Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.05. 23:20:38

Egyetértek, a mai volt az idei talán legjobb meccse. Úgy verte emg az embereit ahogy karta, szabályosan szinte megállítani se lehetett, mellé gürizett rengeteget. Az a lövése kár, hogy nem akadt be, de ennek ellenére is ő volt ma a legjobb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.05. 23:15:52

Nálam a meccs embere ma. Jól játszott, felesleges cselei sem voltak, visszajárt védekezni és két palit kiszórtak róla.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.12.20. 16:55:12

Nekem csak egy gólja hiányzik,az amikor a real ellen szépen megcsinálta befelé a cselt és kicsit elmérte a hosszú felsőt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.20. 16:48:44

Varatrix írta:Tud ennél sokkal sokkal többet is.
En is igy vagyok vele. Lathattuk mar az evek alatt, hogy akkor is kepes villanni, amikor megy a tobbieknek. Nem azert lo iden kevesebb golt, mert Messiek termelnek, szimplan godorbe van kicsit. Meg igy is rendre hozza a klasszis momentumait amugy hal istennek, de tavaly es tavaly elott is lattuk mar ennel sokkal jobban jatszani.

Annak ellenere, hogy en inkabb elegedett vagyok vele, mint nem, az kicsit elgondolkodtato, hogy 4. eve van itt, megse volt meg egyszer se kepes szinte egy egesz szezont jol lehozni. Nem tudom ez miert lehet, remeljuk csak pont rosszul jott ki a lepes neki mindig, adougyek stb, es nem Fabregas szindromas.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.20. 16:42:06

Messa írta:
Samper írta:Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
18 meccsen 6 gól 14 gólpassz. Messze magasan ő adta a legtöbb gólpasszt a csapatból. Azt hiszem nem lehet kérdés, hogy hasznos játékos-e. Más kérdés, hogy a gólszerzéssel kicsit hadilábon áll idén. Engem néha már zavar a túlzó önzetlensége.
Ez igaz, de a másik oldalon Bobnak is igaza van a labdavesztésekkel, pontatlansággal, rossz megoldásokkal, ami árnyalja ezt a dolgot.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.12.20. 13:45:49

Messa írta:
Samper írta:Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
18 meccsen 6 gól 14 gólpassz. Messze magasan ő adta a legtöbb gólpasszt a csapatból. Azt hiszem nem lehet kérdés, hogy hasznos játékos-e. Más kérdés, hogy a gólszerzéssel kicsit hadilábon áll idén. Engem néha már zavar a túlzó önzetlensége.
Továbbra is tartom hogy az elmúlt egy-két hónapban voltak meccsei ahol rengeteg labdát adott el, sok rossz megoldás. A gólok nekem annyira nem is meghatározóak ha más belövi.

Vannak olyan játékosok akiket másokhoz érdemes viszonyítani, és vannak olyan zsenik mint Neymar akit csak önmagához érdemes, és ebben az összehasonlításban gyenge idén. Nem kell vészjóslónak lenni, de ha írnak róla némi kritikát róla az le kell nyelni...

Tud ennél sokkal sokkal többet is.

Továbbá annyira nem hat meg ha kioszt egy 5-0 meccsen három gólpasszt, ha egy szenvedős 0-0 nál akár egy ziccert is kihagy.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.12.20. 13:30:20

Samper írta:Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
18 meccsen 6 gól 14 gólpassz. Messze magasan ő adta a legtöbb gólpasszt a csapatból. Azt hiszem nem lehet kérdés, hogy hasznos játékos-e. Más kérdés, hogy a gólszerzéssel kicsit hadilábon áll idén. Engem néha már zavar a túlzó önzetlensége.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.20. 10:35:02

Samper írta:Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
Kiváncsi lennék a Te véleményedre is, ha már elindítottad.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.12.20. 08:53:30

Való igaz, hogy javulnia kellene, de ugye nem mondjátok komolyan, hogy Turannak, vagy Rafinak kellene helyette játszania, ugye ???
Egy csiszolatlan gyémánt ez a gyerek, aki két-három év múlva a világ legjobb játékosa lehet. Az látszik, hogy ehhez keményen kell(ene) dolgoznia a gyenge pontjain, de az ösztönzésnek mondjuk nem a megfelelő módja, ha levesszük a pályáról csak mert több gólpasszt adott, mint amennyi gólt rúgott...
Flegmán játszik valóban, sok labdát veszít, de könyörgöm lássuk már be, hogy senkiben nincs akkora potenciál, mint ebben a gyerekben!!
Nem biztos, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket, de ha már nálunk van a jövő reménysége nehogy már kispadra ültessük.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2016.12.20. 08:49:48

Samper írta:Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
Szerintem az assistok száma elég nyomos érv. Mindamellett van egy olyan mutató is ami szerintem szintén rengeteg: 100% os utolsó passzok, amelyből a kollégák nem lőttek gólt...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.12.20. 08:41:50

nem akarom unalomig ismételni az erényeit...talán azt emelném ki ezúttal, hogy amit néhányan kritikaként emlegetnek az éppen hogy az egyik eleme annak amit úgy hívunk MSN. egyszerűen: más mint a másik kettő!
mind között a legnagyobb erénye, hogy megvan benne a gyilkos ösztön a védelem, az ellenfél legyőzésére, a párharcok természetes elemei a játékának ( nem a "hátrapassz"!!) ebből adódóan természetes, hogy veszít is. veszít Messi is és különösen sokat veszít Suarez de ez az ő játékuk velejárója.
van amiben viszont szerintem(is) javulnia kéne, vagy ha úgy tetszik romlott kissé : a lövései. többet lőhetne és főleg hatásosabban. sajnos beállt a lapos hosszúsarkos próbálkozásokba nem túl acélos sikerrel, holott a tizenhatos "jobbsarkának" a környéke ahol gyakran jár igencsak jó lövő pozíció is lehetne...
amúgy meg a közhely: becsüljük meg és örüljünk hogy nálunk láthatjuk.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.12.20. 05:25:11

Nem ártana itt egy körkérdés Neymar őszi teljesítményéről és hogy mostani játékfelfogása mennyire hasznos a csapatnak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.19. 23:04:14

TripleH írta:Félreértés ne essék, abszolút nem azt mondom, hogy én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de kicsit lássunk bele Neymar játékába Lehet, hogy nem lő gólokat idén, de érdemes egy pillantást vetni a többi erényére.
Nekem ezekkel mindig ugyanaz a bajom. Lehozzák mi a jó, szuper. Csak mellé ugyanennyit vagy többet meg elront. E mögé lássunk, hogy ez milyen káros és hasztalan. Sokszor azért nem is kerül el jobb oldalra a labda, mert megkapja ott elvesztettük, esély sincs, hogy átforogjon. Csinálok három helyzetet, hat labdavesztésre. Az nálam nagyon messze van a jótól. Sokkal inkább erőlködés, erőltetés.

Nem akarom magam ismételni, valaki szerint még így is hasznos. Én nem tudok ilyen lelkes lenni, amennyit próbálkozik. Felesleges cselek, labdavesztések. Többet várnék, de ez szubjektív. Itt amire én reagáltam, hogy jó lett volna-e tegnap. Én nem láttam volna hogy jó lett volna, statisztikákat is megfigyelve sem ez jön ki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.12.19. 21:23:16

TripleH írta:Ezzel csak azt szerettem volna megmutatni, hogy nem rajta mennek el azért a meccsek és nem felesleges minden flikk-flakk. Természetesen én is a tavaly őszi formáját várom vissza, azzal valóban lehet a csapat vezére, de ez Messi és Iniesta jelenlétében nem könnyű. A Brazilokat azért tudta az olimpián vezetni, mert ott egyértelműen ő volt az alfa. Egyébként szerintem Lucho kéri tőle ezt a fajta szélső játékot, hogy teremtse meg a lehetőséget belül, hogy emberelőnyben érkezhessenek a többiek.

Hogy lehetne Ő "alfa" INI, MESSI, SUAREZ mellett?:) Játsza amit kell, fejlődjön , érjen meg aztán majd eljő az ideje amikor "alfa" lesz!
Addig meg "Oxizzon" csináljon hü-- ét mindenkiből és élvezze a játékot Brazil módra... mi meg élvezzük ki minden pillanatát hogy láthatjuk.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.19. 21:17:01

Ezzel csak azt szerettem volna megmutatni, hogy nem rajta mennek el azért a meccsek és nem felesleges minden flikk-flakk. Természetesen én is a tavaly őszi formáját várom vissza, azzal valóban lehet a csapat vezére, de ez Messi és Iniesta jelenlétében nem könnyű. A Brazilokat azért tudta az olimpián vezetni, mert ott egyértelműen ő volt az alfa. Egyébként szerintem Lucho kéri tőle ezt a fajta szélső játékot, hogy teremtse meg a lehetőséget belül, hogy emberelőnyben érkezhessenek a többiek.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.12.19. 21:01:32

Nero. írta:
TripleH írta:Félreértés ne essék, abszolút nem azt mondom, hogy én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de kicsit lássunk bele Neymar játékába Lehet, hogy nem lő gólokat idén, de érdemes egy pillantást vetni a többi erényére.
Szerintem teljesen rendben van a gyerek teljesítménye, nyilvánvaló hogy ha Suarez és Messi lépnek fel gólfelelősnek akkor neki nem jut annyi, statok alapján október legjobbja volt.
Nincsen vele semmi gond, akkor aggódnék ha nem látnám az "oxi átemelési kísérletét":) nyilvánvaló hogy MESSI és SUAREZ mellett nem könnyű kitűnni, de Ő ott van és minden rendben van vele..kicsit néha alszik.. megteheti:)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.19. 20:55:23

TripleH írta:Félreértés ne essék, abszolút nem azt mondom, hogy én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de kicsit lássunk bele Neymar játékába Lehet, hogy nem lő gólokat idén, de érdemes egy pillantást vetni a többi erényére.
Szerintem teljesen rendben van a gyerek teljesítménye, nyilvánvaló hogy ha Suarez és Messi lépnek fel gólfelelősnek akkor neki nem jut annyi, statok alapján október legjobbja volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.12.19. 20:46:40

Normandia írta:
recrea írta:Nem is zavarna a sok hiba, csak mellé nincs az a klasszis teljesítmény, amit tud a srác, ennek az okát boncolgattam. Csak fellángolások vannak, nekem kevés, ahogy olvasom, valakinek ez elég, bár gyanítom, ott inkább szimpátia van, mint szakmai megítélés.
Remélem nem rám gondoltál.:-D
Nem mondom, hogy hiba nélkül játszik, de néha úgy érzem, hogy többet kap a fórumon, mint érdemelné.
Név nélkül gondoltam általánosságban, de visszaolvasva Rád is vonatkozhat :D
Félreértés ne essék, tőlem nem azért "kap", mert gyenge vagy utálom, csak az okát keresem annak, h nem jön ki belőle a tavaly őszi 3 hónapos klasszis...mert nem jön. A másik, mindekit a maga szintjén ítélek meg, többet várok tőle, mert magas a léc, tavaly láttam benne, h Messi után a csapat húzóembere legyen, most nem látom.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.19. 20:42:50

Félreértés ne essék, abszolút nem azt mondom, hogy én ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de kicsit lássunk bele Neymar játékába Lehet, hogy nem lő gólokat idén, de érdemes egy pillantást vetni a többi erényére.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.19. 20:33:20

recrea írta:Nem is zavarna a sok hiba, csak mellé nincs az a klasszis teljesítmény, amit tud a srác, ennek az okát boncolgattam. Csak fellángolások vannak, nekem kevés, ahogy olvasom, valakinek ez elég, bár gyanítom, ott inkább szimpátia van, mint szakmai megítélés.
Remélem nem rám gondoltál.:-D
Nem mondom, hogy hiba nélkül játszik, de néha úgy érzem, hogy többet kap a fórumon, mint érdemelné.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.12.19. 20:27:57

Nem is zavarna a sok hiba, csak mellé nincs az a klasszis teljesítmény, amit tud a srác, ennek az okát boncolgattam. Csak fellángolások vannak, nekem kevés, ahogy olvasom, valakinek ez elég, bár gyanítom, ott inkább szimpátia van, mint szakmai megítélés.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.19. 20:06:17

TripleH írta:@Bob

Te is tudod nagyon jól, hogy nem lehet 11 Xavi a pályán, mert akkor max a kezdőkörben, passzolgatnánk körbe körbe. :D
Nem igazán ez volt a mondandó lényege. :D Továbbra is ha hússzor nekifutok, hogy átugorjak egy métert és tizenötször elesek, nem túl jó arány.

recrea nagyjából leírta, százalékot én nem tudok, sok a hiba, ezen van a hangsúly. Borzasztóan nem hatékony, s több kárt okoz(hat) mint hasznot. Ez zavar leginkább vele mostanában. Sok esetben pont ezekből jön a kontra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.19. 19:36:59

Bob_Marley írta:A mozgást elfogadom, Pedronál mikor ez fel volt hozva nem lelkesedtünk ennyire. :D Viszont hiába a mozgás, ha utána sokszor rossz megoldást választ. Tegnap is az egyik legrosszabb passzmutató (most nem vészesen rossz), legtöbb labdavesztés (kétszer annyi mint másnak), legtöbb sikertelen labdaérintés. Nem a gólokkal van a gond, ott van Suarez látjuk, hogy ha kell betolja ha kell jön a kipattanóra. Egyszerűen, ami engem zavar a brazillal kapcsolatban, hogy borzasztó sok hibával játszik. A meccs végi bohóckodása csak hab volt tegnap a tortán. Én nagyon bízok benne továbbra is, mert láttuk már jól tolni, egy-két érintés, kapu előtt meg "Tellosan" hosszúba eltenni. Nem egy atomfizika ez a játék. :D
Kétszer annyi, mert kétszer vs négyszer többet is próbálkozik, mint más a helyzet teremtéssel és nem két méterre passzolgatja le a bőrt senkitől se zavartatva, mint jópáran a csapatból, akiknek baromi jól mutat a statjaiban, csak éppen semmi értelme.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.19. 19:34:57

@Bob

Te is tudod nagyon jól, hogy nem lehet 11 Xavi a pályán, mert akkor max a kezdőkörben, passzolgatnánk körbe körbe. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.19. 19:22:52

A mozgást elfogadom, Pedronál mikor ez fel volt hozva nem lelkesedtünk ennyire. :D Viszont hiába a mozgás, ha utána sokszor rossz megoldást választ. Tegnap is az egyik legrosszabb passzmutató (most nem vészesen rossz), legtöbb labdavesztés (kétszer annyi mint másnak), legtöbb sikertelen labdaérintés. Nem a gólokkal van a gond, ott van Suarez látjuk, hogy ha kell betolja ha kell jön a kipattanóra. Egyszerűen, ami engem zavar a brazillal kapcsolatban, hogy borzasztó sok hibával játszik. A meccs végi bohóckodása csak hab volt tegnap a tortán. Én nagyon bízok benne továbbra is, mert láttuk már jól tolni, egy-két érintés, kapu előtt meg "Tellosan" hosszúba eltenni. Nem egy atomfizika ez a játék. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése