Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.18. 13:33:05

zeli39 írta:...
Lehet, hogy a 14/15-ös szezonban ezek megvoltak - bár azért az, hogy Rakitic volt a vezér, Iniéknek meg inkább csak momentumai voltak, szerintem nem teljesen a valóságot fedi, 15/16-ban meg főleg, és Piqué szintén játszott már klasszis szinten huzamosabb ideig azóta is -, de 13/14-ben ugyanezek a jóslatok elhangzottak. Busi mellett elment a foci, a Barca játéknak leáldozott, stbstb. De például ha úgy építünk támadásokat, hogy labdavesztés után rögtön fel tudja mindenki venni a pozícióját védekezésben, nem futkosni kéne hozzá, akkor Busi mellett nem lenne 10 m-es szabad terület néha, és jobban védekezne ő is. De igaz ez az egész csapatra szerintem. Nem azt mondom, hogy Inire a végtelenségig lehet építeni, de 2 éve szinte folyamatosan eszméletlen magas szinten játszik, erre egy 4-0-ás meccs után már olyanokat is olvastam itt - nem tudom kitől -, hogy úgy tűnik kiöregedett ő is. Ez jellemző nagyon a szurkolótáborra amúgy, 1-1 gyengébb időszak után totális megújulás kell, leáldozott mindenkinek, stbstb. Kell változtatás, egyértelmű, frissíteni a kell a dolgokon, ez is tiszta sor, de szerintem a pánik mértéke egyeseknél nagyobb, mint azt a valós helyzet megköveteli. Egy jól kiválasztott új edző rengeteget tud adni egy csapatnak, Pep és Lucho is szinte ugyanazzal a maggal nyert első szezonjában meg mindent, amit az előző évben lefociztak nem egyszer. Azért mondom, hogy szinte, mert a frissítés kell, az új elképzelésekhez kell új ember is biztos, az említett edzőknek is kellettek új kulcsjátékosok, de nem hiszem, hogy indokolt egy totális újragondolás azért..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.18. 13:31:00

zeli, külön leírtam az elején kiemelve, hogy egy új edző a legfontosabb. fikázhatod, hogy ua. a játékosokat írtam, ha a standard kezdőt nézzük a játékosok legtöbbje még mindig az elitbe tartozik és nem tudunk jobbat hozni helyettük. eladhatjuk piquét, hogy után a 80-éret megvesszük markinnyoszt, olyan nagyon vele sem fog javulni a védekezésünk. a DS+Ag ballaszttól kell megszabadulni, mert velük kb 50%-ot esik vissza a játékunk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.18. 13:23:13

zeli39:
Azért a tavalyi szezon nagy részében is elég erősen oktattunk, emellé meglett a Spanyol dupla, ez azért elég komoly eredmény. A Bl-ből is egy rosszkor jött lejtmenet miatt estünk ki, különben meg negyed-elődöntő között is olyan gyenge színvonalú meccsek voltak hogy hihetetlen...

Pont ez kéne, hogy felpörgesse a srácokat fejekben, nameg megfelelően igazolni mellé, hogy a jövő szezonban sikeresek lehessünk.

Nameg természetesen kitalálni valamit arra, hogy letámad az ellenfél.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.02.18. 12:58:14

zeli39 írta: Szinte leírod ugyan azt a kezdőt amivel hónapok óta szenvedünk pár emberrel kiegészülve :-)Az X -helyére behelyettesítek egy jobb oldali védőt és egy középpályást.Nem gondolnám,hogy ehhez egy komoly edző is a nevét adná.

Ezzel a kezdővel tripláztunk is nem régen, vagy az már nem számít?
Nem a kezdő minőségével van a baj, hanem a taktikával.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.18. 12:18:25

jövőre a legfontosabb, hogy jöjjön egy új edző, aki új impulzusukat meg új formát tud szabni a csapatnak.

játékosokból én 3at küldenék el, akár végleg akár kölcsönbe: matyiő, DS meg AG. főleg utóbbi kettő böki a csőröm, ha rájuk akarjuk építeni a jövő barcáját akkor nagy bajban leszünk.

3 új játékos kell, egy jobb hátvéd, meg két középpályás, aki közül legalább az egyiknek szintet kell képviselnie

----------------------------------------- TS/cillessen ----------------------------------------------

----- X/vidal ---------- piqué/marlon ---------- umtiti/mascherano ----------alba/digne---

-------------------- X/rakitic ------------busi/SR ------------------- iniesta/X -------------------

------------------- messi/rafinha ------ laller/pákó --------------- neymar/arda -------------

az X-ek helyére nem tudom kik lennének jók, bellerin, cancelo, aurier, koke, coutinho, vagy ilyen csúcsniggerek mint kanté, nzonzi, akárki, tényleg nem tudom. klasszis kp-ból sajnos nem sok van mostanság
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.18. 10:56:43

kukeckeee írta:Coutinho nevét miért nem olvasom sehol? :( ha valaki képes lehet hasonlóra mint Iniesta akkor az ő. Cselez, védekezik és hatalmas gólokra is képes. Szerintem magasan ő lenne a legjobb vétel. Nem mellesleg Neymar is biztos örülne neki
Ő is azon kevesek közé tartozik, aki jó lehet. Ezt sajnos előre nem lehet kijelenteni senkiről. De ő benne megvan a képesség hogy akár itt is fontos játékos lehessen. Én örülnék neki is.
Amúgy ha pár oldallal visszább olvasol, akkor láthatod hogy ő is felmerült itt nem egyszer.
Kép
kukeckeee
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.05.18. 13:46:39

2017.02.18. 10:33:42

Coutinho nevét miért nem olvasom sehol? :( ha valaki képes lehet hasonlóra mint Iniesta akkor az ő. Cselez, védekezik és hatalmas gólokra is képes. Szerintem magasan ő lenne a legjobb vétel. Nem mellesleg Neymar is biztos örülne neki
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.18. 08:56:37

crixus írta:de szerintem nagy csapatból 70 millió körüli összegért nem fogunk középpályást venni.
Pedig nagyjából ennyiért lehet jelenleg jó korban lévő, de már tapasztalt klasszist venni.
Alibinek nem tudom mi számít, engem mondjuk a hideg ráz a highlight videó emberektől, vagy azoktól, akik már a középpályán folyamatosan elszórják a labdát értelmetlen vállalásokkal. Én munkát akarok látni ezen a poszton, erőszakos, fáradhatatlan embereket, akik előre-hátra hasznosak és labdákkal tudják tömni a támadókat. Fölösleges például Iniesta utódját keresni, mert nincs ilyen játékos a piacon, csak b kategóriás utánzatokat találnánk.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.18. 08:35:33

Nem látom, hány sínen fut a Barcaban az igazolási politika. Miközben a B-ből nem lehet felkerülni, oda meg folyamatosan igazoljuk a spilereket különböző belépési időpontokkal. Valaki összefogja ezt? Vagy a párhuzamosok legfeljebb a végtelenben találkoznak?
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.18. 01:50:29

JimmyJump írta:Nem látom reálisnak, hogy igazolunk a középpályára, jövőre Busquets, Iniesta, Rakitic, Gomes, Roberto, Rafinha és D. Suárez pályázik három posztra, közülük legalább 2-3-at ki kellene tenni, hogy beférjen egy kezdő kaliberű ember. Persze teljesítmények alapján ez reális lehetne, de szerintem nem fog megtörténni.
Ha mégis, akkor Verrattit, vagy Kokét tudnám elképzelni az ismert nevek közül, illetve nekem régóta Vidal a favoritom.
Én örülnék az általad említett bármelyik névnek, de szerintem nagy csapatból 70 millió körüli összegért nem fogunk középpályást venni.
A legelképzelhetőbbnek azt tartom, hogy Rafinha-t vagy Turan-t és Rakitic-et :cry: adjuk el és veszünk egy kevésbé felkapott nevet a kezdőnkbe, zongoracipelőnek.
Vagy Gomes lesz a kezdőemberünk :lol:
Sok függ majd attól, hogy ki lesz a padon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.18. 01:37:46

Koke alibi, Vidal túl balhés de Verratti jöhetne csak szerintem az ő ára főleg a 4-0 után olyan 80-90 körül mozog amit mi nem tudunk kipengetni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.17. 23:21:56

Nem látom reálisnak, hogy igazolunk a középpályára, jövőre Busquets, Iniesta, Rakitic, Gomes, Roberto, Rafinha és D. Suárez pályázik három posztra, közülük legalább 2-3-at ki kellene tenni, hogy beférjen egy kezdő kaliberű ember. Persze teljesítmények alapján ez reális lehetne, de szerintem nem fog megtörténni.
Ha mégis, akkor Verrattit, vagy Kokét tudnám elképzelni az ismert nevek közül, illetve nekem régóta Vidal a favoritom.
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2017.02.17. 15:47:16

Varatrix írta:Középpályás?

Thiagot csábítsuk haza. [-o< :(

Egyetértek. Ő, a tesója és Denis, meg egy jó Rakitic még jók lehetnek.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.17. 15:26:45

Veidt_madridista írta:Amugy a Football Leaks anno lehozta hogy Özil szerződésében van egy záradék, ami szerint ha a Barcelonával megegyezik Özil akkor a Madridnak van még egy elővásárlási joga, tehát ha minimum ugyanannyit kifizetnek érte, akkor oda kell mennie. Plusz van egy olyan is, hogy ha az átigazolási összeg több mint 50 millió euró, akkor Madridba megy a pénz egyharmada.
lassan 30 éves*, ekkora pénzeket senki nem fog érte már kifizetni. sztem marad a senalban, aztán 2-3 év múlva hazamegy a sálkéba.

*29, a lényegen nem változtat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.02.17. 14:59:37

Sampaoli on Barcelona rumours: "Who knows what can happen tomorrow"

Gyere mester!
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.17. 14:50:54

Nero. írta:És akkor nem kellett volna neki megadni inkább azt az évi 2-3 millával tobbet? Mert Paco meg Gomes fele kozepszerekre a nyaron elment 80 millio.
Csak 62-t.Pont tegnap néztem át és összesítettem mi okosságot csináltunk az utóbbi négy évben.Technikailag 143,5 millió ment el olyan játékosokra akik nem játszottat max. négy meccset vagy nem váltak be vagy stb. stb.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.02.17. 13:49:56

Középpályás?

Thiagot csábítsuk haza. [-o< :(
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.02.17. 13:40:28

Amugy a Football Leaks anno lehozta hogy Özil szerződésében van egy záradék, ami szerint ha a Barcelonával megegyezik Özil akkor a Madridnak van még egy elővásárlási joga, tehát ha minimum ugyanannyit kifizetnek érte, akkor oda kell mennie. Plusz van egy olyan is, hogy ha az átigazolási összeg több mint 50 millió euró, akkor Madridba megy a pénz egyharmada.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.17. 13:14:44

visca el barca írta:Isten mentsen meg minket öziltől :? óriási játékos, de sztem még fabregasnál is trehányabb, ő aztán tényleg nem védekezne semmit
Én is ezen az állásponton vagyok. De őt meg Sanchezt szerintem a fél világgal össze fogják boronálni és távozni is fognak. Lásd:

Barcelona will try to sign Arsenal forward Alexis Sanchez (28) if Sevilla coach Jorge Sampaoli replaces Luis Enrique next season. [DonBalon]

Vicc kategória ez is. :D Én nagyon bírom őt, mert küzd hajt mint állat, de kb 3x áron jönne vissza, meg helye sem lenne ha az MSN marad.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.17. 13:09:15

Isten mentsen meg minket öziltől :? óriási játékos, de sztem még fabregasnál is trehányabb, ő aztán tényleg nem védekezne semmit
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.17. 12:39:40

Érdekes, hogy mennyi KH-t veszünk mostanában. Umtiti és Marlon után egy újjabb fiatal tehetség? Akkor egyenes út lehet Mache és Matyi távozására a nyáron. JH meg KP posztokra kéne már nézelődni. De először is az edző kérdést kell megoldani, és majd ő olyanokat hoz aki neki kell.

Mesut Ozil would like to leave Arsenal and join Barça, but the midfielder isn't an option for the Catalan Club. [Mundo Deportivo]

Özilt már megint be-be dobják. Nagyon jó játékra képes, de én úgy tartom róla, hogy büdös neki a munka, nekünk meg pont nem ilyen jellegű játékos kell és szerintem ezt a vezetőség is látja. Félszezonos sokszor ő is.

Rakiticért meg a West Ham jelentkezett be, ami nevetséges, mert ha el is megy akkor top klubba megy. Egy Juvéban mondjuk simán el tudnám képzelni.

Szerk: Újabb pletyka. Arda állítólag a Chelsea felé kacsingat és házat is vett. :D Nem hiszem, hogy igaz, de én már télen is elengedtem volna 50 millióért csodás pénzt kaptunk volna érte. Más kérdés, hogy nem akart menni, szóval nincs miről beszélni. Nekem semmi bajom nincs vele, de kezdő nálunk soha nem lesz, csere KP meg tengernyi van nálunk, szóval akiből jó pénzt lehet csinálni az mehet felőlem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.17. 11:03:12

Nero. írta:És akkor nem kellett volna neki megadni inkább azt az évi 2-3 millával tobbet? Mert Paco meg Gomes fele kozepszerekre a nyaron elment 80 millio.
Ráadásul neki főként az volt a baja hogy nem adtak elég hosszútávú szerződést.

Nekem is feltűnt már sokszor, hogy nagyon hiányzik a jobbosról a mozgása. Így a jobboldalunk meg van halva.

Persze őt is eladtuk, aztán inkább kényszermegoldásokat néztünk, meg 34-35 éves veteránokat
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.17. 10:44:24

nagyatyesz írta:Erről a Yerry Minaról mit lehet tudni? Látta már valaki játszani? Csak mert elvileg megegyeztünk ideigazolásáról, decmberben csatlakozik. Azt tudom, hogy egy braziliában játszó, kolumbiai középhátvéd.
úgy tudom volt már az év védője Brazíliában, 22 éves illetve 4-szeres válogatott, de már van egy gólja, gondolom fejjel, nem biztos. De a pontrúgásoknál hasznos lehet mert 195 cm magas.
Sajnos játszani még nem láttam. Csak videókat. de jól kihasználja a hosszú lábait, meg az adottságai, az látszik.
Jah, és a góljai után, mert vannak neki, "kegyetlen" a táncos gólöröme. :lol:
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.02.17. 08:32:42

Erről a Yerry Minaról mit lehet tudni? Látta már valaki játszani? Csak mert elvileg megegyeztünk ideigazolásáról, decmberben csatlakozik. Azt tudom, hogy egy braziliában játszó, kolumbiai középhátvéd.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.02.17. 07:30:17

Barca333 írta:
Normandia írta: Rakéta pont azért volt telitalálat, mert Dani bóklászásait ellensúlyozta és igen Dani kiválásával kezdődött a szürke korszaka neki is meg nekünk is. A távozása óta az az oldal egyszerűen megszünt létezni a támadásoknál kis túlzással. Messi, Dani és Rakéta tökéletes harmóniában játszott. SR pedig nem képes erre, vagy nem bíznak benne. Vidal mostanában mutatta, hogy van benne craft, de lesérült. Szóval én nem Daninak tulajdonítanám Rakéta gyengeségeinek elrejtését, hanem inkább kiváltó oknak azzal, hogy távozott.
Végre valaki aki jól megfogalmazta, miért katasztrófa a Dani helyett Robival való felállás. És szerintem is, Messinek is hiányzik a széljáték, egyszerűen ott nem tud kivel összejátszani. Ennek is köszönhetőek a beinduló Neymar kiszolgálását kereső állandó löbbjei.
Alves végső soron félig középpályás volt. Itt rendre kapta is a kritikát a védekezése miatt, ami még úgy is jobb volt mint a mostani Robival.
Érdekes, hogy pont erre terelődött a szó, mert hasonló gondolatok jártak az én fejemben is:
Nekem anno Alves volt a nagy kedvenc, rendre védtem is, amikor rosszul ment neki és sokan támadtátok.
Lucho mondta:"Azt kimutatták, hogy egy mérkőzésen mindössze egy-másfél percig van nálad a labda, úgyhogy ha nem játszol jól labda nélkül, nincs arra lehetőséged, hogy itt játsszál."
Ezt éreztem anno Alvesnél: amikor nem ment neki jól a játék, akkor is hasznos volt, mert folyton üresbe futott, lehetőséget adott a többieknek, hogy passzoljanak valahová, még ha sokszor csak hátra is. Szinte mindig tisztára játszotta magát, helyezkedett, föl és alá futott.
Ez most hiányzik a csapatból és hiába van annyi középpályásunk, ha nincs aki fusson és így területet nyisson nekik.
Hozzá tenném még, hogy Jordi Alba is hasonló, és mostanában ő rémesen játszik. Hogy ez összefügg-e a másik oldal gyengeségével nem tudom, de szerintem minden mindennel összefügg…
Válasz küldése