Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.05. 12:43:39

csababarca írta:Most volt néhány valóban jó meccse = egész évben/szezonban zseniális.
Ez mindig mindenkivel így van amúgy, csak ebbe a szezonba kb minden játékosnál el lett ez játszva.. Másik irányba is, pár rosszabb meccs, és az egész karrier meg van kérdőjelezve sokszor az illetőnek.

Amúgy én se értek egyet azzal, hogy a legjobb szezonja, de ha a naptári évet nézzük, az tényleg az egyik legjobb. Mondjuk ehhez kell az is, hogy a támadójáték kollektíve gyenge legyen, és igazából az ő villanásai voltak azok, amik jelentettek egy kis pluszt Messi - és Ini - labdái mellett. De egy tényleg jól funkcionáló csapatban szerintem az őszi formája még ennyire se mutatott volna jól, hál istennek tegnap ő is god modeban tolta. Remélhetőleg ebben a felállásban mostantól így fog játszani, ez a Neymar kéne nagyon a szezon hátralevő részére..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.05. 12:41:29

visca el barca írta:
Nero. írta:A helyzetkihasználással voltak gondok de amit ott a baloldalon művelt cselekkel meg terület nyitásokkal az abszolut egyedülálló a világon nem véletlen a PSG vagy a United mesébe illő ajánlatai.
akkor ezek szerint te is érted miért volt kritizálva.
Nem igazán mert én nem értek egyet ezekkel a magas elvárásokkal és ezzel a baromi unalmas negatív hangulattal amit itt nagy részt megy.
Egyébként meg ősszel is volt hónap játékosa és ősszel is tudni lehetett hogy idén is minden esélyünk meg lesz a ligára csak itt sokan 4 pont hátránynál már kirúgtak meg eladtak mindenkit.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.05. 12:14:46

csababarca írta:Ugyanaz játszódik le nála is, mint a csapat megítélésében.
Ősszel gyenge volt, jogosak voltak a kritikák, ziccerek tömkelegét hagyta ki, cselei sem ültek, állandóan túlcselezte, labdavesztések,stb...
Most volt néhány valóban jó meccse = egész évben/szezonban zseniális.

Nem értem ezt, komolyan nem.


ntibi67, rúgott szabadrúgásból is gólt, de tiziből is.
Szándékosan ironizáltam a kérdésemmel.Csak kicsit zavar,hogy csak a gólhelyzet kihasználási mutatói álltal van megítélve az idei szezonja.Mert szerintem úgy lenne valós a megítélése,ha hozzá lenne téve az is,hogy mezőnyben a legtöbbet dolgozó játékosunk.Ebben sokat fejlődött az előző évekhez képest.Róla kapjuk a legtöbb pontrugást,büntetőt,sárga és piros lapokat.Azért ezek is kellenek az eredményes csapatjátékhoz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.03.05. 11:53:32

Ugyanaz játszódik le nála is, mint a csapat megítélésében.
Ősszel gyenge volt, jogosak voltak a kritikák, ziccerek tömkelegét hagyta ki, cselei sem ültek, állandóan túlcselezte, labdavesztések,stb...
Most volt néhány valóban jó meccse = egész évben/szezonban zseniális.

Nem értem ezt, komolyan nem.


ntibi67, rúgott szabadrúgásból is gólt, de tiziből is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.05. 11:51:40

visca el barca írta:
Nero. írta:Azt mondta hogy szerinte ez a legjobb szezonja a Barcában. Szerintem is. Nem is értem miért van kritizálva egész szezonban. :?
idén volt eddig kb nem tudom, 20-30 100%-os ziccere, abból lőtt max 3 gólt. csak ezért van kritizálva.
Kis játék a számokkal.
Ha ebből a számokat és százalékot felsoroló mondatodból indulunk ki,akkor szeretném tudni,hogy a bajnokságban lőtt további 5 gólját,milyen százalékos helyzetből szerezte?
Mert hátha javítana a megítélésén egy olyan adat,hogy mondjuk a többi gólját csak 60-70%-os ziccerből szerezte.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.05. 11:43:16

Nero. írta:A helyzetkihasználással voltak gondok de amit ott a baloldalon művelt cselekkel meg terület nyitásokkal az abszolut egyedülálló a világon nem véletlen a PSG vagy a United mesébe illő ajánlatai.
akkor ezek szerint te is érted miért volt kritizálva.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.05. 11:39:48

Az Atletico ellen 10 sikeres csele volt,most ezt is túlszárnyalta.Tegnap 11 sikerült neki.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.05. 11:36:58

visca el barca írta:
Nero. írta:Azt mondta hogy szerinte ez a legjobb szezonja a Barcában. Szerintem is. Nem is értem miért van kritizálva egész szezonban. :?
idén volt eddig kb nem tudom, 20-30 100%-os ziccere, abból lőtt max 3 gólt. csak ezért van kritizálva.
A helyzetkihasználással voltak gondok de amit ott a baloldalon művelt cselekkel meg terület nyitásokkal az abszolut egyedülálló a világon nem véletlen a PSG vagy a United mesébe illő ajánlatai.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.05. 11:32:26

Nero. írta:Azt mondta hogy szerinte ez a legjobb szezonja a Barcában. Szerintem is. Nem is értem miért van kritizálva egész szezonban. :?
idén volt eddig kb nem tudom, 20-30 100%-os ziccere, abból lőtt max 3 gólt. csak ezért van kritizálva.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.05. 11:21:17

Azt mondta hogy szerinte ez a legjobb szezonja a Barcában. Szerintem is. Nem is értem miért van kritizálva egész szezonban. :?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.03.05. 09:46:08

westerngom írta:végtelen történet:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2553473" target="_blank

Nem hiszek az összeesküvés elméletekben, de valakinek (Señor Perez) nagyon szívügye, hogy életben tartsa ezt az ügyet. :evil:

Tartok töle, nem csak egy elmélet
Jó lenne ha ez a GYÖKÉR végre megértené, szépen elmenne nyugdíjba, horgászgatna egy kicsit aztán átgondolná lefekvés előtt ,jééééé ez sport és nem a 3. Világháború!

Amúgy... Tegnap a góljánál ahogy hozzáért a labdához, az jutott eszembe: Ney nem futballista, inkább egy művész:)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.05. 09:29:19

Jól játszott, voltak területei megfutotta. Nem szoktam góloktól ömlengeni, mert mindegy hogyan csak be kell juttatni a labdát a ketrecbe, de meg kell említeni, hogy szép gólt lőtt. Szép volt, így tovább.
Kép
Kép
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.02.20. 18:23:50

végtelen történet:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2553473" target="_blank

Nem hiszek az összeesküvés elméletekben, de valakinek (Señor Perez) nagyon szívügye, hogy életben tartsa ezt az ügyet. :evil:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.15. 15:49:35

Ameddig van 1% esélyünk addig 99% a hitünk -írja az instagramon.

Tegnap se veled volt a baj öcskös, talán egyedül te akartál.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.02.14. 22:50:20

Rajta láttam egyedül, hogy megszakad, és mindent megpróbál.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.08. 17:20:54

Fontos eleme a támadásainknak, nagyon sok labdát megtart elöl, szabadrúgásokat harcol ki, tegnap nagyon kellett volna. :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 11:47:06

Tegnap látszott szerintem kristálytisztán, hogy milyen az ha nincsen és mit ad a csapatnak, amikor van. Egy pár szabadrúgást kaptunk volna róla, na meg egy két sárgát az ellenfél.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
bp20030918
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.04.03. 12:32:29

2017.02.07. 16:22:52

"Off:Egyre sajnos nagyon emlékszem az volt az egyetlen amit láttam tőle.Egész meccsen faragták már nem emlékszem ki ellen volt. Amikor sokadjára esett a földre akkor idegből visszarúgott.Ki is állították.Akkor szinte egyszerre mondtuk haverommal, na itt lesz a vége onnan még voltak olyan meccsek amiken látta még, hogy élvezi, de valami megment akkor.Azt a pillanatot mai napig egy legenda végének elém meg."

Nekem pont az a meccs volt az első amit láttam. A Getafe volt az ellenfél és nyögvenyelősen 1-0ra sikerült megnyerni. Valóban ott ment el nála valami
Mindegy kinek szurkolsz
Akkor is a Barca a legjobb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.07. 13:03:10

Jajj a szövegértés....
Én csak azt akartam kihozni hogy Neymar korant sincs olyan messze a nagy brazilokhoz képest, illetve hogy Ronaldinho egy kicsit túl volt misztifikálva. Volt valóban egy olyan másfél év ahol leoktatta a világot, de nem véletlenül nem merül fel a neve a valaha volt legjobbak közt. Az hogy mindig vigyorgott az nagyban köszönhető annak hogy a fogai nem nagyon fértek el a szájába, meg az se igaz hogy sose balhézott. Amikor 6 év után bajnoki címet ünnepeltük a Levante ellen kapásból úgy indított hogy lefejelte az egyik hazai játékost plusz voltak szép odarúgások is. Most nem a legendáját akarom köpködni mert miatta lettem barcás, de azért nála sok mindent megszépített az idő.
Neymar még mindig csak 25, amit eddig lerakott nálunk az szerintem jó, most kell szép lassan még egy szintet ugrani és akkor ő is bekerül a nagyok közé.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.07. 12:32:00

Arda is ha játszik, akkor hátrébb ez a probléma, kp-ról ritkán ér a kapu elé, pedig igen ő elég hatékonyan használja ki a helyzeteket.

Neymar nem fog kp-t játszani, se visszavontabban.
Sőt már középen sem, pedig ritkán akár megnézném Lajos helyén is, de más szerepkörben azért, más feladatokkal, visszalépve, Arda meg balszélső.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.02.07. 12:21:08

Ott van maga Neymar, aki kulcspasszokat tud adni, ha meg lenne működő rendszer, nem kellene ennyi kreativitás. Aztán ott van pl Arda, aki a csúcs Pedro szintjén használja ki a helyzeteit, nem görcsöl rá, be is veri.

Én még mindig azt mondom, nem jó helyen használjuk őt, de nem vagyok túl népszerű ezzel a felvetéssel, mondjuk nincs is ilyen célom. Mert Neymar nem labdabiztos :D Fontosabb poszt meg rá van bízva Gomesre meg Mascheranora, a labdabiztosság nagyágyúira :) Ja, Denisről nem is beszélve, aki 5 méteres passzokat nem tud konstans módon megoldani.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.07. 12:03:58

recrea írta:
csababarca írta:Részemről nem is éri, szerintem hasznos a játéka, a kapu előtt viszont bohóc, és ezt egyre kevésbé tolerálom...lőhetne annyi gólt mint a szemét.
Ezt már felvetettem korábban...láthatóan nem érzi, akkor minek akarunk vele minden áron gólt lövetni? Sztem mindnekinél azt kell erőltetni, amiben erős, "használjuk" arra.

De akkor kire játszunk elől?
Az a probléma, hogy Messin kívül kulcspasszokat kevesen tudnak adni.
Lehet mondani hogy Suarez mennyi gólpasszt ad, de nem olyan jellegűeket mint Messi.

Az a baj,hogy a kp-ról sincs olyan ember aki tudna ezekre érkezni, Iniesta is vérszegény a kapu előtt, plusz neki még csak olyan 4-5. gondolata az,hogy kapura rúgjon ilyen helyzetekben.
Alba meg szintén béna befejező, ő még szokott ugye mélységből érkezni ezekre.

Neymar be tudná rúgni, oda kellene fejben koncentrálnia.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.02.07. 11:41:08

csababarca írta:Részemről nem is éri, szerintem hasznos a játéka, a kapu előtt viszont bohóc, és ezt egyre kevésbé tolerálom...lőhetne annyi gólt mint a szemét.
Ezt már felvetettem korábban...láthatóan nem érzi, akkor minek akarunk vele minden áron gólt lövetni? Sztem mindnekinél azt kell erőltetni, amiben erős, "használjuk" arra.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.07. 11:40:38

Lajost is előveszem, csak ugye néha lő egy olyan gólt,mint az atmanak legutóbb, és akkor kuss a neve akárkinek,aki előveszi hogy miket kihagy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.07. 11:31:01

csababarca írta:
Részemről nem is éri, szerintem hasznos a játéka, a kapu előtt viszont bohóc, és ezt egyre kevésbé tolerálom...lőhetne annyi gólt mint a szemét.
Nem védeni akarom vagy "ez nem a Suarez topic, de a brazil sokkal magasabban elő van véve ebben a tekintetben. Az uruguayi tény, hogy rengeteg ólt lő, de ehhez neki legalább kétszer annyi helyzet kellett. "Normál" esetben neki legalább 22-23 gólosnak kellene lenni csak a bajnokságban ami Neymarral kb arányosan a kihagyott helyzeteket illeti, ráadásul neki a góllövés a fő feladata és ebben a tekintetben min. top3-as a posztján.

Ezt csak azért írom írom, mert ő közel sincs annyira elővéve, elég feltűnő a kettős mérce.
Persze én sem azt mondom, hogy ez így rendben van és tényleg aggasztó, viszont én inkább ezt tartom a kevésbé rossznak, mintha belőné a helyzeteit, de a játékban lenne ekkora visszaesés és az assistok sem jönnének.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése