Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.08. 20:33:29

MyShadow írta:Grat nekik, jót tenne a La Liga renoméjának egy BL és El cím:)
Jó egy kicsit túloztam, volt 2 lehetősége a fiornak az is az elsőfélidő első felében, de egyébként hozta a Sevilla a meccset.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.05.08. 20:17:09

Grat nekik, jót tenne a La Liga renoméjának egy BL és El cím:)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.08. 16:30:12

Sima győzelem volt. Egy percig nem volt ellenfél a fior. Szépen kidolgozott 3 gól volt, kijátszva úgy barcásan.:-D:-D A fiornak helyzete sem igen volt. Teljesen megérdelten nyertek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.05.08. 11:20:35

Látta vki a Sevilla EL meccsét? Kicsit részletesebb leírást vagy értékelést dobhatna az illető:)

Tavasszal szvsz ők izzasztottak meg minket a legjobban, talán a RM elleni első félidő volt még annyira húzós, de a Sevilla a 2-0-ás vezetésünk ellenére (ha jól emlékszem) végig meccsben volt és fel is álltak.

PL ide vagy oda, egy Valencia, Sevilla simán top 5 lenne ott is, és ez a hullafáradt Atma is minimum 2. Mi meg iskoláznánk a ligát a madriddal (főleg az őszivel) egyetemben.

Néhány hónapja az aktuális helyezetteket hasonlították össze páran, érvelve a PL első helye mellett, azért így rápillantva a tabellákra, ez bennem erősen kérdéses, sőt.
Az első 5ből max a Senal lenne pariban az Atmával, de csak mert már ők is offon vannak eléggé mind fejben, mind fizikálisan.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.08. 00:46:57

csababarca írta:
S.Agüero írta: Legalább a Sevillának nem kell pihentetni a Real ellen a visszavágóra. :)
Hogy kinek ki ellen?
Ja, összekevertem őket a Valenciával, sztornó. :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.08. 00:22:35

S.Agüero írta: Legalább a Sevillának nem kell pihentetni a Real ellen a visszavágóra. :)
Hogy kinek ki ellen?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.07. 23:58:12

defender3 írta:Ahogy nézem a Sevilla is szépen elintézte az első meccsen a Fiot, a másik meccsen meg a Napoli nem bírt a Dniproval, 1:1, ott kifejezetten érdekes lesz majd a második meccs.
Legalább a Sevillának nem kell pihentetni a Real ellen a visszavágóra. :)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.07. 23:49:41

Ahogy nézem a Sevilla is szépen elintézte az első meccsen a Fiot, a másik meccsen meg a Napoli nem bírt a Dniproval, 1:1, ott kifejezetten érdekes lesz majd a második meccs.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.06. 18:04:58

szép volt a tegnapi meccs, egyik brigádot jobban utálom, mint a másikat, de mivel a realnak max akkor tudnék szurkolni, ha az iszlám állam ellen játszanának, ezért örülök a púposok győzelmének.
az első félidőben brutális volt a madrid, nem csodálkoztam volna, ha 1-4gyel fordulnak, a juve erős kezdésétől függetlenül is. mondjuk érdekes volt látni a portugál madridi arcán azt a halvány elégedettséget, amikor a hamesz "csak" a kapufát törte el és nem lett gól, így nem került más a reflektorfénybe. :) gyökér...
ehhez képest a második félidőben viszont sztem nem vett vissza a real, nem voltak ezek 30%on, egyszerűen ennyi jött össze nekik. a portugál nevét egyszer mondták, akkor is lemaradt egy zsugáról, bél meg mintha ott sem lett volna, okés, a hamesz legalább lelkes volt. modrics rohadtul hiányzik középről, isco is szr volt magához képest, így nem maradt aki osztotta volna a zsugákat.
a juventus igazán bemákolhatott volna még egy gólt, így ez elég vékonynak tűnik. a visszavágón akár meg is szórhatja őket a madrid, bár az olaszok veleszületett bekkelési képességeit ismerve erre azért nem vágatnék eret. emlékszünk még arra, h a zinter mit művelt ellenünk anno, ez a juventus meg van akkora brigád, ha nem nagyobb. a védekező játékosaik nagyon ott vannak, meglehetősen gyökerek is, el fogják tudni osztani egymás között a madridi játékosokat úgy, h egyiküket se szórják ki, mégis többet legyenek bélék a földön, mint két lábon, és ez azért eléggé frusztráló tud lenni.
nem tudnám megmondani, hogy ki megy tovább. HA mi érnénk oda a döntőbe, az olaszoknak talán vmivel jobban örülnék, bár a franc tudja, h mekkora pluszt jelentene nekik az ottlétük. tuti, h egyik brigád ellen sem lenne sétagalopp az a meccs.
de legyünk ott, aztán majd kiderül. 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.06. 16:31:20

mess2009 írta:ezért aztán a Barca ott veszített igazán a sorsolásnál, hogy a második esett idegenben...
jah, két éve, meg hogy örültünk, h itthon lesz a visszavágón, aztán müntyenben el is dőlt a meccs. :lol:

én olyan szempontból reménykedem, hogy most bombaformában vagyunk, első meccs otthon, hátha kifut egy 3-0, 3-1.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.06. 16:04:38

nem vitatom a hazai pálya jelentőségét, de az oda vissza meccseknél én elsősorban az első vagy második meccs jelentőségét húznám alá. lehet taktikai csel, hogy valaki az elsőre koncentrál és úgy harcol ki előnyt de a kérdések mindég a másodikon dőlnek el! ha előnyöd van magabiztos vagy, ha hátrányod akkor elszántabb és ez lényegesebb, mint a helyszín ami csak egy plusz ha a második at játszod otthon. ezért aztán a Barca ott veszített igazán a sorsolásnál, hogy a második esett idegenben...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.06. 15:41:10

visca el barca írta:tegnap a juve 100%-on, a real meg kb 30%-on pörgött. nem hinném, hogy a visszavágó is ilyen ütemben zajlana... bár ki tudja.. reménykedni lehet :lol:
Ezt én is így gondolom, kb. mint a Porto-Bayern meccs. Most nem számít akkora mészárlása a visszavágón, mint amekkorát a Bayern követett el, de egy 2-3 gólos, magabiztos Real győzelemre igen. Persze lehet, hogy nem így lesz, hisz ebben a BL sorozatban igazi bombameglepetés még nem volt, pedig általában szokott lenni.

Nekem egyébként mindegy kimegy tovább, a Juventust nem sokkal szívlelem jobban a Realnál, és azért mégiscsak pazar lenne, ha összejönne az El Clasico a döntőben. Most azért elég jó rá az esély, még így is, hogy a Real hátrányba került, ránk meg egy néhány kulcsjátékosát nélkülöző, de még mindig nagyon erős Bayern áll. Két éve már az odavágók első néhány percéből érződött, hogy nem jön össze a Klasszikus a döntőben.
A Realnál én azt látom a legnagyobb hibáknak, hogy Bale testidegenként mozog ebben a csapatban
Ezzel viszont maximálisan egyet értek, nem is értem, miért erőltetik, azokon a meccseken, melyeken nem volt, sokkal gördülékenyebb volt a Real támadójátéka. CR-re is mondják, hogy a csapatjáték kárára megy, és ebben is lehet igazság, de ő a góljaival azért bőven ellensúlyozza ezt, Bale viszont, ketten együtt pedig mindenképpen sokan vannak a pályán.
Attól még az lehet, hogy ennyit tudott kiadni magából a Real, nem pedig ennyit akart. Nyilván nem azt akarták, hogy 1-1 legyen vagy kikapjanak. Láthatóan szenvedtek.
Én sem gondolom, hogy tudatosan voltak ennyire gyengék, egyszerűen nem voltak ott a fejben toppon, talán kicsit le is becsülték az ellenfélt. De fel tudják szívni magukat a visszavágóra.
A Klasszikuson is megszenvedtünk velük, pedig mi csúcsformában voltunk, ők meg nagyon szenvedtek előtte. Talán most hibázott Ancelotti, de a BL meccsekre amikor nagyon kell azért elég jól összeszokta rakni a csapatát.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.05.06. 15:29:31

Feast4 írta: Ha 11-es akkor az piros lap. Utolsó ember volt. Nem is értem, hogy jött ki a Juve 11-énél Vidal sárgája. Bár gyanítom úgy hogy úgyanazt tette szóvá amit én.
Ez nem volt piros lap, mégpedig azért, mert nem volt gólhelyzetben a kitörő játékos, ugyanis kifelé vezette már a labdát. A játékvezető legalább is így ítélhette meg a mozgása alapján.
A lassításban egyértelmű volt, hogy jól ítélte meg.

Az a szabály amit te tudsz(utolsó emberként elkövetett) már nincs érvényben, nyugodtan utána nézhetsz. A kiállítás kritériuma most már 2014. évtől az, hogy a szabálytalankodó játékos, nyilvánvaló gólhelyzetet akadályozzon meg cselekedetével.

Ami hiba volt az esetnél, hogy nem adott sárga lapot Carvajalnak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.06. 13:38:10

tegnap a juve 100%-on, a real meg kb 30%-on pörgött. nem hinném, hogy a visszavágó is ilyen ütemben zajlana... bár ki tudja.. reménykedni lehet :lol:
Attól még az lehet, hogy ennyit tudott kiadni magából a Real, nem pedig ennyit akart. Nyilván nem azt akarták, hogy 1-1 legyen vagy kikapjanak. Láthatóan szenvedtek.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.06. 13:35:48

Sanama írta: Nem rossz, de minden meccsre jut 1-2 hatalmas hibája, tegnap is ziccerbe indította az egyik Juve-s csatárt.
(Ez lehet, hogy tényleg Pepe mellett van, de az utóbbi időben akármikor néztem, 1-2 nagyobb hibája minden mecccsre jutott - az más kérdés, hogy az ellenfél nem használta ki.)
képességekben, meg fizikai felépítésben az egyik legjobb fiatal védő, de tényleg mióta megint többet játszik sokat hibázgat. lehet hülyeséget mondok, de nem úgy van, hogy ha ramos mellett játszik, akkor jobb oldali középső védő, ha meg pepe mellett, akkor a bal oldali és az nem fekszik neki annyira?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.06. 13:04:15

tegnap a juve 100%-on, a real meg kb 30%-on pörgött. nem hinném, hogy a visszavágó is ilyen ütemben zajlana... bár ki tudja.. reménykedni lehet :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.06. 13:01:10

Sanama írta:Amúgy tegnap Carvajal milyen oknál fogva nem kapott semmit a 11-esnél? Csak mert utána volt egy faultja, és arra kapta 1. sárgáját.
Ha 11-es akkor az piros lap. Utolsó ember volt. Nem is értem, hogy jött ki a Juve 11-énél Vidal sárgája. Bár gyanítom úgy hogy úgyanazt tette szóvá amit én.

Viszont a reál fanok most biztos a fejem vennék, de a focit tegnbap a Juve játszotta. A Real vagdalkozott, tört zúzott, két-három játékosuk csak állt a pályán. Még szerintem így is ők jutnak tovább, (hátha nem! :mrgreen: ) de a Juve a tegnapi győzelmet tökéletesen megérdemelte.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.06. 12:21:36

herlius írta:Nem tudom kinek az ötlete volt (valószínűleg a TV társaságoké), de baromira idegesítő, hogy ebben a körben is mi kaptuk a szerda-keddi programot, a Real pedig, az előző körhöz hasonlóan, megint 2 nappal többet pihenhet a 2 meccs között. Nem tűnik túl sportszerűnek a dolog. Van erre valami ésszerű magyarázat?
Ha jól tudom akkor a közvetítési jogok miatt..Hogy pl az odavágónál az egyik csatorna a Juvet közvetíti, majd a visszavágónál pedig a Barca meccset, bár nem tudom..
Tény, hogy sokkal igazságosabb lenne ha mindkét párosításnak 7 napja lenne és kedd-kedd szerda-szerdán játszanának.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.06. 11:57:28

Angolok is ugyan úgy lefújják,hagyjuk már ezeket a sztereotíp megjegyzéseket...angol sporik így úgy amúgy...aztán ugyan úgy lefújnak minden szirszart mint a többi bajnokságban,már egyáltalán nem az van mint régen.
Amúgy sem azt mondtam,hogy ott bármit fújni kellett volna,csak mezőnyben ilyeneket le szoktak fújni, igen, a kemény angol bajnokságban is.

Amúgy jah,kicsit idegesítő a kevés pihenő, de hát ez van,meg kell oldani. Sociedad ellen hétvégén gyorsan berámolni a gólokat, másodikban meg lehet akár pihentetni.
Vagy ma kiépíteni egy szép kis előnyt, aztán meg is van oldva a probléma.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.05.06. 11:45:31

Nem tudom kinek az ötlete volt (valószínűleg a TV társaságoké), de baromira idegesítő, hogy ebben a körben is mi kaptuk a szerda-keddi programot, a Real pedig, az előző körhöz hasonlóan, megint 2 nappal többet pihenhet a 2 meccs között. Nem tűnik túl sportszerűnek a dolog. Van erre valami ésszerű magyarázat?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.06. 11:09:47

ferninho írta:
csababarca írta:Meglepett a Juve, bár ha James kapufája bemegy, akkor nem lett volna sanszuk, X-re sem. De ott megmenekültek.
http://play.offsided.com/at-af57474-461 ... ad2e8.webm" target="_blank
Jaja,láttam, kemény mentés volt.
Mondjuk mezőnyben ez szabadrúgás, veszélyes játék miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2015.05.06. 11:06:41

csababarca írta:Meglepett a Juve, bár ha James kapufája bemegy, akkor nem lett volna sanszuk, X-re sem. De ott megmenekültek.
http://play.offsided.com/at-af57474-461 ... ad2e8.webm" target="_blank
madridista
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.06. 10:39:29

Amúgy tegnap Carvajal milyen oknál fogva nem kapott semmit a 11-esnél? Csak mert utána volt egy faultja, és arra kapta 1. sárgáját.
Viszont nem megoldás Varane?
Ezt,hogy érted?
Most tegnap pont nem játszott jól,de nagyrészt jó szokott lenni ha játszik. Szerintem inkább az a probléma,hogy Pepével párban nem jók, amikor Ramos van mellette magabiztosabb szokott lenni.
Nem rossz, de minden meccsre jut 1-2 hatalmas hibája, tegnap is ziccerbe indította az egyik Juve-s csatárt.
(Ez lehet, hogy tényleg Pepe mellett van, de az utóbbi időben akármikor néztem, 1-2 nagyobb hibája minden mecccsre jutott - az más kérdés, hogy az ellenfél nem használta ki.)
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.05.06. 10:08:35

A tegnapi meccs nagyon jol tükrözte hogy az elődöntőbe nem lehet senkit se lesajnálni ez mar nem az a terep.de persze meg lehet hogy jövő heten meg kap egy 4est a juve de ahogy tegnap néztem erre en nem adok sok esélyt.nekem a meccs embere mindenkepp Morata volt annyira zavarba tudta hozni a ket belso védőt nagyon jol játszott es szinte nem vesztett labdát minden megtartotta es elkészítette nagyon szépen center módra.a másik meccs embere Pirlo volt.ez az ember beszaras hogy milyen jo annyira tapasztalt es mellé tegnap oda tette azt az akarást es elszántságot hihetetlen jo volt nagyon tisztelem azt az embert.a jelenlegi forma alapján nem tudom melyik lenne jo nekünk ha eljutunk a döntőig.de szerintem mindekepp egy jo formába levő real nem jönne olyan jol.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.05.06. 09:06:15

Igen, arra céloztam pontosan leírtad. :wink:
Válasz küldése