Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.13. 08:18:11

nagyatyesz írta:Nézem a holnapi keretet.
Sérülés miatt kimaradt Verma, Rafinha és Gomes. Az első kettő szinte biztosan, utóbbi csak reményem szerint távozik.
Edzői döntés alapján kimaradtak: Arda, Douglas, Munir, Samper és Marlon.

Marlont és Sampert nem igazán értem. Előbbivel ugy volt számol EV, de ugy tűnik nem. 18 fős a keret, elfért volna, ha másért nem akkor a megnyugtatására. Sampert meg amiatt nem értem, mert középen az alaptrionk mellett csak Sr és DS van. De ugyanezt nem értem elől sem hiszen ott meg csak Paco a csere.

Gondolom a nem nevezettekkel nem számol EV. Amugy a keret tetszik, csak pont az a 2 ember hiányzik, akik után futunk. És nem Paulinho egyik sem ;-)
Marlon helyét talán az tette kétségessé, hogy jöhet még két brazil. Samper esetében két magyarázat lehetséges. Vagy Paulinho érkezése, vagy Gomes maradása teheti létszámon felülivé. De az is lehet, hogy most Denis csak azzal előzte meg, hogy a középpályán és a szélen ő a vésztartalék, de az újak, ha jönnek, őt szorítják ki.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.08.12. 23:44:39

nagyatyesz írta:Nézem a holnapi keretet.
Sérülés miatt kimaradt Verma, Rafinha és Gomes. Az első kettő szinte biztosan, utóbbi csak reményem szerint távozik.
Edzői döntés alapján kimaradtak: Arda, Douglas, Munir, Samper és Marlon.

Marlont és Sampert nem igazán értem. Előbbivel ugy volt számol EV, de ugy tűnik nem. 18 fős a keret, elfért volna, ha másért nem akkor a megnyugtatására. Sampert meg amiatt nem értem, mert középen az alaptrionk mellett csak Sr és DS van. De ugyanezt nem értem elől sem hiszen ott meg csak Paco a csere.

Gondolom a nem nevezettekkel nem számol EV. Amugy a keret tetszik, csak pont az a 2 ember hiányzik, akik után futunk. És nem Paulinho egyik sem ;-)
Biztosan van jelzés értéke egyesek esetében,de nem szabad túlmisztifikálni a keretet...sajnos a spanyoloknál 18 embert lehet csak nevezni a meccskeretbe, a bajnokságban is. Nem értem miért nem változtatnak ezen,az olaszoknál például már kibővítették.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.08.12. 22:51:16

Nézem a holnapi keretet.
Sérülés miatt kimaradt Verma, Rafinha és Gomes. Az első kettő szinte biztosan, utóbbi csak reményem szerint távozik.
Edzői döntés alapján kimaradtak: Arda, Douglas, Munir, Samper és Marlon.

Marlont és Sampert nem igazán értem. Előbbivel ugy volt számol EV, de ugy tűnik nem. 18 fős a keret, elfért volna, ha másért nem akkor a megnyugtatására. Sampert meg amiatt nem értem, mert középen az alaptrionk mellett csak Sr és DS van. De ugyanezt nem értem elől sem hiszen ott meg csak Paco a csere.

Gondolom a nem nevezettekkel nem számol EV. Amugy a keret tetszik, csak pont az a 2 ember hiányzik, akik után futunk. És nem Paulinho egyik sem ;-)
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.17. 09:35:01

2015ben augusztus 11én volt az Európai Szuperkupa Grúziában és utána 3 napra rá egyből a Spanyol Szuperkupa első meccse, ahol ki is kaptunk rendesen. Most furcsa módon hogy a Madrid játssza a 2 szuperkupát, már nem 3 nap van a két meccs között hanem 5. Persze biztosan csak véletlen :^o
94:39 6 - 1
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.29. 12:02:11

crixus írta:És bizony ez a 90 pont amit összetúrtunk az 5 közül egyik top-bajnokság megnyeréséhez sem lett volna elég. A Real Madrid sem tett le példátlan teljesítményt az asztalra (mint pl a 100 pontos szezonban) tehát azt sem lehetne mondani, hogy lehetetlen lett volna őket megelőzni. Ha pedig azt nézem, hogy melyik csapatok ellen buktunk 2-nél több pontot, hát szánalmas:
Málaga (11.): -5 pont, Alaves (9.): -3 pont, Celta Vigo (13.): -3 pont, Deportivo (16.): -3 pont
14 pont mínusz olyan ellenfelek ellen, akiket ha bedarálva is, de ütni kellett volna egy olyan gárdának, amelyik bajnoki címre tör és 120 millió felett költött a nyáron. Nem is beszélve arról, hogy ennek a 14 pontnak az 1/4-ét sem kellett volna ezeken a meccseken összekaparni ahhoz, hogy meglegyen az első hely. A képesség meg lett volna a csapatban, ezt a rangadókon bizonyítottuk.
Te folyamatosan LE-t veszed elő, gyakorlatilag mindent az ő nyakába varrsz. Mondjuk ezekből a Malagt és a Celtat bőven ki lehet venni, mert bukható pontok. Az olyan baromira gyenge csapatokat, pedig a full B-kerettel is ütni kellett volna.
Voltak dolgai Luchonak, de ha a hibákat összehasonlítom az ő ténykedése vagy a játékosoké között, inkább utóbbi jön ki "győztesen". Amúgy meg számomra "jobb" úgy elveszíteni a ligát, hogy nem a rangadókon múlt, joibban idegesít, hogy egy buta hiba miatt nem vettünk el a Realtól 6 pontot, pedig ott pont LE volt aki felismerte a vezélyforrást és figyelmeztette Ardat.

Azokat pedig nem értem, akik nem tudnak örülni a kupának. Lehet, hogy a BL és a liga mögött van presztízsben, de akkor is egy trófea és oda kellett érnünk. Emlékezzünk anno a Real úgy örült, mint majom a farkának, mikor behúzták. Kicsit el vagyunk már kényeztetve és ha a triplázás nem is, de azt látom, hogy itt már a duplázás követelmény. Ez nem a Bundesliga, ahol szinte mindig egy ellenfele van a Bayernnek.
A pontszámot pedig ne hasonlítsuk már össze más ligákkal, van különbség a színvonalban, nem is kicsi. Amellett nüanszon múlt a végeredmény, simán lehetett volna fordítva is.

A kupára visszatérve, pedig nem értem, hogy nem lehet örülni. Ha csupán egy Bilbao elleni spanyol szuperkupát húzunk be még megértem, de nem egy jelentéktelen trófeát nyertünk, ráadásul zsinórban a harmadikat, míg a nagy Real folyamatosan elhasal. Persze őket nem érdekli, leadják.
Az egyedüli ami miatt "sajnálom" hogy megnyertünk az a nyári újabb Klasszikus. Főleg, hogy még a felkészülés alatt is találkozunk velük. De legalább Valverde edződhet. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.29. 00:37:47

palesz77 írta:Az én rövid véleményem a kupáról: Nyilván a legkevésbé nívós, de attól még értékes trófea nekem, mindig örülök, ha megnyerjük. Bármit nyer is a csapat, engem az nem hagy hidegen, még ha nem is örültem ennek úgy, mint egy BL győzelemnek. De most azért is extrán boldog voltam, mert Lucho így méltón búcsúzott a klubtól, Ini újabb trófeát emelhetett a magasba, ezzel ő a legtöbb címmel rendelkező spanyol játékos. A klub +1 trófeát tehet a vitrinbe, én még egy győztes döntőnek lehettem a szemtanúja ismét. Jól játszottunk, Messi és Ini oktattak, és egy elég kétes érzésű szezont legalább pozitív szájízzel zárhatunk le. Plusz a kupagyőzelem nélkül nem mehetnénk a szuperkupáért sem, aminek szintén örülök mindig, még ha azt annyira se tartom nívósnak, mint a Spanyol Kupát.

Nem kell örülni persze, senki nem mondja, hogy kötelező, de én ezt tényleg nem tudom megérteni, hogy egy Barca kupagyőzelem hogy hagyhat hidegen valakit itt.. A teljes szezont úgyis a játék alapján ítélem meg, de ha már elégedett nem is vagyok, az apró pozitív dolgoknak ettől még tudok örülni. Hát még egy trófeának.. Nekem ez olyan komolyan, hogy a 6-1 is értékét veszti, mert nem nyertünk aztán BL-t. Nyilván vesz el az értékéből, de azt a katarzist, amit akkor átéltem, senki nem veszi már el. Kupa szintén most ez. Nem lett tőle siker a szezon, de attól még szép emlékekkel gazdagított. Én bántás nélkül mondom, hogy sajnálom azokat, akik az ilyen "apróbb" dolgoknak képtelenek örülni, mert 1 ponton elment a bajnokság..
Tökéletesen értelek.
Mégegyszer megjegyezném, nem mondtam azt, hogy hidegen hagy, csak mindössze azt, hogy nem mozgatott meg annyira lelkileg, mint egy BL vagy bajnokság végső győzelem, mint ahogy azt te is megjegyezted. A meccs intenzitása leült a 2. félidőre -lehet ezért is éreztem úgy, hogy aludhatnékom van- de ez indokolt is volt az első félidőt figyelembe véve.

Mivel látom megint mellényúltam ezért részemről ez a téma offolva innentől, grat a csapatnak a győzelemhez, Luchonak pedig a méltó búcsúhoz. Béke.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.28. 23:31:29

Az én rövid véleményem a kupáról: Nyilván a legkevésbé nívós, de attól még értékes trófea nekem, mindig örülök, ha megnyerjük. Bármit nyer is a csapat, engem az nem hagy hidegen, még ha nem is örültem ennek úgy, mint egy BL győzelemnek. De most azért is extrán boldog voltam, mert Lucho így méltón búcsúzott a klubtól, Ini újabb trófeát emelhetett a magasba, ezzel ő a legtöbb címmel rendelkező spanyol játékos. A klub +1 trófeát tehet a vitrinbe, én még egy győztes döntőnek lehettem a szemtanúja ismét. Jól játszottunk, Messi és Ini oktattak, és egy elég kétes érzésű szezont legalább pozitív szájízzel zárhatunk le. Plusz a kupagyőzelem nélkül nem mehetnénk a szuperkupáért sem, aminek szintén örülök mindig, még ha azt annyira se tartom nívósnak, mint a Spanyol Kupát.

Nem kell örülni persze, senki nem mondja, hogy kötelező, de én ezt tényleg nem tudom megérteni, hogy egy Barca kupagyőzelem hogy hagyhat hidegen valakit itt.. A teljes szezont úgyis a játék alapján ítélem meg, de ha már elégedett nem is vagyok, az apró pozitív dolgoknak ettől még tudok örülni. Hát még egy trófeának.. Nekem ez olyan komolyan, hogy a 6-1 is értékét veszti, mert nem nyertünk aztán BL-t. Nyilván vesz el az értékéből, de azt a katarzist, amit akkor átéltem, senki nem veszi már el. Kupa szintén most ez. Nem lett tőle siker a szezon, de attól még szép emlékekkel gazdagított. Én bántás nélkül mondom, hogy sajnálom azokat, akik az ilyen "apróbb" dolgoknak képtelenek örülni, mert 1 ponton elment a bajnokság..
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.05.28. 23:03:03

CdR-el is az a baj, hogy az elmúlt több mint egy évtizedben agyon nyertük belőle magunkat és sokan már természetesnek veszik, h meg van. Nézzük meg az rm drukkereket. 5 évente egyszer nyernek egy hazai trófeát, mindenki elalél tőle. Mert nekik ez ritkaság. Nálunk az alap elvárás lassan már csak a tripla lesz.. :D
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.28. 22:17:35

visca el barca írta:
Kash írta:...
jó, most ezzel mit kezdjek. tele beleszülettél a világba az ezüstkanállal a szádba (mint itt a fórum 90%-a), ha nem triplázunk/duplázunk egy évben, akkor csak okádni tudtok mint pl. lentebb crixus is (mondjuk ő folyamatosan csak ezt tudja... még atalantat hiányoltam a tegnapi meccs után, ő a nagymenő ebben, de hát ha nyerünk ő sosincs itt).

ezért lett nívótlan *** ez az egész fórum... nyerünk egy kupát, erre ahelyett, hogy legalább egy picit megpróbálnátok örülni (vagy legalább kussban maradni) feljöttök ide teli tüdőből okádn.
Nem fikáztam a kupát, egyszerűen csak nem kerültem olyan lelki állapotba mint máskor, ettől függetlenül örülök neki.

Mivel te magad mondtad, hogy kezeljem úgy a fórumot, mintha egy játszótér lenne, akkor most ezt a hozzászólásodat építőjellegűnek fogom fel és nem látok bele többet a száraz tényeknél, a személyeskedést pedig fel sem veszem. Nem ezüstkanállal a számbna születtem ide bele, mert én nem magába a Barcába mint klubba és a kupáiba szerettem bele, hanem egy bizonyos személy játékába -amit már milliárdszor elmondtam- akit mai napig is csodálok...Úgy képzeld el, hogy amig nem láttam Messit a 2010-es VB-n -amin egyébként nem is tündökölt- a focit sem szerettem. Amikor elkezdtem Barca meccseket nézni és szurkolni, arról a bizonyos Pep korszakról fogalmam nem volt, így ezzel nem lehet megvádolni.

Most ha nekem ez a véleményem a kupáról, mit tehetek ellene? Remélem itt mindenki pezsgőt bontott és kivonult az utcára fáklyával a kezében...De igazából csak annyit kérek, hogy mindenki mondja el tiszta szívből, hogy mi a véleménye erről a kupáról. Elsősorban olyan emberek véleménye érdekel, akik már több mint 10-15 éve szurkolók, mondjátok el nekem ti mit éreztetek a kupa elhódításának pillanatában. Jó oké, le lehet szedni a fejem talán megint nyersen fogalmaztam és ez egyes embereket itt -pl VEB- rosszul érintett, sajnálom. Szóval, Palesz, vagy egy másik nyugodtabb vérmérsékletű fórumozó mondja el nekem a saját véleményét a kupáról. Ha én ettől a kupától nem mászok ki a bőrömből, én nem lehetek szurkoló?

A nivótlan fórum dolgot meg már megint félreértetted pedig már egyszer leírtam, hogy nem a fórumozókról van szó, de ebbe már nem megyek bele és főleg nem itt.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.28. 20:46:22

Feast4 írta:Itt most nem az a lényeg, hogy milyen nívós, hanem az, hogy van. Nem volt jó év de ha ez se lett volna meg na akkor meditálhatunk azon, hogy myilen rossz év volt.Lehetnénk és voltunk is a Velancia ami minden spanyol versenysorozatban elvérzik november December körül és utána kapar hátha összejön egy EL. Örülni kell neki és bízni benne, hogy visszatalálunk a két évvel ezelőtti ösvényre. Addig pedig ez jutott sajnos.Ezt se adták csak úgy oda.
Ezen így is ugyanúgy meditálhatunk, mert egy olyan évet, ahol sorban szórtuk a pontokat a gyengébbnél gyengébb csapatok ellen, holott a rangadókra össze tudtuk magunkat kapni, nem lehet jó évként elkönyvelni.

Lehet olyan gyenge párhuzamokkal előállni, hogy "majd ha 5 évig nem nyerünk semmit" vagy "ha már decemberben búcsúzunk minden porondról", stb. Ezek a példák viszont rossz példák, mert ha majd megint olyan brutálisan gyenge keretünk lesz, mint 2002/2003-ban, vagy a keret meghatározó játékosai tojnak már a szezon fele előtt a meccsekre, a csatártriónk 2 tagja is fél évre megsérül (2007/08 Eto'o és Messi is), akkor sokkal elfogadhatóbb lesz majd, ha semmit, vagy csak a "vigaszkupát" nyerjük meg, mert olyan a helyzet, hogy nem lehet többet elvárni. Vagy ha a Real 100 ponttal és egy barcelonai győzelemmel kerekedik fölénk.
Úgy viszont, hogy azért bukjuk el a szezont, mert az edzőnk, stábunk, játékosaink a minimumot képtelenek letenni az asztalra, miközben a rangadókon mutatott teljesítmény alapján elvárható lenne a kicsik ellen is behúzogatni a 3 pontokat, és még így is versenyben vagyunk... ez már más kérdés. Emiatt vagyok roppant módon csalódott és teszek a kupára, mert ebben a keretben benne lett volna a bajnoki cím, ha nem balfék módjára, logikát mellőzve jár el az előző két szezonban amúgy szakmaiként működő stáb. Lehet bármit mondani a kupára, de ennek a presztízsen kívül semmi értéke sincs egy olyan csapat számára, mint a Real Madrid vagy a Barcelona, amelyek financiálisan, játékoskeretet illetően messze a többi spanyol felett állnak. Az Atletico tud - tudott időlegesen közel kerülni hozzájuk egy jól felépített játékosigazolási stratégiával és egy kiváló edző munkájával.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.28. 19:56:54

Itt most nem az a lényeg, hogy milyen nívós, hanem az, hogy van. Nem volt jó év de ha ez se lett volna meg na akkor meditálhatunk azon, hogy myilen rossz év volt.Lehetnénk és voltunk is a Velancia ami minden spanyol versenysorozatban elvérzik november December körül és utána kapar hátha összejön egy EL. Örülni kell neki és bízni benne, hogy visszatalálunk a két évvel ezelőtti ösvényre. Addig pedig ez jutott sajnos.Ezt se adták csak úgy oda.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.28. 19:39:47

Én azt mondom, minden megszerzett trófeának örülnünk kell. A CdR a második legfontosabb trófea spanyolországban, és aláírom, hogy a bajnoki ezüst után picit vígaszkupa szaga van, de nem tálcán kínálták ezt a trófeát sem. Volt csapat pl. azt hiszem 2011-ben, akik úgy örültek neki, mint majom a farkának.
Kellett ez a siker így zárásként, nem mellesleg szép búcsú ez így Luchotól.
Szerk: VeB nek nagyon iagaza van. Én 1996 óta vagyok a csapattal, megéltem ennél sokkal rosszabb időket is. Ha majd lesz egy olyan időszakunk, amikor nem nyerünk semmit, annak is lesz hozadéka, azt hiszem...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.28. 19:23:30

Azért tényleg elképesztő, hogy egy megnyert trófea után is van aki itt nyomja a Savanyú Jóskát. A bajnoki címről lecsúszott a csapat, gyakorlatilag egyetlen góllal, na bumm, zsinórban két elsőség után ez így alakult. Nyilván én is örültem volna a harmadiknak, de nem fogok itt fröcsögni agyatlanul. Az eszem megáll.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.28. 19:09:35

Majd akkor lesz nívós és megbecsült ez a kupa, ha 5 évig nem nyerünk semmit, akkor majd örültök neki, mint majom a farkának :) Mert lesz ilyen, volt ilyen, nem is olyan régen és nem is egyszer.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2017.05.28. 18:59:26

Egy olyan sorozat van Spanyolországban, amiben már az Iniesta-Messi éra előtt is a Barca volt a legeredményesebb, az pedig a Copa del Rey. Én sem értem, mi a baj azzal, ha legalább itt nem botlik a csapat, ráadásul hiába nem egy bajnoki cím, vagy BL-győzelem, de nem is egy sörmeccs, na meg háromszor egymás után nyerni nehogy már tragédia legyen.
crixus írta: A bajnoki negyedik hely többet ér - BL indulást.
Nem ér többet, legfeljebb egy Alavésnek.
A) Nincs marketingértéke.
B) Nincs érem, sem kupa.
C) Sehol sem jegyeznék a klub történetében sikerként. Talán lábjegyzet lenne valahol, hogy "vígaszágon" BL-ben indulhat a csapat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.28. 18:56:44

Ban-t nem, ilyenért elsőre senkit nem raktam én még ki speciel, de törlést igen, csak eddig még nem olvastam. De amúgy a jelentés gomb erre való, úgy könnyebb megtalálni a sok hsz között a szabályellenest, ezt most csak mellékesen mondom.

