Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.23. 06:12:44

csababarca írta:
Alcantara írta: Nekem sem a szívem csücske, de ahogyan Leon is rámutatott, több csapatra is tud megfelelő taktikát kidolgozni.

Egyet tud. Meg az az egyet+kis kontárt hozzá.
Mindig is ebből élt,aki meg ezt nem látja az vak.
Viszont most feladta a kontrákat is,csak védekezéssel foglalkozott.
Csaba!

Én ezt cáfolnám azzal, ahogyan hátrányból muszáj volt focizniuk a PSG elleni meccsen.
Azon a meccsen, kétgólos hátrányban semmi kapkodás nem volt, teljesen tudatosan építette fel a két félidőt.
A játékoskeretet is a támadó taktikának megfelelően alakította ki azon a meccsen, ma például egy Oscar szóba sem jöhetett ehhez a taktikához. Tény, hogy általában Mout a kontrák királyának tartják, de engem a PSG meccs teljesen meggyőzött az ellenkezőjéről is.
Nem rajongok én sem érte, mint embert nem sokra tartom, de mint edzőt elismerem.

Tegnap mást nem tudott volna játszatni, mert én nagy tétben fogadnék, ha kicsit nyíltabb játékot produkál, és az Atletico talál egy gólt valahogyan, Simeone ezt a sokak által nézhetetlennek tartott játékot produkálta volna. Mivel ebben az évben ezzel szinte mindenkit kivégeztek, érthető, hogy a Chelsea ezt nem vállalta be.

Mindezek mellett így is roppant nehéz lesz a Chelsea-nek a visszavágó, mert 1 gól bárhonnan leakadhat ( lásd Diego ellenünk)és ennek az Atleticonak 2 gólt lőni, bárkinek szinte lehetetlen ebben a szezonban.

Tegnap Simeonét abból a szempontból nem értettem, hogy miért erőltette a második félidőben az ívelgetést a tizenhatosra. Angol csapat ellen ez több, mint mulatságos taktika.
Szerintem hiba volt részéről, ráadásul a csapat agya, Koke elég halvány teljesítményt nyújtott.
Arda Turannak talán többet kellett volna játszania, bár lehet, hogy csak ennyit bírt fizikálisan a kihagyás után. Costát meg "felfalták" Cahillék, ezzel teljesen kihúzták a az Atletico méregfogát.

Mindenesetre izgalmas visszavágó lesz, aki nem szereti a taktikai játékot annak nem érdemes nézni, mert ugyanerre számíthatunk.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.23. 02:17:07

csababarca írta:
Alcantara írta: Nekem sem a szívem csücske, de ahogyan Leon is rámutatott, több csapatra is tud megfelelő taktikát kidolgozni.

Egyet tud. Meg az az egyet+kis kontárt hozzá.
Mindig is ebből élt,aki meg ezt nem látja az vak.
Viszont most feladta a kontrákat is,csak védekezéssel foglalkozott.
Mounak ez az általános taktikája,főleg bl idegenbeli meccseken, ezt játsza, védekezés, és ha van lehetőség,akkor kontra. Az Atletico támadott, de mivel nem olyan erősek ők ebben,hogy benyomjanak csapatokat, és felbontsák a védelmet, ez egy ilyen meccset hozott.
Nincs baj ezzel a taktikával,de ne állítsátok már be úgy Mourinhot,hogy mekkora taktikai zseni, mert ő is ezt az egyet tudja, ha nem jön be,akkor meg a kapkodás meg az ívelgetés marad.
Ezt az egy féle taktikát remekül alkalmazza,ez viszont tény.
Szerintem meg nagyon tud a portugál bármennyire is utálom.Például az 1. klasszikusán még kapott egy ötöst ellenünk után bő egy év múlva meg fel is nőtt a feladathoz,nem sok kellett neki és a szétzuhant Madridból egy bivalyerős csapatot csinált.
12 és 13 tavasza között szépen szanaszét verte a fejünket a Madriddal,majdhogynem egy életre megutáltam ez idő alatt a klasszikusokat! :mrgreen: (Még jó,hogy elment mer lehet az idei 2 nagy diadalunk sem lett volna meg ellenük.)
De lehet csak a Barca sorozatos lealázása miatt tartom olyan nagy számnak! :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2014.04.23. 00:59:49

2008 ota az a csapat nyeri a BL-t aki bennunket kiut :mrgreen:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.23. 00:23:57

Alcantara írta: Nekem sem a szívem csücske, de ahogyan Leon is rámutatott, több csapatra is tud megfelelő taktikát kidolgozni.

Egyet tud. Meg az az egyet+kis kontárt hozzá.
Mindig is ebből élt,aki meg ezt nem látja az vak.
Viszont most feladta a kontrákat is,csak védekezéssel foglalkozott.
Mounak ez az általános taktikája,főleg bl idegenbeli meccseken, ezt játsza, védekezés, és ha van lehetőség,akkor kontra. Az Atletico támadott, de mivel nem olyan erősek ők ebben,hogy benyomjanak csapatokat, és felbontsák a védelmet, ez egy ilyen meccset hozott.
Nincs baj ezzel a taktikával,de ne állítsátok már be úgy Mourinhot,hogy mekkora taktikai zseni, mert ő is ezt az egyet tudja, ha nem jön be,akkor meg a kapkodás meg az ívelgetés marad.
Ezt az egy féle taktikát remekül alkalmazza,ez viszont tény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.23. 00:04:17

mess2009 írta:csak mosolygok ezen a "megölik a focit.." lózungon. az egy létező szabály a fociban, hogy aki több gólt lő - vagy kevesebbet kap !? az győz, olyan szabály viszont nincs ami előírná, hogy hány játékos védekezhet egy adott meccsen.....az Angolok jól védekeztek, a Spanyolok pedig gyenge támadójátékot produkáltak az eredményt láthattuk.
ha a Barca csak egy kevéssel!! komolyabb védelemmel rendelkezne, nem kellett volna búcsúznunk a BL. ből... az persze még kérdéses, hogy Murinhó mit nyert ma... lehet hogy csak rossz tapasztalatot....de én inkább arra fogadnék, hogy egy döntő béli részvételt.
Tökéletesen egyet értek veled. Ez a megölik a focit ma már egy közhelyé vált badarság lett. A védekezésre törekvő játék épp ugyanolyan foci, mint az offenzívabb játék.
Ha unalmas a meccs, az nem jelenti azt, hogy gyengék a csapatok. Két erős csapat is játszat 0-0-t (mint pl. most is ez történt) és két gyenge csapat is játszhat gólparádés meccset.

Én is jobban szeretem a látványosabb, offenzív játékot, de amit Chelsea v. Atletico játszik nem rosszabb, csak más.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.04.22. 23:42:06

Bob-on kívül élvezte még valaki ezt a meccset? :mrgreen:

Visszavágó érdekes lesz Cech, Terry, Mikel és Lampard nélkül.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.22. 23:41:07

hank1ee írta:Csak én érzem úgy, hogy tökmindegy mi volt ezen a meccsen és mi lesz a visszavágón, mert a BL-t idén úgyis a Bayern-Real elődöntő győztese nyeri? :)
igen :D bőven van esélye mindkét antifocisnak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.22. 23:35:31

hajnesz írta:Látszik,hogy a Chelseanek szurkolsz, csak az a baj,hogy ez az elvakultságod nem látja,hogy igazából mi történik. Költségvetésben meg sem közelíthető a két csapat, ez meg se látszódott a pályán. Torreszéknek közük nem volt a meccshez. Akkor mégis miről beszélünk?
Igazad van, ezen a meccsen inkább nekik szurkolok. Remélem nem bűn egyrészt, másrészt semmi elvakultság nincs abban, hogy Mou taktikája érvényesült. Ezt csak az nem látja, aki utálja őt.
Nekem sem a szívem csücske, de ahogyan Leon is rámutatott, több csapatra is tud megfelelő taktikát kidolgozni.
Az, hogy kinek mennyi köze van a meccshez, nem azon múlik, ki ível a kapu elé 30 alkalommal úgy, hogy helyzetecske sem lesz belőle. Ennyit akartak játszani, tökéletesen lehozták a taktikát.
1 hét múlva eldől mennyit ér ez. Az is lehet, hogy éppen semmit, mert az elején Costa bevág egyet és ugyanazt csinálják, mint a Chelsea.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.22. 23:33:27

Juanfrannak csak ezen a meccsen több pontos beadása vt, mint Alvesnek egész évben. Noha néha megköszönhették a londoni védőknek, de akkor is. Már az irányt legalább eltalálta és a magasságot. Ezzel nálunk gondok vannak, h egyszerre legyen meg mindkettő. :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.22. 23:31:48

Szerintem otthon megcsinálja a cselzi, egy góllal nyernek. Amúgy csak érdekességképpen: Most az atletico ellen kb úgy játszottak, mint ellenünk szoktak kb a csapatok. A matracosok ugyanolyan színtelen, töketlen játékot adtak elő-vagy még rosszabbat-mint mi szoktunk ilyenkor. Most látszik, mennyivel nehezebb a támadó csapatnak lenni egy párharcban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.22. 23:30:07

Csak én érzem úgy, hogy tökmindegy mi volt ezen a meccsen és mi lesz a visszavágón, mert a BL-t idén úgyis a Bayern-Real elődöntő győztese nyeri? :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.04.22. 23:28:22

Alcantara írta:
komutnemukod írta:A Magyar válogatott élén az ilyen fociért megkiabálták(elzavarták) Koeman-t, ha a Dinamo élén csinálja a Special x akkor taktikai totum factum.
Ez talán viccnek is rossz összehasonlítás. Persze van akitől nem várható el komoly írás.
Némi különbség talán van a két edző között, nem feltétlenül a holland javára. Arról nem beszélve, hogy a Chelsea tud másfajta játékot is játszani, lásd PSG otthon.
Látszik,hogy a Chelseanek szurkolsz, csak az a baj,hogy ez az elvakultságod nem látja,hogy igazából mi történik. Költségvetésben meg sem közelíthető a két csapat, ez meg se látszódott a pályán. Torreszéknek közük nem volt a meccshez. Akkor mégis miről beszélünk?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.22. 23:27:19

csak mosolygok ezen a "megölik a focit.." lózungon. az egy létező szabály a fociban, hogy aki több gólt lő - vagy kevesebbet kap !? az győz, olyan szabály viszont nincs ami előírná, hogy hány játékos védekezhet egy adott meccsen.....az Angolok jól védekeztek, a Spanyolok pedig gyenge támadójátékot produkáltak az eredményt láthattuk.
ha a Barca csak egy kevéssel!! komolyabb védelemmel rendelkezne, nem kellett volna búcsúznunk a BL. ből... az persze még kérdéses, hogy Murinhó mit nyert ma... lehet hogy csak rossz tapasztalatot....de én inkább arra fogadnék, hogy egy döntő béli részvételt.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.22. 23:20:33

Az a különbség,hogy a Chelsea (Mourinho) tud alkalmazkodni egy csapat stílusához,épp úgy a favágó ATM-hez mint mondjuk a focizni akaró Barcáéhoz (lásd:Murinnyós Real Madrid tavaly),viszont a Barca meg az ATM nem igazán.
A PSG elleni hazain meg megmutatták,hogy látványosan és hatékonyan is tudnak. A döntőben a Bayern igencsak meg fog velük szenvedni! 8-[
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.22. 23:20:13

csababarca írta:Mondjuk én a 0-0t nem értem,miért annyira jó a Chelseanek, azért minimálisan törekedhetett volna a gólra. De már a felállásból látszott,hogy mi a cél, 5 védő,két vkp...bájos.

Holnapi remélem jobb lesz,bár ennél csak jobb lehet.
Szerintem Mounak csak egy célja volt, ne kapjanak gólt. Tisztában van vele, hogy az Atletico abban a pillanatban ugyanezt játszotta volna és ráadásul ők is hatékonyak ebben.
Ebben az évben talán ők csinálják ezt legjobban.
Arra leszek kíváncsi milyen középpályával áll fel jövő héten.
Meg mernék esküdni, hogy egy hét múlva a fordítottját fogjuk látni, csak az Atletico fogja ezt játszani.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.22. 23:10:49

komutnemukod írta:A Magyar válogatott élén az ilyen fociért megkiabálták(elzavarták) Koeman-t, ha a Dinamo élén csinálja a Special x akkor taktikai totum factum.
Ez talán viccnek is rossz összehasonlítás. Persze van akitől nem várható el komoly írás.
Némi különbség talán van a két edző között, nem feltétlenül a holland javára. Arról nem beszélve, hogy a Chelsea tud másfajta játékot is játszani, lásd PSG otthon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.22. 23:08:14

Chelsea taktikája megint a foci megölése volt,ebben tényleg a legjobb. 10. perctől kezdve húzták az időt, vágták ki a labdákat mindenhonnan,amerre látnak.
Ez is taktika végülis,csak borzalmas a szemnek.
Mondjuk én a 0-0t nem értem,miért annyira jó a Chelseanek, azért minimálisan törekedhetett volna a gólra. De már a felállásból látszott,hogy mi a cél, 5 védő,két vkp...bájos.

Holnapi remélem jobb lesz,bár ennél csak jobb lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.22. 23:06:01

visca el barca írta:atletit lehet fikázni, de mégiscsak az egyetlen csapat amelyik nem kapott ki a blben eddig...

második félidőt nem néztem, eredmenyek.com szerint 26 atleti kapura lövés volt a meccsen. ez komoly? :D
Ott minden olyan helyzetet lövésnek számol, ahol a játékos szándéka az volt, hogy kapura tegye a labdát. Ha abból indulok ki, hogy az Atléticonak volt vagy 50 beadása az ötösön belülre, még kevés is ez a szám... De elvetélt kísérlet volt egytől egyig.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.04.22. 23:05:23

Kár ezt a "játékot" az edzők nyakába varrni.
Nem ők támasztanak a millió-csillió dollárukkal teljesíthetetlen igényeket átlagos játékosok elé. De az elvárásoktól való félelmet és a hiúságból egyszerűen gyáva focit játszató edzőket sem kéne taktikai géniuszként kezelni.
A Magyar válogatott élén az ilyen fociért megkiabálták(elzavarták) Koeman-t, ha a Dinamo élén csinálja a Special x akkor taktikai totum factum.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.22. 23:00:56

Cech 3-4 hétre kidőlt! Ez nem túl jó hír, bár az öreg ausztrál toppon volt ma!

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig" target="_blank ... ir-2330787
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.04.22. 22:59:44

Hat ez baromi unalmas meccs volt.... Merges voltam AtMara, mert illik otthon egy golt loni.

Cselszki fog tovabbjutni....
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.22. 22:58:09

atletit lehet fikázni, de mégiscsak az egyetlen csapat amelyik nem kapott ki a blben eddig...

második félidőt nem néztem, eredmenyek.com szerint 26 atleti kapura lövés volt a meccsen. ez komoly? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.22. 22:52:11

ezek után szerintem, vagy a visszavágó is 0-0 lesz vagy a Chelsea behúzza mondjuk 2-0-ra. Mourinhonak sikerült megint megülni a focit. Az Atleti legalább akart támadni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.22. 22:51:03

Bob_Marley írta: Szerintem az iram is jó, s nagy a küzdés, én élvezem ezt is. :D
Én is hasonlóképpen látom, nekem tetszett ez a meccs, hatalmas taktikai csatát hozott, amiben Mourinho egyértelműen győzedelmeskedett. Simeonének fogalma nincsen mit lehet hasonló stílus ellen játszani. A visszavágó még érdekesebb lesz. Annyi szerencséje van a Madridnak, hogy nem volt gól a Chelsea részéről sem, ma már ez is előny, idegenbe 0:0-al menni.
Külön tetszettek a párharcok, főleg az első félidei D. Luiz kontra Raul Garcia.
Tetszett Torres játéka is, pedig magányos harcot folytatott, de benne volt a veszély amikor labdát kapott.

Terryt nagyon sajnáltam, nagy szívvel játszott megint, remélem jövő héten játszani fog.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.22. 22:48:19

Ez nem futball a cselzitől. Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése