkal jobbak az ellenfeleinknél, mint egy City, Pool, csoportszinten PSG.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.26. 12:13:22

bence0330 írta:
2023.05.26. 10:20:54
Ha viszont ez a lutri rendszer van, akkor szerintem nem ennek kéne egy csapat fő megítélésének lennie, és el kell tudnunk fogadni, hogy ha kicsivel talán erősebbek vagyunk, mint az Inter, és épp nem nyerünk, az sajna benne van a pakliban így, hogy kb egy meccs határozza meg a szezonunkat.
A csoportkör teljesen ugyanolyan rendszerű, mint egy bajnokság. Mindenki játszik mindenkivel kétszer.
Szóval, ha a bajnokság megfelelő értékmérő, akkor a BL csoportkör dettó.
Akárhogy matekozok, nekem nem egy meccs jön ki.... :wink:

Keresni az igazságot? Kinek és milyen igazságát? A pályán szokott kiderülni az igazság, ami kinek öröm, kinek szomorúság.
EL selejtező volt ugye a Barca - MU párosítás. Kikiálltott "BL döntő".....aztán hol van azóta az a MU, aki minket kiejtett? Biztosan létezik olyan igazság, ami szerint már páholyból kellene várni az igazi BL döntőre, hogy ki lesz az ellenfele az európai szuperkupa döntőjében.....miközben a pályán történt igazság szerint már sehol nincs.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.05.26. 12:31:34-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 10:20:54

csababarca írta:
2023.05.26. 04:03:16
Milyen rendszer nem lenne igazságtalan a BL-ben? Gondolom itt az igazságtalan azt jelenti, hogy mi rendre leégünk, milyen rendszerrel lehetne ezt kikerülni?
Nem, tényleg gyerekkorom óta érthetetlen nekem ez az egész, pedig az első 8-9 focinézős évemben a két kedvenc csapatom összesen 5-ször nyerte meg, szóval nem valami elfogultság mondatja velem. Az tény, hogy az elmúlt 10 évben nem nekünk kedvezett, pedig ott '16-'19 közt még szerintem nyertünk volna egyet biztos, ha nem 30-40 perc rossz játékkal lehetne elveszteni egy egész éves sorozatot. Akkor még top csapat voltunk, 20-21-ben közép-kiscsapat, most meg megint egy közel top, de minimum erős csapat, csak fejben megrogyva.

Kb bármi más. Szuperliga rendszerű (nekem annál nyitottabb kellene, mondjuk mint a jelenlegi nemzetek ligája, pár osztály, nyilván nem 4 fős csoportokkal, de a lényeg, hogy a feltételek azonosak legyenek, és le lehet esni, lenne átjárás. Vagy mindenki mindenkivel, vagy egy svájci rendszer, akkor sok csapat is lehetne, nem kéne mindenki mindenkivel, csak a helyezésben közel állókkal játszanánk, mint pl. a sakkban. Így amúgy kiscsapatokat is be lehet tenni, pl. egy magyar bajnokot, aztán ha megmarad, akkor megmarad, ha nem, akkor leesik a szintjének megfelelő osztályba, legyen az EL, konferencia néven, vagy 2.-3. divízió.

De lehetne egy folyamatos élő világranglistás rendszer is, és akkor kb mindegy milyen csapattal játszunk, mikor, és milyen rendszerben.

Szóval még nekem is van több ötletem erre, kétlem, hogy nálam okosabb embereknek nincs több ennek az őskövületnek a leváltására.

A BL mostani rendszerében csodaszámba megy, ha a legjobb csapat nyeri meg (CFC, Reál...????), csak akkor működik a dolog, de még akkor is döcögősen, ha annyival a mezőny felett van egy csapat, mint mi voltunk, vagy mint most a City, vagy a BM 20-ban. És akkor TALÁN.

Ennek a rendszernek egyetlen óriási előnye van szerintem, hogy izgalmas. Ez tény. De pont az igazságtalansága miatt az, el lehet veszteni egy szezont 5 perc alatt, és így egy gyengébb csapat is megverhet egy erősebbet, mert a fociban nem mindig jön ki a külnbség 90 perc alatt. Ha viszont ez a lutri rendszer van, akkor szerintem nem ennek kéne egy csapat fő megítélésének lennie, és el kell tudnunk fogadni, hogy ha kicsivel talán erősebbek vagyunk, mint az Inter, és épp nem nyerünk, az sajna benne van a pakliban így, hogy kb egy meccs határozza meg a szezonunkat.

Nyilván az, hogy ennyire gyengék vagyunk benne évek óta, a bennünk kialakult stressz miatt van, és nekünk emiatt még rosszabb ez a lebonyolítás jelenleg. Majd valamikor talán kijövünk belőle.

Amúgy meg az UEFA is váltott, 24-től ugye új rendszer lesz, az kicsit reálisabb eredményeket fog adni a mostaninál, kicsit egyenlőbb feltételekkel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.21. 07:49:32

csababarca írta:
2023.05.20. 21:12:48
Troym írta:
2023.05.20. 20:39:39
Mire eljutunk a francos első kalapig sok év után, még a végén nem lesz bajnok a BM és tutira összekerülünk megint.
Legalább lesz kifogás:D
3.-4. kalaposokat kell lepofozni, aztán nincs baj.

Inter 3. Kalap volt, Benfica is. :D
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.21. 07:32:49

Peter írta:
2023.05.21. 02:33:24
Persze teljesen felesleges még szeptemberre vagy jövő tavaszra gondolni, de gyökeres változások hiányában ez a csapat teljesen életképtelen a BL egyenes kieséses szakaszához.
Gyökeres változások pedig nem lesznek.
Megkapjuk EG-t pivotnak, élvezhetjük majd Alonso rutinját, Robi újraéledését....
Hasonlóan látom sajnos èn is a dolgokat.
Bízzunk azèrt a szakmai stáb munkájában, ès abban, hogy sikerül erősíteni a kereten, ès akkor ritkán fogjuk látni az említettek. Ha a szerencse is mellènk áll, mehetünk pár kört az egyenes kiesèses szakaszban is. Ne felejtsük el, hogy első kalaposok leszünk. Szerintem nagyon sokat kell mèg fejlődnie a csapatnak, ès az edzői stábnak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.21. 02:33:24

Persze teljesen felesleges még szeptemberre vagy jövő tavaszra gondolni, de gyökeres változások hiányában ez a csapat teljesen életképtelen a BL egyenes kieséses szakaszához.
Gyökeres változások pedig nem lesznek.
Megkapjuk EG-t pivotnak, élvezhetjük majd Alonso rutinját, Robi újraéledését....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.05.21. 00:50:17

Örülök, hogy az Inter döntőbe jutott, szurkolni is fogok nekik. Esélyük viszont nincs sok, ez a City szerintem jelenleg szintekkel az egész mezőny felett van, és ez még évekig így is maradhat. Az olaszok esélye az lehet, hogy 1 meccsről van szó, tehát nagyobb szerepe van egy jó/rossz kifogott napnak mint 2 meccsen. De a Citynek nagypn rossz napot kelllene kifognia, hogy elbukja.

Az EL-ben pedig a Romának szurkolok innentől, a Sevilla már nyert eleget. Persze utóbbiak a favoritok, ebben a sorozatban nekik van a legtöbb rutinjuk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.20. 21:12:48

Troym írta:
2023.05.20. 20:39:39
Mire eljutunk a francos első kalapig sok év után, még a végén nem lesz bajnok a BM és tutira összekerülünk megint.
Legalább lesz kifogás:D
3.-4. kalaposokat kell lepofozni, aztán nincs baj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.05.20. 20:48:56

Soci nagyon erős, szép játékkal, jó lenne legalább a clean sheet-et megtartani.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.20. 20:39:39

Mire eljutunk a francos első kalapig sok év után, még a végén nem lesz bajnok a BM és tutira összekerülünk megint.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.05.19. 18:57:32

Fecooo írta:
2023.05.19. 16:01:33

ha csak ezt látjuk, akkor is tudjuk, hogy special zero az edző :D (amúgy kedvelem a Romát 20 éve, és nem örültem, amikor a tolmács odakerült, de azért magának a döntőnek örülök)
Ő nem tolmács,hanem buszsofőr. Mindig tudja hogy kell parkolni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.05.19. 16:01:33

daffy írta:
2023.05.19. 08:43:35
Róma odatette magát keményen :D
Lever - Roma
kapura lövés: 23-1
kaput eltaláló: 6-0
XG: 0.95-0.03
eredmény: 0-0

Gondolom ha a szabály engedi 3 kapussal állnak ki. De végül bejött. Sevilla újabb EL-t húz be.
Papíron mindhárom európai kupasorozatot megnyerheti olasz csapat.
ha csak ezt látjuk, akkor is tudjuk, hogy special zero az edző :D (amúgy kedvelem a Romát 20 éve, és nem örültem, amikor a tolmács odakerült, de azért magának a döntőnek örülök)
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.05.19. 10:28:11

Ez az Emery amit művel a villával az valami elképesztő. :shock: Hát igen ilyen az, amikor egy közép csapat vezetősége is nem a szertárosra meg katari, dubaji edzőfenoménokra bízza a csapat építést. =D> Gratula nekik! :wink:
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.19. 10:19:40

torrestoni írta:
2023.05.18. 14:12:42
Nem kevered véletlenül össze Nápolyt Milánóval? Evidens, hogy lehet szubjektíven csapatépítésnek nevezni, de elég naív is egyben, tudván, hogy ezt leginkább kényszer szülte: zsugori újgazdag kínai többségi tulajdonos, aki 25 évesen gondolt egyet, és vett egy Intert, olaszos mókolás az adásvétellekkel és kölcsönüzletekkel, miközben adósság is van, bőven.

Bárhogy is, azért az elég sanszos, hogy vennének ők (a Milánnal együtt), sok mindenkit, sok pénzért, de nem igen tudnak...
A játékuk egy másik téma, maradjunk az építkezésnél.

Itt valami zavar van a fejekben.
Ahol tulajdonos van egy fociklubnál, az kvázi egy vállalat, részvénytársaság, mint bármi más is.
Minden ilyen szervezet profitorientált, mert a tulajdonos saját pénzéről beszélünk.
Ez a tulajdonos lehet 1 db (kínai) fickó, de akár egy másik vállalat is. (A Bayern tulajdonosa mondjuk az Audi és az Adidas is.)
Ne azt kövezzük meg, aki 100 egység bevétellel és 90 kiadással akar működni, hanem aki 100 bevételre kiad 500-t. (ld Chelsea, ManCity) Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a sejk nem küldi más jogcímen Haaland apjának, a srác fizetése másik "nemhivatalos" részét? "Marketing tanácsadás" Ugyanez igaz Mbappe és a másik sejk esetén.

Az Inter kb 30-40m mínusszal zárja az átigazolási időszakokat, egy évben volt nagy bevétel, amikor a Chelsea ökör módon megvette Lukakut 120 millióért.
A csapatépítésükről meg annyit, hogy 2021-ben bajnok, 2022-ben olasz kupa győztes, 2023-ban szuperkupa győztes, kupadöntős, BL döntős.

Milan: Olasz bajnok 10+ év után, BL elődöntő

A Napoli sem megy rossz úton, de egyébként nem véletlen a teljes olasz foci emelkedése, 3 európai kupadöntős, 5 elődöntős.

Az meg kb értelmezhetetlen, hogy vennének sok pénzért, csak nem tudnak, ez a csapatok 90%-ára igaz. (ránk is) Abból kell főzni, ami van, de még a korlátok ellenére is jól csinálják.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.19. 09:34:51

gránit írta:
2023.05.19. 09:18:35
Az Internazionale akár kényszerűségből nem szórja a pénzt, akár nem, azt mindenképpen bizonyítja, hogy valóban nem kell a Manchester City bevételével rendelkezni a BL-döntőhöz. A zsugori tulaj is jó példa arra, hogy az "olajosokat" hibás dolog valami mecénásoknak elképzelni, akik a futball jótevői, alig néhány "olajos" csapat áll bevételek terén előttünk, azok sem sokkal. Olyan esetek is bőven előfordulnak, amikor inkább szivattyúzzák ki a pénzt egy klubból, mint fordítva.

Ehhez még hozzájön az, hogy a maga a Manchester City sem szórja a pénzt. Teljesen ésszerű szerződéseket kötöttek, Bernardo Silva a maga bérével a 14. helyen lenne a Barcelonában... Julian Alvarez a 18. lenne. Nem az a +80 millió euró a döntő, ami a bevételeink között van. Azt csak Fati bértömege és amortizációja elviszi. Ők sok jó döntést hoztak, mi sok rosszat, ez a különbség.
Egyetèrtek. De már írtam, nem kell felülni a Capology adatainak. Számomra hihetetlen. A Barcaè most már közel áll a valósághoz, mert az utóbbi èvekben Tebas közreműködésével rengeteg fizetès, hozzávetőlegesen nyilvánosságra került. Èn kètlem, hogy Mbappe 100, Haaland pedig 20 milliót keres bruttóban. A City esetèben ráadásul egy olyan klubról beszèlünk, aki ellen eljárás folyik a törvènytelen kifizetèsekkel kapcsolatban. Kiszivárgott pl. Mancini szerződése, aki egy hèt arab "szakèrtèsèrt" több pènzt keresett, mint a Citys èves fizetèse.
https://www.google.com/amp/s/amp.thegua ... kh-mansour
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.19. 09:18:35

Az Internazionale akár kényszerűségből nem szórja a pénzt, akár nem, azt mindenképpen bizonyítja, hogy valóban nem kell a Manchester City bevételével rendelkezni a BL-döntőhöz. A zsugori tulaj is jó példa arra, hogy az "olajosokat" hibás dolog valami mecénásoknak elképzelni, akik a futball jótevői, alig néhány "olajos" csapat áll bevételek terén előttünk, azok sem sokkal. Olyan esetek is bőven előfordulnak, amikor inkább szivattyúzzák ki a pénzt egy klubból, mint fordítva.

Ehhez még hozzájön az, hogy a maga a Manchester City sem szórja a pénzt. Teljesen ésszerű szerződéseket kötöttek, Bernardo Silva a maga bérével a 14. helyen lenne a Barcelonában... Julian Alvarez a 18. lenne. Nem az a +80 millió euró a döntő, ami a bevételeink között van. Azt csak Fati bértömege és amortizációja elviszi. Ők sok jó döntést hoztak, mi sok rosszat, ez a különbség.
Válasz küldése