Mondjuk a tartalmával stílustól függetlenül javarészt egyetértek, lesz még időszak, amikor a Kupának is örülni fogunk szerintem, nem tudom itt sokan mit fognak csinálni akkor. Gyenge volt a szezon, tudom én is, de ha ezeknek se örül az ember, akkor sokan mélydepresszióba fognak zuhanni ha mondjuk majd Messi után kicsit keresi magát a csapat..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.28. 18:26:21

visca el barca írta: jó, most ezzel mit kezdjek. tele beleszülettél a világba az ezüstkanállal a szádban(mint itt a fórum 90%-a), ha nem triplázunk/duplázunk egy évben, akkor csak okádni tudtok mint pl. lentebb crixus is (mondjuk ő folyamatosan csak ezt tudja... még atalantat hiányoltam a tegnapi meccs után, ő a nagymenő ebben, de hát ha nyerünk ő sosincs itt).

ezért lett nívótlan *** ez az egész fórum... nyerünk egy kupát, erre ahelyett, hogy legalább egy picit megpróbálnátok örülni (vagy legalább kussban maradni) feljöttök ide teli tüdőből okádni.

ilyen ormótlan hsz-ek után lehet nem is lenne baj, ha abbahagynád a fórumozást.
off: ez nem ér Ban-t kedves moderátortok? vagy figyelmeztetést?

Ha pedig a fórum színvonalára gondolsz akkor tanulj meg helyesen írni. :roll: :roll:

on: magyarázd már meg nekem, hogy mitől olyan nívós ez a kupa? A győztes indulhat az Európa Ligában. A bajnoki negyedik hely többet ér - BL indulást. Persze hangzatos, ha triplázunk vagy duplázunk, de az igazán értékes győzelem a bajnoki és a BL (nálam a bajnoki győzelem ér a legtöbbet). A kritika pedig a szezonunkat illetően jogos, hiába próbálsz kapálózni.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2017.05.28. 13:46:29

Ez a spanyol kupa tényleg olyan, hogy ha megnyerjük akkor igazából semmi extra, az se lett volna baj ha a negyeddöntőben kiesünk, ha meg tényleg kiesnénk az óriási szégyen lenne, takarodjon edző, játékos.
Én csatlakozom azon kevesekhez akik tudnak örülni egy ilyen kupának is, összességében közepes szezon volt, de köszönet a stábnak és a játékosoknak az elvégzett munkáért. Reméljük jövőre az új edzővel sikeresebb évünk lesz, bár ahogy alább olvastam jobban járnánk ha valamelyik szurkolót neveznék ki a csapat élére.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.28. 13:39:56

CdR engem annyira hidegen hagy, hogy ott nem néztem meg egy meccset sem. Nyílván annyi értéke van, hogy az atman keresztül nyertük meg, de ezen kívül számomra nem sok. Az a baj annyira rommá lett rotalva ez a szezon, hogy nem nagyon tudok jopofát vágni egy CdR kupagyozelemre, ha nincs ennyi szerencsétlen felállás, ha a bl-t nem is, de a bajnokságot hozhattuk volna.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.28. 13:24:52

visca el barca írta:
Kash írta:...
jó, most ezzel mit kezdjek. tele beleszülettél a világba az ezüstkanállal a szádba (mint itt a fórum 90%-a), ha nem triplázunk/duplázunk egy évben, akkor csak okádni tudtok mint pl. lentebb crixus is (mondjuk ő folyamatosan csak ezt tudja... még atalantat hiányoltam a tegnapi meccs után, ő a nagymenő ebben, de hát ha nyerünk ő sosincs itt).

ezért lett nívótlan *** ez az egész fórum... nyerünk egy kupát, erre ahelyett, hogy legalább egy picit megpróbálnátok örülni (vagy legalább kussban maradni) feljöttök ide teli tüdőből okádni.

ilyen ormótlan hsz-ek után lehet nem is lenne baj, ha abbahagynád a fórumozást.
Egyetértek a lényegével, de ne személyesedj. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy éli meg a szezont, ettől még nem kell fikázni a kupát, ezzel teljesen egyetértek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.28. 12:22:50

Az a baj, hogy ha ezt a kupát 30x hódítjuk el zsinórban akkor sem fog érdekelni senkit. :D Persze örülünk, hiszen időt fektettünk bele, lejátszottunk pár meccset mire a döntőig eljutottunk így van némi sikerélménye egy BArca szurkolónak, de én igazán csak akkor tudok örülni neki, ha a Realt verjük az elődöntő/döntő mérkőzésen, vagy kell a dupla/triplához.

