Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.26. 19:27:41

Két külön játékrendszer, ez nem úgy megy, hogy kicseréljük őket, aztán ugyanolyan jók, vagy rosszak maradnak.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.02.26. 19:10:53

Elég sok labdát szerzett, ezzel nem is volt gond, hisz elsősorban ez a feladata. A 2. félidőben viszont annyi labdát szórt el (sokszor úgy, hogy a közelében nem volt ellenfél, ergo nem volt rajta nyomás) mint a többiek összesen. Baromi idegesítő volt ma, de én bízom benne, sokszor láthattuk már, hogy milyen labdákat képes adni....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.26. 19:10:24

LG írta:Kíváncsi leszek, mikor jutunk el oda, hogy meg merjük kérdőjelezni a helyét a csapatban. Ma is botrányos volt. Úgy gondolom egy Nzonzi féle arc jelentős erősités lenne a helyére.
Ma is?
Ma tényleg gyenge volt, de azért az utóbbi időben nem épp vele volt a gond. Nem hinném, hogy egy Nzonzival előrébb lennénk, nem jobb játékos, sőt...

Plusz ez a 3-4-3 nem igazán feküdt neki sajnos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2017.02.26. 19:16:12-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.26. 18:55:43

Kíváncsi leszek, mikor jutunk el oda, hogy meg merjük kérdőjelezni a helyét a csapatban. Ma is botrányos volt. Úgy gondolom egy Nzonzi féle arc jelentős erősités lenne a helyére.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.25. 13:32:11

Őszi összefoglaló.
https://www.youtube.com/watch?v=4O_sPaMV69w" target="_blank

Utolsó egy perc a kedvenc. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.16. 16:11:19

Nem az volt a fő gond, hogy feltolta szűrni, eddig is ezt csinálta, csak kell hozzá egy normális csapatvédekezés, ez csak úgy működik. Viszont azt már Messiéknek meg kellene kezdeni az ellenfél térfelén, láthattuk, mennyire erőltették meg magukat. Ehhez jön még hozzá Gomes töketlensége, aki alig szerez labdát a középpályán.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.02.16. 16:08:43

zeli39 írta:
S.Agüero írta:Egyébként a PSG ellen még az volt a gond, hogy nem egyedül Busi támadta a labdás játékost a középpályán, hanem Iniesta és Gomes is ezzel próbálkozott, így egyedül hagyták a saját embereiket, és rendre Verratti ezzel átjátszotta a középpályánkat. Ez azért sajnos elég nagy edzői baki.
Arról nem is beszélve, hogy ha megkapta valaki a labdát a középpályán a labdakihozataloknál, folyamatosan szemben volt a kapunkkal, de ez már itt off.
Jól mondod hatalmas edzői baki persze,hogy maradt mindig szabad emberük a középpályán hisz 4-4-2 játszottak 4 gyors középpályással mi meg azt sem tudtuk hol vagyunk ráadásul annyira feltolta L.E Busquetset szűrni ,hogy ,már a 3 .percben látható volt,hogy ez igy nem lesz jó .
Ráadásul hagyta szenvedni így a csapatot, ahelyett hogy legalább a félidőben megerősítette volna a védekezést, így talán elkerülhető lett volna a + 2 kapott gól.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.16. 15:29:14

Egyébként a PSG ellen még az volt a gond, hogy nem egyedül Busi támadta a labdás játékost a középpályán, hanem Iniesta és Gomes is ezzel próbálkozott, így egyedül hagyták a saját embereiket, és rendre Verratti ezzel átjátszotta a középpályánkat. Ez azért sajnos elég nagy edzői baki.
Arról nem is beszélve, hogy ha megkapta valaki a labdát a középpályán a labdakihozataloknál, folyamatosan szemben volt a kapunkkal, de ez már itt off.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.16. 15:14:14

Megnézném azért azt is, ha egy jól szervezett középpályával játszanánk egy ilyen csapat ellen.. Vertük már meg őket is, meg más csapatokat is úgy, hogy nem voltunk erősebbek vagy gyorsabbak, de normálisan meg volt szervezve minden, és a játékosaink jó tulajdonságai meg felénk billentették a mérleg nyelvét. Kicsit szkeptikusan kezelem én ezeket a foci elment mellette féle véleményeket, mert minden évben elhangzanak a rosszabb meccsek után, aztán meg rendre sikerül is ezt megcáfolnia a srácoknak.

Sajnos ez a PSG most akkor is megvert volna minket, ha 3 Matuidi van a pályán, mert sokkal szervezettebbek voltak, jobban fel voltak készítve, és jobban is akarták a meccset. Ezek nélkül meg nehéz, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy eljárt az idő a csapat magja felett. Szerintem.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.02.16. 11:32:53

[quote="Rivaldo11"]Busit én alapvetően zseninek, agytrösztnek tartom, aki nem két, hanem legalább három lépéssel az adott szitu előtt jár fejben, és ahogy Bob írta a játékintelligenciája annyira kiemelkedő, hogy az csak a legnagyobbakhoz mérhető.
Most viszont pocsék formában van, ráadásul nincs megfelelő társa a középpályán, akivel az ő futballja is kiteljesedhet. Amennyiben sikerül ezt a kérdést rendezni megfelelő módon-igazolunk egy minőségi, valóban kezdőbe való játékost középre, aki továbbfolyatja az Ő játékát, vele nem lesz semmi gond reményeim szerint.[/quot


Sajnos a középpálya ezen a mérkőzésen védekezésben és támadásban is betlizett. A PSG gyors, fizikailag toppon lévő és meglepően labdabiztos hasonló alakzatával nem tudta felvenni a versenyt, gyakorlatilag az egész mérkőzésen szétfutottak minket. Nagyon szembetűnő volt a lassúságuk, még párharcokat sem nagyon kellett vívniuk, mert olyan gyorsan faképnél hagyták őket, hogy csak a hátukat látták.
Busi még átlagosan sem egy gyors játékos, inkább kifejezetten lassú, amit a helyezkedésével és a kétségtelenül magas szintű játék intelligenciájával pótol, ha jó formában van. Sajnos erről egy ideje nem beszélhetünk, egy ilyen gyors, agreszív futballt játszó ellenfél ellen ez a jelenlegi középpálya (bármilyen felállásban) esélytelen.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.15. 18:19:42

Busit én alapvetően zseninek, agytrösztnek tartom, aki nem két, hanem legalább három lépéssel az adott szitu előtt jár fejben, és ahogy Bob írta a játékintelligenciája annyira kiemelkedő, hogy az csak a legnagyobbakhoz mérhető.
Most viszont pocsék formában van, ráadásul nincs megfelelő társa a középpályán, akivel az ő futballja is kiteljesedhet. Amennyiben sikerül ezt a kérdést rendezni megfelelő módon-igazolunk egy minőségi, valóban kezdőbe való játékost középre, aki továbbfolyatja az Ő játékát, vele nem lesz semmi gond reményeim szerint.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.15. 17:33:23

Egy kicsit előrébb gondolattal én is eljátszottam már gondolatban, egyértelmű, hogy intelligencia szinten nagyon magas szintet képvisel és ezt a későbbiekben is bőven kilehet aknázni, akár előrébb is.
Kép
Kép
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.02.15. 17:17:36

Messias2 írta:"Mióta kukucskálós Sergio lépést tévesztett formaügyileg, a Barcának effektíve nincs játéka. A tegnapi meccs is erről szólt, Emery brutális letámadással vette ki a játékból a katalán mélységi irányítót - ehhez kellett pl. Rabiot, aki Mottához képest eszméletlen sebességgel és agilitással játszott "hatost", és adta meg a lehetőséget a komplett középpályának, hogy agyig feltolva rohamozzon -, ennek köszönhetően pedig két legyet ütött egy csapásra. Egyrészt kiiktatta a Barca buildupját (amit az is segített, hogy Rakitic helyén az emberhátrány fogalmát illusztráló André Gomes játszott), másrészt a passzopciók limitálásával azt is elérte, hogy a Barca ne tudjon villámgyorsan átrendeződni támadásra. Magyarán: Emery agresszív stílusa azt eredményezte, hogy már Iniestához is csak piros betűs ünnepnapokon jutott el a labda, nemhogy a rettegett MSN valamelyik tagjához.
Hogy ezzel most végleg bebizonyosodott-e a tétel, miszerint a Barca kulcsa valójában nem is a támadó tridente valamelyik (mindegyik?) tagja, hanem a rendszeresen savazott Busquets, az nem egyértelmű, de tény: ha ő rossz, akkor a Barca is rossz, pláne egy ilyen színvonalú és hőfokú meccsen. Ez pedig már mindenképp kell, hogy jelentsen valamit."
-Kele János

Szerintem jó kis elemzés. Jöhet itt új edző, sőt jönnie is kell új edzőnek, de azt azért ki kéne találni, Busquetsben mi törött el, mert Gomest megtanítani focizni, emberes kihívásnak tűnik.

Amúgy, ez a mostani mélyrepülés valahol Busi megdicsőülése, mert azért csak kiderült, ő a csapat kulcsembere.
Régen is megszenvedett a Barca a letámadó csapatok ellen, még ha azok kis csapatok is voltak. Csak akkor hátul is olyan emberek voltak és a kp-n is, akik elmerték kérni a labdát és meg tudták pontosan játszani utána a labdát vagy meghúztak egy cselt és folyhatott tovább a támadás. Most meg az van h már a TS úgy passzolja oda S. Roberto-nak a labdát, h neki még 2x át kell vennie mire passzol nagy nehezen mondjuk AG-nek aki meg letartott fejjel belefordul az ellenfélbe vagy belerúg egyet amerre áll...ez nem Busquets-en múlik..
Azért a top Barcában D.Alves, Xavi nagyon nagy részesei voltak, annak, hogy ilyen labdabiztos volt a csapat, de még Pedro is, mert igaz, hogy 10-ből 9x visszapasszolta a labdát annak akitől kapta, de a csapatnál maradt a labda.
ezt a focit el kell felejteni és robotoló kp-kat venni mint pl Nzonzi , Matuidi és akkor Messiék meg sétálgathatnak elől vagy pedig mélyen a zsebbe nyúlni és Verratti szintű top játékosokat kell igazolni jobbhátvéd és kp-ra is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.15. 17:15:05

Továbbra is az a legnagyobb probléma, hogy rohadt messze van a három középpályás egymástól, így nincs kinek passzolnia sokszor a labdakihozatalok alatt, ezért sokszor csak vissza tudja adni hátra. Eddig is letámadták, nem új keletű dolog ez, 10 éve ezt csinálják, mégis ki tudtuk hozni a labdát, mert ott volt a háromszögezés a középpályánkon, most erre aligha van lehetőség.

Itt egy jó példa: https://www.youtube.com/watch?v=Ct30103l6Kg&t=7s" target="_blank
Támadják végig, körbejáratjuk, kicsi területhez jut, ott van közel Gomes hozzá, le tudja neki tenni, átjátszva egy védelmi fal, és megy a támadás.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.02.15. 16:54:58

"Mióta kukucskálós Sergio lépést tévesztett formaügyileg, a Barcának effektíve nincs játéka. A tegnapi meccs is erről szólt, Emery brutális letámadással vette ki a játékból a katalán mélységi irányítót - ehhez kellett pl. Rabiot, aki Mottához képest eszméletlen sebességgel és agilitással játszott "hatost", és adta meg a lehetőséget a komplett középpályának, hogy agyig feltolva rohamozzon -, ennek köszönhetően pedig két legyet ütött egy csapásra. Egyrészt kiiktatta a Barca buildupját (amit az is segített, hogy Rakitic helyén az emberhátrány fogalmát illusztráló André Gomes játszott), másrészt a passzopciók limitálásával azt is elérte, hogy a Barca ne tudjon villámgyorsan átrendeződni támadásra. Magyarán: Emery agresszív stílusa azt eredményezte, hogy már Iniestához is csak piros betűs ünnepnapokon jutott el a labda, nemhogy a rettegett MSN valamelyik tagjához.
Hogy ezzel most végleg bebizonyosodott-e a tétel, miszerint a Barca kulcsa valójában nem is a támadó tridente valamelyik (mindegyik?) tagja, hanem a rendszeresen savazott Busquets, az nem egyértelmű, de tény: ha ő rossz, akkor a Barca is rossz, pláne egy ilyen színvonalú és hőfokú meccsen. Ez pedig már mindenképp kell, hogy jelentsen valamit."
-Kele János

Szerintem jó kis elemzés. Jöhet itt új edző, sőt jönnie is kell új edzőnek, de azt azért ki kéne találni, Busquetsben mi törött el, mert Gomest megtanítani focizni, emberes kihívásnak tűnik.

Amúgy, ez a mostani mélyrepülés valahol Busi megdicsőülése, mert azért csak kiderült, ő a csapat kulcsembere.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.15. 16:45:07

Köszi, legalább nem nekem kellett leírnom. :) Utolsó bekezdéssel nem értek egyet egyedül, én Busit nem szeretném egy sorral előrébb látni, vkp-ként tudja kihozni magából a maximumot, maradjon is ez így. Plusz arra a posztra azért gyorsabb játékos kellene szerintem.

Ez a csapatfelállás meg vicc, LE mit akart?
Tromort77

2017.02.15. 14:38:07

Nero. írta:Egy kicsit sem akarom elovenni a tegnapi miatt, mert mind a 11en nullak voltunk, de szerintem tegnap arra ment ra a PSG legjobban hogy ot es az o passzsavjait kikapcsolja es ezt maradektalanul teljesitettek. Ugy latszik egyre jobban megvan a recept ellene, es ha itt egy uj Barca epul, mar pedig ugy nez ki annak kell, akkor lehet hogy a VKP posztra egy teljesen mastipusu jatekosra lesz szuksegunk.
Társak nélkül nehéz.

Palesz hozta tegnap. http://i.imgur.com/Aait4Ue.png

Itt kezdődik a fő gond, hogy nincs egy szervezett középpálya. A csapatrészek túl messze vannak egymástól. Akárki játszik a kp jobb oldalán, mindig ki van téve a vonal mellé SR nyakára. Középen kellene szűkíteni a területeket. Sokkal inkább centráltabban játszani. A cicázásban a Barca a legjobb a világon, mégsem tudunk olyan háromszögeket létrehozni, mint évekkel ezelőtt. Így minden támadásunk a széleken történik, de a távol lévő csapatrészek miatt sokkal lasabban jut el a labda a vonalak között és az ellenfélnek annyia a dolga, hogy tolódnia kell a vonalak között. Ezt meg már mindenki lazán megteszi.

Iniesta formán kívül van. Messi pedig sokszor ártalmasabb, ha középen van mert azzal csak az a minimális hely is megszűnik amit kihasználhatna a kp.

Én nem venném elő Busit. Ő nem ilyen típusó vkp. Az ő erényei akkor jönnek elő védekezésben amikor le kell támadni és csapatszinten akarunk labdát szerezni. De ha már vissza fele kell futnia akkor már kevés. De jelenleg ez a szintű letámadás kikopott a csapatból.

Hosszútávon én azt probálnám meg, hogy Busi mögé hozni egy igazi box to box vkp-t, Busi-t meg feljebb tolni egy sorral és komolyabb irányítói szerepet adni neki.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.15. 14:16:07

Egy kicsit sem akarom elovenni a tegnapi miatt, mert mind a 11en nullak voltunk, de szerintem tegnap arra ment ra a PSG legjobban hogy ot es az o passzsavjait kikapcsolja es ezt maradektalanul teljesitettek. Ugy latszik egyre jobban megvan a recept ellene, es ha itt egy uj Barca epul, mar pedig ugy nez ki annak kell, akkor lehet hogy a VKP posztra egy teljesen mastipusu jatekosra lesz szuksegunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.29. 15:38:48

Ne legyenek félelmeid ebben a szezonban mikor Busquets nem játszott még nem kaptunk ki
én úgy látom mint Rakitic és Mascherano nagyon lazán hozta amit Busquets persze nem ugyan azt
Végül is ma sem kaptunk ki. :mrgreen:

Erről beszéltem, ma letámadott az ellenfél, máris meghaltunk labdakihozatalban, persze ebben közrejátszott Ini hiánya is, de azért na...
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.23. 13:29:07

Hivatalos: 2 hétre dőlt ki Busquets. Legalább pihen kicsit, és frissen várhatja a PSG elleni nyolcaddöntőket. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.23. 13:17:19

Van valami hivatalos infó róla, mennyit hagy ki? 2 hét lett belőle?

Szerk.: SPORT szerint 2 hétre dőlt ki.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.23. 11:11:27

Tobias88 írta:Gumi lábuk van ezeknek, annyit nyújtanak. Emlékszem Messi bokája kiment egyszer, már a pályán a duplájára dagadt. Nekem 3szor ment ki eddig a bokám, egyszer sem tudtam 2 hónapon belül normálisan focizni még torna segítségével sem, ő meg 2 hét múlva már játszott :mrgreen:
jó, de őt milliós csodakütyükkel kezelik a nap 24 órájában. te meg egy törött lábbal jó ha két hét alatt eljutsz egy orvosig :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.01.23. 10:01:25

Gareth Tello írta:
Tromort77 írta:Fb-ről: Busquets sérülése nem súlyos, valószínűleg nem kell majd emiatt meccset kihagynia [catradio]
Így legyen... Én Twitteren olvastam három-négy hétről és két hónapról is (katalán/spanyol média). :? Holnap kiderül, mi a helyzet, remélem, megússza egy rövidebb kihagyással.

szerk.: Lucho most azt mondta, hogy nem olyan komoly a sérülés, mint amilyennek elsőre tűnt.
Gumi lábuk van ezeknek, annyit nyújtanak. Emlékszem Messi bokája kiment egyszer, már a pályán a duplájára dagadt. Nekem 3szor ment ki eddig a bokám, egyszer sem tudtam 2 hónapon belül normálisan focizni még torna segítségével sem, ő meg 2 hét múlva már játszott :mrgreen:
94:39 6 - 1
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.22. 23:23:30

14-én játszunk a PSG otthonában, addigra lenne a fontos, hogy összeszedje magát. [-o<
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.22. 22:50:00

Tromort77 írta:Fb-ről: Busquets sérülése nem súlyos, valószínűleg nem kell majd emiatt meccset kihagynia [catradio]
Így legyen... Én Twitteren olvastam három-négy hétről és két hónapról is (katalán/spanyol média). :? Holnap kiderül, mi a helyzet, remélem, megússza egy rövidebb kihagyással.

szerk.: Lucho most azt mondta, hogy nem olyan komoly a sérülés, mint amilyennek elsőre tűnt.
Válasz küldése