Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 07:40:37

Peter írta:
2024.02.22. 00:47:06
Ezeket kérdeztem:
Az Arsenál hány éve nem szerepelt még BL csoportkörben sem?
Egy Barcelona, hogyan lehet rutintalan a BL-ben?
Napoli vagy a Porto milyen BL rutinnal rendelkezik?

A középsőre köszönöm a választ, bár szerintem nagyon távol áll az igazságtól főleg a Porto-Napoli-Arsenal szövegkörnyezetben.
TS, Chris, Araujo, Koundé, de Jong, Raphi, Pedri, Lewa.....
Inkább elengedem a témát.
Ez már csak azért is így van, mert rutin csak akkor alakul ki, ha van áttörés is, és sokat játszanak nemzetközi szinten. De ez akkor alakul ki, ha sokáig el is jut a csapat. Tehát nem lehet először rutint várni, aztán eredményt, mert a rutin eleve akkor jön, ha van eredmény is, és sokáig eljutunk.

Ha már rutin, ter Stegen BL-győztes, Lewandowski BL-győztes, Gündgan BL-győztes, Christensen BL-győztes, de Jong BL-elődöntős, Cancelo 49 BL-meccs, volt itt rutin rendesen. Ami hiányzott, az nem a rutin...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.02.22. 09:28:30-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.22. 06:24:03

Az Arsenal meccsét nem néztek, de látom, hogy kikaptak, ráadásul nekik is sikerült kaput eltaláló lövés nélkül lehozni a meccset. Nekem főleg az az utóbbi hatalmas meglepetés. :shock:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.22. 00:47:06

bence0330 írta:
2024.02.22. 00:11:19
Nem egy névnek van szüksége rutinra, az egy elvont fogalom.
A csapatunk nagy részének pedig nincs BL-rutinja, vagy teljesen minimális. Lewy, Gündogan, TS kb a kivételek. Ennyi az Arsenalban is van, BL-győztes-döntős játékoskkal (Jorghinho, Havertz, Jesus (Zinchenko).
Ezeket kérdeztem:
Az Arsenál hány éve nem szerepelt még BL csoportkörben sem?
Egy Barcelona, hogyan lehet rutintalan a BL-ben?
Napoli vagy a Porto milyen BL rutinnal rendelkezik?

A középsőre köszönöm a választ, bár szerintem nagyon távol áll az igazságtól főleg a Porto-Napoli-Arsenal szövegkörnyezetben.
TS, Chris, Araujo, Koundé, de Jong, Raphi, Pedri, Lewa.....
Inkább elengedem a témát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 00:11:19

Peter írta:
2024.02.22. 00:06:00
bence0330 írta:
2024.02.21. 23:40:06
Úgy látom az Arsenalnak is komoly gondjaik vannak a BL-ben, akármilyen jók. A rutin ugyanúgy nincs meg, mint nálunk.
Az Arsenál hány éve nem szerepelt még BL csoportkörben sem?
Mi azért abban folyamatosan érdekeltek voltunk, szóval a rutin szóval én óvatosabban bánnék, ha hasonlításról van szó.... :lol:

Egy Barcelona, hogyan lehet rutintalan a BL-ben?
Nem egy névnek van szüksége rutinra, az egy elvont fogalom. Vagy akkor ha Barcelonába hirtelen leigazolnánk a fórumválogatottat, akkor is rutinosnak számítanának, mert a Barca évek óta a BL-ben van?

A játékosoknak kell a rutin. Barcelonának és Mosonmagyaróvárnak is hívhatnánk a csapatot, ha ugyanazzal a kerettel fociznának, és nem lenne rutinosabb a Barca, mint Mosonmagyaróvár. A csapatunk nagy részének pedig nincs BL-rutinja, vagy teljesen minimális. Lewy, Gündogan, TS kb a kivételek. Ennyi az Arsenalban is van, BL-győztes-döntős játékoskkal (Jorghinho, Havertz, Jesus (Zinchenko).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.22. 00:06:00

bence0330 írta:
2024.02.21. 23:40:06
Úgy látom az Arsenalnak is komoly gondjaik vannak a BL-ben, akármilyen jók. A rutin ugyanúgy nincs meg, mint nálunk.
Az Arsenál hány éve nem szerepelt még BL csoportkörben sem?
Mi azért abban folyamatosan érdekeltek voltunk, szóval a rutin szóval én óvatosabban bánnék, ha hasonlításról van szó.... :lol:

Egy Barcelona, hogyan lehet rutintalan a BL-ben?
Napoli vagy a Porto milyen BL rutinnal rendelkezik?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.21. 23:40:06

Úgy látom az Arsenalnak is komoly gondjaik vannak a BL-ben, akármilyen jók. A rutin ugyanúgy nincs meg, mint nálunk. Persze ez az idegenbeli szűk veresék simán megofordítható, és ők tudnak is úgy focizni, hogy ebben reménykedhessenek is. A Porto azért szép lassan komoly csapattá növi ki magát, szépen, stabilan hozzák a jó eredményeket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.21. 15:31:31

LG írta:
2024.02.21. 12:09:47
Már itt a 16 között kijön, hogy ez a szint már sok nekik, csak a két madridi csapat iszonyatos nagy mákkal játszik, az Atletico simán kikaphatott volna nagyobb aránnyal, a Real győzelmét meg hagyjuk is. Pedig a sorsolásra aztán nem panaszkodhatnak. .
Azért a 16 között a spanyolokon kívül is akadnak olyanok, akiknek úgy néz ki, hogy már sok ez a szint.
Nem is beszélve az éppen aktuális formákról, de ilyen az élet forgatókönyve, ez csak jót tesz a focinak.
Szerintem a sorsolás mákos tésztáját előbb nekünk illene megköszönnünk, majd elfogyasztanunk és ezután kerülhetne csak szóba az a "hagyjuk is".... :oops:

A helyzetünkön semmit sem változtat mások szerencséje, de még adott estben a szerencsétlenségük sem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.21. 12:09:47

Én sem féltem a csapato attól, hogy ne végezzen a top 4-be, ha meg 5.-ek lennénk, akkor meg is érdemelnénk, hogy ne játszunk BL-t a következő szezonban. Én ezért nem fogok a két madridi csapatnak szurkolni. Nem is gondolom, hogy 5 spanyol csapat kellene a BL-ben. Már itt a 16 között kijön, hogy ez a szint már sok nekik, csak a két madridi csapat iszonyatos nagy mákkal játszik, az Atletico simán kikaphatott volna nagyobb aránnyal, a Real győzelmét meg hagyjuk is. Pedig a sorsolásra aztán nem panaszkodhatnak.

Az olaszok teljesítménye viszont eddig korrekt, szóval nekünk kellene megtörni a sormintát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.21. 09:51:54

superman írta:
2024.02.21. 09:45:53
Mármint arra gondolsz, hogy a liga 5. is indulhasson a Blben? Arra biztos nem leszünk rászorulva. Egyrészt innen szerintem önerőből is simán meglesz minimum az ezüst, másrészt Tebas (a szövetség) kap valami bónuszt, a szaudiaktól, ha a Real és a Barca is szerepel a szuperkupávan, tehát nekik is érdekük ez a top2, mert kupából ugye már nem kvalifikálhat egyik sem.
Igen, szerintem sem, de azért az egy nagyon komoly biztonsági háló. Ha kicsit összeomlanánk, a Bilbao nincs messze, a 6. Soci már nagyon, ők soha nem fognak be. Jelen esetben a fő cél a 2. hely, de a minimum a jövő évi BL.

Én szurkolok az atmának, és nem csak azért, mert milanista vagyok. :D Plusz ha továbbjutnánk, jobb lenne velük összekerülni, mint az Interrel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.21. 09:45:53

bence0330 írta:
2024.02.21. 08:47:50
LG írta:
2024.02.21. 06:24:59
Remélem innen az Inter kitakarítja ezt a hányinger Atleticot, akik megint csak megúszásra játszottak, és sikerült kaput eltaláló lövés nélkül lehozni a meccset. #-o
Hát, én tartom, hogy saját érdekből a madridnak kell szurkolni. :)
Mármint arra gondolsz, hogy a liga 5. is indulhasson a Blben? Arra biztos nem leszünk rászorulva. Egyrészt innen szerintem önerőből is simán meglesz minimum az ezüst, másrészt Tebas (a szövetség) kap valami bónuszt, a szaudiaktól, ha a Real és a Barca is szerepel a szuperkupávan, tehát nekik is érdekük ez a top2, mert kupából ugye már nem kvalifikálhat egyik sem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.21. 09:38:36

hatalmas makkal lett csak 1-0, elotte vagy 3-4 helyzet maradt ki szinte ures kapura

ha kiesik az atleti pont nelkul az nekunk jo, mert elottuk vagyunk a spanyol csapatok listajan, ugy mar semmikepp nem tudnak megelozni
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.21. 09:03:30

Az Atleticónak pont ezt kellett csinálnia, nem volt szabad esélyt adni a nagyobb arányú vereségre. Az Inter nem tűnt olyan félelmetesnek, mint amilyennek a beharangozók alapján hittem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.21. 08:47:50

LG írta:
2024.02.21. 06:24:59
Remélem innen az Inter kitakarítja ezt a hányinger Atleticot, akik megint csak megúszásra játszottak, és sikerült kaput eltaláló lövés nélkül lehozni a meccset. #-o
Hát, én tartom, hogy saját érdekből a madridnak kell szurkolni. :)
Amúgy nem tudom, arra játszottak-e, vagy csak kicsit át voltak nyomva a kapujuk elé. Az Inter nagyon harapott, még ha nem is villogtak, főleg hazai pályán. Ők már igazi top csapat szerintem.
A visszavágón szerintem sokkal offenzívebbek lesznek, nem csak az eredmény miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.21. 06:24:59

Remélem innen az Inter kitakarítja ezt a hányinger Atleticot, akik megint csak megúszásra játszottak, és sikerült kaput eltaláló lövés nélkül lehozni a meccset. #-o
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.15. 19:23:08

Kroos nyilatkozata:

„Das war ein Tor, hätte man geben müssen. Da finde ich keine Argumente. Es hätte in beide Richtungen gehen können, sind wir ehrlich.“

(kb. Ez gól volt, meg kellett volna adni. Nem találok erre érveket. Legyünk őszinték, mindkét irányba eldőlhetett volna)
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.15. 18:55:30

Chino írta:
2024.02.15. 15:22:18

De baromira eltértem a témától. Engem kevésbé az eredmény "döbbentett meg", hanem hogy a németek egy épkézláb helyzetet is alig/nem tudtak teremteni, néhány kis intervallum volt, amikor benne volt a gól a játékukban. Látszik,hogy nem szoktak hozzá, amit az olasz, de főleg a spanyol kiscsapatok csinálnak erősebb ellenféllel szemben. Ezzel a bunkerral látványosan nem tudtak mit kezdeni.

A Nápoly ellen egy idegenbeli X-el elégedett lennék. A visszavágóra felépülhetnek a sérültek akik visszajöttek hosszú sérülés után játékba lendülhetnek, Tigrinho is jobban beilleszkedhet már.
Cancelotól félek nagyon, hiába nincs sérültlistán, de az hogy a 100% közelében sincs az teljesen biztos. Nagyon félek, hogy addig-addig lesz erőltetve, míg ő is elmegy a szezonra, ami hatalmas érvágás lenne.
Valahogy ússzuk meg a Celtát sérültek nélkül akkor rendben lehet az odaavágó.
Szerintem ez több annál, mint az, hogy az olasz v. spanyol kiscsapatok bunker focijával nem tud mit kezdeni a Bayern.
Ugyanezt játszották a Leverkusen ellen. Nincs meg a megszokott lehengerlő futballjuk. Igaz, hogy sok a sérültjük, de az alapjátékosoknak se megy.

Nápoly ellen nem mernék tippelni. Annyira hektikus a játékunk, hogy a győzelemtől a vereségig bármi megtörténhet.
A döntetlent én is elfogadnám látatlanban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.15. 15:22:18

sansz írta:
2024.02.15. 01:47:18
kmb írta:
2024.02.14. 19:30:04

Mezőnyben egy ilyen lepkefing érintést figyelembe sem vesznek,Luninnak meg esélye sem lett volna visszaérni.Fordított esetben ez sima gól és 1:0 a madridnak.Miért van az hogy közel 40 éve nézek focit,és ilyet ha nagy ritkán látok az mindig a Real-al történik,és mindig az ő javukra...
Az egységnyi szurkolót nem tudom elítélni, mert elfogult szemüveggel nézi a világot, az viszont nagyon káros, hogy a klubok adják a lovat alájuk és nyíltan utalgatnak arra, hogy a másiknak kedveznek a bírók. Ez katasztrofálisan buta és rossz stratégia. Ebben az idényben egyértelműen látszik, hogy pocsék a játékvezetés minősége, sokat tévednek, VAR is sokszor nem segít. Ezt el kéne fogadnia a kluboknak, nem egymásra mutogatni, hanem együtt kiállni a játékvezetés ellen, követelni a változtatásokat. Szerintem személycserék is kellenének és szabályokon is kellene csiszolni, nyilvánosságra kéne hozni minden beszélgetést és lehetőséget kéne teremteni utólagos, akár külföldi segítséggel történő vizsgálatok lebonyolítására is.
De amíg elsősorban egymásra mutogatnak, addig minden mehet tovább és mindenki meg van győződve róla, hogy a másiknak kedveznek.
Ez az, ami ellen foggal-körömmel küzdenek, kezdődött egy "kiszivárogtatással" a Real meccsen, amikor szinte rábeszélték a zöldfülű bírót a helytelen ítéletre, egyből perelni is akart a liga, most pedig folyamatosan jönnek elő a beszélgetések és derülnek ki az érdekesebbnél-érdekesebb párbeszédek. Nemrég jött elő például a mi egyik meg nem adott gólunk története, amit Gavi "kezezése" miatt elvettek.
Én személy szerint örültem a VAR bevezetésének, azt hittem úgy fogja segíteni a játékot, mint pl. az NFL-ben, itt rengeteg a szubjektív döntés, ha úgy lenne, mint az USA-ban, hogy megdönthetetlen bizonyíték kell a változtatáshoz, hogy módosítsák az ítéletet és nem újra kielemezni, mintha először történne talán kevesebb konfliktushoz is vezetne. De így elvárják, hogy minden ítélet tökéletes legyen ezt pedig nem lehet garantálni.
Sőt még azt is megkockáztatom, hogy csak az objektíven eldönhető ítéleteket lehesssen visszanézni, és itt ugyanúgy az NFL-re tudok visszautalni. Ott sem lehet szabálytalanságot visszanézni, csak hogy lent volt-e a térd/labada, elérte-e a vonalat stb. Ami szubjektíven dönthető azt nem. Les volt, egy tizenegyesnél elérte-e a lábat, bent volt-e a labda. Az meg külön idegesítő, hogy gól után sokszor nem ünnepelhetnek a játékosok mert vissza kell nézni, addig meg karba tett kézzel állnak és utána jöhet a gólöröm ez hatalmas vicc.

De baromira eltértem a témától. Engem kevésbé az eredmény "döbbentett meg", hanem hogy a németek egy épkézláb helyzetet is alig/nem tudtak teremteni, néhány kis intervallum volt, amikor benne volt a gól a játékukban. Látszik,hogy nem szoktak hozzá, amit az olasz, de főleg a spanyol kiscsapatok csinálnak erősebb ellenféllel szemben. Ezzel a bunkerral látványosan nem tudtak mit kezdeni.

A Nápoly ellen egy idegenbeli X-el elégedett lennék. A visszavágóra felépülhetnek a sérültek akik visszajöttek hosszú sérülés után játékba lendülhetnek, Tigrinho is jobban beilleszkedhet már.
Cancelotól félek nagyon, hiába nincs sérültlistán, de az hogy a 100% közelében sincs az teljesen biztos. Nagyon félek, hogy addig-addig lesz erőltetve, míg ő is elmegy a szezonra, ami hatalmas érvágás lenne.
Valahogy ússzuk meg a Celtát sérültek nélkül akkor rendben lehet az odaavágó.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.15. 10:19:51

bence0330 írta:
2024.02.15. 00:50:16
Hűha, azért a Lazio kicsit meglepte a BM-et.
Sociért kár, nagyon kéne nekünk az ő továbbjutásuk is, de ezzel azért alighanem elszállt a dolog. Merino kapufájáért nagy kár.
A Bayern még három nulláról is képes visszajönni, szóval nem írnám le őket, de tényleg szép teljesítmény megverni a németeket. Bár nekünk sikerülne már, egy ilyen látványos mérkőzés.
Nagyon várom a Napoli elleni meccsünket, de félek tőle, hogy ezzel a mostani játékunkkal gondok lesznek, hiába vagyunk jobbak, ha buta hibákat követünk el védekezésben. A BL ben nem is a jó teljesítmény számít, hanem a fegyelmezett játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.15. 10:05:20

LG írta:
2024.02.15. 06:27:35
bence0330 írta:
2024.02.15. 00:50:16
Hűha, azért a Lazio kicsit meglepte a BM-et.
A Nagelsmann-Tuchel csere egyre inkább rossz döntésnek tűnik részükről. Tavaly a Dortmund még elbénázta a bajnoki hajrát, idén a Leverkursen már ne biztos, hogy el fogja. Tavaly nagyon simán estek ki a BL-ből, idén sikerült hátrányba kerülniük az egyik leggyengébb csapat ellen a mezőnyben. Persze még megfordíthatják, de ez kevésnek tűnik. Főleg úgy, hogy nyáron erősítétettek is, szerintem a 2. legjobb keret az övéké a City után.
Egyetértek, az fura csere volt, kicsit olyan, mint nálunk volt Valverde (jó, az érkező része nem, de a távozó igen). Mindenhol versenyben/élen voltak, és jött a csere.
Bár sok olyan hír volt, hogy teljesen elvesztette az öltözőt, ha így volt, nyilván meg kellett lépni, és Tuchel nagyon logikus döntés volt, legalábbis előzetesen.
Náluk van jelenleg a világ talán legjobb centere (egészen lényegesen jobb számokat hozz, mint Haaland), ami elvileg ugyanúgy a kirakós utolsó darabja lehetett volna náluk, mint a Citynél a norvég. Én még abban sem vagyok biztos, hogy gyengébb lenne a keretük, mint a Citynek.
Valahogy nem jött össze ez a házasság, igen, legalábbis eddig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.15. 06:27:35

bence0330 írta:
2024.02.15. 00:50:16
Hűha, azért a Lazio kicsit meglepte a BM-et.
A Nagelsmann-Tuchel csere egyre inkább rossz döntésnek tűnik részükről. Tavaly a Dortmund még elbénázta a bajnoki hajrát, idén a Leverkursen már ne biztos, hogy el fogja. Tavaly nagyon simán estek ki a BL-ből, idén sikerült hátrányba kerülniük az egyik leggyengébb csapat ellen a mezőnyben. Persze még megfordíthatják, de ez kevésnek tűnik. Főleg úgy, hogy nyáron erősítétettek is, szerintem a 2. legjobb keret az övéké a City után.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.15. 01:47:18

kmb írta:
2024.02.14. 19:30:04

Mezőnyben egy ilyen lepkefing érintést figyelembe sem vesznek,Luninnak meg esélye sem lett volna visszaérni.Fordított esetben ez sima gól és 1:0 a madridnak.Miért van az hogy közel 40 éve nézek focit,és ilyet ha nagy ritkán látok az mindig a Real-al történik,és mindig az ő javukra...
Azért, mert iszonyatosan elfogult vagy a Real ellen. Az elmúlt két évben direkt jobban figyeltem, egy csomót tévednek a kárukra IS, az elmúlt hetekben is volt ilyen. És tudod, hogy ők mit mondanak? Azt, hogy a Barcát segítik a bírok, meg megveszik őket stb... És tényleg nem egy esetben segítettek minket IS, szerintem a legutóbbi meccsünkön is két pontot köszönhetünk a bíróknak. Csak ilyenre nyilván kevésbé emlékszik az átlag Barcás, de nyugodt lehetsz, hogy arra meg a Real drukker nem emlékszik, amikor ők jártak jól...

Az egységnyi szurkolót nem tudom elítélni, mert elfogult szemüveggel nézi a világot, az viszont nagyon káros, hogy a klubok adják a lovat alájuk és nyíltan utalgatnak arra, hogy a másiknak kedveznek a bírók. Ez katasztrofálisan buta és rossz stratégia. Ebben az idényben egyértelműen látszik, hogy pocsék a játékvezetés minősége, sokat tévednek, VAR is sokszor nem segít. Ezt el kéne fogadnia a kluboknak, nem egymásra mutogatni, hanem együtt kiállni a játékvezetés ellen, követelni a változtatásokat. Szerintem személycserék is kellenének és szabályokon is kellene csiszolni, nyilvánosságra kéne hozni minden beszélgetést és lehetőséget kéne teremteni utólagos, akár külföldi segítséggel történő vizsgálatok lebonyolítására is.
De amíg elsősorban egymásra mutogatnak, addig minden mehet tovább és mindenki meg van győződve róla, hogy a másiknak kedveznek.

Mellesleg a múltkori eset, szerintem teljesen egyértelmű, hogy jó ítélet született. Nem is értem miért kellett volna ezt tovább elemezni. Tök mindegy, hogy hol áll a kapus, ha a nagyeszű támadó éppen őt simogatja, ne tartsuk már nem játékba beavatkozónak...Igenis befolyásolta a kapus mozgását, de a védőkét is. A szabály megalkotója annyit akart elérni, hogy ne legyen les, mikor a pálya másik felén valaki vizes kulaccsal a kezében visszafele sétál mindenkitől távol, miközben 30 méterre tőle van egy nem leshelyzetben levő indítás. Tehát ne legyen les az ilyen. Van szürke zóna persze, de szerintem a múltkori eset nem az. Egyébként szerintem ez nem volt egy jó szabálymódosítás, mégha a jobbító szándékával egyet is értek, de feleslegesen sok vitát generál.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.15. 00:57:49

LG írta:
2024.02.14. 22:13:01
Mondjuk a Szurperliga legnagyobb pártfogója Perez, és nekem ez az egyik nagy problémám vele. Biztos vagyok benne, hogy erős befolyása lenne ott is.
Valószínűleg igen. Viszont úgy nekünk is lenne befolyásunk a dolgokra, míg most semmi, miközben olyan dolgok miatt panaszkodunk, amikre pont most nem tudunk hatni.

Én azt gondolom, hogy a Real Madrid be fog tárazni a nyáron. Náluk is elég rövid a keret, benne a matuzsálemi korban levő Modric-csal és Kroos-szal. Nagyon tartalékosan szenvedik végig ők is a szezont, több emberük is posztidegen szerepkörben kell hogy játsszon emiatt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.15. 00:50:16

Hűha, azért a Lazio kicsit meglepte a BM-et.
Sociért kár, nagyon kéne nekünk az ő továbbjutásuk is, de ezzel azért alighanem elszállt a dolog. Merino kapufájáért nagy kár.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.14. 22:24:02

Hát a Socinak nem tett jót ez a bekapott gól, pedig amióta néztem jobbak voltak. Sajnos szerintem meg fogja rúgni a masodikat a PSG, 2 gólos hátrányt meg othhon nem fogja ledolgozni a Soci.

MBappe meg továbbra se egy szimpatikus fazon, szerintem ha Perez-nek van egy kis esze, akkor elengedi ezt a sztorit. Nagyon egyben van most a Real, szerintem csak szétbarmolná ott a dolgokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.14. 22:13:01

gránit írta:
2024.02.14. 19:58:47
Rossz bírók, rosszul használt VAR, ezek is érvek a szuperliga mellett. Ott a csapatok szavaznák meg a bírói testületet, bohócok nem kerülnének be.

Szerintem nem történt szabálytalanság, max érintés. Ha ez szabálytalan, akkor másodpercenként kellene szabadrúgásokat adni. A kapus mozgását nem akadályozta, ez tétlen les volt.

Nekünk ugyanilyen semmiségre a Las Palmas ellen befújtak egy büntetőt, azzal nyertünk a hosszabbításban. Mi másra mutogatunk, mások meg rólunk mondják, hogy a bírók kedvencei vagyunk. A Ligában a bírók többsége amúgy madridista, ezt Iturralde González egykori játékvezető megmondta. Ennyit arról, mennyire van nekünk jó helyünk a "nemzeti" ligában.

Az UEFA-nak meg mindig az lesz az érdeke, hogy a népszerűbb csapat menjen tovább, akkor nagyobb a nézettség. Kit érdekel a Red Bull Lipcse? A Real Madridnak sokkal többet drukkolnak.
Mondjuk a Szurperliga legnagyobb pártfogója Perez, és nekem ez az egyik nagy problémám vele. Biztos vagyok benne, hogy erős befolyása lenne ott is.
Válasz küldése