Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.11. 15:50:23

TripleH írta:McGreedy
ez ki a halál? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.11. 15:40:15

S.Agüero írta:Dribbler az inkább azt jelenti, hogy labdavezetés közben veri meg az embert, szerintem.
Pontosan, a cselező pedig inkább azt takarja aki technikailag nehezen kivitelezhető mozdulatokat (elastico meg a többi) hajt végre.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.03.11. 15:27:06

Dribbler az inkább azt jelenti, hogy labdavezetés közben veri meg az embert, szerintem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.11. 15:15:01

Elejét, végét se értettem, de legalább ma is tanultam valamit, bár még nem tudom teljesen mit, mert a dribbler=cselező az angolban, én legalábbis így tudom. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.03.11. 12:55:43

Bob_Marley írta:Tessék ott van Messi, szerintem top 5 cselező all-time és mikor ugrál a labda felett. A csel lényege a gyorsaság, s hogy kicsit tolok a labdán, hogy bármikor tudjak egy kis mozdulattal előnyt szerezni.
Bob, minden jóindulattal írom, hogy Messi nem all-time top 5 cselező, hanem all-time top 3 dribbler. Ne keverjük a 2-t, mert a gyors súlypont áthelyezés futás közben, az dribbling. Cselezni Ronaldinho, Robinho, Ronaldo, MU-s CR, Neymar, Costa, McGreedy, Jay-Jay Okocha és társai szoktak. Ezt ne támadásnak vedd, csak sokan keverik a kettőt, mindemellett, biztos vagyok benne, ha nagyon akarna, tudna bármikor tolni Rainbow flicket, fake rabonát, elastico-t, de neki nem az a stílusa. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.11. 10:40:41

eimenis1212 írta:na, ezt említettem itt a fórumon korábban amit ez a cikk kifejt. Nagyon elemzős, de érdemes elolvasni. És pont ezért nem értem azokat akik oltják neymart a "felesleges" cselezések miatt, mert sokszor ha szakmai szemmel nézne valaki végig egy meccset rájönne, hogy a "felesleges" labdavesztései összességükben annak a hihetetlen nagy előnynek!!!!! a melléktermékei amit ney a csapatnak ad, amely nélkül nézhetnénk a meddő körbepasszolásokat (vagy azt h átlagban neggyedannyi helyzetet alakítana ki a csapat mint vele).
Amióta idejött részemről töretlenül mellette vagyok, és azt mondom h a világ második legjobb futbalistája (úgyis h a kapu előtt úgy teljesít sokszor mint egy NBIII-as játékos)

http://index.hu/sport/futball/2016/bl/2 ... vabbjutas/" target="_blank
Ha szakmai szemmel nézed akkor láthatod mi felesleges és mi nem. Egy gyors testcsel nem az, a hangsúly a gyorson van. Az ugrabugrálása a felesleges, amit szerencsére kezd kinőni. Tessék ott van Messi, szerintem top 5 cselező all-time és mikor ugrál a labda felett. A csel lényege a gyorsaság, s hogy kicsit tolok a labdán, hogy bármikor tudjak egy kis mozdulattal előnyt szerezni. Ez hasonló eset volt, apró lövőcsel, na ez igen ilyenek kellenek is mindig, hidd el ilyenre soha nem fogom azt mondani, hogy felesleges. AMi hatékony és gyors az a jó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.03.11. 09:18:15

Az utóbbi hetekben hatalmasat harcolt, és továbblökte a csapatot a következő körbe.
Szerintem vele sosem a nagy derbiken volt baj, inkább a már megnyert meccseken nem tudta türni, hogy másoknak nem tetszik a rabona 4-0-nál :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.10. 23:34:45

A multkor arról ment a vita, hogy mennyire messze van a Romario-Rivaldo-Ronaldinho vonaltól. Hát elfogultság lenne azt mondani hogy már odaért de valljuk be minden esélye és képessége meg van hozzá.
Lehet hogy bohém hulyegyereknek tűnik de nagyon tud és szíve is van.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.03.10. 14:36:35

na, ezt említettem itt a fórumon korábban amit ez a cikk kifejt. Nagyon elemzős, de érdemes elolvasni. És pont ezért nem értem azokat akik oltják neymart a "felesleges" cselezések miatt, mert sokszor ha szakmai szemmel nézne valaki végig egy meccset rájönne, hogy a "felesleges" labdavesztései összességükben annak a hihetetlen nagy előnynek!!!!! a melléktermékei amit ney a csapatnak ad, amely nélkül nézhetnénk a meddő körbepasszolásokat (vagy azt h átlagban neggyedannyi helyzetet alakítana ki a csapat mint vele).
Amióta idejött részemről töretlenül mellette vagyok, és azt mondom h a világ második legjobb futbalistája (úgyis h a kapu előtt úgy teljesít sokszor mint egy NBIII-as játékos)

http://index.hu/sport/futball/2016/bl/2 ... vabbjutas/" target="_blank
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.09. 18:53:24

Bob_Marley írta:Tényleg nagyon akart, ő meg Suarez túl is pörgött a végén szerintem. Bajnokin lehet le is küldik, de maradt és kihasználta a momentumot a végén a brazil. Köszönjük :)
Én őszintén úgy gondolom, h ilyenért számtalanszor adtak már piros lapot, és ugyanannyi esetben nem. Ramos könyökösei, Costa köpködései, vagy Böde ipponja sem pályára való, mégsem kapott egyik sem pirosat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.09. 18:42:12

Tényleg nagyon akart, ő meg Suarez túl is pörgött a végén szerintem. Bajnokin lehet le is küldik, de maradt és kihasználta a momentumot a végén a brazil. Köszönjük :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.03.09. 16:52:22

Sokan leírtátok már, én sem fogok újat mondani, viszont 3-1 után ugye a bekapott gólt követően talán mindenkin lehett látni, hogy úgy gondolták, nincs tovább, kivéve egy embert, az pedig Neymar volt...Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ő még bízik ebben az egészben. 5-1 után, a tizenegyest követően a sálamat a képembe nyomva mormoltam, hogy "Ne csináljátok ezt velem, most megint izgulhatok ezerrel, épp hogy lenyugodtam"

Majd Robi gólját követően teljes sötétség, csak a hotvát kommentátor elcsukló hangját hallottam, hozzáteszem nagyon jól közvetített, ajánlom megnézni horvát kommentálással is az utolsó 10 percet.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.03.09. 15:51:16

palesz77 írta:Neymar szabad a lelátóról.
TripleH írta:Dinho óta ne volt olyan Brazil aki tényleg méltó lett volna a klasszis kifejezésre
Támadó*, nálunk is volt azért utána egy brazil klasszis hosszú évekig.. :) Viszont ilyen támadó tényleg nem volt már náluk hosszú ideje, remélhetőleg még tartja a formáját is jó darabig.
Igazad van, Douglast kifelejtettem.... :mrgreen: Egyébként igen támadóra gondoltam, Alves persze, hogy klasszis volt nálunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.09. 15:03:35

Neymar szabad a lelátóról.
TripleH írta:Dinho óta ne volt olyan Brazil aki tényleg méltó lett volna a klasszis kifejezésre
Támadó*, nálunk is volt azért utána egy brazil klasszis hosszú évekig.. :) Viszont ilyen támadó tényleg nem volt már náluk hosszú ideje, remélhetőleg még tartja a formáját is jó darabig.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.03.09. 14:36:13

Az ilyen teljesítmények maradnak meg mindenkiben, tegnap a végen egyértelműen az ő jelenléte kellett a továbbjutáshoz, Dinho óta ne volt olyan Brazil aki tényleg méltó lett volna a klasszis kifejezésre, a tegnapi meccsevel, Neymi szerintem elérte ezt a szintet.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.03.09. 13:05:00

Ha egy embert kell kiemelni, aki nélkül a tegnapi biztosan nem történt volna meg, az Neymar.
Nem a kedvencem, és sokszor fel tud bosszantani, de ahogy az utóbbi időben a hátára vette a csapatot, az elképesztő. Szinte minden támadás átfut rajta, vállalja a felelősséget, és akkor ad erőt a csapatnak, amikor a többieknek nem megy. Na ilyen játékosból van nagyon kevés.
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2017.03.09. 12:23:55

tegnap éreztem először azt, ami már egy ideje érlelődik bennem: férfi lett a kisfiúból, Neymar felnőtt. Tud ő lenni a szív és a motor a csapatban, a legnagyobb nyomás alatt is.

Nem emlegetem Messivel egy napon, mert nem, de vezér volt és nem csak úgy, hogy épp összejött neki, hanem úgy, hogy ő már képes erre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.09. 11:43:57

Bob_Marley írta:
recrea írta: Olvastam, én meg azt írtam, h te szereted aki küzd-hajt, tehát ez alapján az egyik kedvenced kellene, h legyen.

Mascherano zsarolta a klubot, páros lábbal rúgtam volt a ki, nemhogy utána menni, ha neked ezután is szimpatikus, lelked rajta. Közben meg folyamat írod, h játékos nem lehet a klub felett.
Jah így értem mire gondolsz Mascheranoval kapcsolatban, az a lépés nekem sem volt szimpatikus. Én azt hittem a küzdésre írta, hogy Puyol óta nem volt ilyen.

Neymarra meg, amit tegnap írtam. Küzd hajt egy dolog, de te is tudod mennyire fontos a hatékonyság. :D Végre talán jó útra tért és nem flikkflakkozik.
Deal :)

Kiváncsi vagyok én is, h mi jön ki belőle, rengeteget változott a jó irányba, mondjuk volt is miből bőven.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.09. 11:39:39

recrea írta:[
Olvastam, én meg azt írtam, h te szereted aki küzd-hajt, tehát ez alapján az egyik kedvenced kellene, h legyen.

Mascherano zsarolta a klubot, páros lábbal rúgtam volt a ki, nemhogy utána menni, ha neked ezután is szimpatikus, lelked rajta. Közben meg folyamat írod, h játékos nem lehet a klub felett.
Jah így értem mire gondolsz Mascheranoval kapcsolatban, az a lépés nekem sem volt szimpatikus. Én azt hittem a küzdésre írta, hogy Puyol óta nem volt ilyen.

Neymarra meg, amit tegnap írtam. Küzd hajt egy dolog, de te is tudod mennyire fontos a hatékonyság. :D Végre talán jó útra tért és nem flikkflakkozik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.09. 11:29:08

Yokozuna írta:Három nullnál azt mondtam, hogy Neymar gólok nélkül kiesünk. A bekapott gól után azt, hogy mindennek vége. De, hogy ezt csinálja a végén! Szerintem mindenkit megbabonázott.
Zseniális volt, amikor az utolsó másodpercben megetette a PSG játékost egy testcsellel, hogy utána jóval közelebbről tudjon beívelni =D>
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.09. 11:27:58

Bob_Marley írta:
recrea írta: Nálam közel-távol sem akkora, elmegyünk utána repülővel, mert hisztizik a szerződése miatt, nálam ez egy kutya, nemhogy cule :D Akkor inkább Alves, amit Palesz ír, de küzdésben fix, h mindekit ver idén, ez alapján kb a kedvenced kéne, h legyen, csak nem tudod elengedi a vele való sztereotípiákat. Abban viszont igazad van, h a fickóban még bőven van kraft meg fudball :)
Olvastad lejjebb amit írtam. :) Kezdem megkedvelni, aki akar és küzd azt mindig kedvelem, főleg ha nem cselez feleslegesen. Nekem vele mindig ez volt a legnagyobb bajom, hogy sokat hibázik és túlvállalja. Érdekes ahogy azzal van elfoglalva, hogy átveszem, passzolok és érkezek. Jönnek a gólok. Védekezésért mindig meg is dicsértem. :D

Nálam Mascherano sokkal előrébb van, de ez szubjektív.
Olvastam, én meg azt írtam, h te szereted aki küzd-hajt, tehát ez alapján az egyik kedvenced kellene, h legyen.

Mascherano zsarolta a klubot, páros lábbal rúgtam volt a ki, nemhogy utána menni, ha neked ezután is szimpatikus, lelked rajta. Közben meg folyamat írod, h játékos nem lehet a klub felett.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.03.09. 11:24:42

Három nullnál azt mondtam, hogy Neymar gólok nélkül kiesünk. A bekapott gól után azt, hogy mindennek vége. De, hogy ezt csinálja a végén! Szerintem mindenkit megbabonázott.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.09. 11:18:52

recrea írta: Nálam közel-távol sem akkora, elmegyünk utána repülővel, mert hisztizik a szerződése miatt, nálam ez egy kutya, nemhogy cule :D Akkor inkább Alves, amit Palesz ír, de küzdésben fix, h mindekit ver idén, ez alapján kb a kedvenced kéne, h legyen, csak nem tudod elengedi a vele való sztereotípiákat. Abban viszont igazad van, h a fickóban még bőven van kraft meg fudball :)
Olvastad lejjebb amit írtam. :) Kezdem megkedvelni, aki akar és küzd azt mindig kedvelem, főleg ha nem cselez feleslegesen. Nekem vele mindig ez volt a legnagyobb bajom, hogy sokat hibázik és túlvállalja. Érdekes ahogy azzal van elfoglalva, hogy átveszem, passzolok és érkezek. Jönnek a gólok. Védekezésért mindig meg is dicsértem. :D

Nálam Mascherano sokkal előrébb van, de ez szubjektív.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.03.09. 11:14:36

Bob_Marley írta:
recrea írta:
Megmondtam, igazi vezére lesz ennek a csapatnak a fickó, rohadt nagy cule, hatalmas szívvel és győzni akarással, nem mondom, h Puyol szintű, de külföldiként messze a legnagyobb Barcás hosszú évek óta.
Khm, Mascherano?
Nálam közel-távol sem akkora, elmegyünk utána repülővel, mert hisztizik a szerződése miatt, nálam ez egy kutya, nemhogy cule :D Akkor inkább Alves, amit Palesz ír, de küzdésben fix, h mindekit ver idén, ez alapján kb a kedvenced kéne, h legyen, csak nem tudod elengedi a vele való sztereotípiákat. Abban viszont igazad van, h a fickóban még bőven van kraft meg fudball :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.09. 11:13:30

Hatalmasat játszott, nagyon akart, és meg is lett az eredménye.

Még a fogadása is bejött, lőtt 2 gólt a PSG-nek :lol:

Remélem ezzel kicsit bizonyított azoknak is, akik szerint 1-2 év múlva kiégve elmegy máshova.

Már csak a kapu előtt kell kicsit pontosabbnak lennie akcióban, és akkor bármi lehet.
Válasz küldése