Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.10. 22:05:17

davi10 írta:
2023.06.10. 21:56:39
Mintha meg lenne szeppenve a City, és ezen szerencsétlen KdB kiválása se fog segíteni.

Most inkább érzem azt, hogy egyszer ellép az Inter és behúzzák.
Szerintem is. Egy Calhanoglu lövés, vagy egy Dzeko fejes el fogja dönteni, ha így folytatódik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.10. 22:03:37

LG írta:
2023.06.10. 21:52:51
Ez a félidő az erőviszonyokat nézve teljes mértékben az Internek kedvezett. A Citynek váltania kellene szerintem, és nagyon keményen megnyomni a második félidő elejét. Mert ha marad ez a langyos játék, akkor idővel egyre idegesebbek lesznek, az Inter meg egyre inkább elhiszi, hogy meg tudják csinálni. + Pep el szokta bukni az ilyen lefolyású meccseket.

Egyébként Lukakuval mi van?
Dzeko akkora formában van,hogy vétek lett volna megbontani. Szerintem ez van mögötte. Plusz úgy rémlik Lukaku sérült volt.

Di Marco nagyot megy, labdaszerzesek, lezárja az oldalát. Beadasok jobban sikerültek volna még,akkor lenne hab a tortán.

Továbbra is tartom,hogy lesz hosszabbítás,nem feltétlenül éjfélig tartó mint az EL,de sokáig fel lesz kapcsolva a reflektor Isztambulban
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.10. 21:56:39

Mintha meg lenne szeppenve a City, és ezen szerencsétlen KdB kiválása se fog segíteni.

Most inkább érzem azt, hogy egyszer ellép az Inter és behúzzák.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.06.10. 21:52:51

Ez a félidő az erőviszonyokat nézve teljes mértékben az Internek kedvezett. A Citynek váltania kellene szerintem, és nagyon keményen megnyomni a második félidő elejét. Mert ha marad ez a langyos játék, akkor idővel egyre idegesebbek lesznek, az Inter meg egyre inkább elhiszi, hogy meg tudják csinálni. + Pep el szokta bukni az ilyen lefolyású meccseket.

Egyébként Lukakuval mi van?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 21:47:23

LG írta:
2023.06.10. 21:43:06
Szerencsétlen KdB. :( Az ő kiesése még a Citynek is komoly érvágás.
Már csak Haaladnak kell és jó lesz minden... :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.06.10. 21:43:06

Szerencsétlen KdB. :( Az ő kiesése még a Citynek is komoly érvágás.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 21:42:31

Mondjuk az azért nem gyenge hogy Marcinak bíró a VB döntő utána megkapja BL döntőt is. :shock:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.10. 21:41:53

Pont ahogy gondoltam, inter szépen tönkreteszi a city játékár, nulla területet hagynak.

DeBruyne mehet le, nem áll jól a city.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.10. 21:39:55

Eddig ez nem túl izgalmas....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.06.10. 21:28:53

Bob_Marley írta:
2023.06.10. 21:14:11
Olaszok pörögnek,piocakent minden parharcba belemennek
Angolok almoskasak
Kíváncsi lennék, hogy tudatos-e ez az óvatosabb kezdés a Citytől. Persze valahol érthető, hogy nem mennek esztelenül, hiszen egy meccsen dől el a dolog, ami mindig inkább az underdog csapatnak számít, hiszen kétmeccses párharcon nagyobb esélyes jön ki az erőfülönbség.

Közben komoly City lehetőség.
Szerintem aprólékot csinál a cici a digókból de nekem mindegy is mert argentin fanként Alvarez vagy Lautaro egy éven belül behúzza a BL-t és a VB-t
Én mint csapatnak, sosem szurkolnék a Citynek, de vanank ott játékosok, akiktől nem sajnálnám. Meg nyilván Peptől sem. Bár emberileg már nem kedvelem úgy, mint régen, elég nagy ripacs lett belőle sajnos. De ettől még egy kiváló edző, aki a Barca és a Bayern után (mert szerintem a 15/16-os Bayern is top csapat volt a szezonban, csak hihetetlen pechjük volt az AM ellen) már a harmadik brutál csapatot rakta össze.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.10. 21:14:11

Olaszok pörögnek,piocakent minden parharcba belemennek
Angolok almoskasak
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 20:43:49

