Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.05.30. 10:12:34

S.Agüero írta:Srácok, segítségre lenne szükségem. Nyáron tervben van ledarálni pár sorozatot. Na, a kérdés az, hogy miket daráljak le. :D Eddig nem néztem még csak sitcomokat, HIMYM, TBBT, Dokik, Family Guy, stb...
Most viszont belekezdenék pár komolyabb hangvételű sorozatba. Ötletem nincs, bár nézegettem már imdb-n a legjobbra értékelt sorozatok között. Leginkább az ilyen misztikus-thriller, pszichothriller vonalat kedvelem, tudnátok ajánlani? :)
Stranger things! :) A "The night of" is megérne egy próbát. (ezekből eddig 1 évad van)

Komolyabb hangvételűhöz pedig: nálam a két abszolút top sorozat a Drót, és a Maffiózók. Bár egyik sem thriller, de látni kell ezeket. Nem túlzás az IMDB-s értékelés (9,3 és 9,2)

Ezen kívül még erősen ajánlom a Breaking Badet. Már már kultikus sorozat, tényleg remekmű, és sok sorozattal ellentétben abszolút felfelé ível a színvonal részről részre.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.05.30. 09:13:15

S.Agüero írta: Most viszont belekezdenék pár komolyabb hangvételű sorozatba.Leginkább az ilyen misztikus-thriller, pszichothriller vonalat kedvelem, tudnátok ajánlani?
Leftovers, Lost, American Gods, Preacher, Game of Thrones (ha esetleg nem néznéd :D )
szerk.: Stranger Things is, tényleg :D Breaking Bad meg alap, legjobb sorozat. meg Dexter.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2017.05.30. 10:33:48-kor.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.30. 09:02:56

S.Agüero írta:Srácok, segítségre lenne szükségem. Nyáron tervben van ledarálni pár sorozatot. Na, a kérdés az, hogy miket daráljak le. :D Eddig nem néztem még csak sitcomokat, HIMYM, TBBT, Dokik, Family Guy, stb...
Most viszont belekezdenék pár komolyabb hangvételű sorozatba. Ötletem nincs, bár nézegettem már imdb-n a legjobbra értékelt sorozatok között. Leginkább az ilyen misztikus-thriller, pszichothriller vonalat kedvelem, tudnátok ajánlani? :)
Bár nem szigorúan ez az irányvonal, de szerintem a Preacher tetszene. Az utóbbi évek egyik, ha nem a legjobb, sorozata. Nemsokára indul a második évada, az első szezon csak 10 részes szóval nagyjából le lehet szűrni a tanulságokat.

A másik ami nagy kedvenc az a Lucifer, kizárólag eredeti nyelven.

Az American Gods is elég formabontónak iígérkezik, be lehet próbálkozni vele.

Egy kis ízelítő belőlük:
http://cornandsoda.com/feltav-utan-prea ... cher-2016/" target="_blank


http://cornandsoda.com/finale-elott-lucifer/" target="_blank
http://cornandsoda.com/lucifer-2-evad-r ... -promoval/" target="_blank


http://cornandsoda.com/amerikai-istenek ... resz-utan/" target="_blank
Forca Barca!!!!
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2017.05.29. 23:49:10

S.Agüero írta:Srácok, segítségre lenne szükségem. Nyáron tervben van ledarálni pár sorozatot. Na, a kérdés az, hogy miket daráljak le. :D Eddig nem néztem még csak sitcomokat, HIMYM, TBBT, Dokik, Family Guy, stb...
Most viszont belekezdenék pár komolyabb hangvételű sorozatba. Ötletem nincs, bár nézegettem már imdb-n a legjobbra értékelt sorozatok között. Leginkább az ilyen misztikus-thriller, pszichothriller vonalat kedvelem, tudnátok ajánlani? :)
A Tabu szerintem tetszene a leírásod alapján :D de ha teheted angolul nézd, Tom Hardy eszméletlenül jó
A másik kedvencem a Fargo volt, a második évadba próbáltak ilyen misztikus dolgot belevinni, szerintem tetszene az is
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.29. 23:41:06

Srácok, segítségre lenne szükségem. Nyáron tervben van ledarálni pár sorozatot. Na, a kérdés az, hogy miket daráljak le. :D Eddig nem néztem még csak sitcomokat, HIMYM, TBBT, Dokik, Family Guy, stb...
Most viszont belekezdenék pár komolyabb hangvételű sorozatba. Ötletem nincs, bár nézegettem már imdb-n a legjobbra értékelt sorozatok között. Leginkább az ilyen misztikus-thriller, pszichothriller vonalat kedvelem, tudnátok ajánlani? :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.29. 23:05:56

Deus, elkezdem nézni, ha megígéred hogy sűrűbben jársz fel ide.
deal?:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.05.29. 22:15:32

Fringe nálam benne van a top10 sorozatokban :oops: Nem tudom miért, de nagyon tetszett anno. Kétszer daráltam le az egész sorit. WB nagy meglepetés volt ;)

Srácok, komolyan, b+, kezdjétek már el nézni a The Expanse -t is. (szerk: Stalkyard, végre valaki... :D De a többiek is nézzék meg :!: )

Twin Peaks

Ledaráltam az első két évadot, ma néztem meg az újat. Hát elég furcsa volt ez a nagy időbeni ugrás,

de nincs annyira nagy kapcsolat a régivel, max annyi, hogy Cooper bent ragadt a fekete barlangban, s a gonosz alteregó van kint. Meg ugyebár a barlangban lévő fel-felbukkanó régi karakterek.

Az első évadnál először nem vágtam, hogy milyen témában mozog Twin Peaks, de nagyon későn kapcsoltam, hogy ez mégis sci-fi szerűség lesz. Először krimi-drámának tippeltem, aztán átment sci-fibe.

Az új sorozatból hiányolom Harry -t, és Audrey -t (piszok jó bige volt anno).

Amúgy az mi a szösz volt ami kiszabadult az üvegdobozból és bedarálta a hancúrozó fiatalokat... :shock: :o
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.26. 19:55:34

Fecooo írta:
visca el barca írta: fringe-t nézte valaki? pár rész alapján egy ilyen ultragagyi X-atkák+CSI kombónak tűnik. ez végig ilyen?
ne becsüld alá... ;)

lesz itt minden, mint a búcsúban

multiverzum, időutazás, stb ;)
huh, kösz, h biztattál a folytatásra. a 2. évadot most fejeztem be és ennek a vége azért már ütött rendesen, még ha tele is volt egy csomó logikai bukfenccel. furcsa, a sorozatokra általában az a jellemző h erősen kezd, aztán egyre gagyibb lesz, de itt mintha pont fordítva lenne :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.25. 11:27:54

Tim írta:
geridoss írta: A Twin Peaks-ről van szó, ha nem csal a google. :D
Láttam, van egy 90'-es sorozat, és most egy 17-es. Megéri megnézni a régebbit? Összefügg a kettő?
Mindenképpen érdemes megnézni, két okból is: egyrészt mert egy nagyon jó sorozatról van szó, nyugodtan mondhatjuk rá hogy kultikus. Másrészt ha kihagyod, az újból nem fogsz érteni semmit.

Emlékszem annak idején amikor először adták a tv-ben, az emberek meg voltak győződve hogy nem vették meg az összes részt. :D
Szerintem ha valaki kicsit bizonytalan a Twin Peaks-el kapcsolatban nézze meg a Wayward Pines első évadát. Egyrészt baromi ütős, másrészt kísértetiesen hasonló a stílusa. (legalábbis szerintem)
Amúgy nekem anno nagyon bejött a széria, igazi kultsorozat volt, habár akkoriban olyan nagy választék még nem volt, mint manapság.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.05.25. 00:33:51

Tim írta:
Viszont most hogy leírtam, belegondoltam kb 1990-ben internet, e-mail, nem igen volt itthon :shock:
Nem kell olyan sokat visszamenni, én még emlékszem a betárcsázós internetünkre (92-es vagyok), amikor nem lehetett telefonálni, ha ment a net. "MENT" :D :D :D :D

DC++-ról lehetett beszerezni a sorozatokat és filmeket. Emlékszem, egy filmet majdnem 3 hónapon keresztül töltöttem, mire lejött, úgy örültem, mint majom a farkának. :lol: :lol: :lol:

/OFF
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.05.24. 20:50:20

visca el barca írta:
Tim írta:Emlékszem annak idején amikor először adták a tv-ben, az emberek meg voltak győződve hogy nem vették meg az összes részt. :D
:?:
Szóval amikor vége lett a sorozatnak-ahogy vége lett, a népek nem értették hogy ki a gyilkos,
és várták a következő részt. Ami nem volt. Ezért elkezdték levelekkel bombázni a tv-t (akkoriban ugyebár nem volt más lehetőség :D ), meg az rtv újságot( ilyen is volt bizony), hogy milyen dolog leadni egy sorozatot anélkül hogy befejeznék.

Viszont most hogy leírtam, belegondoltam kb 1990-ben internet, e-mail, nem igen volt itthon :shock:
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.05.23. 23:40:22

nálam most a fargo, better call saul és az american gods megy, mind baromi jó :D
man seeking woman-t ismeri valaki? egyik legjobb vígjáték sorozat, kicsit elvont de bátran ajánlom, és csak 3 évad, nemrég lett vége.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.23. 22:54:35

Lynch-es sorozat? Nincs az a pénz, hogy belekezdjek. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.23. 22:49:36

Tim írta:Másrészt ha kihagyod, az újból nem fogsz érteni semmit.
állítólag akkor sem érted ha a régi láttad :lol:
Tim írta:Emlékszem annak idején amikor először adták a tv-ben, az emberek meg voltak győződve hogy nem vették meg az összes részt. :D
:?:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.05.23. 22:49:08

Amúgy is kóros függőségben szenvedek, de azért akkor ebbe még belekezdek.. :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.05.23. 22:13:50

Pont tegnap töltöttem le az első és második évadját, most nézem 8)

Tetszik ez a sorozat. Arról nem is beszélve hogy retrós 8) Harmadik résznél tartok jelenleg.
KépKép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.05.23. 21:07:08

geridoss írta: A Twin Peaks-ről van szó, ha nem csal a google. :D
Láttam, van egy 90'-es sorozat, és most egy 17-es. Megéri megnézni a régebbit? Összefügg a kettő?
Mindenképpen érdemes megnézni, két okból is: egyrészt mert egy nagyon jó sorozatról van szó, nyugodtan mondhatjuk rá hogy kultikus. Másrészt ha kihagyod, az újból nem fogsz érteni semmit.

Emlékszem annak idején amikor először adták a tv-ben, az emberek meg voltak győződve hogy nem vették meg az összes részt. :D
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.05.23. 12:53:31

visca el barca írta:hát az új laura palmert nézte-e valaki? :D állítólag nagyon lynches lett a folytatás, sokan azt sem értik merre hány óra, vagy mi volt ez az új rész :D

A Twin Peaks-ről van szó, ha nem csal a google. :D
Láttam, van egy 90'-es sorozat, és most egy 17-es. Megéri megnézni a régebbit? Összefügg a kettő?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.05.23. 12:35:55

Egyszer meg kell nézni az első évadot nekem, szóval majd utána :D De mindenképp érdekel.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.23. 09:49:16

hát az új laura palmert nézte-e valaki? :D állítólag nagyon lynches lett a folytatás, sokan azt sem értik merre hány óra, vagy mi volt ez az új rész :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.22. 22:47:45

PB

Micsoda csavar! Jacob tényleg Poszeidon? Meglepődtem. Ja, nem.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.18. 17:03:56

Én már egy ideje igyekszem nem betévedni ebbe a topicba, mert teljesen függő vagyok és rengeteg sorozatot pörgetek :( :D:Dd De ez nyílván nem sikerül, úgyhogy köszi az új neveket.... :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.05.18. 16:36:05

geridoss írta: U.i.: Kár volt beírnod a The Handmaid's Tale-t, mert most lehet, hogy arra fogok ráfüggeni :D
Az első hat rész egy nap alatt letudva :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.05.18. 15:49:29

Taboot néztem én is. Sokakkal ellentétben nem csuriztam be Tom Hardytól előzetesen, sosem tartozott a kedvenceim közé. De megvett kilora, az első pár rész legalábbis számomra zseniális volt.

Annyiban csalódásként éltem meg a sorozatot, hogy többet vártam a fekete mágiából. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem az a szál érdekelt a legjobban, és kb abból kaptunk a legkevesebbet. Pláne annak a fényében volt ez aggasztó számomra, hogy egy évadra tervezte Hardy, csak a nagy népszerűség miatt berendelték a másodikat is.

Remélem csak azért esett ilyen kevés szó róla, mert tudta, hogy lesz folytatás.

Színvonala viszont az egekben. Hiánypótló alkotás volt! Várom a második évadot.

U.i.: Kár volt beírnod a The Handmaid's Tale-t, mert most lehet, hogy arra fogok ráfüggeni :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.18. 15:35:53

Ez a PB kezd egy kicsit komédiába átmenni.
Válasz küldése