Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.20. 20:09:40

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Rakiticre nyomtam, szerintem ő menni fog.
pedig ő még formán kívül is 100x jobb játékos mint DS
Hozzám is közelebb áll a horvát játéka és baromira hiányozna is, de ha belefáradás, akkor nála is ezt látom és nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél, eléggé menni akar a pletyik folyamat jönnek róla.

Azért ne felejtsük, lehet óriási közhely, de a harmadikat mindig a legnehezebb behúzni, ott már baromira nehéz fejben összerakni a társaságot és ez a kritikus harmadik év. Most az hogy fizikális vagy mentális azt nem tudom megmondani, mert látni kellene az edzéseket folyamat, de nekem fáradtnak tűnik a mozgása jó pár embernek. Egy ütemmel később érünk oda, kapu előtt is ezért szerencsétlenkedünk, nincs frissesség. És tudom agyonrotáltunk sokak szerint, mégis kifelé ez jön le.
Amúgy meg az nyer aki több gólt rúg.. :mrgreen:
Ez így van, ezzel kár is vitatkozni.
Viszont kimutatott, hogy nagyon nagy százalékban az a csapat nyer, aki több párharcot nyer adott meccsen.
Egy N'zonzi/Thiago/Tielemans kp tetszene?
1/3-a igen. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.20. 20:06:51

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Rakiticre nyomtam, szerintem ő menni fog.
pedig ő még formán kívül is 100x jobb játékos mint DS
Ezt tegnap épp nem sikerült megmutatnia, sőt... :)
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.20. 20:01:11

Bob_Marley írta:Rakiticre nyomtam, szerintem ő menni fog. Én köztudott kit hoznék, a kp-t fizikálisan erősíteném. Párharcok, párharcok, párharcok nálam ez a mottó. Az nyer, aki a meccsen több párharcot nyer. Többiek nagyon fiatalok, nem mondanék még le róluk.
@Bob

Egy N'zonzi/Thiago/Tielemans kp tetszene? :mrgreen:

Amúgy meg az nyer aki több gólt rúg.. :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.20. 19:59:56

Arda nincs a listán de ő is menni fog. Olyanokat kell eladni akikért pénzt is kapunk, ezért lehet Rakitic a másik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.20. 19:57:01

Bob_Marley írta:Rakiticre nyomtam, szerintem ő menni fog.
pedig ő még formán kívül is 100x jobb játékos mint DS
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.20. 19:49:54

Rakiticre nyomtam, szerintem ő menni fog. Én köztudott kit hoznék, a kp-t fizikálisan erősíteném. Párharcok, párharcok, párharcok nálam ez a mottó. Az nyer, aki a meccsen több párharcot nyer. Többiek nagyon fiatalok, nem mondanék még le róluk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.20. 19:43:23

Lehet jutalákért cserébe mindig őt kéne felbérelni, hogy takarítsa el a felesleget.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 19:21:16

A fúrum majdnem 75%-a bizakodó volt a nyár után, és úgy érezte, hogy jól igazoltunk. Mi naivak.. :D Most meg új szavazás, ha akarjátok majd lesz a védelemről is, meg a támadósorról is, de szerintem ez az erdekesebb leginkább, úgyhogy ezzel kezdtem.
Nero. írta:Gomes megy vagy marad (bár szerintem kizárt hogy egy év után elpasszoljuk), súlytalan Samper akkor is csak egy Granada szint marad.
Oké, ettől függetlenül én örülnék a Gomes-Juve házasságnak ha nem gond. Másik fél lényegi részébe bele se megyek, de nem értem ez most hogy jött.. :D
Feast4 írta:A csávó igazából egy zseni ezen a téren.Nem hiszem, hogy sokat fog macskázni ha úgy látja az egyik tyúkját levágják.Könnyek nélkül képes rá, hogy árában elnyomja valahova.Utálom mint egy zsák... De ha esetleg a nyáron dolgozni akar akkor hagyjuk csak neki.

Ezzel egyetértek, az elejével főleg. Azt a palit esküszöm tanítani kéne, meg tanulmányokat írni arról, hogy hogy építette fel magát ennyire. Nem kedvelem mondjuk az ürgét, mi is szívunk most kicsit miatta, de így felépíteni magát.. Nagyon meglovagolta ezt a hullámot az biztos.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.20. 18:53:05

palesz77 írta:Az AS szerint a Juve figyeli Gomes helyzetét, és ha úgy van lecsapnának rá. Szerintem ez nem lenne rossz biznisz egyik félnek se, más az olasz liga, ott jó lehetne a portugál talán - Khedira húzóember lett ott, akkor Gomes is csak jó lehet egy fogaskeréknek -, mi meg kapnánk pénzt.. Álom álom ugye.

Azt is írják, hogy Lucas Pérez meg el akar menni mindenáron az Arsenalból. Bár nem hiszem, hogy nagyon képbe kerülünk majd, mert azért menne, hogy játsszon, de tavaly emlékszem nagyon szó volt róla, kíváncsi vagyok megint szóba kerül-e velünk.
Gomes megy vagy marad (bár szerintem kizárt hogy egy év után elpasszoljuk), súlytalan Samper akkor is csak egy Granada szint marad.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 18:49:48

palesz77 írta:Az AS szerint a Juve figyeli Gomes helyzetét, és ha úgy van lecsapnának rá. Szerintem ez nem lenne rossz biznisz egyik félnek se, más az olasz liga, ott jó lehetne a portugál talán - Khedira húzóember lett ott, akkor Gomes is csak jó lehet egy fogaskeréknek -, mi meg kapnánk pénzt.. Álom álom ugye.
Paco-t is vihetnék, egy állat az alak, kiválló adottságokkal! :lol:
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.20. 18:44:23

visca el barca írta:
Legendinho írta:Gomest (utóbbi eladására mondjuk szerintem nincs esély)
ne felejtsük, hogy neki van az egyik legpénzéhesebb ügynöke a világon. cr-t, hameszt, di mariat, costát, renato sanchest is ő képviseli, egy marék molylepkét is képes milliókért eladni. reménykedem benne, ha látja, hogy nem megy a gyereknek (márpedig nem megy), akkor gyorsan rásózza valaki másra mielőtt teljesen elértéktelenedik. [-o<
A csávó igazából egy zseni ezen a téren.Nem hiszem, hogy sokat fog macskázni ha úgy látja az egyik tyúkját levágják.Könnyek nélkül képes rá, hogy árában elnyomja valahova.Utálom mint egy zsák... De ha esetleg a nyáron dolgozni akar akkor hagyjuk csak neki.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.20. 18:41:15

defender3 írta:Palesz lehetne egy új szavazást kiírni arról, hogy kiket küldenénk el nyáron?
Lehetne a teljes középpálya felsorolva mellette Matyi meg Paco illetve ha belefér LE és a teljes klubvezetés.
Mondjuk ez attól is függ, hogy kik jöhetnének a helyükre, én ha tehetném, egy ilyen kerettel mennék neki a jövőévnek. :

MAtS/Cillessen - X/Vidal ; Piqué/Masch ; Umtiti/Marlon ; Alba/Digne - Busi/Samper ; Y/SR ; Ini/Denis - Messi/Rafinha ; Suárez/Paco ; Ney/Arda

Mathieu 3, Rakitic 30, Gomes 20 millió.
X helyére jöhetne Bellerín, Y helyére meg Verratti, ez lenne az álom, 60 millióból megúsznánk körülbelül a nyarat. A realitástól viszont messze van valószínűleg. :|
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2017.02.20. 19:23:16-kor.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.02.20. 18:17:53

Palesz lehetne egy új szavazást kiírni arról, hogy kiket küldenénk el nyáron?
Lehetne a teljes középpálya felsorolva mellette Matyi meg Paco illetve ha belefér LE és a teljes klubvezetés.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 14:27:15

Az AS szerint a Juve figyeli Gomes helyzetét, és ha úgy van lecsapnának rá. Szerintem ez nem lenne rossz biznisz egyik félnek se, más az olasz liga, ott jó lehetne a portugál talán - Khedira húzóember lett ott, akkor Gomes is csak jó lehet egy fogaskeréknek -, mi meg kapnánk pénzt.. Álom álom ugye.

Azt is írják, hogy Lucas Pérez meg el akar menni mindenáron az Arsenalból. Bár nem hiszem, hogy nagyon képbe kerülünk majd, mert azért menne, hogy játsszon, de tavaly emlékszem nagyon szó volt róla, kíváncsi vagyok megint szóba kerül-e velünk.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 14:06:56

Remélem, hogy azok az edzők akik esélyesek a posztra, (mert az már ugye nyilvánvaló, hogy LE megy év végén) azért nézik a meccseket, és le tudják szűrni a következtetéseket belőle... De én megint csak attól félek, hogy ki lesz adva, hogy XY-nak játszania kell, aztán old meg. MSN-nél ez még nem is probléma ugye, csakhát ha egy Gomesre mondják, hogy de bizony neki a pályán kell lennie... Más logikát nem látok Gomes állandó játszatására. Ennyire LE se lehet fogalmatlan, hogy ne vegye észre, hogy Gomes emberhátrány még a középszintű, de játszani akaró csapatok ellen is.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.20. 13:45:03

én csak attól félek, hogy az új edző majd eljátssza a mindenki tiszta lappal indul dolgot, és egy évbe telik mire rájön, hogy pár embernek semmi keresnivalója itt. bár elég lenne visszanézni a meccseit és akkor egyből rájönne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 13:42:02

visca el barca írta:
Legendinho írta:Gomest (utóbbi eladására mondjuk szerintem nincs esély)
ne felejtsük, hogy neki van az egyik legpénzéhesebb ügynöke a világon. cr-t, hameszt, di mariat, costát, renato sanchest is ő képviseli, egy marék molylepkét is képes milliókért eladni. reménykedem benne, ha látja, hogy nem megy a gyereknek (márpedig nem megy), akkor gyorsan rásózza valaki másra mielőtt teljesen elértéktelenedik. [-o<
Én sajnos nem látok arra esélyt, hogy a vezetőség elengedje, de neked legyen igazad, és menjen. Szerintem mindkét fél jobban járna így.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.20. 13:25:56

Legendinho írta:Gomest (utóbbi eladására mondjuk szerintem nincs esély)
ne felejtsük, hogy neki van az egyik legpénzéhesebb ügynöke a világon. cr-t, hameszt, di mariat, costát, renato sanchest is ő képviseli, egy marék molylepkét is képes milliókért eladni. reménykedem benne, ha látja, hogy nem megy a gyereknek (márpedig nem megy), akkor gyorsan rásózza valaki másra mielőtt teljesen elértéktelenedik. [-o<
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.02.20. 13:08:18

Szezon végére remélem letisztul a kép és sok játékos teljesítménye javulni fog, mert a jelenlegi futball alapján vagy 15 embertől is meg lehetne szabadulni :?
94:39 6 - 1
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 13:00:05

Középről eladnám Ardat, Gomest (utóbbi eladására mondjuk szerintem nincs esély), Rakiticet csak abban az esetben ha egy hasonló kaliberrel pótolnánk (hasonló, mint hatalmas munkabírás, jó védekezés, és időnként elfogadható előrejáték), de én megválnék Rafinhatól is. Tudom, ez szentségtörés, de ő nekem olyan örök tehetség kategória, aki sose válik igazi spílerré sajnos. Kiegészítő embernek teljesen jó, de mindenképp kell valaki, aki császár a középpályán, és akkor megint sokan leszünk ha nem megy el még valaki középről.
Robi nálam egy kérdőjel, ha hoznánk valakit, akiben benne van a boogie, akkor neki is megköszönném az eddigieket. Nekünk most olyan ember kell aki ha nem is Ini szinten, de tud előre játszani, meghúzni a váratlant meccsenként többször is. Itt jön képbe DS. Neki megadnám a lehetőséget Ini cseréjeként, akár még Ini mellett is. Idén nem váltotta eddig meg a világot, de én hatalmas potenciált látok benne, és mutatott is már olyat, ami mutatja, hogy nem kutyaütő. Több játékkal, szerintem képes lenne konstans hozni a jó formát. Egyedül nála érzem azt, hogy megvan benne az "X", és érdemes lenne próbálgatni, hogy akár Ini pótlása legyen hosszú távon. Ha nem válik be 1-2 év konstans játék után se, csak akkor adnám el.
Így eljutottunk oda, hogy a középpályán van Ini, Busi, Rakéta(vagy Rakéta kaliber), DS, egy új ember (akit az eladásokból veszünk és nem középszer), esetleg Robi(?) és neadj Isten sérülés esetén felhozzuk Alena-t. Sampert a mutatott játéka alapján, illetve szükség esetén (pl ha Robi is megy) hazahoznám, de ha olyan a középpálya, hogy nélküle is megy, akkor 1 évig még kölcsönben hagynám. Így lenne 6 ember középre, ami szerintem bőven elég. Rotálni is szépen lehet így, és mindenki elég percet kap a pályán.

Előre nem tudom mi értelme lenne venni bárkit is, úgy is kezdő az MSN (ami rendben is van így)... Inkább valakit felhoznék a fiataloktól az alibi meccsekre, hogy épp meglegyen a 11, és taktikában/felállásban váltanék. Ha egészséges az MSN úgy is kezdők lesznek majd a komoly meccseken.
Paco mehet, Suarez mellett nem fog annyi szerepet kapni, hogy megérjen az árát. Ráadásul tök homály, ha a pályán van. Amennyit játékba kerül, azt hozza egy fiatal is. Meccsenként egy XY is tud 3x labdába érni/hátra passzolni. Nem is értem, hogy, hogy mehettünk bele a Munir - Paco üzletbe... De ez már lejárt lemez.

Hátul kell egy védő jobbra Vidal cseréjének. Én megvárnám mit tud a sérülése után Vidal mutatni, mert azt láthattuk, hogy az utóbbi időben igen szépen elkapta a fonalat. Ha megkapná a lehetőséget, szerintem tudna vele megint élni, és újra lenne jobbosunk.
Matyinak megköszönném és eladnám, de a helyére nem vennék senkit. esetleg ha szükséges, felhoznám Marlon-t, de szerintem jók vagyunk egy Pique/Umtiti párossal, besegítőnek, vagy cserének meg ott a kisfőnök.
Baloson jók vagyunk, nem változtatnék semmit.

Kapusokból tökéletesen állunk jelenleg, nem változtatnék semmit. Jobb felállást úgy se tudnánk kialakítani. Mindkét hálóőr képes a bravúrokra, ráadásul lábbal is jók, ami nálunk ugye kötelező. Nem mellesleg fiatalok, remélhetőleg csak jobbak lesznek idővel.

Én ilyen ilyen módon formálnám a csapatot. Megritkítanám a középpályát, és a mennyiség helyett minőségre mennék, valamint adnék lehetőséget a fiataloknak, akikben van potenciál. Nem kell ide hatalmas változtatás szerintem, csak kell egy minőségi középpályás aki tényleg minőségi igazolás lenne, esetleg ha Rakéta elmegy, hozni helyette/az árán egy vízhordót és meg is vagyunk. Az összeg nem lenne különösebben nagy, amit kiadnánk, mivel azért lenne bevétel is az eladásokból, de lenne csapat, ami egy új és megfelelő edzővel újra képes lenne az űrfocira.

Persze ez nem fifa, meg én se vagyok szakember, de nem érzem azt, hogy el kellene adni 15 játékost, hogy valamire jók legyünk. Nálunk a középpálya lenne a kulcs, egy új spíler középre, és már rendben is vagyunk (a megfelelő taktikával, és motivációval). Ini még mindíg képes oktatni, Busi is mester ha rendben van a középpálya. DS mint csere (főleg Ini helyett), esetleg néha kezdő akár Ini oldalán is. Rakéta (vagy az alternatívája) pedig megfelelő rotációval, arányosan elosztva a pályán töltött időt, esetleg igazodva az ellenfélhez képes lenne létrehozni egy brutális középpályát.
Mondjuk a Gomes-Paco páros esélytelen hogy nyáron lépjen, márcsak a vezetőség miatt is, ezért szerintem esélytelen egy ilyen variáció, de én így oldanám meg.
UI: bocs, hogy ilyen hosszú lett, nagyon beleéltem magam :D
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2017.02.20. 12:54:57

nagyatyesz írta:Szóval 3 középpályás, cseresorral együtt 6 kiadó hely...
Nálam Ini maradása az alap. Ő lehet öregszik, de minden meccsen meg tudja húzni a váratlant.
Iniestát lassan ideje lenne elxavisodnia, mármint abban az értelemben, hogy az utolsó éveiben a Maestro is egyre hátrébb szorult és kiegészítő emberként adott mindig nagy pluszt. Ezzel szemben sajnos jelenleg ő a középpálya megmentője, ha nem játszik/sérült/rossz napja van a kreativitásunk 0... Úgyhogy oda sürgősen kellene vki, de aki erősítést jelenthetne az olyan csapatnál van, akik vagy egyáltalán nem szorulnak rá az eladásra (Verratti -> PSG, Hazard -> Chelsea) vagy aki a világklasszissá váláshoz a legkisebb potenciált is mutatja, annak meg olyan ára van, hogy négy szemem esik ki egyszerre (Renato Sanchez, Martial -> potenciálisan 80M...)

Ez meg így azért elég aggasztó
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.02.20. 12:31:03

én vagy Rafinhát, vagy Denist erőltetném. Nekem itt annyi bajom van, hogy mindkettő elég kiegyensúlyozatlan. Tudnak jó dolgokat, de sokszor nagyon szürkék. Bár én bírom mindkettőt, de lehet jobb volna legalább kölcsönadni az egyiket, és erőltetni a másikat, mert fiatal koruknál fogva nekik kapni kellene a játékperceket.
Ha már kölcsönadod, biztosan nem jönnek vissza, ha nem elég jók nem is baj. Azért Rafinha a sérülése miatt esett vissza tavaly, idén már láthattunk szép dolgokat tőle, kár lenne, ha elmenne.

Gomes tegnap se sok mindent csinált, főleg Rakitichez képest.
Iniesta -Busquets duóval a magas fizetés lehet gond. Neymarnak, van marketing értéke, meg Messinek is a csapból is ők folynak. A két spanyol, azért ennyire nem népszerű. Iniestát nagyon szeretem egyik kedvenc játékosom, végigkövettem az egész pályafutását, az egyetlen játékosunk volt, aki tudott elől Neymar helyén játszani, hasznosan. De jelenleg rajta se látom azt, hogy a játéka pluszt jelentene.

Szóval nálam Rakitic és Rafinha az akire szükség van. A többiek pótolhatóak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 11:53:04

nagyatyesz írta:Sampert visszahozni a cseréjének? Én nagyon sokat nem látom őt játszani, de sokan sok jó írnak róla. Vagy még éretlen lenne ide?
Nem hinném. Ifikre jellemző rutintalansága valamilyen szinten nyilván van, de stabilan hozza a játékát most a Granadában is, szerintem amennyire lehet, kész van a feladatra. De ha egy Gomes folyamatosan kaphatja a lehetőséget ennyi fejlődést mutatva, akkor őt is bőven elbírná a csapat, még ha esetleg gyengébben is kezdene - amit én speciel kétlek.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.02.20. 11:42:53

Idén szerintem egyértelműen a gyenge középpálya miatt vagyunk ennyire rapszodikusak, és sok esetben rosszak. Én úgy látom, hogy a támadást nem nagyon tudják segíteni, míg a védelmünkre ugyancsak lendületből, ellenállás nélkül vezethetik az aktuális ellenfeleink a labdát.
Ha csupán a létszámot nézzük, akkor bőven megvagyunk, de érdekelne, hogy ki hogy oldaná meg a középpályánkat? Ki, vagy kiket igazolna? Nyilván majd az új edző dönt, mi csak elmélkedhetünk.
Szóval 3 középpályás, cseresorral együtt 6 kiadó hely...
Nálam Ini maradása az alap. Ő lehet öregszik, de minden meccsen meg tudja húzni a váratlant. Az ő posztjára én vagy Rafinhát, vagy Denist erőltetném. Nekem itt annyi bajom van, hogy mindkettő elég kiegyensúlyozatlan. Tudnak jó dolgokat, de sokszor nagyon szürkék. Bár én bírom mindkettőt, de lehet jobb volna legalább kölcsönadni az egyiket, és erőltetni a másikat, mert fiatal koruknál fogva nekik kapni kellene a játékperceket. Luchonál ez nem jól van megoldva, mert sokszor 3-4 meccsre totál jegeli őket, ami nem tesz jót nekik.
Busi maradása ugyancsak boritékolható. Őt is fel kell pörgetni, de képes sokat adni a csapatnak. Cseréje érdekes lehet, mivel SR tudja játszani elég jól ezt a posztot, de neki sem tett jót, hogy állandóan hátvédet kell játszania. Ha már "új" középpályás sor épül, akkor nem lenne jobb inkább Sampert visszahozni a cseréjének? Én nagyon sokat nem látom őt játszani, de sokan sok jó írnak róla. Vagy még éretlen lenne ide?
A harmadik poszt Rakitic - Gomes duónak lenne kiadó, de én Gomest egyértelműen kevésnek érzem ide. Tőle megválnék, végleg. Rakitic bár idősebb, és idén ő is elég gyenge, de legalább a munkabírása adott, és még gyengén is jobban muzsikál, mint a portugál. Én ide hoznék valakit még. Nekem személyes kedvencem Nzonzi, akinek tetszik a játéka, és szerintem illene is ide.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.02.20. 10:51:45

Azt gondolom, hogy lassan itt az ideje elkezdeni felkészülni a következő idényre, mert az látszik, hogy idén ebből már sok minden nem lesz.

kapusposztok: ter Stegen, és a hollandal meg is vagyunk!

védelem, nekem tetszik Umtiti és Digne játéka is Pique-ben is benne van még két három év, Alba balra.
szóval védő mindenképpen kell. Egy igazi jobbhátvéd, mellé lehethe még használni Robertot és Vidalt ha felépül. plusz ott van még Mascherano.

középpálya. fura mert létszámban nagyon is megvagyunk, de használható játékos itt jelenleg Rakitic, Roberto és Busquets és Iniesta. De utóbbi kettő helyett lehet, jó lenne valami agresszivabb melósabb játékos.

Rafinha mindneképpen remek kiegészítő ember, Denis Suareznek még adnék időt beilleszkedni,
ő is jó lehet. Roberto is eltud játszani középpályán.

Elől az MSN-en adott. Arda Turan idén jól játszik Neymar helyén, de a másik két posztra nem nagyon van ember. Mert Paco finoman szólva se vált be és nem is hiszem, hogy menni fog neki a játék.

Szóval, kell egy jobbhátvéd, egy középső védő, egy kezdő középpályás, meg Paco helyett valaki előlre.

Nem biztos, hogy LE a megfelelő az új csapat kiépítésére. De el kell kezdeni, ahogyan megbukott a spanyol válogatott úgy a Barca középpályája is.
Válasz küldése