Pl a 14-15-ös triplázhós szezonunkban a kupadöntő mérkőzésén annyira vert a szívem mint egy BL döntőn, tegnap meg kishíján bealudtam a meccsen. :D
Gratula a csapatnak, jövőre is el kell hozni azt kész. :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.28. 11:46:44

Samper írta:
visca el barca írta: én a sok nyafogóval (és játékossal...) ellentétben örülök a tegnapi sikernek, nem bl-t nyertünk, de kis kupa is kupa. jövőre is be kell húzni és akkor beállunk a real (1905-1908 - jó itt mondjuk kb 3 meccsel lehetett nyerni :D ) meg a bilbao mellé (1930-1933), akiknek jött 4x is zsinórban
Ezek azok a gyermeteg "rekordok", amik nemhogy tök nem érdekelnek, hanem kifejezetten idegesítőnek tartom őket. Pedig ez csak romlani fog. X töltött el legtöbb időt a pályán a nélkül, hogy megigazította volna a sportszárát.
nagyon nem izgat, hogy téged mi érdekel meg mi nem. kíváncsiságból megnéztem, hogy eddig mennyi volt zsinórban a rekord, beírtam, kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.28. 11:15:50

visca el barca írta: én a sok nyafogóval (és játékossal...) ellentétben örülök a tegnapi sikernek, nem bl-t nyertünk, de kis kupa is kupa. jövőre is be kell húzni és akkor beállunk a real (1905-1908 - jó itt mondjuk kb 3 meccsel lehetett nyerni :D ) meg a bilbao mellé (1930-1933), akiknek jött 4x is zsinórban
Ezek azok a gyermeteg "rekordok", amik nemhogy tök nem érdekelnek, hanem kifejezetten idegesítőnek tartom őket. Pedig ez csak romlani fog. X töltött el legtöbb időt a pályán a nélkül, hogy megigazította volna a sportszárát.
Avatar
R11
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017.04.29. 17:56:12

2017.05.28. 10:41:31

A legtöbb trófeát nyert európai klubcsapatok rangsorának élén :
https://pbs.twimg.com/media/DA3SurrXcAAXElr.jpg

Ja igen, és Puskással egyetemben Neymar az a játékos aki egymást követő három spanyol kupadöntőn is eredményes tudott lenni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.28. 09:29:39

LG írta:Örülök a Kupának, de talán kicsit nagy árat fizettünk érte. A Villarreal, és a Betis elleni x-ek is kupameccs után csúsztak be. Persze nem azt mondom egyértelműen, hogy azokat a Kupa végett nem húztuk be, de én azért jövőre mérlegelnék, mekkora erőket mozgósítanék érte. Vagyis nem mérlegelnék, B csapattal tolnám végig az egészet, legfeljebb a döntőre, vagy egy esetleges Real elleni párharcra állnék fel erősebb kezdővel.
ha a real ellen nem kapunk itthon egy utolsó perces gólt bajnokok vagyunk. ennyi. azért ne tegyünk már úgy, mintha a kupa miatt ment volna el minden.

itt van képgaléria, ha vkit érdekelne
http://www.mundodeportivo.com/futbol/co ... vertical#1" target="_blank

én a sok nyafogóval (és játékossal...) ellentétben örülök a tegnapi sikernek, nem bl-t nyertünk, de kis kupa is kupa. jövőre is be kell húzni és akkor beállunk a real (1905-1908 - jó itt mondjuk kb 3 meccsel lehetett nyerni :D ) meg a bilbao mellé (1930-1933), akiknek jött 4x is zsinórban
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése