Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:44:46

LG írta:
2024.03.07. 20:41:41
Maximálisan, főleg a német. De nem csak ők hiányoztak az alapkezdőből, nagyon tartalékos volt a kezdő. Én mostanában gyakran nézem őket, és a Writz-hype teljesen jogos, úgy gondolom. Ő a csapat esze, akit nem fognak tudni pótolni, ha elviszik, hiába kapnak sok pénzt érte.

Közben a cserékkel meg is lett az x, folytatódik a sorozat. =D>
Ja, közben szerkesztettem. Igen, Wirtz miatt néztem meg pár meccsüket, ő hihetetlen, néha mintha egy jobblábas Messit néznék ezzel az eleganciával. És Barca-drukker...
Ez a csapat baromi jó, de azt azért nem vágom, hogy a fenében nem kaptak ki egyszer sem. :D Gondolom ehhez néha mázli is kellett azért. De le a kalappal Xabi előtt.

Borja mutatott nekem kicsit furán ott. Nem olyan rossz csatár, de valahogy kilógott a sorból végig a lomhaságával a sok labdaügyes játékos közül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 20:41:41

bence0330 írta:
2024.03.07. 20:00:38
Ebből látszik, mennyire komoly rutin kell a BL/EL-hez. A Leverkusen és az Arsenal kb a két legjobb csapat Európában az elmúlt pár hónapban, de hogy a legjobbak közt vannak, az tuti. Az egyik a BL-ben égett (egyelőre), a másik meg egy Qarabag ellen (egyelőre). Szerintem ez főleg azért lehet, mert mindkettő játékosainak teljesen új az egész. Persze ettől még nyerhetnének gyengébb csapatok ellen, csak így benne van a vereség is, ha beremegnek a lábak.

Nem követem őket, de gondolom Wirtz és Xhaka a leginkább meghatározó játékosok közt vannak, mindketten csereként álltak be, talán nem akarnak semmit feladni a biztos Bundesliga sikerért?

Mondjuk a csere óta több osztály a különbség, meg is jött a gól.
Maximálisan, főleg a német. De nem csak ők hiányoztak az alapkezdőből, nagyon tartalékos volt a kezdő. Én mostanában gyakran nézem őket, és a Writz-hype teljesen jogos, úgy gondolom. Ő a csapat esze, akit nem fognak tudni pótolni, ha elviszik, hiába kapnak sok pénzt érte.

Közben a cserékkel meg is lett az x, folytatódik a sorozat. =D>
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:00:38

Ebből látszik, mennyire komoly rutin kell a BL/EL-hez. A Leverkusen és az Arsenal kb a két legjobb csapat Európában az elmúlt pár hónapban, de hogy a legjobbak közt vannak, az tuti. Az egyik a BL-ben égett (egyelőre), a másik meg egy Qarabag ellen (egyelőre). Szerintem ez főleg azért lehet, mert mindkettő játékosainak teljesen új az egész. Persze ettől még nyerhetnének gyengébb csapatok ellen, csak így benne van a vereség is, ha beremegnek a lábak.

Nem követem őket, de gondolom Wirtz és Xhaka a leginkább meghatározó játékosok közt vannak, mindketten csereként álltak be, talán nem akarnak semmit feladni a biztos Bundesliga sikerért?

Mondjuk a csere óta több osztály a különbség, meg is jött a gól.

A veretlenség maradt. Nem követem őket, de a statokat nézegetve Adlival találkoztam néha, azon 3-4 játékos közt van Európában, akik több helyzetet alakítanak ki, mint a brazilunk. Azért most látom is, hogy miért az egyik legjobb ebben Európában.

Wirtznek meg szurkolok, hogy egyszeri legyen az a nagy sérülés, ő igazi generációs tehetség, szerintem benne van, hogy túlnövi KDB-t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.03.07. 20:42:07-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 19:40:02

EL: veszélyben Xabiék veretlenségi sorozata, 2-0-ás vesztésre állnak a félidőben. Én azért szurkolok, hogy valahogy x-re mentsék.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2024.03.07. 19:08:06

LG írta:
2024.03.07. 12:06:09
Casemiro jó példa, Vini előtt ő volt az, akinek elfeljtettek a bírók lapot adni a BL-ben, maximum a 3-4. alapvetően lapot érő megmozdulásra kapta az elsőt.

A Ligában szerintem változó a dolog, hol ellenük, hol nekik fújnak a bírok. A BL-ben azonban konstans kapják a segítséget. És szerintem ezért kiáltanak csalást a bajnokságban, mert ők az tartják normálisnak, a BL-ben megy, tehát, hogy nem kapják meg a jogos lapokat, lesgólokat adnak meg nekik, az ellenféltől meg minden véleményest elvesznek, megadják nekik azokat a gólokat, amelyek szabálytalanságból indulnak, mint pl. Benzema esete a PSG ellen.

És ezek döntő tényezők. Nem véletlenül nyertek kevés bajnokságot és sok BL-t az elmúlt években. Előbbinél kb. 50-50 százalékban kaptak és vettek el tőlük, ahogy elvileg a nagy számok törvénye szerint ki kellene jönnie, ha nem szándékos beavatkozásról van szó, csupán emberi tévedésről. Utóbbinál viszont ez az arány még jóindulattal is 90-10 százalék a javukra. Jó csapatok volt, de korrekt játékvezetés mellett nem nyertek volna 5 BL-t az elmúlt 10 évbe.
Nem nagyon tudok hozzátenni....
Tökéletes leírás
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 18:00:27

bence0330 írta:
2024.03.07. 16:21:33
Bár ez már kicsit off - annyira sajna mégsem :( - én csak abban látnám a megoldást, hogy legyen egy olyan rendszer, mint a teniszben. Az aktuális edzőnek lenne mondjuk 2 lehetősége kihívni a bírót, megkérdőjelezni az eredeti döntést. Mintha a VAR hívná ki. Elég lenne első körben a BL-ben bevezetni, ott a tét miatt beleférne mindenképp 1-2 perccel több játékmegszakítás. És mivel limitált lenne, nem dobálózna úgy vele azért senki.
Támogatom, viszont az UEFA egy olyan szinten begyepesedett szervezet, hogy száz év is eltelne, mire fontolóra vennék a dolgot. A videóbírót is csak 2018-ban vezették be, pedig már hosszú-hosszú évek óta követelte a közvélemény. Már a 2010-es VB-n követelte mindenki az elképesztő bírói bakik után, főleg a hírhedt német-angol után. És annak ellenére húzták a dolgot, ameddig csak tudták, pedig ezt a lépést tényleg követelte már mindenki.

Én csak abban látom a megoldást, hogy a labdarúgást ki kell szabadítani a FIFA/UEFA karmaiból. Akkor lenne esély ilyen változtatásokra, például az ingyenes streamcsatorna is felmerült, ami ha jó minőségű, sokaknak segítene. Az UEFA egyáltalán nem nyitott ilyen dolgokra, egyáltalán nem nyitott semmire.

Én bevezetném a tiszta játékidőt, a videóbíró kikérésének lehetőségét is támogatom, és más sportágak mitájára az is jó lenne, ha a bíróknak a labdarúgásban is azonnal meg kellene indokolniuk a VAR-os döntéseiket. Bele a kamerába, nyilvánosan. Aztán ha ennek ellenére részrehajló ítéletet hoz, ne futhasson el, mint most, hanem legyen mersze mindenki arcába bemondani az arcpirító hazugságot, ami örök időkre nevetség tárgyává teszi. Nem kétlem, hogy lenne ilyen is, de mindenképp visszatartó erő lenne. A bohócbírókat meg ki lehetne szűrni, ha a csapatoknak lenne beleszólása. Jelenleg a bírókat senki sem szankcionálja, és amíg a FIFA/UEFA kezében az irányítás, ez így is marad.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 16:21:33

Bár ez már kicsit off - annyira sajna mégsem :( - én csak abban látnám a megoldást, hogy legyen egy olyan rendszer, mint a teniszben. Az aktuális edzőnek lenne mondjuk 2 lehetősége kihívni a bírót, megkérdőjelezni az eredeti döntést. Mintha a VAR hívná ki. Elég lenne első körben a BL-ben bevezetni, ott a tét miatt beleférne mindenképp 1-2 perccel több játékmegszakítás. És mivel limitált lenne, nem dobálózna úgy vele azért senki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 15:36:55

Gránit! Épp ezt írtam, hogy nekünk is voltak elfújt meccseink, de nem mindig voltunk a jó oldalon.
Pl. a 16-os BL-párharc visszavágóján ellenünk tévedtek. 22-ben a csoportkörös kiesésünkben is voltak bírói tévedések. A Real esetében ilyeneket nem nagyon tudna mondani az ember a közelmúltból, de pl. a Bayern-t 2017-ben majd 2018-ban is meglopták ellenük! Ahhoz azért kell már pofátlanság. Ahogy 16-ban az Atletico ellen is ellenük fújtak. Én a helyükben hatalmas balhét csaptam volna, mint ahogy a Real ez minden kis apróságért meg is teszi. Talán ezért is fosnak annyira a bírók tőlük, hogy nekik fújnak.

Abban igazat adok, hogy meg kellene tanulnunk nem esélyesként is győzni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 15:14:45

LG írta:
2024.03.07. 14:34:37
A Valencia elleni meccsük után világraszóló botrányt csináltak, de a BL-ről évek óta kussolnak, és természetesnek veszik, hogy nekik fújnak a bírók. És az a durva, hogy ezeket meg lehet csinálni úgy, hogy milliók nézik.
Mert mindenkinek a javára és kárára fújnak be téves ítéleteket, így a szurkolókat a pillanatnyi hőbörgést leszámítva nem izgatja a dolog. Mi a Real Madrid javára fújt dolgokra érzékekenyek vagyunk, ezeket nagyítóval nézzük. Abban viszont biztosak lehetünk, hogy a többi csapat szurkolóinak ott van a tarsolyában a lista a Barcelona javára befújt dolgokról. Ezeket milliószor végighallgattam már, és vannak dolgok, amiket ki is szoktak hagyni a felsorolásból. Ott volt például az Atleti emlegetett 2016-os menetelése. Busquets-et az odavágón ki kellett volna állítani ellenük, a bíró megkönyörült rajtunk. Simeone örjöngött, tombolt, majd felrobbant rajtunk kívül mindenki. Mi behúnytuk a szemünket és megnyertük a meccset. Rajtunk kívül meg mindenki ugyanazt gondolta rólunk, mint mi a Real Madridról, Busquets-nek meg semmivel nem volt jobb megítélése, mint Vinicius-nak. Amíg nem lesz normális játékvezetés a labdarúgásban, addig ez ilyen lesz, lehet az ellenfél javára befújt dolgok miatt panaszkodni, azokat feljegyezni későbbi hivatkozásokra.

A másik észrevételedet viszont érdekesnek tartom, hogy mostanság több BL-t nyertek, mint Ligát. A Ligában valóban érdekes lenne csalást kiáltani, amikor az utóbbi időkben mi nyertük ebből a legtöbbet. Ha mi nem nyerhetünk, akkor hogy nyertünk annyi bajnokságot? A Real Madrid szerintem azért sikeresebb a BL-ben, mert tudnak underdogként játszani. Nem probléma számukra, ha nem ők dominálják a meccset, be tudnak állni védekezni, tudnak kontrázni. Ez nekünk nem csak nem megy, de nem is vagyunk hajlandók ilyesmire. Mi mindig dominálni akarjuk a meccseket, akkor is, amikor nem mi vagyunk az erősebb csapat, így olykor beleszaladunk a késbe. A Real Madrid nem dominálja úgy a meccseit, ezért a kiscsapatok ellen több pontot hullajtanak. A nagyok ellen viszont eredményesebben játszanak, mint mi, mert tudnak underdogként játszani. Így számunkra a Liga a kedvezőbb terep, mert mi szeretjük dominálni a meccseinket, a bajnokságban ezt csak nagyon néhány meccsen nem sikerül elérni. Így ezen a terepen az utóbbi időkben mi vagyunk a sikeresebbek. A Real Madrid viszont bár több pontot hullajt a gyengébb csapatok ellen (nem idén, hanem az utóbbi néhány évtizedben általában), az erősebb csapatok ellen eredményesebben játszanak, ahol meg mi lemészároltatjuk magunkat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 14:34:37

superman írta:
2024.03.07. 13:12:04

LG, nálunk is sokmindent megúszott Gavi, ezzel sem lehet érvelni. Tegnap azért a Madrid ment tovább, mert végtelen rutinjuk van, és ezt könyörtelenül kihasználják. Egyrészt mindent is kihagytak ellenük a lipcseiek, másrészt, nem egyszer bizonyították már, hogy hátrányból is fel tudnak állni sajna. Ez van. Komolyabb csapat ellen a tegnapi már nem lesz elég, de olyankor szoktak ezek feljebb kapcsolni, meglátjuk idén mit tudnak. Menjünk tovább a Nápoly ellen, aztán csaphuk meg őket mi, és akkor nem lesz miről beszélni!
A Ligát meg a BL-t ezért választottam külön. Előbbiben én pl. itt sokakkal ellentétben nem gondolom, hogy részrehajlás lenne. Nagyjából szerintem ugyanannyit voltunk a téves vagy min. véleményes ítéletek rossz és jó oldalán. A Realnál szintén ugyanezt tapasztalom.

BL: Nálunk nagyjából ugyanaz, mint a Liga, legalábbis amióta én követem a csapatot, buktunk és nyertünk is elfújt párharcokat. A Realnál viszont nagyon más a helyzet, és ők az egyetlen csapat, akik mindig csak jól jöttek ki ezekből. A Valencia elleni meccsük után világraszóló botrányt csináltak, de a BL-ről évek óta kussolnak, és természetesnek veszik, hogy nekik fújnak a bírók. És az a durva, hogy ezeket meg lehet csinálni úgy, hogy milliók nézik.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.03.07. 14:05:39

superman írta:
2024.03.07. 13:12:04
Saviola, de akkor sem azzal a szituval kell összehasonlítani. Az egyik akció alatt történt, a másik meg holtidőben. De nekem mindegy legyenek a madridiak, a csúnya gonosz csalók, mi meg az elnyomott áldozatok, akik soha semmiről bem tehetnek. A randa bírók meg mindent elkövetnek, mi pedig semmit nem nyerhetnek. Szomorú is vagyok. Azért csak hajrá Barca, én még mindig azt mondom, hogy lehetünk bajnokok, te bezzeg már karácsonykor eldobtad ezt. Ilyen az igazi szurkoló!

LG, nálunk is sokmindent megúszott Gavi, ezzel sem lehet érvelni. Tegnap azért a Madrid ment tovább, mert végtelen rutinjuk van, és ezt könyörtelenül kihasználják. Egyrészt mindent is kihagytak ellenük a lipcseiek, másrészt, nem egyszer bizonyították már, hogy hátrányból is fel tudnak állni sajna. Ez van. Komolyabb csapat ellen a tegnapi már nem lesz elég, de olyankor szoktak ezek feljebb kapcsolni, meglátjuk idén mit tudnak. Menjünk tovább a Nápoly ellen, aztán csaphuk meg őket mi, és akkor nem lesz miről beszélni!
Na látod, ez a baj, én abszolút nem ezt írtam, Te pedig pontosan átesel a ló túloldalára a saját hozzáállásoddal.

1. azon állítást vizsgálva, hogy az érvelés a sárga lapra a piros helyett az volt, hogy nem okozott ilyenolyan sérülést, tökéletesen jó példa Messi esete, mert Ő sem okozott, mégis kiállították. Nem a körülmények összehasonlíthatósága, hanem maga a megmozdulás adja az összevetés alapját.
2. a Barca jelenlegi helyzete, bajnoki helyezése, mutatott játéka, keretének mélysége és még sorolhatnám nem amiatt van, hogy madridban éppen mi történik
3. a Barca nem azért nem nyert évek óta BL-t, mert a madridot nyomják a bírók, minket meg nem
4. a Barca játékosok közül sem volt vagy lesz mindenki egy földre szállt angyal és a Barca javára is születtek olyan ítéletek, amik Őket segítették

A Barca jelenéhez nincs köze annak, hogy madridban éppen mi van, vagy mi nincs. Azért ezt tedd már helyre a fejedben, mert én nem írtam sehol ilyet!

De a fentiek egyike sem legitimálja azt, hogy látványosan kapják a segítséget és ez nem azért zavar, mert a Barcának szurkolok. Nem csak azért.

Számomra az nem érvelés, hogy nekünk fújtak 20 éve a Chelsea ellen, meg Gavi is suttyó módon játszik (amivel egyet sem értek, de az más kávéház) és akkor szegény fővárosiakat ne is kritizáljuk, mert mindenhol téved a VAR, meg szegény vini, csak azért ekkora pondró, mert huhognak a lelátón.

Én meg még mindig azt mondom, hogy nem lehetünk bajnokok és reménykedem abban, hogy a BL-ből is tisztességgel búcsúzunk, nem egy újabb liverpoollal, bayernnel, romával. Nem hiszem, hogy ettől kevésbé leszek Barca szurkoló! ;)

Egyszerűen a keret kevés, tele vagyunk tapasztalatlan, ám, de tehetséges fiatalokkal, illetve a futball elitjéből éppen távozó vagy előszobájának a küszöbén maradó játékosokkal. Emellé pedig, van egy szintén tapasztalatlan edzőnk, aki ehhez a szinthez még gyenge. Ezért nem fogunk idén semmit nyerni, nem a madrid miatt. :? (a pénzügyekbe meg már bele sem megyek)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.03.07. 13:30:58

A RM akkor is tovább nyögte volna magát tegnap ha nyolcan vannak. Ilyenek fejben. A lipcse meg szerezzen olyan csatárokat akiknek nem tíz ajtó ablak helyzetből lesz 1 gólja.

Vini viselkedése megengedhetetlen. 18-20 éve nézek barca meccseket és ezáltal a realt is aktivan követem de nem emlékszem ilyen szinten ellenszenves sportszerütlen játékosra pedig akadtak elviselhetetlen figurák. Az meg olaj a tűzre, hogy milyen sajnáltatást csinál magának. Ha a pályán nem ugy viselkedne mint egy bohóc és nem hergelne provokálna mindenkit a pályán és a lelátón is akkor sokkal empatikusabbak lehetnénk vele. A probléma amit felvet, hogy milyen irdatlan rasszizmus van a spanyol lelátokon és ugy összeségében is rengeteg nemzet szurkoloi között tényleg siralmas és elszomorító de az ő személyisége nem sokat segít a témán hiába áldozat.

A VAR nem segített a kétes ítéletek megértésében és csökkentésében hanem egyenesen rontott rajta. Akkor és ugy használják ahogy kedvük van. Nem akarom én sem, hogy széttörjék a játékot és 10 percenként szaladjon a képernyőhöz de azok akik hárman nézik 20 szögből az eseteket azok, hogyan számolnak el utolag? Nyilvánvaloan sehogy.
A szurkolok részrehajlása a legelemibb része a focinak másként nem létezne igazi szurkolás. Viszont ha egyre több ember egyre modernebb technologiával nem képes értelmehzhetőbb itéleteket hozni az iszonyu dühitő. Mi nem kapunk utolag magyarázatot, hogy miért alakult valami ugy ahogy és csak a legkomolyabb legnagyobb felháborodást keltő tévedések után szankcionálnak (pl Manzano hétvégén).

Az egész modern foci száz sebből vérzik és semmi kilátás és sajnos szándék sincs rá, hogy jo irányba menjen
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.03.07. 13:12:04

Saviola, de akkor sem azzal a szituval kell összehasonlítani. Az egyik akció alatt történt, a másik meg holtidőben. De nekem mindegy legyenek a madridiak, a csúnya gonosz csalók, mi meg az elnyomott áldozatok, akik soha semmiről bem tehetnek. A randa bírók meg mindent elkövetnek, mi pedig semmit nem nyerhetnek. Szomorú is vagyok. Azért csak hajrá Barca, én még mindig azt mondom, hogy lehetünk bajnokok, te bezzeg már karácsonykor eldobtad ezt. Ilyen az igazi szurkoló!

LG, nálunk is sokmindent megúszott Gavi, ezzel sem lehet érvelni. Tegnap azért a Madrid ment tovább, mert végtelen rutinjuk van, és ezt könyörtelenül kihasználják. Egyrészt mindent is kihagytak ellenük a lipcseiek, másrészt, nem egyszer bizonyították már, hogy hátrányból is fel tudnak állni sajna. Ez van. Komolyabb csapat ellen a tegnapi már nem lesz elég, de olyankor szoktak ezek feljebb kapcsolni, meglátjuk idén mit tudnak. Menjünk tovább a Nápoly ellen, aztán csaphuk meg őket mi, és akkor nem lesz miről beszélni!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 12:06:09

Casemiro jó példa, Vini előtt ő volt az, akinek elfeljtettek a bírók lapot adni a BL-ben, maximum a 3-4. alapvetően lapot érő megmozdulásra kapta az elsőt.

A Ligában szerintem változó a dolog, hol ellenük, hol nekik fújnak a bírok. A BL-ben azonban konstans kapják a segítséget. És szerintem ezért kiáltanak csalást a bajnokságban, mert ők az tartják normálisnak, a BL-ben megy, tehát, hogy nem kapják meg a jogos lapokat, lesgólokat adnak meg nekik, az ellenféltől meg minden véleményest elvesznek, megadják nekik azokat a gólokat, amelyek szabálytalanságból indulnak, mint pl. Benzema esete a PSG ellen.

És ezek döntő tényezők. Nem véletlenül nyertek kevés bajnokságot és sok BL-t az elmúlt években. Előbbinél kb. 50-50 százalékban kaptak és vettek el tőlük, ahogy elvileg a nagy számok törvénye szerint ki kellene jönnie, ha nem szándékos beavatkozásról van szó, csupán emberi tévedésről. Utóbbinál viszont ez az arány még jóindulattal is 90-10 százalék a javukra. Jó csapatok volt, de korrekt játékvezetés mellett nem nyertek volna 5 BL-t az elmúlt 10 évbe.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 11:46:30

Az az "indoklás" elfogadhatatlan, hogy azért nem piros, mert nem okozott vele sérülést. Piros nem csak arra jár, ami sérülést okozhat, különben pofozkodhatna meg köpködhetné a másikat mindenki. Itt fel kellett volna mutatni a piros lapot. Ha a bíró és a partjelzők nem látták, a VAR-szobának jeleznie kellett volna.

A Lipcse játékosai viszont akkor sem tudnának lőni, ha sorban állították volna ki a Real Madrid játékosait, így a párharc vagy a továbbjutás szempontjából nem érdemes ragozni a dolgot.
Peter írta:
2024.03.07. 02:58:52
A meccs elején volt egy lipcsei támadás, aminél a partjelző nem lengetett. Talán tudhatták a pályán is, hogy les volt, de nem fújt a spori, azaz mehetett a támadás. A lipcsei játékos ahelyett, hogy jól bevágta volna vagy legurítja a mellette lévő társának, aki előtt már üres kapu volt, na ő a kapussal szemben kis túlzással úgy rúgta meg, mintha hazaadott volna. A hangsúly azon van, hogy a bírók nem jelezték a lest, szóval ezt akkor is be kellett volna varrni, ha tudja, hogy a VAR elveszi. Jelezni kellett volna, hogy azért jöttek ide Lipcséből, mert nyerni akarnak és továbbjutni. Ezzel szemben az asszisztensi szándékot elég nyíltan felvállalták.
Már ekkor eldőlt, ha szoros is lesz, de a Real továbbjutása nem igazán lesz veszélyben.
Pontosan. A Real Madrid annyira gyengén játszott, hogy az első félidőben fújolt a közönség, hogy a csapat térjen észhez. Hazai meccsen alárendelt szerepet játszottak, fújol a hazai közönség, olyan szinten padlón voltak, hogy egy jó csapat ilyen lélektani fölényben beviszi a találatot. De ez a Lipcse annyira gyenge volt, hogy ha négy madridit kiállítanak, akkor sem jutnak tovább, mert ahhoz be kéne lőni a labdát a kapuba. Néha az volt az érzésem, hogy ha egyedül lennének a pályán, ellenfél nélkül, akkor sem tudnák az üres kapuba berúgni. A továbbjutás szempontjából teljesen mindegy volt, hogy Vinicius-t kiállítják vagy sem, mert ez a Lipcse akkor sem tud lőni, ha még további madridiakat szórnak ki. A további küzdemek szempontjából viszont nem mindegy, hogy Vinicius el van-e tiltva a következő meccsről vagy sem, így az érthetetlenül elmaradt piroslap ellenére az UEFA helyében kiszabnám rá az eltiltást a következő mérkőzésre.

Az a leshelyzet is a Lipcse minősíthetetlenül gyenge játékát mutatta. Hiába les, azt akkor is be kellett volna vágnia, jelezve a Madridnak, hogy "ezt most megúsztátok, de legközelebb nem lesz kegyelem", "padlón vagytok, idő kérdése, és végetek lesz, mint a botnak". Tényleg a padlón volt a Madrid, a hazai közönség fújolt, a Lipcse pedig ilyen lélektani fölényt nem tudott a javára fordítani. Aki nem tud lőni, annak bizony nehéz nyernie. Az ellenfél padlóra küldése helyett inkább fellélegeztették a Real Madridot, ami azt érezhette, hogy "jól van, nem vagyunk veszélyben, akármilyen gyengén játszunk, ezek a szerencsétlenek akkor sem fognak gólt lőni, ha alszunk egyet a kezdőkörben". A Madrid padlóra küldése helyett inkább megnyugtatták őket, meg hát a játékos is jelezhette volna magáról a világ előtt, hogy nem egy szerencsétlen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.07. 11:27:48

ktm írta:
2024.03.07. 10:47:41
Azert sajnalom, hogy a VAR es a biro kozotti beszelgetes nincs rakotve a hangosbemondora, erdekes lenne. Tegnapi esetnel (meg ugy altalaban) egyszerubb volt a bironak nem kozbeavatkozni, hanem a VAR moge bujva iteletet hozni.
Több esetben is kiszivárgott már beszélgetés, a Real meccséről több is, amikor kb. a VAR szoba nem értett egyet a vezető bíróval, de nyomásra engedett. Például Vinicius kezezése is, a liga már perel(t) is.
Ha kimegy a bíró a tegnapi esetet megvizsgálni szerintem nem úszta volna meg a brazil a pirosat, akkor muszáj lett volna kiállítani, főleg hogy az első "lökést" nem is látta.
Nekem a VAR-ral az a gondom, hogy túl nagy "hatalma" van. Nem őket fogja elővenni senki, hanem a játékvezetőt és különböző eseteknél is dönthetnek, hogy rászólnak-e a bíróra vagy sem. Például hétvégén, amikor Yamalnak összerúgták a lábát még ki sem vizsgálták vagy a Napoli meccsen Osimhen gólját amikor az egyik kamerából látszott, hogy két kézzel lökik arrébb Inigot.
Sajnos Viniciusnál nem nagyon torolnak meg semmit. Szinte minden idegenbeli meccsén hergeli a szurkolókat, minden szankció nélkül, ami szerintem rohadt gusztustalan dolog.
A bírók pedig akaratlanul is szubjektívek, leginkább a körülmények miatt. Például a tavalyi szuperkupa döntőben Benzema góljánál Nacho ott állt lesen egy méterrel ter Stegen előtt. A 93. percben történt 3:0-ás állásnál, simán megadták, nem osztott nem szorzott.

Egy Lipcse ellen idegenben inkább hajlanak egy Real felé fújni, főleg ha ennyire kiélezett a szituáció. Attól nem lesz hangos a sajtó, ha a Real továbbjut és egy ilyen szitációban a javukra döntenek, mintha kiállítják a brazilt és utána kiesnek a madridiak. Kb. keresztre is feszítik, így viszont nem fogják elővenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.03.07. 11:27:05

bence0330 írta:
2024.03.07. 10:38:15
superman írta:
2024.03.07. 10:26:00
Bence; de azt írtad, hogy azért engedték el Messinek, amit, mert sportszerű játékos, meg a világ legjobbja. Egyik szabálykönyvben sincs benne, hogy a sportszerű játékosokra, vagy a világlegjobb játékosának a szituációit másképpen kéne elbírálni. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a brazilnak jogosan néznek el többet, mert évek óta mindenki hergeli, pl rituálisan fel is akasztották ugye. Neki többet kell eltűrnie, ezért vele szemben is többet tűrnek el. Ugyanolyan baromság, nem?
Persze, egy pillanatig nem írtam, hogy az jogos. :D Sőt, inkább az ellenkezőjére akartam célozni, semmilyen szinten nem menti fel azt, amit Vinivel sorozatban csinálnak. Messinél legalább az volt, hogy nem teremtettek vele precedenst, hanem amikor 3 évente egyszer hülyeséget csinált, néha elnézték. Vini kis túlzással hetente úsz meg valamit, és ennek hosszútávon százszor több következménye van, teljesen elengedték vele kapcsolatban a gyeplőt, kb mint egy elkényeztetett gyerek, aki bármit megtehet, mert a szülei megoldják. És ő ezt meg is tanulta. És nem, ha huhognak, nem kell elviselnie, Milanosként legutóbb láttam, amint Maignan fogta magát, lesétált a pályáról, félbeszakították a meccset, kivezették és eltiltották a "szurkolókat". Na ez egy válasz. De még az sem érdekel, ha elveszti a fejét, mikor ilyen van, hát veszítse, megértem, semmi bajom vele, sőt. De a meccsen történő esetek 99%-ának semmi köze ehhez, egyszerűen egy rettenet, ahogy viselkedik a bíróval, a játékosokkal. Ennek semmi köze a bőrszínéhez, bekiabálásokhoz. Egyszerűen egy tahó, akinek mindenki mindent megenged.
Tökéletesen így van.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.07. 11:22:51

ktm írta:
2024.03.07. 10:47:41
Azert sajnalom, hogy a VAR es a biro kozotti beszelgetes nincs rakotve a hangosbemondora, erdekes lenne. Tegnapi esetnel (meg ugy altalaban) egyszerubb volt a bironak nem kozbeavatkozni, hanem a VAR moge bujva iteletet hozni.
Hiába hozod nyilvánosságra a hangfelvételeket. Az Almeria ellen megtörtént, annál a meccsnél nagyobb csalást nem láttam az elmúlt 20 évben. Érdekel azóta valakit? Nem. Azóta ők bíróznak, mert lefújták a meccset beadás közben, meg szegény Bellingham kapott 2 meccset.

A BL-ben meg továbbra sem emlékszem olyan párharca, ahol kiejtette őket a bíró, vagy belenyúlt volna úgy, hogy a Madrid jött ki belőle rosszul. De biztos én vagyok részlehajló :D Az meg hogy szabálykönyvet idézgetünk egy fojtogatás után, mindennek a legalja. A VAR éppen azért jött létre, hogy ne legyenek ilyen "bírói tévedések". Na azóta 3x ennyi van, csak ez nem tévedés, hanem csalás. Ennyi a különbség. Kassai lesgóljaira rá lehetett mondani, hogy egy vak, vagy hogy Casemiro rekord mennyiségű lapot úszott meg arra is rá lehetett mondani, hogy a bíró vak. Mióta ezeket az eseteket egy külön bírói csapat tudja megnézni, többször is, azóta nem gondolom, hogy bármiféle logikát kellene keresni egy egyértelműen hibás ítéletnél.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.03.07. 11:15:06

superman írta:
2024.03.07. 10:26:00
Saviola; akkor még nem voltam itt, tehát nem kardoskodhattam. De a bilbaos eset nem is értem hogyan összehasonlítható a viniciusossal, teljesen más a kettő. Küldtem egy ugyanoly szitut Messivel, az nincs ínyedre, mert nem téged igazol, ezzel nem lehet mit kezdeni. Szóval igazad van, engedjük el.

Bence; de azt írtad, hogy azért engedték el Messinek, amit, mert sportszerű játékos, meg a világ legjobbja. Egyik szabálykönyvben sincs benne, hogy a sportszerű játékosokra, vagy a világlegjobb játékosának a szituációit másképpen kéne elbírálni. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a brazilnak jogosan néznek el többet, mert évek óta mindenki hergeli, pl rituálisan fel is akasztották ugye. Neki többet kell eltűrnie, ezért vele szemben is többet tűrnek el. Ugyanolyan baromság, nem?

Chino; Passz, én csak olvastam, és igyekezte logikát keresni benne. Mondjuk az biztos, hogy olyanért senkit nem állítanak ki, ami nincs benne a szabálykönyvben. :D Amúgy a bíró kihívása semmire sem kötelezi, ez nem függ össze.
Nem néztem meg, csak most, az is lehetett volna piros, ahogy ez is, a bilbaos eset pedig abban az összefüggésben ugyanaz, amivel érvelsz, hogy nem sérülést okozó szabálytalanság, ahogy az sem volt az, mégis VAR után piros lett. Érdekes. Mosdathatod őket nyugodtan még 30 esettel. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Saviola 2024.03.07. 11:25:52-kor.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2024.03.07. 10:47:41

Azert sajnalom, hogy a VAR es a biro kozotti beszelgetes nincs rakotve a hangosbemondora, erdekes lenne. Tegnapi esetnel (meg ugy altalaban) egyszerubb volt a bironak nem kozbeavatkozni, hanem a VAR moge bujva iteletet hozni.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.03.07. 10:40:32

bence0330 írta:
2024.03.07. 10:38:15
superman írta:
2024.03.07. 10:26:00
Bence; de azt írtad, hogy azért engedték el Messinek, amit, mert sportszerű játékos, meg a világ legjobbja. Egyik szabálykönyvben sincs benne, hogy a sportszerű játékosokra, vagy a világlegjobb játékosának a szituációit másképpen kéne elbírálni. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a brazilnak jogosan néznek el többet, mert évek óta mindenki hergeli, pl rituálisan fel is akasztották ugye. Neki többet kell eltűrnie, ezért vele szemben is többet tűrnek el. Ugyanolyan baromság, nem?
Persze, egy pillanatig nem írtam, hogy az jogos. :D Sőt, inkább az ellenkezőjére akartam célozni, semmilyen szinten nem menti fel azt, amit Vinivel sorozatban csinálnak. Messinél legalább az volt, hogy nem teremtettek vele precedenst, hanem amikor 3 évente egyszer hülyeséget csinált, néha elnézték. Vini kis túlzással hetente úsz meg valamit, és ennek hosszútávon százszor több következménye van, teljesen elengedték vele kapcsolatban a gyeplőt, kb mint egy elkényeztetett gyerek, aki bármit megtehet, mert a szülei megoldják. És ő ezt meg is tanulta. És nem, ha huhognak, nem kell elviselnie, Milanosként legutóbb láttam, amint Maignan fogta magát, lesétált a pályáról, félbeszakították a meccset, kivezették és eltiltották a "szurkolókat". Na ez egy válasz. De még az sem érdekel, ha elveszti a fejét, mikor ilyen van, hát veszítse, megértem, semmi bajom vele, sőt. De a meccsen történő esetek 99%-ának semmi köze ehhez, egyszerűen egy rettenet, ahogy viselkedik a bíróval, a játékosokkal. Ennek semmi köze a bőrszínéhez, bekiabálásokhoz. Egyszerűen egy tahó, akinek mindenki mindent megenged.
Abszolút, minden szavaddal egyetértek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 10:38:15

superman írta:
2024.03.07. 10:26:00
Bence; de azt írtad, hogy azért engedték el Messinek, amit, mert sportszerű játékos, meg a világ legjobbja. Egyik szabálykönyvben sincs benne, hogy a sportszerű játékosokra, vagy a világlegjobb játékosának a szituációit másképpen kéne elbírálni. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a brazilnak jogosan néznek el többet, mert évek óta mindenki hergeli, pl rituálisan fel is akasztották ugye. Neki többet kell eltűrnie, ezért vele szemben is többet tűrnek el. Ugyanolyan baromság, nem?
Persze, egy pillanatig nem írtam, hogy az jogos. :D Sőt, inkább az ellenkezőjére akartam célozni, semmilyen szinten nem menti fel azt, amit Vinivel sorozatban csinálnak. Messinél legalább az volt, hogy nem teremtettek vele precedenst, hanem amikor 3 évente egyszer hülyeséget csinált, néha elnézték. Vini kis túlzással hetente úsz meg valamit, és ennek hosszútávon százszor több következménye van, teljesen elengedték vele kapcsolatban a gyeplőt, kb mint egy elkényeztetett gyerek, aki bármit megtehet, mert a szülei megoldják. És ő ezt meg is tanulta. És nem, ha huhognak, nem kell elviselnie, Milanosként legutóbb láttam, amint Maignan fogta magát, lesétált a pályáról, félbeszakították a meccset, kivezették és eltiltották a "szurkolókat". Na ez egy válasz. De még az sem érdekel, ha elveszti a fejét, mikor ilyen van, hát veszítse, megértem, semmi bajom vele, sőt. De a meccsen történő esetek 99%-ának semmi köze ehhez, egyszerűen egy rettenet, ahogy viselkedik a bíróval, a játékosokkal. Ennek semmi köze a bőrszínéhez, bekiabálásokhoz. Egyszerűen egy tahó, akinek mindenki mindent megenged.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.03.07. 10:26:00

Saviola; akkor még nem voltam itt, tehát nem kardoskodhattam. De a bilbaos eset nem is értem hogyan összehasonlítható a viniciusossal, teljesen más a kettő. Küldtem egy ugyanoly szitut Messivel, az nincs ínyedre, mert nem téged igazol, ezzel nem lehet mit kezdeni. Szóval igazad van, engedjük el.

Bence; de azt írtad, hogy azért engedték el Messinek, amit, mert sportszerű játékos, meg a világ legjobbja. Egyik szabálykönyvben sincs benne, hogy a sportszerű játékosokra, vagy a világlegjobb játékosának a szituációit másképpen kéne elbírálni. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a brazilnak jogosan néznek el többet, mert évek óta mindenki hergeli, pl rituálisan fel is akasztották ugye. Neki többet kell eltűrnie, ezért vele szemben is többet tűrnek el. Ugyanolyan baromság, nem?

Chino; Passz, én csak olvastam, és igyekezte logikát keresni benne. Mondjuk az biztos, hogy olyanért senkit nem állítanak ki, ami nincs benne a szabálykönyvben. :D Amúgy a bíró kihívása semmire sem kötelezi, ez nem függ össze.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.07. 10:07:34

superman írta:
2024.03.07. 09:42:28
bence0330 írta:
2024.03.07. 09:34:11


Mi az, hogy nem lehet sérülést okozni vele? Nem labdára irányuló erőszakos megmozdulás. A piros lapok jó részét kapják úgy a játékosok, hogy nem lehet sérülést okozni vele.
Amúgy tuti, hogy Messi is megúszott 1-2 ilyet, csak teljesen más okokból. Egyrészt a legsportszerűbb játékosok egyike volt, aki maga mondta be, ha a bíró befújt egy szabálytalanságot, és nem volt az. Ez is sokat számít akkor, amikor szökőévente egyszer elborult. Másrészt meg ugye minden idők legjobb játékosának nehezebb felmutatni egy pirosat. Azért kapott ő úgy is pirosat, mikor nem csinált semmit. :)
Ezt nem én mondom, hogy nem lehet, ez volt az indoklás. De amúgy van is benne logika, ez egy erőszakos gesztus, de nem valódi támadás.
Amit Messiről írsz az oké, csak a szabálykönyvben nincsenek ilyen enyhítő körülmények.
Ez így szerintem nem lehet igaz. Amikor nem olyan szabálytalanságokért osztanak ki pirosat, amit a szabály előir, (kétlábas becsúszás, utolsó emberként szabálytalanság, gólba tartó labda kézzel hárítás stb.) hanem ilyen kakaskodásért, annak legalább a 90 %-a olyan, amivel nem lehet sérülést okozni, vagy nem okoztak. Ha megérinti a fejével az ellenfélét, az meg eljátssza a nagyhalált egyből küldik az öltözőbe, ha nyakon verik az ellenfelet az ugyanúgy bőven kimeríti a "sérülés okozás" fogalmát. A bíró ahogy láttam az esetet háttal állt a jelentnek és a VAR szobából jelezték az esetet, videózni meg nem mert kimenni, mert akkor lehet, hogy muszáj kiállítania, inkább elintézte egy sárgával. Egy Lipcse ellen ezt meg lehet csinálni, a Bernabeuban pedig jó eséllyel a Real kiesését intézhette volna el, ezt pedig nem merik megkockáztatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.03.07. 10:39:54-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 10:02:36

superman írta:
2024.03.07. 09:42:28
Ezt nem én mondom, hogy nem lehet, ez volt az indoklás. De amúgy van is benne logika, ez egy erőszakos gesztus, de nem valódi támadás.
Amit Messiről írsz az oké, csak a szabálykönyvben nincsenek ilyen enyhítő körülmények.
Nem enyhítő körülménynek írtam, csak most nem Messiről volt szó. :)
Amúgy annyi köze mégis van a dologhoz, hogy ha 100 ilyet engedsz el egy bizonyos embernek, akkor az meg fogja csinálni a következő alkalommal is. És Vinivel most látványosan ez történik, nem kap semmire sokszor sárgát sem, amire mindenki más kapna. Értem én, hogy rasszizmus, meg minden, és undorító is, és tiltsák el a huhogókat a pályán kívül, de ennek semmi köze ahhoz, hogy már kézzel tud gólt szerezni, nyújtott lábbal becsúszni sárga, és retorzióból ütni valakit piros nélkül. Nem egyszer, folyamatosan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése