Hazai és nemzetközi kézilabda

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.14. 22:12:45

Profi sportolók nem arra készülnek mentálisan, h partiban lesznek vagy h nyernek?! Ez érdekes lenne...

Megint elcsúsznunk a végén.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.01.14. 21:58:42

Petr, csababarca.

Igazatok van, nem jól fejeztem ki magam Xavival kapcsolatban, de azért oda írtam, hogy várom hogy bizonyítsa ezt.
Helyesen fogalmazva: tered engedve azok véleményének, akik szerint Xavi a Veszprém és a Válogatott élén jó helyen van, beszállok melléjük,azért szorítok legyen úgy, hogy Xavi bebizonyítja az igazukat.
Meg aztán, perpill ő van, kénytelen vagyok benne hinni.
Én magam hajlamos vagyok az előző szezon eredményei miatt nem leírni őt az utóbbi idők(főleg Veszprém)teljesítménye ellenére.
Azt gondolom, hogy véletlen nem játszik valaki BL döntőt első évében, de én is látom , hogy azóta csak lefelé van az út......
Így amíg ő van, addig azért szorítok , derüljön ki , hogy azok a valós képességei.

On:
Mit mondjak a Német meccsről, hát, fura volt összességében, de én arra tippelnék hogy azt láttam, elengedte Xavi a meccset előre, és meccs közben úgy alakult hogy kiderült, így is partiban lehetünk. Mentálisan nem erre készültünk, és nem is sikerült élni a lehetőségekkel...


És mire befejezem finiselünk Horvátok ellen...

Nagyon kellene legalább egy extra... !!
Roli meg talán kimerült...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.14. 21:40:32

Megint nem tudjuk kihasználni, hogy a horvátok még egyáltalán nem élesek...ugyanaz lesz lehet mint tegnap, bár itt egyelőre nem mi futunk az eredmény után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.14. 21:28:12

A félidő végét sikerült elszórakozni, és bár a bírónak vannak érdekes ítéletei, nem gondolom, hogy ellenünk fújna.
Nem játszunk rosszul, de ki kell használni a ziccereket, mert ennél a második játékrészben biztos több kell majd.

Érzésem szerint kicsit alacsonyak vagyunk a Lékai - Balogh kettőssel, hiába a sebesség és a tempó által szerzett gólok. Talán jó lenne kicsit keverni, hogy ne váljunk egysíkúvá és kiszámíthatóvá. Nagy Laci egyáltalán nem fog ma rendelkezésre állni?

szerk.: Úgy tűnik, hogy nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2017.01.14. 22:06:47-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.13. 22:40:20

Kár volt érte, ha valamikor,most az első körben meg lehetett volna csapni a németeket.
De még mindig rengeteg hibával játszunk, és az hogy engedjük a szélsőket dobálni, pont a németek ellen, ahol 4 darab világklasszis játszik azokon a posztokon, nonszensz. (Dahmke és Reichman pályára sem kerültek)
Ami gond volt,hogy egész meccsen kereste a csapatát Sabaté, amikor feljöttünk, szétcserélte, majd el is ment a hajó. Sajnos.

Ami érthetetlen, hogy Heinevetternek lentre dobáltuk az átlövéseket...az a gyerek olyan stílusban véd,hogy lefelé megy, azt a részét fogja a kapunak...és dobáltuk lefelé ráadásul középre zárások, előkészítésük nélkül. Naggyá tettük.

Mindegy, voltak biztató dolgok, horvátok ellen is hasonló meccs lesz, ha odafigyelünk, lehet pontot lopni, nem olyan félelmetesek már. Duvnjak okés, de ott is inkább Strlekkel és Horvattal lehetnek gondok.

Katar-Egyiptom nem meglepetés, katariaknál nincsenek itt a honosított játékosok, csak Saric.
Chile meg nem rossz, fehéroroszok is gyengébbek már mint évekkel ezelőtt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.13. 22:19:27

recrea írta:Ahányszor látom Bánhidit játszani, ziccerek tömkelegét hagyja ki beállóból, eszméletlen idegesítő, lehet, h Zubai lefőtt, de még mindig minden helyzetből be tudja verni.
Apró túlzás, Bánhidi bőven előtte jár már, de szerintem Szőllősi is lassan.

A mai játékunk nem győzött meg. Első félidőben védekezés pocsék, kapusteljesítmény sem volt valami kiváló. Berosálva mentünk ki a pályára majdnem... Bírók is több hetest fújtak oda, és kevesebbet ide, mint kellett volna. Másodikban már jók voltunk, Nagy Laci nélkül. :D Mikler is kellett azért. Németeknél meg Heinevitter és Gensheimer megvert bennünket, utóbbira sajnos lehetett is számítani, ha ő nincs, szerintem nem kapunk ki. :|

Holnapi meccs szerintem még a mainál is nehezebb lesz, de azért nem leszünk esélytelenek, de ettől bőven jobbat kell alakítani. Duvnjakot meg kell állítani.

Közben Chile verte a fehéroroszokat, és Egyiptom Katart. :lol:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.13. 20:32:59

Ahányszor látom Bánhidit játszani, ziccerek tömkelegét hagyja ki beállóból, eszméletlen idegesítő, lehet, h Zubai lefőtt, de még mindig minden helyzetből be tudja verni.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.13. 19:29:33

Mi tortenik a meccsen? Nincs lehetosegem nezni, es egy rovid leiras jol jonne :).

Szerk.: Most nezem, hogy mar vege.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.12. 22:42:00

Vagy két beálló, vagy Lékai lesz a baloson, más elképzelésem nincs. :|
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.12. 22:24:08

S.Agüero írta:Most így ki lesz a balszélső? :lol:
Fazekas.
Dunsztom sincs, ezt hogy akarja kivitelezni...ráállunk egy két beállós játékra végig? :roll:
Meglátjuk, de elég érdekes elképzelés.

Jah, Xavi nehogy már klasszis edző legyen.... :lol: ilyet még senkitől nem hallottam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.12. 22:12:53

Most így ki lesz a balszélső? :lol:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.12. 22:07:58

Kapusok: FAZEKAS Nándor (Balatonfüredi KSE), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: HARSÁNYI Gergely (Grundfos Tatabánya KC)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged), NAGY László (Telekom Veszprém)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya KC), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), ZUBAI Szabolcs (Mol-Pick Szeged)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), DZSAMALI Iman (Meskov Breszt, fehérorosz), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)

Könyörgöm, ezt valaki magyarázza el. Zubai és Ancsin tényleg baromira kell a szélsők helyett... =D>
Értem az elképzelést, csak nem látom, hogy bármilyen szinten működhetne. Aztán cáfoljanak rám a fiúk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.12. 14:16:32

Geinsheimer sajnos játszani fog holnap, úgyhogy csökkentek az esélyeink. Szerintem magasan a legjobb balszélső napjainkban. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.12. 08:37:45

ALEXDP írta:És hát Xavi ugye. Azt mondom, Ő is Klasszis, viszont akkor tőle is elvárom, hogy igazolja is!
Nem szeretnék bele kötni egy mondatba, de ne már :). Szerintem nagyon nem tud meccselni, ráadásul motivátornak sem a legjobb. Tipikus másodedző.
Alapvetően nem értem, hogy kábé nulla vezetőedzői tapasztalattal hogy nevezhették ki a Veszprém és a válogatott élére is, azt pedig pláne nem, hogy mitől lenne klasszis. Vagy valakinek a bögyében van, vagy teljesen inkompetensek ülnek a vezetői székben. Aztán cáfolj meg, nem szeretnék úgy leülni minden meccsre, hogy ezen idegesítem magamat.
A szélre pedig Zubai helyett nyugodtan mehetett volna, emberünk már régóta nem szint. Ancsin pedig sosem volt az.

Baloghban én látom a potenciált, hátha végre lesz lehetőség Lacit minőségien rotálni.

Az írásod nagy részével egyetértek, de emellett nem tudok szó nélkül elmenni.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.01.12. 01:30:59

S.Agüero írta:Holnapután kezdődik a VB, mit vártok a fiúktól? Egész jó keretünk van, talán széleken vagyunk picit gyengébbek, de szerintem bármire esélyesek lehetünk. A riválisoknál elég sok kimaradó van, főleg a németeknél, őket meg lehetne fogni talán, de szerintem a horvátok ellen sem vagyunk esélytelenek. Jó lenne bekerülni a nyolc közé. :)
Vicces számomra, hogy csak úgy tudnám leírni , hogy száz közhelyet ellövök közben, ami rosszul fest, még ha sok esetben igaz is....
A jobbkezes szélső kapcsán azt hiszem Juhász és/vagy Lékai fog oda mozogni, ha szükség lesz rá bármilyen okból.
Szerintem Xavi nagyon stabil belső négyest akar használni védekezésben, és támadásban is, és ehhez sok ember kell. Emiatt valahol rövidíteni kellett és a balszél jobban elbírja ezt mint a jobb.
Elvárásokról , meg elképzelésekről részemről annyi, hogy minden tényezőt figyelembe véve(keret játékosok,posztok,edző,hangulat,hozzáállás,klasszisok,extraklasszisok száma stb) nagyon végletes lehet a szereplésünk, jó és rossz irányban is.
Unásig ismételt HA-részleg következik: Ha nem alibizzük meg tutizzuk túl a biztos legjobb nyolcért a csoportot, azaz nem adjuk fel amugy Mocsaisan az eleve nem nekünk álló meccseket, tehát ki ki meccsre megyünk ki a Németek és a Horvátok ellen, akkor komoly eredmény is összejöhet. Szerintem a csoportból mindenki verhető, sok tényező együtt állása esetén.
Azért elmerengtem, és az van, hogy HA :) két átlövő poszton meccsenként legalább 2 ember hozza magát, a két támadó beálló közül az egyik szintén, valamint kapuban Mikler hozza minimum a tudását, de inkább kicsit többet, és ehhez hozzá adódna esetleg egy kis magyarvirtus, meglepően szép VB-nk lesz. HA :)
Laci, Bánhidi, Mikler, Lékai a legjobb és legmeghatározóbb játékosaink, tőlük komoly extra szükséges.
És Balogh, Ancsin, Jamali,Ligetvári,Juhász,Szöllősi,Bodó, nos közülük 2 de inkább 3 embernek szintet kell lépnie, hogy komoly eredményre esélyünk legyen .
Fazék :) Nos ő a titkos fegyver!
És hát Xavi ugye. Azt mondom, Ő is Klasszis, viszont akkor tőle is elvárom, hogy igazolja is!

Van világklasszisunk, van több, világklasszis teljesítményre képes játékosunk, és néhány jó képességű , akik robbanthatnak, van klasszis Edzőnk.
Reálisan nézve azt gondolom , adott minden egy erős szerepléshez ,főleg rajtunk múlik mit kezdünk mindezzel.

Manager Mode: én egyébként azt csinálnám hogy kőkeményen nekimennék a Németeknek és a Horvátoknak is, és ha sikerül a két meccsen minimum 2 pontot hozni, akkor a többi csoportot figyelve kényelmesen alakíthatnánk a helyzetünket a maradék 3 (papírforma szerint kötelező) meccsen . Akkor pedig a legjobb 4 ért játszhatunk, kis túlzással az általunk választott ellenféllel.

Bocs ha hosszú lett.
HAJRÁ MAGYARORSZÁG! =D> =D> =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.12. 00:25:51

Petr írta:Ivancsik helyett valaki be tud ugrani a bal szelre? Nem igazan birja mar a terhelest, es bar alapbol nem sokat hasznaljuk a szeleket - ami nagy problema -, sosem art a frissites.
Egy Bokat elneztem volna, leven Balatonfuredrol indult :D. Vele nehezen vagyok objektiv, mert bar nem vele nottem fel, de ismerem. Ancsin vagy Zubai helyett szerintem elfert volna.
Fura,hogy egyedül ő ment ki, nem tudom az okát, de egy váltótárs kellene oda szerintem.
Nem tudom a csurgóiakkal mi van, Gazdag Tibor is opció lehetett volna esetlegesen.

Nem tudom van e tartalék, csoportkör után van e lehetőség váltani. Szerintem igen, legalábbis úgy emlékszem van ilyenre lehetőség.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.12. 00:08:52

Ivancsik helyett valaki be tud ugrani a bal szelre? Nem igazan birja mar a terhelest, es bar alapbol nem sokat hasznaljuk a szeleket - ami nagy problema -, sosem art a frissites.
Egy Bokat elneztem volna, leven Balatonfuredrol indult :D. Vele nehezen vagyok objektiv, mert bar nem vele nottem fel, de ismerem. Ancsin vagy Zubai helyett szerintem elfert volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.11. 21:06:18

SZinte mindenhol rengeteg a hiányzó, fél csapat hiányzik a németektől, lengyelektől, katartól is.

Nálunk most elég jó a keret, egy 8 közé jutás szerintem benne lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.11. 17:17:20

MErészet húzok és dobogót mondok. :twisted: 8)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.11. 17:10:44

Holnapután kezdődik a VB, mit vártok a fiúktól? Egész jó keretünk van, talán széleken vagyunk picit gyengébbek, de szerintem bármire esélyesek lehetünk. A riválisoknál elég sok kimaradó van, főleg a németeknél, őket meg lehetne fogni talán, de szerintem a horvátok ellen sem vagyunk esélytelenek. Jó lenne bekerülni a nyolc közé. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.11. 22:39:05

Bob_Marley írta:Jó hát nyilván nem látványosan kell leütni, de mindenhol vannak olyan fifikák, amivel kilehet zökkenteni valakit abból a ritmusból. Véletlenül rálépek futás közben a sarkára vagy csak egy kis elefántpuszi vagy bármi. Nem megerőszakolni kell. :D Nagyon tisztán dobálhatott, oké zárás ezeket nem látom annyira, 5 másodpercenként áll a játék. :D Lélektelen volt ez nekem, s hát Görbicz se a régi, nagyon nem.
Egy jobb csapat ezeket tudja is alkalmazni, a magyar csapat védekezése nulla, nem lehet kiindulópont, mert nem minden csapat védekezik ennyire szellősen.
De minden sportban, minden klasszisról elméletben tudják hogy kéne megállítani, de mégsem tudják. Ettől klasszisok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.11. 22:32:44

Jó hát nyilván nem látványosan kell leütni, de mindenhol vannak olyan fifikák, amivel kilehet zökkenteni valakit abból a ritmusból. Véletlenül rálépek futás közben a sarkára vagy csak egy kis elefántpuszi vagy bármi. Nem megerőszakolni kell. :D Nagyon tisztán dobálhatott, oké zárás ezeket nem látom annyira, 5 másodpercenként áll a játék. :D Lélektelen volt ez nekem, s hát Görbicz se a régi, nagyon nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.11. 22:20:59

Bob_Marley írta:Nagyon nem is értek a kézihez meg többször mondtam nekem nagyon statikusnak is tűnik, de akárhányszor látom ezt a Neagu csajt, hát hihetetlen bakker. :D De hogy leütni se tudja senki, s felugrik és hót üresen dobálgathat. Pont akkor ráadásul, amikor mellesleg szavazás is van Romániában elég lélektelenre sikeredett ez így sajnos.

le lehet ütni,csak akkor piros lap.
Egyébként kapja az elzárásokat folyamatosan (ugyanaz mint a kosárban), a védők meg azzal vannak elfoglalva,hogy a beállóst gyömöszölik.. de jah, egy komolyabb csapat azért kilépked rá.

De a csajról tudni kell,hogy a világlegjobbátlövője kb, ha nem szakad szét a keresztszalagja, talán kétszer, akkor még komolyabb eredményei lehetnének.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.11. 20:03:59

Nagyon nem is értek a kézihez meg többször mondtam nekem nagyon statikusnak is tűnik, de akárhányszor látom ezt a Neagu csajt, hát hihetetlen bakker. :D De hogy leütni se tudja senki, s felugrik és hót üresen dobálgathat. Pont akkor ráadásul, amikor mellesleg szavazás is van Romániában elég lélektelenre sikeredett ez így sajnos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.21. 21:20:29

visca el barca írta:állítom ez a világ leglúzerebb csapata. megint egy utolsó mp-es góllal kaptak ki
Lassan már egy Szeged előttük fog járni... :roll:
Válasz küldése