Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.28. 19:27:09

Egyébként lehet sokan nem szeretik, de én Aurier-t szívesen látnám jobbhátvédben, Robit pedig vissza raknám multifunkciós kp/jhv embernek. Mert kabaré, hogy Busi helyén senki nem képes játszani.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 19:00:46

LG írta:Tehetség van bőven? Ügyesek a fiatalok, de egyikben sem látom, hogy valaha meghatározó játékosok legyenek, vagy akár stabilan kezdők.
Nem a mieinkre gondoltam, hanem Europa szerte. Dahoud, Weigl, Paredes, Xhaka, Verratti, Thiago, Kimmich, Neves, O. Torres, Coutinho, stbstb. Nem azt mondom, hogy mindenki megutne a szintet, de mire eljon az ido, kiderul, van akirol mar most is kiderult. Plusz nalunk is vannak, a csapatnal is, a B-nel is, meg kolcsonben is remenysegek, ha 1 bevalik, mar beljebb vagyunk - Sampernel nemi halvany remenysugarat latok ra a Granada meccsek alapjan, hogy eleget fejlodik vedekezesben, de sajna inkabb arra tippelek, hogy ezen elhasal.
Petr írta:szerk.: Közben palesz az első mondatával leírta, amit én 1 oldalban kifejtettem :D
Bocsi. :mrgreen: De azert hosszabban kifejtve jobban atjon az uzenet, szoval megerte leirnod. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 18:50:56

palesz77 írta:Egyedul Kroos az jelenleg a piacon, aki ugy is kepes kb jol jatszani, hogy nincs tars korulotte. Johetne Verratti, Coutinho, reinkarnalt Xavi is, amig nincs normalis szisztema kialakitva kozepen. Akkor meg lehet a mostaniak is szintekkel jobban teljesitenenek, szoval szerintem nem elsosorban az atigazolasi piacon kene nezelodni, hanem hazon belul megoldani a dolgokat. Majd ha utana se megy, akkor.. De amigy tehetseg van boven, akik ezt a focit kepesek jatszani, attol nem tartok, hogy kozeppalyas nelkul maradunk majd - bar nyilvan nem csucs Xavi/Ini kaliberekrol beszelek.
Tehetség van bőven? Ügyesek a fiatalok, de egyikben sem látom, hogy valaha meghatározó játékosok legyenek, vagy akár stabilan kezdők.

Most lenne jó egy visszavásárlási opció Thiagora, végre elkerülik a sérülések és úgy tűnik szintet lép.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.11.28. 18:48:53

Én is azoknak a táborát erősítem, akik szerint nem a kvalitásokkal van baj, hanem a stratégiával.
Ami nem egyenlő a játékstílussal, ami megszabja valamilyen szinten a szerepköröket, amiknek a kivetítése a játékrendszer, avagy ahogy minden topicban állandóan emlegetve van: felállás. Ergo: nem a játékrendszerből következik a szerepkör, hanem a szerepkörből a játékrendszer úgy, hogy előbbit korlátok közé szorítja a játékstílus. Az pedig részemről belátható, hogy nem a stílussal van probléma, hanem az ebből származtatott feladatokkal.

Feast4 által feltett kérdésre, amin sokak kétségbe vannak esve: Rakitic és Busi jelenleg(!) éppen formán kívül van, kötve hiszem, hogy az egész évet így fociznák végig, másrészről láttuk már őket sokkal jobban teljesíteni, szóval most hiába nem mutatnak semmit, azért az kijelenthető, hogy más hozzáállással, instrukciókkal és formával feltehetően többre képesek, akár a jövőt tekintve is.

Egyedül Iniesta pótlásán kell lassan elgondolkozni, de jövőre minden bizonnyal még bírni fogja a terhelést, de az utódlása nyílt kérdés, ez tény.
Egy az egyben úgysem lehet pótolni pont ebben szerepkörben, szóval át kell majd szervezni a középpályás játékot. Tegyük fel, hogy Rafinha, Gomes és Denis sem kezdőszintű játékos, és nem is lesz az. Ebben az esetben két éven belül igazolni kell, ami eldöntheti, hogy a csapat játéka merre fog alakulni a jövőben. Egyébként így is baromi sok a középpályás, valakitől meg kéne válni a nyáron.
Dobjatok rám sziklát és minden egyebet, de nekem Coutinho(/Thiago) az álmom. Szerintem remekül passzolna ebbe a játékstílusba. Igaz, hogy kicsit pontosabbnak kell majd lennie, és a formája sem konstans még egész éven keresztül, de benne látok jelenleg egyedül fantáziát. Kicsit megvariálva a szerepköröket bőven beférhet, és a kreativitás sem veszne el középről.
Azt viszont hozzátenném, hogy ez nagyon nem a mostani problémakör, szóval elég irreleváns a jelenlegi helyzetet tekintve, vagyis tényleg FM.

Hogy ne csak Feast4 által felvetett problémára reflektáljak: Változtatni kell, ez egyértelmű, de nem kell felrúgni egyből az alapokat és teljesen mást játszani azért, mert most nem működik Lucho egyik elképzelése. A játékosokat formába kell hozni, és más utasításokkal pályára küldeni, hogy pörögjön a gépezet. Persze ezzel nem mondtam sokat, vagy újat, de mindjárt más szempontot világít meg, mint a ,,fúj, négyháromhárom, kiismerték, lucho elrontotta, rúgják ki azonnal és tegyük tele atomnégerekkel a középpályát" kifejezés és ennek különböző változatai és származtatásai.
Félreértés ne essék, nem mosdatom LE-t, de nem kéne átesni a ló túloldalára november(!) végén.

szerk.: Közben palesz az első mondatával leírta, amit én 1 oldalban kifejtettem :D.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2016.11.28. 18:51:37-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 18:30:56

Egyedul Kroos az jelenleg a piacon, aki ugy is kepes kb jol jatszani, hogy nincs tars korulotte. Johetne Verratti, Coutinho, reinkarnalt Xavi is, amig nincs normalis szisztema kialakitva kozepen. Akkor meg lehet a mostaniak is szintekkel jobban teljesitenenek, szoval szerintem nem elsosorban az atigazolasi piacon kene nezelodni, hanem hazon belul megoldani a dolgokat. Majd ha utana se megy, akkor.. De amugy tehetseg van boven, akik ezt a focit kepesek jatszani, attol nem tartok, hogy kozeppalyas nelkul maradunk majd - bar nyilvan nem csucs Xavi/Ini kaliberekrol beszelek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 18:24:57

Feast4 írta:Amúgy többször is felvetődött az utóbbi pár meccs kapcsán, hogy nem elég kreatív a középpályás sor, Busquets úgye állandóan kapja az ívet nem ok nélkül, az új igazolások topicjaiban valaki kétnaponta leírja, hogy használhatatlanok, Rakitic formán kívül és Ini is már 32 (szintén gyakori téma.)

Namármost azt akartam ebből kihozni, hogy akkor ki?Ha tényleg ennyire taccsot fogott a kp. (ami szerintem erős túlzás) akkor ki kellene ide?Most nem FM szinten de ki lehet az aki elérhető és minőségi változást hozhat?
Erről szerintem korai beszélni, ha tavasszal sem javulnak a kp-ink, akkor kell majd ezen elgondolkodni.
Azt viszont tartom, hogy létszámban sokan vagyunk, a három fiatal nem hiszem, hogy hosszútávon megférne egymás mellett. LE mindegyiket próbálja játszatni, de ezzel csak azt éri el, hogy egyik sem tud stabilan jól teljesíteni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.28. 18:12:32

Amúgy többször is felvetődött az utóbbi pár meccs kapcsán, hogy nem elég kreatív a középpályás sor, Busquets úgye állandóan kapja az ívet nem ok nélkül, az új igazolások topicjaiban valaki kétnaponta leírja, hogy használhatatlanok, Rakitic formán kívül és Ini is már 32 (szintén gyakori téma.)

Namármost azt akartam ebből kihozni, hogy akkor ki?Ha tényleg ennyire taccsot fogott a kp. (ami szerintem erős túlzás) akkor ki kellene ide?Most nem FM szinten de ki lehet az aki elérhető és minőségi változást hozhat?

Főleg ha Busquets és Iniesta pótlása a gond?
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.24. 11:14:06

S.Agüero írta:
Samper írta:Marlon máris jobban illik a védelembe, mint Mathieu
:mrgreen: :mrgreen: Alig vártam. :lol: Biztató volt amúgy, jövőre beépíteném a francia helyére.
Mit is beszéltünk tegnap az élő közvetítések topicban? :D Amúgy tényleg jó volt, remélem megtartjuk, Umtitivel ketten komoly fal lehetnek a jövőben.
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2016.11.24. 10:18:06

Normandia írta:Nekem tetszett ez a Marlon gyerek. Egyáltalán nem lógott ki, érezte a társakat, magabiztos volt. Talán egy eladott labdája volt. Szóval bíztató a srác.
igen én is örülök, mert Umtitivel és ővele jó kezekben lesz a védelem a közeljövőben is úgy néz ki.
Viszont amit még itt az igazolások topikban említenék az az, hogy tulajdonképpen mindenkinek van egy erős alternatívája a jelenlegi keretben, pl Neymar-Arda, Iniesta-Gomes, Suárez-Paco..stb, ami jó is és kell is. Miért kivétel ez alól Busquets? Tisztában vagyok vele mennyire fontos ő nekünk, de ez nem azt jelenti hogy ne lehetne néha pihentetni, vagy akár motiválás szempontjából padra ültetni. És ha Gomes nem ott lesz számításba véve, és Samperrel nem számolnak egyelőre, akkor én örülnék N'zonzinak a Sevillából. Hozták már szóba velünk, és egész jó a passzjátéka, amellett hogy magas erős játékos. Jó alternatíva lenne Businak. Persze így is rengetegen vagyunk a kp-n, és Busi is szinte mindig játszik, de őt még szívesen látnám a keretben.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.24. 08:35:54

Nekem tetszett ez a Marlon gyerek. Egyáltalán nem lógott ki, érezte a társakat, magabiztos volt. Talán egy eladott labdája volt. Szóval bíztató a srác.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.23. 22:51:25

Samper írta:Marlon máris jobban illik a védelembe, mint Mathieu
:mrgreen: :mrgreen: Alig vártam. :lol: Biztató volt amúgy, jövőre beépíteném a francia helyére.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.11.23. 22:48:25

Marlon máris jobban illik a védelembe, mint Mathieu
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.11.21. 09:05:30

Alena helyébem csak olyan szerződést kötnék a Barca B-vel, hogy a kivásárlási ár csak meghatározott A-beli szereplés esetén érvényes.

http://www.extrafoci.hu/cikk/a-barca-te ... nunited-ca" target="_blank
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.19. 10:00:02

Barcelona have dropped their interest in midfielder Philippe Coutinho (24) because Liverpool were demanding a very high transfer fee. [Sky]

Guillem Balague (Sky Sports pundit): “Barcelona love Coutinho but they have no strategy to sign him at the moment. Neymar would like Barcelona to sign him and Coutinho himself is interested in the fact that Barcelona have followed him." [Sky]
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.18. 11:25:04

Ez csak arról szól, hogy felmerült Coutinho neve és egyből minden lehetőséget leírnak. Még nyáron sem hozzuk el,bár azt el tudnám képzelni, hogy Barto-nak (is) becsípődött a brazil játéka és nagyon is eljátszott a gondolattal, hogy mindenáron leszerződteti.

Azért azt vegyük figyelembe, hogy, mint elnökök, nagyon nagy gyerekszobával rendelkeznek. Ahogy Perezt, őt is elkaphatja néha a gépszíj :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.18. 11:12:52

A Mirror, a Sun vagy a Daily Mail a forras? :mrgreen: Alapbol mar ez a szamos dolgot se tul hiheto, az Ardas dolog meg meg kevesbe. Lucho nem akarna eladni a torokot szerintem, o se menne gondolom, ha nyaron se akart.. Meg azt is ketlem, hogy LE a brazilhoz ragaszkodna, bar azt meg valahogy elfogadnam, de igy egybe ez nagyon hapog.. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.18. 10:40:36

"BREAKING : Barcelona have reserved a squad number for Philipe Coutinho and are ready to hand Liverpool a cash offer in the region of €90m (£77m) or make a player plus cash deal, which is the sort that Bartomeu prefers. Arda Turan might be the player involved in the deal should the club agree on a swap deal. ​Manager Luis Enrique is also keen on bringing the Brazilian to the club to boost his midfield options."

Érdekes felvetés.

Emellett az a hír járja, hogy rástartoltunk Alabára, viszont ő a középpályán akart volna játszani, így ejtette is a klub(WTF , lehet aztán hozzuk majd Neuert Iniesta utódjának? :mrgreen: )
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.15. 15:55:36

Shaktar Donetsk RB Srna (34), who's been linked w/ Barca for months, is the player that club wants to replace Aleix with, this January [tv3]
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.11.14. 05:32:55

palesz77 írta:Barca want to sign Valencia RB Joao Cancelo (22) in January but could wait until summer because the club is not willing to pay €25M. [SPORT]

Ez tok jo, csak addig nem tudom mit akarunk az egy szem Robinkkal.. :D Vagy megvesszuk valamelyik oreget nyarig? Oszinten ketlem..
MessiNeymarSuarez írta:Mundo szerint döntött a vezetőség, és megveszik véglegesen Marlont, a megbeszélt 6 millioért =D>
Nagyon helyes húzás szerintem.
Barca fiatalok topicot nem olvasol latom.. :mrgreen:
Ez így csak egy fél hír. Nincs mellette, hogy milyen szerződést kapna Marlon. Egyelőre továbbra is a B-be, vagy már az A ba. Mi az időtartam, a fizetés, a kivásárlási ár?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.14. 01:43:42

During this international break, Barcelona are looking for a center-back and a midfielder to strengthen the team [md]

Hat igen, ertheto. Ez a Rakitic, Ini, Gomes, Arda, Rafinha, Denis sor tenyleg nagyon vekonynak tunik, meg 2-3 ember elferne, hogy edzesen is a partvonalrol tudja valaki nezni a meccset.. :D
Nero. írta:Pár hete meg idéztem a gyereket azóta a csapból is o folyik. :D Legújabb pletyka hogy Turanra el cseréljük meg még fizetünk mellé de ha az Enrique team igazolásait vizsgálom nem valószínű hogy megvesszük, valószínűbb egy meglepetés igazolás.
Irhatnal egy hsz-t arrol is, hogy Samper - vagy Verratti - jo lenne futureXavinak.. :mrgreen:

Ezen a cseres hiren en is csak mosolyogtam egyet, kezdenek tulsagosan belelendulni az ujsagirok a temaba.. Csak aztan nehogy visszaterjen a hullzo teljesitmeny, mert akkor uj ember utan kell nezniuk. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.14. 01:28:50

Nero. írta: Régebben Coutinhot gondoltam Iniesta .
Pár hete meg idéztem a gyereket azóta a csapból is o folyik. :D Legújabb pletyka hogy Turanra el cseréljük meg még fizetünk mellé de ha az Enrique team igazolásait vizsgálom nem valószínű hogy megvesszük, valószínűbb egy meglepetés igazolás. Szerintem Bellerínért se tettünk ajánlatot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2016.11.14. 00:38:18

palesz77 írta:Barca want to sign Valencia RB Joao Cancelo (22) in January but could wait until summer because the club is not willing to pay €25M. [SPORT]
Tökön szúrom magam ha jön egy Vidal 2.0.
El kell dönteni, hogy SR-e az elsőszámú, mert ha igen, akkor felesleges hozni egy 22 évest mögé. Ha pedig nem SR az elsőszámú akkor meg nem egy 22 éves fogja őt kiszorítani aki védekezésben pláne nem tűnik jobbnak.

Jöjjön egy rutinos öreg akit belehet dobni arra az évi 15 meccsre ahol SR pihen. Egyébként meg SR teljesen jó. Sőt, egy Srna vagy egy Lichtsteiner is sokat tudna tanítani SR-nek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.14. 00:23:45

Barca want to sign Valencia RB Joao Cancelo (22) in January but could wait until summer because the club is not willing to pay €25M. [SPORT]

Ez tok jo, csak addig nem tudom mit akarunk az egy szem Robinkkal.. :D Vagy megvesszuk valamelyik oreget nyarig? Oszinten ketlem..
MessiNeymarSuarez írta:Mundo szerint döntött a vezetőség, és megveszik véglegesen Marlont, a megbeszélt 6 millioért =D>
Nagyon helyes húzás szerintem.
Barca fiatalok topicot nem olvasol latom.. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.13. 15:33:19

Mundo szerint döntött a vezetőség, és megveszik véglegesen Marlont, a megbeszélt 6 millioért =D>
Nagyon helyes húzás szerintem.


Már amúgy rajongókat is szerzett:
https://www.instagram.com/p/BMtu1usjcJo/" target="_blank

:mrgreen:



Más:
Elvileg Robert a mai Portugál meccsen kint lesz megfigyelni, elsődleges kiszemelte Cancelo
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.13. 11:23:48

palesz77 írta:
mess2009 írta:Vidalt megvették 18.M -ért 2015. júniusában azzal, hogy csak 2016 ban léphet pályára. Alves távozása 2016 májusában vált véglegessé, Vidal 2016 január 6.-án debütál Alves helyén, majd rá három napra kezdő szintén Alves helyén. ezek tények. most még a korrektség kedvéért mellé teszem, amit a fejemre olvastál: a kettőnek semmi köze egy máshoz.
Oda szerintem januart akartal irni, csak mielott meg valaki ezt lovagolna meg. De amugy Alves nem azert ment el, mert Vidal jott, hanem forditva. 2015 nyaran mar majdnem lelepett Dani, akkor meg tudta gyozni a klub a maradasrol, de csak ilyen feltetellel gondolom, hogy utana ingyen mehet, ezert mar akkor hozni akartunk valakit, hogy nyarra beleszokjon a rendszerbe. Nem jott sajna be Vidalnak hala, de attol meg nem Aleix miatt ment el Dani.
Pontosan. Alves maradhatott volna nyáron, ha akar, és akkor Vidalt eladtuk volna, hisz LE már korábban megorrolt rá, ezért mondom, hogy ő itt nemvolt tényező, szezon vége felé már szinte Douglas is előtte volt a sorban. A brazil azért ment, mert menni akart, és ha vki zavarhatta, az inkább SR, ő kapott szezon vége felé lehetőséget a kárára, de továbbra is ő maradt az elsőszámú, csak már nem volt bérelt helye a kezdőben. Ha meg ezt nem tudta elfogadni, jobb, hogy elment. De szerintem nem emiatt ment el.
Válasz küldése