Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.05. 13:24:20

PCsabi írta:PB
Nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem ez az 5. évad elég gyenge. Már csak a nosztalgiafaktor miatt nézem, lehet hogy az idő megszépíti az emlékeket de mintha anno erősebb lett volna.

A új Fargo se jön be, maradt a Better Call Saul. :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.04. 00:31:35

PB

Májköööll elmondta Linc-nek, hogy hogyan jutott ide, de remélem nem hagyják ezt ennyiben és megtudjuk a többi részletet is. Jacob szintén nagy játékos, Sara hogy hihet neki? Csak úgy leszervez egy találkozót két bérgyilkossal, aha, oké.

Mahone, mint Poseidon? :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.04.29. 21:22:42

Srácok, nem tudom ki nézi rajtam kívül The Expanse c. sorozatot, engem megvett kilóra.

Messze a legjobb sci-fi sorozat Battlestar Galactica óta. Nagyon hiányzott már ez a jó minőségű sci-fi sorozat. Van látványorgia dögivel, színészek is jók (Miller detektív a kedvencem 8) ), a történet is jó!

Bátran ajánlom minden sci-fi rajongóknak.

Kép
KépKép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.04.29. 10:51:17

PB:

Hogy ne nézném? :D Egyre jobban beindul, elég bejövős. Nekem eléggé hasonlít a Céges történetre sztori szempontjából, így kérdéses részemről, hogy mi újat tudnak belőle kihúzni a körítésen kívül. Persze szívesen nézném a sorozatot akár 20 részen át, de lehet csak a fejemet fognám, hogy ugyanaz. Viszont sajnálom, hogy 5(?) rész maradt belőle, remélem nem lesz rohanós a magyarázás is.

A yemeni színtér egyébként briliáns, manapság sem minden tejfel ott.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.04.29. 10:09:06

Szerintem féltek a bukástól, ezért lesz ilyen kevés rész ebben az évadban, az új karakterek tényleg csak be vannak dobva a mély vizbe, mindenféle háttértörténet nélkül. Ezektől eltekintve nagyon élvezem a sorozatot, bár nekem sokkal jobban megfelelt, mikor sokkal lassúbb volt a történet, évadonként 22 résszel :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.04.29. 09:54:01

PB-t nem nézi senki? :D

Gyorsan haladnak, felületesen vannak megmagyarázva a dolgok, mellékszereplőkről semmit sem tudunk kb., T-Bag alig szerepel, Sucre kapott 2 percet eddig, de ez a negyedik rész bejövős volt. Mondjuk Linc ahogy állt a fegyvernél, hát, egy az egyben Rambo volt :lol: :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.04.12. 23:05:29

Prison Break

Ha már Kellerman visszatért, jöhetne Mahone is :D

Megy a kavarás rendesen, gondolom a következő rész végén már szöknek is.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.04.09. 20:46:24

Prison Break:

Nekem bejött. Bagwell szabadon engedésénél azért furcsán néztem csakúgy, mint amikor megtalálta Lincoln házát úgy, hogy az a mostani ellenségnek sem sikerült (legalábbis nem éltek az eszközzel).
Amennyiben Michael életben maradására és tevékenységére van elfogadható, logikus és nem sci-fi elemeket tartalmazó magyarázat, az én gyomrom meg fogja enni a sorozatot és szeretni fogom, csak ne rontsák el. Az alkotók eddig elvarrás terén mindig szépen alakítottak, remélem most sem lesz máshogy.

Tehát részemről jó volt az első rész, de csak a későbbi epizódok alapján tudom megmondani, mennyire. Csak magyarázzák el a fenti lyukakat.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.04.09. 20:15:27

Néztem én is. Vártam nagyon, de igazából félve, mert olyan magasan van a léc, hogy egy folytatással csak is leverni lehet.

Maga a rész nem volt rossz, a többit meg:

De az akciójelentek nagyon gagyik lettek.Amikor verekednek a garázsban, nagyon látszik, hogy meg sem ütik egymást, meg, hogy Linc-et kaszkadőr alakítja. Na meg amikor kirepül a szélvédőn és ahogy megússza karcolás nélkül, enyhe túlzás volt. :D Meg a robbanás is...mintha, kicsi lenne a büdzéjük.
Látni nekem is nagyon jó volt a régi arcokat, pláne, hogy a PB volt az első sorozatom amit rendesen néztem. Úgy értve, hogy letöltve és heti 1 rész. És minden rész után 6 napi reszketés a következő részig. :D Top 3 sorozat nálam egyértelműen!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.04.09. 19:18:55

Prison Break-et nézte valaki?

Nekem nagyon jó érzés volt újra látni az arcokat, lehetne több részes is az ötödik évad, nem tudom, hogy hogyan fognak belesűríteni ennyi mindent...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.04. 22:18:25

Én néztem, jó kis limonádé volt. Természetesen Csuja Imre ésReviczky Gábor viszi az egészet, de a többiek sem játszanak rosszul.

Pl. Bodrit játszó srác, nevét nem tudom megjegyezni. Már a Válótársakban is bírtam
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.04. 21:55:23

A mi kis falunkat nézte valaki? :D

Zseniális, amolyan Üvegtigrishez hasonló szórakoztató sorozat. Én szkeptikusan fogadtam, de a pilot már megvett kilora, úgyhogy gyorsan le is nyomtam.

Aki szerette az Üvegtigrist, az imádni fogja ezt is. Más esetben inkább el se kezdje :lol:

Nem kell mélyenszántó gondolatokat keresni benne, de ami célja volt, azt nálam elérte.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2017.04.04. 18:21:53

palesz77 írta: Amúgy Maggie mindig ilyen parasztos tájszólással beszélt? Az előző részben ahogy a földet kaparta még durvább volt mint a mostaniban, de tegnap is parasztosabbnak tűnt, mint tudom is én 4-5 résszel ezelőtt. Vagy csak eddig nem figyeltem? :D
Glenn nelkul nem kell szofisztikaltan kommunikalnia, igy visszatert a redneck gyokereihez. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.04. 08:19:43

Hát ez nekem kimaradt, köszi. :D

Amúgy Maggie mindig ilyen parasztos tájszólással beszélt? Az előző részben ahogy a földet kaparta még durvább volt mint a mostaniban, de tegnap is parasztosabbnak tűnt, mint tudom is én 4-5 résszel ezelőtt. Vagy csak eddig nem figyeltem? :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.04. 00:57:00

palesz77 írta:

Jezusrol meg amugy mikor derult ki, hogy meleg? Neha elkalandozik a figyelmem, ugy tunik ezt ataludtam.. :D Mi volt,hogy volt ez?

Azt hiszem a két héttel ezelőtti részben volt egy jelenet, amikor meséli Maggienek a problémáit (szokásos picsogás amúgy), hogy az elején nehezen közeledett bárkihez, és itt sorolja, hogy neighbors, friends...boyfriends. és itt egy akkora vigyor Maggietől, hogy alig fért a laptopomra.

szerk: visszanéztem most, és igen, a 14. részben van kb. 7 percnél.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.04.04. 00:54:39

palesz77 írta:TWD Évadzáró
PCsabi írta:

6. Kukások átállása tetszett,

Mondjuk eleg kiszamithato volt a tetos jelenet utan, ahogy Michonne es a csaj beszelgettek, az meg full kretenkent viselkesett. Vagy hat legalabbis szerintem, onnan nagyon adta magat.. :D

Jezusrol meg amugy mikor derult ki, hogy meleg? Neha elkalandozik a figyelmem, ugy tunik ezt ataludtam.. :D Mi volt,hogy volt ez?
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.03. 22:08:23

TWD Évadzáró
PCsabi írta:

6. Kukások átállása tetszett,

Mondjuk eleg kiszamithato volt a tetos jelenet utan, ahogy Michonne es a csaj beszelgettek, az meg full kretenkent viselkesett. Vagy hat legalabbis szerintem, onnan nagyon adta magat.. :D

Jezusrol meg amugy mikor derult ki, hogy meleg? Neha elkalandozik a figyelmem, ugy tunik ezt ataludtam.. :D Mi volt,hogy volt ez?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.04.03. 21:53:26

geridoss írta:

ott egy néger pap a sorozatban, mi lenne ha összejönne Carllal?

Na elmész a fenébe, pont kekszet zabáltam :mrgreen: :lol:

Na, ez megint mi volt?

1. Szása - Ábrahám jelenetek kukák.
2. Valaki egy másodpercig is izgult, hogy Daryl megöli Dwighty fiút? Mondjuk fura, hogy megbíznak benne, de érdekes lesz, hogy van egy beépített emberük.
3. Eugene, veb-nek igaza van, a legnagyobb forma a sorozatban.
4. Szása zombi, hát sírtam, annyira vicces volt az egész, ahogy az akciójelenetek is. Előugrik a semmiből egy tigris? Rick felugrik, ott van pont egy fegyver, lelő 2-3 embert, azok meg végignézték? Ne már. Komolyan, már csak azt vártam, hogy a tigris is fegyvert fog és elkezd lövöldözni a semmibe.
5. Egyébként én kifejezetten örültem volna, ha Carl kapott volna egyet és csak utána jött volna a felmentősereg.
6. Kukások átállása tetszett, Rick odamondása is Negan-nek, Glenn-ről szóló rész csöpögős volt, de azzal se volt nagy probléma, szép lezárás volt, de nagyjából ennyi értékelhető pillanat volt a 60 percben.

Következő évad kisebb-nagyobb harcok, talán az amazonok is feltűnnek, Negan meg meghal az utolsó részben.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.03. 20:09:02

visca el barca írta:jah az előző részben tényleg elindult, legalábbis vkivel elvitette magát vhova.. látszik mennyire köt le az egész... :D
Lehet azt is áttekerted.. :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.03. 20:08:03

jah az előző részben tényleg elindult, legalábbis vkivel elvitette magát vhova.. látszik mennyire köt le az egész... :D

az előző 3 résznek arról kellett volna, hogy aprólékosan kidolgoznak minden részletet, építik a titkos bunkereket neganék körül, megszervezik ki hol mikor támadjon. erre semmi ilyen, csak ilyen hány-veti módon megbíznak a szőke hajú égett fejű csávóban és közben az a nagy terv, hogy majd kidönt két fát, hogy lelassítsa őket :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.04.03. 20:11:15-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.03. 20:02:14

TWD

veb-->

1. Simon mondta neki hilltopban, hogy ha bármi készül, azonnal keresse fel, és adott neki egy kis cetlit, de nem tudni mi volt rajta. Mielőtt útnak indult, azt a kis cetlit nézegette, mielőtt elindult. Gondolom hozzá indult.
2. Ezt én sem értettem igazából, de jó csavar volt szerintem. Már csak azt nem tudom, hogy ha elvileg mindenről értesültek, hogy mire készülnek Rickék, akkor hogyhogy meglepődtek azon, hogy támadtak? Ez nekem marhaság volt + az is talány, hogy milyen alkut köthettek.
A részről:

Szerintem nem volt amúgy olyan rossz évadzáró. Ezerszer jobb így lezárni, mint az előző évadban egy akkora cliffhangerrel...Minden létező szitokszót odavágtam az íróknak, pedig nem vagyok egy temperamentumos ember hírében.
Felesleges nyálcsepegés itt is volt bőven, amikor Sasha a koporsóban zenét hallgatott, azokat áttekertem inkább, az Abrahammel töltött percek csupán elbódítottak, hihetetlenül tudják képernyőre vinni a semmit.
A sorozatról:

De komolyan, a nagy semmiről mennek a diskurzusok legtöbb esetben. Olyan hullámzó és hektikus lett ez az évad, hogy ha nem lennék ilyen kíváncsi a végére, már RÉGEN elkaszáltam volna. Nálam a Tararól szóló rész tette be a kaput végleg, 45 percben néztük azt, ahogy az a szerencsétlen töltelék szereplő próbálja játszani a flegma jófejet, amikor a kutyát nem érdekelt előtte. Nem a spin off részekkel van a gond, Morgané kifejezetten tetszett. De ez a csaj olyan botrányosan rossz karaktert kapott, vagy csak eleve egy tehetségtelen színész, hogy ha már a háttérben feltűnik, ideges leszek. Pedig olyan szépen indult ez a sorozat, annak idején a top3-ba tartozott nálam, de nem tudom, már a 10-ben ott van-e, gyanítom nem.

Képregény szerint pedig még elég sok évadnyi anyag rendelkezésre áll. Hát, nem tudom, meddig bírja még az idegrendszerem.
+egy kis extra, ami engem zavar:

Én értem azt, hogy nagyon elfogadó és toleráns társadalomban élünk - valóban? -, de hogy minden sorozatban, filmben lennie kell egy homosexuális párnak (legutóbb Jézusról derült ugye ki, ami rengeteget ad a karakterhez és a sorozat történetéhez [ja nem..]), meg legalább egy kevert rasszú párnak, az számomra agyrém.

És nem azért, mert rasszista vagy homofób lennék. Szó sincs róla. Nekem az tűnik inkább rasszistának, hogy beleerőltetik azt, hogy márpedig fehér legyen feketével (Rick - Michonne), a latinamerikai csaj legyen a vörhenyes palival (Rosita-Abraham), a farmer lány az ázsiaival (Maggie - Glenn), engem ez nagyon idegesít. Adnék még pár ötletet, ott egy néger pap a sorozatban, mi lenne ha összejönne Carllal? Ilyen még úgysem volt a sorozatban... Kész agyrém tényleg.

Hozzáteszem, nálam a bőrszín, hajszín, szemszín meg úgy a külsőségek SEMMIT nem számítanak. Ezért olyan elkeserítő számomra, hogy ezt ennyire nyomatják manapság mindenhol, nem csak ebben a sorozatban. Nálam pont az ellenkező hatást érik el ezzel az erőltetéssel.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.03. 19:50:34

Sajnálhatod, hogy pörgettél,

ezeket az akciójeleneteket látni kellett.. Nem tudom mire megy el az a sok pénz, mert zombiból egyre kevesebb van, ezek az akciók meg.. :lol: Hát ez a lövöldözés, esküszöm ekkora trágyát rég láttam. :lol: "Úristen, majdnem baj van.. De nem, jön vakaki aki megment.. Keményen egymásra nézünk, bólintunk, majd lövünk igazából tökmindegy melyik irányba.." Ez bakker, új szintre süllyedtünk állítom.. :D Még Neganból is gyökeret varázsoltak egy szempillantás alatt, mik voltak azok a kommentek menekülés közbe??? :lol: A vége meg.. "Megyünk a háborúba!!", ez után kb akkora sereget vártam, mint amikor Szarumán az Uruk-haiokat elindítottam a Helm-szurdok felé, erre mutatnak vagy 30 embert max.. :lol: Há micsoda sereg, félelmetes.. :D

Tara meg meghalhatna már, irritálób
mint Carl volt anno.. :D
Eljutottam arra a szintre, hogy lehet már nem folytatom jövőre. Imádom a posztapokaliptikus világban játszódó filmeket, de ez már lassan vicc kategória. Mintha a készítők egyre rosszabbat alkotnának direkt, hogy megnézzék meddig marad a közönség. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.03. 19:13:34

TWD

azon kívül, hogy borzalmas évadzáró volt, egy csomó dolgot nem értek

1.hová tűnt gregory hilltopból? csak úgy gondolt egyet és elment?
2. most azok a hulladéktelepen élő csőcselék milyen üzletet kötöttek negannel, hogy ennyire megérte nekik? az ilyen dolgokról miért nem lehetett megtudni semmit? oké, kértek 12 embert, kaptak 10-et. cserébe gondolom negan az összes fegyverüket lenyúlja, meg élősködik rajta mint a többieken. ebben mi a jó?
értelmetlen, hülye, idióta rész volt. kb 20 perc alatt végignéztem. tényleg nem is értem minek nézem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.03.23. 02:12:51

Black Mirror

A harmadik évad atomjó. Kultsorozat státusza lesz lassan, ha így tudják folytatni. Érdemes elkezdeni.
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.03.22. 19:21:36

TWD

Komolyan, csak az időmet vesztegetem az ilyen részekkel...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése