Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.17. 13:09:15

Isten mentsen meg minket öziltől :? óriási játékos, de sztem még fabregasnál is trehányabb, ő aztán tényleg nem védekezne semmit
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.17. 12:39:40

Érdekes, hogy mennyi KH-t veszünk mostanában. Umtiti és Marlon után egy újjabb fiatal tehetség? Akkor egyenes út lehet Mache és Matyi távozására a nyáron. JH meg KP posztokra kéne már nézelődni. De először is az edző kérdést kell megoldani, és majd ő olyanokat hoz aki neki kell.

Mesut Ozil would like to leave Arsenal and join Barça, but the midfielder isn't an option for the Catalan Club. [Mundo Deportivo]

Özilt már megint be-be dobják. Nagyon jó játékra képes, de én úgy tartom róla, hogy büdös neki a munka, nekünk meg pont nem ilyen jellegű játékos kell és szerintem ezt a vezetőség is látja. Félszezonos sokszor ő is.

Rakiticért meg a West Ham jelentkezett be, ami nevetséges, mert ha el is megy akkor top klubba megy. Egy Juvéban mondjuk simán el tudnám képzelni.

Szerk: Újabb pletyka. Arda állítólag a Chelsea felé kacsingat és házat is vett. :D Nem hiszem, hogy igaz, de én már télen is elengedtem volna 50 millióért csodás pénzt kaptunk volna érte. Más kérdés, hogy nem akart menni, szóval nincs miről beszélni. Nekem semmi bajom nincs vele, de kezdő nálunk soha nem lesz, csere KP meg tengernyi van nálunk, szóval akiből jó pénzt lehet csinálni az mehet felőlem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.17. 11:03:12

Nero. írta:És akkor nem kellett volna neki megadni inkább azt az évi 2-3 millával tobbet? Mert Paco meg Gomes fele kozepszerekre a nyaron elment 80 millio.
Ráadásul neki főként az volt a baja hogy nem adtak elég hosszútávú szerződést.

Nekem is feltűnt már sokszor, hogy nagyon hiányzik a jobbosról a mozgása. Így a jobboldalunk meg van halva.

Persze őt is eladtuk, aztán inkább kényszermegoldásokat néztünk, meg 34-35 éves veteránokat
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.17. 10:44:24

nagyatyesz írta:Erről a Yerry Minaról mit lehet tudni? Látta már valaki játszani? Csak mert elvileg megegyeztünk ideigazolásáról, decmberben csatlakozik. Azt tudom, hogy egy braziliában játszó, kolumbiai középhátvéd.
úgy tudom volt már az év védője Brazíliában, 22 éves illetve 4-szeres válogatott, de már van egy gólja, gondolom fejjel, nem biztos. De a pontrúgásoknál hasznos lehet mert 195 cm magas.
Sajnos játszani még nem láttam. Csak videókat. de jól kihasználja a hosszú lábait, meg az adottságai, az látszik.
Jah, és a góljai után, mert vannak neki, "kegyetlen" a táncos gólöröme. :lol:
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.02.17. 08:32:42

Erről a Yerry Minaról mit lehet tudni? Látta már valaki játszani? Csak mert elvileg megegyeztünk ideigazolásáról, decmberben csatlakozik. Azt tudom, hogy egy braziliában játszó, kolumbiai középhátvéd.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.02.17. 07:30:17

Barca333 írta:
Normandia írta: Rakéta pont azért volt telitalálat, mert Dani bóklászásait ellensúlyozta és igen Dani kiválásával kezdődött a szürke korszaka neki is meg nekünk is. A távozása óta az az oldal egyszerűen megszünt létezni a támadásoknál kis túlzással. Messi, Dani és Rakéta tökéletes harmóniában játszott. SR pedig nem képes erre, vagy nem bíznak benne. Vidal mostanában mutatta, hogy van benne craft, de lesérült. Szóval én nem Daninak tulajdonítanám Rakéta gyengeségeinek elrejtését, hanem inkább kiváltó oknak azzal, hogy távozott.
Végre valaki aki jól megfogalmazta, miért katasztrófa a Dani helyett Robival való felállás. És szerintem is, Messinek is hiányzik a széljáték, egyszerűen ott nem tud kivel összejátszani. Ennek is köszönhetőek a beinduló Neymar kiszolgálását kereső állandó löbbjei.
Alves végső soron félig középpályás volt. Itt rendre kapta is a kritikát a védekezése miatt, ami még úgy is jobb volt mint a mostani Robival.
Érdekes, hogy pont erre terelődött a szó, mert hasonló gondolatok jártak az én fejemben is:
Nekem anno Alves volt a nagy kedvenc, rendre védtem is, amikor rosszul ment neki és sokan támadtátok.
Lucho mondta:"Azt kimutatták, hogy egy mérkőzésen mindössze egy-másfél percig van nálad a labda, úgyhogy ha nem játszol jól labda nélkül, nincs arra lehetőséged, hogy itt játsszál."
Ezt éreztem anno Alvesnél: amikor nem ment neki jól a játék, akkor is hasznos volt, mert folyton üresbe futott, lehetőséget adott a többieknek, hogy passzoljanak valahová, még ha sokszor csak hátra is. Szinte mindig tisztára játszotta magát, helyezkedett, föl és alá futott.
Ez most hiányzik a csapatból és hiába van annyi középpályásunk, ha nincs aki fusson és így területet nyisson nekik.
Hozzá tenném még, hogy Jordi Alba is hasonló, és mostanában ő rémesen játszik. Hogy ez összefügg-e a másik oldal gyengeségével nem tudom, de szerintem minden mindennel összefügg…
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.17. 02:22:17

És akkor nem kellett volna neki megadni inkább azt az évi 2-3 millával tobbet? Mert Paco meg Gomes fele kozepszerekre a nyaron elment 80 millio.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.02.17. 02:01:52

Normandia írta: Rakéta pont azért volt telitalálat, mert Dani bóklászásait ellensúlyozta és igen Dani kiválásával kezdődött a szürke korszaka neki is meg nekünk is. A távozása óta az az oldal egyszerűen megszünt létezni a támadásoknál kis túlzással. Messi, Dani és Rakéta tökéletes harmóniában játszott. SR pedig nem képes erre, vagy nem bíznak benne. Vidal mostanában mutatta, hogy van benne craft, de lesérült. Szóval én nem Daninak tulajdonítanám Rakéta gyengeségeinek elrejtését, hanem inkább kiváltó oknak azzal, hogy távozott.
Végre valaki aki jól megfogalmazta, miért katasztrófa a Dani helyett Robival való felállás. És szerintem is, Messinek is hiányzik a széljáték, egyszerűen ott nem tud kivel összejátszani. Ennek is köszönhetőek a beinduló Neymar kiszolgálását kereső állandó löbbjei.
Alves végső soron félig középpályás volt. Itt rendre kapta is a kritikát a védekezése miatt, ami még úgy is jobb volt mint a mostani Robival.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.16. 22:04:54

Thiago biztos nem fog visszajönni, ott bíznak benne, itt meg mi volt... Jól játszott mégsem került be, ráadásul még a nyakára hozták Fabregast. Szal az borítékolható, hogy nem fog visszajönni.
SR egyébként amikor játszott a kp-n, nem volt rossz, sőt, emlékszem a Real elleni megindulására, meg labdáira, aztán jobbhátvéd lett belőle. Hülyeség, ő középpályás, de miután idehozták Gomest, kellett neki egy hely ahol játszhat és hát ott volt Dani helye.
Nyáron a legelső, hogy kell egy igazi jobbhátvéd, Robinak meg kell adni a lehetőséget, legalább annyit, mint idén Gomesnek. A portugál meg menjen ahova akar, csak minél messzebb!!!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.02.16. 17:47:42

barca0417 írta:Thiagora én látnék esélyt, mert ő valahol azért kötődik a klubhoz, és ha látna esélyt a játéklehetőségre, akkor ő szerintem szívesen jönne vissza.
A szívem szakad meg mikor látom abban a csúnya bajor mezben gólokat lőni, gólpasszokat adni..
Miatta csak jobban haragszok Fabergasra. Mert ha ő nincs, sose megy el.. :?
Akárki megszólhat miatta hogy visszasírom, nem fog változni a véleményem, szépen lassan klasszissá növi ki magát és nem nálunk teszi, és ez bánt.
Hozzateszem en is nagyjabol igy vagyok vele, szeretem a jatekat, amolyan Ini 2. kiadas. Jo lenne meg Barca mezben latni ot, de az mar jovo titka. VIszont, azert azt hozza kell tenni, hogy o akart menni, nem volt kepes kivarni a sorat, tudthatta volna o is, hogy max 2,3 ev, Xavi kihull, lassan Ini is, meg Fabre sem volt valami nagy eresztes tavaszra foleg, s ugy is a rotacio resze volt, igaz abba a szezonban amikor dobbantott, asszem a legkevesebbet jatszodta az elozo 2 ben rendre sokkal tobbet jatszott. Persze valoszinu a papa is hathatos segitsegevel, meg `meggyozo erejevel` s nem utolso sorban o is menni akart akkor.

Magat tartotta szem elott, fiatal volt, jatszani akart, egy egy megfaradt Barcabol hivta Pep, johogy igent mondott. S szerintem ezert nem Fabret kell okolni, hanem max az edzot...

S a masik, valljuk be azon kivul, hogy minden zsigereben latszik a zsenialitas, meg a foci tudasa, de igazan jol most kezdett jatszani ebben az idenyenben Carlo alatt, az eddig szezonjait a sok serules nagyon hatraltatta, s ha azt vesszuk lassan 26 eves, ami vegulis a legjobb kor, de eddig nagyot nem dobbantott, huzamosabb ideig. Ha a serulesek elkerulnek, rovid idon belul szerintem top kp lehet, s ha tudna tartani a format is melle.

Teny en is szeretnem viszont latni, de eleg valoszinutlen ez, kar volt elengedni, de menni akart ez van. Ugyan az mint Bravoval, menni akart, au revoir :mrgreen: Mondjuk ot nem nagyon banom, hogy lepett.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.16. 16:45:39

Thiagora én látnék esélyt, mert ő valahol azért kötődik a klubhoz, és ha látna esélyt a játéklehetőségre, akkor ő szerintem szívesen jönne vissza.
A szívem szakad meg mikor látom abban a csúnya bajor mezben gólokat lőni, gólpasszokat adni..
Miatta csak jobban haragszok Fabergasra. Mert ha ő nincs, sose megy el.. :?
Akárki megszólhat miatta hogy visszasírom, nem fog változni a véleményem, szépen lassan klasszissá növi ki magát és nem nálunk teszi, és ez bánt.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.16. 15:08:43

BarcafanTomee írta:Egyértelmű, hogy nagyon sok pénzt verünk el értelmetlenül sajnos. Ez a mostani nyár volt a jéghegy csúcsa. Ahelyett, hogy vettünk volna 1 klasszist, hoztunk helyette több középszert. És a következő nyáron is ennek a levét isszuk majd meg. Áron alul mennek majd el akiket hoztunk és méreg drágán jön majd 1-2 klasszis szerintem.

Egyébként, Kroos hozzánk jött volna, de LE Rakiticet akarta és ezért bukott az üzlet és ment a fehérekhez. A Juve meg már évek óta nagyon jól igazol és ad el. Dybalát is 35ért vették a Palermóból ha jól emlékszek és legalább 100 körül fog elmenni, ha elmegy.

Igen csak amikor ezt számszerűsítjük rémisztő! 143,5 millió... Bakker! És Puyol visszavonulása óta a középhátvéd problémán meditáltunk! Anyám! :mrgreen: #-o A transfermakrt szerint a legértékesebb CB-k most Boateng, Godin és Bonucci őket el tudtuk volna hozni, ha egy kicsit ésszel költjük a pénzt, (jó persze nem biztos, hogy jönni is akartak volna, meg bevállnak, de ebből ki lehetett volna kerekíteni az árukat)! Mi meg egy Benatiat ( az más kérdés mire jutott, de akkor a mindenki egyöntetűen szinte azt mondta kell ő ide) nem voltunk képesekelhozni aki 28 millióért elment a Bayernbe amikor körözgettük.

Mi meg ezt a pénzt kifizettük Vermaelenért meg Douglasért.A kettő együtt talán játszott is 10 meccset. :D

Na ezek fényében klasszis középpályás?Max. 120 millióért.(Ide látom hogy olyan kilátástalan Saga lesz, hogy a Bayern végül a lelkünket is el fogja kérni Thiagoért.)
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.16. 14:58:38

Egyértelmű, hogy nagyon sok pénzt verünk el értelmetlenül sajnos. Ez a mostani nyár volt a jéghegy csúcsa. Ahelyett, hogy vettünk volna 1 klasszist, hoztunk helyette több középszert. És a következő nyáron is ennek a levét isszuk majd meg. Áron alul mennek majd el akiket hoztunk és méreg drágán jön majd 1-2 klasszis szerintem.

Egyébként, Kroos hozzánk jött volna, de LE Rakiticet akarta és ezért bukott az üzlet és ment a fehérekhez. A Juve meg már évek óta nagyon jól igazol és ad el. Dybalát is 35ért vették a Palermóból ha jól emlékszek és legalább 100 körül fog elmenni, ha elmegy.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.16. 14:47:15

Amúgy meg kövezzetek meg de nekünk a játékosmegfigyelő rendszerünkkel óriási baj van.
Unalmas délutánom volt és a transfermarktot nézegettem és kicsit úgy elrettentem:

A PSG leigazolta Verrattit a Pescaraból 12 millió euróért akit a fél világ már akarna és ha egyszer valaki elmozdul felé az 80 alatt szerintem nem fog menni.

Az Atletico egyik legdrágább igazolása Griezmann 30 millió Euróért, ami vicc figyelembe véve milyen fontos láncszem és az hogy ő is 100 körül fog elmenni, és addig is mit ad a csapatnak.. .

A Juventus ingyen hozta Pogbát 100 millió Euróért ment el (igaz ehhez kellett az MU hülysége is, de óriásit kaszáltak.)

De Bruyne 9 vagy 10 millióért került annó a Chelseahez, és közel 50 ért adták el (szerintem ők se tudják miért adták el)

Dembelee 12-15 millió Euróba fájt.

Kroos 30-ba a Realnak.

Az általunk olyan sokszor szóba került Hummels 35-be a Bayernnek.

Ezek mind mind olyan játékosok akikre vagy ácsingóztunk, vagy valamilyen posztra adott időben hozzánk befértek volna.

Erre mit csináltunk mi? Időrendben visszafelé. Gomes 35 millió , Paco 30 millió, Dignye 16 millió, Cillessen 13 millió,D. Suarez 3,5 de lassan 10 lesz, Umtiti 25, Arda 34 millió, Vidal 17, Bravo 12, Vermaelen 19, millió, Stegen 12 millió, Maty 20, Douglas 10, Suarez 81, Rakitic 18, Neymar elvileg 50 de ezt hagyjuk mert sose fog kiderülni. Ez közel 360 millió aminek a negyede Suarez és Neymar voltak.

Tehát. Ebből vegyük ki szerintem Suarezt, Nemyrat, Rakiticet, Stegent, Bravot, Ardat, (szegény Vidált szerintem ne mert alig játszott, megsérült stb.) Matyit és szerintem az újak közül egyenlőre Umtitit. (Legyünk egy kicsit szigorúak)Tehát azok a játékosok akik megérték vagy valamit visszatörlesztettek az árukból. Ez 7 a játékos 16 igazolásból. Az 143,5 millió ennyibe került a másik 9. Ennyi pénzt költöttünk hivatalosan el, olyan játékosokra akik vagy nem váltak be vagy csak max 4x pályára léptek az utóbbi 4 évben. (Ezen felül még összehoztak nekünk egy átigaolási bant, de ezt most megint hagyjuk, igaz ez megint szakértelmet mutat szakmi oladlon.)

Veramaelen 19 millió Euró volt míg mondjuk De Bruyne a Chelseanek 10. Gomes 30 millió volt, míg Verratti a PSG-nek 10.

És most ne gyertek nekem azzal, hogy nagy klub vagyunk nevet kellett igazolni, nem mindenki vállhat be stb. Csak nagy bejáratott csapatból tudunk valamit is érő játékost hozni, Rakatic volt a legolcsóbb úgy hogy alapember volt az EL győztes Sevillaában. Kapusokkal annyira nem nyultunk szerencsére most mellé, ezen felül minden egyes játékos akit az utóbbi években vettünk és bevállt kulcsember volt ott ahonnan hoztuk és marha sokba került. Suarez, Neymar, Arda, Matyi. Iszonyatos pénz volt mindegyik, Arda és Matyi bőven áron efül jött. Umtiti, Rakitic a két kapus ennyi viszonylag jól sikerült igazolás úgy hogy be is válltak. És eddig 143,5 milla ment ki az ablakon. Ha pedig eladunk valakit az bőven áron alul megy. Song, Alexis stb.
Persze még bevállhat Gomes meg Paco de én eddig Dignye az akiben még látok valamit, hogy idővel talán-talán, Denis ára végülis nem tétel. Okés. De szerintem ez tökéletesen mutatja, hogy a játékosmegfigyelőinknek nem sok köze van az egészhez. Az FM be is be tudok csalni 150 milliót egy csapatnak és feltöltöm a legelitebb játékosokkal, az a komoly amikor valakit észreveszel. Nálunk ez az esetek többségében nem megy. Vagy nem az edző kérésének megfelelő játékos jön, vagy túlértékeljük azt akit idehozunk, vagy idejön egy Douglas mert pénzt akartunk valahol mosni.

Szóval most szerintem ameddig ez így lesz vagy kiadunk egy tudhatóan elit játékosért hatalmas pénzt vagy "veszünk egy Veramaelent a védelembe" és ezzel ki vagyunk segítve.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2017.02.16. 15:21:03-kor.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.16. 11:22:05

palesz77 írta:...
Igazad van ebben, de én úgy gondolom, hogy nem tudnánk egy olyan szintet képviselő középpályást elhozni, mint Verratti. Nem sok ilyen középpályás van, Dahoud is pl. tehetséges, de még bőven nem az a szint. Ha neveket kellene bedobnom én elhoznám Verratti-t és Thiago-t Busquets mellé a középpályánkra, a kezdőbe, egy Roberto,Rakitic,Iniesta cseresorral. A baj ott kezdődik, hogy egyrészt az általad írt "elit" tagjait sem a klubjuk nem engedné, ők sem feltétlenül akarnának hozzánk jönni és mi sem tudnánk csak úgy 80 milliót kiadni egy középpályásért úgy, hogy máshová is kell majd igazolnunk. Így maradnak az olyan opciók, mint Nzonzi vagy más, nagy teherbírású középpályás, egy kisebb klubból.
Én például szívesen megnézném (tudom, nem leszek népszerű ezzel) Wilshere-t nálunk, úgyis kifelé áll a rúdja az Arsenalból és talán "kinövi" a sérülékenységét is. Jó, nem afroamerikai (hogy pc legyek.. :lol: ), de hajtós, kemény játékos és emellett technikás is.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2017.02.16. 08:13:55

Di Mariat kellett volna megvenni Gomes helyett és akkor most 2-2-ről jönne a visszavágó.:)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.15. 21:00:47

palesz77 írta:Rakitic is jó volt a Sevillában és a horvátoknál előre, sokat ütközik, pusztít, itt mégis általában a szürkébbek közé tartozott mindigis, és kellett egy jó Dani, hogy lerejtse a gyengeségeit. Tartok tőle, hogy a felsorolt nevekkel is ez lenne, míg egy Verrattival kétlem. De ebbe tudom, hogy úgyse jutunk közös nevezőre.. :D
Rakéta pont azért volt telitalálat, mert Dani bóklászásait ellensúlyozta és igen Dani kiválásával kezdődött a szürke korszaka neki is meg nekünk is. A távozása óta az az oldal egyszerűen megszünt létezni a támadásoknál kis túlzással. Messi, Dani és Rakéta tökéletes harmóniában játszott. SR pedig nem képes erre, vagy nem bíznak benne. Vidal mostanában mutatta, hogy van benne craft, de lesérült. Szóval én nem Daninak tulajdonítanám Rakéta gyengeségeinek elrejtését, hanem inkább kiváltó oknak azzal, hogy távozott.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.15. 20:24:32

Rakitic is jó volt a Sevillában és a horvátoknál előre, sokat ütközik, pusztít, itt mégis általában a szürkébbek közé tartozott mindigis, és kellett egy jó Dani, hogy lerejtse a gyengeségeit. Tartok tőle, hogy a felsorolt nevekkel is ez lenne, míg egy Verrattival kétlem. De ebbe tudom, hogy úgyse jutunk közös nevezőre.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.15. 20:19:27

Hát pedig ebből a felsorolásból még talán Kanté az, aki ezt kevésbé tudja megoldani, de ő meg hátra fele akkora elit, hogy simán kell. Nzonzi előre fele is nagyon jó. De Fabinhot rakom ide, több poszt, hat tüdő, jó passzkészség.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.15. 20:04:55

Sokan írják az N'zonzi, Kanté, Matuidi féle csúcsnéger vonalat, mint a jövő. Én megmondom őszintén nem szeretném, ha ilyen középpályánk lenne. Az tiszta sor, hogy olyan játékos kell, aki sok labdát szerez, párharcokat nyer, elég kemény, stb. De én nem állnék meg ennyinél, én akkor már olyat hoznék, mint Verratti, Dahoud - meg még sokan mások, csak két név ellenünk a közelmúltból -, aki nem "csak" azért jó, mert kegyetlen mezőnymunkája van, előre meg elfogadható, hanem előre is elit. Dahoud mondjuk még nem az, de ellenünk is amit játszott, most meg amit Verratti lerakott, én ilyen "munkást" szeretnék itt látni. Szerintem a jövő legelitebb középpályásai ilyenek lesznek, nem a Matiudi féle arcok, ők "csak" a második vonal. Én viszont azt szeretném, ha itt a legjobbak futkosnának középen, akik mindkét irányba rengeteget tudnak adni a csapatnak. De ez saját vélemény csak persze.
optimus írta:Unzue kinevezését sem értem egyáltalán, ott áll az az ember mögött aki belevezette a csapatot a földbe, akiben nem bíznak a játékosok, akik taktikailag nem mutat semmit, milyen pluszt tudna adni edzőként amit másodedzőként nem, amivel ebből a gödörből kirángatna minket?
Kicsit off az én gondolatmenetemben, de pont így gondolom én is. Remélem nem is ő jön majd, ha Lucho megy.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.02.15. 19:47:40

visca el barca írta:
optimus írta:kirugnák LE-t most a szezon közepén (ez amugy érdekelne, aki ezt megtenné az milyen céllal tenné ezt meg? a bajnokság nem a mi kezünkben van, ha idehoznak akárkit akivel minden meccsünk 15-0ra nyerjük akkor sem biztos, hogy megnyerjük.
igazad van, sokkal jobb lesz, ha majd az új edző a kövi szezon elején fogja próbálgatni a csapatot, és majd 10 forduló után -10-ben leszünk.
Ezt értem nyilván, de ki az az edző aki előrelépés lenne és most február-márciusban el tudsz hozni? Unzue kinevezését sem értem egyáltalán, ott áll az az ember mögött aki belevezette a csapatot a földbe, akiben nem bíznak a játékosok, akik taktikailag nem mutat semmit, nemhiszem h LE aztmondta volna neki h kuss a neve és nem szólhat semmibe, ezek után milyen pluszt tudna adni edzőként amit másodedzőként nem, amivel ebből a gödörből kirángatna minket?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.15. 19:33:51

optimus írta:kirugnák LE-t most a szezon közepén (ez amugy érdekelne, aki ezt megtenné az milyen céllal tenné ezt meg? a bajnokság nem a mi kezünkben van, ha idehoznak akárkit akivel minden meccsünk 15-0ra nyerjük akkor sem biztos, hogy megnyerjük.
igazad van, sokkal jobb lesz, ha majd az új edző a kövi szezon elején fogja próbálgatni a csapatot, és majd 10 forduló után -10-ben leszünk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.02.15. 19:13:00

Azért olyanokat mondani, hogy ebbe a Barcelonába csaka hülye szeretne igazolni hatalmas túlzás, attól hogy egy nem működő szerkezettel, és egy fásult edzővel tegnap elkalapáltak minket, még mindig Európa egyik legnagyobb nevű klubbja, amely szinte garancia a sikerre, és a hírnévre(kivéve ha 1 kókler vagy mint Gomes, de annak személy szerint örülnék ha ő inkább nem szeretne idejönni, esetleg ha év végén jeleznék LE-nek hogyha ennyire bejön neki a potugál akkor a következő csapatában tudja ki legyen az első igazolása).

Én akkora gondot nem látok mint itt sokan akik egy kiesés után szokás szerint eladnák a fél csapatot és kirugnák LE-t most a szezon közepén (ez amugy érdekelne, aki ezt megtenné az milyen céllal tenné ezt meg? a bajnokság nem a mi kezünkben van, ha idehoznak akárkit akivel minden meccsünk 15-0ra nyerjük akkor sem biztos, hogy megnyerjük. totál értelmetlenül megalázni egy olyan embert aki visszahozta a szűk elitbe a csapatot, és nagyon sok szép emléket szerzett, még ha a végén kőkeményen bele is állított minket a földbe).

Szerencsére nem ott tartunk mint annó a MU amikor elment SAF, ott inkább egy brilliáns edző miatt volt jó egy középszerű keret, míg itt fordítva, egy erős keret(főleg néhány nagyon magasan kiemelkedő játékos) tart meccsben egy "középszer" edzőt. Le kell cserélni az edzői stábot, hozni 2 nzonzi,kante kaliberű okos "csúcsnégert", egy jobbáhtvédet, és ottvagyunk ismét a szűk elitben. Ezt pedig a vezetőség biztos hogy meg is fogja lépni, ez most nem olyan mint nyáron amikor mindenki modnta hogy kell jobbhátvéd de ők nem hoztak mondván SR, meg Vidal megoldják, ebben a szezonban bebizonyosodott hogy ez nem megy, innentől lépniük kell. Remélhetőleg emellé sikerül eladni az AG,DS, Rafinha 3asból minimum 2t
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2017.02.15. 18:36:34

barca0417 írta:
Samper írta:Egyelőre nem játékosok igazolása lenne soron, hanem válságstáb összehívása. Minden lényeges témát át kéne beszélni, elhatározásokat hozni és fontossági sorrendet megállapítani. A nyári igazolások igencsak hátul lennének az idősorban. Ebbe a Barcaba most csak a hülye szeretne igazolni.
Szerintem ez nem igaz, pont ilyenkor lehet értelme ideigazolni, ilyenkor lehet beverekedni magát a csapatba.
És attól még hogy ezúttal nagyon elvertek minket, attól ez még a Barca, és 10-ből 8 játékos szívesen játszana itt,(akkor is ha ezt nem jelentheti ki nyíltan) a többi kettő meg realos vagy az volt.
Amúgy Verratti meg mutatta hogy miért férne be ide, és a mi középpályásaink is megmutatták hogy beférne ide. Ő vagy egy hasonló kaliber.
Mert az egyéb dolgok mellett(edző kérdés, motiválatlanság, formán kívüliség) az az igazság hogy ilyen gyenge középpályás sorunk akkoriban volt mikor elkezdtem a Barcának szurkolni. Az pedig még a Rivaldo-Kluivert féle Barca volt. Mikor Guardiola már kifelé ment Xavi meg még csak beépülőben volt. Ezt orvosolni kell a nyáron.
Samperrel értek egyet ebben a kérdésben. Igazolni lehet, de nem érdemes, előbb azt kellene megnézni mi csúszott el, hogy jutott a csapat BL, bajnoki győzelmektől a mostani helyzetbe. A vezetés illetve edzői stáb felelőssége ebben igen nagy. Vezetőedző, valamint a szakmai stáb tagjainak szerepét meg kell vizsgálni és a gyenge pontokat lecserélni. Azután egy felfrissített stáb tudná már kialakítani - a szükséges igazolásokkal - azt a jövőbeni keretet, amivel újra képes olyan játékot hozni a csapat, amivel az elmúlt években elkényeztettek minket.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.15. 17:34:24

NZonzi-nak én is örülnék mert neki esze is van az ereje mellett, nem csak abból él hogy 2 méteres, hanem vannak igazán jó passzai is. Sokszor jól jönne egy hasonló típusú játékos Busi mellé.
Kép
Válasz küldése