Szerintem aprólékot csinál a cici a digókból de nekem mindegy is mert argentin fanként Alvarez vagy Lautaro egy éven belül behúzza a BL-t és a VB-t. 8) =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.10. 19:08:28

Inter viszont egyben van,nagy csatára számítok. City nagyon jól kezelte mostanában az igazán fontos meccseket. Rm visszavágó,Arsenal elleniek,Fa kupa döntő. Kíváncsi vagyok most érezni fogják e a terhet, favoritok,de az Inter csapatként megfoghatja őket. Nem lépne meg a hosszabbítás
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 15:43:02

LG írta:
2023.06.10. 12:44:39
Ma hajrá Inter! Csoda kellene, de hátha. Sajnos a sima City győzelem tűnik reálisnak, simán gázoltak át a Bayernen és Realon is. Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen döntő, ahhol ilyen nagy mértékben volt a favorit az egyik csapat.
Mindig amikor a Real volt a döntő egyik résztvevője. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.10. 13:36:17

LG írta:
2023.06.10. 12:44:39
Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen döntő, ahhol ilyen nagy mértékben volt a favorit az egyik csapat.
Tavaly :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.06.10. 12:44:39

Ma hajrá Inter! Csoda kellene, de hátha. Sajnos a sima City győzelem tűnik reálisnak, simán gázoltak át a Bayernen és Realon is. Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen döntő, ahhol ilyen nagy mértékben volt a favorit az egyik csapat.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.02. 08:48:00

https://www.uefa.com/nationalassociatio ... /#/yr/2023
Itt van az UEFA hivatalos számítása. Az olaszok idèn nagyon sok pontot szereztek. Az angol dominancia szerintem látható, tegnap linkeltem is a bevèteleiket a bajnokságból, szemben a tavaly 4. Sevilla 85 milliós bevètelèvel. A spanyolok könnyen lecsúszhatnak 3-4. helyre, mert az olasz ès nèmet csapatok feljövőben, a La Liga pedig megszorít, ami a nemzetközi szereplèste is kihathat. A Sevilla a hátráltatás ellenère idèn kiemelkedőt nyújtott (ismètelten) az EL-ben. A táblázatban látható, hogy az angolok 16/17-ig teljesítményben messze elmaradtak a spanyoloktól, azóta nagyon elhúztak, főleg gazdaságilag.
Persze tènyleg túlhypeolt a PL, röpködnek a milliók, amivel szintèn jól járnak a PL kisebb csapatai. Tebasèk a korlátozásokkal ezt is akadályozzák. Szerintem kevesebb pènz jut "lefelè" a nagyoktól a kisebbeknek az átigazolások korlátozásával.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.01. 19:23:42

bence0330 írta:
2023.06.01. 16:28:15
Csak hogy szemléltessem, mennyire nincs szerintem semmi relevanciája abban, hogy most már jó ideje tényleg bőven az angolok a legjobbak, hype-tól függetlenül. Az egy teljesen más korszak.
Annak sincs relevanciája, hogy most ezt az évet, meg a pool-tham döntőt kiemeljük, mert az alátámasztja az érvelésünket.

Nyilván a CFC-nek van nagyobb esélye megnyerni, mert jóval gazdagabb klub. (itt sose lesz változás, mert a spanyol tradicionális klubok nem akarják azt, hogy egy tőkeerős nagyember megvegye őket, bár volt már rá kísérlet persze)
De ezen mindig vitatkozunk, egy Tham a büdös életben nem fog odaérni, Angliában is csak egy sokadik "nagy" klub. Egyszer a döntőbe irgalmatlan makkal bementek, és kifújt.

Sok erős csapatot sem érzem, most tényleg jobb a PL, ez egyértelmű, de egyáltalán nem félteném a spanyol középcsapatokat összeengedni a Newcastle, Villa, Brighton-féle sorral, de még az Arsenallal sem.
Most az, hogy a city kiemelkedik, meg a pool (idén pont gatya), meg esetleg a MU (legnagyobb lufi idén ők voltak), de a cityn kívül ők sem jelentenek megugorhatatlan akadályt pl nekünk vagy a realnak.


És ez egyébként a Te véleményed, amivel egyet lehet érteni, félig én is egyetértek, de bőven támadható álláspont, ha ránézünk az eredményekre.
Persze az idei év csalóka.

Azt még hozzátenném, hogy érdekes az, hogy a BL kiesést megfejtettük, hogy lényegében nem fontos, mindegy hogy csoportban, vagy egy körrel később esünk ki, mert csak a győzelem fontos.
Majd itt meg már elődöntőket, 8 közötti csapatokat vizsgálunk.
Döntsük el számít e vagy sem.
Ez nem rád vonatkozik, nem tudom Te mentegetted-e a csapat teljesítményét ezzel, szerintem nem.
Csak olvastam ilyen megjegyzéseket is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.01. 17:08:03

Bármennyi évet nézhetünk nem domborodik ki az a hatalmas fölénye az angoloknak.
Általánosságban egy hangyaszőrszállal persze jobb az angol foci, de abszolút nem jelentősen.

Bence: Az utóbbi 5 év azért látványos neked, vagy bárkinek, mert a Covid megtépázta a jegybevételeket, de az angol csapatok már inkább közvetítési és tulajdonosi hozzájárulásokból élnek és az igazolások elszakadtak a többi országtól, ahol meg kellett húzni jobban a nadrágszíjat. De attól, hogy ők 60 millióért vesznek egy olyan játékost, akit pl a Milan, BM, Inter, Madrid mondjuk fele annyiért még nem jobbak. Erre jön rá a brexit, ami túlértékeli az angol játékosokat, mert nem számítanak légiósnak, ezért kerülhet egy Grealish 120 millióba. Ha ő mondjuk szlovén lenne 35 millióért került volna mondjuk Dortmundba.

De eredmény oldalon is az utóbbi 5 évre is igaz, hogy akkor nyert BL-t angol, ha angollal játszott. 2 spanyol, 2 angol, 1 német BL siker. Az hogy majdnem mindig eljut angol a BL döntőbe mutatja, hogy erős liga, de a döntőbe jutni és megnyerni azt szerintem nagyon más szint. EL utolsó 5 éve is 3 spanyol arany, 1 német, 1 angol.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.01. 16:28:15

csababarca írta:
2023.06.01. 15:57:11
Reális esélye a citynek van évek óta megnyeri a PL-ből a BL-t, meg a Liverpoolnak volt 1-1 jobb éve.
A többit persze, tudom, hogy ez a véleményed, én nem ismerem az általad említett csatornákat(?), szóval elhiszem, hogy túlzásokba esnek. Nem is erre írtam, hanem pl Troym 2001-től írta össze az eredményort, az még a Milan aranykorszak előtt/kezdetén volt, és még jóval a Barcelonáé előtt, ami már ugye kb 4 éve leáldozott, pedig elég sokáig tartott. Csak hogy szemléltessem, mennyire nincs szerintem semmi relevanciája abban, hogy most már jó ideje tényleg bőven az angolok a legjobbak, hype-tól függetlenül. Az egy teljesen más korszak.

Amit bennhagytam: én sem gondolom, hogy holnap megint döntőzik a Tottenham, vagy holnapután megint nyeri a CFC, de akkor is benne van az ő adott jó éveikben ezekben a csapatban legalább a potenciál, a CFC-ben ilyen játékoskerettel nyilván. Amit rendre bizonyítanak is, nem mindig ugyanaz a csapat kétszer, de valamelyik, amelyik épp erős, oda tud szagolni. Lehet, hogy most középcsapat a CFC - ami azért szintén erős dicséret a PL erejére való tekintettel -, de ha azt kéne megtippelni, hogy két év múlva ők nyerik-e a BL-t, vagy a Soci, akkor egyértelmű, kire kellene tenni, a potenciáljuk sokkal nagyobb. Mármint ha már beértek a BL-be, mert amúgy pont azért nem egyértelmű, mert annyira sok az erős csapat, hogy tudja a fene, mikor fognak megint BL-ben indulni még ilyen kerettel is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.01. 15:57:11

Reális esélye a citynek van évek óta megnyeri a PL-ből a BL-t, meg a Liverpoolnak volt 1-1 jobb éve.
Az ilyen Tottenham, Chelsea féle meglepetések semmit nem bizonyítanak, mindkét csapat se előtte, se utána nem volt tényező.

Én azt nem vitatom, hogy a PL jobb bajnokság, és összességében erősebbek a csapatok ott, vagy nagyobb a verseny. De amikor az ilyen Peet félék összeállítják az év csapatát random PL-es játékosokkal, meg a top10-eket, akkor mondjuk lehányom a képernyőt.
Vagy ha megnézem, hogy milyen noname, középszer angol/angol bajnokságban játszó játékosért röpködnek a 60-80 milliós összegek, akkor szintén.

Én erre mondom, hogy hype, nem a tényleges eredményeikre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.01. 14:58:58

10 meg 11 évet szerintem totálisan értelmetlen nézni, mert akkor még simán a spanyol volt a legerősebb liga. Ezt kb senki nem vitatja, felesleges rá ez az érv. Ha az elmúlt 5 évet nézzük, amikor a hype elkezdett eléggé felmenni, akkor óriási a különbség az angol csapatok szereplése és mindenki más közt. De tényleg óriási. Az, hogy ebbe néha belepiszkít egy még a "besztlíg" előtti időkből pozitív spirálba kerülő, de még amúgy is erős csapat, mint a Madrid és a Sevilla (senki más) úgy, hogy vagy óriási zakót kapnak, mert gyengébbek az ellenfélnél, vagy valahogy ott tartják magukat a meccsben, és a győztes spirállal fejben nyernek, az nem jelenti azt, hogy a spanyol liga jobb.

Sztem kb 5 éve a legerősebb az angol liga, azóta folyamat nyernek BL-EL-t, angol házidöntők vannak néha (ami nem kritika az angolokra nézve, mint ahpgy itt néha ki van emelve, hanem óriási dicséret, hogy két angol játszik egymással). Elődöntőkben is hatalmas fölény.

Ha időben megyek visszafelé, akkor csökken az olló, sőt... csak mi értelme van, ha nem arra az időszakra mondjuk, hogy a PL a legerőebb bajnokság.

De ha nem lenne ekkora egyeduralom a BL-ben az angol csapatok javára - de van - még akkor is simán lehetne a legerősebb bajnokság, ott vannak a világ legjobb játékosai nagy átlagban (nyilván a két spanyol gigász, a BM, PSG mellett), ott van a legtöbb csapat, akikkal a BL-ben is lehet számolni, ott a legnagyobb a versenygés a helyekért, ésatöbbi.

De még ez a Madridi ügy is egy legenda, tavaly megvertek két náluk lényegesen jobb csapatot sokkal gyengébb játékkal fejben, oké, de idén meg angol csapat alázta szét őket, két éve meg egy CFC-től kaptak ki, szóval még csak az sincs, hogy velük nem bírnak az angol csapatok, ez egy év volt összesen a PL hype időszaka óta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.01. 14:41:56

Nemrèg ezt írtam:

Ismèt megosztó leszek. A Sevilla menetelèse azèrt elèg kemèny kritika Xavinak ès pl. Tebasnak.
Nagyon örülök a bajnoki címnek, de a BL-ben jövőre sokkal több kell. A La Liga FFP miatt a Sevillanak el kellett adni a 2 kh-èt. Elvesztette a csapat a stabilitását. Kieső helyeken bukdácsoltak. Amikor elküldtèk Loputeguit nagy hibának tartottam. Aztán jött Sampaoli, akivel ugyan ott folytatták. Azután kineveztèk Mendilibart, Monchi elővarázolta Badet ès Gueyet a kalapból (kölcsönbe èrkeztek januárban), akik a csapat legjobbjai lettek, stabilizálódott a vèdelem, feljöttek a bajnokságban a 10. helyre, ès kiejtettèk a MU-t ès a Juventust.
Gratulálok a Sevillanak, aki megmentette a spanyol foci becsületèt, ès bejutott a Budapesti döntőbe. Jó lett volna az Inter, vagy a Sevilla helyett döntőt játszani, de ez van. Jó pèlda lehet mindkèt csapat, hogy nem kellenek százmilliók az eredmènyekhez. Szurkolni fogok a Sevillanak, de nagyon nehèz lesz a dolguk a Roma ellen.

Továbbra is tartom a vèlemènyem. Gratulálok a Sevillanak, azóta behúzták az EL-t.
Tebas, aki nemrèg azt nyilatkozta, nem bánná, ha a 4-ből egy BL helyet elveszítenènek a spanyolok, most döngetheti a mellèt, hogy jövőre 5 (elvileg, ha a Barcát nem zárják ki, amiben ismèt nagy szerepet játszott) spanyol csapat indulhat a BL-ben. Ami legkevèsbè rajta múlt.
A BL indulás 30-50 milliót hozhat nekik a konyhára. Az EL menetelèst vègèn a győzelemmel 20 millióra becsülik. A kieső angol csapatok ezzel szemben 130 millió fontot kerestek. Igaz a PL-ben nincs nagy különbsèg egyes helyezèsek között, a győztes City 170 körül kap.
https://www.google.com/amp/s/www.mirror ... 101958.amp
Valószínűleg ez nagyban befolyásolja a PL csapatok szereplèsèt az EL-ben, ahol gondolom az elsődleges cèl a biztos bentmaradás, ami most a Leicesternek, Leedsnek vagy a Southamptonnak sem sikerült. A Sevillanak ezek nagy pènzek, tavaly a 4. hely 85 milliós bevètelt jelentett nekik a ligában. Szóval elvileg a La Liga 4. helyezettje BL szereplèssel alig keres annyit, mint egy PL kieső csapat.
https://www.sportsbusinessjournal.com/D ... osses.aspx
A 21-22-es gazdasági jelentèsük, 233 milliós bevètellel. Szóval a BL indulás elèrèse extra motivációt jelenthet a La Liga csapatainak, de a 20 millió az EL győzelemèrt is jelentős bevètel. Nekünk is az lett volna, így szüksèg lesz a nyári túrákra, amivel a kiesèst kompenzálni tudjuk. 14 milliót írtak az USA-belire, ès feltèteleznek egyèb meccseket is.

Az egyenes kiesèses szakaszban való szereplèsnèl szerintem óriási szerepe van az edzőknek. Kritizálhatjuk Mourinhot, mert betolja a buszt, ha csapatának erre van szüksége, de a Barca a másik vèglet, mert mi a La Liga 20. Elche ellen ugyanazt játszuk, mint pl. A Bayern München ellen a BL-ben, ami nem biztos, hogy szerencsès dolog, főleg ha a keret minősègèben sem tudunk jelenleg a "legnagyobbakkal" versenyezni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.01. 12:43:27

Troym írta:
2023.06.01. 12:21:03

Azért nem az a besztlíg definíciója nálam, hogy szinte random bármilyen nemzetbeli csapattal összekerülnek a döntőben, kikapnak az angol csapatok.
Alapból túl van hájpolva.

Ami az olaszokat illeti, szerintem erősödött a Serie A. Sokáig eljutottak a különböző sorozatokban. Stílusukban semmit nem változtak, a Milan-Internazionale elődöntővel vallatni lehetett volna, de nehéz fogást találni rajtuk, labda nélkül újra erősek, bár a labda néha azért zavarja őket. A spanyol liga meggyengült, de szerintem még most is elég erős, és a Sevilla sem valamiféle varázslat miatt nyerte meg, hanem a La Liga egyszerűen nem olyan bohóc, mint sokan gondolják.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.01. 12:21:03

gránit írta:
2023.06.01. 10:57:34
MessiNeymarSuarez írta:
2023.06.01. 10:28:31
Hozzáteszem ha egy PL középcsapat vert volna végig mindenkit akkor az angol sajtó úgy Besztlígezne hogy augusztusban is ez folyna a csapból
Az biztos. Érdekes, amikor a spanyolok nyerik sorra az EL-t, sosem írják azt, hogy az a legerősebb bajnokság, mert milyen erősek a spanyol középcsapatok.
Ilyen alapon se a spanyolok, se az angolok fasorban sincsenek idén az olaszokhoz képest.

Szerintem az értékmérő inkább ez:
EL/UEFA kupa döntőben spanyol csapat 12 EL döntőt játszott 2001 óta és nem kapott ki , 2 kivétel mikor 2 spanyol játszott egymással.
Azóta nyert 7 EL-t a Sevilla, 1-et a Valencia, 3-at az Atletico, 1-et a Villareal
Besztlíg csapatoknak 5 döntője volt, egyet nyert angol, amikor angollal játszott, amúgy mindenkitől kikapott.

2001 óta BL döntőben 10szer volt spanyol csapat, 10 BL győzelem, egyedül akkor kapott ki spanyol csapat, ha spanyollal játszott.
Angol 11 döntő, 5 BL győzelem, de ebből 3-szor angol volt az ellenfél.

Azért nem az a besztlíg definíciója nálam, hogy szinte random bármilyen nemzetbeli csapattal összekerülnek a döntőben, kikapnak az angol csapatok.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése