Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.19. 08:49:06

Ismèt megosztó leszek. A Sevilla menetelèse azèrt elèg kemèny kritika Xavinak ès pl. Tebasnak.
Nagyon örülök a bajnoki címnek, de a BL-ben jövőre sokkal több kell. A La Liga FFP miatt a Sevillanak el kellett adni a 2 kh-èt. Elvesztette a csapat a stabilitását. Kieső helyeken bukdácsoltak. Amikor elküldtèk Loputeguit nagy hibának tartottam. Aztán jött Sampaoli, akivel ugyan ott folytatták. Azután kineveztèk Mendilibart, Monchi elővarázolta Badet ès Gueyet a kalapból (kölcsönbe èrkeztek januárban), akik a csapat legjobbjai lettek, stabilizálódott a vèdelem, feljöttek a bajnokságban a 10. helyre, ès kiejtettèk a MU-t ès a Juventust.
Gratulálok a Sevillanak, aki megmentette a spanyol foci becsületèt, ès bejutott a Budapesti döntőbe. Jó lett volna az Inter, vagy a Sevilla helyett döntőt játszani, de ez van. Jó pèlda lehet mindkèt csapat, hogy nem kellenek százmilliók az eredmènyekhez. Szurkolni fogok a Sevillanak, de nagyon nehèz lesz a dolguk a Roma ellen.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.05.19. 08:43:35

Róma odatette magát keményen :D
Lever - Roma
kapura lövés: 23-1
kaput eltaláló: 6-0
XG: 0.95-0.03
eredmény: 0-0

Gondolom ha a szabály engedi 3 kapussal állnak ki. De végül bejött. Sevilla újabb EL-t húz be.
Papíron mindhárom európai kupasorozatot megnyerheti olasz csapat.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.05.19. 07:46:04

Subinho írta:
2023.05.18. 16:48:17
herlius írta:
2023.05.18. 07:25:41
Ez a 0-4 elképesztõen hízelgõ eredmény, ennyi csak az elsõ félóra után simán lehetett volna. Amikor a Bayern berámolt nekünk 8-at szerintem lényegesen jobban játszottunk, mint a tegnapi Real. Van valami az egész csapatuk karakterében, ami miatt iszonyatosan nehéz megtörni õket, még akkor is, ha osztálykülönbség van az ellenfél javára. Az a felsõbbrendū dac, amivel a BL-ben játszanak, egyetlen más csapatra sem jellemzõ. Mintha mentálisan valóban sebezhetetlennek hinnék magukat és ezt ki tudják vetíteni az ellenfeleikre is.
Hízelgő eredmény a Madridnak, valóban, lehetett volna 5-6 is akár, de azért azt a 8-2 idehozni... ott konkrétan mészárlás volt és még a tegnapi Madridtól is sokkal gyengébbek voltunk. Sokkal Egyébként ha mi játszunk tegnap és pl olyan formában mint a Madrid elleni kupameccs, valszeg mi is 4-et kapunk....
Az Inter ellen nehezebb lesz a City dolga, elég jó formában vannak most.
Azon a meccsen az elsõ félórában abszolút partiban voltunk, konkrét ziccereink is voltak. Nyilván néhány gól után összezuhant a társaság, pont ezért hoztam fel példaként, hogy a Real-t is ugyanúgy lemészárolhatták volna, mert a meccs képe egyértelmūen ezt mutatta, mégsem törtek úgy meg, mint ahogy mi szoktunk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.18. 23:20:12

Nem tudom a kicsi Navas hogy áll, Sevilla zöld felében Joaquin már szögre akasztotta a csukat,de Navas meg egyszerűen nem akar megöregedni. Arcra mozgásra még mindig mint egy kölyök, elképesztő a pali.

Nagyon örülök a Sevillanak, igazi spanyol csapat benyomását keltik es igen,az El nekik valami egészen más terep mint a többi csapatnak.

Persze még van hátra minimum 15 P,de meg kell lennie.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.18. 23:03:32

Ez a Sevilla az európa ligai Reál... egyszerűen fogalmuk sincs, hogy kell kikapni ezen a porondon. Persze nincs még vége, de ez már eddig is óriási.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.18. 19:50:54

Subinho írta:
2023.05.18. 06:54:29
Végre helyre tették a Madridot. Lehetett volna ez több is, hatalmas volt a különbség. Azt nem mondanám, amit itt sokan, hogy csak bemákolták az utobbi években a BL győzelmeket, volt azért elég sok meghatározó meccsük, ahol egyértelműnek jobbak voltak, de idén tényleg nem volt semmi közük a döntőhöz. A MC ezt valszeg behúzza, bár az Inter azért nem így fog védekezni, gála biztos nem lesz.
A Cityhez képest legalább akkora a lemaradásunk, mint a Realnak. És még csak igazán jól se játszottak. Nem kellett megszakadniuk. De jó lenne látni, egy olyan Barcelonát, mint a tegnapi City. Bár szerintem valamiért tompa volt. Jobban szoktak ők menni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 16:48:17

herlius írta:
2023.05.18. 07:25:41
Ez a 0-4 elképesztõen hízelgõ eredmény, ennyi csak az elsõ félóra után simán lehetett volna. Amikor a Bayern berámolt nekünk 8-at szerintem lényegesen jobban játszottunk, mint a tegnapi Real. Van valami az egész csapatuk karakterében, ami miatt iszonyatosan nehéz megtörni õket, még akkor is, ha osztálykülönbség van az ellenfél javára. Az a felsõbbrendū dac, amivel a BL-ben játszanak, egyetlen más csapatra sem jellemzõ. Mintha mentálisan valóban sebezhetetlennek hinnék magukat és ezt ki tudják vetíteni az ellenfeleikre is.
Hízelgő eredmény a Madridnak, valóban, lehetett volna 5-6 is akár, de azért azt a 8-2 idehozni... ott konkrétan mészárlás volt és még a tegnapi Madridtól is sokkal gyengébbek voltunk. Sokkal Egyébként ha mi játszunk tegnap és pl olyan formában mint a Madrid elleni kupameccs, valszeg mi is 4-et kapunk....
Az Inter ellen nehezebb lesz a City dolga, elég jó formában vannak most.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.05.18. 14:12:42

Troym írta:
2023.05.18. 12:26:30
Valahol érdekes a BL döntő majd pénzügyi szemüvegen keresztül is, annyiba került az egész Inter kezdőcsapat, mint Grealish.

Akármennyire nem kedvelem az olaszokat, de nem tudok a Citynek kicsit se szurkolni, remélem behúzza az Inter.
Nekem az a valódi csapatépítés, ami Milánó két oldalán zajlik (Milan most leszerepelt, de az semmin nem változtat), nem az, hogy 50-80-100 millióért összevásárolt játékosok sok év alatt másodszor döntőznek.
Az Inter sorsolás ide, vagy oda de döntőben a legjobb játékosa nélkül.
Plusz már csak az lenne, ha Dzeko góljával nyernének.
Nem kevered véletlenül össze Nápolyt Milánóval? Evidens, hogy lehet szubjektíven csapatépítésnek nevezni, de elég naív is egyben, tudván, hogy ezt leginkább kényszer szülte: zsugori újgazdag kínai többségi tulajdonos, aki 25 évesen gondolt egyet, és vett egy Intert, olaszos mókolás az adásvétellekkel és kölcsönüzletekkel, miközben adósság is van, bőven. A játékuk pedig néha vallatás a köbön, mondjuk úgy a Madrid kontrajátékának light verziója. Persze, ha a legutóbbi BL-döntős Intert vesszük alapul, még látványosan is játszanak, sőt sok szódával lehet nekik szurkolni a futball aspektusából is. Bárhogy is, azért az elég sanszos, hogy vennének ők (a Milánnal együtt), sok mindenkit, sok pénzért, de nem igen tudnak...
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.18. 12:26:30

Valahol érdekes a BL döntő majd pénzügyi szemüvegen keresztül is, annyiba került az egész Inter kezdőcsapat, mint Grealish.

Akármennyire nem kedvelem az olaszokat, de nem tudok a Citynek kicsit se szurkolni, remélem behúzza az Inter.
Nekem az a valódi csapatépítés, ami Milánó két oldalán zajlik (Milan most leszerepelt, de az semmin nem változtat), nem az, hogy 50-80-100 millióért összevásárolt játékosok sok év alatt másodszor döntőznek.
Az Inter sorsolás ide, vagy oda de döntőben a legjobb játékosa nélkül.
Plusz már csak az lenne, ha Dzeko góljával nyernének.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.18. 10:30:39

Nyiri81 írta:
2023.05.18. 10:10:41
csababarca írta:
2023.05.17. 23:18:16
Ez nem igaz.
Utóbbi 10 évben a mu pl többet költött, a psg ugyanannyit.
Mit értek el vele?
A real ötöd annyit költött, 5 bl lett a jussuk.

Ez nem csak a pénzen múlik.
Utóbbi 5 évben vizsgálva, még jobban meglepődnél az összegeken.

Ettől még persze lehet olajosozni, de itt legalább csapatot építettek. Meg lehet nézni a psg-t, olajos pénzből sem sikerült csapatot csinálni.
Na de azért most a City bebizonyitja hogy gondos épitkezéssel sikeres tudni, lenni. Nem elég a pénz ez tény, de nem árt ha van. Akárhogy csavarjuk azt a zsetont amint Ők vagy PSG vagy a Chelsea éves szinten elver esélye sincs jó pár nagy múlttal rendelkező klubnak. Ha ez a tendencia folytatódik és végre az olajosok kiismerik a helyes utat akkor eljöhet az az időszak hogy a pénzes klubok uralják majd az europai focit mert lesz hozzá edző és azért a pénz se lesz soha gond. Ennyit akartam ezzel mondani. Biztos jó irány? Nem kéne az UEFA-nak komolyaban venni a FP-t? Mert látjuk az elmúlt időszakban hogy kb egy gumiszabály amit kindenki úgy hág át ahogy akar.
A Citynek nagyon jó a szakmai stábja, hiszen Laportaè áttelepült Manchesterbe, ès szerződtették Guardiolat, aki az egyik legjobb edző jelenleg. Azèrt azt hozzáfűznèm, hogy rengeteget fejlődött, ès már csak nyomokban jellemző rá ez a tiki-taka, amit mi azóta is erőltetünk a Pep-Barca mintájára. Most a nyilatkozatához híven tènyleg nem gondolta túl, mint a Chelsea ellen anno, ami szerintem rajta ment el. Valahogy sikerült Txikièknek Haalandra is rábeszèlni, èvek óta egy minősègi támadó hiányzott a taktikából. Nyiri: teljesen így látom èn is. Azèrt vegyük figyelembe a 10+ ève zajló turpisságokat is, aminek csak egy szelete az FFP megsèrtèse. Az edzők, játèkosok állítólagos feketèn törtènő kifizetèse megkèrdőjelezi a szakmai sikereket. Pl. De Bruyne, Haaland csak 10 nettót keresne? Ez számomra hihetetlen. Haaland is csak 60 millióba került papíron. A rossz nyelvek szerint mèg 40 ügynöki+20 apuci+ aláírási, amièrt ilyen alacsony volt a kivásárlási ára
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.18. 10:19:06

Nyiri81 írta:
2023.05.18. 10:10:41


Na de azért most a City bebizonyitja hogy gondos épitkezéssel sikeres tudni, lenni. Nem elég a pénz ez tény, de nem árt ha van. Akárhogy csavarjuk azt a zsetont amint Ők vagy PSG vagy a Chelsea éves szinten elver esélye sincs jó pár nagy múlttal rendelkező klubnak. Ha ez a tendencia folytatódik és végre az olajosok kiismerik a helyes utat akkor eljöhet az az időszak hogy a pénzes klubok uralják majd az europai focit mert lesz hozzá edző és azért a pénz se lesz soha gond. Ennyit akartam ezzel mondani. Biztos jó irány? Nem kéne az UEFA-nak komolyaban venni a FP-t? Mert látjuk az elmúlt időszakban hogy kb egy gumiszabály amit kindenki úgy hág át ahogy akar.
Értelek.
De előtte meg volt ruszki pénz benne, az jobb volt?
Pénzemberek úgyis megtalálják a sportot, ezen nem tudsz változtatni.

Vagyis de, felülről pl szabályozással.
De nyilván nem érdeke se az uefának, se a PL-nek kiebrudalni a pénzembereket, és új alapokra helyezni a gazdálkodást.
A PL generálja leginkább ezt az eszetlen pénzköltést egyébként.

Ennek nem ma jön el az ideje, nem is holnap, de valamikor véget fog érni.

És egyébként semmi nem akadályoz meg minket pl, hogy ésszerűen költekezzünk, és sikeresek legyünk.
Mert pl épp a city, nem éppen top sztárokat vettek meg, oké Haaland az volt az tény. De kisebb csapatokból hoztak embereket, nem pedig az aktuális világlegjobbjának kikiáltott papírmasét vitték oda.

Pénz az fontos, nem mondom, hogy jó irány, de ilyen helyzetben is sikeres tud maradni egy másmilyen klub modell.

Mi meg ne panaszkodjunk, mert nagyságrendileg nagyobb fizetéseket toltunk, és költekezésben sem maradtunk alul sokkal a covid előtti időszakban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.05.18. 10:10:41

csababarca írta:
2023.05.17. 23:18:16
Ez nem igaz.
Utóbbi 10 évben a mu pl többet költött, a psg ugyanannyit.
Mit értek el vele?
A real ötöd annyit költött, 5 bl lett a jussuk.

Ez nem csak a pénzen múlik.
Utóbbi 5 évben vizsgálva, még jobban meglepődnél az összegeken.

Ettől még persze lehet olajosozni, de itt legalább csapatot építettek. Meg lehet nézni a psg-t, olajos pénzből sem sikerült csapatot csinálni.
Na de azért most a City bebizonyitja hogy gondos épitkezéssel sikeres tudn lenni. Nem elég a pénz ez tény, de nem árt ha van. Akárhogy csavarjuk azt a zsetont amint Ők vagy PSG vagy a Chelsea éves szinten el tudna verni esélye sincs jó pár nagy múlttal rendelkező klubnak. Ha ez a tendencia folytatódik és végre az olajosok kiismerik a helyes utat akkor eljöhet az az időszak hogy a végtelen pénzes klubok uralják majd az európai focit mert lesz hozzá edző és azért a pénz se lesz soha gond. Ennyit akartam ezzel mondani. Biztos jó irány? Nem kéne az UEFA-nak komolyaban venni a FP-t? Mert látjuk az elmúlt időszakban hogy kb egy gumiszabály amit kindenki úgy hág át ahogy akar. Tudom visszás a gödöröből ugatni miközben a Barca is milliókat vert el középszer játékosokra, de meg is szivta. Csőd közelben táncolgatunk és a zavarosban halászunk ha játékost akarunk venni. Sok lehetőség nincs válogatni. De a fent emlitett klubok soha nem kerülnek ilyen helyzetbe az fix. Mert mindig lesz pénz.
Csak is Puyol
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 07:50:39

Szerintem sem volt eltaktikázás, mi is megmutattuk már 1-2-szer hogy hogyan kell a Madriddal elbánni, csak a többiek eltaktikázták, teletolt gatyával kimenve mindent kihagytak aztán a Real tudott büntetni amiben a legjobb, most a City tanulva a hibákból 2-0-nál is okosan ment, igazából esélyt sem adva a RM-nak hogy gólt lőjön, tényleg olyan volt a meccs képe mint ellenünk mostanában+ a csúcs-érában, reméljük ezzel csorbul a nagy BL legyőzhetetlen mítoszuk

Lehet hogy a City is olajos, de ott legalább rendes építkezés van és nem primadonnák gyülekezete a cél, Guardiolára van bízva a csapat, amolyan Barcelona sztereoidon, de ezt okosan is csinálták és eladni is tudnak.
Idei mérlegük például még Haaland és Philips megvételével is pozitív, mondani sem kell a Haaland-Alvarez kettőst 80millióért kukázták össze

De ott van Bernardo Silva esete is akit 50millióért hoztak miközben mi majdnem 300-ért a Coutinho-Dembele kettőst vásároltuk, ha végig nézzük a nagyobb összegű igazolásaikat azért jóval nagyobb arányban váltak be.
Gündogant meg mondani sem kell, aki helyett végül Arda Turant hoztuk drágábban.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.05.18. 07:25:41

Ez a 0-4 elképesztõen hízelgõ eredmény, ennyi csak az elsõ félóra után simán lehetett volna. Amikor a Bayern berámolt nekünk 8-at szerintem lényegesen jobban játszottunk, mint a tegnapi Real. Van valami az egész csapatuk karakterében, ami miatt iszonyatosan nehéz megtörni õket, még akkor is, ha osztálykülönbség van az ellenfél javára. Az a felsõbbrendū dac, amivel a BL-ben játszanak, egyetlen más csapatra sem jellemzõ. Mintha mentálisan valóban sebezhetetlennek hinnék magukat és ezt ki tudják vetíteni az ellenfeleikre is.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 06:54:29

Végre helyre tették a Madridot. Lehetett volna ez több is, hatalmas volt a különbség. Azt nem mondanám, amit itt sokan, hogy csak bemákolták az utobbi években a BL győzelmeket, volt azért elég sok meghatározó meccsük, ahol egyértelműnek jobbak voltak, de idén tényleg nem volt semmi közük a döntőhöz. A MC ezt valszeg behúzza, bár az Inter azért nem így fog védekezni, gála biztos nem lesz.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.05.18. 06:44:32

Az elmúlt időszakban a Real BL győzelmeinek nagy része nem abból adódott, hogy annyira az egész mezőny fölé nőttek, hanem, hogy sokszor többet engedhettek meg maguknak a pályán, mint az ellenfél, sok játékvezetői ítélet vagy annak elmaradása döntő tényező volt a végső sikerükben (korábbi döntők az Atléticó ellen vagy például Benzema szabálytalan kapustámadása utáni fordítás, Salah tudatos kiiktatás a Pool elleni egyik döntőn, stb.) és néha a szerencse is elkélt (pld-ul: ellenfél legjobbjainak kiesése a sorsdöntő mérkőzésre).
Szerintem az "új gazdagok" sorozatos sikereit sem szerették volna sokan látni.
Talán egy olyan idényre emlékszem, amikor egyértelműen a Real volt a legjobb csapat.

Ettől függetlenül nagyon jó csapatuk van, de a játék képe, játék tudás alapján nem annyira jó, mint amit a végső sikerek többiekhez viszonyított száma tükröz.
A Barca korszakos csapata kevesebb BL címmel is meghatározóbb volt a szurkolói érdeklődés kapcsán, ugyanis azok mögött egyértelmű játék dominancia, külső szemlélőként is tekintve valós "élvezeti faktor" volt (kellet hozzá természetesen egy Messi is), sőt igazi karaktere volt a csapatnak.

A Realnál egy-két játékos már nagyon "kifelé megy," de évek óta folyamatosan frissítik - néha hatalmas összegekért és akár előre "leszerződve" - a keretüket és egész biztos vagyok benne, hogy egyáltalán nem lesz nagy visszaesés náluk, max. a végső sikerek száma fog csökkeni a következő években.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.18. 06:18:10

Nem volt itt semmiféle eltaktikázás. Ennyit tudnak. Már tavaly is hatalmas, soselátott sorozatmákkal nyertek a sok öreggel, meg a köréjuk rakott tucatokkal. Most sem jött ki teljesen a reális eredmény, kb 6-7 gólos difinek kellett volna lennie, de a köténykirály kifogott a norvégon így nem jött ki a valós különbség.
Remélem hegyiiván nem felejt el ömlengeni ezúttal sem milyen fantasztikus volt a real.
A City pedig elképesztő gépezet lett, abszolút kiemelkednek jelenleg a mezőnyből.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.05.18. 05:36:03

Én nem szeretem a City-t, mert nekem egy összevásárolt sztárcsapat, akik egy Guardiola féle darabos, de profin szervezett taktikát nyomnak. Nem szimpi, jobban bejött a Real féle freestyle foci, amivel a korábbi BL-eket nyerték.

Nekem ez a tegnapi egy 100% Ancelotti eltaktikázás. A City ellen azzal kimenni, hogy nulla letámadással magunkra húzzuk őket, aztán majd kontrákból lesz valami, totális öngyilkosság. És 1-0-nál, 20%-os labdabirtoklásnál lehetett látni, hogy ez nem fog működni, akkor sem léptek érdemben.
Guardiola előre tudta, hogyan próbálkozik majd a Real a váltásokkal, de szerintem ő is meglepődött ezen a kis csapatos, védekező stíluson.

Az Internek akkor van esélye, ha magasan, nagyon erőteljesen letámad, minden erővel tördeli a játékot, távol tartja a City-t a kaputól és valahogy bekotor 1-2 gólt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.18. 02:44:43

csababarca írta:
2023.05.17. 23:18:16
Ettől még persze lehet olajosozni, de itt legalább csapatot építettek. Meg lehet nézni a psg-t, olajos pénzből sem sikerült csapatot csinálni.
Ja, a MU felett valahogy mindenkinek átsiklik a figyelme.
Ezt az utolsó mondatot akartam kb én is leírni. Szerintem azért is kisebb a City felé az általános utálat (legalábbis egy CFC és PSG-hez képest), mert ott nem az van, hogy veszünk pár sztárt, oszt' majd csinálnak valamit, hanem szépen felépített futball van, látványosan fociznak, és évek óta a legjobbak (akkor is, ha nem nyertek BL-t). Ehhez mondjuk Pep neve is kellett, kevés embernek adtak volna szerintem ennyi évet megingathatatlanul.
Nekem személy szerint a nem annyira negatív megítélésüket segíti az egész mentalitásuk, ami szintén Pephez köthető. Azon túl, hogy nagybetűs csapat, mindenki mindig sportszerű, ő soha nem engedi meg senkinek a pályán a tirpákságot, sok szempontból jó példa az a gárda. Csak kár, hogy tényleg végtelen (külső) pénzből valósult ez meg.

A mai meccshez még annyi, hogy tényleg durva, hogy a Madrid folyamatosan nála jobb csapatokkal találkozott már másfél éve, és tényleg ez volt az egyetlen recept, hogy az amúgy már korábban is létező, csak 1-2 meccsen nem feltétlenül meglátszódó különbség kijöjjön, és vagy 3-4 góllal verik őket, vagy nem verik meg. De elképesztő, hogy erre egy ilyen sorozat után ennyit kellett várni, a City és a Pool is pont ugyanígy megcsinálhatta volna tavaly, voltak ennyivel, vagy majdnem ennyivel jobbak.

Szerintem kb így beszélhetünk a Madrid szerencséjéről az elmúlt másfél BL menetelésükön. Addig a pontig szerencse, amíg nem vágnak nekik 4-5-öt, amikor lehetne, mert amúgy annyival jobb a másik csapat, és az nem feltétlenül múlik rajtuk, de onnantól kezdve meg az ő erejük, hogy behúzzák. Ezt az erőt pechükre meg most esélyük nem volt bemutatni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.05.17. 23:31:32

csababarca írta:
2023.05.17. 23:18:16
Nyiri81 írta:
2023.05.17. 23:01:59
Gratula a Citynek. Örülök hogy kiesett a Reál de tegyük hozzá hogy a City milliárdnyi elköltött euró után ideje volt hogy viritson valamit. A Realnak is mint nekünk esélye sincs annyi pénz elverni.

Biztos jó irány ez?
Ez nem igaz.
Utóbbi 10 évben a mu pl többet költött, a psg ugyanannyit.
Mit értek el vele?
A real ötöd annyit költött, 5 bl lett a jussuk.

Ez nem csak a pénzen múlik.
Utóbbi 5 évben vizsgálva, még jobban meglepődnél az összegeken.

Ettől még persze lehet olajosozni, de itt legalább csapatot építettek. Meg lehet nézni a psg-t, olajos pénzből sem sikerült csapatot csinálni.
A City mérlege az elmúlt 5 szezonban nagyságrendileg -250 millió, ez szezononként -50 millió. A Chelsea csak ebben a szezonban -560 milliónál áll.

Az elmúlt 5 szezonban a negatív mérleget tekintve a City a 13. helyen áll, előzi a MU, Chelsea, Arsenal, Newcatle, PSG, West Ham, Tottenham, Milan, Juventus, Liverpool, Aston Villa és a Watford.

Az pedig, hogy Perez skót lett, és 15 év esztelen költés után a stadion elvitt rengeteg pénzt, ill. az elmúlt 5 évet lehozta eredményesen ez a csapatgerinc, mondhatni szerencse. Mondjuk egy tavalyi Mbappe igazolás az ő mérlegüket is rendberakta volna - negatív értelemben.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.17. 23:20:49

Az olajos modellt úgy általában rühellem. Ettől eltekintve a City tényleg jó szerződéseket kötött. Alvarez 5,2 millió fontot keres. Nálunk Koundé keres 13 millió eurót... A legtöbb pénzt kereső játékosuk 20 millió fontot keres évente. Nálunk idén a legjobban kereső játékos majdnem kétszer annyit.

Meg kell tanulnunk a fizetési sapkának megfelelően szerződéseket kötni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.17. 23:18:16

Nyiri81 írta:
2023.05.17. 23:01:59
Gratula a Citynek. Örülök hogy kiesett a Reál de tegyük hozzá hogy a City milliárdnyi elköltött euró után ideje volt hogy viritson valamit. A Realnak is mint nekünk esélye sincs annyi pénz elverni.

Biztos jó irány ez?
Ez nem igaz.
Utóbbi 10 évben a mu pl többet költött, a psg ugyanannyit.
Mit értek el vele?
A real ötöd annyit költött, 5 bl lett a jussuk.

Ez nem csak a pénzen múlik.
Utóbbi 5 évben vizsgálva, még jobban meglepődnél az összegeken.

Ettől még persze lehet olajosozni, de itt legalább csapatot építettek. Meg lehet nézni a psg-t, olajos pénzből sem sikerült csapatot csinálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.17. 23:14:20

Mi is rengetegett költöttünk. Azért csapatepitesre,nem sztárokat hoztak. Wolfsburg, Bournemuth, Benfica, Dortmund, Monaco,Aston Villa. Elemeket hoztak egy rendszerhez,Pep ebben nőtt fel ezt csinálja ott is. Mi nekünk ez alap tezisunk amitől elértünk,el is ment a love. Most ismét talán jó úton járunk, de továbbra is tartom a spanyol ligából, helyi emberek között kellene körbe nézni,nem csak Inigo. Merino,Veiga mind beilleszthető elem lehetne. Persze ez a jövő zenéje, de a Cityre visszatérve,okosan építkeznek évek óta.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.17. 23:09:43

Stúdió: láttátok már ennyire gyengén játszani a Real Madridot? - Hát, talán még soha.

Ti szakértők, ti! Ti nem szoktatok Real meccset nézni? Ezt az okádékot nyomják évek óta, csak általában 1 ócska kontrából 2 gólt mákolnak össze Benzemáék elől. Gyakorlatilag minden nagyobb csapat lefocizta őket tavaly is, és legbelül talán még a saját szurkolóik sem értették hogy hogy jutottak döntőbe, meg hogy hogy nyerték meg azt.

Mentálisan a bl-ben rendben szoktak lenni ezt nem vitatom, játéktudásban viszont ez a csapat nem top szint Európában ma.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.17. 23:06:57

Nyiri81 írta:
2023.05.17. 23:01:59
Biztos jó irány ez?
Biztos, hogy nem jó, de a szurkolók nem akartak egy egységesebb esélyekre épülő ligát. Amiben egyébként még az olajosok is benne lennének, mert jelenleg egymást is hajszolják ám bele a nagyobbnál nagyobb költekezésbe. De a szurkolóknak nem kellett.

Az Internazionale keményebb dió lesz, gyengébb ellenfelek ellen, de bebizonyították, hogy nem gond nekik, ha nincs náluk a labda, nem tudtak mit kezdeni velük. Egy BL-elődöntőt kapott gól nélkül lehozni brutális, még akkor is, ha a gyengébb ágon jutottak be.
Válasz küldése