Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.18. 17:57:53

gránit írta:
2024.04.18. 15:26:09
Nálunk a stabilitás kb 2008 óta hiányzik. Motta, van Bommel, Edmílson már korábban távoztak, Marquez pedig a védelemben játszott, nem a középpályán, Touré meg kikerült az alap kezdőből. Jött egy olyan időszak, ami elhitette velünk, hogy nincs szükség stabilitásra, mert úgyis 286%-ban birtokoljuk a labdát. 2013-ban jött az első pofon. Mondanám, hogy kijózanító, de sajnos nem, mert 11 évig nem tanultunk belőle. Akkor tudtunk nyerni BL-t, ha a mezőnyben lehengerlő fölényünk volt. Amikor ez a mezőnyfölényünk nem volt meg, a stabilitás hiánya azonnal büntetett. Idén tavasszal kezdtünk ébredezni, hogy stabilitás nélkül nem jutunk messzire.
Ezzel teljes mértékben egyetértek. Leírtam a véleményem a Xavi topicban. Szerintem a Rijkaard féle taktikához, stílushoz kellene visszatalálni. Jól írod, 2008 körültől kezdett kialakulni az, ami most van, de Guardiola idején minőségileg egy klasszis keret jött össze. Azóta kis eltérésekkel, de ugyanazt próbáljuk fenntartani, csak közben gyengült a keret minősége, és aztán rosszul igazoltunk, most pedig nem engednek igazolni, pedig sokkal jobb az irány.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19554
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.18. 17:53:01

Túl van idealizalva. Mi sohasem voltunk igazán kupacsapat a RM meg igen. Nem mentális dolgok miatt. Játék filozófia,játékos kiválasztás, játékos nevelés az oka. Úgy igazolnak hogy fizikálisan erős emberek, fizikai felkészítést is erre lövik be hogy Február-Majus. Nincs is ezzel gond,de az almát akarjuk a kortevel összehasonlítani. Bajnokságot nem hiába nyertek kevesebbet, persze lehet mondani elcsaltuk. Mi játékunk egy filozofiara épül,egy játékstílus,amivel megfolytod az ellenfeleket. Hosszútávon kijön ennek az előnye. 1-1 meccsen meg lozungkent,valóban bármi lehet. Az hogy lehet tőlük tanulni,azt elfogadom. De a klub identitását vesztenek ha feladná bizonyos dolgokat. És igen,mi nem tudunk labda nélkül játszani, itt ezt tanulják a gyerekek,ehhez valogatunk játékost. Ezért nem tud megmaradni Kessie sem,nem mert nem építjük be,hanem az év 98%-ban nem lehet használni,mert pontatlan,mert tol egyet,amivel megakad a labdatartas.
PSG ellen kiállítás előtt,gól ellenére is többen is írtuk baj van,nincs nálunk labda.
Ezért is mondom mindig az egész éves teljesítmény a fokmérője a szezonnak. Második leszünk,lehet. Jobbak voltak akkor idén a szezonban,fejét kell hajtani. De az hogy mennyi Bl-t nyertek,sose cserélném el a mi bajnoki cimeinkre. Mert egy full reprezantiv mérőszám,mindenki mindenki ellen,nem szamolgatas és társai. Ok tudnak úgy nyerni hogy a cél szentesíti az eszközt,mi nem, s palota forradalom is lenne. Tavaly az RM ellen voltunk nagyon alarendeltek az odavágón,ugyan nyertünk,de nagyon jött is egyből a "hang" hogy ez mi volt. Visszavágót simán buktuk,de a játékunkat próbáltuk játszani és volt is lehetőség. Inkább ez,de ez ízlés kérdése.

És én aztán tényleg baromira elismerem ha valaki jól védekezik, de azt lehet labdával és labdanelkul is. Mi előbbiben hiszünk és nem is gondolnám ezen változtatni kéne. Magasabb szintre mindig lehet emelni,de mint írtam alma-korte esete. Teljes brigád, utánpótlás erre van berendezkedve.

És nem az hogy nyertek,mert hiába volt óriási nyomás, bírták. Alig volt hibájuk hátul,Vinicius aki a legnagyobb szeleburdi jelenleg is olyan fegyelmezetlen visszazart,hogy minden elismerést megérdemel. De ilyet egyénileg nyilván megtud nálunk is xy,pl Raphinha. De O is nem hiába van vita a fórumon is róla,mert pontosságra, labdakeszsegsegre abszolút nem prototípus és hosszútávon nem fog tudni segíteni,szerintem. Elkanyarodtam,de a lényeg hogy olyat várunk el,ami nem igen fog megvalósulni. És személy szerint nem is bánom,mert inkább focizzunk 8-9 hónapot, betanult,gyakorolt elemekkel. Mintsem bízni abban hogy az év 5-6 meccsen jobban bírják erővel. Mert a mentális rész,fizikalitasbol ered. Ha van szufla,agy is jó döntést tud hozni. Ok erre esküsznek, ilyentájt április-majus bárkire veszélyesek. De egy szezont tekintve még bőven vannak hullamvolgyeik is. Idén nekünk is volt mély szakadék,nem is vita tárgya. De a tavalyi csoda szezont is meg kell említeni,amikor rengeteg kapott gól nélküli meccs,magabiztos liga siker. Nálam ezek a fokmerok,nem az hogy berúgta xy a tizit vagy sem. Mert az valóban egy hosszan tartó teljesítmény,nem egy adott pillanatnyi állapot,s sokadjára,ebben tényleg kimagaslanak. Ezért is fordítanak,ezért fut meg a 120ik percben is Carvajal a kétszer olyan gyors Dokuval.
Kép
Kép
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 17:03:39

Amellett, hogy egyébként Gránittal egyetértek abban, hogy egy klasszikus vkp. kellene, Peter vonalát erősítem.

Amikor kizúgtunk a Roma ellen, leigazoltuk a nagy küzdő Arturo Vidalt a kövi nyáron. Emlékszem még pár kommentre akkortájt, hogy milyen jó lett volna egy ilyen játékos a Roma ellen, akkor tuti nem estünk volna ki. Aztán kiestünk Vidallal kartöltve az Anfielden.

Olyanra is emlékszem, hogy a már öregecske Iniesta helyett milyen jó lenne már az akkor éppen az ereje teljében focizó Coutinho. Biztosan szintekkel emelné a játékunk kreativitását. Aztán ugyanúgy hasaltunk vele is, és a játék sem lett jobb.

Most itt van Araújo, Gavi, Gündogan, Raphinha. Nagy küzdők mind, ezt hozták otthonról, vagy az előző csapatuktól. Viszont klub szinten érdemi stratégia nem látszódik körvonalazódni a mentális felkészítést célozandó. Így a játékosok az évek alatt szépen beleposhadnak ebbe az állóvízbe (annyit aláírok, hogy a régi gárdához képest javult sokat a helyzet; a fiatalok alapvetően éhesebbek).

Hiba ilyen vonalon elindulni, hogy mondjuk majd idehozzuk Rodrit, és akkor összeáll a puzzle. Tedd be Rodrit hozzánk, és fél év alatt a látszólagos tudása a felére fog csökkenni ebben a közegben. De igazoljuk le a City teljes kezdőjét, meg a Bayern kezdőjét mögé a kispadra, és ugyanígy kizúgunk majd a BL-ből az első olyan ellenfél ellen, aki kicsit jobban akarja tőlünk, vagy meri jobban akarni tőlünk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.18. 16:51:25

Chino írta:
2024.04.18. 14:01:53
Már két éve próbálunk egy vkp-t szerezni, de nem vagyunk olyan helyzetben, mint egy PL csapat vagy egy Real. Futja egy Romeura. Álmodozhat Xavi Kimmichről, ha lehetetlen feladat.
Lenne néhány észrevételem, ha tetszik kérdésem.

Kinek vonzó a jelenlegi Barcelona és miért vagy éppen kinek nem vonzó és vajon miért?
Egyáltalán nem hiszem, hogy a legnagyobb ellenérv az anyagi helyzetünk lenne.
Zakóra bármikor képes, nemzetközi porondon stabilnak egyáltalán nem mondható csapathoz vajon milyen játékos és milyen erőfeszítéseket tenne meg annak érdekében, hogy ilyen csapathoz igazoljon?
Csoportmeccsek blamázsát éppúgy látta mindenki, ahogyan a PSG visszavágót.

Legyőztük volna küzdelmesen a PSG-t, azon túl, hogy ez több BL bevétellel járt volna, egészen más vonzáskörbe helyezte volna ezt a csapatot.
Sportszakmai szempontból ki lehet vajon kíváncsi egy olyan csapatra, amelyik önmagától képtelen kilépni a saját komfortzónájából vagy amelyiket a körülmények kiléptetik ebből a komfortzónából, akkor belerokkan?

Talán nem egy csodatévő végtelen kasszát kellene várni tátott szájjal a klubnak sem, hanem szakmailag egy minimum ütésálló, küzdeni képes és nem kiütésre ítéltetett csapatot felmutatnia.
Egészen biztosak lehetnénk abban, hogy még ilyen költési lehetőségek között is sokkal szélesebb körben válogathatnánk.

A pénz nagyon sokmindent képes megoldani, megváltoztatni, de az magától nem szokott csak úgy jönni. Előbb le kell tenni valamit a pályára és ezután ki is fognak nyílni különböző pénzcsapok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.18. 15:26:09

Guardiola mindig szenvedett a felállt, betömörülő védelmek ellen. Ami meg a vkp igazolásának roppant "nehézségét" illeti, a Leverkusen tavaly nyáron 25 millió euróért igazolta le Xhakát... Mi 75 euróért igazoltuk de Jongot, a Madrid 80 millióért Tchouamenit. Nem a véletlen és nem a szerencse műve, hogy előrébb tartanak.

Nálunk a stabilitás kb 2008 óta hiányzik. Motta, van Bommel, Edmílson már korábban távoztak, Marquez pedig a védelemben játszott, nem a középpályán, Touré meg kikerült az alap kezdőből. Jött egy olyan időszak, ami elhitette velünk, hogy nincs szükség stabilitásra, mert úgyis 286%-ban birtokoljuk a labdát. 2013-ban jött az első pofon. Mondanám, hogy kijózanító, de sajnos nem, mert 11 évig nem tanultunk belőle. Akkor tudtunk nyerni BL-t, ha a mezőnyben lehengerlő fölényünk volt. Amikor ez a mezőnyfölényünk nem volt meg, a stabilitás hiánya azonnal büntetett. Idén tavasszal kezdtünk ébredezni, hogy stabilitás nélkül nem jutunk messzire.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 14:45:06

Peppel szerintem az van, hogy zseniálisan építi fel a játékot, és úgy általában a csapatot, ebben abszolút top edző, de úgy tűnik, van egy nagy hibája, ami miatt nem nyert messze annyi BL-t, mint amennyit a csapatai szintje predesztinálták volna: nagy meccseken leblokkol. Túl ideges, vagy túlvariálja, vagy egész meccsen át nem hajlandó belenyúlni, és néha konokul ragaszkodik bizonyos dolgokhoz. Innen legalábbis valami ilyesmit látni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 14:38:10

Nem gondolom azért, hogy a tegnapi miatt nem kéne elővenni Pep munkásságát.

15 éve van mindenkori világszinten TOP3 erősségű csapat (Barca, Bayern, City) a kezei közt (2009-2024) és nyert 3 BL-t. Szerintem közel sem akkora edzőzseni, mint sokan beállítják, mindamellett természetesen az egyik legjobb, de szerintem nem kiemelkedően nr1.
Minden évben minimum kap 1 db százmilliós igazolás és a cserepadon is 50-70 milliós játékosok ülnek.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.18. 14:22:19

Mar a 2015 os csapatnal latszott,h sok esetben csak az MSN miatt nyerunk.A nemzetkozi porondon valo “problemak” nem tudom honnan indulnak,de sztem mar 2015elott kezdodott,csak akkor meg volt egy komoly keret.Valamikor at kell fordulnia ennek a mentalis dolognak.Azert emlekszem a real is esett ki 8-10even at a bl bol Lyonoktol stb..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.18. 14:01:53

gránit írta:
2024.04.18. 12:40:22
Peter írta:
2024.04.18. 11:52:57
A labdarúgás olyan sport, ami védekezésről és támadásról egyaránt szól.
Egyik sem életképes a másik nélkül.
Az a csapat lehet a győztes, amelyik a kettő kombinációját a leghatékonyabban képes alkalmazni.
Annyi haladás már történt, hogy legalább azt felismertük, hogy vkp-ra szükség van. Jó reggelt kívánok, 2024 tavaszán. Évekkel korábban még ezt leírni is szentségtörésnek számított. Most már legalább elmozdultunk a pár évvel ezelőtti nihilről, az odavágót be is húztuk. De nagyon tanulnunk kell még ezt a műfajt.
Már két éve próbálunk egy vkp-t szerezni, de nem vagyunk olyan helyzetben, mint egy PL csapat vagy egy Real. Futja egy Romeura. Álmodozhat Xavi Kimmichről, ha lehetetlen feladat. Már az ára is miatt sem futja egy normális vkp-ra, de még ha olcsón le is akaszthatnánk regisztrálni sem lennénk képesek. Egy MU megteheti, hogy 60-70 millióért leakaszt egy top játékost hiányposztra, de mi egyelőre nem. Talán két év múlva, amikor lesz ez normális mezszponzor, kész lesz az Espai Barca projekt, a BS-t kifizetik, kifutnak az amortizációk.
Gyakorlatiélag 0-ról felépíteni egy csapatot minimális keretből, úszva az adósságokban olyan feladat, ami nem egyről a kettőre megy. Artetának is került 4 évbe, szezononkénti kb. 300 millióba hogy összehozzon egy PL esélyes, BL negyeddöntős csapatot. Bár még egy Porto ellen is csak paraszthajszállal mentek tovább. De egy Spurs is költhet pl. 150-200 milliót és sehol nincsenek nemzetközi színpadon.
És sokan elfelejtik, de elment egy Messi, akire gyakorlatilag az egész csapat épült, 10-ből nyolcszor ő volt az aki megmentette a csapatot bő 10 éven keresztül. Ha csak azt a szezononkénti 40 gólt, 20 assistot számoljuk, amit gyakorlatilag garantált már hatalmas a különbség és a játékra gyakorolt hatásáról nem is beszéltünk. Ehhez vegyük hozzá, hogy egy kezemen meg tudom számolni hány olyan játékos van aki 3 évnél régebb óta a klubnál van, de többségük még két szezont sem töltött el együtt. Nézzük meg mondjuk a Reált, akik 1-2 emberrel erősítenek évente, régóta egyben van a mag, mi 6-7 játékost koldulunk össze szezononként. A csapatépítés nem 1-2 év alatt megy végbe. Csak idén jött 9 játékos, ebből 3-4 a kezdőbe, tavaly 6 játékos, akik közül szintén 3-4 kezdő. (most J. Araujot, Torrét, Bellerint, Baldét stb nem számoltam) Így van a tinikkel és a 3 cserekapussal egy 21 fős keretünk. (akikből 5-6 mindig sérült) Még a PSG-nél sem volt ilyen vásárlás, ugyanakkor ők erre költöttek 600 milliót és röhögve regisztráltak bárkit. Mi ennyivel nem egy-két lyukat tudtunk volna betömni. Mondjuk egy Kimmich-Wirtz-Grimaldo-top csatár trióval elég más lenne a helyzet. És ezek nem kifogások, hanem tények.
És nagyon megszépülnek az emlékek, de pl. Lucho alatt, amikor kb. nekünk volt a legerősebb csapatunk nem egy olyan eredmény és játék volt amikor a leváltását követelték,. Hatalmas eredmény volt a hazai BL fordítás, de ott is kaptunk egy négyest egy klasszisokkal gyengébb PSG-től, és a Pool, Roma, Bayern-féle BL-zakókról ne beszéljünk. Az pedig egy klasszisokkal teletűzdelt, a világ legjobb játékosa vezette, jól összeszokott csapat volt.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.18. 14:00:28

Saviola írta:
2024.04.18. 13:19:03
akit a mi takony védekezésünknek tiziből meg egy fszmákos flippergolyóból tudott gólt lőni.
A mondanivalódat akkor is megértik a fórumon, ha mondjuk a gyenge és szerencsés szavakat használod. Ezáltal hitelesebb is vagy, valamint nem adsz nekem felesleges munkát/írnivalót melyben fel kelljen hívnom a figyelmedet, a kulturált kommunikáció okozta előnyökre.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2024.04.18. 13:32:33

brazilfan írta:
2024.04.18. 11:31:56
Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Minden kötekedés nélkül... De miből gondolod, hogy csak a joga bonito vagy épp a tiki taka minősül "focinak" ? A védekezés, csapatszervezés, taktika nem csak hogy szintén fontos, de konkrétan még fontosabb is, mint hogy ki mennyire játszik látványosan vagy szórakoztatóan.

Az hogy ettől esetlegesen a Barcelona filozófiája eltér, az teljesen rendben van, de összességében a futballra nem igaz, pláne a top szintre. Elég csak a korábbi Atlético Madridra gondolni, alsó hangon 10 emberrel védekezés, és ott voltak a legjobbak között. Vagy gondolj Sir Alex Ferguson híres mondására, hogy a jó támadás meccseket nyer meg neked, a jó védekezést pedig trófeákat. De a legnagyobb edzők egy jelentős része pl. olasz, akik szintén pont a szervezettség megteremtéséről voltak híresek.

Nyilván lehetne még sorolni a példákat, de röviden és tömören, a futball nem csak látványos támadásból áll.
Kép
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.18. 13:26:37

En meg pont azt lattam,h tegnap 1-0val is kepesek lettek volna tovabbmenni Haalandek.Realban nem volt kraft,kar azert a bekapott golert.Mbappenak eleg 10perc is es ver kettot,azert Carvajal oldalan talan lenne eselye vagy dembele,bar o ugy is foledurrantana ellenuk
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.18. 13:19:03

Rdinho10 írta:
2024.04.18. 12:59:48
Mintha a prime Barcat lattam volna bekkelos csapatok ellen..Viszont Haaland full testidegen ebben a Cityben,hiaba kot le 2 vedot kb ennyiben ki is merul.Pep latvanyosan nem tud vele mit kezdeni,vagyis neki nincs is szuksege kcs-ra.
Azert a Bayernben meg bizok,bar felesleges :) Marad Mbappe,ha bejutnak.
Marad Mbappe, akit a mi takony védekezésünknek tiziből meg egy fszmákos flippergolyóból tudott gólt lőni. Komoly remények. :D

Nincsen szuper madrid, hozzáállásbeli és mentális fölény van. De ez megvan évek óta, az elmúlt évtized nem tudom mennyi BL címét ezzel nyerték. Meg most is ezzel fogják, meggyőződésem.

Egyetértek azzal, hogy, ha mi vagyunk tegnap Manchesterben, az zacskó, ha pedig a real van a PSG ellen, nem biztos, hogy a PSG megy tovább.

De most már kár keseregni, ilyen az élet, sok ilyen év vár még ránk, azt hiszem.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.18. 12:59:48

Mintha a prime Barcat lattam volna bekkelos csapatok ellen..Viszont Haaland full testidegen ebben a Cityben,hiaba kot le 2 vedot kb ennyiben ki is merul.Pep latvanyosan nem tud vele mit kezdeni,vagyis neki nincs is szuksege kcs-ra.
Azert a Bayernben meg bizok,bar felesleges :) Marad Mbappe,ha bejutnak.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.04.18. 12:49:24

Peter írta:
2024.04.18. 11:52:57
A labdarúgás olyan sport, ami védekezésről és támadásról egyaránt szól.
Egyik sem életképes a másik nélkül.
Az a csapat lehet a győztes, amelyik a kettő kombinációját a leghatékonyabban képes alkalmazni.
Tegnap életemben először a Realnak drukkoltam, annyira idegesítő volt a City hatalmas főlénye, akkor verték meg őket mind a két szélen amikor akarták, támadása nem volt a Realnak és mégse végzik ki őket, meg is érdemelték, hogy kiestek. Ez így nagyon béna volt.

Szerintem az egyik ágon a Dortmund lesz a döntős, őket a Real biztosan veri, A Bayern meg hangulat csapat lett, ha beleteszem a madridi szerencsefaktort a dologba, akkor megint egy Real győzelem várható. Vállalhatatlan játékkal.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.18. 12:40:22

Peter írta:
2024.04.18. 11:52:57
A labdarúgás olyan sport, ami védekezésről és támadásról egyaránt szól.
Egyik sem életképes a másik nélkül.
Az a csapat lehet a győztes, amelyik a kettő kombinációját a leghatékonyabban képes alkalmazni.
Úgy van, egy jól felkészített csapat pedig pontosan tudja, hogy ennek a kombinációnak milyen lesz az összetétele az aktuális ellenféllel szemben. A Real Madrid pontosan azt játszotta, amire szüksége volt, amivel tovább tudott menni. Helyesen felmérték, hogy most nem ők fognak dominálni, és pontosan azt játszották, amivel továbbjuthatnak. Ellenben mi sem dominálni nem tudtuk a saját visszavágónkat, sem kibekkelni nem tudtuk azt. Újranéztem a meccset, már nem a drukk hevében elemezve azt, elképesztő, hogy mennyi labdát szórtunk el a saját térfelünkön. A Real Madrid nem így játszott, nem véletlen, hogy ők mentek tovább, mi pedig nem.

Szerencsére meg megint nincs értelme hivatkozni. Ha az egyik csapat kihagyja a helyzeteit, az nem szerencse, hanem a két csapat közötti különbség. A büntetőpárbajban sincs szerencse, minden találat és minden hiba a két csapat közötti különbég része. Ahogy a mi sorsfordító hibáink sem a véletlen műve, hanem a mi játékunk kódolt részei.

Én azt mondom, tanulni kell a Real Madridtól. Elemezni az ilyen meccseiket, ahelyett, hogy a szerencsére meg a mentális hókuszpókuszra hivatkoznánk. Elemezni, hogy lépnek ki, hogy zárnak össze, mert a mi visszavágónkon kapott második gól is simán elkerülhető lett volna jó helyezkedéssel, jó védekezéssel. Elemezni kell a Real Madrid meccseit, és fejlődni abban, hogy bekkelhetjük ki az ilyen párharcokat. De ezt már régóta mondom, az ilyen meccsekre, amikor az ellenfélnél a labda, fel kell tudni készülni, és meg kell tanulni bekkelni.

Annyi haladás már történt, hogy legalább azt felismertük, hogy vkp-ra szükség van. Jó reggelt kívánok, 2024 tavaszán. Évekkel korábban még ezt leírni is szentségtörésnek számított. Most már legalább elmozdultunk a pár évvel ezelőtti nihilről, az odavágót be is húztuk. De nagyon tanulnunk kell még ezt a műfajt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 12:38:48

Cseri írta:
2024.04.18. 12:32:40
Szokásos szélsőségek,senki nem beszélne itt semmilyen szuper madridról,ha De Bruyne,aki amúgy igen jól játszott ,nem Lewyzi a helyzetét a 80 valahányadik percben. Akkor olvashatnánk a Koheljó szintű mély elemzéseket,hogy Pep milyen béna,hiszen csak 2-1-re nyertek.Az,hogy már meg is nyerték a sorozatot meg egyenesen vicc kategória.
Ez ilyen. Pár centivel odébb lőtte, kicsit lassabb volt, 1 pillanatra elbambult, stb., ezek döntenek (és döntöttek most is). Ezért hívják élsportnak. Koheljó az kicsoda?

PS.: Mia San Mia :D
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 12:32:40

Szokásos szélsőségek,senki nem beszélne itt semmilyen szuper madridról,ha De Bruyne,aki amúgy igen jól játszott ,nem Lewyzi a helyzetét a 80 valahányadik percben. Akkor olvashatnánk a Koheljó szintű mély elemzéseket,hogy Pep milyen béna,hiszen csak 2-1-re nyertek.Az,hogy már meg is nyerték a sorozatot meg egyenesen vicc kategória.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 12:08:25

Egy igazság van; ők mennek tovább. Könnyen lehet, hogy döntőig, és az is lehet, hogy ismét megnyerik. Nekünk meg marad a lehetőség, hogy írjuk itt a doktori disszertációkat arról, hogy milyen bénán játszottak végig, meg mekkora mákuk volt, meg az ellenfél milyen gyenge volt, stb. Már nagy rutinnal tesszük mindezt, hiszen szinte minden évben ennyi jut.

Ja meg lehet drukkolni a Bayern-nek, akik nekünk hintenek egy nyolcast, de mindenki és az ő nagyanyjuk is tudja, hogy a Real ellen meg mennek a lecsóba. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.18. 12:04:34

Peter írta:
2024.04.18. 11:06:29
brazilfan írta:
2024.04.18. 09:39:45
Ahhoz kellene gratulálni, hogy 120 perc alatt alig mentek át a felezőn, és a végén a City eggyel több 11-est hibázott el?
Rodrygo a tök üresen kapott labdát három méterről, lábszárral belelőtte a kapusba (a kipattanót nem). Rüdiger fölé rúgta a kihagyhatatlant. Voltak-e tisztelni való, futballra emlékeztető megoldásai a Realnak?
Legyőzte a City a Realt?
A két mérkőzés alatt összesen hány perc lehetősége volt a Citynek ahhoz, hogy csak egy gólocskával többet szrezzen, mint az aktuális ellenfele?
Hát azért volt bőven, a Realnak még feleannyi sem. 33/9 kapuralövésből, 120 perc alatt 1 gólt összehozni vicc kategória. Plusz a szerencsével sem álltak hadilábon. Elég megnézni az odavágót. Camavinga/Dias, Rodrygo gólja, tegnap KDB egyedül továbblőhette volna a Cityt.. Ráadásul, ha tizenegyesekkel továbbmennek az angolok, most egész másról szól a fáma, pedig az teljesen lutri. Ott kb. egy Antwerp-nek is annyi esélye lett volna. Nézzük meg kik rontottak büntetőket. Modric, Bernardo Silva, Kovacic, mind tapasztalt sok nagy téttel bíró meccset, rangadót megélt játékosok. Azt sem lehet mondani, hogy fejben gyenge játékosok.
Kíváncsi lennék, mi lett volna a közvélemény itt, ha nincs Araujo kiállítása és mi ilyen játékkal továbbjutunk. Nem hiszem, hogy a gratulációtól visszhangzott volna a fórum.
A City ugyanúgy megverte magát, mint mi, csak más szempontból. Guardiola csökönyösen erőltette azokat a tökig kijátszott helyzeteket, miközben sokszor tízen védekeztek a tizenhatoson belül. Az odavágót "behúzták" átlövésekkel, itt ha agyonütötték volna őket sem próbálkoznak 17-18 méterről. Tegnap egyre emlékszem, amiből hajszál híján gól is lett.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.18. 11:52:57

A labdarúgás olyan sport, ami védekezésről és támadásról egyaránt szól.
Egyik sem életképes a másik nélkül.
Az a csapat lehet a győztes, amelyik a kettő kombinációját a leghatékonyabban képes alkalmazni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.18. 11:46:49

brazilfan írta:
2024.04.18. 11:31:56
Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Ez egyáltalán nem igaz.
Pl a city odavágós mindhárom gólja váratlan húzásból született, legalábbis szerintem.

Tegnap is csináltak váratlan dolgokat, csak keveset, ez volt a gond. Több volt a statikus passzolgatás, talán 2-3 védők mögé, kerülés volt Doku behozataláig, az egy nagy hiba volt, hogy Grealish erőltette mindkét meccsen.

És ne felejtsük el, hogy azért a real kiválóan védekezett, alig volt olyan lövőhelyzete a citynek, amiből tényleg veszélyeztetni lehetett volna.
Természetesen mák is kell kibekkelni, ezt nem vitatom.
Pl ott a faktor, hogy Rodrygohoz tökéletesen kipattan a labda, még Silvához a kapufáról (ami eleve pech) pont úgy jön le, hogy ne lehessen kapura tenni.

Nagy energiákat mozgósított a city, el is fáradtak már a hosszabbításra teljesen. Ahogy DeBruyne fáradt, úgy estek vissza támadásaik minősége.

Kár érte, kb a Barca-Inter meccsen borult fel ennyire utoljára a pálya a bl-ben, a real a térfélen nem jött át 70 percig jóformán, brutális, hogy ott 30 méteres sávban zajlott a játékidő zöme. De pont emiatt is volt könnyebb dolga a madridnak, és nehéz a citynek, mert végig felállt védelem ellen kellett brusztolni.

Majd jövőre, tartja a mondás.
Realnak grat a 15.-hez, vagy már 16.? :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 11:40:48

Nyiri81 írta:
2024.04.18. 09:17:40
A "Mi vagyunk a Real" semmi más mint sportpszichológia. Gondolom a Real stábja ezen a téren profi. Ezért lehet az hogy újonnan jövő játékosok is hamar adaptálják ezt a hangulatot. Nálunk 1 évtizede mindenki szétesik nincs normális mentális felkészítés. Szerintem botrányos ami sportpszichológia szinten megy nálunk. Mintha egy csapat óvodás lenne a pályán akinek ha valami nem sikerül akkor leül a sarokba sírni. Ennyi az egész. Ha elhiszed hogy sikerül és ezt csapatszinten tudod hozni akkor tényleg sikerül. Én nem bánkódom ha megnynerik újra. Akárhogy is de meg fogják érdemelni. Nem lehet mindent ráfogni a mákra. 5x nincs mák.
Így is van. Nekem senki nem magyarázza meg, hogy "gyenge a keretünk". Nem a legütősebb a keretünk, de azt a küszöböt minőségben igenis megüti, hogy ne feltétlenül adjunk le egy kétgólos előnyt. Ha a tegnapi Realt átöltöztetjük gránátvörös-kékbe, kapnak a City-től tegnap 5 gólt.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.04.18. 11:38:42

brazilfan írta:
2024.04.18. 11:31:56
Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Aham…az odavagot kb az utobbi 10 ev legjobb bl meccsenek tartjak. A visszavago nyilvan kevesbe volt latvanyos, de ez valahol ertheto.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.18. 11:31:56

Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Válasz küldése